Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56651) BBéci válasza RetepNyaraB (#56630) üzenetére


BBéci
titán

Pont a hűtőszekrény az, ami nagyon nem mindegy. Te a sütőbe akarsz betenni két komplett fogást, mi a hűtőbe nagy tepsit, serpenyőt, ezért vettünk 90 cm széleset, 396/211 litereset. Az a három név, amit felsoroltál, az általam messziről kerülendők közé tartozik.
Mosogatógéppel is nagyot lehet szívni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#56652) Fr3eWar válasza Szállító76 (#56636) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Én 2 éve minden bosch gépet akkor vettem, mikor megfelelő promó volt rá, és miden alkalommal megkaptam minden ajándékot időben. Szóval ezen nem aggódnék.

(#56653) T J válasza BBéci (#56651) üzenetére


T J
tag

A hűtő ajtaja nálunk legalább 60x annyiszor van kinyitva, mint a sütőé, a fagyasztóé is jóval többször (de azért igyekeztem sütőből se legalját venni). Inkább a kerettel van itt a gond, mert ennyiért nem lehet jófélét ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#56654) BBéci válasza T J (#56653) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértünk.
Persze az igazán finom sültekhez, süteményekhez szükséges a megfelelő minőségű gép, az sem elhanyagolható. Sok háziasszonyt hallottam panaszkodni. Aztán a meglévő vackot kicserélték egy minőségire és azóta mindenki elégedett.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#56655) Acef válasza Golyo69 (#56628) üzenetére


Acef
addikt

Teljesen jó az általad linkelt Gorenje. (főleg, hogy a kolléga linkjén egy nem indukciós lap van 100-ért)

Sütőből is nézhetsz Gorenjét, 3év gar, és design/ár/szolgáltatás szempontjából is rendben vannak.

(#56656) Acef válasza Torry (#56650) üzenetére


Acef
addikt

Kivettétek a szifon csatlakozójában/csövében lévő vakdugót? (többnyire van benne egy tömítés/dugó, hogy amíg nincs rákötve a gép addig ne "szellőzzön"

[ Szerkesztve ]

(#56657) Szállító76 válasza Fr3eWar (#56652) üzenetére


Szállító76
tag

Nem amiatt aggódom, hogy nem kapok vissza semmit hanem, hogy több mint 2 hónapot kell rá várni?!

(#56658) Intel fan11


Intel fan11
őstag

udv. Van egy kondenzacios bosch szaritogepem. Kb 4 eves. Azt vettem eszre h tovabb tart neki a szaritasi ido. Kell vagy lehet ennek a belsejet takaritani esetleg? Azt vettem eszre ajtoaljan levo szurok alatt a lyukban sok a dzsuva, de nem igazN hozzaferni. Koszi a segitseget elore is.

Battletag: hojszi#2983

(#56659) BB9000 válasza Szállító76 (#56657) üzenetére


BB9000
senior tag

Philips akcióval van konkrét tapasztalatom. A promóció úgy szólt, hogy 100 napig kipróbálható a termék és visszaküldhető, ha nem válik be. A szabályzat apróbetűs pontjában benne volt, hogy a visszaérkezéstől számított 90 napon belül visszautalják a vételárat. Pontosan a 90. nap délutánján utalták. Betartották a szabályt, de alaposan kimaxolták és egy nappal se fizettek előbb.
A Bosch nem a Philips, de nem lepne meg, ha ugyanolyan "szabályosak" lennének és az utolsó napon kapnád vissza a pénzt.

(#56660) st6969 válasza Intel fan11 (#56658) üzenetére


st6969
őstag

Feltételezem, kondenzációs-hőszivattyús a géped?! Ez esetben sajnos szerviz kell a tisztításhoz, mivel szét kell szedni, gázt lefejteni/visszatölteni... Itteni tapasztalatok szerint 40k~ körüli összegért tisztíttatható.

(#56661) Szállító76 válasza BB9000 (#56659) üzenetére


Szállító76
tag

Én is valami hasonlóra gondolok. :)

(#56662) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok, feleségemmel válunk, így szükségem volna egy hűtőre, viszi a meglévőt. Lenne 1-2 kérdésem, hátha tudtok támpontot adni:

- A++ és A+++ között Forintban mennyi lehet átlagban, éves szinten ? Csak úgy hasra körülbelül. (180kWh vs. 240kWh azoknál, amit néztem).

