Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55801) ribarszki válasza peppe79 (#55800) üzenetére


ribarszki
őstag

Marketworld 1nap alatt kiküldték, szintén magyar gari. Legalábbis 1,5 hete 54k volt, most nem néztem.

[ Szerkesztve ]

(#55802) paolinho válasza daver88 (#55799) üzenetére


paolinho
őstag

Hát ez jó hír (mármint, hogy levehető a tetejük), így rámehetek akár a 85 cm-esre is.

(#55803) pjen válasza gabor9991 (#55796) üzenetére


pjen
félisten

Ott valami más gond is van szerintem.Nekem egy Gorenje van,előtte egy Bosch és egy Wh volt.Egyikben se volt pohár progi,csak hőfokok.Ma beindítottam a Gorenjét kiváncsiságból,csak egy finis tisztítót tettem bele.Semmivel nem volt hangosabb mint mikor tele van.Ha olyan hangos a pohár progi minek használod.Én mindíg bele raktam mindent egyszerre és mindent csillogó tisztára mos.

(#55804) arcsin válasza pjen (#55803) üzenetére


arcsin
senior tag

A csoportban mindenki a pohármosó programot használja az esetek többségében, kivétel nélkül :D Ez az AMI összeköt minket.
Lehet nincs benne öblítő vagy rossz a kivezetésnél és "szenved" a szerencsétlen gép, azért hangos.

[ Szerkesztve ]

(#55805) gabor9991 válasza pjen (#55803) üzenetére


gabor9991
őstag

Az alap probléma nem a pohár programmal van.
Eddig abban a hitben voltam, hogy minden mosogatógép ennyire hangos mikor működik mint az enyém.
A kollégám vett most egyet és nem, nem ilyen hangos mint az enyém. [Tisztító program üresen] [félig töltött gép]
Az övé mellett lehene aludni is akár :)
Na emiatt megkerestem a szervizt, hogy nézzenek már rá, normális-e, hogy ez ilyen hangos, miközben a gyári leírásban 46dB a zajszint én meg 52-55-ös szintet mérek , ugyan csak a telefonommal, de akkor is, ez az érték a gyári többszöröse, talán a telefonom sem mér ennyire rosszul.
Plusz hiba, hogy az ajtó szigetelése mellett kijön a gépből a pára és lecsapódik a munkalap alján.
Beszéltem a szervizessel ígérte, hogy hoz zajszintmérőt és meglátjuk mit tehetünk.
Kijött, bekapcsolta a videón is látható tisztító programot és 10 másodperc után kijelentette, hogy ez nem hiba, nincs rendellenes zaj, nem tud benne semmilyen alkatrészt kicserélni, ez ilyen.Pakoljam tele akkor halk lesz, a drágább gépek talán valamivel halkabbak, olyat kell venni :)
Nem hozott zajszintmérőt se, de nincs is rá szükség mert szerinte normális, hogy ennyire kihallatszik amikor a víz a gép oldalának csapódik, meg kell pakolni rendesen akkor az edények felfogják a vízsugarat.

A munkalap aljára meg szoktak ragasztani valamit ami nem engedi hogy a munkalap alja beszívja a nedvességet ehhez a géphez nem jár ilyen mert ez különálló típus, pénzért tud adni.
Tehát ez a gép ennyit tud, nem hibás és ezzel végeztünk.
Hiba kérdeztem tőle is és a forgalmazótól is, hogy a specifikációban megadott zajszintet hogyan mérik, nem kaptam rá választ.

Ekkor jutott észembe, hogy rákérdezek, hátha itt tudja valaki.
Így jött képbe a pohár/féltöltet program amikor ugye egy pár darab poháron/pár edényen, tányéron kívül nincs más a gépben, hogy akkor arra a programra hogy lesz érvényes az a zajszint amit esetleg teljesen megpakolt géppel mértek a gyárban?

