Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) DeFranco válasza csemberlen (#4176) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nos, a beszívott hűtőajtó gumija eddig bírta, hiába vigyáztunk rá. :O

/all: Édesanyám Electrolux hűtőjének (nem túl öreg, de pontos típust egyelőre nem tudok) ajtaján a gumi elrepedt. Függőleges irányban van rajta oldalt-kívül egy pár centis hasadás, már a gumi tapintásán is érződik, hogy el van öregedve.

Lehet valahogy cserélni az ajtón ezt a gumibetétet? A hűtőcsere teljesen esélytelen, nagyon remélem, hogy valahogy meg lehet oldani a cserét, és nem kell a komplett ajtót leváltani.

[ Szerkesztve ]

(#4252) Integra válasza DeFranco (#4239) üzenetére


Integra
titán

sosem értettem, hogy miért kell a gyümölcsöt tönkretenni, hogy elvesszen a tápanyag értéke, az energiája, a vitalitása... megkell hámozni és megenni. :D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4253) runner 125 válasza DeFranco (#4251) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hirtelenjében én ezt a kettő helyet találtam, ahol lehet remény külön ajtógumi beszerezésére.
01, 02.

Esetleg pontos típusmegjelöléssel írj egy e-mail-t az Electrolux magyar forgalmazójának, hátha tudnak segíteni a gumiban.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4254) DeFranco válasza Integra (#4252) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ezt a narancsléfacsaróra értetted?

Mert akkor azért meghallgatnám, hogy milyen csakra-föld-szellem-energia távozik a narancsból attól, hogy én a levét kifacsarom, és a héját (amit amúgy is lehámozok) eldobom. ;]

Ehető héjú gyümölcsöt meg nem hámozunk. Én otthon a lehámozott almahéjat is begyűjtöm és megeszem, abban van a lelke.

@runner 125: köszönöm, az első az Orczy, azt ismerem. Arról van valami infő, hogy ezek egyáltalán cserélhetőek-e?

[ Szerkesztve ]

(#4255) runner 125 válasza DeFranco (#4254) üzenetére


runner 125
nagyúr

Biztosat nem tudok mondani, de valahogy felkerült a műanyag ajtóra, így gyanítom igen.
Az is elképzelhető, h a gumin körbe vannak kis patentok, plusz valamilyen speckó ragasztóval rögzítve van.
Valamilyen szakit kérdezz meg.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4256) Integra válasza DeFranco (#4254) üzenetére


Integra
titán

nem, a centrifugára :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4257) DeFranco válasza runner 125 (#4255) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Azért vagyok itt :) Hátha valaki tudja mi a dörgés...

Amúgy ez eléggé felháborító, így elcseszni valamit. Nagyon pipa vagyok, hogy a 30 éves hűtők gumija még ép és sértetlen, ez meg kb. 6 évesen (+-2) beadja a kulcsot...

@Integra: ja, hát azt én sem értem. :) Mindenesetre azóta a hétvégén sikerült lerendezni az ügyet, nem lesz centrifuga vásárlás. Egy gonddal kevesebb.

#4258 runner 125: NO :(( Nem vagyok hajlandó ebbe a ringlispílbe beszállni, nyugaton már amúgy is kezd kimenni a divatból... egy ilyen ravasz húzással a márka és rokonai egy fél életre tiltólistára kerülnek nálam.

[ Szerkesztve ]

(#4258) runner 125 válasza DeFranco (#4257) üzenetére


runner 125
nagyúr

Fogyasztói társadalom. Vegyé' újat!^^ :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4259) canniball válasza DeFranco (#4251) üzenetére


canniball
nagyúr

Kétesélyes, én is ezért cseréltem le a "régi" Electroluxot, márkától függetlenül vagy cserélhető a gumi vagy nem, a miénk az utóbbiba tartozott így csak ajtóstul lehetett volna cserélni 30+ k-ért, annyit meg nem voltam hajlandó kiadni érte, vettem inkább újat...aminél persze kikötés volt hogy külön járjon a gumi.
Az Orczy oldalán ha jól emlékszem le van írva melyik márkánál milyen számot kell megkeresni, az alapján megmondják mi a pálya.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4260) csemberlen válasza DeFranco (#4251) üzenetére


csemberlen
őstag

A mélyhűtő ajtókon nem cserélhető a gumi, a normálra szokott lenne, és cserélhető

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#4261) DeFranco válasza canniball (#4259) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hát, nem öröm... akkor érdeklődök náluk (hátha most kifogok valakit akivel lehet beszélni is... amikor mosógéptetőt kerestem, eléggé fel voltak háborodva hogy vásárolni akarok)

@csemberlen: köszi, ez jó hír... a sima hűtő ajtaja indult meg... mit nézzek, hol keressem a leszerelésre utaló jeleket?

