Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56301) arcsin válasza st6969 (#56300) üzenetére


arcsin
senior tag

Ebben pld van tesztvideó
Itt az olajszűrésről van szó, szintén festéshez pár szó.
Bele kell kattintani a találatokba és a környező válaszokat elolvasni.

(#56302) st6969 válasza arcsin (#56301) üzenetére


st6969
őstag

Ez szintén hasznos, köszönöm :R
De nem az a modell, ami a fórumtársat (és engem is) érdekel. :(

(#56303) zs-mate válasza vscotina (#56285) üzenetére


zs-mate
tag

Tudnál mondani pontos típust esetleg?
Hogy érted hogy a gép felett lévő rést eltakarja az ajtó?

(#56304) vscotina válasza zs-mate (#56303) üzenetére


vscotina
aktív tag

[kép] [kép]

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#56305) vscotina


vscotina
aktív tag

[kép]

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#56306) BB9000 válasza vscotina (#56304) üzenetére


BB9000
senior tag

A képeken a rés jól látható, csak az "eltakarja az ajtó" nem. :)

(#56307) vscotina válasza BB9000 (#56306) üzenetére


vscotina
aktív tag

de igen, eltakarja, pont ezért nem is lényeges.

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#56308) BB9000 válasza vscotina (#56307) üzenetére


BB9000
senior tag

Ha becsukott állapotban az ajtót is látnám egy képen, akkor szemléletesebb lenne. Így oda kell képzelnem azt az ajtót. Nem értetlenkedés, de ha én odaképzelem, a mosogató elé az ajtaját, akkor az pont a gép tetejéig ér és nem takarja el a nyílást. Fölé ér?

(#56309) Quartz51 válasza BB9000 (#56308) üzenetére


Quartz51
tag

Nem az ajtó ér fölé, hanem az előlap, csak nem tudja kifejezni magát :)

(#56310) vscotina válasza BB9000 (#56308) üzenetére


vscotina
aktív tag

[ Szerkesztve ]

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#56311) gF válasza zs-mate (#56303) üzenetére


gF
senior tag

Szinte az összes AEG/Electrolux mosogatógépet megveheted amiben benne van csuszó mechanizmus, hogy tudjon mozogni a bútorlap. Ezt látszik a beépítési rajzból pl EEM63300L:

Az összes AEG/Electrolux gépnek fent van a beépítési rajza a gyártó honlapján. Gyakorlatilag az IKEA-ban is egy butított Electrolux gépet fogsz venni, csak adják hozzá a tetejére való távtartót. Keskeny gép esetén mindenképpen lesz hézag a pult és gép között (attól fügettlenül hogy IKEA-s gépet választasz vagy az AEG/Electrolux-ot). Néhány drágább 60 cm széles gépnél már nem szükséges ez a hézag, mert hosszabb sínen tud mozogni a bútorlap. Pl KEGA9300L:

[ Szerkesztve ]

(#56312) #12901120


#12901120
törölt tag

Sziasztok!
Maximum 100 ezert Ft értékben tudnátok ajánlani 12-13 terítékes beépíthető / szabadon álló (inox színű) mosogatógépet?

(#56313) farkas-j válasza arcsin (#56299) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszönöm!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#56314) Donki Hóte válasza vscotina (#56304) üzenetére


Donki Hóte
veterán

OFF-os kérdés, de a befőttes üvegekről leázó papír címkék nem tömítik el a gép szűrőjét?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#56315) arcsin válasza Donki Hóte (#56314) üzenetére


arcsin
senior tag

Mi leszedjük amennyire lehet a papírt az üvegekről, ami marad meg egy idő után (általában havi 1x) régi, kemény fogkefével kitisztítjuk a szűrőről.

(#56316) ggeleven válasza 96024 (#56215) üzenetére


ggeleven
őstag

Engem is érdekelne a porszívó, de valami történt a Lidl-lel. Az előzményeimben megvan a termék linkje, de 404-es hibát dob (link) és a most elérhető online és pdf újságban sem szerepel. Volt már olyan, hogy kivettek egy akciót? :F

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#56317) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!
S-Bag porzsakot kellene rendelnem, van jó árú javasolt hely, típus itthonról? Mire érdemes figyelni? (Electrolux eeg41cb)

(#56318) BB9000 válasza vscotina (#56310) üzenetére


BB9000
senior tag

:R Köszi. Így már én is értem. :B

(#56319) st6969 válasza ggeleven (#56316) üzenetére


st6969
őstag

Ügyfélszolgálatot érdemes megkérdezni. 0680/020-534

(#56320) ggeleven válasza st6969 (#56319) üzenetére


ggeleven
őstag

Meg is történt. Egyből tudta a ÜSZ kolléga, hogy miről van szó. Egyelőre minőségbiztosítási okok miatt nem értékesíthető a termék. Amint orvosolják ismét bekerül a kínálatba (akár heteken belül).

