Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55301) FerNandor válasza Digitalpimp (#55299) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi!
2 kérdés felmerült közben.
Ezek tudnak áztató funkciót, amikor az öblítőben áznak a ruhák és gombnyomásra folytatódik a mosási program?
Ilyen megoldásnál akkor az ajtóról nem folyik vissza víz, ami elrohasztja az ajtót, ugye?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#55302) pjen válasza FerNandor (#55301) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos az áztató progi is megforgatja időnként a dobot

(#55303) FerNandor válasza pjen (#55302) üzenetére


FerNandor
őstag

Az nem baj, de akkor addig nem öblíti, amig nem mondod neki, nem? Vagy be lehet esetleg állítani az áztatás idejét is? Nézem a kezelési utasítását közbne, de még nem akadtam rá. Nem lyukasztja a ruhákat, ugye?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#55304) pjen válasza FerNandor (#55303) üzenetére


pjen
félisten

Nekem nem lyukasztotta.

(#55305) FerNandor válasza pjen (#55304) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi!
Még egy kérdés. A Zanussi és az Electrolux testvérek?
Vagy csak az Electrolux és AEG?
Találtam egy ilyen Electroluxot: [link] Inverteres motorral, helyben van a bolt, de ingyenesen is szállítják. Elég jónak tűnik.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#55306) Csabroncka válasza FerNandor (#55303) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Én eluxot vettem és ajánlom, de minőségben a Miele nyomába sem ér. Akkor 4 évre kiterjesztett gari volt hozzá. AEG Zanussi Elux valamelyik amire a több garit adják, a WP-t és fagort felejtsed el a régiek is rohadnak és az újak is!

vagy... veszel egy használt felültöltős Miele-t (pl jó állapotú W150 akár garival)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#55307) FerNandor válasza Csabroncka (#55306) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi. Jó lesz egy ilyen Electrolux szerintem. Majdnem pont ilyet linkeltem, csak nem L, hanem H van a típusszám végén. Nem látom a különbséget, azon kívül, hogy egy 20-assal drágább.
Egyébként baromi sok hasonló típusszámú van és fogalmam sincs, miben különböznek. Nyilván valamelyiknél alacsonyabb a max centi stb, de soknál nem látszik egyértelmű különbség.

Az is fura, hogy az Electrolux oldalán a +2 év garancia promóciós időtartama július 31-ig szól, de a regisztrációs felület aktív. Holnap felhívom őket, mert nem lenne baj +2 év garancia.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#55308) #94529552 válasza FerNandor (#55301) üzenetére


#94529552
törölt tag

AEG/ELux/Zanussi, ezeknél egész más a mosószer adagoló rész, ezért nincs ilyen ajtó rozsdásodás, a miénk már ~8 éves, és nem rohad. Öblítőben áztatás funkciót nem tudok, de még normál áztatás programról sem.
Csak ahol a tetőben van ez elhelyezve, mint a Whirlpool és társainál(WP, Fagor, Candy, stb.,), úgymond az olasz vonalas gépek. Azoknál van ilyen rozsdásodás. Most láttam egy majdnem 3 éves WP-t, és annak is már 9-10cm átmérőben fel van hólyagosodva a teteje.

(#55309) Viszlát válasza FerNandor (#55307) üzenetére


Viszlát
addikt

I az az L, a drágábbik inverter motoros, minimálisan kevesebbet fogyaszt, van benne 14 perces program, átfolyásmérő szenzor és 5 dB-lel halkabb.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#55310) #94529552 válasza FerNandor (#55307) üzenetére


#94529552
törölt tag

Sajnos Az akció időtartama: 2020. március 03. – július 31., tehát aki addig megvette, csupán a regisztrálási határidő van kitolva augusztus 21-ig.

(#55311) FerNandor válasza Viszlát (#55309) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi mindenki. Inverter és inverter motor között is van különbség? (amiket írsz fogyasztás, hangterhelés stb)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#55312) Teaway válasza FerNandor (#55311) üzenetére


Teaway
veterán

Igen, az inverter elektronikai részére nem vonatkozik a 10 év gari, csak magára a motorra.

