Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56551) pjen válasza polonic (#56550) üzenetére


pjen
félisten

Én bedugtam már kettőt is és nem lett semmi baja,a mostani LG is csak 2 órát pihent..Sokan azt mondják min 12 óra.

(#56552) koxx válasza pjen (#56551) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nekem még 24 ora remlik, de mi is bedugtuk par ora utan.

(#56553) evitiguF


evitiguF
senior tag

Sziasztok!

Holnaptól lehet a lidlben kapni lassú prést.

Erről van esetleg itt a topikban valakinek véleménye, tapasztalata?
Konstrukcióra teljesen megegyezik a [Panasonic MJ-L500] gépével, vajon tudás/minőség mennyivel lehet másabb? A Panasonic a duplája árban, viszont hazai és külföldi oldalakon is élmezőnyben, vagy tesztgyőztesként szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#56554) pjen válasza koxx (#56552) üzenetére


pjen
félisten

Az abszorciossal kellett annyit várni,de csak akkor ha lefektették.Én a kompresszióst mindíg bedugtam 2-3 óra után.Van egy 240 literes eluxom amit tavasszal kiviszek a teraszra,össze behozom.A küszöbnél kb 45 fokban meg kell dönteni,mégis beviszem bekapcsolom és semmi baja.

(#56555) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Egy kicsit visszatérve még a szàrìtógépekre. Emlìtette valaki,hogy a dupla szöszfogósat érdemes beszerezni. Mondanàtok olyan típust,amiben ez duplán megtalàlható? Köszönöm.

(#56556) T J válasza tboy93 (#56541) üzenetére


T J
tag

Mikor elmegyek mellette, akkor érzékelek kicsit nagyobb páratartalmat és érzem az öblítő illatát. Ez az összes víz 1%-a lehet, ami kijut a légtérbe. A többi 99%-ért természetesen érdemes szárítót venni. Egy adag műszálasnál 0,5-0,7l, pamutnál akár 2liter víz is összegyűlik a tartályban, 1000-es centri után. Egy hétvégén (3mosás), ez úgy 4-5 liter víz. Télen ez 1 hétig száradt, emlékezni se akarok rá.
Én nem írnám le az öntisztulókat se, lehet hogy jól működik a dolog. Drágábbak, legfeljebb ennyit tudok ellenük felhozni tapasztalat hiányában.

Viiktor1989
Pl a feljebb említett Bosch-okban, és a hasonló árú Elektroluxban.

[ Szerkesztve ]

(#56557) tboy93 válasza BB9000 (#56544) üzenetére


tboy93
nagyúr

& (#56556) T J

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#56558) farkas-j válasza pjen (#56554) üzenetére


farkas-j
őstag

A 45°-os megdöntéssel szinte semmi gond nincs. Ezután elvileg azonnal be lehet indítani a hűtöt. A gond akkor van, ha az oldalára fektetik a hűtőt pl. szállításkor, és a kompresszor csövek kivezetése úgy áll, hogy az olaj kitud szivárogni a csőrendszerbe (az olajleválasztón át). Ilyenkor szokták ajánlani az 1 napos meleg helyen való pihentetést bekapcsolás előtt.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#56559) pjen válasza farkas-j (#56558) üzenetére


pjen
félisten

Oldalra csak nem fektetik,mikor rajta van a jelzés,állítva szállítandó.Helyet is sokkal többet foglal az autóban.

(#56560) lehella válasza koxx (#56548) üzenetére


lehella
senior tag

Áh köszi a tippet, ez a Xiaomi termék teljesen kiesett a scopeból :) Megnézem!
Közben olvastam erőteljes érveket a porzsákos porszívók mellett. Ebből úgy látom a Miele C2 lenne a legjobb ajánlat 50 ezer környékén.
Ha esetleg arról van szó, hogy a Xiaomi vagy a Miele C2 akkor melyik lenne a jobb választás? Az álló, akksis eszköznek az előnye egyértelmű, de ha bármilyen takarítási és karbantartási előnye van a porzsákosnak, akkor inkább azt válasszam?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#56561) koxx válasza lehella (#56560) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

