Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55351) pjen válasza Degeczi (#55350) üzenetére


pjen
félisten

Tudom,csak mihez tartás végett írtam.Legyen mivel kalkulálni.

(#55352) lehella


lehella
senior tag

45 cm mély mosógépre rá lehet tenni a többi átlag szárítógépet, melyek 60 cm mélység körüliek? Vagy érdemes csakis méretben passzolót venni, viszont akkor leszűkül eléggé a kínálat.
Ha viszont rá lehet tenni a 60-as szárítót a 45-s mosógépre, hogy helyezkedik el hozzá képest? Pont középre kell tenni, vagyis előre meg hátra is lefog lógni?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#55353) pjen válasza lehella (#55352) üzenetére


pjen
félisten

Rá lehet,de leesik.Én çsináltam egy vázat ami tartja a szárítót.A mosó alatta van.

(#55354) lehella válasza pjen (#55353) üzenetére


lehella
senior tag

Akkor érdemesebb lakatos képzettségű apósommal beszélni ezügyben? :)

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#55355) Teaway válasza lehella (#55352) üzenetére


Teaway
veterán

Ez a 45 cm mély LG mosógép már megvan?

Nincs itthon csokid??

(#55356) lehella válasza Teaway (#55355) üzenetére


lehella
senior tag

Igen ez már pár éve :) De legvégső esetben akkor megy a mosdókagyló másik oldalára a szárítógép, nem akkora gond. A szárítógépeket egyébként mindet be lehet kötni a lefolyóba?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#55357) pjen válasza lehella (#55354) üzenetére


pjen
félisten

Egy tizesből megvan,jobb mint az össze építő keret.

(#55358) #94529552 válasza BBéci (#55326) üzenetére


#94529552
törölt tag

Itt is egy hasonlóan koros, svéd gyártású Whirlpool mikró üzemel(VIP27) rendületlenül, ennél jobbat elképzelni sem tudnék.
Ugyanezt a szériát nyugodtan gyárthatnák még mindig, ilyen kivitelben és minőségben, A mostani WP mikrókat már nem biztos, hogy meg merném venni.

(#55359) #94529552 válasza FerNandor (#55330) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ugyanannyi az átlag vízfogyasztása a miénknek is, mint az EW6T3262H -nak, és ~ 8év alatt fel sem merült nálunk, hogy emelt vízmennyiség kellene, szvsz. A normál pamut programot használjuk szintén, és 1-1,5 óra az átlag mosási idő, bár egyébként sem lóverseny, hadd mosson nyugodtan. De semmiképp nem 3-4 óra, meg miért pont az eco módot használnád, ha sietős a mosás?
A Time Managerrel már mosás előtt csökkenthető a mosás idő 5 fokozatban, amint a videóban is látható, de ha nem teszed, a gép akkor is módosítja magától pár perc után, a szükséges minimumra a súlyérzékelés alapján. Az energiafogyasztástól meg végképp nem kell aggódni, ami 0.68 kWh/mosás.

(#55360) troland26


troland26
őstag

sziasztok
Úgy néz ki , hogy elromlott a mosógépünk . Szeretnék venni egy újat , de akkor már olyat amibe van szárító funkció is . Tudom , hogy jobb lenne külön szárító gépet venni , de sajna nem fér el a füribe . Van valami tuti tipp? esetleg mire figyeljek ?Mit kerüljek ? :)

(#55361) Zeki válasza troland26 (#55360) üzenetére


Zeki
nagyúr

Olvass vissza. 300-400 ezer körül vannak valóban szárítógép tudással rendelkező mosógépek. A többi csak szikkasztja a ruhát, ahogy 20 éve is.

[ Szerkesztve ]

(#55362) troland26 válasza Zeki (#55361) üzenetére


troland26
őstag

Hát olyan 150-200 környékén szánnék rá... :) Akkor kicsit vissza olvasok, hátha okosabb leszek. 🧐

(#55363) Csabroncka válasza FerNandor (#55339) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Mosásnál a vízen nem lehet spórolni, erre ha találtak is ki takarékosabb megoldást, nem jó, legalább is koszos ruhákra nem.

Vízmelegítés nagyon nem változott, így azon sem lehet nagyon faragni.

