Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) Terminator_ válasza Morris (#4599) üzenetére


Terminator_
tag

A második kör nekem is a motor szénkefe probléma lett volna,ha netán van tartalék motorod tedd át ha akkor se megy akkor elektronika is lehet

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#4602) Dluinet válasza Morris (#4599) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem jelez hibát a kijelzőjén?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4603) Terminator_ válasza Dluinet (#4602) üzenetére


Terminator_
tag

ennek a típusnak nincs kijelzője...

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#4604) Terminator_ válasza Dluinet (#4602) üzenetére


Terminator_
tag

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#4605) Dluinet válasza Terminator_ (#4603) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Van a dob oldalán egy műanyag kis doboz amibe befolyhat a víz, van benne egy érzékelő is.
Tele van kosszal és ezért azt érzékeli, hogy a dobban víz van. át kell mosni, utána menni fog a gép.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4606) Terminator_ válasza Dluinet (#4605) üzenetére


Terminator_
tag

egyel alatta van a válasz :D

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#4607) szeva000 válasza Terminator_ (#4603) üzenetére


szeva000
addikt

Ráadásul,ha jól emlékszem,ebbe még a leges legalja Invensys panel van...de nem bizta.

(#4608) Terminator_ válasza szeva000 (#4607) üzenetére


Terminator_
tag

azt nem tudom,most nincs ilyenem... de nincs kizárva.

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#4609) negyedes válasza Morris (#4591) üzenetére


negyedes
addikt

ugyan ez a tipus halt meg nalunk 2 hete. nem lehet lecsukni a tetejet ,mert nem kattan be. most ugy mosok, hoy bepiszkaltam a kapcsolot az on allasba es most nyitott tetovel is mos, rarakok egy 10l teli vodrot oszt hadd szoljon. :))

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#4610) Terminator_ válasza negyedes (#4609) üzenetére


Terminator_
tag

:DDD :DDD :DDD

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#4611) szeva000 válasza negyedes (#4609) üzenetére


szeva000
addikt

Na,így lehet az elektronikát kiírtani gyorsan :D
majd ha rövidzárba bepusztul az ajtókapcsoló és visszafelé üt....azt fogod tanulópénznek hívni :)

(#4612) Terminator_ válasza szeva000 (#4611) üzenetére


Terminator_
tag

AZ ajtókapcsoló mindig visszafele üt :D

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#4613) szeva000 válasza Terminator_ (#4612) üzenetére


szeva000
addikt

Nem mindig az elektronika felé:D...én láttam olyat,hogy addig nyomkodta szöggel,dróttal az illető,hogy sikerült majdnem agyonveretni magát...az s normális tanulópénz....

(#4614) negyedes válasza szeva000 (#4611) üzenetére


negyedes
addikt

fazisceruzaval nem rug az meg. :P en mondtam a tulajnak tobbszor is hogy gaz van, de baszik bele.... :U

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#4615) szeva000 válasza negyedes (#4614) üzenetére


szeva000
addikt

Jaaa,hogy majd a tulaj fizetné....akkor meg mindegy mi megy szét,:D

(#4616) Morris


Morris
veterán

Na Urak, köszönöm a sok segítséget. Sajnos csak holnap jön a szaki, addig nézegetem egy kicsit. ;] :D
A dob nagyon könnyen forog a motorral, szóval még az is lehet, hogy kefe probléma!

Megnéztem az oldalsó kis dobozt is. Jelenleg üres. Az nem lehet gond. :U

Igazából ha jól tudom, a menete a következő:
Bekapcsol - szivattyú - dobforgatás - majd vízbeeresztés. Na nálam a dobforgás marad el, szóval sztem ez lesz a ludas.
Pótmotorom nincs sajna. Egyik programnál sem mozdul a motor. Zárlatos nem lehet, mert a kisautomatát nem nyomta le, így én belső szakadásra/kefekopásra gondolok.

