Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55601) st6969 válasza BBéci (#55599) üzenetére


st6969
őstag

Nálunk szintén a mosókonyhában kapott helyet a külön fagyasztó. A konyhában esélye sem lett volna, de szerencsére a hűtőnk fagyasztó része kellően nagy ahhoz, hogy a gyakran használt dolgokat ott tudjuk tárolni.
A fagyasztó eredetileg a melléképületbe került volna, ami már tényleg kényelmetlen távolság (főleg télen), de a keskeny ajtó miatt nem fért be. Viszont a mosókonyhában nekünk nagyon is ideális, tekintve, hogy no-frost-os, így szinte non-stop megy a kompresszor és/vagy a ventilátor, aminek a nappali-konyhában kifejezetten zavaró lenne a hangja (pedig Liebherr).

(#55602) ribarszki válasza lowzor (#55598) üzenetére


ribarszki
őstag

Csak gyári Miele zsákot vegyél. 1 doboz zsák (4db) 1 év. 3 havonta elég lesz cserélni. A zsáknélküli nem mérvadó, mert az nem tömörít. A gyári Miele pedig ahogyan az előttem író is említette, tényleg bucira szívható. Simán összejön 1kg-os porzsák.

(#55603) #04441088 válasza BBéci (#55599) üzenetére


#04441088
törölt tag

Köszönöm szépen.

(#55604) BBéci válasza st6969 (#55601) üzenetére


BBéci
titán

Az illetőnek korábban hatalmas, széles hűtője volt, elfért benne minden. Jött a beépítős mánia, ezért a kényelmes, nagy gép helyett lett egy keskeny, amibe sokkal nehezebb pakolni, plusz sétálgathat a konyhából az előszobába, majd a fürdőszobán keresztül a mosókonyhába, majd vissza. A helyében dobtam volna a beépítős marhaságot. Pláne annak fényében, hogy nagyon tetszik neki az én Sharpom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55605) oleee


oleee
tag

Sziasztok!

9-10 teritekes, 45 cm szeles mosogatogepet tudnatok ajanlani? Nem szempont a teljes beepithetoseg, viszont preferalt ha a vezerles nem az elolapon van.

Koszi.

(#55606) flegga92 válasza Ádám16 (#55587) üzenetére


flegga92
senior tag

Evekig használtam egy noname 6 terítékes mosogatógépet, tökéletesen működött. Meglepően sok cucc belefér, ki kell tapasztalni, hogy a jó pakolni bele. Ha főztünk volt, hogy 3x is ment egymás után.

Más:
A korábban emlitet mosogatógépben a DM-es mosogatógép por tökéletesen feloldódott. Most költöztünk, itt egy Whirlpool adg 790 ix van. Ugyan ez a por, csak becsomósodott már 2. alkalommal az adagolóba. Lehet ezzel valamit kezdeni?

(#55607) pjen válasza oleee (#55605) üzenetére


pjen
félisten

Nekem Gorenje van az ajtó tetején a vezérlés.Nem látszik.Semmivel nem rosszabb mint az előző Bosch vagy a WH.

(#55608) peppe79 válasza flegga92 (#55606) üzenetére


peppe79
senior tag

"A korábban emlitet mosogatógépben a DM-es mosogatógép por tökéletesen feloldódott. Most költöztünk, itt egy Whirlpool adg 790 ix van. Ugyan ez a por, csak becsomósodott már 2. alkalommal az adagolóba. Lehet ezzel valamit kezdeni?"

No, ez egy érdekes kérdés! DM-es mosogatóport használok már évek óta. A korábbi Elux mosogatógépem adagoló rekeszét minden egyes alkalommal csont szárazra kellett törölnöm, ha nem akartam, hogy a mosogatópor - egy része - belecsomósodjon. A kialakításánál fogva, valószínűleg némi mosogatópor bennreked, és nem ér oda a vízsugár, ami segítene onnan kimosni.
A mostani Bosch-al nincs ilyen gondom, simán beleszórhatom a mosogatóport akkor is, ha vizes az adagoló rekesz.

(#55609) Teaway válasza peppe79 (#55608) üzenetére


Teaway
veterán

Mert a Bosch/Siemens-ek karvégi fúvókái a rekeszt mossák.

Nincs itthon csokid??