Min lehet spórolni? Alapvetően azzal, hogy 40 fokon hosszabb (hosszabb programokkal) ideig mosod a ruhákat hatékonyabb villanymotorral és aktív enzimes mosószerrel.

A legtöbb gépen a mosási időt/hőfokot a programokon belül lehet menedzselni és rövidíteni. A legtöbb gép a fuzzy logic révén számol a töltettel és automatikusan rövidít, ha 5 kilós programba beraksz 2 kiló ruhát pl.

Mi csak tisztításkor mosunk 90 fokon, a fehérek közül a törölközőket, konyharuhákat mossuk 60 fokon, a többi 40.

Az áztatás funkció nekem is hiányzik, Mielen van ;]

"in medias res"

(#55364) Ispy válasza troland26 (#55362) üzenetére


Ispy
veterán

Ha külön vennéd se jönne ki 150k-ból....

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#55365) troland26 válasza Ispy (#55364) üzenetére


troland26
őstag

Persze azt tudom. Igazából csak a téli hónapokra gondoltam a szárító funkciót. Ezért gondoltam a kombinált gépre.Meg azért mert tényleg kicsi a hely.

[ Szerkesztve ]

(#55366) Pttypang válasza troland26 (#55365) üzenetére


Pttypang
veterán

Egy paramentesitovel tobbet ersz, az 40k kornyeketol indul az aldiban, panelban nekem a sima mosogep mellett volt, a kiteregetett ruha egy este alatt megszaradt.
(A furdoben teregettem, tobbnyire 4 kg koruli mosasokkal)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#55367) arcsin válasza Ispy (#55364) üzenetére


arcsin
senior tag

Max 200 ból már megoldható szükösen. Mondjuk egy egyszerübb mosógéppel70-80 körül (akár keskennyel is ) , meg egy alsópolcos száritógéppel. De most van valami whirlpool edigitalos kupon asszem.

(#55368) Ispy válasza arcsin (#55367) üzenetére


Ispy
veterán

Lehet...de ha egy átlagon nézünk, akkor mondjuk 250-300k között van valahol és persze a kombinált cuccok bonyolultabb szerkezetek, ezáltal eleve magasabb az áruk, mert több benne az anyag és nehezebb gyártani. Én egy semmi extra gép kombót vettem 270k-ért.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#55369) peppe79 válasza Csabroncka (#55363) üzenetére


peppe79
senior tag

Áztatás funkció az enyémen sincs, de 'manuálisan' gond nélkül kivitelezhető. Csak arra kell figyelni, hogy 10-15 perc után, a kívánt időre megszakítsam a programot.

(#55370) arcsin válasza Ispy (#55368) üzenetére


arcsin
senior tag

Mindenképp egy kicsit többet rá kell szánni, abban egyetértünk :)
Nekünk egy sima(olcsóbb) 6. érzékes whirlpool keskeny mosógépünk van 6. éve. Úgy érzem hogy a gari lejárta után 1 évvel már nem lesz benne sok idő. Bár ennek nem látom konkrét jeleit, max néha nem indítja el a programot első megnyomásra.

(#55371) BBéci válasza Csabroncka (#55363) üzenetére


BBéci
titán

Öreg Zanussimnak van előáztatásos programja, sosem használjuk.
Ha a következőnek (Miele) nem lesz olyanja, valahogyan csak ki fogjuk bírni. ;)

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55372) FerNandor válasza #94529552 (#55359) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszönöm! és neked is (#55363) Csabroncka !
Már csak arra várok, hogy ismét legyen a promóció a kiterjesztett garanciára...

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#55373) peppe79


peppe79
senior tag

Tegnap este kénytelen voltam kipróbálni a pirolítikus tiszítást a sütőnkön. Este rakott krumplit készített a nejem. Egy nem túl mély tepsi került elsőnek a kezébe, gondolta, elég lesz az is. Hát, sikerült úgy kifolyatnia, hogy a sütőtér alsó felének szinte teljes felületére ráégett a kaja. :W Nem sok esélyt láttam rá, hogy ezt maradéktalanul sikerül eltávolíani, de azért este 9 órakor lefuttattam egy pirolitikus programot, II-es fokozaton. Hiába volt bekapcsolva az elszívó, fél óra után már az egész konyha füstölt, annyi ráégett kajamaradékot kellett eltávolítani. Úgyhogy minden ablakot tárva nyitva hagytunk, és átmenekültünk a hálószobába. :) Miután lefutott a program, hagytam kihűlni, aztán egy vizes szivaccsal összegyűjtöttem a hamut. Néhol maradt egy nagyon kevéske szennyeződés, de azt a szivacs dörzsis felével könnyedén, súrolószer nélkül el lehetett távolítani. Iszonyat hatékony ez a pirolítikus program!

