Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56501) #73959936 válasza tboy93 (#56500) üzenetére


#73959936
törölt tag

hát fura ez, mert a Beko kivételével minden márkára 1-2 év gari van, kivéve a kiterjesztett garit, de azért külön kell fizetni évente. (említett gyártmány 5 év)

én csak a gari miatt biztos, hogy nem azt venném -
(még akkor sem, ha sem előítélet se tapasztalatom nincs)

talán bosch és aeg között vacilálnék

[ Szerkesztve ]

(#56502) arcsin válasza tboy93 (#56500) üzenetére


arcsin
senior tag

legyen sok (min 2) szöszgyűjtő. Szivacs lent. a többi már egyéni preferencia. LED, gyűrődésmentes forgatás x ideig. Nézd meg a programtáblázatot a használatikban ha már leszűkült 3-4 re.Azért érdemes, mert nem kellemes amikor már a beszerelés után derül ki a használatiból ez meg az.... Plusz minél több gari. (3+)

[ Szerkesztve ]

(#56503) Grande Ale válasza #40553216 (#56496) üzenetére


Grande Ale
őstag

Így van. Valamint ahogy megfigyeltem, csak az utolsó fázis végső szakaszában pörgeti a centrit fullra, tehát nem sokat megy max fordulaton, így is kímélve a ruhat. Döbbenet a Miele, semmihez nem hasonlítható.

(#56504) tboy93 válasza arcsin (#56502) üzenetére


tboy93
nagyúr

A szivacs lent alatt mit értesz?

(#56505) ribarszki válasza tboy93 (#56504) üzenetére


ribarszki
őstag

A gép alján, ajtó mögött található kondenzátor lamellái előtt legyen kivehető, mosható szivacs.

[ Szerkesztve ]

(#56506) arcsin válasza ribarszki (#56505) üzenetére


arcsin
senior tag

Mi elmentünk a MM-ba és "szétszereltük" a lenti szűrőt meg az ajtós szűrőt annál amelyiknél nem volt teljesen egyértelmű a használati utasítás alapján, vagy tutira akartunk menni vele. Nem szólt be senki miatta. :) Anno asszem a zanussi szárítógép volt ami rohadt csalódás volt a szűrők terén.

[ Szerkesztve ]

(#56507) st6969


st6969
őstag

Nekem egy Siemens WT44W260BY öntisztító kondenzátoros szárítógépem van. Nincs lent semmiféle ablak sajnos, amin keresztül látni lehetne a lamellákat. Így azt se tudom, szűrő van-e ott :( Lehet, nem véletlen, így kiderülne, mennyi lerakódás van rajta...
Most lesz 5 éves decemberben. Eddig jó (kopp-kopp-kopp), de azért jó lenne tudni, hogy kell-e takarítás...Bár, lehet, hogy hagyom, ameddig megy, nem költök rá. Ha megadja magát, nézek egy hőszivattyúsat, amiből kivehető a kondenzátor, és elmosható (ha jól tévedek, ma már létezik ilyen...)

(#56508) tboy93 válasza ribarszki (#56505) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha jól sejtem, ez a specifikációban nincs jelezve. Tudtok olyan gyártókat mondani, akikre ez jellemző?

Ilyesmiket nézegettem, elux gépekről mik a vélemények?

Ha a mosógépem 6.5kg-os, van értelme 8kg-os szárítógépet venni? :F

[ Szerkesztve ]

(#56509) arcsin válasza tboy93 (#56508) üzenetére


arcsin
senior tag

Ne haragudj, de googlebe beírod hogy a gép márkáját+tipusát és a tisztítás fejezethez görgetsz. Ebben nincs szivacs.

(#56510) tboy93 válasza arcsin (#56509) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ok, köszi, így már el tudok indulni :R

(#56511) arcsin válasza tboy93 (#56510) üzenetére


arcsin
senior tag

Pld ez szűrős. Tisztításnál látszik is hogy csap alatt mossa a szivacsot.

