Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55701) pjen válasza Piftuka (#55699) üzenetére


pjen
félisten

Mindenki máshogy használja.Mi minden nap pórszivózunk,a konyhát is.Asszonynak kényes az orra,ha félig van már cseréli.Minimum havi egy zsák.

(#55702) Piftuka válasza BBéci (#55700) üzenetére


Piftuka
veterán

Azt látom, hogy a MIELE kivételesen jól szűr. Nekem még soha egyetlen Philips, vagy Electrolux porszívóban sem sikerült ennyire tiszta szívóteret produkálnom.

Oda mindig jut por. A porzsák mögötti HEPA filter, és a hátsó, aktív szenes filter sem olyan tiszta, mint tomtyi fórumtársunk általad linkelt hozzászólása alatti linken látható.

Igaz... azokat én sem cserélem gyakrabban, mint ~évente.

A porszívók egyébként a Philips és az Electrolux prémium kategóriás termékei voltak, illetve vannak (a jelenlegiek) mindig.

Porzsákként az ASPICO extra nagy kapacitású, és a kimondottan állatszőrrel "terhelt" közegre ajánlott, amúgy kiváló S-Bag zsákjait használom.

Hetente egyszer van teljes porszívózás. Extrém kosz, föld, ilyesmi nem jut be. Kertből és a bejárat felől is terasz védi a lakást ilyen szempontból. A cipők levétele ott történik.

A város az országban az egyik legporosabb, az tény. Ezen kívül hajszál, illetve némi kutyaszőr kerül a szívózsákba.

Ezek szerint annyi volna a titok, hogy a "MIELE C" sorozatból való porszívót kell vásárolni? :F

Mert azt én sem bánnám, ha kevesebb porzsák fogyna. Nem az ára miatt. Hanem, hogy kevesebb szemét termelődjön.

"Aquila non captat muscas."

(#55703) ribarszki válasza Piftuka (#55702) üzenetére


ribarszki
őstag

Én is jártam hasonló cipőben Samsung zsákos porszívóval. Ott nem megtelet, hanem a szintetikus zsák pórusait eltömítette a finom por. Elment a szívóerő, és büdös, égett szagot adott a porszívó. Gyakorlatilag 2-3 porszívózás után üres zsákokat dobáltam ki. Próbáltam Aspicot, Menaluxot, és egyik sem volt jó. Ráadásul nagyon sok por a zsáktartó rekeszbe ment. Szóval ott valami nagy gebasz volt a samsung porszóvóval.

Most 4 éve Miele C3 gépem van. Amíg csak azt használtuk rendszeresen, 3 hónapig bírta egy porzsák. Csináltam akkor fotót a fórumra, hogy 1kg-os a zsák, de még bitangul szívott. A zsáktartó rekeszből enni lehetne.

Szívesen odaadnám, hogy próbáld ki, mert nehéz elmondani. Valamit biztos nagyon tudnak a Mielenél. Persze a titok, hogy csak gyári zsákkal szabad használni. Így kb 4.000ft egy évre a porzsák.

Nem tudom mi lehet a gond a mostani gépeiddel. Nem szeretik egymást a porzsákokkal.. Tégy egy próbát a Mielevel. C2 már nagyon jó gép. Ha van kemény felület akkor azbextra parketta fejes gépet.

(#55704) Piftuka válasza ribarszki (#55703) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi az info-kat! Jól felvázoltad a jelenséget. Nálunk is éppen ez történik a porszívókkal.

Mondjuk egy-két éves gépeket most még nem cserélek le csak emiatt. (A gyári Philips zsákkal is ugyanez a jelenség egyébként.)

Ám, ha majd ismét cserélni kell, akkor majd megnézem ezeket a MIELE gépeket. Amikor legutóbb a Philips gépet vettem, akkor a legolcsóbb MIELE modell is 170.000 forint volt a Media Markt-ban. Akkor az nem volt alternatíva.

Most, hogy tudom, ebben a 60.000-80.000 forintos ársávban is van gépük, az már teljesen reális. Ha tényleg tartós, és ilyen jól is működik, akkor nem kérdés.