Nincs itthon csokid??

(#55313) #94529552 válasza FerNandor (#55311) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem úgy értette, hogy csak a drágábbik az inverter motoros(L). A H jelű már nem az, mint látható is, hogy abban nincs benne az Inverter motor az Extra tulajdonságok felsorolása alatt.

(#55314) Teaway válasza FerNandor (#55311) üzenetére


Teaway
veterán

Értsd: Az EW6T3262H az olcsóbb modell (120k), ebben szénkefés, azaz nem inverter motor van, az EW6T3262I pedig a drágábbik (140k), ez inverter motoros.

(#55313) Pumma: Igaz! :)

Nincs itthon csokid??

(#55315) FerNandor válasza Teaway (#55314) üzenetére


FerNandor
őstag

Igen, valóban. Elnéztem, azt hittem, hogy az is inverteres, mert úgy rémlett, hogy az electrolux honlapon is úgy láttam.
Kár, hogy nincs már a plusz regisztrálós garancia :(

Köszönöm mindenkinek. Ma vagy holnap megnézem őket és veszünk is valamit. Nem lett volna égető, mert nem érdekel, hogy rohad ez a whirlpool, de most már a nem rég vásárolt, 2x mosott rövidnadrágon is ott van az apró lyuk :(
Csak nem tudom, hogy az inverteres megéri-e a felárat...
AEG gépek amúgy drágábbak és ott sem látok plusz garit.
Zanussinál sem látok plusz garit és nem is volt ott szimpi gép, amit találtam volna, ha jól rémlik, vagy csak, amit Digitalpimp ajánlott.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#55316) Pikaa válasza Teaway (#55289) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Igen, gázas főzőlapról van szó.

(#55317) Degeczi


Degeczi
nagyúr

Friss BEKO szervíztapasztalat egy hőszívattyús szárítógéppel (kb. egy óra működés után kezdett csikorgó, visító hangokat kiadni, bár egyébként végezte a dolgát. Egyértelműen a dob forgásával volt összefüggésben)

Pont egy hete, hétfőn bejelentettem a hibát, másnap hívott egy velük szerződött környékbeli szerelő (vállalkozó, nem cég), aki elmondta, h nem az első ilyen esete, és mivel garos, egyszerűen kicseréli a dobforgató motor egységet, nem foglalkozik vele, h azon belül melyik gumigörgő, szíj, vagy csapágy okozza. Megrendelte a motort, és pénteken már hívott is, h megjött, hétfőn kicserélheti-e: most fél óra alatt meg is csinálta.

A több hónapos szervizzel riogatáshoz talán az ilyen eset is hozzátartozik.

(#55318) FerNandor


FerNandor
őstag

Nem tudom egyébként, amúgy mi legyen. Mert ugye pont lejárt a promóció a +2 év garanciára. :W

Egy ilyen [link] 120 ezer. + 14 ezer Ft az 5 évig szóló garancia (talán teljes gyári a bővítés és nincs benne "átverés", még nem olvastam át) +4 ezer a szállítás, az már majdnem 140 ezer.

Egy ugyanilyen inverteresnél [link] meg hasonlóan alakul 140+17+4 = 161 ezer Ft.

És akkor azért ezeknél is lehet negatív véleményeket olvasgatni, vagy részben negatív dolgokat. Árukeresőn, ha jól rémlik, valakinek a drágább inverteres mosógépe ajtó körül illesztési hibás volt (nem egyedi esetben) és csöpögtette a vizet mosás közben. de lényegtelen is, hogy inverteres, mert a házuk gondolom teljesen egyforma.
Továbbá itt pl egy nem éppen olcsó AEG-es vélemény, ami szintén kicsit elbizonytalanító. Meg érthetetlen számomra, mert a mi roahdós whirlpoolunkkal sem volt nagyon olyan, hoyg valamit ne szedett volna ki. Max kapott plusz vanisht a folt. [link]

kár, hogy ilyen elcseszett a kialakítás hogy csak felültöltőset tudunk nézni :(
Majd kitaláljuk még...

