Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) gerzsol válasza szeva000 (#4399) üzenetére


gerzsol
aktív tag

Aham, értem az érveidet. Szóval ezek az alkatrészek olyanok mint az autóknál az olajcsere, légszűrőcsere, gyertyacsere. hogy boizonyos km után biztosan cserélni kell ha megy az autó ha nem akkor is.
Azzal tisztában vagyok, hogy ez egy elég gyenge mosógép, de úgy vagypk vele, hogy amíg ,megy addig megy, aztán meg csere, természetesen egy forintot sem akarok költeni a javíttatására, csak annyit akarok megtudni hogy milyen élettartama lehet még. Amennyiben a szerelő azt mondja hogy xy alkatrészt kell cserélni 1000huf akkor azt nem éri meg ezzel egyetek.
De akkor ha jól veszem ki szavaidból, addig használjam a mosógépet míg működik, ha meg megdöglik csere.
Milyen ajánlott márkák vannak?

Te vagy szakember ezt is megértem és azt is hogy ne a tulaj döntse el mit kell kicserélni. Csak az a meglepő számomra hogy alapból 6 dolgot felsoroltál így látatlanba amikre azt mondod cserélni kell biztosan.
Ez az ami szokatlan nekem. Értem én hogy silány termék... Nem én vettem, de ettől függetlenül ma mai világban szinte semmit nem kell venni mert minden úgyis elromlik rögtön a garancia lejárta után.

[ Szerkesztve ]

(#4402) szeva000 válasza gerzsol (#4401) üzenetére


szeva000
addikt

pedig ez még az erősebbik fajta WH...a mostani már mégjobban elgyengített.
Abban meg teljesen igazad van...elromlanak a gari lejárta körül....ezek így vannak tervezve.....3-4..max 5év szerencsével
megettem már pár(száz) ilyen wh-t...az indesittel(vannak még bőven...candy,ignis,ami wh...stb) egyetemben már új korában a MÉH telepre küldeném,olyan anyagokból vannak.
3dolgot mondtam,amiben bizta vagyok,hogy már haldoklik...én ezek közül(ha ne oldalt a csapágyaknál folyik) a szivattyút kicserélném párezer ft-ból és menjen míg bír....

Ajánlott márka?:D...mosóteknő...
100k-s kategória körül mind ilyen(talán a 80-120k-s gépeknél a gorenjét merném ajánlani)...azután Miele,bár már azok is rosszabbak,de még mindig megeszik ezeket.Kérdés,hogy ki tud annyit adni értük....

[ Szerkesztve ]

(#4403) gerzsol válasza szeva000 (#4402) üzenetére


gerzsol
aktív tag

Hát ez az, ha vennem kell akkor én is inkább olcsóbb kategóriát 60-70e max 90e-t szánnék rá de az már elég soknak számít (nekem). 100felé nem mennék., de 90 felé se ha nem muszáj. Ilyen olcsó kategóriában mit ajánlanál?
Ja láttam gorenjét írtad 80-100k körül. csak lassan fogta fel az agyam :)

Köszi az infókat, hasznosnak ítélem ezt a mai estémet :) (nektek köszönhetően)

[ Szerkesztve ]

(#4404) gerzsol


gerzsol
aktív tag

Samsung, LG, Bosch mosógépek?
Ezek ilyen közpkategória a WH, többi silány és a gorenje között?

(#4405) szeva000 válasza gerzsol (#4404) üzenetére


szeva000
addikt

a samu kérdéses...vannak nagyon jól sikerült modellek,de vannak nagyon nem:) ,.amúgy sztem nem rossz gépek.....LG-ben sok panelhibás,öntött is.
Gorenje mechanikában erősebb,alapból 3év a gari....
A bosch-t még merem ajánlani,de sztem sokkal többe fog fájni,mint a gorenje....az olasz,francia szemeteket meg messze elkerülni,ha jót akarsz magadnak és nem 2évente cserélni,abból is gariban tölti már a felét :D
vagy agyalj el egy plusz gari vételi megoldáson egy occsó gép esetében....vagy 6évet venni és úgy kijönni olcsóbban...:)

[ Szerkesztve ]

(#4406) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Sütőknél mennyire érezni a térfogat különbséget? Hüle kérdés tudom, de sokat számít, ha egy sütő 62 literes vagy 53?

Háromra sikerült szűkíteni a befutókat, de egyelőre még nem tudtam dönteni.