A Philips-re és az Electrolux-ra úgyis megharagudtam, a porszívófejeik gyors elhasználódása miatt.

"Aquila non captat muscas."

(#55705) #40553216 válasza Piftuka (#55691) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ahogy olvastam, az Aspico nem éppen a csúcs. Lehet, ez a baj.

[ Szerkesztve ]

(#55706) gyvince


gyvince
senior tag

Szeretnék egy jó mikrot venni 40nezer forintig valami ajánlás??

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#55707) #94529552


#94529552
törölt tag

Akit érdekel, csütörtöktől lesz az Aldiban porzsák akció: 990Ft/4 db, és nemcsak s-bag, hanem Miele és egyebek is szoktak lenni. Mi ezeket használjuk évek óta. Ha teljesen bucira megtelik, ahogy összetömöríti a tartalmát, akkor se csökken a szívóerő. Valamilyen német brand gyártja nekik.

(#55708) Piftuka válasza #40553216 (#55705) üzenetére


Piftuka
veterán

Én az ellenkezőjét tapasztaltam. Évekig használtam eredeti porzsákot. Ám már sok éve áttértem az ASPICO termékeire, amelyek kifejezetten jó minőségűek.

A fentebb említett problémakör pedig eredeti porzsák alkalmazása mellett is él. Szóval inkább a porszívó konstrukciójával lehet a gond.

"Aquila non captat muscas."

(#55709) Csabroncka válasza BBéci (#55690) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

BBéci van a centrifugálással kapcsolatban egy apró dolog, erről kevesen beszélnek! A magas fordulatú centrifuga roncsolja és rettenetesen igénybe veszi az anyagot. Ezt a Miele időben észrevette és innovációnak megcsinálta a méhsejtes apró lyukú dobot a >1200 fpp-s gépekhez. Más gyártónál én nem láttam ilyet (ez nem azt jelenti, hogy nincs), de a hagyományos dob ilyen fordulaton lyukasztja az anyagot, főleg az idősebb ruhadarabjaimon (pamut pólók) veszem észre az itt-ott látható apró lyukat.

"in medias res"

(#55710) Piftuka válasza Csabroncka (#55709) üzenetére


Piftuka
veterán

Milyen formájú az apró lyuk? Tudsz róla képet felölteni?

"Aquila non captat muscas."

(#55711) Piftuka


Piftuka
veterán

Egy konkrét témában, nekem is segítsetek, kérlek!

A régi gáztűzhelyünk nem javítható; helyette keresek egy megbízható, 4 égős, fehér színű, kombinált tűzhelyet, az 50-55 cm széles kategóriából.

- Fontos, hogy legyen a gázégőknek biztonsági kapcsolója (úgy olvastam, egyes Gorenje modelleken nincsen, ami egyébként szvsz elképesztő), és lehetőleg széles, jól "pakolható" sütő része legyen.

- A hőlégkavarásos megoldás, WOK égő, megfelelően hőcsillapított sütőajtó előny.

- Olyan maximum ~120.000-130.000 forintig mennénk el árban.

És még fontosabb: van olyan gyártó a piaci kínálatban, amely termékére a gyári garancia akkor is érvényes, ha nem a szerződött szerviz emberei végzik a beszerelést? Szeretnénk a nálunk korábban már többször kiváló munkát végző "saját" gázszerelőnkkel beköttetni...

Ezek alapján melyik modelleket tudjátok nyugodt szívvel ajánlani?

Köszönöm előre is! ;)

"Aquila non captat muscas."

(#55712) BBéci válasza Csabroncka (#55709) üzenetére


BBéci
titán

Nézegegtem,tapogattam a Miele dobokat, nagyon tetszettek, plusz a nemesacél üst is sokat nyom a latban. A mostani 800-hoz képest az 1400 is óriási előrelépés lesz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55713) Gömbike válasza gyvince (#55706) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ha lehet, részletesebben.

Mire használnád, a család létszáma, szoktál e benne húst sütni, pl. egész csirkét, stb.?

