Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55651) agabe válasza peppe79 (#55649) üzenetére


agabe
addikt

Hat elso koben azt tudnam meg, hogy letezik-e olyan gep amivel nem kell trukkozni.

Aki ismeri:
A zeolith-os szaritasu Bosch msogatogepek pl. teljesen megszaitjak a cuccokat belul ? Es azokbol is csak a perfect dry 3D zeolith, vagy mas is letezik ami zeolitos, de nem perfect dry 3D ?

(#55652) ribarszki válasza Galgogergo. (#55648) üzenetére


ribarszki
őstag

Ezeket feletsd el inkább. Xiaomi Mi Handeheld 1C 54.000Ft, hivatalos magyar garival. Multiciklon, erős, nagy akkuval. Az alatt igazán semmit. De ezt jó szívvel. Spórolj hozzá.

(#55653) ribarszki válasza agabe (#55651) üzenetére


ribarszki
őstag

A válasz nagyon egyszerű. Sima fizika az egész. Minden gépben vizes marad. Konyharuhával pakolsz ki, na bumm...

(#55654) hzsolee válasza Terentius (#55643) üzenetére


hzsolee
őstag

Ha a gyártó ajánlása szerint járunk el, akkor mint a képen is szabadon áll, és csak szexi csajok nyitogathatják.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#55655) Zeki válasza hzsolee (#55654) üzenetére


Zeki
nagyúr

És ha nem adtak a hűtőhöz, skkor vissza kell küldeni?

(#55656) hzsolee válasza Zeki (#55655) üzenetére


hzsolee
őstag

Nekem úgy is jó, ha a hűtőt nem adják :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#55657) Teaway válasza hzsolee (#55656) üzenetére


Teaway
veterán

Van hátránya is: nem fér el benne 2 karton sör :))
Viszont nem jegesedik és sosem kell leolvasztani...

Nincs itthon csokid??

(#55658) hzsolee válasza Teaway (#55657) üzenetére


hzsolee
őstag

Nem akarok kitiltást, de tudnék olyan képet is. Ha is nem két karton de egy doboz simán belemegy :D Amúgy meg vannak jegesedő fajták is sajna....

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#55659) Degeczi válasza hzsolee (#55658) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az inkább gyűrűzés után jellemző

(#55660) agabe válasza ribarszki (#55653) üzenetére


agabe
addikt

A harmadik (legfelso talca ami az evoeszkozoknek van) alja meg most reggel is nemileg nedves volt az ures mosogatogepben nyitott ajtoval allva kb 12 orat.
Jo, hogy ezt lehet gombatlanitani majd rendszeres idonkent, de ha szaraz es meleg a program vegen, nincs nedvesseg akkor ez fel sem merulo problema (ahogy eddig se volt sosem).
Ertem a fizikai magyarazatat (vasarlaskor meg nem tudtam, hogy a mostani gepek tobbsege nem keringtet szaritaskor kulon levegot), es meg kipakolni is lehet konyharuhaval, de engem az erdekel melyik gyarto melyik gepe az ami jobban szarit, es lehetoleg 200ezeres kategoriat nem meghaladva.
Minden bizonnyal van ilyen meg akkor is, ha arban tobb.

(#55661) Teaway válasza hzsolee (#55658) üzenetére


Teaway
veterán

Pontosan ezért írtam kartont, és nem dobozt... :D

Nincs itthon csokid??

(#55662) -FreaK- válasza -FreaK- (#55650) üzenetére


-FreaK-
veterán

Vegyem amelyik szimpatikus? :))

(#55663) Teaway válasza -FreaK- (#55662) üzenetére


Teaway
veterán

Nem, vedd a legtöbb garisat!
Gondolom elírtad, és mosógépet akarsz.

Nincs itthon csokid??

(#55664) gyvince


gyvince
senior tag

Sziasztok ez jó választás vagy van jobb ebben az árban??

[link]

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#55665) -FreaK- válasza Teaway (#55663) üzenetére


-FreaK-
veterán

Afranc, tényleg, bocsi, mosógép kell :)

A MM honlapja szerint Bosch/LG 24 hónap gyártói gari, Electrolux 12 hónap.
Ez alapján akkor az EL kiesett. Pedig írta valaki, hogy azokra több gari van, ez hogy van? Más boltban adnak többet?

