Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) csemberlen válasza zazahoho (#5150) üzenetére


csemberlen
őstag

Sajna az aeg már nem a régi. Ha minden igaz nem is gyárt már mosó/száritógépet, hanem gyártat. Ha most kéne vennem bosch-siemens lenne a befutó

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5152) zazahoho válasza csemberlen (#5151) üzenetére


zazahoho
őstag

Közben sikerült szerelőt találni, sajnos beigazolódott a panelhiba :O , Szerencsés esetben 1-2 nap, ha nincs raktáron alkatrész akkor 1 hét. Szerelő+ munkadíj+ alkatrész kb 27 ezer ft.Hozza az új panelt nálam marad a régi. Rákérdeztem aeg hivatalos alkatrészboltjánál ott pedig 36900 ft a gyári panel. :W,és azt mondták az nyers panel :U ,valamit még kell vele mahinálni.

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#5153) csemberlen válasza zazahoho (#5152) üzenetére


csemberlen
őstag

Hát ez elég nagy gáz.....

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5154) neduddki válasza csemberlen (#5151) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mivel az aeg brand-et haztartasi gepben az elektrolux vette meg premiumszegmensnek fentartva:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5155) harry válasza csemberlen (#5151) üzenetére


harry
veterán

Mintha nemrég Boschról is valami hasonlót írt volna valaki, hogy 'már az sem a régi', bár azt is gyanítom, ez már szinte minden márkáról elmondható... Bár nem csak így általános vélekedésre gondolok, hanem, hogy esetleg azt is megvette valaki / történt valami hasonló változás.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5156) peti_s válasza zazahoho (#5152) üzenetére


peti_s
addikt

Ezek a panelcserék idegesítenek engem a legjobban. A net tele van ilyenekkel, el kell fogadni, ezek direkt úgy vannak készítve, h idővel tönkremenjenek.

Kíváncsiságból, nem lehetne egy kisebb közvélemény-kutatást készíteni itt a topicban, hűtőkről, mosógépekről, porszívókról, mikrókról, kávéfőzőkről, meg mindenről ami on topic, h kinél mennyit ment, megy? Engem határozottan érdekelne a statisztika. :) És sztem aki új készülék vásárlása előtt áll, annak is jól jönne.

(#5157) zazahoho válasza peti_s (#5156) üzenetére


zazahoho
őstag

Ez a mosógép 2010-es gyártású, anno nagyon sokat utána jártam melyik gyártó, melyik típusa megbízható. Több helyről (10-15 szerelő és boltos) + fórumok meggyőztek , hogy az aeg jó lesz nekem. Ennél jobb már csak a miele lett volna. De az kapásból kétszer többe kerül mint az amúgy is drága aeg, bár ódákat zengenek róla. Szóval megpróbáltam körültekintő lenni ill. spórolni, sajnos nem jött be. Mint már írtam sérült csomagolású termékként vettük egy év garanciával, de ez csak a festék megkarcolódása volt egy tenyérnyi helyen, hivatalos boltban 5 év garanciát ad az aeg. Bolti ára akkor ha jól emlékszem 148 ezer volt, mi pedig 90-ért vettük + elvitték a régit és azért is adtak 10 ezret . Hozzáteszem, hogy meg sem fordult a fejemben 150 ezret adni egy mosógépért, akkori keret max 100 volt. Hozzá kell tenni, hogy szétszedés után zongorázni lehet a különbséget indesithez képest. Szerelő azt mondta, hogy nagyon ritka a panel csere aeg gépnél, kb 100 javításból 1-2., sajnos én vagyok az egyik. Mosógép elektronikával foglalkozó szervizes, lehet jól jön még valakinek. Beszéltem vele a régi panelt majd elviszem hozzá, ha olyan típus amit meg tud csinálni akkor 5 ezret kér érte. Közvélemény kutatás jó ötlet, de talán külön topicban, esetleg táblázat formájában jól áttekinthetően. Szerintem mindenki áldozna rá pár percet.

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#5158) harry válasza peti_s (#5156) üzenetére


harry
veterán

Lehetne próbaképp, bár félek nem lenne túl sok vélemény, kevés alapján meg nem biztos, hogy jó ötlet messzemenő következtetéseket levonni.

