Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56801) FattyDove válasza Czimby (#56800) üzenetére


FattyDove
őstag

Szárítóban én azt mondanám, hogy csak az electrolux. 150k-ért már van 7kg-os, inverteres A++-os, vagy hasonló árba 8kg-os, szintén inverteres A++-os

Szóval ez:
ELECTROLUX EW8H357S

vagy ez:
ELECTROLUX EW8H458B

Baromi jó szűrője van.

[ Szerkesztve ]

(#56802) Piftuka válasza Piftuka (#56777) üzenetére


Piftuka
veterán

Tisztelt porszívó szakértők, MIELE tulajdonosok!

Senki nem tud segíteni nekem? :(

"Aquila non captat muscas."

(#56803) Gömbike válasza dethroner (#56799) üzenetére


Gömbike
senior tag

Csak az a gép a gyártása pillanatában még nem a wh tulajdona volt.

Viszont a mostaniak jó pár éve már igen, s ez a minőségen is vastagon meglátszik. Szóval ugyanolyan silány anyagból készíti a wh őket.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#56804) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Akkumulátoros rúdporszívó vásárlásában kérnék segítséget. 70-80 ezer forint a határ. Édesanyukámnak szeretnénk vásárolni. Kutyus van, és 2 naponta biztos, hogy porszívózik, de a naponta is benne van a pakkliban. Mit tudnátok ajánlani?

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#56805) T J válasza Czimby (#56800) üzenetére


T J
tag

Ez pl. WTR85V00BY Serie4, és 3 szűrő van benne: felül dupla & alul 1 szivacs.
Pár oldallal korábban volt téma a 3szűrős vs 2+öntisztuló témáról.

(#56806) golya87 válasza peppe79 (#56769) üzenetére


golya87
őstag

Tudsz esetleg ajánlani AEG, Elux vonalon jobbat? :R

(#56807) TheProb válasza Csabroncka (#56794) üzenetére


TheProb
veterán

NIncs külön öblítő program, de akkor majd indítok egy gyorsat, fél tölteten. Köszi.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#56808) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Lassan vennem kellene egy elektromos sütő / főzőlap párost a kertes házba.
Olyat szeretne a párom , amin a sütő előlapján van a főzőlap vezérlése.
Az áram oda van vezetve a falban , szerelődobozban.
3x20 A , külön kismegszakító ágon.

Jelenleg a bérházi lakásban egy Whirlpool FSSM6 AKP311/IX készülék van , főzőlappal.
230V / 400V , 3N , 50Hz , Max: 9.5 KW
Ennek a készüléknek is a sütő részén van a lap vezérlése.

Nem mai darab ....de sosem volt vele gondunk.
Ezért valami hasonlót szeretnénk.

Van ajánlott esetleg ?
Olyan 135 EFt-ig gondoltam ....maximum.

Előre is köszönöm az észrevételeket, ajánlásokat.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#56809) peppe79 válasza golya87 (#56790) üzenetére


peppe79
senior tag

Az nem kevés, cirka 100 légköbméter. Ekkora helyiségbe az az AEG egy picit vékonyka.

(#56810) ribarszki válasza bajtokarpi (#56804) üzenetére


ribarszki
őstag

Szőnyeg van?

(#56811) bajtokarpi válasza ribarszki (#56810) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!

Igen van.

battletag: bossi#2666

(#56812) Czimby válasza T J (#56805) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi a választ! :R
FattyDove szintén! :R

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#56813) ribarszki válasza bajtokarpi (#56811) üzenetére


ribarszki
őstag

Szőnyegre inkább ezt. Igaz monociklon, de van külön szőnyeg hengere. Bár ki lehetne próbálni a C1-es gépet is, de annak plüss feje van, nem tudom szőnyegről mennyire szedné össze a szőrszálakat.
Valamivel többért ott a Dyson V8.. (jóval többért.)
A C1 nagyon jó kemény padlón, de tulajoktól kéne érdeklődni, hogy milyen szőnyegen. Olcsóbb is, és multiciklon.