Van ahol láttam, hogy vehető + garancia, de az MM vagy Euronics-nál nem látok ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#55666) daver88 válasza -FreaK- (#55665) üzenetére


daver88
aktív tag

garanciát nem lehet venni, maximum biztosítást.

(#55667) -FreaK- válasza daver88 (#55666) üzenetére


-FreaK-
veterán

Okés. Electrolux honlapján van 3Év kiterjesztett gari, 24e Ft-ért, de az úgy más sok.

Viszont ez alapján akkor marad a Boch/LG.

Egyébként szerintem nem igazán számít ez a garancia, hogy mennyi. Nem az első 1-2-3 évben fog tönkre menni, hanem inkább utána 4-5-6-7 éves korában kezdődnek a bajok, amikor a garancia már úgysincs meg. Vagy tévednék?

(#55668) pjen válasza daver88 (#55666) üzenetére


pjen
félisten

Garit is lehet venni.MM ben vettem Tv t és a gyári garit hosszabbították,pénzért.

(#55669) daver88 válasza -FreaK- (#55667) üzenetére


daver88
aktív tag

Magánvéleményem, hogy ha egy Zanussi/Electrolux/AEG meg meri magának engedni, hogy 1 év jótállást vállal a gépeire a mai világban, akkor nálunk egyetlen termékéből sem lesz semmi a lakásban.

2021-től persze ez változik, de az kötelező jelleggű

(#55670) daver88 válasza pjen (#55668) üzenetére


daver88
aktív tag

Nálam az a garancia/jótállás, amit a gyártó felé jelentek be (illetve a szerződött szerviz felé).

A pluszban vásárolt biztosításhoz semmi köze a gyártónak. De ez le is van írva a MM honlapján is:

(#55671) Viszlát válasza -FreaK- (#55662) üzenetére


Viszlát
addikt

A Bosch 110-ért nem rossz, de mivel 150-ig adtad meg a keretet, akkor én inkább már egy Series 6-os gépet vennék, pl. ezt: [link] (ugyanennyiért árulják máshol is, de Euronics ingyen kiszállítja). Boschokra az év végéig 2+1 év gyárit adnak, a +1 évhez mindössze csak be kell regisztrálni a megvásárolt terméküket a honlapjukon.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#55672) -FreaK- válasza Viszlát (#55671) üzenetére


-FreaK-
veterán

Köszi, igen ezt én is néztem. Közben találtam olyan paramétereket ami előnyt jelenthet egy mosógépnél és érdemes azt is mérlegelni a választásnál.

1: töltet súly és centri fordulat: ezt csak feltételezem, de minél nagyobb a súly és a max fordulatszám annál komolyabb a mechanikai terhelés és annál erősebbre kell tervezni a csapágyazást és a felfüggesztést. Az erősebb meg=tartósabb.

2: dob űrtartalom: minél nagyobb annál jobb, főleg ha gyerekekre is kell mosni. A Bosch megadja a honlapján (Electroluxot nem találom), az 55 es a 63L a két használt méret, így inkább legyen

3: zajszint: nyilván minél alacsonyabb annál jobb. A Bosch megadja a honlapon.

A Bosch-nál főként ezekben a paraméterekben térnek el a különböző modellek, így átnézve az összehasonlító oldaluk alapján.

(#55673) Zeki válasza daver88 (#55669) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ki kell várni a jövő évet. És akkor rágább cucc, nagyonóbb garancia. Már aki ki tudja várni.

(#55674) Quartz51 válasza -FreaK- (#55672) üzenetére


Quartz51
tag

A csapágyas témához:
A méretezéssel sehol nincs baj, nem azon spórolnak, hanem a minőségével. Alsópolcos kínai vs márkás kínai.
Egyébként meg egy mosógépben sosem a terhelés nyírja ki a csapágyat, hanem az elöregedő szimmering, ami ráereszti a vizet.

(#55675) Viszlát válasza -FreaK- (#55672) üzenetére


Viszlát
addikt

Igen, nyilván érdemes figyelembe venni a háztartás mosási szokásait is. Szvsz 1000-es fordulat felett igazából már mindegy, hogy 1200 vagy 1400 a max.