- Gorenje, LG, Samsung, és a többi: van "tiltott" márka, amit messze érdemes kerülni ? Akár szervizháttér miatt, akár az összerakási, alkatrész minősége miatt is.

- Amit kinéztem (alulfagyasztós, NoFrost, jobb/bal variálható ajtónyitás), az A+++ kategóriában 160-nál indul, A++ kategóriában pedig 120-tól.

Egy Gorenje A++ -ra lövök eddig, el kellene döntenem pár napon belül és megrendelnem.
Köszönök minden hozzáértő hsz-t. (Belső elrendezésük annyira nem szempont, tényleg csak a megbízhatóság, szervizháttér, és talán a működési zaj, ami ennél 38dB, nagyon halknak tűnik).
:R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#56663) Acef válasza Dißnäëß (#56662) üzenetére


Acef
addikt

Kb 3000 Ft/év van közöttük. Bőven jó az A++

Lg, Bosch, Gorenjét nézz.

(#56664) Intel fan11 válasza st6969 (#56660) üzenetére


Intel fan11
őstag

Az igen. Jo kivan talalva. Hoszivattyusom van. Milyen surun kell ezt takaritani? Kivegez ilyet? Ha nem foglalklzom vele beszarik elobb utobb?

Battletag: hojszi#2983

(#56665) koxx válasza Dißnäëß (#56662) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hűtőből Liebherrt kell venni.

(#56666) féldekás


féldekás
aktív tag

Sajnos kell ekkora fagyasztó. Jelenleg egy 400 Literes F-es fagyasztó van, de ez túl nagy.
Amiket láttam, mindenre 2 év garancia van, maximum edigitalnál vehetek kiterjesztett garanciát.
Fagyasztó:
[link]
[link]
[link]
Hűtő:
[link]

(#56667) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Rendeltetek már innen?
Megbízható a bolt?
[link]

(#56668) peppe79 válasza GEPESZ66 (#56667) üzenetére


peppe79
senior tag

Anno tőlük rendeltük az összes háztartási gépet. Magával az üzlettel, és a kiszállító céggel nem volt semmi gond.

(#56669) st6969 válasza Intel fan11 (#56664) üzenetére


st6969
őstag

Első körben a márkaszervizt kérdezném meg, vagy ha van a településen szárítógéppel foglalkozó szerelő, akkor őt.
A gyakoriságot nem tudni, szerintem mostanában kezdenek "tömegesen" előjönni az ilyen problémák, legalábbis kevés panaszt látni ezen a fórumon, ami ebből fakad. Amikor már érzed, hogy jelentősen megnő a szárítási idő, vagy, ha tudod mérni a fogyasztást, és lényeges növekedést látsz, akkor eljött az idő.
Az én gépem 5 éves (öntisztítós Siemens), most mértem egy időt viszonylag komolyabb töltettel, a kezdeti 2:30 percet olyan 1:40 alatt megcsinálja. Szerintem az elején sem volt sokkal kevesebb, így én nem foglalkozom vele. Fogyasztást nem tudok mérni (de hiába is tudnék, nem tudom, eredetileg mennyit fogyasztott). A hőcserélőhöz nem látok be (endoszkópom nincs), de a szűrő után is jut nagyon finom porszerű szösz, tehát bizonyára van belőle a hőcserélőn is. Kérdés, mennyi. Használom, amíg ki nem nyiffan, aztán meglátom, mi lesz, ha megadta magát.

(#56670) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok,

A Sharp sütőkről és indukciós lapokról mi a véleményetek? Elég keveset lehet találni róluk neten, de egész jó áron láttam őket. A főzőlapok is kulturáltabban néznek ki, mint a többi 06-70 ezres lap, nem tudom, hogy ez nem a műszaki tartalom rovására tudják-e ennyiért adni.