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#55714) gyvince válasza Gömbike (#55713) üzenetére


gyvince
senior tag

Szia 4 főre igen ez előtt is egy grilles mikronk volt LG de behalt szoktunk melegszendvics sütni csirkét akkor tésztát rizst is abba főzzük

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#55715) Teaway válasza gyvince (#55714) üzenetére


Teaway
veterán

„melegszendvics sütni csirkét akkor tésztát”
:F

Nincs itthon csokid??

(#55716) gyvince válasza Teaway (#55715) üzenetére


gyvince
senior tag

Bocs telefonról vagyok..... Lényeg grill részét is használtuk

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#55717) Teaway válasza Piftuka (#55711) üzenetére


Teaway
veterán

Szépen felsoroltad a tűzhelyem tulajdonságait :D
Siemens, WOK-os, 4 égős, fehér, kombinált, auto OFF, ha elalszik a láng, légkavarásos, széles, jól pakolható a sütő része, hűtött sütőajtó (max. 40 fok).
Két dolog van csupán, ami számodra rossz hír: 60 cm széles és már nem kapni!

Nincs itthon csokid??

(#55718) Gömbike válasza gyvince (#55716) üzenetére


Gömbike
senior tag

Samsung MG23K3575AS vagy ha nagyobbra van igény, akkor a bátyját.

Mi az Mc28M6075CS gépüket használjuk, ez tényleg sokoldalú. Igaz, a keret felett van.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#55719) polonic válasza Piftuka (#55710) üzenetére


polonic
félisten

Ilyen:

(#55720) Piftuka válasza Teaway (#55717) üzenetére


Piftuka
veterán

És melyik az, ami megfelel a kritériumoknak, kapható, és még ajánlott is? :)

"Aquila non captat muscas."

(#55721) flegga92 válasza Teaway (#55717) üzenetére


flegga92
senior tag

Alternatíva erre ez a Bosch bár ez meg inox de legalább lehet kapni. Mondjuk a kérdező keretébe se fér be.
Nagyon sok kombinált tűzhelyet megnéztük, de egyik sem nyerte el a tetszésünket. A szabadonállókban valahogy nem jelennek meg az újdonságok (pl pirolitikus tisztítás) cserébe a 130k tűzhelyen is olyan gagyi gombok vannak, hogy tuti letörik két év múlva.

(#55722) #40553216 válasza Piftuka (#55708) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ez azért nagy mértékben függ, mi volt az eredeti porzsák. „Sajna”, én is a Miele porzsákról tudok tapasztalatot. Most a koronavírus járvány miatt vettem Menalux gyártmányú zsákot (ebből csináltam maszkot). Hát, tapintásra, látványra is ég és föld. Mintha egy Billerbeck ANDERSEN exclusive paplant hasonlítanál egy IKEA polártakaróhoz.

(#55709) Csabroncka
A fokozatos centri felfutás is erre van, mert amíg vizes, kevésbé pörög, kevésbé préselődik a ruha, ahogy megy ki a víz, nő a fordulatszám, az enyémen a maximális 1400/perc a teljes, 8 percnyi kiegyensúlyozási-centrizős szakasz végén 2 percig tart. Tehát percekig tart a pár százastól az 1400-ig.

[ Szerkesztve ]

(#55723) herdsman12


herdsman12
őstag

Van valakinek jó/rossz tapasztalata IKEA EFTERSMAK vagy MATTRADITION sütő valamint LIVSLÅGA gázfőzőlap ügyben?

[ Szerkesztve ]

(#55724) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!

Nagy, és gyors segítségre lenne szükségem! (mindjárt itt a csütörtök az aldis porszívó napja)

Mama ilyet venne (52 nm, csak kemény felület) viszont gégecsővel zugokba,sarkokba ,résnyi nem létező helyekben szívesen turkál! 25000Ft
Én inkább hajlanék a Miele c1-felé 50000 Ftért
Netán c2??

Melyiket a nyertes szerintetek?
Melyiknek mi az előnye és a hátránya? Persze a kétszeres árat is figyelembe véve!

