Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56451) FattyDove válasza koxx (#56445) üzenetére


FattyDove
őstag

"csak nagyobb lepedők, törölközők szárítása miatt kell"

Ezt akár el is felejtheted egy keskeny gépnél. Még a felültöltős gépeknél is kissebb a dobja

(#56452) koxx válasza FattyDove (#56451) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Valamennyi azert csak belefer.

(#56453) FattyDove válasza koxx (#56452) üzenetére


FattyDove
őstag

Menj el egy MM-be és nézd meg a dobot belülről. Tényleg marha pici. Törölköző még oké, de lepedő az teljesen felejtős

[ Szerkesztve ]

(#56454) #94529552 válasza zoleeno1 (#56449) üzenetére


#94529552
törölt tag

+1 :K
Nekünk amúgy is csak 1000-et tud a gépünk, de nem is kell több, és az előbb említett + víznek se látom semmi értelmét, és a mosási minőséggel így is teljesen elégedettek vagyunk.

(#56455) #94529552 válasza FattyDove (#56451) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hány literes a keskeny LG dobja? Egy felültöltősnek a dob űrtartalma 42 liter, ennél kisebb már csak nem lehet, és ebbe azért bőven fér törülköző és lepedő is, nem is egy és nem is 2. De még nagyobb és vastagabb plédeket és paplanokat is lehet vele mosni.
Például az előtöltősök között talán a legkevésbé mélynek számító(38cm) Electrolux EW6S406W-nek is 42 literes a dobja, viszont a keskeny LG-k nagyobbak, mert 45cm-esek.

(#56456) pjen válasza FattyDove (#56451) üzenetére


pjen
félisten

Tévedsz.Nekem egy keskeny LG van és paplant,párnát,plédet mindent kimosúnk benne.Szárító külön van,normál méret.Annak hatalmas dobja van.

(#56457) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Szeretném kérdezni,hogy a szàrìtógépben a farmereket össze lehet tenni a pólókkal,vagy külön programon kell szárítani őket? Illetve mi az ajánlott hő fok hőszivattyús gép esetén?

(#56458) pjen válasza Viiktor1989 (#56457) üzenetére


pjen
félisten

Ha egyszerre mosod,száríthatod is egyszerre.Nekem egy elux szárító gépem van azt ismerem.Azon nem lehet csak programokat állítani,hőfokot nem.Próbálgatni kell mit hol szárít meg a legjobban.

(#56459) cd930 válasza Viiktor1989 (#56457) üzenetére


cd930
aktív tag

Hőszivattyús szárítógépnél a hőfok nem állítható, de léteznek kímélőbb programok a kényesebb ruháknak.
Mivel eleve kíméletesebb minden szempontból a hőszivattyús, gyakorlatilag minden ruhafajta szárítható vele, azt is, amit a bevarrt címke szerint nem szabad (azok szerintem még a korábbi, durvább kondenzációs szárítógépaktől voltak eltiltva).

20+ éve a Prohardveren

(#56460) szabonagyur válasza szabonagyur (#56450) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az lehet, hogy kézikönyv szerint a mosási programok 1,5 óránál indulnak sima 40 fok esetében is? :F

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56461) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Köszönöm a segítséget :R

(#56462) zoleeno1 válasza szabonagyur (#56460) üzenetére


zoleeno1
addikt

Lehet. Ezek rövidíthetőek a különböző elnevezésű kapcsolókkal. Pl, timecare, ecotime, stb.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#56463) polonic válasza szabonagyur (#56460) üzenetére


polonic
félisten

A mosáshoz víz és idő kell.
A 30 perces takarékos gyors programnak szerintem értelme nincs. Amiből az öblitésnek és a centrifugálásnak is kell idő. Szóval a mosásra fordított idő 15-20 perc lehet. Az pont arra jó, hogy éppen vizesek legyenek a ruhák. Mintha mondjuk csap alá tartanád azokat.

(#56464) Drughi


Drughi
addikt

[Hoover SO40PAR] porszívó
Megérhet ez 19ezret, vagy ennyiért van jobb?

