Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55101) #73959936 válasza Ispy (#55100) üzenetére


#73959936
törölt tag

Ajánlás ? :U

tudod: Aeg :K

én nyugodt szívvel ajánlom azt, amit Te.

[ Szerkesztve ]

(#55102) Teaway válasza BB9000 (#55098) üzenetére


Teaway
veterán

A fenébe :W
Akkor itt van ez, bár nem piros ► link

Nincs itthon csokid??

(#55103) oszy válasza BB9000 (#55098) üzenetére


oszy
veterán

Itt több is van. Úgy néz ki, nem ajánlott kategória!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#55104) #73959936 válasza Teaway (#55102) üzenetére


#73959936
törölt tag

ok, de van ahol ettől olcsóbb...

(#55105) BB9360 válasza ribarszki (#55095) üzenetére


BB9360
aktív tag

"Ezt nektek kell eldönteni." Ez így van!

Akksi cserét már én is csináltattam akkus/elemes céggel, mindennel együtt 10k volt, de sajnos csak 1-1,5 évig ment (lehet, hogy valamivel tovább, nem biztos, hogy jól emlékszem, csak az a biztos, hogy most szinte sehogy). Pedig azóta nagyon figyeltünk rá, hogy teljesen lemerüljön, mielőtt töltjük (ugye a tartója a töltője is egyben, ezért mindig kihúztuk a hálózati kábelt).

V11 vs V10 vs V8? Melyiket miért, vagy miért nem?

Köszönöm!

(#55106) BB9000 válasza z-csongor (#55099) üzenetére


BB9000
senior tag

A szárítógép önmagában nem hangos. Van egy alap búgása, de akár mellette is lehetne aludni. Viszont ha a beletett ruhákon van gomb, zippzár, patent, csat, vagy bármi fém, műanyag akkor azok odaverődnek a dobhoz és az bizony már elég hangos tud lenni.
Saját tapasztalat szerint a hőszivattyút nem kell évente tisztítani. Az én Bosch hőszivattyús gépem már két éves és tökéletesen tiszta a hőcserélő felülete. Egyáltalán nem szorul tisztításra. Annyi igaz a rém-történetekből, hogy nehezen megközelíthető helyen van a hőcserélő és tényleg szerelő kell majd ha egyszer elkoszolódik. A hőcserélő előtti szűrő és a szöszfogók folyamatos tisztán tartása alapvető fontosságú. A youtube-on fenn lévő -ebbe a fórumba is belinkelt - elrettentő csupakosz hőszivattyúkat bemutató videókon teljesen elhanyagolt gépek vannak bemutatva. Vagy kifejezetten igénytelen és trehány emberek gépeit mutatják be azok a videókon, vagy szándékosan szűrő és szöszfogó nélkül járatták a gépeket előtte.
Bosch-nak vannak olyan gépei, amelyek öntisztító kondenzátorral rendelkeznek. Ha a pénz nem akadály, akkor azok közül válassz! Az enyém nem olyan, de nekem a legegyszerűbb is tökéletesen jó.

(#55107) flegga92 válasza z-csongor (#55099) üzenetére


flegga92
senior tag

Nekem egy már nem árult Bosch hőszivattyús van kb 2 éve. Ez nem az öntisztító kondenzátoros, hanem előtte van egy szivacs, amit kb 5 szárításonként ki kell mosni. A kondenzátor még mindig nincs eltömődve, nagyon nagyon minimális szösz van rajta két év után. Alacsonyabb hőfokon szárít, nálunk siman megy bele olyan ruha amit cimke szerint nem lehet szárítani, semmi bajuk.
Én akcióban 2+3 év Bosch garival vettem. Érdeklődtem a hivatalos szerviznél, hogy kell e karban tartani, azt mondták, hogyha akarom pénzért kitakarítják, de nem szükséges. Ha viszint romlik a szárítási képesség akkor ők ezt gari keretében megteszik.
Szerintem a szárítógép hangos, bár túl nagy tapasztalatom nincs más típussal, de mindben ugyanúgy megy egy ventilátor, aminek van hangja.

[ Szerkesztve ]

(#55108) Gömbike válasza z-csongor (#55099) üzenetére


Gömbike
senior tag

Egyik sem lesz halk.