(#4617) szeva000 válasza Morris (#4616) üzenetére


szeva000
addikt

Még lehet az elektronika is...Triak,relé rossz...de azok orvosolható problémák

(#4618) Terminator_ válasza szeva000 (#4617) üzenetére


Terminator_
tag

vagy egyszerűen csak kirohadt a kapcsoló relé lába :)

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#4619) szeva000 válasza Terminator_ (#4618) üzenetére


szeva000
addikt

az kizárt...mert a WH nem szokott folyni,annyira jó gép :D
Azt az idióta mérnököt tenném az első fára,aki ezeket megtervezte....Azt hittem csak nálunk van ilyen szakmai gárda....de sajnos nem....Bááár ezek szándékosan csinálnak sz*rt,még ez a jobbik eset.....Nálunk 20mérnökből,talán 2-3 aki képben van,a többi....ááááááááááá....Nah igaza van viktornak....fizessenek a suliért...ilyeneket kár taníttatni,csak pénzkidobás.

(#4620) Morris válasza szeva000 (#4619) üzenetére


Morris
veterán

na megnézem akkor azt is :D

(#4621) Morris válasza szeva000 (#4617) üzenetére


Morris
veterán

külsérelmi nyom nincs. :(

(#4622) szeva000 válasza Morris (#4621) üzenetére


szeva000
addikt

addig ne idegeskedj iezen....én először tutira szénkefét venném ki...azután jöhet az a rész....

(#4623) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
Szobámban fatüzeléses kályhával fűtök, és a reggeli, délutáni salakolás egyre nagyobb porral jár. Arra gondoltam, hogy a kis karcher porszívóm elé veszek egy ilyet: [link]
Még sosem használtam hasolnó eszközt sem, ezért tapasztalásom nulla. Egy ilyen szürővel nyugodtan szippanthatok ki mindent a kályhából, arra való, és így a porszívónak sem lesz baja az évek múltán?

(#4624) Terminator_ válasza ro_bert17 (#4623) üzenetére


Terminator_
tag

Én is laikusként azt írom hogy valószínű hogy nem mert pont ezért találták ki.

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#4625) ro_bert17 válasza Terminator_ (#4624) üzenetére


ro_bert17
őstag

Azért egy vesszőnek örülnék a mondtaban. :B

(#4626) Terminator_ válasza ro_bert17 (#4625) üzenetére


Terminator_
tag

jaj ne az apróságokkal foglalkozzál(vessző) hanem a lényeggel...

[ Szerkesztve ]

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#4627) DeFranco válasza Terminator_ (#4626) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A királynőt megölni nem kell félnetek jó lesz.

(#4628) ro_bert17 válasza Terminator_ (#4626) üzenetére


ro_bert17
őstag

Szóval mehet a királynő, nem ellenzed? :DDD Bocsi, de így tényleg nem volt teljesen egyértelmű. :B :R
A lényeg, hogy jöhet ki a kályhából az egész hamu ezzel a hamuszűrővel, és a porszívónak sem lesz baja pl. 2 év múlva.
Más valaki esetleg, mert akkor klikkolok a rendelés gombra.

(#4627) DeFranco: köszi, te is ledöföd a poénom, amikor azt épp szerkesztem. :)

[ Szerkesztve ]

(#4629) Terminator_ válasza ro_bert17 (#4628) üzenetére


Terminator_
tag

tedd be a linked hogy elolvassam a leírását.köszi

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#4630) canniball válasza ro_bert17 (#4623) üzenetére


canniball
nagyúr

Milyen az a "kis karcher porszívó"?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4631) Terminator_ válasza canniball (#4630) üzenetére


Terminator_
tag

Fekete/sárga valószínűleg :D

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#4632) ro_bert17 válasza Terminator_ (#4629) üzenetére


ro_bert17
őstag

Sajna nem volt időm tudományos munkát folytatni a hamuszűrők működési elvét tanulmányozva, ezért fordultam gyors ide. Egyébként innen jönne: [link]

(#4630) canniball: wd 3200-at vettem kb. két hónapja.