Segítségeteket előre is köszönöm szépen!
Számítok mindenki segítségére, főleg ribarszki fórumtárrsra, mint a porszívók nagy tudorára!

[ Szerkesztve ]

(#55725) Teaway válasza balazs1956 (#55724) üzenetére


Teaway
veterán

Inkább vasárnap az a csütörtök, úgyhogy van még idő :)

Nincs itthon csokid??

(#55726) Dluinet válasza balazs1956 (#55724) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ilyennel szoktak a MediaMarkrt-ból kijönni, mert ez után fizetik a legtöbb jutalékot az eladónak. Ha nem így lenne, akkor nagyon kevés Philips porszívó fogyna.
A mamát nagyon gyorsan beszéld le róla.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#55727) arcsin válasza herdsman12 (#55723) üzenetére


arcsin
senior tag

Sütöt jobban jársz ha elektronikai boltból veszel.(mm, euronics, stb) ikea-ban pld a sütösín elég drága a piaciakhoz képest, plusz pirolitikust nem is tudom árulnak-e, de ezek a dolgok fele mennék. Plusz ugyanúgy beépithetöek a konyhabútorba.

(#55728) tibbike01 válasza arcsin (#55727) üzenetére


tibbike01
őstag

Az Ikeában többnyire Elektrolux és Whirlpool gépeket árulnak 5 év garanciával és 365 napos visszavétellel. Semmi baj nincs ezekkel a gépekkel. :K

(#55729) pjen válasza Dluinet (#55726) üzenetére


pjen
félisten

Pedig a pórszívónak mint gépnek majdnem mindegy,ha megfelelően van tömítve.Az csak egy turbina ami vákumot igyekszik csinálni a porzsákban.Én az Elux ultra silencerben kipróbáltam az Aspicó és a Phlips,Elux gyári porzsákot.Igaz a a Philips drága de szintén keményre szívható.

[ Szerkesztve ]

(#55730) arcsin válasza tibbike01 (#55728) üzenetére


arcsin
senior tag

Baj nincs velük. Indulciós lapok is jók. Csak a sütök funkciói a piacon kaphatóakéhoz képest elmarad, valamint drágábbak jóval.

[ Szerkesztve ]

(#55731) Dluinet válasza pjen (#55729) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Mióta rendelek kínából dolgokat, már nem így látom.
Mindent ellehet rontani. Egy tömítést, egy turbinát és még egy kábelt is.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#55732) pjen válasza Dluinet (#55731) üzenetére


pjen
félisten

Én nem rendelek kinából. :)Meg úgy álltalában szeretem megnézni,kézbe venni mielőtt megveszem.

[ Szerkesztve ]

(#55733) T J válasza herdsman12 (#55723) üzenetére


T J
tag

Konkrétan ezekkel nincs, de kiállított három bejublad sütőből háromnak lötyögött a bal sarokvasa, és két különböző típust sikerült random fél perc nyomkodással szoftveres hibaüzenettel lefagyasztani.
Egy ismerős szerint fapados Bosch egyenletesebben süt.

Én most bosch és gorenje között őrlődöm, és bár az eszem a bosch felé húzna, a kiszemelt főzőlap beszerezhetetlensége miatt valószínű gorenjék lesznek.

(#55734) st6969 válasza #94529552 (#55707) üzenetére


st6969
őstag

Kösz, hogy szóltál! :R A Bosch porszívónkhoz évek óta ilyet veszek, általában 2 dobozzal egyszerre (elég olcsó), de elfogyott. Legutóbb Menalux-ot vettem a Tesco-ban, nekem azzal sincs bajom (jól tele lehet szívni, nem csökken a szívóerő és patyolat tiszta marad a belső tér).

(#55735) gyvince válasza Gömbike (#55718) üzenetére


gyvince
senior tag

Samsungot nem szeretnék... Volt már egy kb 1 évet bírt akadozott benne a tányér nem melegített rendesen nincsen vele nekünk jó tapasztalat

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#55736) balazs1956 válasza Teaway (#55725) üzenetére


balazs1956
senior tag

Így igaz, köszönöm szépen!