[ Szerkesztve ]

(#4262) canniball válasza DeFranco (#4261) üzenetére


canniball
nagyúr

Velem korrektek voltak, amikor az új hűtőt néztem ki előtte telefonáltam hogy ez meg az a típus milyen mondták hogy mindjárt visszahívnak, felajánlottam hogy mivel (náluk) nem vásárolni akarok csak segítséget kérek majd hívom én őket csak mondja meg mikor, erre közölte a hölgy hogy ezért vannak, majd ők hívnak. :)

Nem akarlak elkeseríteni, de nekünk is a hűtő rész gumija volt a bosszantó áldozat...

Itt egy kis segítség: A beazonosításhoz szükséges adatok (tekerj kicsit le)

Maga a cetli nekünk (a felülfagyasztós gépen) alul volt, a rekesz mellett.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4263) DeFranco válasza canniball (#4262) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Igen, ezt már néztem, köszönöm, lesz este egy telefonom haza :)

(#4264) bozont


bozont
veterán

Sziasztok

A jó öreg Samsung mikrohullámú sütőnk megérett a cserére, kérdés hogy milyet lenne érdemes most venni 20e Ft-ig? A legfontosabb a megbízhatóság, az extra funkciók nem olyan fontosak, többnyire csak melegítésre van használva és néha rizsfőzéshez. Egy dolog van ami fontos még az itthoniaknak, hogy a mindenféle nyomógomb és jelzőhangokat ki lehessen kapcsolni. Ezt még 2-3 éve a Samsungok tudták csak, legalább is az olcsóbb kategóriában, azóta nem tudom változott-e a helyzet. Ja, és fehér színű jöhet csak szóba.

(#4265) ffuli


ffuli
újonc

Gorenje wa 50140 mosógépet vettem 6éve . Most elromlott és félek, panel baja van.. Érdemes megcsináltatni???? ( mert gondolom, nem kevésbe kerülne...)

[ Szerkesztve ]

(#4266) biker válasza DeFranco (#4251) üzenetére


biker
nagyúr

[link]

van, de pontos tipus kellene!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4267) DeFranco válasza biker (#4266) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszönöm, megnézetem majd a pontos típust :)

(#4268) biker válasza ffuli (#4265) üzenetére


biker
nagyúr

cikkszám szerint is kereshetsz, vagy bogarászva itt nálunk

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4269) XtremLor


XtremLor
őstag

Udv

Fagyasztoszekrenybol mi ajanlott 100e korul?
netto 200-300 liter korul legyen a kapacitas, garancia se art ha van jo par ev.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#4270) ffuli válasza biker (#4268) üzenetére


ffuli
újonc

Köszönöm,...sajnos én nem értek a géphez.. Azt lehet tudni, hogy a Gorenje wa 50140 mosógép (6éves) strabírónak számít-e?

(#4271) harry válasza XtremLor (#4269) üzenetére


harry
veterán

Mi egy gorenjét vettünk talán egy éve, eddig nincs vele gond.
Több tapasztalatom nincs igazán a téren :-\

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4272) XtremLor válasza harry (#4271) üzenetére


XtremLor
őstag

Szia

Az igazat megvalva en is azokat nezegettem bar szerintem az lesz hogy beulok az autoba es bajarom a bevasarlokozpontokat, Az ember probalna a legjobbat megvenni, 2db 30 eves zanussi van itthon, de ezeket csak tolteni kellett eddig meg.....viszont jobban atgondolva netto 300 literes legalabb kell, az arat meg kitolom inkabb csapok hozza most 40-50 ezret!

