Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55151) peppe79 válasza BBéci (#55145) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem utálom a szőnyeget, nem is állítottam ilyet. Egyszerűen, csak nem használjuk...mármint a futószőnyegeket. Eddig úgy volt, hogy ősszel+télen feltekertük, mert ha a netán a kutyák (meg részben mi is) behordták a sarat, piszkos hólevet, akkor egyszerűbb volt felmosni a padlót. Másrészt, nálunk padlófűtés van, fűtésszezonban pedig, a gumihátas futószőnyegen keresztül nincs hőáramlás, mert lefojtja azt. Szóval, csak késő tavasszal, meg nyáron terítettük le, de az utóbbi időben ez valahogy elmaradt, és eddig még nem éreztük meg a hiányát. Az asszony papucsban közlekedik, így neki tök mindegy, hogy szőnyegen, vagy közvetlen a hidegburkolaton jár, én meg simán el vagyok mezítláb is. Nem vagyunk egyformák. Egyedül a gyerekszobában van egy középszőnyeg, mert oda gyakran leülünk, letérdeplünk mi is, a gyerek meg akár le is fekszik rá.

(#55152) peppe79 válasza Batib (#55149) üzenetére


peppe79
senior tag

@Nagya21, @Batib:

Köszi, ezeknek utánajárok! Az az Mi 1C nagyon olcsó, és baromi könnyű! Kérdés, hogy milyen gyakran igényel karbantartást, meg hogy az én 190 cm-es magasságomhoz elegendő-e a hossza. Mivel kiegészítő gép lenne (a robot mellé), így a szűrés hatékonysága nem annyira lényeges. Egyedül csak azt szeretném elkerülni, amit több olcsó porszívónál is láttam: hogy a nagyobb darabokat (pl. lepotyogott smarties golyó, kávészem...) könnyedén összegyűjtse (ne röpítse el a henger), és hogy porszívózás után ne potyogjon ki a gépből.

(#55153) helgi válasza koxx (#55138) üzenetére


helgi
aktív tag

Értem, köszi a tanácsokat. Bár nem tudom, hogy ha veszek egy Miele c2 cagy c3 porszívót, azt kitenném e egy renovációs munkálatok utáni nagy takarításnak és nem is tudom hogy bírná e egyáltalán. Lenne még pár kérdésem. A Lidl-ben is lehetett kapni kb 3 héttel ezelőtt Parkside porszívót 26ezerért. Ezekről mi a vélemény? Vagy vannak kimondott takarítógépek, pl a Karcher-nek is. Ezekről van tapasztalat?

(#55154) koxx válasza helgi (#55153) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ne tedd ki ilyennek mert nem arra való. S500 mercivel se indulsz el a somogybabodi off road versenyen. A lidl féle "ipari" porszívó sztem jobb vétel mint a karcher.

(#55155) #40553216 válasza _ak_ (#55126) üzenetére


#40553216
törölt tag

Jáááj! Ettől a „fő/albérlő”-zéstől agyfaszt kapok. NEM főbérlő, hanem TULAJDONOS!
Főbérlő utoljára a komcsi rendszerben volt, amikor a tanácsi bérlakások (hivatalosan vagy suttyomban) egy-egy szobáját kiadta az az ember, akinek a tanács a lakást kiutalta, hogy kis bevételre tegyen szert. (Nem kanyarodnék rá a politikai vonalra.) A módszerváltás óta az önkormányzati bérlakásokat olyan szerződéssel adják ki, amiben megtiltják a lakás másoknak való bérbeadását.
Sajnos a komcsi szóhasználat megmaradt.
Nem neked, hanem a jelenség ellen.

(#55156) #40553216 válasza sowi (#55133) üzenetére


#40553216
törölt tag

Hát, 60000 Ft-ért biztos nem vennék ilyet. :DDD

(#55157) #40553216 válasza Thermy (#55139) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ez egy sima C3, az EcoTeq fej helyett egy egyszerűbb kombifejjel, de a parkettára való szuper fejjel.