01, 02, 03

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4407) sysrq válasza runner 125 (#4406) üzenetére


sysrq
őstag

Mivel a szélesség és a mélység adott a plusz 10 liter a magasságban jön elő.
Ha szoktatok egyszerre két tepsit sütni akkor áldás, a pizzából befér bárhova kettő.
De szerintem nem növeli a fogyasztást, ha én választanám a nagyobb fele hajlanék. Persze ha más paraméterék megegyeznek.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#4408) runner 125 válasza sysrq (#4407) üzenetére


runner 125
nagyúr

Értem, köszi, akkor alapvetően nagy különbség nincs ilyen tekintetben. (Már majdnem azt hittem, h a szélességben van különbség.. nah mondom a végén olyat veszek amibe nem férnek be a mostani tepsik. :D )

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4409) egykori válasza Integra (#4285) üzenetére


egykori
őstag

Szia Integra, néhány hét után abszolut felsőfokon tudok írni a Liebherr hűtőről. Ez vonatkozik a fogyasztásra, a csendességre (a konyhai energiatakarékos izzó zúgása erősebb). Ráadásul kívülről ugyanakkora, mint a régi volt, és mégis több cucc fér bele, sorolhatnám még a belső világítást és még sok mást...
Egy szóval: fantasztikus!

(#4410) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Bosch WAE20366BY-ról mi a vélemény? Auchan-ba van 75k-ért. Neten ahogy néztem inkább 90 felett van az ára. Ennyiért van jobb választás? Ami kb ezeket tudja,

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#4411) Integra válasza egykori (#4409) üzenetére


Integra
titán

Királyság, örülök :)
Nálam is csodásan működik, pár hét múlva pedig meglatjuk, h a beepitett verzió milyen.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4412) _Petya_


_Petya_
őstag

Sziasztok!

Tudnátok nekem hűtőszekrényt ajánlani? A következők a követelmények:

- Lehetőleg a standard 60 cm szélességnél és 65 cm mélységnél kisebb alapterület. A 60x65 épp elfér, de kicsi a konyha, akadályozná a közlekedést, ezért keresek kisebbet (Igazság szerint átlóban kellene kisebbnek lennie, tehát akár 60x60, vagy 55x65 is jó lehet, de 55x55 lenne a legjobb..) Cserébe bármilyen magas lehet :)
- Teljes No Frost.
- Inox vagy ezüst szürke szín.
- Rejtett ajtófogantyú. (Ami nem áll ki az ajtó síkjából. Teljesen a fal mellé lenne téve, ha kiáll a fogantyú, nem lehet teljesen kinyitni az ajtót.)
- Alul fagyasztós, "3 fiókos".

Ezekkel a kritériumokkal a legtöbb boltban nem tudnak semmit mutatni, ti esetleg ajánlanátok valamit, ami ezeknek megfelel?

Eddig amit néztem:

- Samsung RL-34 SCMG: Szinte tökéletes, ilyet keresek, csak 60x65-nél kisebb méretben...
- Indesit CAA 55 NX: Ez meg alapterületben pont jó (54x55), viszont sajnos nem No Frost, és az elosztása is rossz (4 fiókos a fagyasztó, ami túl nagy, cserébe túl kicsi a normál hűtő része).

A fenti kritériumok közül a No Frost tekintetében talán kompromisszumképes vagyok, az Indesitet meg is venném, ha nem lenne ilyen szörnyen rossz az elosztása...

Köszi a tippeket előre is!
Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#4413) neduddki válasza _Petya_ (#4412) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ehehz mit szolsz: 55 cm széles, 62,8 cm mély?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4414) _Petya_ válasza neduddki (#4413) üzenetére


_Petya_
őstag

Hello,

Jól hangzik, megírod a típusát is? :)

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#4415) neduddki válasza _Petya_ (#4414) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mi mas mint aki felrughat barmit? liebherr, csak nem rejtett nyitos

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4416) Pocee


Pocee
senior tag

catler gyümölcscentrifugát vásárolnék,tényleg annyira élenjárhat a centrifugálásban van vegyek inkább kenwoodot?

Catler
Kenwood

Mr.Brightside

(#4417) Archanon


Archanon
őstag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy... Manapság mivel éri meg főőőőőzni?
Jelenleg hagyományos gáztűzhely van a lakásban, de nem tudom, hogy gyakori főzés mellett ez mennyire volna gazdaságos. Lehet, hogy ha anyagilag jobban akarok kijönni, érdemes lenne beruházni valami "1 személyes" kisebb elektromos főzőlapba? Sajnos nem nagyon értek hozzá...