C2-t sajnos nem kapsz 50-ert, de lehet meg C1-et se.(max hasznaltan) bazijok a Mielek, de nekem kenyelmesebb az akkus gepet elokapni mint a C2-t :)

(#56562) lehella válasza koxx (#56561) üzenetére


lehella
senior tag

Neked ezek szerint mindkettő van, inkább kiegészítik egymást? A rúd porszívó inkább a kényelmes gyors porszívózásra jó, a porzsákos pedig a nagyobb, alaposabb, heti takarításhoz pl?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#56563) RetepNyaraB válasza RetepNyaraB (#56514) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Erre esetleg valaki..? :R

Közben nézek egy LG-t, ezt ni.
Jó lesz, vagy sem?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#56564) Donki Hóte válasza [CS]Blade2 (#56549) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszi a választ, van Samsung mikró a családban, tehát a sajátosságai ismertek számomra.

Tudom, hogy szeret kigyulladni az a szigetelő lap, amely magnetront választja el a sütőtértől, de azért reméltem, hogy ezt a hibát már elhárították :(

A sok gombnyomás nem gond, a mostanit is nyomogatni kell és minden gombnyomásra csipog, mint egy kiscsibe. Ha jól olvasom, akkor ennél a típusnál már le lehet halkítani a csipogást, ami előny, annál is inkább, mert a családban lévő Samsung a program lejárta után percenként jó nagyokat csipog, ha nem nyitod ki az ajtaját :D

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#56565) koxx válasza lehella (#56562) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Aha, van egy C2 es egy Philips speedmax pro. A C2-t csak orsziporszihoz meg pokhalo takaritashoz hasznalom ill neha a kaveorlohoz. Az akkus gep nagy elonye, hogy nagyon konnyu vele mozogni es elovenni/elrakni. Talan ribarszki is irta, hogy amiota megvan a dyson v10-ese azota alig alig hasznalja a C3-at.

(#56566) lehella válasza koxx (#56565) üzenetére


lehella
senior tag

Az akkus előnye vitathatatlan, de akkor mire lenne jó egy Miele? Pókhálóhoz én tudnék használni akármilyen gépet szerintem :) Kettöt nem vennék azért, a Dyson meg brutál drága. Az imént szóba jött Xiaomi meg nem tetszik :( Esetleg rúdporsziból milyet javasolnál 50 körül?

[ Szerkesztve ]

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#56567) koxx válasza lehella (#56566) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"Esetleg rúdporsziból milyet javasolnál 50 körül?" a xiaomin kívül sztem nincs értékelhető akkus gép ebben az árkategóriában.

(#56568) lehella válasza koxx (#56567) üzenetére


lehella
senior tag

Az a baj, hogy nem győztek meg azok a gondolatok, hogy a rúd mellé kell egy hagyományos is.. Ha elengedem a praktikus részt, akkor inkább egy porzsákosat nézzek? És akkor képbe jön a Miele C2 :)

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#56569) koxx válasza lehella (#56568) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én nem mondtam, hogy kell :) egy jó rúdporszívó simán kiválthatja a hagyományos porzsákos porszívót. De nagyban függ attól milyen felületre kell. A philips az pl csak kemény padlóra jó, a C2-hez van rendes szőnyegre való fej. Ha egy fullos minőségi porszívó kell akkor C2/C3.

(#56570) lehella válasza koxx (#56569) üzenetére


lehella
senior tag

Többség kemény padló van, kő és laminált váltakozik. Van egy 2nm szőnyeg is, de a rúd porszívó nem nagyon van opció 60 alatt a Xiaomit leszámítva, amit megérné venni, nem? Ennél többet fájna kiadni porszívóra. Sajnos a Miele c2 is necces.
Esetleg a Sencor SVC 8VT, vagy Elux EUS8X2DB?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#56571) bul07


bul07
nagyúr

Azóta is nézegetem a mosógépeket és lenne egy kérdésem szerelőkhöz, gépeket belülről ismerőkhöz

Ugye "régen" 5Kg volt a megszokott töltet súly
(én főleg felültöltősöket nézegettem mindig így főleg ezekre értem)