(#56814) golya87 válasza peppe79 (#56809) üzenetére


golya87
őstag

És ahogy nézem ide az összes Elux és AEG vicckategóriás. :W
Nézek egy Cata-t!

(#56815) dethroner válasza Gömbike (#56803) üzenetére


dethroner
veterán

De miért, mitől olyan szar a híre a Whirlpoolnak? Csupán a rozsda? Vagy amit olvastam sok szervizháttér gond? Mi a fő, amiért nem jók ezek a mosógépek?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#56816) #94529552 válasza dethroner (#56799) üzenetére


#94529552
törölt tag

Azért már a mostani Indesit, Whirlpool, Candy...., és ha még vannak ilyen "olasz" vonalas felültöltős mosógépek, se olyanok minőségre, mint a 15 évvel ezelőttiek. A WP üfsz. is sokszor elhajtja az embereket, például a tető rozsdásodás reklamálást garancia időn belül. Arra hivatkozva, hogy túl sok mosószert/öblítőt adagolnak, és attól rohad, ami badarság. Bár az tény, hogy jól belerakodik, ha nem tisztogatják rendszeresen, mint idős ismerősnél is történt. Most azt javasoltam, hogy ecetet és az öblítőt 50-50 %-os arányban töltsenek az öblítőrekeszbe. Így már nem rakodik be a sűrű maszlag. A 3 éves WP-nél már 7-8 cm-es felhólyagzás van a rozsdától. Talán, ahol a mosószer adagoló rögzül, ott is van pár nyílás, ahol bemehet a víz a tető részbe, és ha nyitva hagyjuk, akkor szépen csordogál lefelé.
A 7-8 éves elux gépünk még mindig rozsdamentes, és soha nem törölgetjük, csak nyitva van a teteje mosás után pár órát. A mosási idő rövidíthető a WP-n is fixen egy gombnyomással. Ahol meg van Time Manager, Time Care, vagy ahogy hívják egyes gépeken, ott pedig több lépésben rövidíthető(5 vagy 8), viszont van ezekben és más márkáknál is olyan program, ami beavatkozás nélkül a súly szerint maga is módosítja vagyis csökkenti a mosási időt, de majd meglátjátok.

(#56817) pjen válasza golya87 (#56814) üzenetére


pjen
félisten

Azért nem teljesen, óránként közel 4x kiszívja a teljes levegőt.Ehhez már valahol ablakot kell nyitni, vákum nem lehet.Teljes fordulaton esetleg olyan lesz mintha fujna a szél.szerintem.

(#56818) golya87 válasza pjen (#56817) üzenetére


golya87
őstag

Miután este agyvérzést kaptam a sok keresés és alkalmatlannak tűnő eszköz utan, ma úgy döntöttem, hogy nézek egy diffúzoros, minél erősebb h2h elszívót és vagy jó lesz, vagy nem, sajna az én tehetségem eddig tart. Lesz ablak, majd csinálunk szellőt a bakonyi huzatból... :DD

(#56819) pjen válasza golya87 (#56818) üzenetére


pjen
félisten

Pedig az elszívó egy faék egyszerűségű eszköz.Egy ernyő,egy motor és kivezető cső.A többi csak dizájn és paraszt vakítás.

(#56820) golya87 válasza pjen (#56819) üzenetére


golya87
őstag

Igen, de akkora a konyha, hogy nincs olyan "ráírt" paraméterekkel rendelkező elszívó, ami elég lenne.

(#56821) pjen válasza golya87 (#56820) üzenetére


pjen
félisten

Gondolom a tűzhely felől akarod elszívni a gőzöket, nem az egész konyha levegőjét akarod mozgatni.

(#56822) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Sziasztok!

Szeretnék az autóba venni szivargyujtorol működtethető kézi porszívót. Nagy elvaras nincs, nem poratkat szeretnék eltűntetni az ulesbol. :)
Van ajánlott típus 20k-ig? :U

(#56823) golya87 válasza pjen (#56821) üzenetére


golya87
őstag

Így igaz.

