Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4551) ViragL válasza Abrion (#4549) üzenetére


ViragL
tag

Ergonomia. A hütőt naponta többször nyitod a fagyasztót nem, ne kelljen lehajolni. Gondolom én

(#4552) harry válasza Abrion (#4549) üzenetére


harry
veterán

Jobb az alul, franc se hajolgat ha nem muszáj, és hát csak ritkábban használjuk a fagyasztót.
Miért Zanussi? Eddig sokan nem dicsérték. Akkor inkább Electrolux.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4553) lord_m


lord_m
senior tag

Köszi mindenkinek a véleményt, személyes tapasztalatokat! :R

(#4554) Terminator_ válasza harry (#4552) üzenetére


Terminator_
tag

A zanussi Hűtők a legjobbak, csak azért mondom mert nagyon olcsó és könnyű beszerezni az alkatrészeket hozzá ha bármi feladja a harcot egyrészt másrészt meg a lehelből lett a Márka és ugye a lehel hűtők jó 15-évig is elmentek,az új zanussi is hasonló,szerintem,bár ha a neten keresgél az ember nincs olyan márka amire valaki ne panaszkodna :)

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#4555) skristof


skristof
tag

az ergonómia mellett azért sem hátrány, mert jellemzően nem automatikusan olvasztod le, hanem mechanikusan, amikor jobb, ha nem felülről folyik át mindenen, hanem alul kihúzod a kis leeresztőt, és odapattintasz egy vödröt

nofrost esetében mondjuk tökmindegy

(#4556) neduddki válasza Terminator_ (#4554) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

en jaszsagi vagyok nem tudok eugy eldobni egy felteglat, hogy ne talajon el vkit aki meg dogozott a lehel korban es most is, ok mongyak ne szamitsunk arra, hogy az uj cuccok ojjanok mint a regiek
raadsul szomszedasszony aki dogozokent elte meg a elektrolux bevasarlas, szokta meselni, hogy mgjelnt egy nagyfonok a felmeresek utan es kozolte: be kell fejezni a 15-20 evre szolo termeke gyartasat, mert ugy nem fognak megelni:- (

uv

neduddki

mod: ja es konszer joszgai kozul a zanussinak a legsilanyabb az anyagminosege

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4557) Terminator_ válasza neduddki (#4556) üzenetére


Terminator_
tag

ez minden háztartási műszakira igaz mert már nem értékállót csinálnak hanem,hogy minél több pénzt költs és ha beszarik ne javíttasd hanem vegyél másikat ez a tendencia mostanában.

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#4558) neduddki válasza Terminator_ (#4557) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

akkor emg miert irsz le ijen butasagot? "egyrészt másrészt meg a lehelből lett a Márka és ugye a lehel hűtők jó 15-évig is elmentek,az új zanussi is hasonló" idezet Toled

udv

neduddki

mod: erro gyun eszembe: blaahn laba kelt a konszern botjanak? nafene, oedig azzal dicskedte, hogy ok a szaszloshajo

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4559) Terminator_ válasza neduddki (#4558) üzenetére


Terminator_
tag

igen ezt azért írtam,mert nekem zanussim van és már 16-éves makulátlan állapotban,ennyi. a saját tapasztalatomat osztottam meg,a legultolsó bejegyzésemben meg a whirlpoolra gondoltam csak nem írtam ki :) Náluk az a szokás hogy ahogy 3 éves és 1 napos lesz a mosógép beszarik ennyi.

Szerk: Igaz hogy az állapota makulátlan de már a fagyója nem megy :DDD

Vettem egy indesitet amiben már gariban cseréltek valamit és töltötték a gázt is ennyi....

Még valami az Új zanussi is hasonló valóban felelőtlen feltételezés bocsika :P

Igazából nem használója vagyok ezeknek hanem gyógyítója,nagyrészt a tapasztalat beszél belőlem,de hát azért minden gépet Én sem próbálhatok ki és nem javíthatok meg...

[ Szerkesztve ]

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#4560) neduddki válasza Terminator_ (#4559) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

12 eves elmult a felultotos whirlpoolom szerelot emg enmatott 2-3 eve szorakoztt megfenyegettem , hogy csere aeg inverter/miele-re azota megint jol viselimagat:- )))
falun 16+ a huto-fagyaszto kombi /gyarbol gyutt ki olcsobban, de nem tom mejjik nev allat/ de a fagyaszto elkezdett szarakodni ill. 1-2 evel fiatalbb a fagaysztolada /0 szeria/ az meg oke

udv

neduddki

mod: "hanem gyógyítója" akkor megnagyobb feleotlenseg indesistet venni:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4561) Terminator_ válasza neduddki (#4560) üzenetére


Terminator_
tag

Mosógépbe ha valamit ajánlanék az kizárólag Whirpool lenne de 6-éven felüli,ezt kedvelik is az emberek és gyilkolható,ugyan ez fiatalba már nem mondható el a motorja szar.Ugy jellemezném hogy a régi motor ami még anyagból van olyan 5kg az új meg 1kg és nem azért mert alu hanem mert összement.Egy jó oldala van hogy a mosógép cipelésnél könnyebb lett :DDD Rossz oldala meg ha egy napi háztartásban használod kb 1 év és vehetsz másikat,vagy tekercseltetheted,nem tudom de a szénkefe is olyan benne mintha kréta lenne, olyan gyorsan kopik.