(#55374) Csabroncka válasza BBéci (#55371) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Te már "öreg róka" vagy ;] a 2,5 és 4 éves gyerek miatt az áztatás nélkülözhetetlen majdhogynem....

"in medias res"

(#55375) polonic


polonic
félisten

Egyébként a só, szódabikarbóna, vízből készült massza csodát tesz a ráégett dolgokkal.
Be kell kenni, rajta hagyni és lehoz mindent. Sütőt, edényeket nem egyszer így takarítottam. És így nincs ki tudja milyen vegyszer használva.

(#55376) Huku


Huku
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek, mert mosógép, szárítógép, és mosogatógép vásárlása előtt állunk. Olvasgattam már sokmindent így el is vesztem már a dolgokban,
ezért is kérnék tőletek segítséget.

Mosógépnél olvastam már itt is több helyen hogy a Direct Drive az jó, mert halk meg talán nehezebben is megy tönkre így ebből egy ilyet néztem ki:
- LG F4WN609S1 Elöltöltős gőzmosógép (max keretünk olyan 200 lenne rá)

Szárítógépnél pedig egy olyan “okos” tanácsot kaptam (ami nem tudom hogy fontos-e vagy sem), ha tehetem akkor egységes márkából legyen mosógép és szárító is, mert akkor így tuti egymásra tehetők és így ezt néztem ki:
- LG RC80U2AV4Q (a max keret 250 lenne)

Ha ezek helyett tudtok ajánlani jobb eszközöket ilyen összeghatárban, akkor azt is szívesen veszem.

Mosogatógépünk pedig még sohasem volt, így itt nem tudom mit kell pontosan néznünk. Amit én mint laikus gondolnék az energia besorolás (A+++), a minél több gyártó garancia, illetve az hogy 60cm szélességbe férjen be a mosogató alá és tényleg tudjon elmosogatni szépen. Bútor szempontjából megoldható a szabadon álló és beépített elhelyezés is. A család jelenleg 3 tagú, ez nem tudom számít-e a terítékek számában. (Laikusként itt is a nagyobbat gondolnám, mert akkor abba többet lehet pakolni, vagy akár nagyobb edényeket?)
Tudtok ajánlani valami jó ár érték arányút? (Összegben max ilyen 200-ig férne bele.)

Az esetleges válaszokat és tanácsokat előre is nagyon szépen köszönöm! :R

Üdv: Huku

"Mindig azt mondd amire gondolsz!"

(#55377) Gömbike válasza Huku (#55376) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ha nekem kellene döntenem, én magamnak a Bosch Wat 28691 mosógépet venném és hozzá egy Bosch szárítót, ami megáll 200 körül.

Írom úgy, hogy a sütő és a mikró kivételével minden háztartási gép AEG /Electrolux itthon.

A gépek a szárítógép kivételével 10 és azon felüli éve teljesítenek hiba nélkül.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#55378) peppe79 válasza Huku (#55376) üzenetére


peppe79
senior tag

"Mosogatógépünk pedig még sohasem volt, így itt nem tudom mit kell pontosan néznünk."

Nézz körül a konyhában, hogy mennyi, és mekkora csetresek gyűlnek össze. Ha ez megvan, akkor már előrébb vagy. Nálunk például gyakrabban előkerül egy 10 literes lábas (is), ami eleve sok helyet elvesz, plusz a fedőjét egy kis trükkel lehet csak elhelyezni a gépben, különben beleér a mosogatógép felső szórókarja. Ugyanez a helyzet a nagyobb pizzás tányérokkal is. A felső kosarat szinte mindig a legfelső állásban hagyjuk, de még így is szűkös néha az alsó kosárban a magasság. A kosár kialakítása, a lehajtható tüske is sokat számít(hat).

