Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) Willie válasza Terminator_ (#4900) üzenetére


Willie
őstag

Köszi a válaszodat! Akkor a Samsungot elfelejtjük. Maradjanak a TV-knél, a telefonoknál. :D

Akkor második körben - ezekről mi a vélemény?
Zanussi ZWG 5100 P
Siemens WM10B060BY
Bosch WAB20060BY
Bosch WAE20164
Zanussi ZWS 1101
Zanussi ZWG 7100 P
Zanussi ZWS 2101
Zanussi ZWS 3101
Zanussi ZWG 5120 P
Electrolux EWP106300W
Electrolux EWS106410W
Siemens WM12A17HBY
Electrolux EWP126300W
Electrolux EWP 106200
Electrolux EWF126410W
Bosch WAE 2039 KPL

Elnézéseteket kérem emiatt a rengeteg link miatt, de nagyon tanácstalan vagyok. Így inkább belinkelném azokat a gépeket, amik még beleférnek az árkategóriába - azon márkák közül, amiket én szimpatikusnak találok. Esetleg mi az, amit el kell felejteni? És mi az amit, még be lehetne venni a márkák közé?
Az igaz, hogy a Zanussi = Electrolux ?
Melyik webshopból érdemes háztartási gépet vásárolni?

Előre is köszönöm a választ - a segítséget.

Üdv.

(#4902) Terminator_ válasza Willie (#4901) üzenetére


Terminator_
tag

Sajnos ezekre nem nagyon tudok mit mondani ha választanom kellene Bosch lenne a választás,de biztos van közöttünk aki vett már valamelyik típusból várd meg a véleményét.

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#4903) neduddki válasza Willie (#4901) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

aeg-elektrolux-zanussi /miosegi sorrend/ es bosch-siemens egy konszern a felsoroltadbol

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4904) Dluinet válasza Willie (#4898) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A 900-1000 fordulatosokat érdemes megvenni szinte mindegyikből

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4905) buci30


buci30
addikt

Na most kicsit utána jártam mert mindegyik videónak ott van a végén ,hogy 3fázisu bekötés.
Ami ugye már nagy üzemi áram ami majd 100ezer az hogy kapok egy uj dobozt plusz bevezettettem stb stb.
Szóval ha mondjuk nem nézem a garit akkor muszáj ezt 3fázisra bekötni nem lehet 1re?

pl.:
Ez a félindukciós:
electrolux ehg 6341 fok

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#4906) buci30 válasza buci30 (#4905) üzenetére


buci30
addikt

Na meglestem közbe a használati utasítást amit lelehet tölteni és ott van a végén ,hogy: 220-240 V 50-60 Hz
Tehát akkor minek kéne nekem 3fázis? :D
Max kettő szerintem de tuti ,hogy egy is elég lesz igaz nem értek hozzá de egy villanyszerelő megtudja ezt oldani azért tanulta :)

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#4907) csemberlen válasza buci30 (#4906) üzenetére


csemberlen
őstag

Ha eddig is villannyal főztél akkor elég lesz. 1*32A valószinű megvan nálad a villanyóránál. Már nem kötelező saját szakszervizükkel beköttetni, csak olyan szakival aki le tudja pecsételni a garilevelet.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#4908) buci30 válasza csemberlen (#4907) üzenetére


buci30
addikt

:C :R Köszi szépen! Már kezdtem megijedni komolyan ettől a 3fázistól ,hogy bekel köttetnem ennyi pénzért azt is... :D

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#4909) #10726912 válasza Willie (#4901) üzenetére


#10726912
törölt tag

Sógoroméknak volt BOSCH mosó gépük, egy év garanciával vették, garancia letelte után a program kapcsoló adta meg magát, 2008-ban 38 ezer lett volna a cseréje. Vettek egy leértékelt CANDY-t, 35-ért, azóta azzal mosnak (nem fullos nem nagy fordulatú centrifuga, és X energia osztály, de megy). Nekünk a wörpul megadta magát kétszer is, elsőre a program kapcsoló, javíttattuk (35K szereléssel együtt, mostanra a motor dobta be a kulcsot, azóta félre tettük, vettünk egy SAMSUNG WF0508NXWG-t, közel egy évesen 60-ért, nálunk van 5 hónapja, eddig jó (nem kellett egy hónap után csapágyaztatni).
Két eset van: vagy veszel full megbízhatót, amiket itt ajánlanak és nem hazardírozol, vagy veszel használtan 40-50K-val kevesebbért egy két éveset szakemberrel megnézetve, és marad pénzed az esetleges javíttatásokra.
AEG-et, Elektroluxot nézegesd esetleg, elég jó véleménnyel vannak róluk. De sajnos az a tapasztalat, hogy már nem nagyon van 100%-ig megbízható gép. Talán pl a csúnya wörpúlnak is az ára a nagy előnye egyben: egy év garancia, elég sok használat mellett jól üzemelt az 5 év alatt és 70K alatt megkapod, nem buksz akkorát, mint a 100K felettiekkel...(tervezem az enyémhez is az új motor megvételét, 18K-ért ismét üzemképes lenne :U ...).