(#55806) pjen válasza gabor9991 (#55805) üzenetére


pjen
félisten

Most kimentem,megnéztem a fúvókák 95% függölegesen felfelé irányul és a maradék se teljesen az oldalfal felé, eléggé értelmetlen is lenne.Szerintem dobd ki,vegyél másikat. :)

[ Szerkesztve ]

(#55807) arcsin válasza gabor9991 (#55805) üzenetére


arcsin
senior tag

46dB a zajszint én meg 52-55-ös szintet mérek , ugyan csak a telefonommal, de akkor is, ez az érték a gyári többszöröse

Legalább nyolcszorosa, ülj le egyes.

(#55808) gabor9991 válasza arcsin (#55807) üzenetére


gabor9991
őstag

Most mire kaptam elégtelent:F

(#55809) peppe79 válasza gabor9991 (#55805) üzenetére


peppe79
senior tag

Ez kb. olyan, mint WRC futamon indulni egy széria Ford Fiestával. Még ha volna is rá lehetőség, mi értelme az egésznek?
A lakásod nem mérőlabor, a mobiltelefonod pedig nem mérőmikrofon. A méréseket az IEC 60704-2-3 szabványban rögzített körülmények között végzik, speciális, félig 'visszhangtalan', vagy visszhangzó szobákban, legalább 3 mérőmikrofonnal, számítógépes kiértékeléssel. Így még ha volna is nálad kéznél, legalább egy olcsó hangnyomásmérő, ami A-súlyozott értékkel kalkulál, azzal se tudnád ugyanazokat a körülményeket megteremteni. A mosogatógépek energiacímkéjén szereplő zajszint egyébként nem csúcsérték, hanem átlagolt. Így utóbbi - a felhasználó szempontjából - nem túl releváns. Amiben a labormérések segíthetnek, azok a hibák feltárásai, de ezek meg inkább a gyártók számára lehetnek hasznosak. Mint például az a tény, hogy a legintenzívebb zajforrás a mosogatógép ajtaja alatti sáv. Egyes gyártók ezért oda is beépítenek zajszigetelő gumit, vagy filclapot, esetleg mindkettőt, mint pl. Bosch/Siemens gépeknél.

A mosogatógép amúgy nem egy bonyolult eszköz. Nem nehéz kitalálni, hogy amivel leginkább csökkenthető a zaj intenzitása, az a változó fordulatszámú motor, a csendesebb vízszivattyú, a stabil, erős szórókar, a vastag szigetelés, a nagyobb súly (minőségibb anyagfelhasználás, alacsonyabb rezonancia...). A drágább, nagyobb súlyú mosogatógépek közt vélhetően hamarabb talál az ember extra halk kivitelű változatot, mint a könnyű (~35kg), belépő szintű mosogatógépek közt.

(#55810) peppe79 válasza gabor9991 (#55805) üzenetére


peppe79
senior tag

"A munkalap aljára meg szoktak ragasztani valamit ami nem engedi hogy a munkalap alja beszívja a nedvességet ehhez a géphez nem jár ilyen mert ez különálló típus, pénzért tud adni."

Na, erre nem is mondok semmit. Hogy az a gagyi kis páraterelő lemez opcionális tartozéka legyen egy mosogatógépnek..ez már a f@sz@rágiság netovábbja. :(

(#55811) pjen válasza peppe79 (#55810) üzenetére


pjen
félisten

Pedig nem tartozék a nem beépíthetőknél.Nekem ez már a harmadik és egyikhez dem adtal.

(#55812) peppe79 válasza pjen (#55811) üzenetére


peppe79
senior tag

Ja, hogy szabadonálló! Akkor én voltam figyelmetlen.

(#55813) gabor9991 válasza peppe79 (#55809) üzenetére


gabor9991
őstag

Ennek ellenére a szervizes egy egyszerű zajszintmérővel simán megmérte volna a zajszintet, ha hozta volna, de nem hozta.Szóval annyira mégsem kellett volna a szabványos mérési körülményekhez ragaszkodni.

(#55814) Degeczi válasza gabor9991 (#55808) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Valszeg nincs vele tisztában, h a dB logaritmikus, így 6 dB különbség már valóban kétszeres hangnyomás értéket jelentene (hangerő-érzetet még nem, az kb. 10 dB eltérésre igaz)

Más kérdés, h valóban semmi értelme házilag mért adattal összehasonlítani, hiszen nem tudod, h a gyári adat hogyan jött ki (pl. milyen távolságból, hol mérve, ráadásul süketszobában, ahol visszaverődések nem zavarnak be), telefonnal meg pláne nem.
Simán lehet, h pontosan megfelel a gyárinak a saját példányod.