(#55610) peppe79 válasza Teaway (#55609) üzenetére


peppe79
senior tag

Meg az adagolórekesz elhelyezése, kialakítása is jobb. A régi Eluxon az ajtó bal oldalára került, a felső kosár alá, ráadásul csapfedéllel. Ritkán ugyan, de előfordult, hogy ha alulra valami magasabb dolog került, túl közel az ajtóhoz, akkor nyitáskor megakadt a csapfedél.
A Bosch csúszófedelet használ, ráadásul a felső kosarat eleve úgy alakították ki, hogy még csak véletlenül se lehessen semmit se az adagolórekesz közelébe pakolni.

(#55611) flegga92 válasza peppe79 (#55608) üzenetére


flegga92
senior tag

Ez is csúszófedeles, a korabbi felfelé csappanóssal csak akkor volt gond, ha mondjuk egy lábas odakerult, de készültem rá és az első öblítés után kinyitottam az ajtót.
Közben bújtam a használati útmutatót, át lehet állítani, hogy tabletta, gél vagy por kerül bele.

(#55612) #94529552 válasza BBéci (#55600) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nálunk a nem Miele gyártmányúnál is megmaradt a szívóerő, pedig legutóbb is teljesen duci lett a szintetikus porzsák.

(#55613) Nagya21 válasza Ádám16 (#55590) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Bármelyik gyártmányt nézed, ugyanaz (Candy, Klarstein, Nei etc etc.), csak a kezelő panel más.
Ezek 55cm szélesek, csak úgy férnek el a 45cm helyre ha a válaszfalat kivágod.
A mai 6 terítékesek belvilága alacsony,( a régi eluxunk belseje magasabb volt ugyanolyan külső mellett)
A 8 terítékes ippen befért magasságra, de ki kellet vágnom a házgyári panel szekrény alját, mert a magasság 57v58cm.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#55614) Ádám16 válasza Nagya21 (#55613) üzenetére


Ádám16
addikt

Szia!

Mosogatni szépen mos mindent, amit beletesztek (serpenyő, fazék, villára száradt maradék, ...)?
Fontos infót adtál, akkor felesleges árban fentebb mennem a Candytől, ha lényegében ugyanazt tudja :) :R .

(#55615) flegga92 válasza Ádám16 (#55614) üzenetére


flegga92
senior tag

Szépen mosogat, de az edény behelyezésén is sok múlik.

(#55616) arcsin válasza flegga92 (#55615) üzenetére


arcsin
senior tag

Meg a programokon. Mi pld a leggyakrabban az üvegmosót használjuk:DDD az az egyik leggyorsabb, de szépen el is mosogatja a poharakat, evöeszközt, müzlistàlakat, stb.(75 perces). Van benne öblítés meg minden, a napi, nem túl durva dolgokat elmossa.
Szóval programtábla alapján érdemesebb összehasonlítani ha nincs szembetünö eltérés.(program végi automata ajtónyitás, sóhiány, stb led, program végi csipogás(ez fontos..nem nevet))

(#55617) flegga92 válasza arcsin (#55616) üzenetére


flegga92
senior tag

Igen, mi is sokszor azt használtuk az pohár programot ha nem volt benne zsíros, a hosszú programot csak ha tányérba száradt bolognai maradék volt, de azt is elmosogatta akár több naposan is.

(#55618) Ádám16 válasza flegga92 (#55617) üzenetére


Ádám16
addikt

Remek, akkor az asszonyt meglepem szülinapra egy ilyennel. :)

(#55619) lehella válasza Gömbike (#55583) üzenetére


lehella
senior tag

Ezen a Candy szárítógépen nincs elérhető helyen cső, amire tudnám csatlakoztatni a kifolyó vizet. Az ajtóban van a vízgyűjtője, amibe felülről folyik be egy 2 centis csonkon a víz. Ezt csak akkor tudom elérni, ha nyitva van az ajtaja, lehetséges, hogy bontani kell a gépet a kivezetéshez?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#55620) Gömbike válasza lehella (#55619) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nem vagyok szakember, (sajnos), de szerintem a hátsó borításon lehetne nyitni egy kivezetést (akár körfúróval), akkor simán meg lehetne oldani.

A gép hátulját senki nem fogja nézegetni.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#55621) Teaway válasza lehella (#55619) üzenetére


Teaway
veterán

Az angol leírás szerint a gép aljában gyűjti a vizet, melyet átszivattyúz az ajtóban levő tartályba. Ez az, amit te is látsz és ürítesz. Az alsó tartály víztelenítését/külső lefolyóba történő elvezetését csak az angol, német, francia, stb. leírások említik, a magyar, szlovák, román, stb. NEM!
Angol leírás (PDF) 8. oldal ► link

Nincs itthon csokid??