"Legen...Wait for it...Dary"

(#4273) harry válasza XtremLor (#4272) üzenetére


harry
veterán

Nagyobb áruházakban nem hiszem, hogy jól kijönnél... általában azért drágábbak, mint egy (akár neves) webshop, de érdemes lehet nézni akciókat, és úgy valami jót kifogni. Szóval a netes akciós újságokat átlapoznám előtte azért.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4274) XtremLor válasza harry (#4273) üzenetére


XtremLor
őstag

Telefon +mobilnet ugy szoktam menni, rakeresek mi mennyi a neten:K
Meg amugy hazhozszalitassal kell mindenfelekeppen nincs kedvem a futot felakasztva boklaszni :DDD

"Legen...Wait for it...Dary"

(#4275) muci07


muci07
tag

Sziasztok! Szeretnék mosógépet vásárolni, de valami olyat ami nagyon megbízható és hosszú élettartamú! A mostani Whirpoolnak mosás közben nagy örömömre leszakadt az oldala... már vagy 4x volt benne cserélve csapágy, meg minden stb... pedig egy csepp rozsda sincs sehol rajta, se belül, se kívül... szóval nekem valami tényleg megbízható mosógép kell, maximum olyan 75k-ig!

(#4276) csemberlen válasza muci07 (#4275) üzenetére


csemberlen
őstag

Viccelsz ugye? A kiemelt óhajodat 175k-s gép tudja talán.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#4277) muci07 válasza csemberlen (#4276) üzenetére


muci07
tag

Jól van... nem értek hozzá, de akkor mit ajánlotok ilyen árban?

(#4278) harry válasza muci07 (#4277) üzenetére


harry
veterán

Mi egy electrolux felültöltős gépet vettünk ilyesmi árban, még talán nincs egy éves (vagy kb. annyi), eddig jó, de ez nyilván nem sokat jelent.

De inkább döntsd el, hogy mit szeretnél. Ha tényleg valami izmos, időtálló cucc kell, az ennek majd a duplája, bár persze ott sem kizárt a meghibásodás... Vagy a középút 100k körül, adott esetben kiterjesztett garanciával valami márkás gép, pl. AEG. Markabolt.hu -t nézd meg esetleg, bár továbbra is fenntartom, hogy nem a legolcsóbb, illetve nem mindegy, hogy a plusz gari mit foglal magában. Csak tudom, hogy náluk van +gari, és AEG gép is.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4279) muci07 válasza harry (#4278) üzenetére


muci07
tag

És ehhez mit szóltok? Vélemények nagyon jók róla...

(#4280) SADDLER válasza zedok (#4178) üzenetére


SADDLER
csendes tag

Üdv…

Nekünk kb. 2007 óta van meg és kifogástalanul működik, leszámítva a rövid porszívó csövet és a fekete műanyag csőcsatlakozás nyílását, ami nekünk elég hamar szétnyílt a műanyagcső összeillesztésénél…

Valami nagy hatalmú háztartási cég gyártó konkurenst látott benne, mert a vizes porszívónál nincs jobb. Ezért is szüntették be a gyártását, gondolom a GE vagy a Philips... :F