(#56512) Viiktor1989 válasza BB9000 (#56499) üzenetére


Viiktor1989
tag

Igazad van,osszekevertem a kettőt 😁

(#56513) flegga92 válasza st6969 (#56507) üzenetére


flegga92
senior tag

Nincs ott szűrő. Annyit csinál, hogy a kondenzvizet időnkét visszaspricceli a lamellákra, amitől vagy lejön róla a szösz, vagy inkább nem. Én annó direkt e miatt vettem meg az olcsóbb nem öntisztító Boscht. 3 éves lesz, még mindig viszonylag tiszták a lamellák, 5 szárításonként mosom a szivacsot, meg ha kicsit több szösz van, a kinti részen kiporszívózom.
Hűszivattyús kivehető kondenzátoros szerintem nem is lesz soha, ugyanis bele van vezetve a hűtőközeg, azért működik hatékonyan. Tisztítani csak úgy lehet, hogy előtte lefejtik a gázt, kiszedik, kimossák, gázt újra töltik.
Én rákérdeztem a Boschnál anno, egy ilyen takarítás 10-15k körül van, gari időn belül, ha e miatt csökken a szárítási képesség ingyen kitakarítják. Nekem 5 év gari van rajta, ha addig nem történik vele baj, ki fogom takarítattni.

(#56514) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

sziasztok, nem találtam külön topikot és itt rákeresve sincs sok találat:
van-e ajánlott egybegép mosó-szárító funkcióval, mondjuk 200k Ft-ig?
Jelenlegi az sima mosó Beko, áráért teljesen oké (amúgy nem annyira). Ex nejemnek vettem egy nfc-s candyt nyáron, az is működik, de pl. centrifugája valami egészen elképesztően, eszelősen hangos, na olyan nem kellene, mert nálunk a konyhában van és lesz is a cucc.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#56515) Nagya21 válasza Grande Ale (#56503) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Eluxom is így centriz már 4 éve, meg az előtte levő Aristonom is.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#56516) zoleeno1 válasza Grande Ale (#56503) üzenetére


zoleeno1
addikt

Ugyanigy centrizik a gorenje gépünk is... Döbbenet... :DDD

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#56517) Grande Ale válasza zoleeno1 (#56516) üzenetére


Grande Ale
őstag

Elhiszem, nem volt még gorenjem... AEG volt ezelőtt, az a végső centri kezdetétől fullon , a beallitottnak megfelelően pörgette.

(#56518) tboy93 válasza arcsin (#56511) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ez a gép szerinted rendben van? Mosható szűrő, elég sok program, 3 év gari.

(#56519) arcsin válasza tboy93 (#56518) üzenetére


arcsin
senior tag

Én bólintanék rá, de gorenjénél szokott lenni általában +x év gari és/vagy olcsóbb is tud lenni ez a gép ÁK szerint.

(#56520) ribarszki válasza tboy93 (#56518) üzenetére


ribarszki
őstag

Nekünk Gorenje hőszipkás szárítónk van. A legigénytelenebb, legótvarabb, legszarabb háztartasi gepünk ami itt megfordult. Szívből gyűlölöm. Soha többet Gorenje.
Cseréltek rajta ajtót, mert szériahibában szelelt az összes. (Csere után is. Párás a mosókonyha)
Kihajtást kellett cserélni rajta, most meg a feszítő görgőcsapágy nyikorog britálisan. Ja az első szétsuedéskor letörtek a műanyag patentek. A kondenzátor 2 év után annyiraveltömődött, hogy szervíz takarította, pedig van szivacs előtte.
Egy vicc ez a gép. (Nem olyan mint ami a képen van, de Gorenje. Ez pedig bővem elég, hogy több ilyen szar ide nem jön)

[ Szerkesztve ]

(#56521) tboy93 válasza arcsin (#56519) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hát az edigitalnál tudnék +2 évet venni 16-ért ... :)

(#56522) BB9000 válasza tboy93 (#56518) üzenetére


BB9000
senior tag

Nekem Bosch szárítógépem van. Nem öntisztító a kondenzátora, de van szivacs a lamellák előtt és dupla szöszgyűjtője van. Teljesen meg vagyok vele elégedve. 5 év garival adták. Akkor az volt a promóció. Tudom ajánlani. A ma kapható ugyanolyan kategóriájú gép: Bosch WTR85V00BY 2020 okt 31.-ig tart a Bosch nál az aktuális szárítógép promóció. Ez a konkrét típus is benne van a listában !!! 10% -ot visszakapsz az árából! Bosch promó link

[ Szerkesztve ]

(#56523) tboy93 válasza ribarszki (#56520) üzenetére


tboy93
nagyúr

Köszi a véleményt :R

(#56524) tboy93 válasza BB9000 (#56522) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jól hangzik, de mindenhol csak 2 évet látok bosch garira.

