Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) harry válasza DeFranco (#5600) üzenetére


harry
veterán

Megállítás után? Miért tenné? Elvileg a programot kell folytatnia... legalábbis szerintem főmosás alatt (feltöltés, vízmelegítés után/körül) nem lehet ebből gond. Később persze centri, öblítés, vízcsere, stb, de addig azért eltelik egy jó idő.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5602) concret_hp


concret_hp
addikt

miért nem a mosópor helyére rakjátok? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5603) DeFranco válasza concret_hp (#5602) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mert oda nem fér annyi, és ki is folyik ahogy lecsukom.

@harry: lehet igazad lesz, ki fogom próbálni

(#5604) peti_s válasza Adler (#5592) üzenetére


peti_s
addikt

Én beszívattam a vizet a géppel, és beletöltöttem kb 2-3 dl sósavat. Nem mart ki láthatóan semmit, de kipucolódott az egész. Ez a régi forgókapcsoló halott energomattal csináltam. Halkabb lett mint az újabb. Ja, akinek van feles forgókapcsolója energomathoz, megköszönném ha szólna, nagyon jól jönne. :) A sósavat csak saját felelősségre, a régi gép azóta csöpög. :D

[ Szerkesztve ]

(#5605) Adler válasza Adler (#5592) üzenetére


Adler
aktív tag

Senkinek semmi tapasztalata nincsen a Dr.Beckmann mosógép vízkőtelenítőről???

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#5606) neduddki válasza DeFranco (#5600) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

jelntem a 13eves virpolba mindig az lejen oncsuk, na meg muxik, na jo eh mekkel fenygetni:- )

ud

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5607) St3ven válasza DeFranco (#5593) üzenetére


St3ven
addikt

Kapcsolódó kérdés: mi a szokásos program a mosógépeknél? Leengedéssel kezdenek, hogy az esetlegesen benn maradt vizet kieresszék, vagy egyből feltöltéssel?

A mai mosásnál direkt megfigyeltem: a mienk is leengedéssel kezd.

Szóval legalább az állott vizet eltünteti, ami az előző mosás után maradt bent. De hogy ezt miért nem lehet a végén (is) megcsinálni!? :(

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#5608) Integra válasza csemberlen (#5590) üzenetére


Integra
titán

velük beszéltem
40rugó lehet munkadíj nélkül... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5609) csemberlen válasza Integra (#5608) üzenetére


csemberlen
őstag

Nekem a Teka mindig egy kakukktojás volt. Sokra értékelt drágának tartottom. Egyáltalán milyen országbéli?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5610) concret_hp válasza csemberlen (#5609) üzenetére


concret_hp
addikt

Founded in Germany ,1924

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5611) Integra válasza csemberlen (#5609) üzenetére


Integra
titán

mo-n vettem, van is rá 2 év garim. remélem, még nem csúsztam ki belőle.. de tudod mi a durva? hogy jó, ha 50x bekapcsoltam eddig....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5612) Agyasima


Agyasima
senior tag

Beépíthető elektronyos sütőt és hozzá tartozó szintén elektronyos főzőlapot hol, mennyiért, milyet? Ilyesmire gondolok. Nagyon süti vagyok a témához. Utána lehet ennek olvasni valahol? Van valakinek tuti tippje?

Végre elköltözünk a híd alól a zasszonnyal:

[ Szerkesztve ]

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#5613) DeFranco válasza Agyasima (#5612) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A szüleid megengedték, hogy ilyen drága dolgot vásárolj a zsebpénzedből? ;]

(#5614) Agyasima válasza DeFranco (#5613) üzenetére


Agyasima
senior tag

Bőven túl voltam húszon, amikor regisztráltam ide, szóval a kérdés azért komoly. :P