(#55815) gabor9991 válasza Degeczi (#55814) üzenetére


gabor9991
őstag

Persze, simán lehet ez is, hogy ez így jó ahogy van.
Igazából azt szerettem volna megtudni, hogy normális-e az, hogy ezt 10 méterről hallani működés közben?
A másik gép meg olyan halk, hogy azt se lehet tudni be van kapcsolva vagy nincs.
Az energiacimkén meg mindkettőnek közel azonos az erre vonatkozóan megadott érték.
Most , ha elmegyek a boltba és megkeresem a leghalkabb gépet akkor az nálam lehet mégis hangos lesz mert a gyári értéket laborban mérik?

(#55816) arcsin válasza gabor9991 (#55815) üzenetére


arcsin
senior tag

hidd el, átbäszás az egész.

(#55817) zs-mate


zs-mate
tag

Sziasztok!

Költözés és teljes lakberendezés előtt állunk, beleértve a háztartási gépeket is. Minimális előismerettel rendelkezünk, árban mindenhol a közép-felső kategóriát tudnánk megcélozni. Nagyon megköszönném ha tudnátok segíteni eligazodni kicsit ebben az útvesztőben :))

Hűtő
-amire gondoltunk: alulfagyasztós, egyajtós, lehetőleg több polcos (4) kivitel, legnagyobb (200cm) körül
-amilyen márkákat néztünk: LG, Samsung (ebből csak 3 polcos van?)

-Mikre érdemes figyelni, melyik márkákat ajánlanátok/tiltanátok ha rajtatok múlna?
-Mennyire számít az energiabesorolás, ha nem tartozik hozzá plusz funkció mikorra térülhet meg az ára?
-Melyik funkció ami esetlegesen parasztvakítás és de dőljünk be neki? Gondolok itt a frissen tartó rekeszekre meg társaira.

[ Szerkesztve ]

(#55818) zs-mate


zs-mate
tag

Sziasztok!

Költözés és teljes lakberendezés előtt állunk, beleértve a háztartási gépeket is. Minimális előismerettel rendelkezünk, árban mindenhol a közép-felső kategóriát tudnánk megcélozni. Nagyon megköszönném ha tudnátok segíteni eligazodni kicsit ebben az útvesztőben :))

Mosó/szárítógép
-amire gondoltunk: elöltöltős, közepes kapacitás (8kg), nem kell keskeny kivitel
-amilyen márkákat néztünk: LG, Samsung, AEG
-kardinális kérdés: mosó/szárító mehet egyben? külön gépnek nincs hely

-Mikre érdemes figyelni, melyik márkákat ajánjlátok/tiltanátok ha rajtatok múlna?
-Mennyire számít az energiabesorolás, pláne ha kombinált gépet vennénk?
-Melyik funkció ami esetlegesen parasztvakítás és de dőljünk be neki? Gondolok itt az összes gőzölés, antibakteriális pure-smart-eco-tökömtudja funkciókra

(#55819) zs-mate


zs-mate
tag

Sziasztok!

Költözés és teljes lakberendezés előtt állunk, beleértve a háztartási gépeket is. Minimális előismerettel rendelkezünk, árban mindenhol a közép-felső kategóriát tudnánk megcélozni. Nagyon megköszönném ha tudnátok segíteni eligazodni kicsit ebben az útvesztőben :))

Sütő és főzőlap
-amit ajánlottak: Whirlpool és Electrolux
-inkább indukciós mint kerámia lap, pirolitikus sütő

-Mikre érdemes figyelni, melyik márkákat ajánjlátok/tiltanátok ha rajtatok múlna?
-Az edényeink nagy része mágnesezhető, így az indukciós nem jelentene nagy beruházást azon a téren. Tényleg ennyivel gyorsabban melegszik/hűlik ki és jobb a hőátadása?
-Milyen funckiók azok amit érdemes keresni és mi az ami felesleges? Itt inkább dizájn szempontból kell (a női odlalnak :DDD) közeítenie?