Volt vele bármilyen problémátok? (tudom, hogy nem konrkétan ez a típus a tied)

[ Szerkesztve ]

(#56525) BB9000 válasza st6969 (#56507) üzenetére


BB9000
senior tag

A szárítógépnél a kondenzátor elszennyeződését úgy veszed észre, hogy megnövekszik a fogyasztása. Én folyamatosan mérem a fogyasztását. Az enyém még csak 2 éves, de nincs észrevehető fogyasztásnövekedés. Mérd meg te is néhány szárítási ciklus alatt a gép fogyasztását és kalkulálj egy átlagot, majd évek múlva ismételd meg a méréseket.

(#56526) BB9000 válasza tboy93 (#56524) üzenetére


BB9000
senior tag

A géppel nincs semmi gond. A probléma velünk van, és a ruháinkkal. :) Sok ruha összement egy picit (vagy nagyon) a gépi szárításkor. Pedig kiválogatjuk és csak azt pakoljuk be, ami a címke szerint gépben is szárítható. De ez nem a Bosch hibája. Bármelyik márkát vettük volna szerintem ugyanez lenne a tapasztalat.

Most 2 év a gari. Amikor vettem, akkor promócióban adtak 2+3 évet.

[ Szerkesztve ]

(#56527) st6969 válasza BB9000 (#56525) üzenetére


st6969
őstag

Ez jó ötlet, ezt kellett volna tennem még új korában, majd évente ismételni, hogy hogyan alakul. Talán egy ciklus idejét is lehetett volna mérni akkor és most kb. hasonló töltetnél.

(#56528) cd930 válasza tboy93 (#56524) üzenetére


cd930
aktív tag

A kondenzációs szárítógép kevésbé hajlamos a sokba kerülő meghibásodásra, mivel pont a hőszivattyú a drága mulatság.
A hőszivattyús viszont fele-harmadannyi áramot fogyaszt, ami miatt sokkal takarékosabb.
Ha keveset tervezed használni, akkor megérheti a kondenzációs. Ha vége a jó időnek, mi hetente többször is használjuk, nekünk nem vitás, hogy a programonkénti bő 50 Ft-nyi áramárkülönbség miatt a hőszivattyús a nyerő.

+ a hőszivattyús alacsonyabb hőfokon szárít, így abba bármilyen ruhát beletehetsz, nem fog összemenni, mint ahogy az előfordul a kondenzációsnál.

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#56529) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani 100-120e körül szabadon álló A++ mosogatógépet, ami 13 terítéket kezel és jók a tapasztalatok vele? Eddig főleg Bosch-t néztem.

Ami kérdés felmerült a fórum olvasása közben, ha ennél a márkánál maradok:
- vario kosár vagy a fiók a jobb? szerintem az utóbbi kevesebb helyet foglal, persze időigényesebb szépen minden evőeszközt belepakolni
- a sóadagoló hiánya az valóban zavaró?

Köszönöm!

(#56530) Gömbike válasza st6969 (#56507) üzenetére


Gömbike
senior tag

A hőszivattyúsnál NEM lehet kivenni a kondenzátort. Ez a lényege, zárt rendszer.

A normál kondenzációsnál igen. Ott 5 perc a takarítás.

De már csak elvétve lehet ilyen gépet újan vásárolni.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#56531) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Két mikro közti különbség érdekelne:
Samsung MG23K3515AK/EO
Samsung MG23K3515AK/OL

Van a 3 színből EO és OL végűek, és nem tudok rájönni, hogy mi a különbség.
Az EO-nál írja az Emag-on hogy mechanikus, de nem tudom, hogy mire utalhat. Csak nem az EO-s gombos, az OL meg érintős?

(#56532) #94529552 válasza [CS]Blade2 (#56531) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem ugyanaz, csak az OL végű a román verzió lehet, a másik meg a magyaroknak(is) gyártott. Egyik se mechanikus, mert a mechanikusnak nevezett mikróknak csak 2 egyszerű forgató gombjuk van, ezeket meg az érintősök közé sorolják, és az nagyjából mindegy, hogy most halkan, vagy kicsit hallhatóbban kattannak a gombok, mint ahogy van silent klikkes egérgomb, vagy a hangosan kattanó verzió.