(#56824) peppe79 válasza ribarszki (#56813) üzenetére


peppe79
senior tag

Nálunk a "bársonyszerű", alacsony, nyírt szálas gyerekszőnyeggel szerencsére még elbír. De például hurkolt szőnyegen már kínlódik, és gyanítom, hogy az ilyesmi, sprőd felület hosszú távon eleve nem tenne jót a plüss hengernek sem.

(#56825) peppe79 válasza golya87 (#56814) üzenetére


peppe79
senior tag

Ha hasonlót szeretnél, mint az az AEG, ott van például a Cata Legend 900x. Az ~75%-kal nagyobb teljesíményű.

(#56826) peppe79 válasza pjen (#56817) üzenetére


peppe79
senior tag

Ha hatékony elszívót szeretne, minimum 5-6x-os, ideális esetben viszont 10-12x nagyobb légszállításút célszerű választania, mint ami a helyiség térfogata. Erre azért van szükség, mert csekély légszállítás mellett a párás, zsírrészecskékkel telített levegő sajnos a falon, konyhabútoron stb. csapódik ki. Az említett szorzó nem egy nálunk kitalált ökölszabály, ugyanígy kalkulának mondjuk Németországban, vagy más országokban is. Aki precízebben szeretné meghatározni a helyiség térfogatát, az persze levonhatja a bútorok térfogatát, illetve egy egybefüggő konyha+étkező+nappali esetén természetesen lehet alacsonyabb szorzóval is kalkulálni.

Viszont a maximum 368 m3/h-s légszállítási teljesítmény, ebbe a 38nm-es helyiségbe akkor is kevés lesz. Innentől kezdve pedig totál felesleges az a hob2hood marhaság, mert egy ekkora helyiségben nem túl életszerű az a helyzet, hogy az elszívó gyakran "leszabályozzon" 175 m3/h teljesítményre.
Egyébként nem csak a nagyobb, de akár a közepes méretű konyhákba is érdemes megfontolni a nagyobb teljesítményű elszívó vásárlását. Utóbbi esetén ugyanis, főleg kisebb főzési intenzitásnál, elég az elszívót alacsonyabb fokozaton is járatni, ami egyrészt kíméli, másrészt alacsonyabb zajszinten dolgozik.
Illetve, ha kell, télen segíthet a reggeli vagy esti gyors szellőztetésnél.

A levegő utánpótlásával kapcsolatban: még egy passzívház sem 100%-ig légtömör. Ott a maximális légcsereszám 50 Pa nyomáskülönbség mellett legfeljebb n=0,6/h. Ugyanez a szám ae háznál n=1,5/h; míg egy "hagyományos" ház esetében akár n=3/h is lehet. Persze, nyilvánvaló, és ebben igazad is van, hogy egy elszívónál valamilyen úton-módon biztosítani kell a friss levegő utánpótlását. De ez teljesen természetes, ugyanígy cserélni kell az épületben az elhasználódott levegőt is, pláne, ha egy nagyobb család tartózkodik az adott helyiségben.

[ Szerkesztve ]

(#56827) Compika


Compika
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani nekem olaj radiátórt :R
Myen márkát érdemes venni.

[ Szerkesztve ]

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#56828) pjen válasza peppe79 (#56826) üzenetére


pjen
félisten

Mi azért főzünk fedő alatt és sütünk zárt sütőajtóval, esetenként fedeles edényben, hogy a zsiros pára az edényben maradjon.Persze ahány ház annyi szokás.

(#56829) rallyeati


rallyeati
újonc

Én is hasonlóan egy amerikai konyhás nappaliba keresek elszívót. A hub2hood engem nem vonz, viszont a beépíthetőség igen.

Paramétereket nézve ez jónak tűnik, ha minden igaz max. 820 m3/óra:
[Cata TF-7600 X]

Ez mondjuk bőven fele áron 645 m3/óra: NODOR EXTENDER PLUS 600

Mindkét márkánál 3 év garancia.

(#56830) golya87 válasza peppe79 (#56825) üzenetére


golya87
őstag

Cata elszívóknak van honlapja? A fent megnevezett terméknek is ahány webshop, annyi tulajdonsága.

