Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56851) vasii válasza ribarszki (#56849) üzenetére


vasii
senior tag

Köszi, akkor lehet megnezem a 1629 modellt, ennel legalabb egyben maradnak a szivek ugy latom. :R

(#56852) Teaway válasza vasii (#56847) üzenetére


Teaway
veterán

Tessék, nem nagy kockás és nem is szívecskés ► link

Nincs itthon csokid??

(#56853) ribarszki válasza vasii (#56851) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem esik szét, és nagyon gyorsan süt egyenletesen. Pont jó a vastagsága a tésztának, minőségi gép. Mi a 120asat vettük akcióban, de a 1629-re is csak jókat írnak. Árban meg egész baráti a 1629, ahhoz képest, hogy Cloer.

[ Szerkesztve ]

(#56854) canniball válasza peppe79 (#56824) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem is értem, hogy miért álltak át ezeknél a gépeknél a plüss fejre. Ha kapható lenne külön (plusz pénzért) vagy magasabb felszereltségű (drágább) kivitelben a kefés fej, akkor azt mondanám van benne (üzleti) ráció, de így nem tudom hová tenni a dolgot...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#56855) BBéci válasza Borisz76 (#56850) üzenetére


BBéci
titán

Enyém még működik, pedig időnként igencsak intenzíven tapostam. A jövőben óvatosabb leszek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#56856) w.miki


w.miki
veterán

Aldi EASYHOME Kézi porszívó szívóereje mennyi lehet?
Hol lehetne ezt megnézni? Kinézetre egy jó kis Shunzao-ra hasonlít.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#56857) arcsin válasza w.miki (#56856) üzenetére


arcsin
senior tag

Shunazonak lehet, de asszem alin is az ankerek is ilyen áron mozognak.

(#56858) Gyurike


Gyurike
tag

Sziasztok!

Bosch mosógépet keresek.
Szeretném kihasználni a 10% visszatéritési akciójukat, ezért i-DOS gépet keresek, lehetőleg "A" centrifuga hatékonysággal.
A keret 200-220k lenne.
Tudnátok ajánlani egy jó típust?

(#56859) mamboo válasza Vikusz77 (#56841) üzenetére


mamboo
tag

Az aljára felszerelhető(simán csak bepattintós) és meggátolja a morzsák bejutását. :)

[ Szerkesztve ]

(#56860) mamboo


mamboo
tag

Milyen szárítógépet javasoltok? A mosógép tetejére szeretnénk tenni és elvileg létezik valami tartó is?!

(#56861) pjen válasza mamboo (#56860) üzenetére


pjen
félisten

Hőszivattyúsat.Összeépítő keretnek bívják.

(#56862) arcsin válasza mamboo (#56860) üzenetére


arcsin
senior tag

Minél több szűrő(2, egy fent egy lent), szivacsa legyen az alsó szűrőnél, minél több garival :) Hasznos programok/és, vagy/ funkciók száma minimum 2.

(#56863) Gömbike válasza Gyurike (#56858) üzenetére


Gömbike
senior tag

Wat 28691

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#56864) Sinkapeter válasza pjen (#56848) üzenetére


Sinkapeter
tag

Én anno írtam a Viledának, de nem válaszoltak, aztán az Aliexpressen találtam (mint mosogatógépkosár-görgőt is negyedáron ). Nekünk nem a kerék ment tönkre, hanem a szerkezet rozsdásodott be, és állt rá fixen a tengelyre, de a mostani vastagon be van zsírozva, azóta nincs vele baj.

(#56865) olta válasza Gyurike (#56858) üzenetére


olta
aktív tag

Tavaly sikerült beszereznem glamour napokon mediamarktból hasonló promócióban egy WAT28660BY-t 108-ba, én azt is ajánlom, bár most azért jóval drágább, ahogy nézem :Y

[ Szerkesztve ]

(#56866) #94529552 válasza mamboo (#56860) üzenetére


#94529552
törölt tag

Elux[link]. Vagy Bosch[link] (10% visszatérítéssel)

(#56867) mekker


mekker
őstag

Üdv!