Ha már így a panelekről volt szó, ez általában minden vezérlésre igaz, vagy inkább a digitális kijelzővel rendelkező, összetettebb programokat támogató gépekre? Tehát pl. van ilyen szempontból különbség egy kijelzős, sok programos mosógép, és egy elektronikus ide-oda tekergethető programkapcsolós gép között? Valamennyivel gondolnám biztos kevesebb a hibalehetőség utóbbinál (legalább kijelző nincs), de nem tudom, miben más még a kettő.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5159) Morris válasza harry (#5158) üzenetére


Morris
veterán

egy elektronikus ide-oda tekergethető programkapcsolós gép

Nekünk pont ilyen volt és ment tönkre 6 év után! (Whirlpool AWT 2205). :((

(#5160) zazahoho válasza harry (#5158) üzenetére


zazahoho
őstag

Főoldalra ki lehetne tenni és megkérni mindenkit, hogy a háztartásában levő készülékekről írjon véleményt . Lassan csak kialakulna egy komoly adatbázis. A panel probléma szerintem ott kezdődik, hogy 1 db panel van amire mindent integrálnak, legalábbis én így látom. Magyarul nincs külön választva a táp a proci a vezérlő tárcsa. Lehet a panel 20 évig jó lenne, de a tárcsa 3 év után megadja magát. Gondolom ez nem véletlen :(

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#5161) DeFranco válasza zazahoho (#5160) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Adatbázisba kellene rendezni egyből. A google docs-al lehet frankó surveyeket csinálni, az egyből excelbe teszi, csak kellenek hozzá a válaszlehetőségek. Ha van rá igény, és lesz időm, jövő héten megcsinálom a sémát.

[ Szerkesztve ]

(#5162) zazahoho válasza DeFranco (#5161) üzenetére


zazahoho
őstag

Köszönjük a nép nevében :R

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#5163) peti_s


peti_s
addikt

Igazán örülök h van rá igény :), de szerintem a legegyszerűbb egy logout bejegyzés volna, és a hsz-khez bizonyos séma szerint kérni a válaszokat. Akkor mindjárt mehetne egyből logout címlapra is, így lenne elég vélemény. :) A Google-s megoldásban nem tudom h lehetne kivitelezni a rengeteg féle típust.

példa, én így tudnám elképzelni ezt, az adatok teljesen fiktívek, csak a példa kedvéért van ott

Márka, típus: Electrolux XXYY

Vásárlás időpontja (év): 2007

Igénybevétel(átlagosnál kevesebb, átlagos, átlagosnál nagyobb, nagy igénybevétel): átlagos

Volt-e már javítva? Igen/Nem, ha igen akkor miért? : NEM

Működik-e még, amennyiben nem, mikor ment tönkre(év), és milyen hiba miatt. : Igen, problémamentes.

Egyéb problémák, illetve szubjektív véleményed a gépről. Ez lenne az utolsó pont, ez pedig egy szubjektív rész, rövid véleményt lehetne írni róla, ha sok helyen egyezik ez a rész (pl. kevés vízzel öblít, rohad a tető) akkor hozzá lehetne írni az összesített adatbázisban a típushoz. :)

[ Szerkesztve ]

(#5164) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Megbízható nagyon kis áramfogyasztású mosógép

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5165) runner 125 válasza peti_s (#5163) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az ötlet jó.
Indexen a porszivos topikban is van hasonló lista, igaz sokkal egyszerűbb.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5166) canniball válasza Dluinet (#5164) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez mekkora!!! :C

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5167) Dluinet válasza canniball (#5166) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nincs panelhiba, nem ég le a motor, nem rázz, egészséges, sportos

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5168) runner 125


runner 125
nagyúr

Porszívó motor témám:

Legolcsóbban 19.900 FT-ért találtam, zsír új, gyári Philips motort.
Írtam több alkatrész shopnak is, az egyikről még jött amolyan "univerzális" motorra ár. Kb. 12.000FT lenne az. A levélíró szerint 1:1-ben ugyanaz.

Szerintetek?
Egy új hasonló takarítógép 50-60.000FT. Ha, azt nézem, h a motoron kívül semmi baja a réginek, egy gyári motorért korrekt a 20k, nem?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5169) peti_s válasza runner 125 (#5168) üzenetére


peti_s
addikt

20k-t nem ér a motor, viszont így kevesebbet buksz, mintha egy új takarítógépet veszel.

(#5170) neduddki válasza peti_s (#5169) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

beszletem szerelovel aszonta neki kifejezetten jo tapasztakatai vannak az alulfagyasztos eltroluxokkal es a lathaot reszek anyagfelhasznlasa is eleg teccetos
mas: aeg gepekt gyartanak birinyben is termeszetesen gyutt egy ott dogozotol info, ill. erdeks, hogy az emberkmennyor eem tugyam hogy az aeg az mar eltrolux premium haztartasi gepekben

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5171) peti_s válasza neduddki (#5170) üzenetére


peti_s
addikt

Köszi a választ. :R

(#5172) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

vettel egy jo allapotu whirplool awe8527et 15rugoja, meg kecsegeinm vannak merte-e?:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5173) ALI_G


ALI_G
veterán

Sziasztok!