(#55820) Met


Met
nagyúr

Mehetett volna egy kommentbe is :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#55821) zs-mate


zs-mate
tag

Sziasztok!
Költözés és teljes lakberendezés előtt állunk, beleértve a háztartási gépeket is. Minimális előismerettel rendelkezünk, árban mindenhol a közép-felső kategóriát tudnánk megcélozni. Nagyon megköszönném ha tudnátok segíteni eligazodni kicsit ebben az útvesztőben :))

Mosogatógép
-talán itt van a legnagyobb homály, ami fix hogy csak keskeny gép fér el a konyhában
-érdemes törekedni a max (10) terítékszámra?
-melyik márkák, típusok, egyebek amik beváltak?
-hány fiókja legyen, mi fog beleférni egy ekkora gépbe?
-számít-e az energiatakarékossági besorolás, melyiket olcsó(bb) üzemeltetni?

(#55822) zs-mate válasza Met (#55820) üzenetére


zs-mate
tag

direkt dobtam külön, hogy ne keveredjenek a gépek közti leírások, de ha szerinted jobb egyben bedobhatom :)

(#55823) Met válasza zs-mate (#55822) üzenetére


Met
nagyúr

Most már mindegy.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#55824) Digitalpimp válasza gabor9991 (#55815) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Az nem lehet, hogy nálad a bútor, vagy a helyiség kialakítása, elrendezése pont felerősíti a zavaró hangfrekvenciákat? Én hasonlót a melóhelyen lévő kis Bekoval tapasztaltam, hogy 10 méterről két kanyar után is simán hallani. Ami annál feltűnt, hogy viszonylag nagyobb helyre van betéve, mint kellene és lehet, hogy a szekrény rezonátorként felerősíti a hangját.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#55825) gabor9991 válasza Digitalpimp (#55824) üzenetére


gabor9991
őstag

Akár még ez is lehet, hogy a szekrény felerősíti a hangot, a gép és a szekrény között mindkét oldalán van kb. 5-5mm, úgyhogy annyira nem nagy a hely ahová be lett építve.
10 méterről a nálatok lévő bekot is lehet amúgy hallani?Gyanús nekem, hogy ezek tényleg gyárilag ennyire sz@r hangszigetelést kaptak :D és nem az én fülem túl érzékeny.

(#55826) peppe79 válasza gabor9991 (#55815) üzenetére


peppe79
senior tag

Mosogatógépeknél az átlagos zajszint, az idő előrehaladtával szép lassan csökken. Jobb szigeteléssel, csendesebben működő alkatrészekkel szerelik őket. 8-10 évvel ezelőtt például még teljesen megszokott volt az 50dB feletti zajszint, manapság viszont már általában a belépőszintű gépek is halkabbak.

Milyen mosogatógéped van, és melyikkel hasonlítottad össze? A filcnemez borítást nem spórolták le a gépedről? Hogyan van elhelyezve?

(#55827) kiskaloo


kiskaloo
csendes tag

Sziasztok!

10 év után megadta magát hőn szeretett és sokat nyúzott Candy CSF 4575E típusú mosogatógépünk vezérlője. Mivel régi gyártmány, így nem talált a szerelő hozzá vezérlőt.
A kérdésem az lenne, hogy mennyire ajánlott a Beko - márka? Ezt a kis aranyost néztük ki utódnak: Beko DFS28131W [link]

[ Szerkesztve ]