Most pucoltam ki egy Szarvasi kávéfőzőt, és kicsit beleásnám magamat a kávégépekbe.
Miben tud többet egy jó kávéfőző?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#56868) BBéci válasza mekker (#56867) üzenetére


BBéci
titán

Itt a kávés topik címe: [link]
Volt a Szarvasinál komolyabb DeLonghi gépem, tudtam azzal is finom eszpresszókat készíteni, de amikor Gaggia Classicra váltottam, megtapasztaltam a különbséget. Ami nagyon fontos: a daráló legalább annyira meghatározója a végtermék minőségének, mint maga a kávégép!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#56869) Vikusz77 válasza mamboo (#56859) üzenetére


Vikusz77
tag

Neked is és peppe79 fórumtársnak is kösz a segítséget, valami ilyesmi lesz szerintem is, bár hogy hogyan kell feltenni, arra nem jöttem rá, de ezek szerint nem annyira lényeges a dolog.

(#56870) Piftuka válasza koxx (#55966) üzenetére


Piftuka
veterán

Mindenképpen írok beszámolót az eddigi tapasztalatokról. :K

De az égre kérlek Téged, Ribarszki fórumtársat, illetve bárkit, akinek van info-ja....

Legyetek szívesek, és segítsetek ezzel kapcsolatban!

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#56871) Vikusz77 válasza Vikusz77 (#56869) üzenetére


Vikusz77
tag

Közben sikerült a helyére tennem az alkatrészt, igen ez egy lábazati vízvető, ahogy megmondtátok.
A gép frontján, az ajtó alatt lévő műanyag elem alsó élén lévő nútba kell bepattintani.
Csak azért írtam le, hátha más is keresné a helyét.
Még egyszer köszönöm a segítséget nektek.

[ Szerkesztve ]

(#56872) koxx válasza Piftuka (#56870) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Válaszolnék rá, de nem tudok sajnos. Ilyen fajta kefe nekem nincs a C2-höz. A többi kérdésre, semmilyen utángyártott vagy noname cuccot nem vennék egy Mielébe. Egy parquet twister fejet sztem kb 1x kell megvenni, soha nem lesz vele gondod.

(#56873) ribarszki válasza Piftuka (#56870) üzenetére


ribarszki
őstag

Szia!

Megszólítva láttam magam :B

A radiátor kiegészítőben sajnos nem tudok segíteni. Fogalmam sincs, hogy mekkora réshez jó.

Turbókefének akkor van értelme, ha van háziállat ami hullajtja a szőrét, vagy a hölgyek haja hullik, és a hagyományos porszívófej nem boldogul vele. A forgó kefe szépen összeszedi ezeket a szálakat. Viszont ha nem áll fent ilyen probléma, akkor felesleges a turbókefe.

Kemény padlóra nem kell turbókefe. Nagyon hangos is, és ott nincs igazán jelentősége. Egy sima vákumfej is teljesen jól összeszedi a kemény felületről a port.

Külön parkettafejet nem az alaposság miatt ajánlunk, hanem a gyorsaság miatt. Egy jó parkettafej, mint amilyen a Miele feje, minden irányba forog, nem tapad/vákumozódik le, és fele annyi idő a takarítás vele parkettán/metlakin.

Az általad linkelt fejeket nem ismerem, de egyik sem bizalomgerjesztő. Talán az ETA 980000022 fej hasonlít legjobb a Miele fejéhez, de ezt élőben kellene látni. Meg ugye nem klikkes rendszerű, könnyen kijáródhat, kikopik és leesik a csőről.

Én megpróbálnék a sima/hagyományos Miele fejjel parkettát takarítani. Ha nagyon tapad, nehéz mozgatni akkor gondolkodnék parketta fejen. Viszont én sem vennék mást Miele fejen kívül. Ezek az ETA fejek, noha jó árban vannak, a fejemet teszem rá, hogy használhatóságban és minőségben köszönő viszonyban sincsenek a Miele fejjel. (Amit tényleg csak 1x kell megvenni, ahogyan koxx is írja.)

Esetleg meg lehet próbálni használtan szerezni, vagy külföldről akcióban venni. Sajnos külön megvéve tényleg arcpirító az ára.