[ Szerkesztve ]

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#4562) MaciG


MaciG
addikt

üdv.

Karácsonyra úgy döntöttem veszek az ősöknek egy mosógépet, de én teljesen hülye vagyok a témában. Mire kell figyelni? Egyedül azt tudom, hogy a besorolás az energiaosztályba mit jelent. Nincsenek extra elvárások. Nem a legolcsóbbat szeretném megvenni, de nem is olyat ami azért drága, mert mindenféle extra van rajta, hanem inkább egy egyszerű ,de minőségi darab kellene. Valakinek ötlet?

BANZAII

(#4563) Terminator_


Terminator_
tag

Ha minőséget szeretnél hosszú időre akkor pl:EZ

Vagy EZ

[ Szerkesztve ]

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#4564) Abrion válasza Terminator_ (#4554) üzenetére


Abrion
senior tag

ez igaz :) a hütöm már vagy 5 éve rozsdás de szerencsémre a tartója alumíniumból van :) a lényeg hogy még mindig müxik és van vagy 12 éves, ami pedig az alkatrészt, mármint használtból?

(#4565) Terminator_ válasza Abrion (#4564) üzenetére


Terminator_
tag

Akár használtból akár újból,legalábbis hőkapcsoló kilincs stb re gondoltam általában ezek halnak meg,ha meg motor cserés akkor az már nem hűtő hanem szemét :D

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#4566) csemberlen válasza Terminator_ (#4554) üzenetére


csemberlen
őstag

A zanussi mióta megvette a lehelt csak rontott rajta, ugyanez van a hajdúval, mióta olasz megvették egyre silányabb.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#4567) Abrion


Abrion
senior tag

Értem amit irtok, például németből jött fémek nagyon jók, viszont franciáktól vagy angoloktól, szarok jönnek.
És mivel ez hütön kicsapódik a pára és máris kezd rozsdásodni az angol vas.

(#4568) harry válasza Terminator_ (#4561) üzenetére


harry
veterán

Csak a topicban vagyunk ketten, akiknek whirlpool mosógép fedele szétmállott a rozsdától, és két ismerősömnek is van / volt ilyen mosógépe, amikben valamilyen elektronika ment tönkre. Én tőlük nem szívesen vásárolnék már. Jó, a mi gépünk elég sokat ment, és már az is meglepő, hogy eddig bírta, és ez csak esztétikai hiba volt szerencsére, de attól még nem túl meggyőző.
Zanussi: a tiéd, ahogy írod is, egy 14 éves típus, semmilyen következtetést nem vonnék le abból a ma gyártottak minőségére, elég sokszor sok minden változhatott náluk azóta.
Nekünk amúgy van egy indesit hűtőnk, az is megy már vagy öt éve hibátlanul.
Ami inkább aggaszt kissé, hogy otthon egy indesit mosógépet vettek, hát majd meglátjuk, mennyit bír. Én szívem szerint valamelyik lavamat aeg mellett kötöttem volna ki :) Na de azért jóval drágábbak is.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4569) Terminator_ válasza harry (#4568) üzenetére


Terminator_
tag

Az hogy elrohad a teteje az esztétikai hiba és nem mechanikus attól még egy jó gép,egyébként a rohadást lehet késlelteni ha nem egyből felvágod a tetejét hanem hagyod 45 fokban kicsöpögni a vizet.

Szerk: Majdnem minden felültöltősnek elrohad a teteje egy idő után kinél hamarabb kinél később.

[ Szerkesztve ]

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#4570) DeFranco


DeFranco
nagyúr

tegnap észrevettem, hogy a sütőnk nyílása körüli gumicsík (amire felfekszik a becsukott ajtó) a bemelegedett sütőnél a hő hatására felül megnyúlik, és elkezd lógni. Oldalt tart, felül viszont lóg, mint egy smiley, úgy áll. Ha kihűl, visszaáll az eredeti feszes-egyenes pozícióba.

Ez gond-e (gondolom igen) és ha igen, akkor lehet-e valahogy javítani?