A paraméterek eltérésén túl érdemes figyelembe venni, hogy a Boschnál ugye 5 széria van: 2, 4, 6, 8 és a Home Professional. A Series 2 értelemszerűen a belépő kategória, ennél egy fokkal jobb a Series 4. Több helyen is azt az infót találtam, hogy a 6-os és 8-as szériák márkán belül is magasabb minőséget képviselnek, nem feltétlenül a funkciókban van jelentős különbség, hanem az összeszerelési és anyagminőségben. Nyilván a belsejébe nem láttam bele, de valóban érezhető a különbség a 6-os szériától felfelé, szóval én már csak emiatt is ezekből választottam, még ha egy-egy paraméterben esetleg jobbnak is tűnt volna egy 4-es.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#55676) benito86


benito86
csendes tag

Sziasztok találtam az emagon egy LG F4DT408AIDD Mosó-szárítógépet, ami árban méretben is megfelelő lenne.
Hallottatok már róla, vélemény? Én körbenézten több helyen és sehol nem találok róla semilyen információt csak Szlovák és Román oldalakon. Így az LG magyarországon keresztül lehet érvényesíteni a garanciát? Mi a külömbség az LG F4J6TG1W -hez képest, amit a MediaMarktban láttam? Árban specifikációban nekem hasonlónak tűnik. Előre is köszönöm.

(#55677) daver88 válasza benito86 (#55676) üzenetére


daver88
aktív tag

Emag saját garanciát ad rá, tehát nem a hivatalos magyarországi LG szervit javítja, ez nem magyarországi típus.

Ilyen értékű gépet magyar piacról vásárolj.

(#55678) Zeki válasza Viszlát (#55675) üzenetére


Zeki
nagyúr

A magasabb minőségről jut eszembe.. a Philipsnél a Matchline szériára mondták ugyanezt. Erre egy VHS magnó meg egy asztali dvd író-lejátszó is rácáfolt.

[ Szerkesztve ]

(#55679) Teaway válasza Zeki (#55673) üzenetére


Teaway
veterán

Szeptemberre várom az AEG-et, 1+3 év garral.

(#55678) Zeki: olyan nekem is van, Philips Matchline videomagnó, 20 éves.

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#55680) BBéci válasza Zeki (#55678) üzenetére


BBéci
titán

Nem cáfolt rá, mert a többi még vacakabb. Szerencsére akad 1-2 kivétel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55681) #94529552 válasza -FreaK- (#55665) üzenetére


#94529552
törölt tag

Euronics-nál először a kosárba rakod a terméket, és ezután a kosár megtekintésekor tudsz majd válogatni a különböző + garanciák és biztosítások közül.

(#55682) #94529552 válasza benito86 (#55676) üzenetére


#94529552
törölt tag

Általában akkor lehet a hazai szervizben gariztatni, ha szerepel a magyar honlapon a termék. Viszont találhatsz hasonló tudású gépet itthon is. KATT

(#55683) -FreaK- válasza Viszlát (#55675) üzenetére


-FreaK-
veterán

Köszi!
Végül is a Bosch WAT28491BY modell mellett döntöttem, az eMag-ról. 165e Ft volt, ingyenes szállítással. Amit linkeltél azzal az volt a bajom, hogy az Euronics 2-6 napra írta a szállítást, ami ha 6 nap, akkor az már jövő hét hétfőt jelent, és annyit már nehezen bírtunk volna mosógép nélkül (bedöglött a régi két napja). Az eMag ennél a modellnél 2-3 nap szállítási időt írt, igaz rendelés leadás után jött az sms hogy 09.02 és 09.04. között várható, itt kicsit mérges lettem :)

Az összehasonlítás alapján ennek a modellnek nagyobb a súlya és alacsonyabb zajszintet tud mint a többi modell. Gondolom a plusz súly így a jobb zajszigetelésre fordítódott.
Nejemmel úgy döntöttünk, legyen még ennyi plusz, hamarosan érkezik a kislányunk, jobb ha csendesebb.
A fordulatszámmal én úgy vagyok hogy próbálom asszonynak megtanítani, hogy a max alatt 1-2 állással használja, jót tesz az élettartamnak. Persze lehet ez csak az én babonám. :))

(#55674) Quartz51
Értem, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#55684) daver88


daver88
aktív tag

Holnaptól Extrem Digital - eMAG Kft -ként üzemel tovább a két cég.