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#5615) csemberlen válasza Agyasima (#5612) üzenetére


csemberlen
őstag

indukciós fözőlappal el készül időben az ebéd.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5616) neduddki válasza Agyasima (#5612) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

fozolap indukcios 60cm-es elux-ok 90ktol zanussi 65ktol
suto nagyvantis es nezzetek meg a pirolitikusat erdekes /a katalitikusat ellnebn keruld/ elux 120k-tol, sima 80k-tol
hejj: markabol, bemutatoterem, braktar

uv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5617) Agyasima válasza neduddki (#5616) üzenetére


Agyasima
senior tag

Ó, hogy az isten áldjon meg téged. 10 éve próbálom dekódolni az irományaidat, de hogy még mindig nem megy, az már elkeserítő. :O Pár nap alatt talán rájövök, mit is javasolsz! Azért kössz! :)

csemberlen Neked is, asszem. :)

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#5618) neduddki válasza Agyasima (#5617) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ne hajcihozz abban semmi megfejtnei valo incs max a pirolitikus/katalitikust nem tudod....

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5619) Agyasima válasza neduddki (#5618) üzenetére


Agyasima
senior tag

Igen. Úgy 5-6 olvasás után már kezdem felfogni. :)

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#5620) neduddki válasza Agyasima (#5619) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nomenestomen, de nem csak nalam:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5621) poffsoft válasza Agyasima (#5617) üzenetére


poffsoft
addikt

Tökegyértelmű:
Főzőlap: 60 cm-es,indukciós, Elektrolux (?), Zanussi. Ár tól-ig
Sütő: pirolítikus, nagyventillátoros legyen. Van Elektrolux és a többi. Ár tól-ig

Fellelhető: google, márkabolt, outlet.
Esetleg kérdezd kezdésnek árgép.hu-t ;)

Kb. ennyi, első olvasás után...
(Rejtő rulez)

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#5622) neduddki válasza poffsoft (#5621) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a beszerzesi hejjeket legyszi pontositi met midegyik konkret hejjet jelol, de kivalo:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5623) Integra válasza csemberlen (#5609) üzenetére


Integra
titán

megnéztem a rendelésem gyorsan emailek között. 1 hónap múlva jár le a 2 év gari.. úgyhogy iparkodnom kell.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5624) poffsoft válasza neduddki (#5622) üzenetére


poffsoft
addikt

én spec mindig gúgli barátomtól kérdezem meg, hova "mennnyek" ;]
Hamán vannet meg vanwebsóp ;)

[mod:] pl itten van egy pár bót

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#5625) Integra válasza csemberlen (#5609) üzenetére


Integra
titán

na, megvan a jótállási jegyem.
2 év.
helyett csak 1, mert nem teka "szerelő" kötötte be, hanem az amúgy profi konyhatervező/kivitelező/mérnök szakemberem... és igen, a jótállási jegyen látható márkaszervíz felhívása után erről készséggel tájékoztatott is az amúgy botrány unott hangú nő.
most fogalmazok egy visszafogott levelet a teka-nak..
pofám leszakad, hogy ekkora mocskos smucig lehúzást művelnek ezek is. gyalázat, hogy ebben az országban már semmi tisztesség nincsen. igen, végigolvashattam volna a jótállást vásárlás után, mikor a kezembe került, meg fel is hívhatták volna a figyelmem a jótállásnál erre az igencsak nem elhanyagolható dologra...
undorító.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5626) DeFranco válasza Integra (#5625) üzenetére


DeFranco
nagyúr

és akkor csodálkozol, hogy sokan tesznek rá, hogy mekkora presztizs egy márka, akkor sem hajlandóak kifizetni a felárat?

pitiáner dolog, de itt az élő példa, hogy soha nem lehetsz biztos benne, hogy megkapod amit kifizetsz, így hogy legyen az ember motivált arra, hogy a "minőségit" válassza? (Arról nem is beszélve hogy hogy van pofája 2 év alatt elromlani)