[ Szerkesztve ]

(#56465) farkas-j válasza BBéci (#56429) üzenetére


farkas-j
őstag

Tetszik a gép, de ez a TwinDos csak egy plusz hibalehetőség. Számomra semmi pluszt nem nyújtana.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#56466) polonic válasza farkas-j (#56465) üzenetére


polonic
félisten

Milyen plusz hibalehetőség?
A twindos az egyik legjobb dolog a mosógépben.

(#56467) farkas-j válasza polonic (#56466) üzenetére


farkas-j
őstag

Mivel a gép aljában vannak a mosószertárolók, így valaminek ezekből be kell fecskendeznie, szivattyúznia a mosószert. Nekem eddig is megfelelt, hogy a folyékony mosószert egy fázisban szépen bemosta a bejövő víz. A két fázistól egyébként nem is tudom miért lenne tisztább a ruha?
Természetesen nem vitatkozom, ha neked vagy másnak erre van szüksége vegye meg.
Egyébként ez a marketing szöveg különösen tetszik: "Gyerekjáték a vasalás az elővasalásnak köszönhetően"

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#56468) polonic válasza farkas-j (#56467) üzenetére


polonic
félisten

Értem, hogy gondoltad. Nem félek ettől a plusz lehetőségtől. Ha a Miele igérete a hosszú élettartam, akkor ettől az alkatrésztől sem félek.
Egyébként az egyik egy univerzális mosószer, a másik pedig a tisztításfokozó. Így adja ki a rendszert úgymond.
Egyébként van lehetőség rá, hogy saját mosószert tegyél az egyik tartályba, a másikba pl öblítőt. És beprogramozod, hogy milyen mennyiséget adagoljon a vízkeménységnek megfelelően. És így a mosószer és az öblítőszer is automatikusan adagolódik. Nem kell vele foglalkozni többet. Csak egy gombnyomás a mosás indítása előtt.

(#56469) szabonagyur válasza polonic (#56463) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amit berakok egy 30-40 perces mosásra az pont olyan ruha aminek gyakorlatilag egy átöblítés elégséges, nem hiszem, hogy egy 2 órás áztatás jót is tenne neki. Irodai munkát végzünk, klíma minden adott így amit mosunk nagy részben nem koszos, izzadt ruha. Természetesen ha olyat mosunk aminél szükséges a több áztatás, nagyobb hőfok ott nem gond a hosszabb mosás, mivel lehet értelme.

(#56462) zoleeno1: köszi igen kezdem érteni, hogy itt ilyenekkel kell játszani. Ami most van ilyen szempontból szög egyszerű, megvan melyik program hány fokos és mennyi idő és kész.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56470) BBéci válasza zoleeno1 (#56449) üzenetére


BBéci
titán

Sőt, amikor még nem létezett centrifuga, akkor sem jártak az emberek vizes ruhában. :N
Az autód sebességváltóját sem kapcsolod a legmagasabb fokozatba? Négyesben/ötösben is el lehet jutni A-ból B-be.
Ha szerinted 10 éve 500 fordulatosak voltak forgalomban, akkor rendkívül elmaradott országokban járhattál. 1997-ben vásárolt Zanussim 800 fordulatos és keveslem. Azt sajnálom, hogy az általam megfizethető Mielék csak 1400-asok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#56471) BBéci válasza polonic (#56463) üzenetére


BBéci
titán

Komolyan gondolod, hogy egy minimálisan szennyezett ruhának nem elegendő 20 percnyi mosás? Ha ugyanazokat kézzel mosom ki a mosdótálban, 10 perc sem kell hozzá és tökéletesen tiszták lesznek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#56472) pjen válasza BBéci (#56471) üzenetére


pjen
félisten

Csak előtte megmelegíted a vizet.

(#56473) Digitalpimp válasza BBéci (#56470) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

2002-ben műszaki boltban dolgoztam egy ideig és az alja mosógépek (35-40E HUF) 400-600-as centrisek voltak. (Fagor, Indesit stb.)

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#56474) BBéci válasza pjen (#56472) üzenetére


BBéci
titán

30-40 fok közöttire, ami kombi cirkóval gyorsabban megy, mint mosógéppel. Ezért azt is számításba kell venni, de a 30 perces keretbe belefér.
A lényeg, nekünk jelenleg nagyon hiányzik egy efféle rövidprogram.

