Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) neduddki válasza peti_s (#5395) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ex-Kikseignek elobb demornyaltam hogy kell vizet gyorsan forralni tenyleg impressziv:- )

udv

neduddki

mod: 1.2kW-n a voltcraft 4000 szeint

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5402) whatnot válasza Morris (#5400) üzenetére


whatnot
őstag

Ez 1800W, csak nem tudom, minek. (380W szívóerőt mond.)
Úgy néz ki, el is füstölt a motorja, pedig (sajnos) elég keveset használtuk.
Valami 40k körül vettük kb. 4 éve, már az elején túlmelegedett. A porzsák nélküli kialakítás is csak egy szívatás.

[ Szerkesztve ]

(#5403) Morris válasza whatnot (#5402) üzenetére


Morris
veterán

Az 1800watt csak a felvett teljesítmény. Jókat szoktam derülni mikor az egyszeri júzer (nem rád értem) ez alapján választja ki, hogy neki az az erősség megfelel! :D
Én (már korábban írtam) nagyot csalódtam a porzsák nélküliben (konkrétan egy zanussiban)
Közel sem hozta azt a szívóerőt amit elvártam volna tőle.
A miénk (SC4020) ezzel a 330W szívóerővel simán felemeli a szőnyeget. De inkább legyen erősebb mint gyenge. szerintem...
Egyébként ha újat veszel, akkor ebben a teljesítményben simán lehet kapni max 15k-ért is szippantót! :DDD
Én többet nem áldoznék rá a helyedben. :U

[ Szerkesztve ]

(#5404) whatnot válasza harry (#5399) üzenetére


whatnot
őstag

A Samsung SC6651 pontosan ugyanilyen kiépítésű, 1800W-os motorral.
Pár hónap nem igazán referencia, de értékelem az igyekezeted.
Amúgy soha többet porzsák nélküli porszívót.

Csereszivacsot kaptál-e alapból? Gyanúm szerint nekünk sokszor az okozta a problémát, hogy betelt a szivacs, ami túlmelegítette a motort. Egy csereszivacs meg +10ezer Ft, aminek alaptartozéknak kéne lennie, hogy gyorsan lehessen cserélni.

@Morris: ezek után én sem. 40ezres porszívó, ami leáll fél óra porszívózás után túlmelegedés miatt... Persze nem szólna, hogy a szivacs vagy a tartály megtelt, ááá. Inkább túlmelegedés miatt leáll, aztán nézhetsz.

[ Szerkesztve ]

(#5405) Morris válasza whatnot (#5404) üzenetére


Morris
veterán

A szivacsot évente egyszer ki szoktam tisztítani, de az se lenne gond, ha hagynám a fenébe, mert a motor előtt van még egy szövetszűrő, így inkább azt szoktuk bedobni a mosógépbe. Persze kosz/por nem nagyon látszódik rajta.
Amúgy is, kb 1500ft-ból kapok 5 db papírszűrőt plusz egy ilyen motor előtti szűrőt. Ezzel meg sokáig elvagyok. Emellett van még 3 db szövet porzsákom is. Szóval Egy ideig biztos nem kell kiegészítőkre költenem.

(#5406) csemberlen válasza peti_s (#5395) üzenetére


csemberlen
őstag

Fűtésnél se igaz!, Mert h tarifás légkondival vagy hőszivattyúval olcsóbb fűteni munt gázzal.
Indukciós lap pedig kevesebb energiával gyorsabban melegit mind a gáz!
Tildy: magyarországon már több fözőműsorban is láttam kerámialapot.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5407) harry válasza whatnot (#5404) üzenetére


harry
veterán

Tudom, hogy ez nem túl hosszútávú tapasztalat, ezért is írtam.
Szivacs: mindkettő mosható, a motor előtti egy egyszerűbb fajta, a hátsó hepa drágább, de amikor néztem az árát, talán 6-7k körül megállt, és elvileg ~4 évet ki kéne bírnia.

Amúgy ránézett szakember? Lehet valami egyszerű probléma, tökéletes cucc nincs, minden elromolhat, és ha csak apróság, az szerintem belefér, kis hiba miatt nem kéne leírni egy gépet... Persze ha azt mondja, hogy 10-20k a javítás, vagy kuka, akkor jogos a harag.