(#4910) csibor


csibor
őstag

LG No FROST MULTIAIR FLOW GR-349SQF néztem ki használtan. No Frost menyiben más mint a hagyományos?

(#4911) harry válasza csemberlen (#4907) üzenetére


harry
veterán

Ha már témánál vagyunk: ha szeretném áthelyezni a sütőt(+főzőlapot) egy másik helyiségbe, akkor lehet elég lenne, ha simán a másik helyen bedugnám a konnektorba? Hol tudom megnézni, hogy hány amperes a biztosíték, vagy mi kell ehhez?
Jelenleg úgy tudom, 3 fázison van. Ez esetben viszont az megszakítóktól kéne vinnem egy 5 eres kábelt az új helyre?
(Hozzáteszem, ez a biztosíték, megszakítók, egyebek világa nekem új, lehet rosszul használom a kifejezéseket).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4912) M_o_g_y_i válasza csibor (#4910) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Nem fagy össze a cucc a fagyasztóban, és keringteti a levegőt a hűtőrészben is. Gyorsabban áthűl ezzel a berakott "áru". :K
Pont ilyen LG-m van (csak a szürke), jelenleg 11 éves elmúlt. ;)

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#4913) harry válasza csibor (#4910) üzenetére


harry
veterán

Engem nem ragadt meg a dolog. Amennyire tudom hangosabb, és némileg többet fogyaszt (ugye a levegőkeringtetés miatt). Évente leolvasztani meg amúgy sem annyira nagy meló. Takarítani ezt is kéne, noha lehet kicsit egyszerűbb, ha nincs jég...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4914) neduddki válasza csibor (#4910) üzenetére


neduddki
nagyúr

H!

addig nem inditja ujra a hutest mig a hatfal el nemeri a +5 fokot

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4915) tildy válasza harry (#4913) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem volt, van mindkettő, automata leolvasztós is meg no-frostos is. Csak no frostosat vennék, sajnos most londonban nem olyanunk van, utálom is kegyetlenül.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4916) M_o_g_y_i válasza tildy (#4915) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Én anyámékat is rábeszéltem ilyen LG-re anno, csak ők a GR-389SQF-est, a nagyobbikat vették. Nagyon "szeretik", főként mert gyorsan hűt és nem fagy össze semmi a fagyasztóban. :N :C

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#4917) harry válasza harry (#4911) üzenetére


harry
veterán

De, lehet elég lenne csak a sütőt behozni, most konkrétan nem tudom, de úgy látom, ilyen 3.5kW körüli teljesítményű, akkor az 15A. Ennyit elbír egy mezei konnektor? Hogy tudok megbizonyosodni erről, azon kívül, hogy bedugom és megnézem?
De gondolom bírnia kell, egy tetszőleges elektromos fűtőtest sem marad el ettől sokkal.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4918) harry válasza harry (#4917) üzenetére


harry
veterán

(Sőt, megnéztem, ez konkrétan 3kW, ami 13A, ennyit csak kibír).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4919) csemberlen válasza harry (#4917) üzenetére


csemberlen
őstag

Ekkora teljesitményt nem illik dugaljból vételezni még akkor sem ha ha 16A van ráirva, és a süzőt is dugvilla van. Ehhez különálló áramkör szükséges megszakitás nélkül az elosztótól. 4-es vagy 2,5mm2 réz vezeték/kábellel. Fözőlapra ugyanez a helyzet. Oda 2 fázist kell elvinni. Dugaljba még inkább nem köthető.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#4920) Met


Met
nagyúr

Múlthéten kint volt az elmű átnézni a villanyórát mert át lett íratva.
Mondta a csávó hogy órát kell cseréltetni meg új kábel a biztosítékig mert ez nem elég, nagyobb kell.
Mondjuk idáig is villany tűzhely volt (és lesz is), de ez +100k

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4921) csemberlen válasza Met (#4920) üzenetére


csemberlen
őstag

+100k ezt honnan veszed?? Milyen lakás, ház ez? Milyen messze van az óra, és a bizti tábla? Miben megy a jelenlegi bejövő fővezetéked?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#4922) Met válasza csemberlen (#4921) üzenetére


Met
nagyúr

Az elműs mondta :U
8 emeletes téga (Árpádhíd pesti hídfő), az óra kint van a lépcsőházba, 4-5 méter vezeték kell kb.