(#5627) Integra válasza DeFranco (#5626) üzenetére


Integra
titán

írtam a mofem-nek most a központira egy emailt, kíváncsi vagyok, hogy eljut e az igazgatóságra, vagy legalább egy kompetens személyhez.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5628) Agyasima válasza Integra (#5627) üzenetére


Agyasima
senior tag

Kés és lábtörést. De a magyarországi viszonyokat ismerve én egy számjegyű esélyt adok neked. :(

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#5629) Integra válasza Agyasima (#5628) üzenetére


Integra
titán

én sem sokat, de őszintén, tisztelettudóan és keményen megírtam az észrevételeimet és a gondomat az egésszel.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5630) j.bravo


j.bravo
addikt

Azt meg tudja nekem mondani valaki, hogy a beépíthető mosogatógépek miért drágábbak a szabadon álló társaiknál? Esetleg rosszul látom és a szemre amúgy azonos modellek másban is eltérnek?

Illetve, van valamilyen káros hatása ( hűtés, akármi? ) annak ha a szabadon álló modellt (ha befér: elvileg pont annyi hely van) simán betolom a konyhapult alá? Mindkét oldalról bútorlap határolná.

Whatever.

(#5631) canniball válasza j.bravo (#5630) üzenetére


canniball
nagyúr

Azért mert a beépíthető gépek drágábbak szabadonálló társaiknál. Mert beépíthetőek.
Hűtése ezeknek nincs, nyugodtan mehet a pult alá.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5632) harry válasza j.bravo (#5630) üzenetére


harry
veterán

A beépíthetővel egységes képet érhetsz el a konyhában, lévén nem látszik / ugyanolyan, mint a bútor, és ennek általában van némi plusz ára.
Szabadon álló gépek teteje is levehető általában, így azok is különösebb gond nélkül beépíthetőek munkalap alá (avagy ilyen tekintetben nem különböznek, csak ennek az elejére nem lehet bútorlapot tenni).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5633) Dluinet válasza j.bravo (#5630) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ha drágább akkor is megveszik

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5634) j.bravo válasza harry (#5632) üzenetére


j.bravo
addikt

magyarán a lehetőség, hogy még rákölthetek :) többet ér mint amibe a burkolat kerül :)
azt hittem van más magyarázat is.

köszi azért! A sütő üveg plusz inox ajtaja mellett jól mutatna egy inox m.gép, főleg hogy a konyhabútor nem új, nem biztos hogy találnék ugyanolyan bútorlapot. Szóval nem járok rosszul a különálló modellel, király, köszi!

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#5635) harry válasza j.bravo (#5634) üzenetére


harry
veterán

Egy új konyhánál esélyes, hogy beépíthetővel terveznék, az úgyis egy sok százezres projekt lenne, ott az a kis plusz a beépíthetőségért nem akkora tétel, hogy ne érné meg az egységes arculatért. Inoxok is jellemzően drágábbak a sima fehér verziónál. De amúgy másban nincs igazán különbség.

Esetleg van a teljesen beépíthető, aminek a kezelőpanelja sem látszik, mivel az ajtó élén vannak a gombok, ez egy funkcionális különbség, mondjuk ha nem építed be, akkor talán inkább hátrány :D De azért megemlítem.

Illetve azt sem árt megfontolni, hogy a következő pár évben tervezed-e lecserélni a konyhát, és az újban hogyan mutatna a gép. De ezek olyan dolgok, amiket Neked kell kitalálnod, gépek közt nincs igazán különbség (mármint a beépíthetőség szempontjából vizsgálva az egyéb funkciókat adott tudású modelleknél).

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5636) j.bravo válasza harry (#5635) üzenetére


j.bravo
addikt

Jaja, ezeket láttam, alapból kissé idegenkedek az ajtó élén levő miniatűr kezelőszervektől, de ha esetleg olyanból lesz valami brutáljó ajánlat, akkor még az is lehet hogy az lesz...