Ezek közül valakinek valamelyikkel van tapasztalata? A mellette szereplő árak egy pesti boltból van.

Bosch NGU4151DH beépíthető gáz főzőlap 39900 inox

--Bosch SMSSOE98EU Mosogatógép 109900 inox

--LG F1291LD Mosógép 82800 fehér

--Sharp SJ340SBE hűtő 94900

--Teka FGA 820 beépíthető gázsütő 95800 inox

--Teka TL 1 62 X Beépíthető kihuzható 19900
páraelszívó 60cm.es

A gázsütő nagyon drága, valószínűleg egyben lesz helyette egy régebbi használt és később kicserljük.

[ Szerkesztve ]

(#5174) Dani82


Dani82
senior tag

szerintetek normális az, hogy az új mosógépem az általános 60 fokos pamut programot lassan 3 órája csinálja.Már centrifugázgat,ahogy látom, nade lassan 3 órája dolgozik :F

(#5175) zazahoho válasza Dani82 (#5174) üzenetére


zazahoho
őstag

Kézikönyvében nincs leírva a program időbeni hossza?

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#5176) Dani82 válasza zazahoho (#5175) üzenetére


Dani82
senior tag

hát de, 72 percet ír a pamut 60 fokra, azért nem vágom, hogy akkor most mi is tart eddig. fél8kor raktam be, mindjárt fél11

(#5177) zazahoho válasza Dani82 (#5176) üzenetére


zazahoho
őstag

Akkor lehet bibi van, nincs valami más is bekapcsolva, mondjuk áztatás extra hosszú idő ? Csak tippelgetek. :U

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#5178) Dani82 válasza zazahoho (#5177) üzenetére


Dani82
senior tag

semmi extra nincs bekapcsolva. sima moásá, centri és ennyi .nem értem.

(#5179) Terminator_ válasza Dani82 (#5178) üzenetére


Terminator_
tag

ha energiatakarékos módot kapcsolsz be pl egy mosogatógépen akkor az sokkal hosszabb mint az alap ugyan azzal a hőfokkal.tapasztalat,de mosógépnél még nem láttam bár sosem mérem az időt :D

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#5180) zazahoho válasza Dani82 (#5178) üzenetére


zazahoho
őstag

Holnap próbáld ki megint, mert ha nem jó 3 napon belül kötelesek cserélni a gépet. Nehogy belemenj javítgatásba. :N

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#5181) csemberlen válasza Dani82 (#5174) üzenetére


csemberlen
őstag

még új, majd belejön :DD

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5182) Terminator_ válasza csemberlen (#5181) üzenetére


Terminator_
tag

:DDD

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#5183) Morris válasza Dani82 (#5174) üzenetére


Morris
veterán

Simán lehet, sőt!

Nálunk a nemrég vásárolt zanussi mosógépünknél a 60 fokos Eco program 225 perc (ami 3 óra 45 perc). Soha többet nem fogom választani. A sima 60 fokos program is 3 óra körül van!
Ezért mi úgy mosunk, hogy ECO programot nem használunk és minden programnál megnyomjuk a gyors mosás gombot. Az eredmény így is tökéletes. Nem kell órákat várni.
Fel nem fogom, hogy valami hogy a retekbe lehet energiatakarékos, ha jóval tovább tart a program. A hőmérséklet ugyanúgy 60 fok... na mindegy... Nálunk ez a módszer vált be. ;)

[ Szerkesztve ]

(#5184) Dani82 válasza Morris (#5183) üzenetére


Dani82
senior tag

Akkor megnyugodtam. mondjuk nekem nincs eco mód, de gondolta lehet az A++ miatt lassabb, mint az előző.
Én is a pamut quick programmal mosok ezentúl, mert 2 óra 40 perc volt tegnap mire befejezte.

(#5185) peti_s válasza Morris (#5183) üzenetére


peti_s
addikt

Én nekem van sejtésem, ha öblítések között leállítom az öreg energomatunkat, akkor még a ruhából csöpög ki egy csomó víz, ami amúgy nem jönne már ki, hiszen jönne be az újabb tiszta öblítő víz. Épp ezért egy hosszabb program szerintem nem rossz, és valóban lehet vele spórolni. (amennyiben ezt ők is így oldják meg)

(#5186) Morris válasza peti_s (#5185) üzenetére


Morris
veterán

hát nem tudom... :F

(#5187) Dani82 válasza peti_s (#5185) üzenetére


Dani82
senior tag

nekem majdnem szárazra centrifugálja a ruhákat. akkor lehet ez, illetve amit még olvastam reggel, hogy lehet hogy érzékeli a ruha mennyiséget és aszerint választja meg az időt? mert én heti 1x mosok, de akkor fullra rakom