No meg mi a vélemény az indukciós főzőlapokról? Mennyit fogyasztanak a gázhoz képest (árban)?

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#4418) Zserigta


Zserigta
csendes tag

Sziasztok.

Van egy Zanussi 1 kompresszoros kombihűtőnk, amely már közel 15 éves, de eddig tökéletesen működött.
Pár napja csinálja azt, hogy egyik nap hűt, a másik nap nem.
Áramot kap rendesen, mert világít a belseje, de hiába csavargatom a termosztátot benne, akkor sem hajlandó beindulni, csak majd talán másnap, ha van kedve hozzá.
Szinte szó szerint egyik nap hűt, másik nap meg nem. Ez a fagyasztó és hűtőrészére is egyaránt igaz.

Amikor nem hűt, a belsejében 15-18 fok van, a hátulján a rács meg szobahőmérsékletű.
De amikor meg hűt, akkor a fagyasztrórészében megfagy minden ahogy kell, sőt még a hűtőrészében is akár, ha felcsavarom 3-as fokozatra.

Mi lehet a baja szerintetek?

Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat.

(#4419) Csöves válasza Zserigta (#4418) üzenetére


Csöves
senior tag

Termosztát, így első blikkre.

Aquila non captat muscas.

(#4420) Integra válasza Archanon (#4417) üzenetére


Integra
titán

indukciós, ez a legtisztább, leggyorsabb.
de ha szeretsz főzni, akkor egy profi gázlap, még mindig azon a legélvezetesebb főzni.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4421) szeva000 válasza Integra (#4420) üzenetére


szeva000
addikt

de a gáz a legolcsóbb...Főleg ha hosszútávú tervei vannak...addigra egy occsó indukciós lap már régen cserés lesz,míg a gáz menni fog.

(#4422) Integra válasza szeva000 (#4421) üzenetére


Integra
titán

mindegyiknek van előnye, hátránya. én absz gáz párti vagyok, de az indukciósnak is van előnye.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4423) Archanon válasza Integra (#4420) üzenetére


Archanon
őstag

Mindenképpen szeretnék a rezsin spórolni, de így igazán nem merek főzni. Belvárosi kislakás, leghidegebb hónapokban megvan kb. 50 ezer a rezsije (mindenestül persze), ami két főre kicsit sok - bár általános. Lényeg, hogy azon gondolkodom miképp lehetne spórolni.

Tehát azt mondjátok, hogy egy hagyományos gáztűzhelyet még mindig olcsóbb fenntartani, mint ilyen indukciósat? (Nem kéne nagyobb egy kis rezsó méretű valaminél, ha minden igaz, lehet kapni ilyet...)

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#4424) Dluinet válasza Archanon (#4423) üzenetére


Dluinet
nagyúr

dupla

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4425) Dluinet válasza Archanon (#4423) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Egylapos indukciósat 10-20 ezer forintért lehet kapni, csak bedugod a konnektorba és használod.
A kerámialapos nem egyenlő az indukcióssal! A kerámia lapos többet áramot használ el ugyan annyi víz felmelegítéséhez, mint az indukciós. Az indukcióshoz meg nem lehet használni minden edényt.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4426) Archanon válasza Dluinet (#4425) üzenetére


Archanon
őstag

Jahm, indukciósnál vágom, hogy speckó talpú edény kell, ami reagál a mágnesességre.

Az még mindig foglalkoztat viszont, hogy melyik lenne gazdaságosabb? Indukciós főzőlap vs. hagyományos gáztűzhely. Lenne-e értelme a cserének, sikerülne-e pár ezrest megspórolni rendszeres főzés mellett? Nem mindegy... :)

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#4427) Dluinet válasza Archanon (#4426) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A PB gáznál olcsóbb, a vezetékessel gázzal van kb egy árban.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4428) Archanon válasza Dluinet (#4427) üzenetére


Archanon
őstag

Tehát arra kéne rájönnöm először, hogy miféle gázt kapunk? :B

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#4429) Dluinet válasza Archanon (#4428) üzenetére


Dluinet
nagyúr

palackos = PB gáz
vezetékes = földgáz / városigáz

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4430) skristof válasza Archanon (#4428) üzenetére


skristof
tag

meg arra, hogy nem átalánydíjas-e :)

mert akkor felesleges spórolni. én az energiatakarékosságra fektettem most hangsúlyt, mivel panelban vagyunk, gáz fix díjas, meg a fűtés is sajnos (távhő...)