(#55622) Teaway válasza st6969 (#55601) üzenetére


Teaway
veterán

„ szinte non-stop megy a kompresszor és/vagy a ventilátor”

+1 :K
Sokat járok a műhelybe a pincén keresztül, és szinte mindig hallom.

Nincs itthon csokid??

(#55623) st6969 válasza Teaway (#55622) üzenetére


st6969
őstag

A műhelybe tetted? Az télen fűtött?
Egyébként lakótérben szerintem borzasztó zavaró lenne a hangja. Még akkor is, ha nem menne kvázi folyamatosan. Nem is értem, Liebherréknél ez hogy engedhető meg.

(#55624) lehella válasza Teaway (#55621) üzenetére


lehella
senior tag

Köszi, hogy utánanéztél. Sajnos ez nem ennek a szárítónak a leírása lehet, a kézikönyv angol példánya nem említi ezt a megoldást sajnos (40013689) :( A gép alja is levan burkolva, nem látszik rajta az alsó tartály. Összesen 7db csavarfejet láttam ami mozdítható.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#55625) lehella válasza Gömbike (#55620) üzenetére


lehella
senior tag

Nem merem :DDD

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#55626) Teaway válasza lehella (#55624) üzenetére


Teaway
veterán

Itt találtam:
https://www.candy.hu/hu_HU/felhasznaloi-kezikonyv

A szárító típusa: CS4 H7A1DE-S

Ha nem ez az, akkor bocsi.

Nincs itthon csokid??

(#55627) lehella válasza Teaway (#55626) üzenetére


lehella
senior tag

Teljesen jogos, ez a típus szám, de mégse ilyen az angol kézikönyve. Vagy ők se tudják, mit tudnak a gépeik :) A pdf száma 40010640, illetve a legvégén is, a könyvnek pedig 40013689 :F

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#55628) Teaway válasza st6969 (#55623) üzenetére


Teaway
veterán

A pincében van, ami a cirkóval van egy légtérben. Nincs fagyveszély.
Amúgy a szövegformázást se ismerik náluk, mert függőlegesen nincs középre igazítva a LIEBHERR felirat! :)

Nincs itthon csokid??

(#55629) Teaway válasza lehella (#55627) üzenetére


Teaway
veterán

Ez érdekes...
A termékkód mindkettőnél ugyanaz: 31100963
Sajnos többet nem tudok segíteni :(

Nincs itthon csokid??

(#55630) lehella válasza Teaway (#55629) üzenetére


lehella
senior tag

Semmi gond, köszönöm még egyszer. Valszeg ezt a gépet pont nem lehet rákötni a szennyvíz hálózatra.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#55631) Nagya21 válasza Ádám16 (#55614) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Mi a 65fok 1.35h programot használjuk, szépen elmos ezen is mindent, de van durvább is ahol 2x előmosogat, majd a 70fokos mosás.
Van gyors program is ahol hama hama mosogat, de ott nem kever öblítőszert az öblítéshez, és a szárítás rádmarad.....
Üdv Nagya......

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#55632) agabe


agabe
addikt

Sziasztok!
Az normalis, hogy egy mostani energiahatekony mosogatogep belseje a program vegeztevel teljesen nedves, es a muanyag elemek + tanyerok szinten ?
A normal tanyerok, edenyek, evoeszkozok szarazak, de kb minden mas kisebb-nagyobb mertekben (programfuggo) vizes a gepen belul.

Egy 30 perces gyorsmosas utan (ekkor a legkevesbe hatekony a szaritas) ilyen az eredmeny:






oblitofolyadek van a gepben. anelkul meg a tanyerok is vizesek lehetnenek gondolom.

Az eddigi (elromlott es le kellett cserelni 15 ev utan) gepben ehhez hasonlot sem tapasztaltunk.