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#55319) tibbike01 válasza FerNandor (#55318) üzenetére


tibbike01
őstag

Nem 5 éven belül fog elromlani. :R

[ Szerkesztve ]

(#55320) Zeki válasza Degeczi (#55317) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem kecskeméti vagy. Itt a szervizek mindenre heteket mondanak. Arra is, hogy kinyissák a mosás közben leállt mosógép ajtaját.

(#55321) Teaway válasza FerNandor (#55318) üzenetére


Teaway
veterán

„Továbbá itt pl egy nem éppen olcsó AEG-es vélemény”

Ja, alatta meg kb. minden hozzászólás azt írja, hogy az A+++ gépek egy pohár vízben mosnak :)
Ezért ha teheted, akkor mindent emelt vízszinttel mosol és öblítesz, vagy ha a kinézett gépen nincs ilyen lehetőség, akkor a baba- vagy a sensitive programot választod, azok elméletileg több vizet használnak.

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#55322) Degeczi válasza Zeki (#55320) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, Szegedhez közeli külterület. Hogy a szervizes srácra semmi panasz nem lehet (megbeszélt időben is érkezve, pedig a harmadik helyre jött ma) az persze helyi jellemző, és talán azon is múlik, h nem nagy szerviz motiválatlan szerelője hanem magánvállalkozó, viszont korábban elhangzott itt olyan FUD is, h "alkatrészhiány van a Bekohoz".

(#55323) Gömbike válasza Zeki (#55320) üzenetére


Gömbike
senior tag

Lehet messze lakunk felcsúttól....

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#55324) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok,
szárítógép vásárláson gondolkozom, elegünk lett a teregetés-lepakolásból. Kérdésem, hogy milyet érdemes venni, szokott rá lenni bestbuy? Keretben 100 környékére gondoltam, nagyon max 130 ha tartható. A kondenzációs/hőszivattyús érveket-ellenérveket elolvastam, a hatékonyság miatt a hőszivattyús tetszene inkább.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#55325) Ispy válasza FerNandor (#55318) üzenetére


Ispy
veterán

Szerintem ezeken kár agyalni, a 200k-ig minőségben nagy különbségek nincsenek, mindegy melyiket veszed, talán a rohadós wh-t kivéve, igaz nekünk is rohadt, de azért leéretségizett nálunk a gép (pár szervizelés mellett). Azt vedd, amelyik tetszik és tudja, amit szeretnél, AEG/Elux/Bosch/Beko tökmindegy, mindegyikre lesznek negatív vélemények és pozitívak is, mindegyikre lesznek horror szerviz történetek és pozitívak is, kb. egykutya mind.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#55326) BBéci válasza Ispy (#55325) üzenetére


BBéci
titán

Nehogy magadra vedd!
Képtelen vagyok felfogni, hogyan képes valaki megvenni egy olyan mosógépet, amiről számtalanszor leírták, hogy rozsdásodik. Valamint porig kellene rombolni azokat a gyárakat, ahol azokat az ipari hulladékokat előállították. Persze csak képletesen. A szememben a Whi.... minden terméke messziről kerülendő, pedig egy mikrohullámújukat 23 éve használom. Az made in Sweden, alighanem azért.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55327) Gömbike válasza lehella (#55324) üzenetére


Gömbike
senior tag

Mindegyik szárítógép kondenzációs.

Van a hőszivattyús kondenzációs és a normál kondenzációs.

A normál kondenzációs előnye a könnyű karbantarthatóság, hogy a hőszivattyús hátránya a karbantarthatóság.

Ha sokat használjátok, akkor a hőszivattyús.