Többet csak akkor tudnék segíteni, ha próbáltam volna valamelyik fejet az általad linkeltek közül. Így meg csak a szubjektivitásomra, pozitív tapasztalatomra és némi elfogultságomra tudok hagyatkozni. :K

[ Szerkesztve ]

(#56874) mamboo válasza Vikusz77 (#56871) üzenetére


mamboo
tag

Nincs mit ;)

(#56875) mamboo válasza #94529552 (#56866) üzenetére


mamboo
tag

Köszönöm Pumma :R
Még javasolták ezt:
Beko DPS 7405 GXB2

[ Szerkesztve ]

(#56876) Remiel


Remiel
őstag

sziasztok

tudna valaki vízszűrős porszívót ajánlani ami ár/érték arányban a legjobb? allergiásnak kéne, hogy minél kevesebb por jusson vissza a lakásba takarításkor

[ Szerkesztve ]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#56877) koxx válasza Remiel (#56876) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Miele complete C3 allergy kell neked [link]

(#56878) Cyrin válasza Remiel (#56876) üzenetére


Cyrin
addikt

[link]
porzsákos.

(#56879) Piftuka válasza ribarszki (#56873) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm a választ mindkettőtöknek! :R

Még a múltban egy MM-os kisgépes ismerősöm mondta, hogy ezek a Scanpart és ETA kiegészítők általánosságban jó minőségűek. Nagyon sokat eladnak belőlük, és nagyon jók a visszajelzések. (A kettő közül az ETA kicsit komolyabb.)

Bíztam benne, hogy itt, közületek is van olyan, aki használt ilyet. :) No, de segond...

Az info a turbó kefe kapcsán hasznos volt. A tesóm háztartásába gondoltam ajándéknak. Szerintem arra a Scanpart komplett szettre benevezek, az tényleg jó áron van.

Ami a MIELE parketta fejet illeti, az sajnos tényleg drága. Ráadásul néztem, hogy a szélesebb változat 21.000-22.000 forint... :( Annyiért egy komplett Electrolux alapmodellt kapok, parkettafejjel együtt. :)

Persze, tudom... egyszer kell megvenni, de egyszerűen "fázom attól", hogy egy ilyen pici, tulajdonképpen jelentéktelen porszívó kiegészítőért ennyit fizessek.

Akkor volt hasonló érzésem, amikor sok éve a Whirlpool felültöltős mosógépünkbe kerestem új, műanyag mosópor adagoló tálcát, és a helyi hivatalos Whirlpool/Moulinex/Philips szerviz 38.000!!! Forintos árat mondott rá... (Akkor még 60.000-ből új, modern elöltöltős gépet kaptam. )

A jó hír, hogy eszembe jutott, a Philips porszívóm parketta feje. Annál nem nagyon használtam, mert az alap "kombi fej" nagyon jó volt, így nem volt rá szükség.

Majd előkeresem, és megnézem azzal a C2-t, hogyan teljesít a parkettás és köves felületen. :K

És akkor megírom a C2-es tapasztalataimat is. ;)

"Aquila non captat muscas."

(#56880) peppe79 válasza canniball (#56854) üzenetére


peppe79
senior tag

"Nem is értem, hogy miért álltak át ezeknél a gépeknél a plüss fejre."

Ahogy ribarszki fórumtárs már korábban említette, a Xiaomi motoros fejét kézzel simán meg lehet állítani.
A brush henger gyakorlatilag a keményebb, keskeny, sötétszürke csíkos szálakon fekszik fel a padlóra. Emiatt laminált padlón, hidegburkolaton nem ütközik túl nagy ellenállásba, így különösebben a motort, illetve az akkumulátort sem terheli meg (ezért van egész elfogadható üzemideje).
Viszont ha lenne hozzá szélesebb, kefés henger is, szinte biztos, hogy meggyűlne a baja a szőnyeggel.

"Ha kapható lenne külön (plusz pénzért) vagy magasabb felszereltségű (drágább) kivitelben a kefés fej, akkor azt mondanám van benne (üzleti) ráció, de így nem tudom hová tenni a dolgot..."

A drágább modellekhez (Rodmi, Jimmy) létezik szőnyeghez való kefés henger, de ha közelebbről megnézed, azoknak viszonylag puha sörtéje van.

Csak példaképpen:
Ez egy Xiaomi kefe, ez meg például egy Vorwerk kefe.

Korábban írtam már, hogy megpróbáltam a Xiaomi Handheld keskeny, kárpittisztító kefés fejével kitakarítani az autómban lévő filc szőnyeget, ami csupa kutyaszőr volt. A Xiaomi szinte csak "simogatta" a szőnyeget, nem haladtam vele sehova. Ellenben a Vorwerkkel semmi perc alatt sikerült felporszívóznom.