(#55828) gabor9991 válasza peppe79 (#55826) üzenetére


gabor9991
őstag

dfs 28020x
Le van szerelve a teteje és pult alá van építve.Valami extra vékony filcszerű anyagot láttam a gép tetején miután a tetőt levettem róla de látszik maga a géptest is mellette szóval az inkább dísz mint hatékony zajszigetelés.
Kollégám vett valami 100ezer körüli gorenjét.Vásárlás előtt kérte a véleményemet a beko gépekről, mert az is ott volt nála a listán, a gorenje és a bosch mellett.
Átküldtem neki egy ilyen pár másodpercnyi videót, hogy mosogatás közben a beko mennyire zajos.Megköszönte, végül egy gorenje mellett döntött és miután beüzemelte azt, akkor röhögött ki, hogy az én beko gépem mennyire hangos :D a gorenjét figyelni kell, hogy egyáltalán be van-e kapcsolva.
Én is arra gondoltam, hogy a zajszigetelő anyag rosszul vagy hiányosan lett az én gépembe beszerelve ezért kértem a szerviz segítségét, de hogy őszinte legyek nem nagyon érdekelte az embert a történet, ahogy írtam korábban, úgy 10 másodpercnyi működés után rámondta az áment, hogy ez ilyen, ha nem tetszik vegyek drágábbat az csendes lesz.Ezt meg pakoljam teli úgy használjam.

[ Szerkesztve ]

(#55829) arcsin válasza kiskaloo (#55827) üzenetére


arcsin
senior tag

tl;dr
bekot ne mert hangos, boscht se vegyél mert az meg nem szárít rendesen:D

(#55830) #94529552 válasza kiskaloo (#55827) üzenetére


#94529552
törölt tag

Pont előtted/utánad írnak egy hasonlóról, ezek alapján egy Gorenjét vennék.

(#55831) Digitalpimp válasza gabor9991 (#55825) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Nálunk több centi a rés kétoldalt. Igen, mikor már du. nagyjából csend van, nyitott ajtónál simán hallom.

Pepe79 55826: Nem inkább zajosabb lesz, ahogy kopik a technika benne?

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#55832) pjen válasza Digitalpimp (#55831) üzenetére


pjen
félisten

Nincs benne sok technika.Ha a szivattyú kopik kisebb lesz a nyomás és a hang is.

(#55833) gabor9991 válasza pjen (#55832) üzenetére


gabor9991
őstag

A nyomás is rendben van az enyémben, műanyag ételhordót simán felborítja ha nem rögzítem egy másik edénnyel, és a program végén ott áll egy teli ételhordó retkes vízzel:D az összes fúvóka tiszta nem amiatt nő meg a nyomás az egyikben. Pedig ez inverteres motor, hallatszik, hogy szépen lassan indul, nem egyből nyomja a maximum víznyomást.

(#55831) Digitalpimp

Megnéztem ma a használati útmutató oldalanként 10 -10mm-t ír elő, én ennél szűkebb helyre építettem ugyan de szerintem nem ez az ok, inkább arra tippelnék, hogy gyárilag eléggé hitvány a zajszigetelés.

[ Szerkesztve ]

(#55834) BBéci válasza gabor9991 (#55828) üzenetére


BBéci
titán

"akkor röhögött ki, hogy az én beko gépem mennyire hangos"
Húzd rá a fejére annak, aki azt a gépet javasolta! ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55835) Csabroncka válasza gabor9991 (#55828) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Hangszigetelő lap + amorf filc vagy szivacs

"in medias res"

(#55836) #40553216 válasza peppe79 (#55770) üzenetére


#40553216
törölt tag

(#55837) #40553216 válasza evilskati (#55792) üzenetére


#40553216
törölt tag

Hali! Nekem ez van négy éve, tökéletes.
ELECTROLUX ERF4113AOW Hűtőszekrény, 185 cm, A++

(#55838) BB9000 válasza gabor9991 (#55833) üzenetére


BB9000
senior tag

Egy hangos mosogatógéppel én is megjártam. Nekem egy Bosch gépem volt. 6 terítékes, asztali kivitel. A garanciaidőn belül hibásnak jelentettem be több alkalommal is. Mindig kijött a szaki és mindig csinált valamit, ráadásul ötletei is voltak: Fűtőegységcsere (kétszer is) és a mosogató tabletta leváltása porra és kézi adagolása, a mennyiség változtatása, több, vagy kevesebb irányba. Sajnos az én gépem nagyon makacs jószág és a hangja megmaradt, de hátha nálad eredményes lesz valamelyik tippje.
Azt a mosogatógépet úgy használtam, hogy csak akkor kapcsoltam be, ha elmentem otthonról. Egyszerűen 2 zárt ajtó mögött sem lehetett kibírni azt a hangot, amit mosogatás közben kiadott.
A lényeg: Még azonos típusú gépek hangja közt is van eltérés és az egyének zajtűrő képessége is eltérő. Ha még garanciális, akkor ne nyugodj bele, hogy ilyen hangos.