A vizes porszívó jó és pozitív hatása rögvest érezhető a lakás levegőjének minőségében.
Legkönnyebben magad is meggyőződhetsz róla, hogy hogyan is fejti ki a hatását, ha egy garázs vagy műhely betonjáról cirokseprővel elkezded seperni a port és a szemetet, szájmaszk, porvédővel vagy anélkül. ;)
Majd ugyan ezt, próbáld meg a seprűt vízbe mártani és a garázs vagy a műhely padlózatát szenteld fel a segítségével vagy egy slag segítségével szenteld fel a betont a garázsnak vagy műhelynek és megfogod látni, hogy még a pormaszk sem kel. ;)
A porszívó csövén keresztül bejutó por a levegővel együtt a vizes tartályba jut be és ott a cirkuláció miatt a levegőben levő por és szennyeződések a vízzel keveredve a víztől átnedvesedett por a nehézségi erő és a nedvesség hatására a víztartályban marad és rakodik le. A többi levegő és a megmaradt por egy másik csövön keresztül akar távozni, de nem bír, mert a víztartályon belül, van egy szürke szivacs, aminek mindkét oldalán van egy szürke filcszerű anyag is.
Ezt egy fehér áttetsző műanyag rácsszerű alkatrész és azon egy vékony fehér harisnya szerkezetű vékony anyaggal bevont rács tartja a filccel közre fogott szivacsot a csőnyíláson ami a víztartály belső, felsőrészén található, amit minden vízcsere alkalmával, ki is kell a helyéről pattintani, hogy a szürke szivacsot és a filc anyagot is átmossuk a csapnál, majd a víztől kinyomkodva visszatenni a helyére, így a szívó hatás is fenn tud maradni…
Ezután a levegő és az átjutott por, poratka és annak az ürüléke jut el a HEPA szűrőbe és onnan a megmaradt por és levegő távozik kifelé a porszívó nyílásain vissza a lakásba, így be is zárult a kör.
A HEPA szűrőt a porszívó alján találni egy fekete fedél fedi és tartja a helyén.
Onnan venni elsősorban észre, hogy tisztítani, cserélni kell a HEPA szűrőt, hogy porszívózás alatt a belélegzett levegő erősen por szagú…
Lélegzetvételkor és közben a tüdőnk felső mellkasi részében a visszajutó por és poratka ürülék, apró, szúró és kellemetlen hatást vált ki, esetlegesen többször is tüsszentenünk kell porszívózás ideje alatt…
A HEPA szűrőt, ha nagyon koszos mossátok át folyóvízzel, bár mi is ezt próbáltuk először, de nem sok eredménnyel járt és mielőtt újra használnánk, meg kell várni, hogy kiszáradjon…! ;)
Sajnos, már nem kapható, sem a porszívó, sem az egyéb alkatrész hozzá, mert beszüntették a már fentebb említett okok miatt, ráfogva a veszélyességére hivatkozva az áram és a vízre, ami valóbban okozhat halált, ha felborítjuk vagy fejre állítjuk a porszívót, porszívózás közben vagy ha a MAX- vonaltól feljebb van a víztartályban a víz… :Y
Na, mindegy is a lényeg, ha nem akarunk meghalni, akkor tartsuk be a leírtakban a használati utasításokat, de itt jegyezném meg, hogy akkor a mosógép és a centrifuga is van ilyen veszélyes és az elektromos kávéfőzőről, már nem is beszélve, aminek a kávé tartó üvegje, főzés alatt szétrepedt és kifolyik a kávé a melegen tartó részébe, mint ahogy meg-annyiszor személyesen is jártunk…
Szóval, mivel a HEPA szűrőt sem kapni már hozzá szerintem, mivel beszüntették a forgalmazását, gyártását a monopol cégek hatására és nyomására…
Mi a LIDLI-ben vásárolt, háztartási gőztisztítóval mosatjuk ki a HEPA szűrőt, immár 4 éve és még mindig a porszívógéphez kapott eredeti HEP-át használjuk, azaz az eredetivel és kiválóan teszik a dolgukat…
Csak ajánlani tudom mindenkinek, mind a HEPA szűrő nálunk bevált és használható módszer tisztítását és a vizes porszívót egyaránt, ha meg akar szabadulni a por, és a poratka ürülék okozta, kellemetlen kényszerköhögéstől és az egyéb vele járó tünetektől egyaránt…

Ui.
A porszívózás alatt, többször is kell vizet cserélni és kiöblíteni a tartályt és a rajta elhelyezett cső és annak tartozékait, valamint kimosni, kinyomkodni folyóvízzel a víztartályban található szürke szivacsot, amit kinyomkodva visszahelyezhetünk a tartály felső fedél részébe és folytathatjuk is a porszívózást, ügyelve a vízmennyiségre a tartályban, hogy a MAX-al fölött ne használjuk, inkább egy újnyival tegyünk kevesebbet bele, minthogy baj legyen.
Ja ! IGAZ is, kihagytam, de van még egy kis szürke ovális szivacs is, ami a porszívóban a víztartály kivétele után válik láthatóvá a bal oldali csőnyílásban, FONTOS, hogy ezt is tartsuk tisztán, de ezt elég kimosni, kinyomkodni folyóvízben a porszívózás végeztével, de ezt vizesen ne használjuk, mert ennek száraznak kell lennie. !

Remélem tudtam segíteni mindenkinek… ;)

SaDdLeR

(#4281) SADDLER válasza SADDLER (#4280) üzenetére


SADDLER
csendes tag

Még valami !