Az üzleti ráció annyi, hogy az emberek többsége manapság laminált padlót, vinylt, vagy hidegburkolatot vásárol. Ezt személyesen is tapasztalom, mert építőanyagokat árulok, és ezekből a keményburkolatokból iszonyat mennyiségeket értékesítünk. Ha bemész mondjuk egy Diego-ba, ott is töméntelen mennyiségű vinyl, meg laminált lapot látsz, a padlószőnyegek meg ott kullognak az áruház végében (nem úgy, mint anno a 90-es évek végén). Az akkumulátoros porszívókra egyre nagyobb az igény, és a többség az olcsó, de minőségi modelleket keresi.

(#56881) koxx válasza Piftuka (#56879) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igazából nem kell a széles változat. De tényleg mocsadék drága sajnos :/ cserébe élmény használni parkettán.

(#56882) Piftuka válasza Cyrin (#56878) üzenetére


Piftuka
veterán

Hmm... ez nagyon jó vétel. :K Ám csak a kijelölt üzletekben kapható.

Megnézve a kínálatukat ezek is:

ELECTROLUX EPF62IS PowerForce porzsákos porszívó - 18.495 Forint

ELECTROLUX EUS8X2DB UltraSilencer csendes porzsákos porszívó - 29.995 Forint

ELECTROLUX PD91-4DB Pure D9 csendes porzsákos porszívó - 42.495 Forint

Amennyiben bontatlan, utolsó darabok, úgy ezek bármelyike "Best Buy" a maga kategóriájában.

(Használt, bemutató darabként már nem.)

"Aquila non captat muscas."

(#56883) ribarszki válasza peppe79 (#56880) üzenetére


ribarszki
őstag

Valóban így van ahogy írod. Pont szüleimnél vagyunk, és megnéztem a Xiaomi 1C mini motoros fejét. Nagyon puha sörték vannak rajta. Nem is értem ezt hogy gondolták. Szinte bútort is lehetne szívni vele, olya puha. Nem csodálom, hogy ez nem szed össze szőrszálakat.

Nézd [ez] a Dyson mini motoros fejének keféje. A Xiaomihoz képest drótkefe. Ha odateszem a kezem amikor forog, fáj a tenyerem akkorát üt. Másrészt olyan ereje van a motornak, hogy az ujjadat simán eltörné ha bedugod. Ezzel nem gond az állatszőr.

Megerősítem, a Xiaomi miji motoros fej nem a legjobb. Persze ár értékben még mindig kiváló a Xiaomi, pláne kemény felületen. De nincs csoda, a Dyson azért nagyon más ligában focizik. (Árba is...)

(#56884) ribarszki válasza Piftuka (#56879) üzenetére


ribarszki
őstag

A Miele Parquett XL nekem már túl széles, nehezebb manőverezni.

[ Szerkesztve ]

(#56885) chopin42


chopin42
őstag

Múlt hét kedden rendeltem az Xiaomit 1c-t, most jött meg, töltőn van. Van csavart szőnyeg és cica is, holnap tesztelem, nálunk mit tud. Egyébként tök jó lenne, ha lehetne utángyártott tartozékokat venni hozzá (alin csak gyárit találtam, de legalább olcsón). Viszont egy dolog már akkor zavart, mikor rendeltem: az akku nem cserélhető, legalábbis szétszedés nélkül nem. Gondolom túl jó lett volna az ár-érték, és maguknak csináltak volna konkurenciát...
Mindenesetre remélem egy ideig nem is kell vele foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#56886) vycman


vycman
tag

Sziasztok!
Olvastam, hogy a kivezetés nélküli páraelszívók nem sokat érnek, de azt nem , hogy milyen szempontból?
Ha a cél nem a teljes szagmentesítés, hanem, hogy a keletkezett zsíros párát megszűrje, és ezáltal valamennyivel kevesebb zsír rakódjon le a konyhában, erre jó lehet?
Láttam, hogy vannak olyanok, amiknek mosogatógépben mosható zsírszűrője van.

(#56887) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Tegnap vettem egy Hyundai VIN28 borhűtőt. Ez valami rettent hangos. Ha nagy fordulaton megy a venti akkor az, ha kicsin akkor meg ilyen fura hangja van, mintha szivárogna az áram. Kibírhatatlan. Pedig úgy hirdetik, hogy halk...