Ha 2-3 alkalommal hetente, akkor bőven elég biztonságosabb a normál kondenzációs.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#55328) Degeczi válasza lehella (#55324) üzenetére


Degeczi
nagyúr

További fontos szempont, h a lakás/fürdőszoba elektromos hálózatának megvan-e a kellő kapacitása: ha adott min. 1x25A esetleg 3 fázis akkor semmi gond, de ha csak 1x16A érhető el, akkor hőszivattyús, mert az el van 4A-el is, míg a sima kondenzációs akár 3x akkora teljesítményt is igényelhet, és akkor már nagyon meg kell gondolni, mi lehet még bekapcsolva mellette (pl. egy mosógép is hasonlóan nagy energiaigényű a víz fölfűtése közben)

(#55329) #16820480 válasza Gömbike (#55327) üzenetére


#16820480
törölt tag

Világért sem megbántani akarok ezzel senkit, de a heti 2-3 alkalom az kevés használatnak minősül? :Y Akkor az 1-2 hetente egyszer arra talán a mosóteknő-drótkötél is elég :)

(#55330) FerNandor válasza Teaway (#55321) üzenetére


FerNandor
őstag

És úgy, emelt vízmennyiséggel, mennyire módosul egy átlagos napi mosás ideje? 60 fok pamut, az most nálunk kb 70-80p azt hiszem.

(#55325) Ispy köszi. Igazad van. Meg tibbike01-nek is. Sok esetben fölösleges garancia idő, mert úgyis utána romlik el a termék. Lehet, hogy nem is foglalkozom vele. Csak az a baj, hogy ilyenkor próbálom a legjobbat kihozni az adott helyzetből és túl sok időt elcseszek az utána olvasással, mert felb@sz, hogy az embernek a többszörösen megadóztatott fizetéset sz@rokra kell költenie, meg amikor a 140 ezres gép, épp csak egy kicsit kevesebb mint egy óvónői, diplomás fizetés...

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#55331) Dzsolo válasza tomy86 (#55078) üzenetére


Dzsolo
senior tag

Ismét lesz kiterjesztett garancia akció Elektrolux, AEG gépekre, 2 héten belül, most kérdeztem, mert épp mosogépet szeretnék venni, tudom is, hogy mit, de 200e-ért nem 1 év garit szeretnék.

(#55332) Elemental


Elemental
addikt

Nálunk a múlt héten nyolc program ment le

(#55333) FerNandor válasza Dzsolo (#55331) üzenetére


FerNandor
őstag

Ez tuti? Nekem ma az ÜF-en nem tudtak mondani semmit. Akkor azt megvárom azért.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#55334) Teaway válasza FerNandor (#55330) üzenetére


Teaway
veterán

„És úgy, emelt vízmennyiséggel, mennyire módosul egy átlagos napi mosás ideje?”

Ezt sajnos passzolnom kell :(

Nincs itthon csokid??

(#55335) Digitalpimp válasza FerNandor (#55330) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Szerintem nem számottevően, a plusz víz beengedése pár másodperc, a melegítése se sok plusz idő, pár perc.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#55336) Ispy válasza FerNandor (#55330) üzenetére


Ispy
veterán

Azért nem árt, én is 4 évvel vettem az aeg mosó/szárító szettet.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#55337) peppe79 válasza FerNandor (#55330) üzenetére


peppe79
senior tag

Hát...a mostani, víztakarékos mosógépek - pamut - programideje, teljes töltettel, már nagyon nem 70-80 perc.

Például, az általad említett Electrolux EW6T3262H, 60 fok pamutnál, eco módban (43 liter vízfogyasztással) ~4 óra alatt, normál módban (85 liter vízfogyasztással) ~3,5 óra alatt fut le. A programidőket megtalálod a használati útmutatóban.

60 fokos pamutnál, 70 perc alatt az én - "papíron" - 8kg-os, elöltöltős Siemens mosógépem is legfeljebb csak gyorsprogramon végez, viszont akkor 5 kg a max ruhatöltet.