Én kitartok a porzsák nélküli mellett is, szívóerő van bőven, a szűrők jók, nem kell zsákot kirázni / rákölteni, nekem ez tetszik.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5408) whatnot válasza Morris (#5405) üzenetére


whatnot
őstag

A mienknél nincs más szűrő a motor előtt. Csak a szivacs van, ami bizony meg tud telni rövid idő alatt.
Komolyan nem értem, hogyan sikerült a Samsungnak 40ezerért egy ekkora sz*rt csinálnia. Bár nem lep meg, nem ez az első és nem is második cucc a Samsungtól, ami kritikán aluli minőség.

Volt tőlük egy bluetooth headset, fél év után anyaghibák jöttek elő, ráadásul visszautasították a garanciális cserét, mondván felhasználói hiba. Igen, mindkét oldalon szimmetrikusan jelentkező, azonos jellegű hiba + egy harmadik a headset közepén az felhasználói hiba :W

(#5409) whatnot válasza harry (#5407) üzenetére


whatnot
őstag

Már első használatoknál feltűnt, hogy túlmelegszik a masina.
Amúgy nem, szakember nem látta, mert most purcant ki egy órája. És megmondom őszintén, k* mérges vagyok már erre a porszívóra, mert nem lehet normálisan végigporszívózni egy menetet.

(#5410) neduddki válasza whatnot (#5402) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hat akkor az 50rugo s5os miele megsem volt ojjan rosz vasar?:- )

udv

neduddki

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5411) DeFranco válasza neduddki (#5401) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ja, ja, igen, láttam ahogy olvad a fogyasztásmérő, te meg mondtad, hogy mingyájólesz várjá mingyájólesz várjá ;]

(Viccet félretéve, tényleg impresszív :) Gyöngyözik rajta a víz, mire kimondod, hogy Lenin mauzóleumának lelinóleumozása :K )

(#5412) concret_hp válasza neduddki (#5410) üzenetére


concret_hp
addikt

biztos meg lehet találni ha keresek, de mennyiért lehet szerválni porzsákot a mielekhez? és mindbe ugyanolyan kell?

mosőgépet kéne néznem még húsvét előtt v max az utáni héten, de abból mondjuk nem vennék negyed milláért, szóval ha tud vki vmi jó vételt előltöltősből (hogy rá lehessen pakolni ;]), az ne tartsa magában :D

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5413) neduddki válasza concret_hp (#5412) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mejjikhez?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5414) concret_hp válasza neduddki (#5413) üzenetére


concret_hp
addikt

[link] S 4210 -ezt néztem :)

ennél próbb már azt hiszem nem kell nekem :DDD

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5415) DeFranco válasza whatnot (#5409) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekünk egy Samsung SC4110 van, volt vagy 9k 2009-ben, azóta megy, rendesen szív, semmi baja. Tökéletesen meg vagyunk vele elégedve.

Van egy sűrű 1,5 cent szálhosszúságú szőnyegünk, azt is tisztára porszívózza, a vegytisztasághoz kell évente egy alapos átkefélés a kiskefe fejjel. Ez 15 perc, egyébként mindent tökéletesen tisztára porszívóz, szerintem ennyi elviselhető.

(#5416) harry válasza DeFranco (#5415) üzenetére


harry
veterán

Érdekes látni amúgy két 'tiszta' közötti különbséget is, mi is felporszívóztunk először a régi géppel, majd az újjal, és hát, volt különbség...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5417) tildy válasza csemberlen (#5406) üzenetére


tildy
nagyúr

A keramialapos sajnos engem nem nyugozott le, utalom takaritani , minden ujjlenyomat meglatszik rajta. Inoxtol sem estem hasra, azt is borzalom takaritani.
Caple c811c beepitett keramialapos van itt az alberletben.

Fozomusorokban itt en meg szinte csak gazosat lattam , ertem ez alatt Nigella-t, vagy Jamie Olivert.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5418) DeFranco válasza harry (#5416) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekem az a tiszta, amit felporszívózok, és tisztának látok, nem látok rajta semmilyen koszt vagy szöszt. Az meg a tökéletesen tiszta, amikor lehajolok, közelről széthúzom a szálakat, és ott is csak gyári alkatrész van. Megmondom őszintén nem is akarnék ekkora teljesítménnyel folyamatosan porszívózni

(#5419) neduddki válasza concret_hp (#5414) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

amit megszktamnezni: a gyari, szetei, es van aki a menaluxra eskuszik

udv

neduddki

mod: mosogep ugyben miele kpiintas dobosat van a b-s-nek es van az aeg-nek /protex/