FONTOS !
A porszívóba ne tegyünk semmi tisztítószert, mert habosodni kezd, és ez áramütéshez vezethet !!!
Volt lehetőség valami illatosító tablettát venni hozzá, de mi nem használtunk ilyet, mert túl drága volt hozzá, így annak hatásáról és használatáról nincs tapasztalatom…
Szerintem ha a tiszta HEPA szűrőt légfrissítővel párszor befújjuk, akkor is jöhet kellemes illat a vissza áramló levegő hatására, de mi ezt sem próbáltuk.

Üdv... :R

SaDdLeR

(#4282) csemberlen válasza SADDLER (#4280) üzenetére


csemberlen
őstag

Egy korszerű HEPA 12-es porszivoból se jön ki több por, mint a vizesből.
A többi meg marketing szöveg.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#4283) harry


harry
veterán

Vizes porszívó nekem nem jött be (már ami nekünk van), meglehetősen macerásnak tartom takarítani. Tehát jó, hogy nem porol, cserébe fürdeni kell vele, hogy szép tiszta legyen minden, majd pedig tele a fürdő a száradó dolgokkal. De mondom lehet vannak már jobb kialakítású gépek, könnyebben moshatók, illetve tán nem is feltétlenül kell minden alkalom után mosni a szűrőket (bár az azért nem nagy meló, száradni úgyis kéne hagyni hisz vizes lesz, akkor meg már csak átöblítem).
Nekem szimpatikusabb a porzsák nélküli megoldás, de persze, kinek-mi, csak azt mondom, hogy egy vizes gép sem a 'csoda' kategória.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4284) egykori válasza Integra (#4124) üzenetére


egykori
őstag

Szia Integra, remélem, még mindig szuper a hűtőd.
Megrendeltem én is egy (A++-os) Liebherrt. Alapvetően azért döntöttünk nejemmel e márka mellett, mert van a nekünk megfelelő méretben olyan, ami "Falhoz tolható és beilleszthető (frontszellőző)". Igazából, beépíthető fajta lett volna az igazi, ami még +100 ezret igényelt volna, de bízom benne, hogy ez teljesen jó lesz.

(#4285) Integra válasza egykori (#4284) üzenetére


Integra
titán

na, gratula, élvezni fogjátok, profi vas:K sajnos a beépíthető tényleg drágább, szüleimnél is ezt láttam, nekik most az lesz az új konyhába és bizony kisebb mint az enyém, de majdnem ugyanannyiba kerül.. és ehhez ha még hozzászámolod a bútort magát, akkor bizony elég vaskos az ár érte. nekem is csak betolós lett, nem beépített, de legkevésbé sem bánom :)
tökéletesen működik, csak síri csöndben hallani, hogy valami valahol megy ha a közelében vagy, és azóta nyitott hálószoba ajtóval alszom, semmit sem hallani belőle amúgy :))
a biofresh rekeszben már volt 3 hetes paradicsomom is és még mindig mintha piacról hoztam volna pár napja..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4286) egykori válasza Integra (#4285) üzenetére


egykori
őstag

Köszi! Megnyugtat, hogy még mindig ilyen ovációval emlegeted a hűtődet, mert én is reménykedem, hogy nálunk is beválik. Azt azért elárulom, hogy Te adtad az ötletet, hogy a Liebherr házatáján is szétnézzek, mert nem is tudtam erről a márkáról, illetve a keresgélésben egyszer sem akadtam rá. Nálunk is ilyen szűk a hely oldalt, mint a képen nálad, de ráadásul felül is csak 7-8 cm lesz a légrés. Tetszik az a rugózó fogantyú, néztem, kipróbáltam ma az áruházban.
Ja, és kb. évi 200 KW-tal fogyaszt kevesebbet a jelenlegi Electroluxtól - papír szerint. :DD Bár ez természetes, mert ez B kategóriás hűtő.