(#56671) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Köszönöm mindkét hozzá(m)szólónak, hasznos volt. Eldőlt. :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#56672) Fr3eWar válasza Szállító76 (#56657) üzenetére


Fr3eWar
őstag

10.31-ig szól a promó, nem fogják egyesével érkezéshez mérten utalni. Szvsz november elején összegzik hogy akkor mennyi érvényes jelentkező van, majd utalnak, onnan nézve bő 1 hónap az átfutás.

(#56673) T J válasza féldekás (#56666) üzenetére


T J
tag

Liebherre úgy tudom 5 év gyári gari van (2 alap + 3 regisztrációért), csendes, takarékos, okos, de az ára bőven túl van a limiteden.

KilgoreTrout
Úgy tudom Törökországban készül a Sharp (leolvastam a cimkéről).

[ Szerkesztve ]

(#56674) Acef válasza T J (#56673) üzenetére


Acef
addikt

Igen. A nagygépeik többségét a Vestel gyártja (nem csak a Sharp-ot, több márka is gyártat velük) [link]

[ Szerkesztve ]

(#56675) Golyo69 válasza Acef (#56655) üzenetére


Golyo69
senior tag

Köszi

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#56676) BBéci válasza Acef (#56674) üzenetére


BBéci
titán

Sharp hűtőszekrényem, Thaiföldön készült. Tehát nem a Vestel gyártja. Az a cég megvette a Sharp egyes üzletágait, de nem minden gyártást vittek Törökörszágba.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#56677) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Tud valaki valami jó Glamour akciót mikrosütőre?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#56678) féldekás válasza T J (#56673) üzenetére


féldekás
aktív tag

Köszi a választ!
Gorenjere 3 évet adnak pl, de a 2 készülék ára, amiket néztem 330 ezert Ft körül van, igaz, ebben egy nagy hűtő és egy nagy fagyasztó van.
[Hűtő]
[Fagyasztó]

(#56679) Donki Hóte válasza féldekás (#56678) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A Gorenjéra hogy van most a garancia? Amikor mi vettünk indukciós főzőlapot, akkor úgy adták volna meg a 3 év garanciát, ha Gorenje márkaszerviz helyezi üzembe.

A márkaszerviz pedig 3 hónap múlva, majdnem 20 eFt-ért helyezte volna üzembe, így buktuk a 3 év garanciát :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#56680) #73959936 válasza féldekás (#56678) üzenetére


#73959936
törölt tag

azt ugye olvastad, hogy ha 400 ezer fölött veszel 3 db gépet akkor olcsóbban megkapod talán ?

(#56681) Golyo69 válasza Donki Hóte (#56679) üzenetére


Golyo69
senior tag

Sztem ez minden ilyen termékre igy van.
Vagy ha nem is markaszerviz, akkor vmi szerződött partnernek kell bekotni.

Most akarunk mi is venni Gorenje indukcios lapot remélem lesz aki betudja kotni es nem kell 3 hónapot varni :)

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#56682) Donki Hóte válasza Golyo69 (#56681) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha pesti vagy, akkor szerintem nem lesz gond keresni valakit, aki ad papírt a szabályos bekötésről, de mi Fejér megyében próbáltuk ezt lejátszani :(

1 hét keresgélés után kaptuk a 3 hónap múlva 20 ezerért ajánlatot a bekötésre, úgyhogy elengedtük a garanciát és én kötöttem be az indukciós főzőlapot. Kellett hozzá 5 db 2 csatlakozós nyitható wago, meg 10 perc idő :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#56683) Acef válasza Golyo69 (#56681) üzenetére


Acef
addikt

Elektromosnál nem, csak gázosnál kell a szakszervizes bekötés.

Elektromosnál csak a szakszerű a kitétel, tehát ha rosszul kötik be akkor oda a garancia.

(#56684) Mortein


Mortein
tag

Páraelszívóból van most valami ajánlott márka/típus 50 (még jobb lenne ha 40) eFT alatti árkategóriában?
Nem kell szekrénybe építhetőnek lennie és van hely a kivezetésnek is szóval nem kell levegőkeringtetés sem. Kicsit elvesztem ebben a tonna márkában az világos, hogy az elszívás teljesítménye a mérvadó, de ezen felül nem is tudom mit érdemes nézni.