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5420) concret_hp válasza neduddki (#5419) üzenetére


concret_hp
addikt

[link] ez pl?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5421) neduddki válasza concret_hp (#5420) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ha aennyit vagy hajlando adni erte akkor mar legyen inverteres es protex-es is

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5422) concret_hp válasza neduddki (#5421) üzenetére


concret_hp
addikt

a protexet meg az invertert se tudom micsoda :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5423) neduddki válasza concret_hp (#5422) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

guggol? inverter, protex

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5424) Integra válasza whatnot (#5408) üzenetére


Integra
titán

nem rossz a samsung, csak nem szabad elfelejteni, hogy alapvetően egy finom elektronikai cég, amelyik a gigantikus tőkéjénél fogva szélesítette a háztartási készülékek felé a termékpalettáját, ennek megfelelően a tradícionális háztartási márkákhoz képest -szerintem- hátrányban van. a többit meg elviszi a neve. nem szar az feltétlenül, sokan szeretik használni. samsung. messze van a prémium termékektől, de ettől még jó termékek.
ugyanez igaz szerintem a panasonic-ra például. plazma tévét csak tőlük szabad venni, de hűtőt és vízforralót inkább ne :DDD

miele-nek meg teljesen egyedi porzsákja van. az ára is olyan :DDD nekem patyolat tiszta a szűrője a porszívónak, a zsák nem enged ki semmit. ok, az is számít, hogy hogy és milyen körülmények között használod, nekem szerintem teljesen átlagos a háztartásom "piszkolódásra", igaz, rendszeresen takarítok, így cm vastag por nincsen :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5425) concret_hp válasza neduddki (#5423) üzenetére


concret_hp
addikt

jóvanna :U

akko' lehet 1 ilyen lesz, [link] 5 év gari azért mégsem 1 év :D

garinak lehetnek vmi extra feltételei?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5426) Integra válasza tildy (#5417) üzenetére


Integra
titán

óriási divat lett sajnos az inox. óriási szívás is takarítani :DDD visszasírom a gyönyörű porfestett fehér felületeket... de valszeg olcsóbb már inox-ot gyártani.
kerámia lap már utpóia, ha nem gáz, akkor indukciós. a gáz sem mindenre jó feltétlen, megfér mellette az indukciós, legalábbis szerintem az ideális összeállítás egy nagy gáz égő, wok-hoz és más nagy lángon elkészítendő ételekhez és mellé egy indukciós lap. vizet forralni pl spagettihez az indukciós fényévekkel gyorsabban felforral mint a gáz.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5427) tildy válasza Integra (#5426) üzenetére


tildy
nagyúr

Mit is mondhatnek. Maximalisan egyetertek ( bar mint irtam, indukciossal nem votl meg tapasztalatom, csak az elmeleti ismereteimre hagyatkozhatok).

Egyelor emeg nem kerdes a dolog, mert albiban azt hasznalom ami van( gaz be sincs kotve a lakasba) , de par even belul lakast veszunk , ott mar megfontolom.
Inox tuti nem lesz, es fenyes feluletek ( konyhabutor / huto, stb ) sem. Utalok takaritani, de a rendet meg szeretem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5428) whatnot válasza Integra (#5424) üzenetére


whatnot
őstag

Mert amúgy milyen porszívód van?

(#5429) Integra válasza whatnot (#5428) üzenetére


Integra
titán

miele

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5430) Morris


Morris
veterán

Aki mosógépet keres!
[link]

(#5431) peti_s válasza Morris (#5430) üzenetére


peti_s
addikt

Ez rohadt jó. :D

(#5432) Fasten


Fasten
tag

Sziasztok,

csak egy "rapid" kérdésem lenne.

Miért kerül többet a Bosch SPS50E02EU mint az SPS53E02EU ( 45cm mosogatógép ) ?

Már a Bosch oldalán is összehasonlítottam őket, szinte ugyanazt tudják, sőt az 53 mintha kicsit többet is...

köszi!

üdv,

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#5433) Met


Met
nagyúr

Mosogatógépnél van 45 és 60 cm széles, számít ez használhatóságban?
Ugyan ez a kérdés a beépíthető és különálló készülékekre is.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5434) DeFranco válasza Met (#5433) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A 45-ös gondolom 9 terítékes. Én hanyagolnám. Az eszcájg prímán belefér, de a főzőedények (amikkel tud csodát művelni a mosogatógép) azok már nemigen. Nekem mindenki 12-est tanácsolt, és úgy tapasztalom, nagyon igazuk volt.