[ Szerkesztve ]

(#4287) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

elmentm milehez porzsakot venni, ha mar ott voltam kicist korbenesztem, es egakadt a szemem egy regi sajathasznalatu joszagon, de mondtak azt nem agyak, de hejjete beajanlottak a Liebherr KPesf 4220-t hat erdekesen fog kinezni a whirlpool 8080 mellet, de ami a lenyeg belfutottam a Miele G 4210 Scu hajdevau nagyon teccik van vkinke esetleg? es mosogepbe is kicist bleneztem meglepodtem a feloltoots 665 joszag mosodogbereten, pedig aszontak 5 kilo toltosujjos
aszem erdeme slesz beulni a teherotoba es elhuzni nemetbe ertuk, fene de jo, elunk:- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4288) neduddki válasza neduddki (#4287) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ja a lenyeg lamaradt, szoval kombinlat gaztuhelyt keresgelnek lehetoleg ezustben hasznalatra!, nem disznek

koszi

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4289) Integra válasza neduddki (#4287) üzenetére


Integra
titán

ismerem a boltot, voltam én is ott, kicsit drágák, meglehet szerezni jobb áron is a liebherreket azonos jótállással és ingyenes kiszállítással. a hűtőm se náluk vettem hanem a modernkonyha.hu-nál, itt vettem a miele porszívóm meg elszívóm is etc. van még nála is olcsóbb, de őt már évek óta ismerem és elégedett vagyok vele.

mosogatógépből szerintem felesleges a miele, én is csak egy bosch-t vettem, igaz felsőbb kategóriásat, de még mindig fényévekkel kevesebbe került mint a miele.
mosógépből viszont csak miele-t ha teheted, ebben ők a királyak. én is németországban vettem anno (softronic w6544), de ma már nem biztos, hogy megéri kintről hozni az árfolyam miatt. de amikor vettem, akkor kvázi 100ezret takarítottam meg, hogy a német miele-nél vettem akcióban és nem mo-n..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4290) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Szelelőgépből mi az alja amit már érdemes megvenni? (nem esik szét, szépen vág, stb) Van valakinek tapasztalata ezekkel? Kizárólag otthoni felhasználás a cél.

[ Szerkesztve ]

(#4291) csemberlen válasza Chosen (#4290) üzenetére


csemberlen
őstag

kézi, motoros?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#4292) Chosen válasza csemberlen (#4291) üzenetére


Chosen
addikt

Árat nem írtam, de kb 20e alatt keresnék, ebből gondolom csak kézi jön ki. Lehet ennyiért használhatót venni? Főként Sonka-sajt-szalámi szeletelés a célpont. (Esetleg kenyeret is lehet vele vágni?)

(#4293) biker válasza Chosen (#4292) üzenetére


biker
nagyúr

sonkát meg kenyeret iszi a 20k alatti
a kemény szalámit nem fogja
sajthoz meg spéci kés kell, amihez nem ragad a sajt

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4294) Chosen válasza biker (#4293) üzenetére


Chosen
addikt

Milyen az a kés?

(#4295) biker válasza Chosen (#4294) üzenetére


biker
nagyúr

olyan bevonat/felület kiképzés + nagy sebesség
otthon vágsz sajtot késsel? szokott tapadni? :K
nem véletlen drót mondjuk a legtöbb sajtszeletelő, kis felület kell

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4296) Chosen válasza biker (#4295) üzenetére


Chosen
addikt

Milyen az a felület kiképzés? Eddig 3 félét láttam, fűrész korong szerű, fogaskerékszerű és végül sima lapos élezett korong. Melyik a legjobb (mindre)? A profibb gépeken utóbbit láttam, ezért abban van egyelőre a bizalmam, ezek a fűrész szerűek nekem nagyon nem szimpatikusak, szinte látom magam előtt ahogy inkább cafatokra tépi a húst, mint sem szép szeletet vágna.

[ Szerkesztve ]

(#4297) Csöves válasza Chosen (#4294) üzenetére


Csöves
senior tag

sajtszeletelő

Aquila non captat muscas.

(#4298) biker válasza Chosen (#4296) üzenetére


biker
nagyúr

nem tudom, mert nem én gyártom, googlizz. azt tudom, hogy külön gép van rá, sajtra
van felvágott és sajt, iletve csak felvágott szelő gép

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4299) Chosen válasza biker (#4298) üzenetére


Chosen
addikt

Nagyon leragadtunk ennél a sajtos témánál, no offense, de nem sokkal tudok többet, mint amikor feltettem az első kérdésem. Mire érdemes figyelni vásárlásnál? Vannak jobb márkák vagy teljesen típusfüggő?

(#4300) Csöves válasza Chosen (#4299) üzenetére


Csöves
senior tag

Semmi cicó, ami tetszik megveszed.

Aquila non captat muscas.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.