Most látni már 6->6.5->7Kg töltet súlyt is, de a méret nem igazán változott
Kérdés az hogy ezek a gépek belül is mások erősítettek, erősebb motor?
Vagy régi belső és csak nagyobb számot írnak a specifikációba hogy úgy látszódjon hogy fejlődött

Ugye ez azért fontos mert mondjuk egy 5Kg tervezett gépnek hosszú távon nem igazán tesz jót a +1->1.5->2Kg terhelés, persze a 2évet simán bírja míg van garancia de ugye nem 2évre vennék gépet

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#56572) pjen válasza koxx (#56569) üzenetére


pjen
félisten

A Philips mért nem jó szőnyegre?Az enyém alapon álló kefével jó kemény padlóra.Turbó fokozatban forgó kefével a szőnyeget is szépen kiszívja.Az elux super silencer se alaposabb,legalábbis ránézésre.Nekem

[ Szerkesztve ]

(#56573) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Szárítógép vásárlásnál van értelme kötni a hivatalosan járó garancian túl kiterjesztett garanciát vagy minden mást,ami nem gyártói garancia? Köszönöm.

(#56574) pjen válasza Viiktor1989 (#56573) üzenetére


pjen
félisten

Az attól függ melyik biztosító áll a gari mögött.Van amelyik önrészt számol.A mi LG mosógépünknek,4,5 éves cserélni kellett az ajtó zárját.10% önrészt kellett fizetni,de flottul javították.Az MM nél nincs önrész,legalábbis ezt mondták.

(#56575) cd930 válasza Viiktor1989 (#56573) üzenetére


cd930
aktív tag

Mi kötöttünk +2 év biztosítást az Auchanban vett Gorenjére és pjen-hez hasonlóan 4,5 év múltán romlott el (annyira eldugult a lenti szűrője, hogy kikapcsolt a program indítása után nem sokkal és azt mondta, kész a program).
A teljes szétszedéses tisztításra azt mondta a szerelő, hogy náluk 40k lett volna, ha nincs rá garancia biztosítás. Nekünk nem volt önrész. Remélem jópár évig rendben fog működni.

Most keresek hozzá olyan szűrőt, ami a fenti és a lenti közé rakható be. A plusz szűrő miatt várhatóan nem lesz annyira hatékony a gép (picit talán hosszabb lesz a program), de biztos meghosszabbítja az élettartamot.

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#56576) Viiktor1989 válasza pjen (#56574) üzenetére


Viiktor1989
tag

És azt,hogy melyik biztosító áll mögötte,azt honnan lehet tudni? :D

(#56577) pjen válasza Viiktor1989 (#56576) üzenetére


pjen
félisten

A boltban megmondják+el kell olvasni az apróbetüst.Én se tettem.

(#56578) Viiktor1989 válasza cd930 (#56575) üzenetére


Viiktor1989
tag

Akkor az még nem a kivehető szűrős volt? Illetve a kondi előtti szűrő dugult el?

(#56579) Viiktor1989 válasza pjen (#56577) üzenetére


Viiktor1989
tag

Fránya apró betűs rész..😅 Sajnos érdemes rászánni azt az időt.

(#56580) peppe79 válasza lehella (#56570) üzenetére


peppe79
senior tag

Ha nem nagy területről van szó, és a felület többnyire hidegburkolat vagy laminált padló, akkor még szerintem bevállalhatod a Xiaomit. Arra a 2nm szőnyegre meg legfeljebb használhatod a kis kárpittisztító fejet. Turbado-nál ingyenes a kiszállítás. Ha mégsem válna be, max. visszaküldöd.
Nekem is ilyen porszívóm van, egy Xiaomi robotot egészít ki. Persze nem mindenben tökéletes, erről írtam is a napokban. A motoros fejek rendben vannak, csak még szokni kell, hogy a brush fejet végig előre kell tolni, nem pedig előre-hátra, mint a "hagyományos" porszívófejet.
A gyári szűkítőfejekkel viszont nem igazán vagyok kibékülve. Pillanatnyilag van itthon robot, akkus állóporszívó, plusz egyelőre még megvan a régi vezetékes porszívónk is. A cél az lett volna, hogy ez utóbbit eladjuk; mert bár meg vagyunk vele elégedve, de a vezetékes használat miatt egyre ritkábban használjuk, és túl sok helyet foglal, rengeteg a kiegészítő hozzá. Viszont pont a hétvégi autó takarításnál szembesültem vele, hogy oda a kis Xiaomi akkus gyengécske, úgyhogy egyelőre patthelyzet van...