(#4633) Terminator_ válasza ro_bert17 (#4632) üzenetére


Terminator_
tag

szerintem meglepem magam Én is egy ilyennel,mert hasonló a problémám :)

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#4634) canniball válasza Terminator_ (#4631) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha nem mondod azt hittem volna hogy hupilila. :P

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4635) ro_bert17 válasza Terminator_ (#4633) üzenetére


ro_bert17
őstag

Akkor a Te karácsonyi ajándok már meg van! :)

Más nem is használ ilyet itt?

(#4636) canniball válasza ro_bert17 (#4632) üzenetére


canniball
nagyúr

És milyen tapasztalataid vannak vele? Én is elgondolkodtam egy WD 2.200-on. Bár igaz az 10 mbar-ral kevesebbet tud, nem tudom ez mekkora különbség, de ahogy nézegettem más gépeket a márkás(abb) 4-5-ször ennyibe kerülő gépek sem feltétlenül szívnak erősebben...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4637) ro_bert17 válasza canniball (#4636) üzenetére


ro_bert17
őstag

Túl sok nincs, mert ahogy írtam nincs két hónapos.
Én azért vettem mert egy nem túl "otthonos" bérlakásban lakom. Szerettem volna egy "igénytelen" készüléket, amelyiket remélhetőleg nem kell majd lecserélni két év múlva a nem túl otthonos körülményekből adódóan. (pl. kályha).
Az nekem is feltűnt hogy "papíron" sem teljesítményében, sem szívó hatásban nincsenek kiemelkedő értékei. De ugye pl. a mai pc-k teljesítménye sem szükséges a mai háztartásokba, a fénykepzőgépek megpixelei sem, stb. ,stb. A megbízhatóság sem a teljesítmény függvénye. Sőt.
Szóval nekem mindent felszív, alaposan tudok vele takarítani. Nincs kábel csévélés, elég hangos, elég nagy. Viszont jól gurul, nagyon könnyű kezelni, egyszerű, jó minőségűnek tűnő eszköz. A nedves szívós részt sem próbáltam még (nem volt rá szükség, meg nekem az olyan furának tűnik :B )

(#4638) Terminator_ válasza Morris (#4621) üzenetére


Terminator_
tag

szia jött a szaki,na mi volt a hiba? üdv

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#4639) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

3-4 hónap múlva esedékes nálunk lakásvásárlás, és a kérdésem az lenne hogy milyen háztartási gépeket lenne érdemes venni, nagyon nem vagyok otthon ezekben. Ezért már most elkezdenék puhatolózni...

Ami a leglényegesebb hűtő (egy ajtós, legyen fagyasztó része is, szürke/fém színű) , villanytűzhely + szagelszívó (szürke/fém színű), mosógép (fehér szürke mind1). Ezeken kívül semmit se tudok mit lenne érdemes nézni... :) Árban se tudok ezekre mondani, inkább azt mondanám legyen megbízható, de ne legyen azért nagyon drága, illetve ne is legyen egy alsó kategóriás valami.

Illetve hol a legérdemesebb ezeket megvenni, outletbe esetleg? Vagy ha konkrét üzleteket írnátok az is jó lenne.

Előre köszönöm a válaszokat... :R

[ Szerkesztve ]

(#4640) Dluinet válasza B-L-A-C-K (#4639) üzenetére


Dluinet
nagyúr

villanytűzhelyből indukciósat vegyél

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4641) B-L-A-C-K válasza Dluinet (#4640) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha lehet konkrét márkát, és azon belül típust tudsz mondani?