"Amit én mint laikus gondolnék az energia besorolás (A+++)..."

Rögtön felejtsd el, az csak mókusvakítás.

"...a minél több gyártó garancia..."

:K

"...és tényleg tudjon elmosogatni szépen"

A régi, 5-6 liter vizet felhasználó Whirlpool mosogatógépeken kívül nem igazán hallottam még olyanról, amelyiknél konkrétan a mosogatás minőségére volt panasz. Ha mégis, akkor jellemzően egy jól kiválasztott tabletta, gél, vagy mosogatópor megoldja a problémát.

Ami inkább bosszantó, és gyakoribb probléma, amikor valami hibaüzenetet dob, és/vagy maga alá vizel, leszutykolódik a szintérzékelő stb-stb. Lekopogom...a mostani mosogatógépünk egyelőre gond nélkül teszi a dolgát, de az előzővel csak a gondok voltak, már garanciaidőn belül is.

(#55379) Teaway válasza Huku (#55376) üzenetére


Teaway
veterán

„A család jelenleg 3 tagú, ez nem tudom számít-e a terítékek számában.”
Nem.
„Laikusként itt is a nagyobbat gondolnám, mert akkor abba többet lehet pakolni, vagy akár nagyobb edényeket?”
:K

Nincs itthon csokid??

(#55380) vASalo


vASalo
tag

Sziasztok,
Porszívót szeretnék vásárolni, ami a kisállatszőrt is képes kiszedni a szőnyegből. Visszaolvasva, a Dyson V8-at láttam ajánlott készüléknek erre a célra. A kérdésem az lenne, hogy van-e más, hasonló, ajánlott készülék? Hagyományos vezetékes porszívó is lehet?
Köszönöm.

(#55381) Nagya21 válasza vASalo (#55380) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Minden porszívó jó neked, ha van hozzá motoros kefe a szívófejben.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#55382) FerNandor


FerNandor
őstag

Mosógép esetében tisztító mosást, pár éves gép esetében mivel érdemes indítani? Ecet? Mosószóda? Szodabikarbona?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#55383) polonic válasza FerNandor (#55382) üzenetére


polonic
félisten

Trisó az öblítő és mosószer maradványok eltávolítására.
Citromsav a vízkő eltávolítására.

(#55384) Pitterix válasza Huku (#55376) üzenetére


Pitterix
őstag

Szia.
Nekünk a következő masinák vannak:
Mosógép: BOSCH WAT28460BY Elöltöltős mosógép, 8 kg, A+++
Mosogatógép: BOSCH SMU46KS01E aláépíthető mosogatógép
Szárítógép: BOSCH WTR85V00BY hőszivattyús szárítógép
Ezidáig mindegyik hibátlanul teszi a dolgát. Ráadásul plusz garit is kaptunk a Bosch-nál, mikor vettük és regisztráltunk.
A mosó és szárítógépet ezzel: Wpro SKS 101 Összeépítő keret építettük össze.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#55385) Csabroncka válasza FerNandor (#55382) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

itt találod >

"in medias res"

(#55386) Teaway válasza Csabroncka (#55385) üzenetére


Teaway
veterán

Már a lány is vízköves lett :D

Nincs itthon csokid??

(#55387) FerNandor válasza Csabroncka (#55385) üzenetére


FerNandor
őstag

:R

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#55388) vASalo válasza Nagya21 (#55381) üzenetére


vASalo
tag

Koszi. Megnezek akkor mas tipusokat is.

(#55389) Csabroncka válasza Teaway (#55386) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Mindenkinek más a fontos a cikkből, ezek alapján van aki a csajnál tovább nem is teker ;] A topik eddigi legnagyobb poénja, talán 1-2 éve volt (vissza kellene keresni) egy vaterás hűtő hirdetés. A poén, hogy a fényképezés közben a hűtő ajtaja tükörként viselkedett és látható volt benne a fotó készítője, egy félmeztelen nő. Sajnos nem a Palvin Barbara volt, hanem valami egészen más :( :))

"in medias res"

(#55390) arcsin válasza Csabroncka (#55389) üzenetére


arcsin
senior tag

"Palvin Barbi Szaratov hűtőszekrényt árul egy népszerű hirdetőoldalon, amelyben megcsillan alsó és felső teste"
Milyen jó DrMáriás kép válhatna belőle :D

(#55391) #40553216 válasza peppe79 (#55369) üzenetére


#40553216
törölt tag

Kétféle lehetőség az áztatás és az előmosás. Az előbbi a főmosásra használt vízben történik, míg az előmosás külön vízben. Más a cél, más a funkció.