[ Szerkesztve ]

(#55633) arcsin válasza agabe (#55632) üzenetére


arcsin
senior tag

(ekkor a legkevesbe hatekony a szaritas)
valszeg mert nincs :U

Nézd meg a mosogatógép programtáblázatában mit (nem) kéne csinálnia a 30perces programnál.
Pld ez a mienk:

Pld a rapid nekem sem szárít különösen

(#55634) agabe válasza arcsin (#55633) üzenetére


agabe
addikt

Most megy egy normal program, majd beteszem kepekben annak az eredmenyet is. Ennel jobb, de az sem olyan mint ami volt a regivel.
Tegnap erkezett a gep, este beszereltem aztan ma probalta parom es nem tudta eldonteni normalis-e vagy sem.
A gep a vegen (normal programoknal) ki is nyitja az ajtajat, kb fel oraval ezutan (annak lattam az eredmenyet) meg mindig nem csont szaraz. Ilyesmi nem volt eddig.

Szerk: Ilyen reszletes leiras nincs a mienkhez.

[ Szerkesztve ]

(#55635) arcsin válasza agabe (#55634) üzenetére


arcsin
senior tag

Mondom, nézd meg a programtáblázatban melyik program mit csinál. Használati utasítás, kiskönyv, pdf. Szerintem ha ennyire mindegy, dobj kockával melyik programot nyomod be. Ha szeretnéd tudni mit csinál az adott program, és netán a bent lévő edényekhez igazítani azt, akkor mint mondtam..programtáblázatban megtalálod ezt. Értem hogy 15évig MÁS volt. de most ez van.
Szerk: Ott van hogy nincs szárítás a 30percesen. A többi választható dolog nem tudom micsoda pontosan, mert nekem mint látod fix programok vannak a gépen.

[ Szerkesztve ]

(#55636) flegga92 válasza flegga92 (#55611) üzenetére


flegga92
senior tag

Mai mosogatás alkalmával át állítottam a gépet porral való mosogatásra, tökéletesen kioldódott még a korábbról ott ragadt mosogatópor is. Akinek ilyen gondja van nézze meg az lehet e állítani a gépet.

(#55637) Digitalpimp válasza agabe (#55632) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Az ilyen rövid gyorsprogramokban sosincs plusz szárítás. Mikor is lenne?

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#55638) agabe válasza arcsin (#55635) üzenetére


agabe
addikt

Ahol nincs pipa az a natural dry ami csak annyit jelent, hogy a program vegen kinyitja a gep az ajtot, hogy a folos goz el tudjon tavozni es meg hatekonyabb legyen a szaradas, de szaritas minden egyeb programnal van (ha a gyorsnal nincs is)
Hatekonyabb is, de akkor sem tokeletes (lesznek kepek 1 ora mulva kb), es a regi gepbol csukott ajtot kinyitva (az nem nyitotta ki magatol) barmely program vegen minden szaraz volt.

(#55637) Digitalpimp
Ok. vilagos, a mostani gepek nem szaritanak gyorsban a regiek (legalabbis ami volt Fagor) meg szaritottak.

A kerdest az vetette fel bennem, hogy a normal , szaritasi szakaszt tartalmazo programoknal ha jobb is az eredmeny az sem 100%-os, de lesznek majd kepek es hatha ugy ertekelhetobb.

[ Szerkesztve ]

(#55639) polonic válasza agabe (#55632) üzenetére


polonic
félisten

Ezért nem érdemes mosogatógépet indítani. Ez üres. :)

(#55640) arcsin válasza polonic (#55639) üzenetére


arcsin
senior tag

A mi 6 terítékesünkben is maradna még hely ennyi edény után :DDD

[ Szerkesztve ]

(#55641) agabe válasza polonic (#55639) üzenetére


agabe
addikt

Csak a teszt miatt lett inditva. Ma mar volt nap kozben mosogatas, es nem nagyon lesz tobb :)
Sot most a normal "mindennapi" progi ugyanezekkel fut.

[ Szerkesztve ]

(#55642) Danex válasza agabe (#55638) üzenetére


Danex
addikt

Kb ugyan ez a gépünk van, szerintem gyarkorlatban a szárítás annyit jelent,hogy jól melegen tartja az összes holmit benne, hogy utána ha kinyitja az ember akkor könnyebben száradjon.

Mi úgy csináljuk, hogy mosás után kinyitjuk és kihúzzuk a tálcákat így gyorsan szárad (csak a k*csög ételesek peremében marad meg a víz kivétel nélkül.)

(#55643) Terentius


Terentius
őstag

Sziasztok!

Vettem egy hűtőt ami köré beépített szekrény készült és most vettem észre hogy a hűtő mindkét oldala kézzel megvizsgálva nagyon forró. Ha kihúztam csökkent a hőmérséklet. A hűtő fölött direkt hagytunk rést hogy tudjon szellőzni de úgy látom ez a hűtő oldalt adja le a hőt. Lehet baja ebből a melegedésből?