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#56321) st6969 válasza ggeleven (#56320) üzenetére


st6969
őstag

Lehet, hogy túl olcsón kínálták... ;] :DDD

(#56322) st6969 válasza peppe79 (#56272) üzenetére


st6969
őstag

Az enyém is úton van már... :K
A dokkolót használod? Úgy értem, hogy folyamatosan tölt a készülék, amikor a helyén van?
Mert az bosszantó tud lenni, amikor használnád, és le van merülve, vagy épp porszívózás közben merül le, mert nem volt a töltés 100%-on.
Ha meg folyamatosan a töltőn van, attól tartok (lehet, alaptalanul), hogy az akksi jóval hamarabb elhalálozik...

(#56323) BB9360 válasza Nagya21 (#55861) üzenetére


BB9360
aktív tag

Hali!
Akkor talán nekem is van esélyem? Mert hiába tisztítom ki minden szárítás után porszívóval az AEG szárítót, így néz ki:
Koszos:

Tiszta:

Majd eltelik egy hét:

Rá még egy hétre:

És

Sőt, azt fedeztem fel, hogz közvetlenül a szűrő alá és a gumi tömítés közé is rengeteg szösz megy.

Be kellene jelenteném, igaz?

(#56324) Met válasza BB9360 (#56323) üzenetére


Met
nagyúr

Ez szerintem nem garanciális dolog.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#56325) BB9360 válasza Met (#56324) üzenetére


BB9360
aktív tag

Szerintem sem (maga a tisztítás a lamellákig), azonban ha 1-2 hét alatt ennyi tapad meg, akkor mennyi jut be? Többszöröse. Ez viszont felvet(het)i a rossz kialakítás kérdését, hogy a szűrő nem látja el a feladatát és emiatt kell a gépet megbontással járó tisztításnak kitenni. Ahogyan ez Nagya21 haverjánál megcsinálták. Na az már lehet garanciális kérdés, szerintem.
Nem is értem, hogy hogyan gondolták (és én is hogyan gondoltam), hogy az a háló, ami egyébként viszonylag sűrű, elegendő a por állagú szennyeződés szűréséhez...

(#56326) w.miki válasza chopin42 (#56274) üzenetére


w.miki
veterán

Ez az ilife H70 porszívó jobb, mint ami a LIDL-ben lesz? (vagy nem lesz...)
Vagy inkább egy xiaomi / shunzao rúd porszívó legyen?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#56327) vscotina válasza Donki Hóte (#56314) üzenetére


vscotina
aktív tag

nem áznak le..sajnos

[ Szerkesztve ]

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#56328) Nagya21 válasza BB9360 (#56325) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Na a Bekonál ott van egy szivacs is, ami a ganajt fogja, használati szerint minden 5. szárítás után takarítani lell, sőt muszály.....nagyon sokat megfog, javaslom vágjatok oda egy szivacsot.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#56329) Met válasza Nagya21 (#56328) üzenetére


Met
nagyúr

Számomra az nem tiszta hogy a haverodnál garancia keretein belül tisztították vagy nem?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#56330) Golyobis válasza w.miki (#56326) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Tudtok olyan porszívót, ami tud fújni, és a fújó/szívóerő az egészen kicsitől az erősig változtatható?

Előny lenne, ha a motorteljesítmény lenne állítható rajta.

(#56331) koxx válasza Golyobis (#56330) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Bármelyik tudja ezt, csak a megfelelő szögbe kell állítani a porszívót, elöl szív, hátul fúj :DDD

(#56332) Nagya21 válasza Met (#56329) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Megkérdem.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#56333) Golyobis válasza koxx (#56331) üzenetére


Golyobis
aktív tag

De én a teljesítményt is akarom szabályozni...

(#56334) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok,

A 4 éves Indesit elöltöltős mosógép kezd csapágyas lenni, ugye nem javítható csak dob cserével...
milyen gépet tudnátok ajánlani amit szabad megvenni, a dob valami hasonló a miele méhsejtes dobhoz tehát jobban kíméli a ruhákat, 7-8kg és a programok nem tartanak 3-4 órán keresztül?

köszi :R

(#56335) pjen válasza Golyobis (#56333) üzenetére


pjen
félisten

Ha a szívó erőt szabályozod,a fújás is szabályozva lesz.

(#56336) peppe79 válasza st6969 (#56322) üzenetére


peppe79
senior tag

Még nem szereltem fel a dokkolót, majd a hétvégén... Gyanítom, hogy ha feltöltött, akkor átvált csepptöltésre. Az akkumulátornak egyébként sokkal jobban árt az, hogy ha hagyod teljesen lemerülni.
A robot nálunk mindig fent van a dokkolón.