(#55737) koxx válasza balazs1956 (#55724) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

" Persze a kétszeres árat is figyelembe véve!" hmm? 50e vs 70e nem tűnik 2x-es árnak. [link]

(#55738) Gömbike válasza gyvince (#55735) üzenetére


Gömbike
senior tag

Akkor érdemes lenne az elux gépeket is megnézni. A márkabolt.hu oldalon vannak bemutató videók .

Az a baj, hogy a minőségi gépek a keret felett vannak, a Panasonic inverteres gépe is szuper. A wiccpúl mikróban meg verhetetlen, de csak a felső szegmensben.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#55739) BBéci válasza koxx (#55737) üzenetére


BBéci
titán

Az aldishoz képest kétszeres. Szerintem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55740) koxx válasza BBéci (#55739) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ah, igaz :W

(#55741) Teaway válasza balazs1956 (#55736) üzenetére


Teaway
veterán

Nincs mit!
Ebben az ársávban (0-50k) a C1 a nyerő :K

Nincs itthon csokid??

(#55742) gyvince válasza Gömbike (#55738) üzenetére


gyvince
senior tag

Kinéztem egy WP-t. [link]

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#55743) Gömbike válasza gyvince (#55742) üzenetére


Gömbike
senior tag

Igen, ez jó😀😀😀

Adnak hozzá chrips tálat? Mert az nélkül a kombi funkció nem ér semmit.

Egyébként simán beállítanám dolgozni😃😃😃

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#55744) Piftuka válasza polonic (#55719) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm! :R

Ám igazából én a polón keletkezett lyukakra vagyok kíváncsi! :)

Van egy olyan gyanúm ugyanis, hogy a molyrágásokat gondolja Csabroncka a mosógép dobja által okozott sérüléseknek.

"Aquila non captat muscas."

(#55745) Piftuka válasza #40553216 (#55722) üzenetére


Piftuka
veterán

"Ez azért nagy mértékben függ, mi volt az eredeti porzsák."

Hát eredeti "S-Bag". Philips, és Electrolux gépekhez gyártva. Ugyebár mi más is lehetett volna? :)

A Menalux porzsákot is ismerem. Az valóban gyengébb kivitel. Az ASPICO Bioneem és mikroszűrős porzsákokat viszont én továbbra is nyugodt szívvel ajánlom. :K

"Aquila non captat muscas."

(#55746) gyvince válasza Gömbike (#55743) üzenetére


gyvince
senior tag

Az sajnos nincs hozzá de lehet venni 8 ezer ft

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#55747) #94529552 válasza balazs1956 (#55724) üzenetére


#94529552
törölt tag

Kemény felületre parketta szívófejest vegyél, + az még a rövid szálú szőnyegekhez is jó. Például mint a C2 Parquet, vagy ha az olcsóbbak közül, akkor EasyGo széria, annak ez a parkettás verziója[link].

(#55748) peppe79


peppe79
senior tag

Nem kimondottan háztartási gép, de hátha valakit érdekel:

Noirot Adelig okostükör

Véletlenül vettem csak észre, miközben a különböző gyártók elektromos törölközőszárító kínálatát nézegettem.

(#55749) -FreaK- válasza -FreaK- (#55683) üzenetére


-FreaK-
veterán

Azért örülök neki, hogy most, három nappal a rendelésem után az eMag levitte ennek a gépnek az árát 155e Ft-ra 165e-ről.. :(((

(#55750) peppe79 válasza -FreaK- (#55749) üzenetére


peppe79
senior tag

Ha még nem szállították ki, akkor le tudod fújni. Vagy ha kiszállították, akkor elállhatsz a vásárlástól, csak így elég macerás az ügyintézés, nem beszélve a szállításból adódó kellemetlenségekről.
De, ahogy olvastam, neked volt sürgősen szükséged mosógépre. Szóval neked kell döntened, mit szeretnél.
Egyébként én is jártam már így, meg szerintem sokan mások. Ez van. Egy másik vásárlásnál majd pluszosan jössz ki...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.