A normál kondenzációst rém egyszerű karban tartani, kb. 5 perc. Legalábbis ez idő alatt én rendbe tudtam rakni a Miele-met.

Most Elux hőszivattyús van, 2,5 évesen már kért egy 870 Ft-os kondit, a hőcserérő elejét gyakran porszívózom, de ez biztos nem fog elmenni 20 évet, mint a Miele.

Olyan sokat nem esznek a b kategóriások, mint a marketing szajkózza, nekem a normál Miele heti 2-3 alkalommal használva havi 1500 Ft-ot evett.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#55109) ribarszki válasza BB9360 (#55105) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha nagyon ki vagy tömve, akkor V11 Absolute. Mert kiváltja a hagyományos porszívót, óriási akku ideje van, mutatja a hátralévő időt, erős, ha kell takarékos. Továbbfejlesztett fejek.

V10 nekem kicsit senki földje. Nem sokkal jobb mint a V8, viszont jóval kevesebbet tud a V11-nél.

V8at kell kifogni akciósan, vagy pár hónapos használtan, de erre várni kell és nézegetni. 120nál többet nem éri meg kiadni a V8 absolute gépért.

Én csak egy miatt várok a V12-re. Hátha többlépcsős szívási teljesítményt kap. A V11-nek 3 van. 28aw, 36aw és 185aw. Túl nagy az ugrás. A 36 és 185 között nagy a szakadék. Szőnyegre is elég lenne a 115aw, bútorra porszíváshoz meg 60-70aw közötti érték. De vagy a mediumom járatom (36aw), vagy maxon.
Remélem, hogy a V12 egy több pontban szabályozható szívást kap. 5-6-nak már örülnék. Ezt tudom negatívumnak felhozni. Ebben jó lenne nagyobb szabadság.

[ Szerkesztve ]

(#55110) Ispy válasza #73959936 (#55101) üzenetére


Ispy
veterán

Nézd nem vagyok olyan bátor :D Eddig bevált, de még csak 9 hónapja használjuk, szóval ki tudja mi lesz később (remélem semmi).

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#55111) #73959936 válasza Ispy (#55110) üzenetére


#73959936
törölt tag

Na akkor én annak, aki érdeklődik ajánlom ezt
(#55099) z-csongor

[ Szerkesztve ]

(#55112) DrDobos


DrDobos
őstag

Hali!
Szeretnék segitseget kerni:) van egy Heinner CH-400-as páraelszívó, és a kis üveg (franc tudja hogy hívják ;] , ez a hosszukas uveg amit lehet hajtani ki-be) tartója eltort, illetve már el volt törve a rugós műanyagdarab is, mégpedig a csavar mentén, ahol fel volt fogatva.. majd bepróbálkozok garanciával, de szerintem ezt elutasítják. Ilyen alkatrészt találhatok valahol?
Előre is köszönöm:) [kép]

Samsung Galaxy A55 5G

(#55113) pjen válasza DrDobos (#55112) üzenetére


pjen
félisten

Keress az Orczy áruházban,hátha.

(#55114) daver88 válasza pjen (#55113) üzenetére


daver88
aktív tag

Emag forgalmazás, román piacos.. kétlem, hogy az Orczy-ba talál

(#55115) BBéci válasza Gömbike (#55108) üzenetére


BBéci
titán

"A normál kondenzációst rém egyszerű karban tartani"
De csak akkor, ha az embernek baromi erősek a karjai. :P

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55116) DrDobos válasza pjen (#55113) üzenetére


DrDobos
őstag

Köszi! Az üveget megtaláltam. Irtam nekik, hogy van e olyan kis foglalat is vagy az sajnos nem :)

Samsung Galaxy A55 5G

(#55117) BB9360 válasza ribarszki (#55109) üzenetére


BB9360
aktív tag

Köszönöm, sokat segítettél! Hogy mi lesz, az még kiderül...

(#55118) Gömbike válasza BBéci (#55115) üzenetére


Gömbike
senior tag

👍

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#55119) Teaway válasza #73959936 (#55104) üzenetére


Teaway
veterán

Nem volt szempont, hogy a legolcsóbbat hozzam fel példának.