(#56337) st6969 válasza peppe79 (#56336) üzenetére


st6969
őstag

Ezt a csepptöltést írta pjen is, de nem találtam róla (számomra is érthető :B ) leírást. Mindegy, bízom benne, hogy saomiék ezt kitalálták... :K

(#56338) cd930 válasza Met (#56329) üzenetére


cd930
aktív tag

A mi szárítógépünk nyár elején a program elindítása után nem sokkal azt jelezte, hogy már kész is. Bár meleg volt a dobon belül, nyilván nem volt ideje megszáradni a ruháknak.
Ezt bejelentettük és a kiterjesztett garancia (Auchan Oney garanciabiztosítás) keretén belül javították (mákunk volt, mert még fél év hátra volt az 5 év gariból..).
A szaki azt mondta, hogy látszik, hogy a fent is fényképezett szűrő eltömődése a hiba oka, ami belül nagy iszapszerű trutymó képében leledzik és a belső érzékelőhöz el sem jut a párás levegő, ezért hiszi, hogy már száraz a cucc.
A kitakarítása a gép teljes szétszedésével jár, aminek költsége 40 ezer Ft, akinek nincs már rá garancia. Azt mondta, egy ember egy teljes napi munkája rámegy a szét és összeszerelésre + utána még tesztelik pár programon...

Ha nincs elromolva és működik, akkor mi alapján javítanák?
Utána kell esetleg nézni, hogy van-e típushibának minősített probléma a készülékkel, amiről a központi szerviz tud nyilatkozni. A mi típusunk ajtószigetelését például mindenkinek kicserélték pár hónapos korában, mert nem volt tökéletes.

20+ éve a Prohardveren

(#56339) peppe79 válasza st6969 (#56337) üzenetére


peppe79
senior tag

A robotnál megoldották a túltöltés elleni védelmet; gyanítom, hogy a kéziporszívónál is.
De ha tartasz tőle, akkor felteheted tölteni akkor, amikor látod, hogy kezd merülni (a porszívó mutatja a töltöttségi szintet).

[ Szerkesztve ]

(#56340) Backrau


Backrau
aktív tag

Sziasztok! Porszívó vásárlás előtt állok. A célterület kb. 40 m2 szőnyeg, porzsák nélkülit szeretnék és nagyon a plafon 40e ungarische forint. Tudtok ajánlani valamit amit most tényleg érdemes ebben a kategóriában megvenni? Aválaszokat előre is köszönöm!

(#56341) BBéci válasza Backrau (#56340) üzenetére


BBéci
titán

Mi bajod van a porzsákkal?
Tiszta, higiénikus, csak egy multiciklonos lehet ugyanannyira jó, de azokat nem adják 40000 forintért.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#56342) tibbike01 válasza BBéci (#56341) üzenetére


tibbike01
őstag

Először mindenki porzsáknélkülit vesz (aki nem.járja körl a témát), majd fél év használat után a kukába dobja és vesz egy rendes porzsákosat. :D

[ Szerkesztve ]

(#56343) Nagya21 válasza tibbike01 (#56342) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Nembiztosaz.....:DDD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#56344) Nagya21 válasza Backrau (#56340) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Tartályosbol mindenképpen multiciklonost vegyél!!!
(Sok orgonasípszerü valami a tartályban, vagy a tartály tetejében), de jól nézd meg, mert van ami csak úgy néz ki.....
Ha a hepa szürő a tartály után van közvetlen, akkor ereszd el, ha jó a multiciklon akkor oda csak egy mosható szivacsszűrőt raknak, a hepát meg a motor után.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#56345) gorje válasza gorje (#56317) üzenetére


gorje
senior tag

Valaki esetleg?

(#56346) ribarszki válasza Backrau (#56340) üzenetére


ribarszki
őstag

Persze. Csak arra kell nagyon vigyázni a zsáknélküli gép vásárlásakor, hogy legyen benne porzsák.

(#56347) Backrau válasza tibbike01 (#56342) üzenetére


Backrau
aktív tag

Évek óta egy Elektrolux porzsák nélküli van, és nagyon bevált. Azért is akarok újra ilyet. A márka nem érdekel, régebben ezt ajánlották és be is vált.

(#56348) OPiiPO válasza Backrau (#56347) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1, évek óta porzsák nélkülim van, nekem bevált nagyon :K

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#56349) koxx válasza OPiiPO (#56348) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mert meg nem probaltal minosegi porzsakosat.

(#56350) OPiiPO válasza koxx (#56349) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ez egészen pontosan így van, a legutóbbi porzsákosom az egy tesco gazdaságos cucc volt, utáltam is rendesen.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.