(#55392) peppe79 válasza #40553216 (#55391) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem értelek. Előmosásról szó sem volt.

(#55393) #94529552 válasza peppe79 (#55392) üzenetére


#94529552
törölt tag

Pedig jó hogy elmondta, mert ha valaki nem akar lavórban, vagy a mosdóban áztatni, és nincs is külön áztató progi a gépen, akkor lehet előmosást végezni pl. Vanish-sal, vagy mással, ami alkalmas szer van éppen. Fehéreket meg talán trisóval, Domestossal, vagy ilyesmi.

(#55394) peppe79 válasza #94529552 (#55393) üzenetére


peppe79
senior tag

Visszaolvastad az előzményeket? Pont azt írtam, hogy "manuálisan" bármikor lehet áztatni mosógépben is. Miután a mosógép beengedi a vizet, és közben a dob picit elrendezi a ruhaneműket, megszakítod a programot. Aztán a kívánt áztatási idő után folytatod tovább.
Az előmosás teljesen más tészta, de arról nem is volt szó.

(#55395) pjen válasza peppe79 (#55394) üzenetére


pjen
félisten

Az igazi áztató progi időnként megforgatja a dobot. :)

(#55396) peppe79 válasza pjen (#55395) üzenetére


peppe79
senior tag

Tudom-tudom...valamelyik meg a mosás minden egyes fázisában megáll, és pár percig áztat. Mosógépe válogatja. Hogy melyik a hatékonyabb, vagy van-e hatékonyabb megoldás, arról lehetne vitázni. Az mindenesetre tény, hogy az áztatás funkcióval ellátott mosógépek használata kényelmesebb.
Én csak annyit említettem meg, hogy ez egy 'mezei mosógéppel' is kivitelezhető (legalábbis, a lavór vízben történő áztatás "szimulálása"), ha megszakítom a programot.

(#55397) Taci válasza beholder00 (#55056) üzenetére


Taci
addikt

Szia!

Végül mit vettél, és mennyire vagy megelégedve vele? Pont ugyanezen paraméterekkel keresek én is (kombinált gáztűzhely, felül gázégő, elektromos sütő, minimum 60cm széles, grill jó lenne bele, de nem kizáró ok, ha nincs. A 120-150e Ft-os keret lenne itt is adott.), és gondoltam, előbb megnézem a keresőben, de a kérdésedre csak 1 válasz jött, reagálás azóta viszont tőled nem.

Köszi!

Amúgy Bosch-nál és Gorenjénél olvastam, hogy a gyári garancia csak akkor érvényes, ha szakszerviz szereli be. Ezek milyen összegek? Aki nem így szereteti be, az "így járt"?

@torma99: Úgy látom, te is hasonló cipőben jártál. Nálad mi lett a kiválasztott, és mennyire vagy elégedett vele?

[ Szerkesztve ]

(#55398) #94529552 válasza peppe79 (#55394) üzenetére


#94529552
törölt tag

:K Mindegy, akkor is beírhatja. No problem.

(#55399) Teaway válasza Taci (#55397) üzenetére


Teaway
veterán

Siemensre (Bosch-ra) tudok mondani márkaszerviz árakat, Bp-re, Illetve Pest megyére ► link

Nincs itthon csokid??

(#55400) Taci válasza Taci (#55397) üzenetére


Taci
addikt

Még egy dolog eszembe jutott, ami szűkítheti a kört: csak konnektoros jó. Van még ilyen egyáltalán? Vagy mind ilyen? Fogalmam nincs... Mert azt tudom, hogy öcsémnek szenvednie kellett 5 (vagy mennyi) vezetékkel. Nekem viszont csak olyan jó, amit bedugok a konnektorba és kész.

@Teaway: köszönöm szépen! És jó a nickneved! :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.