(#56533) T J válasza tboy93 (#56504) üzenetére


T J
tag

Bosch serie4 manuális tisztítású, ennél van lent egy szivacs a lamellák előtt, és fent egy dupla szűrő.
Bosch serie 6-tól nincs lent szivacs, mert öntisztító. Azaz a fent összegyűlt vizet ráönti a lamellákra. Nem tudom mennyire viszi le a finom szöszt (a mérnökök szerint eléggé), de mivel desztillált víz, így legalább vízkőlerakódástól nem kell tartani.
Nekem serie4 van, egyetlen bajom vele hogy a gumi nem zár tökéletesen, ezért egy kis pára és illat kijön belőle. Mondjuk ez a kis pára elhanyagolható az összegyűjtött 0,7-2l víz/adag mellett.

(#56534) st6969 válasza Gömbike (#56530) üzenetére


st6969
őstag

& (#56513) flegga92
Igazatok van, kevertem kicsit a dolgokat...A Miele jól rémlett viszont, ott hirdetik, hogy "karbantatásmentes hőcserélő". Erre emlékeztem :B
Mindegy, a problémát, amiről szó van, a Miele elvileg megoldotta.

(#56535) tboy93 válasza T J (#56533) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ez serie4?

(#56536) ribarszki válasza tboy93 (#56535) üzenetére


ribarszki
őstag

Ez öntisztítós. Alul van írva, hogy self cleaning. Bosch oldalán keress inkább.

[ Szerkesztve ]

(#56537) tboy93 válasza ribarszki (#56536) üzenetére


tboy93
nagyúr

Felneztem oda is, elvileg ez mar serie4: WTR85V90BY Es ha minden igaz az akcióban is reszt vesz, szoval olyan ~165k korul elhozhato.

Van moshato szuroparna, 8kg-os, lcd kijelző, sokféle program, 2 év gari.

Ez elvileg igy okés?

(#56538) T J válasza tboy93 (#56535) üzenetére


T J
tag

Igen ez a WTR85V00BY Serie4. Ilyenem van majdnem 2 éve. Kézzel tisztítható szivacs van alul.

(#56539) T J válasza tboy93 (#56537) üzenetére


T J
tag

Ez is s4. Kép alapján annyi a különbség, hogy más színű az ajtó és a gomb. A gumi ugyan az, vagyis ez se zár tökéletesen.
Amúgy jó gép lehet ez is.

[ Szerkesztve ]

(#56540) ribarszki válasza T J (#56538) üzenetére


ribarszki
őstag

Tényleg. Megzavarat az ÁK kép, mert ott Self Cleaning Condensator van írva a gépre, de valójában nem. Akkor félrevezető infót adtam a kollégának.

(#56541) tboy93 válasza T J (#56539) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ahogy nézem, ebben a kategóriában tökéletes gép nincs :D Vagy nincs mosható szivacs, vagy ereszt a guminál és szelel vagy egyéb idegesítő nyűgjei vannak :W

Mennyire párásodsz? A fürdőben lesz a gép, épp elég pára van így is, ezt szeretnénk csökkenteni a teregetés elhagyásával :U

(#56542) tboy93 válasza BB9000 (#56522) üzenetére


tboy93
nagyúr

Neked sem zár tökéletesen a gumi tömítés?

(#56543) tboy93 válasza cd930 (#56528) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mindenképp hőszivattyúsat szeretnék.

(#56544) BB9000 válasza tboy93 (#56542) üzenetére


BB9000
senior tag

Nem vettem észre, hogy ne zárna tökéletesen a gumi és emiatt bepárásodna a fürdőszoba, vagy bármi gond lenne. Nálam 42 légköbméter a földszinti fürdőszoba (14 x 3) , télen ha megy a szárítógép, akkor 2-3 óra alatt egy szárítóprogram érezhetően felmelegíti a levegőjét, de nincs jelentős párásodás.