A volt szomszéd villanyszerelő és az mondta hogy nem feltétlen kell cserélni mert bírni fogja, úgyse megy egyszerre minden.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4923) DeFranco


DeFranco
nagyúr

basszus, nemide

ide

[ Szerkesztve ]

(#4924) csemberlen válasza DeFranco (#4923) üzenetére


csemberlen
őstag

Mit kell ezen elmagyarázni? A legtöbb áram a bejövő vezetéken folyik, és a kötés az mindig a legveszélyesebb. Idővel elfáradt, nem lett utánahúzva a kötésnél, vagy eleve rossz volt. Nagy hő keletkezett, ettől kigyulladt.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#4925) csemberlen válasza Met (#4922) üzenetére


csemberlen
őstag

Ez max 30ezres meló, legalábbis nálam. A szomszéd villanyszerelő azt mondta, az kb olyan, hogy angol tudósok megállapitották. Ha valami történik akkor nem a szomszéd fog helytállni a kárért.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#4926) Met válasza csemberlen (#4925) üzenetére


Met
nagyúr

És Te elmű képes szerelő vagy? :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4927) DeFranco válasza csemberlen (#4924) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mert nem tudom, hogy mi okozta, a kötés, az, hogy réz alumíniummal találkozhatott, vagy valami egyéb ok. Azt sem tudtam, hogy amit mondott az ürge, annak van-e egyáltalán valami értelme, vagy nincs semmi.

Azt sem tudom, hogy ezt lehet-e kell-e időnként ellenőrizni. Azt sem tudom, hogy ezt házilag meg lehet-e tenni, vagy szakember kell hozzá. stb.stb.

Gondolom csak nem baj, hogy megkérdeztem. :U

(#4928) csemberlen válasza Met (#4926) üzenetére


csemberlen
őstag

Én személy szerint nem, de 3 regszerelő kollega pecsét+aláirás képes akivel együtt dolgozunk.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#4929) csemberlen válasza DeFranco (#4927) üzenetére


csemberlen
őstag

Dehogy baj, csak nekem annyira evidens volt. Azt mondanám, hogy egy picit is műszaki ember, ha 1-2 évente belekukkant az elosztó belsejébe, csavarokat utánahuzza, melegedés nyomokat nézeget az nagyon hasznos. Ugyanez a dugaljaknál is 2-3 évente, főként nagyobb fogyasztóknál sok bajt megelőzhet.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#4930) harry válasza csemberlen (#4919) üzenetére


harry
veterán

Ennek nemigazán örülök. Azt hogy tudnám megvizsgálni, hogy pont az a konnektor, vajon megszakítás nélkül jön-e az elosztóig? Lépcsőházban van egy villanyóra, idebent pedig egy elosztó doboz, sok kapcsolóval (kismegszakító?). Keressem meg, melyik tartozik ehhez a konnektorhoz, hagyjam csak ezt felkapcsolva, és nézzem meg, hol van még áram?
Mondjuk igen kétlem, hogy külön ágon lenne.

De ezzel talán átmegyek a másik topicba inkább.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4931) Willie válasza Terminator_ (#4902) üzenetére


Willie
őstag

Köszönöm a válaszodat! :)

(#4903) neduddki:
Neked is! :)

(#4904) Dluinet:

Köszi! :) Ennél nagyobbat nem érdemes? Vagy csak szimplán felesleges?

(#4909) Tiger.huhhhh:
Köszönöm! :)
Én is így látom most már, ami 70-90.000 Forintért van újonnan annak az életkora meghatározhatatlan - szomorú, hogy ilyen világot élünk!
Használtban nem igazán gondolkoztunk eddig, de megfontoljuk a dolgot az említettek miatt. De szerintem a végén úgy is újat fogunk vásárolni.

(#4932) #10726912 válasza Willie (#4931) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nem szomorú...TERVEZETT. Mióta láttam ezt a kisfilmet, elég sok mindenre találok magyarázatot....meg sem lepődök, ha újként vett dolog egy-két év alatt megnyekken :)

[ Szerkesztve ]

(#4933) Dluinet válasza Willie (#4931) üzenetére


Dluinet
nagyúr

900-1000 fordulatosak strapabíróbbak, mert alkatrészeik az 1200-asból vannak.
Fölösleges nagyobb fordulat, mert csak a vasalás lesz kínszenvedés.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4934) csemberlen válasza Dluinet (#4933) üzenetére


csemberlen
őstag

Mindenkinek más a fölösleges. Ha száritógépbe kerül a ruha akkor vasalható lesz.. 1200-es csökkenthető, 900-as nem növelhető szerintem

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#4935) Terminator_ válasza Willie (#4931) üzenetére


Terminator_
tag

A tervezett elavulás nem érinti a 10-évnél öregebb AEG, SIEMENS gépeket azok még 10-15-öt elmennek kb...