(#4431) #10726912


#10726912
törölt tag

Sziasztok.
Elöltöltős mosógép javítása terén kérnék tanácsot, akár priviben is...ha tud valaki segíteni, vagy egy linket adni, akkor megköszönném, fontos lenne. :R

(#4432) biker válasza #10726912 (#4431) üzenetére


biker
nagyúr

azért kifejthetnéd, mit szeretnél, és akár milyen géppel?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4433) szeva000 válasza #10726912 (#4431) üzenetére


szeva000
addikt

oké....van elől egy izé...nah a kérdés kb. olyan,mint a válasz...

(#4434) #10726912


#10726912
törölt tag

Ok, leírom ide is, előbb érdeklődtem, hogy érdelkődhetek-e...:) Azaz javítás terén is kaphatok-e segítséget, vagy csak az új gépek ajánlásait teszitek meg.
Nos a történet:
Egyik ismerős panaszkodott, hogy az elöltöltős mosógépe hangosan zörög. Elvállaltam, hogy megcsinálom neki, bár jeleztem azt is, hogy sose csináltam még ilyet, itthon a felültöltőst szereltem már de az kissé más....természetesen mindezt ingyen és bérmentve tettem.
Mentem, szétszedtem, kiderítettem, hogy a csapágyak megadták magukat, rájöttem a nyitjára mindennek, kiszedtem a csapágyakat, be tettem az újakat, a műanyag dobház előlapjának tömítését kikentem sziloplaszttal (FBS-t emlegettem nekik, de nem nagyon van pénzük, akár a tömítés is meggyűrődhetett, akár az is lehet, hogy nem jól tettem vissza, értem ez alatt, hogy nem egyforma a tömítés 4 oldala) lényeg, hogy az szivárog. Majd szétszedem megint, az már ezek után rutin feladat lesz.
Amiért írtam, annak oka az volt, hogy hívtak, centrifugázáskor szinte ugrál a gép és hangos. Ennek okait akartam volna megtudni, hogy mik lehetnek...
Azóta voltam ismét a gépnél, nem akartam sötétben menni, az okok:
Ki volt lazulva az egyik alsó stabilizátor lemez rögzítő csavarjai, plusz a mosógép billegett, csavarokat meghúztam, lábakat beállítottam, jelenség megszűnt.
Viszont amire figyelmes lettem (a vízszivárgáson kívül): olyan, mintha lógna a dob, az ajtó tömítéshez képest. Namármost: a csapágyak a helyükön vannak, különben nem tudtam volna az ékszíj tárcsát feltenni a helyére. Gondolom én.
Kérdés: lehetséges úgy össze rakni a mosógépet, hogy lógjon a dob a házban? A csapágyház alumínium, a csapágy 6203-as (külső-belső). Van valamilyen trükk össze szerelésnél? Ahogy én raktam össze: szimeringet és a belső csapágyat beletettem a csapágyházba, aztán a dobot szájával a föld felé raktam, arra rá a műanyag házat és óvatos mozgatás közepette egy darab fát köztestnek használva a csapágyház ékszíjtárcsa felőli oldalt(azaz külső részt) ütve beütöttem a helyére. Ezután ment a külső csapágy a helyére, stb.
Így, emiatt lehet ferdén a belső csapágy s emiatt lóghat a dob? A helyes megoldás esetleg az alumínium csapágyház felmelegítése lenne?
Várom az észre vételeket, tanácsokat, mert kezdek bizonytalan lenni... :)

[ Szerkesztve ]

(#4435) sutszi


sutszi
veterán

Mosógépvásárlással kapcsolatban kérnék egy-két hasznos tippet.
Egy új gépet szeretnénk vásárolni. Ami biztos, hogy felültöltős lesz...(a hely miatt csak ez jöhet szóba.)
Tudnátok ajánlani konkrét típust? (Ha van olyan amit érdemes elkerülni az is jöhet.)
Mondjuk árban max 70K a plafon.(Legalábbis elsőre ez a terv...de nem vagyok képbe nagyon milyen árszintek vannak...)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4436) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Két (gáz) főzőlapra szűkítettem a választásom.

Ez és ez.

A második miben jobb? Kb. 13k-val drágább. Azt látom, h van egy plusz gomb, az mégis mi lehet? Amolyan főkapcsoló.
Adatlapján azt látom, h 220-ba annak ellenére be kell dugni, h gáz alapú. Az automata szikragyújtáshoz kell a táp? (Gondolom.)