(#55685) Gömbike válasza -FreaK- (#55683) üzenetére


Gömbike
senior tag

Én az AEG 74850a gépemen ahol engedi, ott használom a maximumot. 1400.

10 éve semmi baja.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#55686) #40553216 válasza -FreaK- (#55683) üzenetére


#40553216
törölt tag

A Mielémet 13 év mindig a programhoz tartozó maximumon (ez túlnyomó többségében 1400/perc) használom.

(#55687) peppe79 válasza Gömbike (#55685) üzenetére


peppe79
senior tag

Az egyes tesztek mérései alapján, a visszamaradt nedvességtartalom (nagyjából hasonló eredmények születtek más "laborok" teszteléseinél is):

Látható, hogy az 1200-as fordulatszám már bőven elegendő, 1200-1400 közötti fordulatszámnál elhanyagolható a különbség. Az 1600-2000-nál már valamivel kevesebb a visszamaradt nedvesség (1200rpm-hez képest), de ennek is csak akkor van jelentősége, ha mondjuk valaki szárítógépet használ.

Hogy ne csak százalékos értékek, hanem konkrét számok is láthatóak legyenek:

Ez a grafikon azt ábrázolja, hogy ha az 1000-es fordulatszámot vesszük alapul, 1 liter vízből mennyi plusz víz nyerhető ki a fordulatszám növelésével.
Tehát pl. 1000-ről 1200-as fordulatszámra növelve 100ml, 1000-ről 1400-ra növelve 130ml plusz víz nyerhető ki.

(#55688) #04441088


#04441088
törölt tag

Mi annak a funkciónak a neve, amivel mosás után kipattan az ajtó? És mely márkájú mosógépekre jelkllemző?
Tök jó funkció, nem rohad bent a ruha, ha el kell ugranom éppen. :R

(#55689) Gömbike válasza #04441088 (#55688) üzenetére


Gömbike
senior tag

Erről még nem hallottam, de a mosogatógépeknél már gyakori funkció.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#55690) BBéci válasza peppe79 (#55687) üzenetére


BBéci
titán

Ennek alapján elgondolkodtató, hogy visszatérjek az eredeti elképzelésemhez és 1600-as centrifugával rendelkező gépet kellene vennem. Sajnos Mieléből az horror drága, minimum 539900 Ft.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55691) Piftuka válasza BBéci (#55600) üzenetére


Piftuka
veterán

"Használattól, szennyezettségtől függően 2-4 havonta elegendő az S-Bag és hasonló porzsákot cserélni"

Ezt úgy érted, hogy te ki szoktad rázni belőle a koszt, és használod még tovább?

Csak mert nálunk (hetente) 1, maximum 2 teljes lakásfelporszívózást követően meg szokott telni. És én olyankor kidobom a régit; mindig újat teszek be a helyére.

"Aquila non captat muscas."

(#55692) Piftuka válasza peppe79 (#55687) üzenetére


Piftuka
veterán

Én a gyakorlatban látok különbséget az 1.200 és 1.400 RPM között. Ágynemű, párna, vagy törölköző mosásakor előbbiben egy hajszálnyival, de érezhetően több nedvesség marad.

Vagy fordítva... az 1.400-asnál már szinte száraznak érzem ugyanazt a nagy frotír törölközőt, amelyet 1.200-on még enyhén nedvesnek.

Az én Electrolux mosógépemen viszont csak a pamut program rendelkezik 90°C-os mosás, és 1.400-as fordulat lehetőségével. A "pamut eco", és a "szintetikus" anyag mosása már csak 60°C és 1.200 RPM mellett lehetséges.

Van olyan párnám, ami csak 60°C-on mosható. Igaz... a valamivel kisebb fordulat ellenére is gyorsan megszárad a nyári kánikulában, vagy télen a fűtőtesten.

Tehát igaz, hogy annyira nagy különbség a kettő között nincsen.

Én azért preferálnám, ha a mosógépek egyes programjai nem lennének ennyire "hülyebiztosak", és olyanra tudjam beállítani a centrifuga fokozatot (bármelyik mosási módnál), amilyenre én szeretném.