Sütőben ugyanez lenne a kérdésem, nem fontos, hogy pirolitikus legyen, csak villanyos jön szóba, de ezen felül az asszonynak nincs semmi extra kívánsága az ár max 70-80eFt körül lenne.

Mikróban ez mennyire számít jónak (semmi extra funkció nem kell csak melegítsen, meg olvasszon):
amsung MS23K3513AK/EO [link]

(#56685) Golyo69 válasza Acef (#56683) üzenetére


Golyo69
senior tag

Ez biztos? :) mert az tok jo lenne
Ez mindegyiknél így van? Mert sütőbol meg BEKO-t veszünk.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#56686) RetepNyaraB válasza Acef (#56683) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Én is így tudom. Viszont a félmilliós kondenzációs kazán gariját így buktuk 3 éve. Decemberi üzembehelyezéssel pont a francnak volt kedve egyezkedni a fullidióta márkaképviselettel. Viszont nem robbant le a garnaciális időszak alatt és azóta se. Kop-kop.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#56687) Mortein válasza RetepNyaraB (#56686) üzenetére


Mortein
tag

Bátrak voltatok, bár nem ismerem a helyzetet de szerencsére jól végződött.

(#56688) Piftuka válasza #94529552 (#56632) üzenetére


Piftuka
veterán

Használt porszívót még elállás keretében sem vesznek vissza a forgalmazók.

Nálunk a helyi Auchan műszaki osztályán mondott olyat az eladó srác, hogy ha tényleg nem "dzsuvás", látszik, hogy éppen csak "megmutatta" neki a szőnyeget a vásárló, akkor - maximális korrektséggel (ezt én teszem hozzá) - a saját márkás (Qilive) terméket visszavették.

Teljes mértékkel érthető. Ez tipikusan olyan eszköz, ami a használat látható jeleivel még "Outlet" termékként is eladhatatlan.

"Aquila non captat muscas."

(#56689) Piftuka válasza gg72 (#56633) üzenetére


Piftuka
veterán

Nagy reményeket ne fűzz a termékhez! Egyik ilyen megoldáshoz sem.

Egyik ismerősöm az aszalás szakértője; arra épülő vállalkozása van sok éve. Elmondta, hogy tesztelt néhány ilyen "asztali berendezést", és ezek a gyakorlatban a "lóf*sszal egyenértékűek". :)

"Aquila non captat muscas."

(#56690) Piftuka válasza Piftuka (#56119) üzenetére


Piftuka
veterán

No, megvan, hogy miért pörgette ki a készletet a Media Markt!

Íme az utód készülék: ELECTROLUX PD91-GREEN Pure D9 környezetbarát porzsákos porszívó, fekete

Négyszer drágábban. :) Új dizájnt is kapott a berendezés... nekem személy szerint nem tetszik. Az új, módosított szívófej még akár egészen remek is lehet.

A porzsák rögzítésének és ürítésének módja pedig nagyon innovatív. Ránézésre ez sikerült a legjobban.

"Aquila non captat muscas."

(#56691) Acef válasza Golyo69 (#56685) üzenetére


Acef
addikt

Igen,

de úgy a 100%, ha megcsörgeted a forgalmazó Beko, Gorenje, ... stb. vevőszolgálatát és megkérdezed.

A gázost viszont biztosan a szerződött szakszerviznek kell bekötni.

(#56692) chopin42


chopin42
őstag

Nos, ahogy valaki írta, ismét van a Turbadon Xiaomi 1c handheld porszívó, 48180 már 48220 Ft-ért (ák legolcsóbb 55k körül utána). Be is rendeltem,remélem beválik :)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#56693) #94529552 válasza Piftuka (#56688) üzenetére


#94529552
törölt tag

Használt porszívót még elállás keretében sem vesznek vissza a forgalmazók.

Ezt kapásból cáfolom, mivel azonnal visszavették tőlem a kis porzsák nélküli Eluxot az MM-ben, egy szó nélkül. Valami 1,2 literes tartálya volt, és ha már félig volt porral, szösszel, teljesen lecsökkent a szívóereje. Vissza is küldhettem volna, de inkább személyesen vittem be.

A sok kiállított használt, és koszos demó porszívókat pedig biztos, hogy eladják az MM-ben és máshol is. Mindig van vevő mindenre, ahogy a mondás szerint, amíg lósz@r van, veréb is van. Vagy fordítva..