(#55145) BBéci
Nálam csak ott van kő, ahol nagy eséllyel nálad is: konyha, fürdőszoba, wc; mivel egy négylakásos társasház emeletén lakom, így a bejárat utáni előtér és a belső lépcső„ház” is. A többi kőrisfa svédpadló.

[ Szerkesztve ]

(#55158) ryger


ryger
aktív tag

Sziasztok,

Idős édesanyámnak kellene egy új hűtő, ami no frostos, alul mélyhűtött, felül sima rész és ne legyen 170 cm-nel magasabb mert egy-két konyhai gépet akar a tetején tárolni.
Olyan 120k körül szán rá. Mit ajanlanatok?
Koszonom előre is!

(#55159) BBéci válasza Gömbike (#55146) üzenetére


BBéci
titán

Nálunk csak egy cica van, de olyan dús a szőre, mint két másiknak.
Azt elismerem, hogy a követ könnyebb tisztán tartani, de attól még érvényesek, amiket leírtam. Utálok a járólapon mezítláb mászkálni. A vastag, puha szőnyeg szinte kényezteti a lábakat. A közérzetünk is jobb a gyapjú érintésétől.

(#55155) tomtyi
Egyetértek!
Magyar szinkronos filmekben is rendszerint főbérlőnek nevezik a háztulajdonost. Sőt, a "landlord"-ot is annak fordítják.
Rettenetesen zavar.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55160) helgi


helgi
aktív tag

Esetleg a Fieldmann FDU 2003-E száraz-nedves porszívó-ról van tapasztalat?

(#55161) Gömbike válasza BBéci (#55159) üzenetére


Gömbike
senior tag

👍

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#55162) #40553216 válasza helgi (#55160) üzenetére


#40553216
törölt tag

Szerintem ugyanaz. Miért lenne jobb, mint egy másik, hasonlóan olcsó valami, ami nem jó?

(#55163) koxx válasza helgi (#55160) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ebben az ársávban tökmindegy mit veszel.

(#55164) scabi78


scabi78
senior tag

Sziasztok, bementem a vidéki boltba és 3 inox hűtőt találtam. Melyik márka a megbíhzatóbb?

bosch kgn36nl30 [link]
whirlpool bsnf 4852 ox [link] (jól látom, hogy ez kifutó modell?)
aeg rcb 53421 lx [link]

köszi

Tiszta Windows, rendes ház!

(#55165) Gabesz87 válasza scabi78 (#55164) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nekünk ilyen, vagy legalább is ehhez nagyon hasonló, Inox, no frost Bosch hűtőnk van pár éve. Ajánlom! Halk, nem zúg, zakatol, kutyasul hűt.

(#55166) bigrob


bigrob
őstag

Sziasztok!

Indukciós főzőlap vásárlás előtt állok, ezt az Electrolux EIT60428C-t néztem ki, de láttam, hogy a bekon 5 év gari van, mennyire ajánlottak?
Electroluxnak tényleg villanyszerelői bekötés kell, hogy legyen 1 év gari rá??
Köszi a tippeket előre is!
Ugyanitt beépíthető sütő tippeket is elfogadok, most hétvégén szeretném megvenni.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#55167) porker válasza koxx (#55154) üzenetére


porker
tag

Azért ne essünk át a paci másik felére! A Lidlben vannak néha egész használható szerszámhoz hasonlító tárgyak (néha még "komoly" szerszámboltban is lehet hasonló low budget termékeket kapni). Ezeket összehasonlítani legfeljebb a Kärcher azonos kategóriás hobbi termékeivel érdemes, nyilván amúgy is azok vannak hasonló ársávban.

(#55168) porker válasza helgi (#55153) üzenetére


porker
tag

".. Miele c2 cagy c3 porszívót, azt kitenném e egy renovációs munkálatok utáni nagy takarításnak..."