Nincs itthon csokid??

(#55120) st6969 válasza flegga92 (#55107) üzenetére


st6969
őstag

Nekem egy öntisztító kondenzátoros Siemens van (150k körül vettem). 4 vagy 5 éves, nem emlékszem. Eddig kiválóan működik.
Fogalmam sincs, milyen állapotban van a hőcserélő, mennyire szöszös, mivel nem hozzáférhető, semmilyen módon nem megtekinthető szétszedés nélkül. (talán endoszkóp kamerával...)

(#55121) Elemental válasza st6969 (#55120) üzenetére


Elemental
addikt

Az eluxnál és aeg-nél van egy lenyitható ajtó, a hőcserélő egy részéhez hozzá lehet férni. Havonta szoktam porszívózni.

[ Szerkesztve ]

(#55122) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok,

Egy olyan jelenségbe futottunk vele, hogy a világos ruhákon mosás után barnás foltok jelennek meg. Először a gyerek ruhákon tűnt fel, de ott ugye annyira nem kirívó, gondoltam valami agyag maradék vagy bármi más, de a következő mosásnál is lettek új foltok, illetve most a mi fehér mosásunk is foltos lett ami viszont nem vicces.
Pl: [kép] de nem mindig a széleken.

Na most, ebben a házban régi a vízhálózat, amúgy is egy kicsit rozsdás víz folyik egy ideig, ha nem használjuk egy vagy pár napig, akkor rosszabb nyilván. Viszont ez a 4ik hónap és eddig nem volt baj a mosással, holott eleinte még rosszabb is volt a helyzet.

A mosógép egy kapott mosógép, elvileg pár éves Ariston amit ingyen lepasszoltak és az is nyilvánvaló, hogy már volt szétszedve, de, hogy miért adtak tovább rajta az nem derült ki.

A harmadik, hogy a gyerek ruhákat és most a fehéreket fel deci ecettel öblítjük.

4 hónapig semmi hasonló nem jelentkezett...
Cseréljük le a gépet vagy az ecet okozza ezt? Ha lecseréljük a gépet a rozsdás víz nem nyírja ki rövid időn belül? Vagy lehet valamit adagolni a mosáshoz, hogy ezt megelőzzük? Esetleg nincs valami egyszerű átfolyós szűrő a csap és a mosógép közé ami legalább alapszinten tudja ezt szűrni?
Sokat sajnos nem tud várni ez a dolog. :(

Let's begin, de gozaimasu!

(#55123) Nagya21 válasza _ak_ (#55122) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Sztem a csapágyból mosódik ki a zsir......
90°c tisztító mosás, utána egy darabig jó lesz, de aztán megent ilyen lesz.
Vagy szerelő, és szimering-csapágy csere.
Szerintem.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#55124) _ak_ válasza Nagya21 (#55123) üzenetére


_ak_
addikt

Olvastam ilyet is igen, sajnos egyáltalán nem kizárt, hogy eredendően szar a gép, de ezek alapján inkább néznék egy olcsó, de új gépet. Semmi bizodalmam sincs ebben. :R

Let's begin, de gozaimasu!

(#55125) #73959936 válasza _ak_ (#55124) üzenetére


#73959936
törölt tag

hát te tudod, de olcsó húsnak híg a leve...hallottad már ?

az új gép stimmel

(#55126) _ak_ válasza #73959936 (#55125) üzenetére


_ak_
addikt

"olcsó"-t. Évek óta akarok egy rendes gépet, de állandóan mozgolódunk így nem opció a gépet magunkkal vinni, főbérlőknek meg nem magyarázod meg, hogy megéri 250-300k-s Bosch vagy Miele.

Amúgy LG DD-t a csendesség miatt és Boscht nézek mert tetszene az automatikus víz adagolás súly alapján, ha az utóbbi jól működik. Valahogy mindig úgy jön ki, hogy vagy nagyon sok a ruha vagy fél dob sincs.

Let's begin, de gozaimasu!