(#56831) rallyeati válasza peppe79 (#56714) üzenetére


rallyeati
újonc

Köszönöm (#56713) Acef és (#56714) peppe79. :R

Egyébként az 50mm magasság nem tűnik soknak, kb. pont jó.

A leeresztőcsövet említitek problémásnak, ami a mosogató alatti csőszifonba csatlakozik.
Egyelőre nem értem, hogy mi lenne a gond akkor, ha mondjuk (csak elméletben) 2 méter magasról jönne a leeresztő cső. Ebben az esetben egyenesen lejt, kb ugyanúgy, mint a sima mosogatótálcából.

Sima esetben a leeresztőcső alulról jön és felemelkedik a csőszifonba. Kell legyen egy kunkor a mosogatógép és a csőszifon csatlakozása között?
Bocs, ha sok hülyeséget írok :)

(#56832) Piftuka válasza #94529552 (#56816) üzenetére


Piftuka
veterán

:K

Valóban nagyon fontos a gép rendszeres tiszítása. Hosszú távon meghálálja. Ha kezd kialakulni benne a "szmötyi" réteg, esetleg penészesedés az adagoló tálca rejtett réseiben, az ráadásul még a mosás hatékonyságára, illetve a végeredményre is hatással van.

Az öblítő illata nem érződik annyira, mert ezek a nem kívánatos dolgok - a saját jellegzetes szagukkal - is óhatatlanul belemosódnak a ruhába.

Azért napjaikban a legtöbb, jól átgondolt mosópor adagoló olyan, hogy már nem lehet benne hozzá nem férhető rész. Mindig tisztán lehet tartani. (Régebben ez nem volt általános minden márkánál, és típusnál.)

Egy kis kiegészítéssel megtoldanám, ha lehet...

Az ecet helyett a háztartásban érdemes a citromsavat használni inkább. ;) Mi már évekkel ezelőtt áttértünk rá.

A töménységét az oldatnak Te tudod beállítani. Meglehetősen olcsón lehet venni tálcás kiszerelésben (8x250 grammos csomagok) az ALDI-ban.

Környezetbarát, nem tartalmaz káros anyagokat. Igaz mindez az ecetre is, ám annak erőteljes, a legtöbb területen (egy jó salátán, savanyúságon kívül :) ) nem kívánatos szaga van. Ami sokszor nehezen távolítható el, illetve a takarítást követően nem győz az ember szellőztetni utána.

A citromsav teljesen szagtalan. Ráadásul bizonyos berendezésekhez (pl. kávégép) azért ajánlott, mert az ecet kárt tesz az extra finom gumi tömítésekben, és "beleívódik" a gép belsejébe (ezzal a kávé ízét rontja el), a citromsav viszont nem.

A mosógépbe én egy csomagnyi citromsavat szoktam önteni. A mosópor adagolóba a felét, a másikat a dobba, majd indítok egy teljes, 90°C-os forróvizes, pamut programot. A bő két óra alatt gyönyörű szépen dolgozik a mosógépen belül, és eltávolítja a vízkövet, és a lerakódásokat.

Amikor csak pl. a mosópor adagoló "bölcső" helyét akarod kitisztítani, vagy a gumiperem alatti részeket, illetve réseket, akkor pedig érdemes vízzel bekevert oldatot készíteni.

Én 50%-osra szoktam a töménységet beállítani.

Egyedül arra kell figyelni, hogy gumikesztyűben használja az ember tisztításra! (És nyilván a szokásos tanácsok... szembe ne kerüljön, meg ne igya senki, stb.) Különben nagyon irritálni tudja a bőrt a kézfejen.

Az oldatot melegvízzel érdemes elkészíteni, maradéktalanul, jól elkeverni minden citromsavkristályt, majd akár műanyag permetező flakonba tölteni. Nagyon szépen lehet vele takarítani mosógépet, fürdőszobát mindent.

"Aquila non captat muscas."