(#55839) T J válasza gabor9991 (#55833) üzenetére


T J
tag

A belső lemezek külső felületére, olyan bitumen-szerű rezgéselnyelő lap felragasztása (mint a lemez mosogatótálcák alján van), illetve a gumitömítések zárásának ellenőrzése/ javítása segíthet valamit a zaj-gondon.

Digitalpimp:
Nekem az tűnt még fel, hogy ami közös mindkét zajos gépben, hogy beko. :)

[ Szerkesztve ]

(#55840) Piftuka válasza Piftuka (#55704) üzenetére


Piftuka
veterán

No, kérem... Nem indul a sokat emlegetett Philips porszívóm. :( Legutóbb múlt héten használtam, kikapcsoltam, elraktam a helyére. Most pedig nem kapcsol be.

Mivel 2 év üzemidőn túlfutott, ezért garancia már nincsen rá, és ismerve a helyi Philips szerviz árait, meg sem kísérlem a javíttatását. :N (Számítok egy min. 30.000-35.000 forintos árcédulára.)

Segítsetek kérlek, az alábbi három kérdés megválaszolásával:

1. A ~30.000 forintos árkategóriában melyik az a porszívó, amit nyugodt szívvel ajánlotok? (Talán az Electrolux, Bosch vonalról?)

2. Melyik az a Miele porszívó típus, amelyre bátran lecserélhetek egy ilyen, egyébként funkciójában sokat nyújtó prémium Philips-et?

3. A harmadik kérdés, hogy tudok olyan szaküzletet, ahol Electrolux porszívóhoz jó árban, eredeti szívócsövet és szívófejet lehet vásárolni? Vagy inkább a Media Markt ügyfélszolgálatánál érdemes megrendelni az ilyen tartozékokat?

"Aquila non captat muscas."

(#55841) tibbike01 válasza Piftuka (#55840) üzenetére


tibbike01
őstag

Sencor SVC8, de komolyan. Én egyszerűen imádom és a gyári porzsák sem drága hozzá. Bár a porszívó ára eléggé felkúszott.

[ Szerkesztve ]

(#55842) koxx válasza Piftuka (#55840) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Miele C2/C3-ból válogatnék, attól függ milyen padló/szőnyegtípusra kell.

(#55843) ribarszki válasza Piftuka (#55840) üzenetére


ribarszki
őstag

Ahogy koxx fórumtárs írja, Miele C2. Szánd rá a pénzt nyugodtan.

(#55844) st6969


st6969
őstag

Van egy ilyen Tefal gőzállomásunk, itteni ajánlatra vettük. Párom meg is van vele elégedve, leszámítva egy dolgot.
Mostanában egyre többször elkezdte a vízkövet okádni magából vasalás közben. OK, hogy lehet vízkőmentesíteni egy beépített programmal, de akkor látod, hogy szükséges, amikor már összekoszolta a ruhákat :((( Sejtettük, hogy közeledik az időpontja a vízkőmentesítő kazetta cseréjének. Ki is jelezte, cseréltem is. Majd 2 alkalom után megint elkezdte okádni magából a vízköves vizet vasalás közben.
Mi a francért csinálja ezt? És főleg: miért nem tölthetek bele ioncserélt vizet, amit direkt vasalókba ajánlanak? :F (a használati utasítás kifejezetten tiltja, hogy olyat töltsek bele)

(#55845) koxx válasza ribarszki (#55843) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Most volt 3 éves a C2, még abból az időszakból amikor nem volt limitálva a teljesítmény. Attól eltekintve, hogy karcos a ház meg koszosak a kis fejek (felújításkor használtam), a porzsáknál a szűrőknél olyan mintha új lenne.

(#55846) -cobra- válasza st6969 (#55844) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Hát azért ne tölts bele ioncseréltet, hogy majd pár év múlva újat kelljen venni. ;]
Nekünk Philips gőzállomásunk van pár hónapja, de miután az előző Tefal vasalónkkal is meggyűlt a baj a vízköves köpködés miatt, én csak ioncseréltet öntök már bele.