Konyhacsere nem mostanában lesz, igaz 8 év körül lehet a bútor, de még tök jó állapotban van, legalábbis a cseréhez túl jóban, a költségvonzatot is figyelembe véve. Legfeljebb munkalapcsere lesz ha asszony azt mondja hogy kell, meg a lábak előtti kis védőcsíknak a cseréje (ezek nincsenek annyira szem előtt hogy kritikus legyen a pontos színegyezés)

No de, a lényeg hogy szerintetek se kell olyantól tartani, hogy a szabadon állónak tervezett masina szűk helyre bepasszírozva túlmelegszik, vagy ilyesmi. Szóval nem kell ezeket kizárni eleve.
Köszönöm szépen mindenkinek! :R

Whatever.

(#5637) DeFranco válasza j.bravo (#5636) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nyugodtan megveheted a szabadon állót, egyébként én is azt preferálom. Ha aggódsz, tölts le egy használatit, és nézd meg a beépítési méreteket, meg van mindig adva. 1-1 centit ha kell hagyni talán.

(#5638) Integra


Integra
titán

kis update a teka-tól.
a termék igazgató válaszolt az emailemre, felajánlotta, hogy ők állják a teljes alkatrész költséget, ha én vállalom a kiszállás és a munkadíj költségét.
elfogadtam, korrekt.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5639) DeFranco válasza Integra (#5638) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Valóban. Lehetne pozitívabb, de elfogadható ajánlat.

#5640: úgy ahogy mondod (írod)

[ Szerkesztve ]

(#5640) Integra válasza DeFranco (#5639) üzenetére


Integra
titán

nem mondom azt, hogy ez a teljes megoldás, de a jelen lehetőségekhez képest viszont azt mondom, hogy ok, ezt állom, így legalább nem én fizetem az 50ezer ft-os alkatrészt. persze az is lehet, hogy csak 200ft-os alkatrész lesz a cserés, de ezt bevállalom, még ha én mondjuk 10ezret is fizetek. működjön.
megmagyarázta nekem a garis feltételeket is, hogy miért így csinálják (kóklerek miatt), de én ezzel nem tudok mit kezdeni, akkor mondják azt, ohgy kijön a szerelő, üzembe helyezi és fizessek 3000 ft-ot és kész. ezt még lenyelem. de nem ennyit kérnek érte. és ezt etikátlannak tartom továbbra is.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5641) csemberlen válasza Integra (#5638) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem értem.
A készüléked még garanciális.
Mért kéne 1 Ft-ot is fizetni?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5642) Integra válasza csemberlen (#5641) üzenetére


Integra
titán

5625

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5643) csemberlen válasza Integra (#5642) üzenetére


csemberlen
őstag

Magyar jogszabályokba üzközik ez a gyakorlat!!!
Aeg-nél is így volt még 2 éve, a napokban beszéltem a bosc-al. Mindkettőnél elfogadják , hogy bárki szakember beüzemelhesse.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5644) Integra válasza csemberlen (#5643) üzenetére