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4437) Integra válasza runner 125 (#4436) üzenetére


Integra
titán

van valami biztonsági főkapcsolója (gyerekzár?), jobb oldalt van egy kis tekerentyűbizbasz ami az olcsóbbikon nincsen.
meg masszívabbnak néz ki az öntöttvas lába. kérdezz rá mindkét boltban.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4438) runner 125 válasza Integra (#4437) üzenetére


runner 125
nagyúr

Igazad lehet, nekem is valami főkapcsolónak tűnik, illetve a rács is jóval vastagabb. Azt hiszem eldőlt, az lesz.
Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4439) ViragL


ViragL
tag

Sziasztok!

Mosó-szárító gépet szeretnék venni, de egyszerűen nem találok nekem megfelelőt. Az a nagy problémám, hogy 50 cm mély (vagy széles) lehet max. Egy milliméterrel sincs több hely. Eddig 3 tipust találtam, tudtok valami tippet adni?

Üdv

(#4440) skristof válasza ViragL (#4439) üzenetére


skristof
tag

egyiket se vedd meg.

ótvar márkák, ráadásul az ilyen kombó termékekről még senki nem írt sok jót.

(#4441) szeva000 válasza ViragL (#4439) üzenetére


szeva000
addikt

Nagyon messzire kerüld őket.Olasz,francia szemetet ne is próbálj megvenni...
Nomeg az ilyen öszvér dolgokat alapból kerüld.

[ Szerkesztve ]

(#4442) csemberlen válasza ViragL (#4439) üzenetére


csemberlen
őstag

a kombi változat eleve felejtős, és értelmetlen találmány. keskenyben kicsi a spaletta+drága.
Tipp. kell neki keresni más helyet :DD

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#4443) ViragL


ViragL
tag

Kb erre számítottam :(( Én is jobban szeretnék külön mosó és szárító gépet, de a rendelkezésre álló hely a korlát. Ha létezne 50 centinél nem mélyebb szárítógép, amit fel tudnék egy ugyanakkora mosógépre, az lenne a mámor. De nem találtam, ezért gondolkodom kombiban. Az alternatív elhelyezés kérdését már körbejártam többször, nem tűnik megoldhatónak, de agyalok még ezen is. :R

[ Szerkesztve ]

(#4444) DeFranco válasza ViragL (#4443) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Magától nem szárad meg a ruha?

@Dluinet: :))

[ Szerkesztve ]

(#4445) Dluinet válasza DeFranco (#4444) üzenetére


Dluinet
nagyúr

tegezheted is :))

bocsi

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4446) csemberlen válasza ViragL (#4443) üzenetére


csemberlen
őstag

nálam a mosógépen van a száritó, jel elvannak :C

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#4447) ViragL válasza DeFranco (#4444) üzenetére


ViragL
tag

Nyáron nincs baj, de ilyen időben sajnos nem szárad meg a rendelkezésre álló idő alatt

csemberlen: az nekem is megfelelne, ha találnék megfelelő szárító gépet

(#4448) DeFranco válasza ViragL (#4447) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ezt fejtsd már ki légy szives... mennyi idő alatt kellene megszáradni a ruháknak és miért nem lehet egy nappal hamarabb kimosni és/vagy közelebb tenni a fűtőtesthez?

Nem kötekszem, komolyan kérdezem. Biztos jó a szárítógép, bár én nem ágálok érte, de ha keret sincs rá, meg hely sincs rá, meg bonyolult is az elhelyezése, akkor én lemondanék róla inkább... de szeretném megérteni az indokokat, hadd tanuljak.

Nálunk max. 48 órán belül minden száraz ilyenkor is, de akkor tele van a pillangóteregető vastag-vizes cuccokkal. Ha lenne fregolink (ami nem esztétikus, ezért nincs, pedig hasznos cucc). Akkor még hamarabb.

(#4449) csemberlen válasza DeFranco (#4448) üzenetére


csemberlen
őstag

család nagyságától függ a száradási dolog.
pl. mi 5en vagyunk, és melós ruhák is vannak.
télen/nyáron nincs gond, nyáron az udvar, télen megy a fűtés
tavasz/ősz a gond, akkor szárad lassan.
napi átlag 2 mosás megy, ezért 2-3 naponta rá kell segiteni a száritógéppel.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#4450) DeFranco válasza csemberlen (#4449) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó, hát a napi 2 mosás, az azért durva :) Nálunk szerintem átlag heti 3. De ez csak durva tipp...

@ViragL: nálunk is ez a helyzet kb. hetente mosunk de akkor több adagot, egyszerre szárad, megvan 2 nap alatt... érdekes. Páratartalmatok tudod, hogy mennyi a lakásban?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.