(#4642) Morris válasza Terminator_ (#4638) üzenetére


Morris
veterán

No kérem, jött ma a szaki! És hát kiderült, hogy programkapcsoló hiba van, ami nem kevés pénz. (Bontott, 25k - 3 hó gari - új: 50k) Így elmentem és vettem egy másik mosógépet! :D Az új gépnek már nem a fedelében van a mosószer adagoló tartály - ellenben ez is felültöltős - Zanussi és nem whirlpool. Egyébként erre 1 év gari van ami kitolható 5 évre +10k-ért - köszönöm nem kell, ez is hat évesen döglött meg
A motort és a szíjat odaadtam a szakinak, hogy felejtse el a kiszállásért gondolt pénzmagot! A szivattyú része megy apukámnak!
Dobot, fedelet, vázat, csöveket ... valaki? Most mondjátok! :U

Mindez karácsony előtt! Jól jött! Köszönöm az égieknek! :((

(#4643) Dluinet válasza B-L-A-C-K (#4641) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Aeg, Bosch, ezeket nézd

hűtőhöz olvass vissza

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4644) harry válasza B-L-A-C-K (#4639) üzenetére


harry
veterán

Azért sütőt nem feltétlenül vennék, hiszen lehet, a régi lakóról rátok marad, még ha le is akarnád valamiért cserélni, ráér később, csak van fontosabb, amire költenél. Mosogatógép is lehet. Szóval ilyen beépített cuccok. Aztán az sem kizárt, hogy konyhabútor sincs :D Lakása válogatja.

Igazából hűtő meg minimum egy rezsó legyen, ennyi cuccal már el lehet élni. Persze hamar vesz az ember sütőt / főzőlapot (vagy persze akár egyben), mosógépet, mikrót. Jó dolog egy páraelszívó, mosogatógép, vízforraló, kávéfő, kenyérpirító, botmixer/turmix, robotkép, mákdaráló :D De ezek majd úgyis kialakulnak.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4645) B-L-A-C-K válasza harry (#4644) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez így van, én is belekalkuláltam, de már úgy vagyok vele ha megvan a konkrét ház mindent le akarok tudni, nem apránként 5 év alatt megcsinálni, ezért is kezdek most puhatolózni mit érdemes, és mit nem. Házakat is úgy nézek, hogy lepukkant legyen inkább jó áron, és én majd cakk-pakk ízlésem szerint felújítom...Ilyen kisebb tárgyak amúgy konkrétan nem érdekelnek mert azokat tényleg utólag is meg lehet venni majd, inkább a főbb dolgok...

(#4646) errorcode06


errorcode06
őstag

Na, megvettem magunknak a régóta tervezett sütőt és főzőlapot.
Végülis, IKEA-ból vettem, persze, lehet hogy majd megbánom.
- Sütő: Framtid OV10 (elektromos).
- Főzőlap: Folklig (indukciós)

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#4647) csemberlen válasza errorcode06 (#4646) üzenetére


csemberlen
őstag

reméljük a hálozatod is elbirja őket.
nagyon olcsók voltak, hogy nonémet választottál?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#4648) canniball válasza errorcode06 (#4646) üzenetére


canniball
nagyúr

Ott nem Electrolux gépeket árulnak?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4649) errorcode06 válasza canniball (#4648) üzenetére


errorcode06
őstag

Igen, az Electrolux gyártja az IKEA számára.
Volt kedvezményem is, így nem volt annyira drága sem. Most nézem a sütőt, az csak 9-es, szóval nem a legújabb modell, a kettő együtt volt 150k, + beszerelés.
6 év garit kaptam rájuk.

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#4650) runner 125 válasza errorcode06 (#4649) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az úgy korrekt ár volt, főleg, ha tényleg indukciós.
Ezeket a típusokat nem ismerem, de a sztereotípiák ellenére, ki lehet fogni az Ikea-ban sok frankó holmit, amelyek Ikea név alatt futnak, pedig minőségi gyártók termékei.
Pl. a konyhabútorhoz az összes fiókot/fiókvasalatot onnan szereztem be, persze ezek is Ikea-sak, ellenben bele van gravírozva a Blum márkajelzés, szóval tényleg 1:1-ben ugyanaz, és fele annyi volt.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.