(#5188) csemberlen válasza Dani82 (#5187) üzenetére


csemberlen
őstag

lehet, hogy túltömöd? fullra nem illik sose

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5189) Dani82 válasza csemberlen (#5188) üzenetére


Dani82
senior tag

sztem ha túltömném kiállna hibalkóddal, legalábbi az rémlik a leírásából. Meg mintha rémlene, hogy amikor az első üres mosást csináltam vétel után az is rohadt sokáig tartott

[ Szerkesztve ]

(#5190) runner 125 válasza ALI_G (#5173) üzenetére


runner 125
nagyúr

Létezik még beépíthető gázsütő? :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5191) peti_s válasza runner 125 (#5190) üzenetére


peti_s
addikt

Nem tudom mi abban a jó. :( Mi gázsütőt vettünk, Bosch-t, még 7 éve, gondoltuk jó lesz, de nagyon gyenge, az alját majdnem mindennek megégeti, a teteje meg szinte nyers marad.

(#5192) DeFranco válasza peti_s (#5191) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jónagyanyám megoldása: tetőcserepet kell betenni az aljára (bármilyen hőálló anyag megteszi)

egyenletesebb hőelosztás, világbajnok sütemények

(#5193) peti_s válasza DeFranco (#5192) üzenetére


peti_s
addikt

Jaja, a nyaralónknál lévő sütőnknél nekünk is bejött, de az itthoninál nem segít.

(#5194) tildy válasza peti_s (#5191) üzenetére


tildy
nagyúr

Mondjuk, hogy a gáz olcsóbb. Nekünk kb 30 éves karancsunk van, alján ott a fémlemez, szépen süt. Nem ég meg, nem marad nyers.

Másik: nem tudom ki fogja ay inox sütőt , főzőlapot takarítani, de nem lennék a helyében. Persze szép, de macera tökéletesen szépen tartani. Tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5195) nyunyu válasza csemberlen (#5188) üzenetére


nyunyu
félisten

lehet, hogy túltömöd? fullra nem illik sose

Okozhat gondot a tultomes egy modern mosogepnel?

Pl. Electrolux EWT13620 leszabalyozza a centrifugat, ha tul nehez a dob.

Fuggony mosasnal hiaba allitottam be 1300-ra, csurom viz maradt a fuggony.
Visszatettem meg egy korre, akkor tunt fel, hogy nem visit olyan eles hangon a mosogep, mint fel toltetnel 1000-es fordulaton szokott, alig hogy nekiallt felporgetni a dobot, mar le is allitotta.
Harmadik nekifutasra mar tovabb jutott a dob porgetesevel, de meg ugy sem erte el a maximalis fordulatot.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5196) csemberlen válasza nyunyu (#5195) üzenetére


csemberlen
őstag

nem mondtam, hogy emiatt elromlik, de jót nem tesz, illetve a mosás hatásfokát rontja
szvsz

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5197) adalbert1 válasza DeFranco (#5052) üzenetére


adalbert1
veterán

Így kicsit több tapasztalattal már biztosabban merek nyilatkozni :). Alapvetően elégedettek vagyunk a tisztasággal, nagyon ritka hogy valami picit koszos maradjon, és akkor is inkább azért, mert takarásban van. Ezzel a vakrozsdával még nem találkoztam, szerből pedig Somat Multi 7-et vettem, éppen az volt a legjobb darab áron. A bepakolás logisztikáját még szokni/próbálgatni kell - tányérból akár 3-4 napnyit is bele lehetne zsúfolni, de a fazekak és serpenyők gyorsan elfoglaják a szabad helyet -, amúgy mindennel elégedett vagyok, a mosógép-hűtő után az egyik leghasznosabb háztartási gép.

[ Szerkesztve ]

(#5198) DeFranco válasza adalbert1 (#5197) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szuper :) Jó kis gép ez, és tényleg nagyban megkönnyíti a munkát. Örülök, hogy szeretitek. (Nem nagyon merem ajánlgatni senkinek, mert enyhe sznobizmus szaga van, az emberek meg irigyek, pedig csuda dolog, és nekünk már szó szerint behozta az árát.)

(#5199) concret_hp


concret_hp
addikt

mióta kerül 15K-ba egy alap mikró? :Y

másik, hogy szárítós mosógép után mindenképp kell vasalni? vagy hogy nem lesz gyűrött a ruha :F

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5200) DeFranco válasza concret_hp (#5199) üzenetére


DeFranco
nagyúr

régóta... ki kell fogni valami akciót és meg kell venni az első akciós samsungot... amikor el vannak maradva az e-hulladékgyűjtéssel a multik, akkor szokott olyan lenni, hogy hozz be egy fél fülhallgatót és adunk 5k kedvezményt (szó szerint)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.