Nyilván felesleges tönkretenni egy mezei porszívót cementporral és hasonló csoda szennyeződésekkel.
A hobbi kategóriás "takarítógépek" valójában az ipari multifunkciós porszívók nagyon egyszerűsített változatai. Ezek sem a finom porra vannak hitelesítve, hiába hívják esetleg Kärcher-nek a gyártóját. (Persze náluk azért van rendes gép is: https://www.kaercher.com/hu/professional/porszivok/nedves-szaraz-porszivo.html)

A lakásfelújítás maradványaira az ipari takarítógépek alkalmasak, de azokat meg az ember nem veszi meg mert általában több százezer forint az áruk. Ezért a legpraktikusabb bérelni őket: bírják a strapát, nagy teljesítményűek. Egy óra alatt röhögve fel lehet porszívózni 100 négyzetmétert pl. a festők első festéses garázdálkodásai után betonaljzatról. Vagyis egy nap (5-10 ezer ft) bérleti díjjal nagyon sokat lehet haladni.

[ Szerkesztve ]

(#55169) scabi78 válasza Gabesz87 (#55165) üzenetére


scabi78
senior tag

Köszi az infót. A feleségemnek az AEG belső elrednezése jobban tetszik. Általánosságban az AEG hűtők jók?

Tiszta Windows, rendes ház!

(#55170) Ispy válasza BBéci (#55145) üzenetére


Ispy
veterán

Nekünk a 112 nm-ből 80 gresslap, egyáltalán nem kényelmetlen, nyáron kellemes langyi, télen meg padlófűtés, szóval akkor meg meleg. Mondjuk szönyegünk is van, azt is szeretjük.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#55171) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Ezt passzolom, talán más tud válaszolni. Azt tudom, hacsak nem tévedek, hogy az AEG már nem az mint régen, ma már elég sok használhatatlan sz.r műszaki termékre ranyomjak az AEG nevet. Részlet a wikipediarol: Ma a AEG márka a svéd Electroluxé, és számos cégnek adják licenszbe az AEG márkanevet

(#55172) farkas-j válasza scabi78 (#55169) üzenetére


farkas-j
őstag

A mi AEG SANTO 75398 KG3-unk totalnofrostos, most 5 éves, 1 év garancia volt rá. Háromszor kellett már javítani. Első alkalommal kb. másfél évesen a nyár közepén adta meg magát. 3 hetet vártunk csak az alkatrészre. Kb. egy évre rá újra bedöglött. Utoljára tavaly a ventilátort kellet kicserélni benne mert megállt. A fagyasztó dobozok sz@r vékony műanyagból vannak, könnyen törnek. Ez a megtapasztalás 14eFt-ba került. Szóval...

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#55173) pjen válasza farkas-j (#55172) üzenetére


pjen
félisten

Reggelt.Van egy pár éves LG DD előltötős mosógépünk aminek a program lejárta után egyre lassabban nyílik az ajtaja.Többet kell várni mielőtt kinyílik.Lehet ezt valahol szabályozni?

(#55174) scabi78 válasza farkas-j (#55172) üzenetére


scabi78
senior tag

köszi. :R

Tiszta Windows, rendes ház!

(#55175) MasterDeeJay

Bedöglött egy közel 10 éves aeg favorit f65060im mosogatógépem, fűtőszál meg korábban már a szivatyúja is gyengélkedett és szárítani sem szárított. Kiszolgálta az idejét.
Mi az ajánlanátok helyette?
Bátyám háztartás és kisgép szerelő szerinte nincs semmi megbízható márka és mind nehezen javítható szemetet gyártanak, mindegy mit veszek csak sok garival legyen. Szóval márka mindegy, árban legyen minél olcsóbb de 3 vagy inkább 5 év garival.
Semmi különleges kívánság nincs, tudja azt amit az előző. 60cm széles kell.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#55176) pjen válasza MasterDeeJay (#55175) üzenetére


pjen
félisten

A bátyádnak teljesen igaza van.