[ Szerkesztve ]

Poco F5 12/256 Gb

(#55644) Degeczi válasza Terentius (#55643) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nagyobb fogyasztás, nem megfelelő hűtés, és idővel akár tönkre is mehet a túlerőltetett kompresszor.
A hűtő nem olyan csodagép, h minden külső következmény nélkül hideget csinál odabenn, hanem az élelmiszerektől elvont hőt (+a saját működésével járót) le kell adnia a környezete felé - azaz alapvető, h jól szellőző helyre kerüljön, a falra se legyen rátolva, és oldalt is maradjon szabad tér. Ha a bal oldali szekrényt megszünteted, kb. jó (ha mögötte is marad elég hely)

(#55645) Csabroncka válasza Terentius (#55643) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

igen, vedd ki onnan mert megmurdel elvileg 50mm-t ír a használati, olvasd el!

"in medias res"

(#55646) agabe válasza Danex (#55642) üzenetére


agabe
addikt

Akkor ez ilyen gepnel (ez pl. egy whirlpool WIC323 PEF) z lenne a normalis ?

Itt vannak a normal napi mosas utan (a vegen automatikusan kinyilt, es nemsokkak utana jelzett, hogy vege a programnak) keszult kepek.
Szerintem ilyenkor is tul sok a nedvesseg.


A porcelan, uveg, fem edenyek szarazok (most is mint a gyors programnal), de a muanyagok nem.

A kerdes, hogy letezik-e a mai mosogatogepek kozott olyan ami a muanyagokat is megszaritja ugy, hogy mar a program vege utan rogton elrakhatok mert szarazak ?

(#55647) Danex válasza agabe (#55646) üzenetére


Danex
addikt

Szerintem normális, legalábbis, mivel semmi pára nincs kivezetve a gépből mosás végeztével es ventilátor sincs benne igy csak a passzív száradással számolok az meg ennyire jó szerintem.

De ez az első mosogatogepem igy nincs tapasztalatom más gépekkel kapcsolatban, hogy hogyan kéne uzemelnie

(#55648) Galgogergo. válasza ribarszki (#43268) üzenetére


Galgogergo.
csendes tag

"Teljesen felesleges a szigetelés. A portartálynál semmi nem jön ki. Annál inkább minden máshol. Ajánlom figyelmedbe ezt a videót 1.22-től! Itt a Xiaomi és a Dyson amin a füsgépből kiszívott füstből semmit nem enged vissza. Majd jönnek a többi csodák, mint Süsü a sárkány. (Még a Hoover is elvérzik..)

Sajnos a tiédi pont ezt csinálja. Ez nem szigetelés kérdése, hanem egy rossz hatásfokkal működő monociklon rendszer van benne. Majd tapasztalni fogod ahogy csökken a szívóerő pár perc után, hogy mindig mosogatni kell a tartály utáni szivacsokat, stb. Illetve a normális szűrés hiánya, és a tömítetlenség hiánya. De ezeket otthoni megoldásokkal soha nem fogod orvosolni."

Hmm...

Tudtok olyan botporszívót 20-30 ezer forint körül, ami ezt nem csinálja? Ilyen Hausmaistert, meg Adlert nézegettem (nem baj, ha kábeles, a 30m2 albiba pont elég) Viszont fontos lenne, hogy ne a port keringesse, szigeteljen normálisan...

Any ideas? Van ilyen áron, ami most bestbuy?

A Jimmy JV51 is 60eFt, ami a VacuumWars-on már átment a teszten....

[ Szerkesztve ]

/.?

(#55649) peppe79 válasza agabe (#55646) üzenetére


peppe79
senior tag

A program végeztével dobj egy nagyobb, nedvszívó konyharuhát a műanyag cuccokra.

(#55650) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!
Új mosogató gépet nézek, elmentem a közeli MM-ba, és az alábbi típusokat találtam amik megfelelőek lennének. Szempont volt a nagyobb térfogatú dob, valamint olvastam a topicot és próbáltam az ajánlottabb LG/Electrolux/Aeg/Bosch vonalon nézelődni.

Ki melyiket választaná ebben a 100-150e Ft.-os árkategóriában? Esetleg valami másik modell / bolt, ami jobban megéri, több gari van rá?



[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.