És már azok is 1000 illetve 1200-as centrivel rendelkeznek A kategóriában.

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#4936) Met


Met
nagyúr

Van valami lényeges különbség a hordozható indukciós lap között és a beépíthető között?
A nyilvánvalón kívül (méret, egy edény hely stb.).

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4937) csemberlen válasza Met (#4936) üzenetére


csemberlen
őstag

A hordozható kirándulásra, nyaralóba való, és nem a lakás konyhájába! Mielőtt megvettem az első beépitett lapomat vettem egy ilyet 10e-ért. Egy kisebb lábossal megbirkozik, gyors.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#4938) Met válasza csemberlen (#4937) üzenetére


Met
nagyúr

Jó, mert most veszünk egyet kipróbálni milyen egy indukciós.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4939) csemberlen válasza Met (#4938) üzenetére


csemberlen
őstag

Ha jársz a 17 kerben odadom kipróbálni , az enyém ugyis csak pihenget.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#4940) Met válasza csemberlen (#4939) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi de nem járok arra, meg 10k nem egy nagy összeg.
Teszteljük aztán majd kitaláljuk mi lesz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4941) canniball válasza DeFranco (#4851) üzenetére


canniball
nagyúr

"Szerintem az már régen rossz, ha másfél centit bármilyen irányba elmozog."
Pedig nekünk a Bosch WFC 1662 néha ennél többet is elmozog, jellemzően akkor ha valami "súlyosabb" ruhadarab is keveredik a mosandók közé. Persze lehet hogy itt az a probléma forrása hogy túl nagyot lejt a padló (cca. 60cm alatt ~1cm, nem tudom ez mennyire van rendben), illetve hogy relatíve elég magasra (kb. 3cm) vannak állítva a lábai.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4942) csibor


csibor
őstag

Szerintetek lehet szerezni használt vezérlőpanelt Fagor mosógéphez? Újonnan 50-60K. 1F4611

(#4943) Morris válasza csibor (#4942) üzenetére


Morris
veterán

Lehet, de ehhez egy-két mosógépszerelőt kell felhívni. Általában nekik van elfekvőben mindig valami alkatrész
Nekem 25k-ért akart adni az egyik szerelő 3 hónap garral és 6k beszerelési költséggel. Eredmény: Új mosógép. :o

[ Szerkesztve ]

(#4944) csibor válasza Morris (#4943) üzenetére


csibor
őstag

Ex-em ajánlotta fel, neki mondott a szerelő új panel+ szerelés ennyit. Bár ha belegondolok 30K-ért már egész jó használt mosógépeket lehet kapni :F

Bár az a röhejes az elődje FE-1158 még mindig jó 2002 gyártás.

[ Szerkesztve ]

(#4945) Morris válasza csibor (#4944) üzenetére


Morris
veterán

Az a baj, hogy ebben az esetben nincs ésszerű döntés.
Ha most kicseréled a panelt, akkor is lutri, hogy mennyit bír. Plusz az összes többi alkatrész is öreg már (motor, szivattyú, stb)
Ha új vezérlőpanelt veszel, akkor szintén igaz az előbbi állítás de 50-60k-t kifizettél.
Ha használt mosógépet veszel, akkor abban sem újak már az alkatrészek.
Az új mosógép meg 5 évet bír jobb esetben meghibásodás nélkül. (vagy ameddig él a gari)

Én új gép mellett döntöttem (74k - Zanussi felültöltős) meglásssuk majd mit tud... :U

(#4946) Terminator_


Terminator_
tag

Mi a pontos típusa a gépnek,mi a hibajelenség?

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#4947) Terminator_ válasza csibor (#4942) üzenetére


Terminator_
tag

bocs hogy kétszer írom ki de így látható,elég ha a hibajelenséget írod a típust megtaláltam csak mivel a google alig ismeri ezt a gépet azért hittem azt hogy valamit elírtál :) üdv

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#4948) csibor válasza Terminator_ (#4947) üzenetére


csibor
őstag

Elszállt az elektronika, a szerelő szerint. Fagor 1F4611X

(#4949) Terminator_ válasza csibor (#4948) üzenetére


Terminator_
tag

az rendbe van hogy elszállt de mit produkál vagy leégett?

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#4950) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!
Ma kigyulladt a vasalónk (fél éves volt) kis híjján a ház is. Ebből adódik h kéne egy új.
Mi egyszerűen vasalni szeretnénk nem kell semmi féle extrafunkció, meg smart rendszer meg a többi hülyeség. A lényeg az hogy bírja évekig. Az nem baj ha drága de legyen strapabíró, és szépen tegye a dolgát.

Köszi a választ előre is.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.