(#5435) neduddki válasza DeFranco (#5434) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

csatlakozom en is a 12fele

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5436) urdug válasza Met (#5433) üzenetére


urdug
aktív tag

12 terítékes gépet tanácsos venni, az edények miatt! :K

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#5437) concret_hp válasza concret_hp (#5425) üzenetére


concret_hp
addikt

na holnap hozzák, remélem jó lesz :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5438) harry válasza Met (#5433) üzenetére


harry
veterán

Ha teheted ( = elfér), akkor a nagyobbat vedd, tele lehet pakolni azt is idővel / van addig zuhany program / fél program, ha esetleg alapvetően keveset használnád - amiben viszont nagy előnye van, hogy elférnek nagyobb lábosok, tálak, edények, így én is a 60-asra szavazok. Meg hát gyakran nem váltogatja az ember, inkább nagyobb legyen, később is még jól jöhet.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5439) Met


Met
nagyúr

Köszi mindenkinek, az hogy szabadon álló vagy beépíthető az nem számít?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5440) harry válasza Met (#5439) üzenetére


harry
veterán

Számít, kérdés, milyen szempontból :D Ugyan meg kell nézni, de esélyes, hogy a beépíthető drágább, viszont ha van egy szép konyhabútorod, nem rondítja el a fehér előlapjával, hanem teszel rá ugyanolyan bútorlapot, és olyan lesz, mint bármelyik szekrényed.
Két fajta van, egyiknél az ajtó élén vannak a kezelőszervek (kinyitás után elérhető), vagyis a gépből tényleg semmi nem látszik - a másiknál a kezelő panel látható, és az ajtón van csak bútor-borítás.
Ha egységes kinézetet szeretnél (már most is, vagy akár csak a jövőben tervben van új konyha, stb), érdemes lehet beépíthetőt venni, főleg, ha nem sokkal drágább.
Ha nem számít / jó a fehér/inox ajtó / sokkal olcsóbb a szabadon álló, vehetsz olyat is, funkcióra ugyanaz.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5441) DeFranco válasza Met (#5439) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én a szabadon álló mellett vagyok, de azonos ár és minőség mellett szerintem tökmindegy. Ha ugyanolyan frontot akarsz rá, mint a konyhabútor, akkor legyen, az én ízlésemnek jobban megfelel, ha mindennek saját karaktere van. Otthonosabb. De én egyszerű gyerek vagyok.

(#5442) Integra válasza Met (#5439) üzenetére


Integra
titán

saját lakásod van? új konyhád lesz? sokáig leszel benne? akkor építsd be és tüntesd el, ne látszódjon. ha bérlakás, mész tovább, sokkal egyszerűbb egy különálló. funkcióban mindkettő pont ugyanazt tudja.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5443) csemberlen


csemberlen
őstag

Fehér kerámia betétes sütő eszközről van tapasztalat? Akár márka megjelöléssel.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5444) Integra válasza csemberlen (#5443) üzenetére


Integra
titán

húúúú, anyám pont vett egy ilyen fehér palacsinta sütőt, hétvégén láttam nála, mikor átmentem hozzájuk, asszem kerámiás, de nem mernék megesküdni rá, kérdeztem is hogy mi a nyavaja ez, biztos valami tvsoppingos csoda.. :DDD de azt mondta, hogy jó volt vele sütni..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5446) DeFranco válasza csemberlen (#5443) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kaptunk egyet, gombostűfejnyi méretekben jön le róla a kerámiabevonat. nem használjuk.

de ha már itt vagyunk: elöregedett közel a teljes főző-sütőkészletünk. kellene teflonserpenyő több méretben, zománcozott edény legalább két méretben (kicsi nagy), és sütőbe tepsi (sütő-széles, és magas falú kisebb)

ökör árát nem szeretnénk rászánni, gagyit sem akarunk venni. mit vegyek és hova menjek érte?

(#5447) concret_hp válasza DeFranco (#5446) üzenetére


concret_hp
addikt

teflon helyett nekem tefal cuccok vannak, amik fémből vannak teljes egészében, kb. örök élet + 2 napnak tűnik az élettartamuk és ahhoz képest nem olyan drágák.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5448) csemberlen válasza Kalandor (#5445) üzenetére


csemberlen
őstag

márka? vagy bolt?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5449) csemberlen válasza DeFranco (#5446) üzenetére


csemberlen
őstag

mi vettünk tefaltól teflon bevonatosat, hát nem fog kibirni 5 évet se, pedig drága volt.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.