A fentieknél még fontosabbnak tartom az alacsony fordulatszámot. A jelenlegi gép sajnos csak 800 RPM-ig tud lemenni!

Pamut pólókhoz én ezt soknak tartom. Szerettem a régebbi Samsung gépet, amelyen 600-as és 400-as fordulatszám is elérhető volt. Utóbbinál ("sensitive" programon) garantáltan nem nyúlik a póló.

"Aquila non captat muscas."

(#55693) pjen válasza BBéci (#55690) üzenetére


pjen
félisten

Én kipróbáltam, a szárítógép ugyanarra a ruhára ugyanannyi időt ír 800 és 1200 fordulatos centrizés után.

(#55694) Met válasza pjen (#55693) üzenetére


Met
nagyúr

De valósan mennyit fut, mert az egy dolog hogy mit ír az elején.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#55695) pjen válasza Met (#55694) üzenetére


pjen
félisten

Valóst mértem.A szárítógépem kiírására nem lehet hagyatkozni.Berakom a ruhát,kiírja Pl.120 perc.Megy 20percet,aztán már csak 15 percet ír.

(#55696) zoleeno1


zoleeno1
addikt

Ha már így szóba került a centri fordulat, arra nincs valami adat, hogy mennyivel roncsolja jobban a ruhát a magas? Mert értem, hogy kevesebb a nedvesség 1600-on, de az nem árt a szöveteknek, mondjuk az 1000-hez képest?

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#55697) FerNandor


FerNandor
őstag

üdv,
van hír az Elux/AEG mosógépek garanciális promóciójáról? Várjuk-várjuk, de nem jön. Az 1db év meg eléggé érdekes...

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#55698) BBéci válasza Piftuka (#55691) üzenetére


BBéci
titán

Keress re erre a témára, mindenki szerint elegendő éves szinten 4-6 db porzsák és nem kell kirázni.

(#55693) pjen
Az teljesen rendben van, nem az idő számít, hanem a fordulatszám.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55699) Piftuka válasza BBéci (#55698) üzenetére


Piftuka
veterán

"mindenki szerint elegendő éves szinten 4-6 db porzsák és nem kell kirázni."

Olvastam már a témában több szakmai cikket is. Szóval ki "mindenki szerint"?

Ha tele a porzsák, és még jelzi is a porszívó nyomás/légáramlásmérője mindezt, a szívóerő pedig érezhetően csökkent, akkor ugyan hogyan lehet "elegendő" hónapokig egy porzsák!? :F

A porszívó élettartamát növelni, és a szívási hatékonyságot akkor lehet megtartani, ha a porzsákot nem szívja teljesen tele az ember. (A szakemberek max. 75%-os telítettségnél cserét ajánlanak.)

Ahogyan mondtam, ez a személyes tapasztalatom is. Közel 20 éve, különféle "S-Bag"-et használó porszívókkal.

Ezek alapján tényleg érdekel, milyen körülmények között elegendő egy több szobás lakás, vagy ház takarítása mellett mindössze 2-4 havonta cserélni egy mikroszálas porzsákot...!?

"Aquila non captat muscas."

(#55700) BBéci válasza Piftuka (#55699) üzenetére


BBéci
titán

Az itteni hozzászólásokat keresd meg, ne a szakmai cikkeket!
Hetente 2-3 alkalommal porszívózzuk a 80 négyzetméteres lakást, amiben egy macska hullajtja a szőrét és hord be a kertből mindenfélét a bundáján. A hálószoba és a dolgozóm szőnyegpadlós, a nappaliban van egy kb. 8 négyzetméteres, vastag gyapjúszőnyeg. Igen, évente 4-6 porzsákot használunk el.
Hozzáteszem, amikor a kerti munkák során feleségem 10 percenként beszaladgál és nap végére a cipőtalpa recéi közül kihullott fél kiló föld, azt előbb partvissal és lapáttal szedem össze, csak a maradékot porszívózom fel.

3 év alatt 9 porzsákot használtam el: [link]
Idézetek:
"A C2-ben akkor babrálom a porzsákot ha ki akarom cserélni, ez kb 4 hónapot jelent." [link]
"Sokáig jó, nálam a kilencedik porzsák, két hónap múlva három éves a gép. Van kutya is." [link]
"egy évben 4-gyel lehet számolni" [link]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.