A Philips kézikönyve ezt írja egyébként:
"Ásványi anyagoktól mentes vagy desztillált víz használata javasolt
Készülékét csapvízzel való használatra tervezték. Ha olyan helyen él, ahol nagyon kemény a víz, rövid idő alatt vízkőlerakódás képződik. Ezért javasolt ásványi anyagoktól mentes vagy desztillált víz használata a készülék élettartamának megnövelése érdekében.
Ne használjon illatosított vizet, szárítógépből származó vizet, ecetet, keményítőt, vízkőmentesítő szert, vasalási segédanyagokat, vegyileg vízkőmentesített vizet és más vegyi anyagokat, mivel ezek vízszivárgáshoz, barna foltok képződéséhez, illetve a készülék károsodásához vezethetnek."

Eddig egyszer kérte a vízkőmentesítő programot, de szinte semmi nem jött ki belőle.

(#55847) Nagya21 válasza st6969 (#55844) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Azt irgya a használatija, hogy kizárólag desztillált vagy ioncserélt vízzel ne használd.
Mi a tefal gőzállomásunkat (régebbi típus hasonló a pro-expresshez) fifti-fifti keverjük.
A rokony nem keverte csapvizzel használta, na nála már kellet citromsavas vízzel ganyéznom a vízkőmentesítő lukon át.
Használd fele-fele arányban a vizet, és jó lesz, ha nagyon gáz akkor citromsavas vízzel töltsd fel, és úgy csinálj tisztítást megszakításokkal(a megszakításokkor dolgozik mindig az újabb adag citromsav).
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#55848) st6969 válasza Nagya21 (#55847) üzenetére


st6969
őstag

Hát ez az, mi sem kevertük, csakis csapvízzel használtuk (nálunk elég kemény). Most a pontos szövegre nem emlékszem, hogy van a használatiban, de az a lényege, hogy csapvízzel kell használni. Még egy kis rajz is van, hogy tarja a tartályt a csap alá :(((
De akkor kipróbálom ezt az 50%-os csapvíz-ioncserél víz koktélt, köszönöm a tippet (-cobra- -nak is) :)
De mi történhet, ha kizárólag ioncserélt vizet használok? Ezt végképp nem értem, csak van valami oka...(lehet, tényleg az, hogy így túl tartós lesz :DDD )

(#55849) Piftuka válasza ribarszki (#55843) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm a választ mindnyájatoknak! :R

- A SENCOR márka termékeit nem ismerem. Megbízható ebben a kategóriában?

- A "Miele C2"-t szívesen megvásárolom, de jelenleg csak ez van készleten a Media Markt kínálatában: Miele C2 PowerLine + EcoLine + Allergy PowerLine
Utóbbi kettő viszont nem rendelhető.

- A "PowerLine" is megfelelő? Ez az, amire gondoltok? Miben különbözik a másik fenti kettőtől?

Családi ház, a szobákban és a folyosón laminált padló, hagyományos perzsaszőnyeg, a konyhában, és étkezőben taposó kő, a teraszon kő és szőnyeg a felület.

Tehát sima felületre és szőnyeghez való szívófejekre is szükség van.

- És melyik porzsákot ajánljátok hozzá?

"Aquila non captat muscas."

(#55850) ribarszki válasza Piftuka (#55849) üzenetére


ribarszki
őstag

Szia! Ez lenne a te géped. Extra parketta fejjel. Múltkori hozzászólásomban linkeltem egy videómat. Így mozog a fej. Tényleg szuper, fele idő vele a munka kemény felületen.
Porzsákból pedig csallk gyári Mielet! 1doboz=1év. Kb 400Ft költség havonta.

A Sencor nem rossz a maga árában, de nagyon más liga. A Sencor egy belépő márka, alsó közép kategória, Miele a prémium. De itt tényleg nem csak a nevet fizeted meg, hanem nagyon sok évre kapsz, nagyon jó minőségű porszívót. De igen, egyben azért zsebbenyúlós a dolog.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.