(#56581) peppe79 válasza bul07 (#56571) üzenetére


peppe79
senior tag

Kamu! De ezt már többször említettem. Nekünk "papíron" 8 kg-os Siemens mosógépünk van. Abba jó esetben úgy 6,5 kg-nyi pamut ruhát lehet belegyömöszölni, de az már olyan mennyiség, hogy a mosás minőségének kárára megy. Ettől jellemzően 1kg-mal kevesebb ruhát szoktunk egyszerre mosni.

A kérdésedre válaszolva: az - elvileg - nagyobb kapacitású mosógép nem feltétlenül "erősebb". De ezt is említettem már korábban. Miele szinten biztosan nincs ilyen humbug, de ha lényeges szempont a töltőtömeg, akkor a kommersz gépeknél nagyon meg kell nézni, hogy mit veszel.

[ Szerkesztve ]

(#56582) flegga92 válasza Donki Hóte (#56564) üzenetére


flegga92
senior tag

Samsung mikrók nagy többségét le lehet némítani. A leállító és indító gombot kell egyszerre nyomni. Legközelebb is némítható mikrót veszek, baromira idegesít mikor folyamatosan csipog, így semmi hangjelzés nincs.

(#56583) lehella válasza peppe79 (#56580) üzenetére


lehella
senior tag

Megfelelő vagy leginkább egy szűkítőfejekre szükség lenne, van pár hely ahova csak úgy tudok beférni. Köszi az ajánlást, de sajnos ez a Xiaomi nem tetszik egyáltalán kinézetre :D Szem előtt lenne állandóan az előszobában.
Esetleg valamilyen porzsákos gép 30-40 körül? Kinézetre elég jó Sencorokat találtam, HEPA szűrősök. Igazából most is Sencorunk van, pár funkciója nem működik de a dolgát ellátja még, a szívóerő is rendben van vele.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#56584) peppe79 válasza lehella (#56583) üzenetére


peppe79
senior tag

Értem. Hát, a divathoz nem értek, de az akkus porszívók közt, kinézetre talán a Xiaomi a legpuritánabb. Ha ez nem jön be, és fontos az esztétika, akkor inkább a porzsákosok közt kellene nézgelődnöd. A Sencort sajnos nem ismerem.

(#56585) st6969 válasza peppe79 (#56580) üzenetére


st6969
őstag

"a brush fejet végig előre kell tolni, nem pedig előre-hátra"

Melyik az a brush fej, és mire használható? Ugye nem a plüsshengeres? És miért nem lehet előre-hátra tolni? Nem olvastam ilyesmit a használati kézikönyvben. Apropó, neked adtak hozzá magyar nyelvűt?

(#56586) Milu_PH


Milu_PH
csendes tag

Sziasztok!

Porszívó kell a házba :)
Leszűkítettem:

Miele, az a kérdés, hogy C1,C2 vagy C3 legyen?
50-60-70 ahogy nézem árban. Főként kemény padló van 1 szőnyeg ami extra rövid szálú, 1 kanapé /Novalife szövet/.
Naponta megy a Xiaomi robotporszívó, e mellé kell /2 gyerek, kutya../

Melyiket ajánljátok?

Köszi :R

(#56587) ribarszki válasza Milu_PH (#56586) üzenetére


ribarszki
őstag

C2 Parkett Power Line. Parquett Twister fej jár hozzá

(#56588) peppe79 válasza st6969 (#56585) üzenetére


peppe79
senior tag

De, a plüsshenger az. Lehet hátrafelé is mozgatni, csak nem sok értelme van, ugyanis a porszívófej alján, oldalt és hátul egy plüsscsík fut.