(#55177) porker válasza MasterDeeJay (#55175) üzenetére


porker
tag

Én mostanában Németországból hozott használt gépeket vásárolok. Négy-öt éves gépek cca. harmadáron.
A mosógépünk heti 10-14 mosást abszolvál és átlag három évig semmi baja - ekkor szoktam újabbra cserélni :)
Csak egy ötlet, mert legtöbbször egész új cuccokat kapok.

(#55178) MasterDeeJay válasza porker (#55177) üzenetére

Rákérdeztem, pont ezt mondta bátyám is hogy drágább márkás német gépet keressek mert a magyar piacosat hulladékból rakják össze. De persze olyan német márkát amit nem kínai vasárolt fel hogy megdöglessze.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#55179) porker válasza MasterDeeJay (#55178) üzenetére


porker
tag

Így van: nekem majd mindegyiken "Made is Germany" van! Csak újonnan ilyet jó eséllyel nem kapsz :(
Én akkor mondtam le róluk amikor a 80-10 éves Bosch gépeim kezdtek fejre állni: vagyis évente javítani kellett, hangos lett, stb. Meguntam.

[ Szerkesztve ]

(#55180) peppe79 válasza MasterDeeJay (#55178) üzenetére


peppe79
senior tag

Mi folyamatosan cseréljük le az Elux csoportbeli háztartási gépeinket alsó -, vagy középalsó kategóriás Bosch-ra, Siemensre. Igaz, hogy ugyanolyan, egyszerű kis "pelenkák" ezek is, Lengyelországban, Spanyolországban stb. összeállítva, viszont a működésükre egyelőre nincs panaszom. Ha 6-8 évig hiba nélkül kiszolgálnak, már elégedett leszek velük.

(#55181) st6969 válasza porker (#55177) üzenetére


st6969
őstag

"Én mostanában Németországból hozott használt gépeket vásárolok. Négy-öt éves gépek cca. harmadáron."
Hol lehet ilyen gépeket venni?

(#55182) polonic válasza st6969 (#55181) üzenetére


polonic
félisten

(#55183) porker válasza st6969 (#55181) üzenetére


porker
tag

Kis bolt volt a Rákos úton Bp XV-ben. Bár évek óta már csak az "illetékest" hívom és hozza a gépet - ha van kívánság szerinti - számlával ... és valamennyi garanciával. Ezt utóbbit konkrétan nem tudom mert amikor probléma volt hívtam és megoldotta.

(#55184) BB9360 válasza peppe79 (#55144) üzenetére


BB9360
aktív tag

Egyetértek. Ráadásul, ahogy írtam, van régi de jól működő Ultrasilencerünk, szóval azt kiváltani nem szeretnénk, pláne ilyen áron.

Visszatértem ahhoz a gondolathoz, hogy az egyik legolcsóbb ergorapido-t kellene megvenni (esetleg az akciós Xiaomit). Ugyanakkor megnéztem, és 2016 decemberében javíttattam meg a meglévő akksiját (Ni-MH, és csere volt, természetesen), tehát kb. 2 évet ment. Így még az is opció, hogy újra kicseréltetem az akksit...

(#55185) #94529552 válasza polonic (#55182) üzenetére


#94529552
törölt tag

Valaki mondta, hogy azok inkább 14-15 évesek lehetnek. Az első mosogatógépre rákeresve igaz is lehet. Azért nem mindegy.

(#55186) #73959936 válasza #94529552 (#55185) üzenetére


#73959936
törölt tag

van az 20 is, de ki számolja :DD

(#55187) Mortein válasza helgi (#55160) üzenetére


Mortein
tag

Ha nem sürgős, akkor várd meg, amíg az Aldi vagy a Lidl hozza a sajátmárkás hasonló cuccát, mert 3 év garit vállalnak, ebben az ársávban kb. verhetetlen.