(#55127) helgi


helgi
aktív tag

Nincs tapasztalatom ezekben a száraz-nedves porszívókban. Eddig kétfélét ajánlanak csak, a Karcher és a Nilfisk márkákat. De a Karcher-nél a cső és a fejek gagyik, gyengék és a szívócső, hálózati kábel meg rövid, ezt olvasom. A nilfisk-et mintha jobban dícsérték volna.. Nem akarok nagy összeggel beleugrani, egyelőre 30-40 ezer-ig gondoltam volna. Nektek mi a tapasztalatotok, véleményetek, ajánlásotok?

(#55128) helgi


helgi
aktív tag

És amire használnánk, az nagyobb családi ház tisztán tartása, szőnyegek, padlók, kutya-macska.

(#55129) koxx válasza helgi (#55128) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én a helyedben elfelejteném gyorsan a 30-40e forintos árkategóriájú száraz nedves porszívókat. Egy jó minőségű zsákos kell neked, Elux silent performer, Sebo, Miele C1/C2/C3.
Karcher garázs és pincetakarításra kiváló, lakásba max akkor vinném ha felújítás utáni sittet kell összeszedni. Erre tökéletes. Ritkán látok ennyire hulladék anyagú és összeszerelésű háztartási gépet. (WD3 porszívó)

(#55130) ribarszki válasza koxx (#55129) üzenetére


ribarszki
őstag

+10! :K

[ Szerkesztve ]

(#55131) Nagya21 válasza _ak_ (#55124) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Aristonom keskeny elöltöltősöm volt, 8 évesen adtam el bagóért, mert már 5,5 évesen túl volt 2 dobcserén(gariban), meg 2* meghülyült, de feszültség hiány megoldotta.
Most elux van februárban lesz 4 éves eddig teljesen O.K.(kopp kopp kopp)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#55132) #73959936 válasza _ak_ (#55126) üzenetére


#73959936
törölt tag

lg mellett 1 pont...

(#55133) sowi válasza helgi (#55128) üzenetére


sowi
őstag

numatic henry pet, nekem nagyon bevalt

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#55134) Thermy válasza koxx (#55129) üzenetére


Thermy
tag

Szia! Én is pont ugyan ebben a helyzetben vagyok, pontosan melyik elux az ajánlatos? Mert volt egy kék supersilent amit már nem lehet kapni mert kifutó volt, tudsz linket küldeni, amivel biztos nem nyúlok mellé? :)

Tudod kik lesznek igazán sikeresek? Akiket naív, őrült álmodozóknak tartanak, akik képesek a céljaikban sziklaszilárdan hinni és küzdeni azokért!

(#55135) #73959936 válasza Thermy (#55134) üzenetére


#73959936
törölt tag

kb ez

(#55136) ribarszki válasza Thermy (#55134) üzenetére


ribarszki
őstag

Eluxok feje előszeretettel hullik szét. A Mielevel nem nyúlsz mellé. C2-től felfelé nézd.

(#55137) helgi válasza koxx (#55129) üzenetére


helgi
aktív tag

Visszatérve a Karcher-ek minőségére, mert írtad hogy hulladék. Ha renoválás utáni takarításról lenne szó, mégis hogyan tudnád véleményezni a Karchereket (WD3,WD4)?
Esetleg a Nilfisk?

(#55138) koxx válasza helgi (#55137) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Pocsék illesztések, rossz minőségű kopogós törékeny műanyag. Igénytelen a cucc úgy ahogy van, de pont ez a jó is benne, hogy nem kell félteni. Én kb 10 papírzsáknyi sittet és port szívtam össze amikor szobafelújítás volt és bírta, bár a motorja sztem kicsit már köhög. Nilfisket nem ismerem. Veszel egy Miele C2-t v C3-at és többet nem akarsz mással porszívózni. (max Dyson V11, de az 3x annyiba kerül)

(#55139) Thermy válasza ribarszki (#55136) üzenetére


Thermy
tag

MIELE Complete C3 Series 120 Parquet EcoLine - SGDP3 Padlóporszívó
Ez is ugyan olyan jó mint a sima c3, vagy mi a különbség? :R


https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_miele-complete-c3-series-120-parquet-ecoline-sgdp3-padl%C3%B3porsz%C3%ADv%C3%B3-1306219.html?rbtc=%7C%7C1306219%7C%7Cp%7C%7C&gclid=CjwKCAjw97P5BRBQEiwAGflV6a7e7gdYi27uH27KmIehhzSrckV1lRxVIPH3NpFLy5Ey4-WwTu70cRoCpOcQAvD_BwE#specifik_C3_A1ci_C3_B3

[ Szerkesztve ]

Tudod kik lesznek igazán sikeresek? Akiket naív, őrült álmodozóknak tartanak, akik képesek a céljaikban sziklaszilárdan hinni és küzdeni azokért!