(#56589) koxx válasza pjen (#56572) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mert ilyen béna gumis kis lamellák vannak rajta ami akad a szőnyegen, ez tényleg olyan mintha csak kemény felületre lenne jó.
Így néz ki

[ Szerkesztve ]

(#56590) [CS]Blade2 válasza Donki Hóte (#56564) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Annyi, hogy megnéztem élőben. Igazából ez és a többi mediamarkt-os is kicsit sz*rul van összerakva, nem futnak az élek pl. a borító lemez és az eleje találkozásánál. Talán az egyik AEG-nél oldalt a csavar vagy 30-40°-ban ferdén volt betekerve. (lehet, hogy Orion volt)
Összességében a Samsung egy közepes minőségre. A 50.000Ft-os kategóriában vannak pontosabb illesztések.

A gombok kettesével egybe vannak, a tekerő jónak tűnt. Ami még van, hogy élőben sokkal kisebbnek tűnik, mint a GT285 SL, ami mondjuk egy 24-25 literes gép elvileg. Papíron 2,5-cmvel alacsonyabb, és 3cm-el keskenyebb, de élőben - lehet, hogy csak a nagy csarnok miatt - de kicsinek tűnik. Kicsi a tányér is, pedig elvileg még nagyobb is, mint a meglevő. Az 28cm, a Samsung meg aszem papíron 28,8. Talán a kék belső is egy kicsit csalóka, a meglevő fehér talán optikailag nagyít.

(#56591) bul07 válasza peppe79 (#56581) üzenetére


bul07
nagyúr

Akkor lehet teljesen felesleges többet fizetnem a ráírt több súlyért :)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#56592) koxx


koxx
MODERÁTOR

Megjött az LG mosó-szárító, kikaptam a dobrögzítő csavarokat, ezt a piktogramot hogy kéne értelmezni? egész pontosan a 3. lépés nem egyértelmű, hogy mit akar

(#56593) ribarszki válasza koxx (#56592) üzenetére


ribarszki
őstag

A kivett dobrögzítő csavarok üres helyei (furatai) mellett van egy műanyag fedél/takarókupak. Ezt kell ratenni a furatokra.

Pont 1 hete csináltam ezt egy LG mosógépen, azért vagyok ilyen okos. :D

[ Szerkesztve ]

(#56594) koxx válasza ribarszki (#56593) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ohbassz, a dobban lévő zacsiban volt 4db ilyen alakú műanyag kupak :W :D én meg azt hittem a dobrögzítő csavaron lévő gumibakokat kell visszatuszakolni.

(#56595) pjen válasza koxx (#56589) üzenetére


pjen
félisten

Enyémen nincsenek ilyen lamellák,csak két gumi csik és aforgó kefe,mint a hagyományos porszívónál.Neked biztos a vizes rész miatt ilyen.

(#56596) ribarszki válasza koxx (#56594) üzenetére


ribarszki
őstag

Akkor úgy tényleg nem egyértelmű. Amit én csináltam LG mosógépet, ott közvetlenül a kivett csavarok helye mellett, műanyag száron lógtak ezek a kupakok. Mint egy gyorskötözőn lennének. Úgy egyértelmű volt, hogy azt miért tették oda. De ha zacskóban van, úgy tényleg megtévesztő rajz.

[ Szerkesztve ]

(#56597) koxx válasza ribarszki (#56596) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Alapvetően úgy kellett volna, hogy a kis furatba lógnak a kupakok, de ők inkább bezacskózták, ezért nem értettem a dolgot.

pjen: pedig ez nem az aqua pro, lehet ez ilyen direkt parkettafej

(#56598) Milu_PH válasza ribarszki (#56587) üzenetére


Milu_PH
csendes tag

Köszönöm!

várjak BF-re vagy bármire, szokott árengedmény lenni rá, vagy betonfix a 69.900? :DD

(#56599) ribarszki válasza Milu_PH (#56598) üzenetére


ribarszki
őstag

Ez változó... Néha az MM akciózza őket, de elég ritkán. Tabaly Alzán lehetett C3-at kuponozni.. de nem jellemző. Ha ráér, akkor várhatsz, de nem valószínű, hogy sokkal olcsóbb lesz. Persze ha egyáltalán olcsóbb lesz.

(#56600) Milu_PH válasza ribarszki (#56599) üzenetére


Milu_PH
csendes tag

Hát igen, max a bent lévő lehet olcsóbb, mert a forint nem erősödik..

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.