[ Szerkesztve ]

(#56545) cd930 válasza BB9000 (#56544) üzenetére


cd930
aktív tag

42 m3 az rengeteg. Egy panel fürdőszobája ennek a negyede sincs.
Az előző kicsinyke fürdőszobánkban nagyon lehetett érezni a szárítógép okozta meleget és párát is (a mi gépünk ajtaja először engedett egy kicsit, de aztán típushba miatt ingyenesen javították-cserélték a szigetelést mindenkinek, aki bejelentette).
Akinek kicsi és ablaktalan fürdője van, az mindenképp számítson hőmérséklet-emelkedésre a szárítás miatt.
Aki eddig is ott teregetett, annak mindettől függetlenül jóval kevesebb pára lesz.

20+ éve a Prohardveren

(#56546) Donki Hóte válasza [CS]Blade2 (#56531) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ezek jó mikrók egyébként? Ezt néztük mi is ki, mert kinézetben illenek a beépített sütőhöz...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#56547) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok,
porszívó választás előtt állok. Nincs háziállat, pici szőnyeg van csak, így különösebb igényeket sem támasztok a porszívóval szemben. Emiatt a viszonylag szűk helyen való tárolás miatt illetve ha lehet akksis működésről egy álló-kézi porszívó jutott eszembe. Erről mi a véleményetek, megéri? Mosható a szűrője, ezek szerint nem kell cserélni benne néhány havonta? [BOSCH BCHF2MX16 Serie 2] a Mediaban.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#56548) koxx válasza lehella (#56547) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Szerintem a Bosch felejtős, inkább egy Xiaomit vegyél ugyanennyiért. [link]

(#56549) [CS]Blade2 válasza Donki Hóte (#56546) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Nem tudom, de magunknak ilyet veszünk, meg bátyám-ék kapnak egyet karácsonyra.
Eddig volt egy Whirlpool, kicsi, két tekerőgombbal. Az nagyon sokáig megvolt. Aztán volt egy Samsung, már akkoriban is kerámiás, az igazából működött amikor odaajándékoztuk a környéken egy nőnek és a gyerekeinek, mert leégett a házuk és vele együtt minden cuccuk. Annyi baja volt, hogy megsérült benne ez a kerámia felület. Utána lett a meglevő GT 285 SL, ami egy komolyabb, nagyobb gép volt, de durván 5 év alatt ez szépen tönkrement. Először kigyulladt benne az a lap belül az oldalán, de azt lehetett cserélni. Aztán mivel festett volt a belseje, a belső élénél és a görgőknél körben elkezdett rozsdásodni, most meg néha elmegy a betáp 1-1 másodpercre.

Néztem egy CASO-t, ami rozsdamentes acél és légkeveréses, és még el is férne, de 80.000Ft. Papíron ez a felület lenne a legtartósabb, de nehéz tisztítani, állítólag nagy a hőveszteség, bár bírja is a hőt, és bár karcolódik és lehet is dörzsölni, idővel undorító lenne a belseje, és a szagokat is képes beszívni. Szóval jóval foglalkozósabb, minden használat után ki kellene takarítani, és stb.

Na most, ha ennyiért a belső felület tartós, attól még minden más imanapság rövid élettartamra van csinálva, ergó lehet, hogy azt meg úgy dobhatnánk ki, hogy a belseje még elmenne 5 évig, de már be sem kapcsol, szarok a gombok, az ajtó, bármi.

Így igazából az döntött, hogy tudjuk, hogy ezek már durván csak max.5 évet mennek el, ennyiért meg visszaosztva havi 500Ft-os költségre kijön egy Samsung. A kerámia belső könnyen, egy ronggyal tisztítható, és egészséges.

Vannak ismert hátrányai, de ezeket én tudom így a vásárlás előtt. Pl.: melegítés közben nem látod, hogy mi történik, mert gyenge a világítása és rohadt sötét az ajtó. A grill teljesítménye gyenge és lassú.
Ha ebből valamelyikkel nem tudnál együtt élni, akkor nem ajánlom így látatlanban.

Egyébként nagyjából mindegyiknek vannak hibái:
Rezeg az oldala, 90°-ban nyílik csak az ajtó, marió zenét játszik amikor kész a melegítés, vagy 8 gombot kell megnyomni, hogy melegíts egy pohár vizet, zongoralakk az egész, stb. Gyakorlatilag az alapján tudsz választani, hogy az ismert 2-3-4 hibáival együtt tudsz-e élni egy-egy típusnak.

(#56550) polonic


polonic
félisten

Új hűtőnél, ha csak megdöntve volt szállításnál, be lehet dugni 2-3 óra múlva?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.