Kínomban arra gondoltam, hogy van egy jó haverom aki mester diplomás valamilyen elektromos mérnők és egy járműjavítóban dolgozik valamint 0-24 szerel hobbiból, vele kicseréltetem a ventit mert gondolom beleraktak valami ótvar kínai fost ahelyett, hogy plusz 500 forintért egy rendeset szereltek volna bele.

Vagy Ti mit javasoltok? Nem hinném, hogy ez garis probléma lenne mert azt fogják mondani, hogy ez márpedig ilyen...

Fel is vettem videóra: [link]

Köszi előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#56888) ribarszki válasza adamssss (#56887) üzenetére


ribarszki
őstag

Szia! Nekem is Hyundai borhűtőm van és nagyon halk. VIN 12B Aludtam már mellette. Konkrétan hangtalan.
Cseréltesd ki.

[ Szerkesztve ]

(#56889) Met válasza ribarszki (#56888) üzenetére


Met
nagyúr

Aludtam már mellette.
Hány üveg bor után? Mert nem mindegy ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#56890) adamssss válasza ribarszki (#56888) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi. Raktam fel videót is. 1:10-tól jön a sípolás...

Neked rögtön hangtalan volt vagy pár nap után lett az?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#56891) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok,

Mi a véleményetek az álló szekrénybe építhető (alacsony) mikrós sütőkről? Kb. azonos áron van, mint külön a beépíthető sütő és mikro, viszont kevesebb helyet foglal.

(#56892) ribarszki válasza adamssss (#56890) üzenetére


ribarszki
őstag

Nekem azonnal halk volt. Most 2 éves. Amikor hazamegyek, csinálok majd videót, de ilyen zavaró hangja nincsen. Igazából semmilyen hangja sincs..

Tudod jöna soron a gép, és egyikbe a Kungfaomjing másikba Csingezonk venti kerül. Egyik hangosabb, másik halkabb.

Illetve az enyém 12 üveges, és ahhoz jóval kisebb hűtési teljesítmény kell mint a tiédhez. Lehet ezért halkabb? Nem tudom...

(#56893) ribarszki válasza Met (#56889) üzenetére


ribarszki
őstag

Ezt most elképzeltem, ahogy a földön fekve a hűtő előtt alszok.. :D Magas labda volt, ott a pont.

(#56894) pjen válasza vycman (#56886) üzenetére


pjen
félisten

Az első főzés után büdös lesz.A zsirfogó általában egy sűrű fémszita,ha befér a mosogató gépbe mosható.Én kiveszem a kosarat akkor befér.

(#56895) vycman válasza pjen (#56894) üzenetére


vycman
tag

Az nem baj, ha mosni kell, de hatékony?
Van olyan,amiben 2 félből van a szűrő, direkt emiatt, hogy beférjen a gépbe.

(#56896) -Ben-


-Ben-
veterán

Sziasztok,

Van itt valaki, akinek van már tapasztalata Navon márkájú hűtőszekrénnyel kapcsolatban? Milyenek ezek minőségre?

[ Szerkesztve ]

(#56897) ribarszki


ribarszki
őstag

Ha valakit mozgat a Dyson akksis porszívó, de drágának találja, az Amazon.de oldalon a Tineco S12 készülék egész jó árban van még a mai napon Prime regisztrálással. Persze a Dysonhoz képest jó árban.
A tesztekben kiválóa szerepel, én simán bevállalnám, már csak kíváncsiságképpen is.

[ Szerkesztve ]

(#56898) BBéci válasza vycman (#56895) üzenetére


BBéci
titán

Nem hatékony, szinte semmit nem ér, mókusvakítás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#56899) chopin42 válasza chopin42 (#56885) üzenetére


chopin42
őstag

Gyorsteszt után: a szőnyeg a puha kefével problémás, a macska alomnál lévő gumival úgy ahogy elbírt, de a szobai csavart nem igen megy, megáll a kefe. A kisebb, sörtés cucc ágyon pöpec, szőnyegen tűrhető, legfeljebb az lesz befogva. Padlóra a puha kefe szuper, jól szív. Holnap bővebben.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#56900) daver88 válasza -Ben- (#56896) üzenetére


daver88
aktív tag

Üdv!

Vestel gyártósor (török), ahogy az árán is látod, a belépő kategória. Nincs túlgondolva, egyszerű... - olcsó hűtő 3 év garival. Van piaca, sokan keresik ezt a kategóriát.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.