(#56833) Piftuka válasza golya87 (#56830) üzenetére


Piftuka
veterán

A hazai képviseletük a Multicomplex Kft.

Én is CATA-t választottam, tőlük rendeltem, előtte kaptam tanácsot, de sajnos nem az ő embereikkel köttettük be, és emiatt felemásak az érzéseim.

Az elszívó alapvetően jó, de hozzád hasonlóan nálunk is "egybenyitott" teres, de boltívvel elválasztott, szűkített területen lévő konyha + étkező részhez volt szükség a megfelelőt kiválasztani.

Direkt utánajártam... Ilyen helyen eleve nem a légtérnek megfelelőt, hanem túlméretezettet kell választani. (Használat közben figyelni kell a helyiségek ajtajainak, ablakainak megfelelő nyitására, zárására, hogy jó legyen a huzat.)

Ha pedig még a csendesség is számít, akkor még jobban túl kell méretezni, mert alacsony fordulaton lesz csendes a venti, márpedig ha alacsony fordulaton használnád, akkor nagyobb méretű kell, hogy ugyanannyi levegőt tudjon cserélni, mint egy kisebb, gyorsan forgó darab.

Szóval végeredményben bőven, vagy 30%-kal "fölélőttem" a kiszámolt légtérnek, ráköltöttem, amit kellett, de sajnos a gyakorlatban a végeredmény így is csalódás volt!

Igaz, a bekötést végző szakember valamivel magasabbra rakta az elszívót az ideális ~70-75 cm-nél (a gáz felett), de ettől függetlenül is... Alap és közepes fokozaton (ahol még azt lehet mondani, hogy "csendes", bár inkább úgy fogalmaznék, hogy nem zavaró) nem elegendő a szívóerő, de még maximumon sem, ott pedig már elviselhetetlenül hangos a működése.

Ráadásul a kondenzvíz elvezetését nem megfelelően oldották meg, így az első üzemet követően visszacsepegett a kürtőn keresztül is, rá a forró izzóra (elszívó világítás), ami annak rendje és módja szerint szét is robbant azonnal a hidegvíztől...

A rossz hatékonyság miatt pedig sok értelme nincsen a jelenlegi formájában. Magyarul lehet majd egy ennél még sokkal nagyobb teljesítményűt felrakatni...

Majd valami egészen nagy, dupla légkapacitású, 2 nagy ventis, lassan forgó "monstrumot". Majd...

Summa summarum:
Ha a CATA vonalon (vagy az ő termékeiknél maradsz), javaslom egyeztess velük, beszéld át a tudnivalókat, szükséges alapanyagokat, a hely jellemzőit, a lehetséges gixereket, stb., majd kérj árajánlatot, és tőlük vedd, velük építtesd be. "Cipőt a cipőboltból"...

Akkor nagyon nem nyúlhatsz mellé szerintem.

"Aquila non captat muscas."

(#56834) golya87 válasza Piftuka (#56833) üzenetére


golya87
őstag

Köszönöm a részletes leírást! Igen, az lesz a legjobb, ha a "cipésszel" beszélek, mert szemmel láthatóan kifogott rajtam a témakör. Még a gőzsütőn átverekedtem magam, de ez... :DDD

Köszönöm mindenkinek a segítséget és iránymutatást!

(#56835) buek1967


buek1967
tag

SHARP KD-GHB7S7GW2 HŐSZIVATTYÚS SZÁRÍTÓGÉP-nél tudja valaki, hogy mit jelent a PSC motor?
A fentebb linket Bosch és Electroluxon kívül még ez jöhetne szóba, elsősorban a valamivel kisebb méret és az ár miatt. Milyen a szervízháttér?