(#55140) Elemental


Elemental
addikt

Szevasztok!

Feleségem smoothie készítőt szeretne. Delomano nutribulletet nézte ki. Rendben van ez a gép szerintetek?

(#55141) koxx válasza Thermy (#55139) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Főleg a fejekben lesz difi, nekem kimondottan a C2 parquet kellett mivel nincs szőnyegünk.

(#55142) Gömbike válasza Elemental (#55140) üzenetére


Gömbike
senior tag

Igen. Évek óta szinte naponta használja a Zasszony.

Eddig hibátlan.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#55143) Elemental válasza Gömbike (#55142) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi!
Meg is rendelem.

(#55144) peppe79 válasza BB9360 (#55066) üzenetére


peppe79
senior tag

Ugyanebben a cipőben járok. Nálunk mindenhol hidegburkolat van, egyedül a gyerekszobában maradt egy közepes darabszőnyeg, a futószőnyegeket pedig egy ideje már feltekertük, nem használjuk. Szóval nekünk is inkább a V8 absolute lenne a jobb választás, csak hát egy ilyen - a Dyson "berken belül" - elavultabb porszívóért 150 ezret fizetni, ráadásul úgy, hogy nekünk is csak kiegészítőnek lenne...
A Shark "TruePet" (amihez mini motoros fej is jár) porszívóival szemezgettem még, amik árban kedvezőbbek, és a tesztek, visszajelzések alapján viszonylag jó véleménnyel vannak róla. Külön tetszik a duoclean fej fésűs kialakítása, ami megakadályozza a hajszálak felcsavarodását, illetve az, hogy bárhol fixálható, nem kell letámasztani, vagy fali dokkolóra tenni. Ami viszont nagy hátránya, hogy sokkal-sokkal nehezebb a Dyson V8-tól (a flexology változat 1,5x, a get-anywhere 2x nehezebb). Engem nem zavar, mert a munkahelyemen a 25-40 kilós zsákos árut is vígan elpakolászom, , viszont a nejem mindenképpen könnyebb gépet szeretne. Megnéztem néhány olcsóbb porszívót is a MM-ban, de azok egyes elemei igen pelenkának tűnnek. Szóval nem lesz egyszerű dönteni...

(#55145) BBéci válasza peppe79 (#55144) üzenetére


BBéci
titán

Volt már szó erről, de még mindig nem vagyok képes felfogni, miért utáljátok a szőnyegeket?
Nálunk, anyáméknál, anyósoméknál az előszoba, folyosó, konyha, ebédlő és természetesen a fürdőszoba, WC hideg burkolatos, de az összes többi helyiség, az emeletek teljes egészében padlószőnyegesek, vagy a parkettán vannak szőnyegek. Kellemetlen a kövön mezítláb járkálni, a szőnyegen kifejezetten kellemes. Leülni, letérdelni rá szintén.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55146) Gömbike válasza BBéci (#55145) üzenetére


Gömbike
senior tag

Mert pl. nálunk két cica van.

Sokkal könnyebb a greslapot tisztán tartani. Porszívó után ráengedem az sc 1020 - at, s fel is van mosva, fertőtlenítve a kecó.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#55147) Nagya21 válasza peppe79 (#55144) üzenetére


Nagya21
addikt

nemide

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#55148) Nagya21 válasza peppe79 (#55144) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Xiaominak vannak 60-80k között EU raktárból multiciklon porszívói, a Banggood-on Aliexpressen nézelődj.
[link]
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#55149) Batib válasza Nagya21 (#55147) üzenetére


Batib
őstag

Itthonról. Most akciós.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#55150) Nagya21 válasza Batib (#55149) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Ne nekem ird....... :D :D :D :D
Nekem dyson van.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.