(#55338) FerNandor válasza peppe79 (#55337) üzenetére


FerNandor
őstag

Ejha :Y
Köszi. Ez elég nagy különbség. De gondolom az összes újabb (felültöltős) gép ilyen. Továbbítom az infót a páromnak, lehet, hogy dob egy hátast ;]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#55339) FerNandor válasza FerNandor (#55338) üzenetére


FerNandor
őstag

Nézem a használatit: [link]
Összehasonlítottam a mostanival, ha valakit érdekel.
Képek:
[kép]
[kép]
[kép]
Nem tudom, melyik programot szoktuk most pontosan használni, de nekem max 1.5 óra program rémlik. De a whirploolnál is 2.5 óra egy 60 fokos teljes pamut program. Szóval nem bajos ez, véleményem szerint.

Az mindenesetre meglepett, hogy az inverteres elux 2.35kWh-ot fogyaszt egy 90 fokos 6kg pamut töltet mellett, több, mint 4 órás a program és 85l a vízmennyiség.
Ezt akkor úgy kell érteni, hogy 2350W óránként,, 4 órás programnál 9000W felett van? Vagy valamit félreszámolok? Vagy mi ez, egy minireaktor? ;]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#55340) Ispy válasza FerNandor (#55339) üzenetére


Ispy
veterán

Nem vagyok egy szaki, de szerintem a fogyasztás jelentős része a víz felfűtési szakaszában megy el, utána nem nagyon történik már semmi izgalmas, pörög a dob, megy a szivattyú.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#55341) Teaway válasza FerNandor (#55339) üzenetére


Teaway
veterán

„Ezt akkor úgy kell érteni, hogy 2350W óránként,, 4 órás programnál 9000W felett van?”

Nem, a teljes program alatt ennyi az összfogyasztás.

Nincs itthon csokid??

(#55342) FerNandor válasza Teaway (#55341) üzenetére


FerNandor
őstag

Ah, köszi ;]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#55343) Degeczi válasza FerNandor (#55339) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A mértékegységet kevered: a W pillanatnyi teljesítményfölvételé, a kWh pedig a fogyasztásé (aminek csak a teljes ciklust tekintve van értelme, hiszen nem egyenletes a teljesítményigény)

(#55344) lehella válasza Gömbike (#55327) üzenetére


lehella
senior tag

Értem, ezek alapján max heti 2-3 mosáshoz a normál kondenzációs típusból van ajánlott modell jelenleg? Terv még, hogy egy 45 cm mély LG mosógépen kapna helyet.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#55345) lehella válasza Degeczi (#55328) üzenetére


lehella
senior tag

A fürdő egy áramkörön van, ott maximum a mosógép ami fogyasztó. Három fázis az megvan, viszont 16A-s megszakítók rémlenek nekem.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#55346) FerNandor válasza Degeczi (#55343) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi. Igen, a villamosság nem igazán a barátom :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#55347) Degeczi válasza lehella (#55345) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, annyi szokott lenni egy áramkör mert konnektorról nagyobb fogyasztó nem is táplálható, így csak arra kell ügyelnetek, h ne menjen egyszerre a szárítóval a mosógép, mert az már leverheti a megszakítót ha egy körön vannak.

(#55348) pjen válasza lehella (#55345) üzenetére


pjen
félisten

Nekem egy LG inverteres mosó és egy elux inverteres szárító (perfectcare800)simán elvan egy C10 es kismegszakítón.Egyszerre használva.

(#55349) lehella


lehella
senior tag

Köszi a válaszokat, az áramerősség miatt nem aggódom. Szárítógépre valaki tud ajánlani egy-két modellt max 130ig bezárólag?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#55350) Degeczi válasza pjen (#55348) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, hiszen a hőszivattyús szárítód megelégszik 3-4A-el is. Egy nem hőszivattyús típus önmagában is 10A-nél többet igényel.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.