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#56836) Dluinet válasza buek1967 (#56835) üzenetére


Dluinet
nagyúr

PSC motor: egyszerű váltakozó áramú motor
-olcsón előállítható, de nem szabályozható, hangos és nem hatékony
-egyszerű, hagyományos váltakozó áramú villanymotor

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#56837) Elemental válasza Piftuka (#56833) üzenetére


Elemental
addikt

Nálunk a gépészek csináltak a konyhapult mögött egy lyukat a házra, arra tettek egy elektromos zsalut. Az elszívóval együtt azt is bekapcsoljuk, így nincs benn vákuum, jön be friss levegő.
Ami pedig a legjobb döntés volt, az a külső motoros elszívó. Nagyságrendileg 100k plusz költséget jelent, de ha nappali konyha étkező egy légtér, mint nálunk, nagyon megéri. Semmi zaj sincs.

[ Szerkesztve ]

(#56838) buek1967 válasza Dluinet (#56836) üzenetére


buek1967
tag

Köszönöm! Ennél sokkal jobb az inverteres? (Elux)

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#56839) Backrau válasza Backrau (#56773) üzenetére


Backrau
aktív tag

Senki nem tud véleményt mondani ezekről a Bosch porszívókról?

(#56840) koxx válasza Backrau (#56839) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ennyi pénzért xiaomit vennék. Boschból fúrógép, mosógép, mosogatógép, főzőlap.

(#56841) Vikusz77


Vikusz77
tag

Sziasztok!
Vettem egy Bosch mosogatógépet, és a belsejében volt egy alkatrész, ami nem világos nekem, hogy mire való. Ebben kérnék segítséget, hogy van-e ezzel valami dolgom.
Egy lapos, hajlékony, szürke műanyag csík. Hossza 57 cm, szélessége 3 cm.
Előre is kösz a segítséget.

(#56842) akamen


akamen
csendes tag

Sziasztok!

Elektromos tűzhelyet szeretnék venni, de csak egyfázis és 25A áll rendelkezésre - a tűzhelynek van külön kismegszakítója és az új kábelek is be lettek vezetve a konyháig.

Tisztában vagyok vele, hogy a hálózat nem fogja elbírni az összes főző/sütőlap egyidejű használatát, de max. kettőt használnék egyszerre.

Tudtok reteszelhető vagy olyan tűzhelyet ajánlani, amit garanciavesztés nélkül be lehetne kötni?

Köszi.

(#56843) Vikusz77 válasza Vikusz77 (#56841) üzenetére


Vikusz77
tag

Kiegészítés:
A mosogatógép szabadon álló (Bosch SMS25AW02E).

(#56844) peppe79 válasza golya87 (#56830) üzenetére


peppe79
senior tag

Igen, ahogy előttem is írták, a Multikomplex forgalmazza. A letöltések menüpontban elérhető egy jól átlátható katalógus.

(#56845) peppe79 válasza rallyeati (#56831) üzenetére


peppe79
senior tag

"Kell legyen egy kunkor a mosogatógép és a csőszifon csatlakozása között?"

Igen.

(#56846) peppe79 válasza Vikusz77 (#56841) üzenetére


peppe79
senior tag

Formára úgy néz ki, mint egy vízvető. Mivel szabadonálló gépről beszélünk, én azt tippelem, hogy ez egy lábazati vízvető. Szerintem.

(#56847) vasii


vasii
senior tag

Hello,
keresek olyan gofrisütőt ami nem nagy kockás lyukú és nem is szivecskés formát csinál, de úgy látszik túl nagyok az igényeim...
Tud valaki ilyet ajánlani esetleg?

(#56848) pjen


pjen
félisten

Szevasztok.Vileda pedálos felmosó vödörhöz tud valaki alkatrészről.Az a fogaskerék amit a pedál hajt elég sűrűn elkopik, jó lenne cserélni.

(#56849) ribarszki válasza vasii (#56847) üzenetére


ribarszki
őstag

Sajnos én is csak szívecskéset tudok. Viszont sok próba, bosszankodás, visszaküldés után rájöttem, hogy a Cloer a tuti hátha. Hátha ez segit.

[ Szerkesztve ]

(#56850) Borisz76 válasza pjen (#56848) üzenetére


Borisz76
veterán

Nekem tegnap tört el a vízszintes tengelyen lévő fogaskerék... amit a pedál hajt.
Témyleg jó lenne alkatrész hozzá.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.