(#56694) Piftuka válasza #94529552 (#56693) üzenetére


Piftuka
veterán

Igazad van, a 60 napos elállás nem vonatkozik a Media Markt-ban a beüzemelt porszívókra. Akkor ők még ebben is nagyon korrektek. Bravo!

(Ami a vásárlókat illeti... hát beüzemelt, visszavitt, vagy áruházi demo porszívót én biztos nem vennék meg, de persze igazad van... kinek-kinek igénye szerint.)

"Aquila non captat muscas."

(#56695) Stephan89


Stephan89
aktív tag

Sziasztok,

Hűtőt szeretnénk vásárolni, mert hamarosan bébiétel készítésbe és fagyasztásba kell fognunk. Szeretnénk saját magunk elkészíteni és akár hetekre eltárolni.

Ha jól sejtem, ehhez már kell egy 4*-os fagyasztó. Jól gondolom?

Mit tudnátok ajánlani, ami:

- Max 55-60 cm széles
- 4*-os fagyasztóval szerelt
- Elegendő egy anyuka-apuka-baba triumvirátusnak (aztán majd pár év múlva lehet +1 baba ha sikerül meggyőznie a feleségemnek hogy akarom)
- Amiben a zöldségek hosszú távon frissek maradnak és nem penészednek meg hamar (itt lehet hinni a gyártóknak, hogy képesek pont a zöldségeknek ideális hőmérséklet és páratartalom kombóra?) A hűtő lenne a kamránk is egyben kis panellakás lévén, így ez fontos szempont. A jelenlegi hűtőnkben elég könnyen penészednek sajnos. :(
- Max 150-170.000 Ft lenne a keret

Minden tanácsot szívesen fogadok!

Köszönöm szépen!

(#56696) lazac_ válasza #94529552 (#56632) üzenetére


lazac_
tag

Azóta már használtam az autómhoz is, szóval mindenképp átalakult újszerűből használttá (a kisméretű turbókefe pedig remekül szolgált a homok vs. lábtérburkolat csatában), ha más nem, elkönyvelem autós tartozéknak. Alapvetően tudatos fogyasztónak tartom magam, ez egyértelműen az én saram volt, hogy nem mentem el élőben megnézni vásárlás előtt sem ezt, sem más típust. Közben a feleségem felvilágosított, hogy ha teljesen kihúzom a teleszkópot, és picit lejjebb tartom a markolatot, mint az kézreállna, akkor jobban megdől a fej, több súly megy a görgőkre, és értelmes erővel tolható a szőnyegen. Nem lesz kényelmes használni, de legalább használható.

(#56697) sapizee


sapizee
csendes tag

Sziasztok!
Beko 7kg-os hőszivattyús szárítógépet szeretnék vásárolni (elsősorban az 5 éves gari miatt).
Az alábbi 3 gép között van valami szignifikáns eltérés, ami indokolja az árkülönbözetet?
A DPS 7405-t néztem ki eredetileg, de hetek óta nem akar lejjebb menni az ára. A másik két gép a hétvégén akciós a MM-ban.

(#56698) szőröscica


szőröscica
addikt

Sziasztok!

Tudtok olyan teljesen beépíthető mosogatógépet, aminek az egész előlapja rozsdamentes acél?

(#56699) koxx válasza szőröscica (#56698) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A beépíthetőre bútorlapot szoktak rakni. De pl ez a Bosch rozsdamentes acél, már ami látszik belőle [link]

(#56700) szőröscica válasza koxx (#56699) üzenetére


szőröscica
addikt

Tudom. Az én problémám az, hogy elromlott a mosogatógépem, ami beépített.

Természetesen a konyhabútor nem mai darab, nem találok már hozzá megfelelő új bútorlapot, és feltételezem, hogy a bútorlap mérete nem szabványos a mosogatógépeken, ezért kb. csak ugyanolyan modellre cserélhetném ki (amit nyilván nem akarok, mert ez egy zsák szar) vagy olyanra, aminek az egész előlapja rozsdamentes acél. Szóval köszi a tippet, de ez sajna nem az, amit én keresek.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.