(#56473) Digitalpimp
2010-ben is az volt a jellemző? Kétlem.
Sajnos nyilván vannak olyan alacsony jövedelmű családok, akik nem engedhetik meg maguknak a minőségi háztartási gépeket, csak az említett gyártók szerény képességű termékeit. De ne az legyen a viszonyítási és hivatkozási alap.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#56475) FattyDove válasza BBéci (#56470) üzenetére


FattyDove
őstag

"Azt sajnálom, hogy az általam megfizethető Mielék csak 1400-asok."

A fordulatszámnak semmi köze sincs a hatékonysághoz. Tudok én neked mutatni olyan 1200-as gépet, aminek A-s a centri képessége, meg tudok olyan 1400-ast, aminek B-s.

[ Szerkesztve ]

(#56476) st6969 válasza FattyDove (#56475) üzenetére


st6969
őstag

Akkor hogyan kell megállapítani, hogy melyik centrifuga a hatékonyabb, ha nem a fordulatszám alapján?

(#56477) pjen válasza FattyDove (#56475) üzenetére


pjen
félisten

Attól függ mit mértek.Az 1200 fordulatos tiz perc alatt 5 forint értékű mig az 1400 as utyanennyi idő alatt 8 forint értékű áramot fogyasztott. Máris hatékonyabb a lasabb.De ugyanolyan dob kialakítással a nagyobb fordulat jobban kicentrifugál.

(#56478) zoleeno1 válasza BBéci (#56470) üzenetére


zoleeno1
addikt

Ügyes összehasonlítás, csak értelmetlen. Viszont alacsonyabb fordulaton a csapagyokat is kímélem, illetve a ruhákat is :) peace

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#56479) FattyDove válasza st6969 (#56476) üzenetére


FattyDove
őstag

Az energiacimken rajt van, hogy az adott gep milyen hatekonyan centrifugal

(#56480) pjen válasza zoleeno1 (#56478) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem a gyosabb centrihez erősebb csapágyakat alkalmaznak.

(#56481) zoleeno1 válasza pjen (#56480) üzenetére


zoleeno1
addikt

Értem, de, ha 1400 helyett 1000-en használom, azzal biztosan nem ártok neki. Főleg, hogy a szárítógépben ugyanúgy megszárad mind a 2 esetben, ugyanazon programmal.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#56482) pjen válasza zoleeno1 (#56481) üzenetére


pjen
félisten

Ez így teljésen igaz.Ha 500 on használod még jobban megkíméled,de gondolom azért vetted,hogy használd.Egyébként a szárítógépnek nem mindegy mennyire van kicentrizve a ruha.A vizesebbet tovább szárítja.

[ Szerkesztve ]

(#56483) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Lehet itt kellett volna kérdeznem, hátha itt jobban tudjátok: [link]

(#56484) BBéci válasza FattyDove (#56475) üzenetére


BBéci
titán

Köszi, de ne mutass, nem vagyok rá kíváncsi!
A betűjelzésekre pláne nem. :(

(#56480) pjen
Nem csak a csapágyak erősebbek, hanem az egész szerkezet. Ezt a sokat emlegetett barátom mondta, aki 30 éve háztartásigép szerelő. Azt javasolta, ha nem Mielét veszek, akkor 1600-as legyen a kiválasztott gép centrifugája.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#56485) FattyDove válasza BBéci (#56484) üzenetére


FattyDove
őstag

Hat ha nem erdekelnek a tenyek, az a te bajod

(#56486) macilaci78 válasza polonic (#56468) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hű, 2 tartályból megoldható az automata mosószeradagolás színes, fehér és fekete ruhákhoz, plusz az öblítő? Bámulatos! ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#56487) T J válasza st6969 (#56476) üzenetére


T J
tag

Az átmérő is számít.