Integra
titán

idézek egy részt a levélből.
"A TEKA minőség iránti elkötelezettségét mi sem bizonyítja jobban, miszerint a törvényben előírt egy éves kötelező jótálláson túl cégünk kettő év teljeskörű garanciát biztosít a készülékekre. A második év jótállás eléréséhez kettő feltételt írunk elő: egyik a szürke színű jótállási jegy – érvényesen kitöltve – megléte, illetve a fix bekötésű készülékek szakszervizzel történő beköttetése és ennek az igazolása jótállási jegyen vagy számlával. Erre azért van szükség – kiváltképp az indukciós főzőlapok esetében – mert az elektromos hálózatra való bekötés a készülék működését befolyásolja, továbbá a cégünk által delegált szerelő hivatott ellenőrizni a beépítés általunk támasztott követelményeit. Ez azért fontos, mert ezzel a jövőbeni vitás esetek elkerülhetők. Sajnos nem tudunk különbséget tenni az olyan körültekintő – mint Ön – (mind a bekötésre, mind a szellőzésre vonatkozóan) és az esetlegesen házilag barkácsolt bekötések között, ezért kérjük egységesen a fix bekötésű készülékek szakszervizzel történő beüzemelését. A kereskedőink figyelmét minden esetben felhívjuk arra vonatkozóan, hogy a vásárlókat erről feltétlen értesítsék – a későbbi kellemetlenségek elkerülése végett – továbbá a szürke garanciajegy szövegében is feltüntettük az erre vonatkozó passzust.
Az Ön által használt készülék, - ellenben az Ön állításával és tapasztalatával - kijelenthetjük, hogy a TEKA Magyarország Zrt. kínálatában szereplő legnagyobb tudású főzőlapja. A GKST 60 F I4 High Facette teljes felületű indukciós főzőlap összehasonlítását bármikor vállaljuk az Ön által „40eFt-os legolcsóbb szutyok”-nak aposztrofált készülékkel de bármilyen hasonló kategóriájú készülékekkel szemben is."

én nem akarok veszekedni meg fogyasztóvédelemmel fenyegetőzni, szeretnék egy kultúrált megoldást. természetesen, az adott cég, dönthet másképpen is, hiszen a közös megegyezés a megoldás, de nekem úgy tűnik, hogy a törvénynek megfelelnek. de ha tudod linkkel idézni a pontos szabályzatot, szívesen olvasom.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5645) DeFranco válasza Integra (#5644) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Most már szívesen elolvasnám azt az udvarias hangvételű de mégis határozott levelet amit írtál... de komolyan, minden irónia nélkül kíváncsi vagyok rá.

(#5646) Met válasza Integra (#5644) üzenetére


Met
nagyúr

40eFt-os legolcsóbb szutyok :DDD :C
Én is elolvasnám azt a levelet

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5647) thEndeR


thEndeR
tag

Anyám ma vett egy Tefal GV 5225-ös vasalót. Metroban volt akcióza, ha viszel be régi vasalót akkor 30k helyett 20k-ért viheted. Még nem próbálta ki, de elég jónak tűnik, remélem az is lesz. :D

(#5648) harry válasza Integra (#5644) üzenetére


harry
veterán

Igazából szerintem teljesen jól jártál, világosan le volt írva, mikor él a két év gari, te ennek nem feleltél meg, innen kezdve simán elhajthattak volna, és egy szavad sem lehetne.
De úgy látszik elég korrektek, hogy mégis foglalkoznak az üggyel.
Az nyilván más kérdés, hogy szerintem is hülyeség, még akár a bármilyen szakemberes bekötést is feltételként támasztani, ha teszem azt a bekötés pusztán a csoki csati 4 csavarjának meghúzásából áll, és mindezért egy szép nagy összeget elkérni, de hát ez van.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5649) Integra válasza DeFranco (#5645) üzenetére


Integra
titán

nem akarom bemásolni, de a lényeg, hogy van olyan része, amiben igenis beismertem, hogy noha jószándékkal vettem meg, nem tájékozódtam kellően a jótállási feltételekről, még ha az rajta is van a jótállási lapon és hibáztam, tehát alapvetően nem raplizhatok a teka-val szemben, mert papíron ők teljesen szabályszerűen jártak el.
én nem letorkoltam őket, megkell hagyni a másik félnek is, hogy érvelhessen. én azzal fejeztem be (noha megmondtam mit gondolok), hogy megoldást szeretnék találni, állapodjunk meg valamiben. ez a win-win helyzet. persze, moroghatnék tovább (mert most is etikátlannak tartom az egészet), de nem akarok. én nem keresztrefeszíteni akarok, az egyik félnek sem jó.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5650) DeFranco válasza Integra (#5649) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tényleg kiváncsi lettem volna, mert rólad feltételezem, hogy meg tudsz egy ilyet írni rendesen, és tanulni nem szégyen, de megértem, ha nem publikus :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.