(#55188) Mortein válasza polonic (#55182) üzenetére


Mortein
tag

Lehet bennem van a hiba de 8-10 éves Miele helyett én inkább veszek egy mai LG DD-ot ott, ahol a legtöbb garit adják rá. Tudom, hogy a Miele jó márka, de ha elromlik, akkor az alkatrész gondolom aranyárban van hozzá.

(#55189) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok!

Szeretnék venni egy olcsó porszívót autótakarításhoz. Van egy jó benti gépem, de az drága is erre a célra, jó állapotú is (2 éves), sajnálnám befogni erre a célra. Van egy kinti régi vizes-porzsákos hibrid, de az több szempontból is szar, alig szív már, papír porzsák állandoan szakad, nehéz mint a sár, utálom.

Ergo kéne nekem egy:
- olcsó
- kicsi, könnyű
- porzsákos

porszívó, amit nem sajnálok "ütni-vágni". Jó lenne ha viszonylag ismertebb típus lenne, hogy ne legyen gond 2 év múlva se porzsákot venni hozzá. Jó lenne ha lenne hozzá több féle kefe és "vékony nyél" is, ami befér szűk helyekre.

Mit tudtok ajánlani?

Köszi,
Gergő

(#55190) farkas-j válasza tboy93 (#55189) üzenetére


farkas-j
őstag

Vegyél a Lidl-ben vagy az Aldi-ban olcsón porszívót. Erre a célra (is) tökéletesen megfelelnek, ráadásul 3 év garancia van rájuk.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#55191) snefi2


snefi2
csendes tag

Hello
Esetleg valaki futott mar bele -10c kinti homersekleten mukodo fagyaszto ladaba?
USA-ban van lehet rendelni plusz kigeszito futtest de magyarorszagon nem latok ilyet. esetleg europan belul valahol valaki latott mar ilyet?

(#55192) daver88 válasza snefi2 (#55191) üzenetére


daver88
aktív tag

Üdv!

Elvileg a Beko ládák működnek -15°C-ig, legalábbis papíron:

Freezer Guard Technology

(#55193) scabi78 válasza Digitalpimp (#54978) üzenetére


scabi78
senior tag

Köszi. A helyi kisáruházban whirlpool-t néztünk ki 140-ért 3 év garanciával.
A neten nézelődtem és gorenje van 7 év garanciával 110-ért. Nagyon soknak tűnik a 7 év, mi a véleményetek? Ennyivel rosszabb a gorenje? Vásárolt [itt] már valaki?

[ Szerkesztve ]

Tiszta Windows, rendes ház!

(#55194) Zeki válasza scabi78 (#55193) üzenetére


Zeki
nagyúr

A 7 év garancia a bolt garanciája,évi 7500 Ft hogy kiszállnak és elkenőrzik.

[ Szerkesztve ]

(#55195) snefi2 válasza daver88 (#55192) üzenetére


snefi2
csendes tag

Hello

Koszonom!
rakerdek naluk hogy mo-ra tudnak e hozni..

(#55196) tboy93 válasza farkas-j (#55190) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jelenleg van valamelyikben?

(#55197) Teaway válasza Zeki (#55194) üzenetére


Teaway
veterán

Pontosabban 4-7-ig az övék, az első három a hivatalos magyar gari.

Nincs itthon csokid??

(#55198) scabi78 válasza Zeki (#55194) üzenetére


scabi78
senior tag

Ezt nem is olvastam, köszi.

Tiszta Windows, rendes ház!

(#55199) be1a


be1a
csendes újonc

Valahogy lehet magyarországon fancy japán rizsfőzőt venni? Zojirushi, Tiger - ezekre gondolok :)

(#55200) harry válasza be1a (#55199) üzenetére


harry
veterán

Amazon.de ? Talalomra rakerestem egy ilyen cuccra es beallitottam magyar szallitast, ugy latom mukodhet. link

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.