[ Szerkesztve ]

(#56488) polonic válasza macilaci78 (#56486) üzenetére


polonic
félisten

Most mi van? :U :F

[ Szerkesztve ]

(#56489) farkas-j


farkas-j
őstag

Voltak akik kétségbe vonták a 20 perces mosás létjogosultságát. A mi Beko gépünkben 14 perces mosás is van. Rendszeresen használjuk is. Ha megjövünk az uszodából, régebben kézzel kiszoktuk mosni a fürdőruhákat, hogy a klór ne egye meg olyan hamar. Na ezt a kézi lötyikölést tökéletesen kiváltja a 14 perces program. Ugyanígy a 20 perces programnak is megvan a létjogosultsága.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#56490) BBéci válasza farkas-j (#56489) üzenetére


BBéci
titán

Számomra a 2-3 órás mosási időtartam tűnik borzasztóan hosszúnak. Ami szennyeződést egy ruhadarabból 90 perc alatt nem lehet kimosni, az dupla annyi idő alatt sem.
Kivételek talán az olajos munkaruhák, de nálunk olyasmi nincs.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#56491) zoleeno1 válasza pjen (#56482) üzenetére


zoleeno1
addikt

Az 1:52-es, "mix and dry" programban ugyanúgy megszarad a ruha 1000-es centrivel, mint az 1400-el :) de tényleg befejeztem az offot. Csak az egész abból indult ki, hogy ne írjuk már egy 1000-es centrire, hogy annyit ér, mint halottnak a csók, mert ez nem igaz.:R

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#56492) polonic válasza farkas-j (#56489) üzenetére


polonic
félisten

Így érthető ez is. Komolyabb szennyesekre gondoltam.
Bár én 4 ruhadarabért nem indítom el a mosógépet. Azért hiába csak pár fürdőruha a töltet, azért ahhoz sok vizet használ szerintem.
Kilögybölöm kézzel.

(#56493) pjen válasza zoleeno1 (#56491) üzenetére


pjen
félisten

Én nem íótam ilyent.

(#56494) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok!
Mi okozhatja Gorenje mosogatógépnél az E3 hibakódot?
A használati útmútató a következőt írja: A készülék nem tudja elérni
a kívánt hőfokot.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#56495) #94529552 válasza szabonagyur (#56469) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az új gépek is így működnek, hogy kiírják a választott program tulajdonságait, hőfok, centri, mosási idő, és a legtöbb gépben van már töltetérzékelő, ami néhány perc után automatikusan lecsökkenti az időt a szükséges és elegendő szintre. Tehát nem feltétlenül szükséges visszatekerned. Például itt egy - SensiCare rendszerű mosógép, és kb. az LG-k is így működhetnek.

(#56496) #40553216 válasza zoleeno1 (#56478) üzenetére


#40553216
törölt tag

Hát, nekem 13 éve van Miele. Egyik évben nyáron egy jó meleg nap alatt kimostuk az összes otthoni rongyszőnyeget, hat adagban. Az 1400/perces fordulat eredménye az lett, hogy mire a következő mosás lement (1 óra 26 perc), az előző adag megszáradt a napon.
Én mindig mindent az adott programhoz tartozó maximális fordulatszámmal centrizek. A Miele nem hülye.

(#56497) ribarszki válasza takacsbotond (#56494) üzenetére


ribarszki
őstag

Fűtőszál hiba nagy eséllyel. Bontsd le, mérj rá. Cseréld ki ha van egy kis barkács érzéked. Ha szerencséd van, külön van a fűtőszál. Ha nincs, akkor a szivattyúval egybeépítve. (Akkor együtt kell cserélni. Vagy egy vagyon újért, vagy bontó.)
De külön álló fűtőszál is lehet horror árú. Samsung gépbe 28.000Ft lett volna. Pont kaptam egy bontottat.

De ez csak egy topp.

[ Szerkesztve ]

(#56498) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Sziasztok. Bosch szárítógép,azon belül megtudnàtok mondani mely tìpusokban van már illatpatron? Köszönöm.

(#56499) BB9000 válasza Viiktor1989 (#56498) üzenetére


BB9000
senior tag

A szárítógépbe illatpatront 2012-ben világelsőként a Miele szerelt be. Cikk itt. Bosch gépben még nem láttam ilyet. Attól még lehetne, de a Gugli se talált illatpatronos Bosch gépet.

(#56500) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! Szeretnék vásárolni egy szárítógépet. Mosógép van, egybe megoldás nem érdekel. Hőszivattyús gépeket nézegettem, de elvesztem a kínálatban. Melyek az ajánlott márkák/típusok? Milyen paraméterekre kell figyelni?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.