(#4571) runner 125 válasza DeFranco (#4570) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kicsit off, de milyen sütő?
MM-ban nézegettem én is az új sütőket, nagyon kellemesen csukódtak a guminak köszönhetően, de efféle gondolat bennem is felvetődött a gumi - hő kapcsán.
Egyelőre nem adtam még le a rendelést, várok valami akcióra, sőt, lehet megvárom kari után történik-e valami, de egyelőre a Bosch mellett raktam le a voksom

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4572) DeFranco válasza runner 125 (#4571) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Lakossági :DDD

Nem tudom, milyen típus, a lakással együtt volt, rá van írva, hogy 5 év garancia egy nagy matricán (szabolcsiaknak levonón) a sütő alatti fiókon :D

[ Szerkesztve ]

(#4573) Terminator_


Terminator_
tag

Jó reggelt!

Mutatok egy kisebb dugulást...



Ez egy olyan mosogatógép amiben nem használtak tablettát,csak folyékony mosogatószert.

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#4574) skristof


skristof
tag

Sziasztok!

Holnap jön az új mosógép (AEG 60060 TL) és olvasgatom a beüzemelési leírását. Azt írják, hogy nem kell alá rakni semmit, úgy a legstabilabb ha vízmértékkel belövöm, mert valami állítható láb van rajta. A jelenlegi Zanussink alatt valami pár centis, elég vastag anyag van, nem tudom mi a neve sajnos :W (fekete, gumi szerű tapintása van)

ez akkor tényleg nem kell / nem tanácsos alá?

köszi szakik!

(#4575) Terminator_ válasza skristof (#4574) üzenetére


Terminator_
tag

Ami a Zanussid alatt van az egy rezgéscsillapító alátét,vastag gumiszőnyeg vagy valami ilyesmi,az panelokba szuper mert az alattad levő nem őrjöng amikor mosol,egyébként ha gumilábas az AEG akkor nem kell, meg amúgysem csak ha tekintettel vagy a többiekre :) üdv

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#4576) #10726912


#10726912
törölt tag

A gyorsan tönkre menő gépekhez egy kis magyarázat, ha valaki még nem látta, akkor ajánlom figyelmébe:
Villanykörte Összeesküvés

(#4577) Abrion


Abrion
senior tag

Hóvá menjek megvásárolni a hűtőt? Fehérvári vagyok ;)

És mit csináljak a régi hűtővel? MMben 2000FT hoznák a hűtőt és ebben benne van a régi elszállítása is lol.
Két opciót látok, vagy szét szedem és színes fémként eladom, tuti van benne 5KG alumínium, meg vörösréz az utóbbinak KGja 1500FT, vagy eladóm ami valószínűleg elég olcsón kelne el, 5000FT? :)

[ Szerkesztve ]

(#4578) harry válasza Abrion (#4577) üzenetére


harry
veterán

Mivel úgyis kiszállítással kéred gondolom, ezért tetszőleges webshop is jó, én az elektroparktól vettem cuccokat, velük nem volt gond.
Úgy tudom régit kötelesek elszállítani.

Megpróbálhatod eladni, csak épp kétlem, hogy nagy kereslet lenne rá (Székesfehérváron gondolom még kevésbé), addig ott áll, lehet kerülgetni, aztán vagy viszik, vagy nem.
Ha nem, akkor saját benzinen el kell autókázni valahova leadni, bár láttam 1-2 hirdetést, hogy vannak olyanok, akik ingyen elvisznek ilyeneket.
Szét is szedheted, csak az is idő, meló, elvinni a telepre meg megint benzin.

Én nem szórakoznék ezzel. Persze, ha van hely tárolni, akkor hirdetheted egy darabig, hátha. Vagy ha közel van valami lomfelvásárló, oda még megérheti elvinni.
Ha nincs, akkor én leadnám a futárnak, és nincs vele több gond.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4579) skristof válasza harry (#4578) üzenetére


skristof
tag

így van, kötelesek elvinni.

de valóban vannak erre specializálódott egydek... de szerintem felesleges rizikó, 100 ezres hűtőnél az az 5k már nem biztos, hogy ér annyit.

(Pesten egyébként most láttam, hogy egyesek úgy reklámozzák, hogy rászorulóknak viszik... aha :U )

(#4580) skristof


skristof
tag

sziasztok!

pénteken megjött az AEG Lavamat 60060-as mosógépem, ma volt időm, beszereltem. Első mosásnak javasoltak egy 95°-os üres mosást, ez le is ment. Aztán amikor ki akartam kapcsolni a gépet, nem kapcsolt ki. Hiába nyomkodom a be/kikapcs gombot, mint Tóth a mutterját, nem érzékeli...

ilyenkor WTF? gariba vissza, vagy én vagyok hülye?
persze mi minden mosás után kihúzzuk, de nem biztos, hogy ez így jót tenne neki. :F

most várom, hogy az automata kikapcs aktiválódik-e

na, AUTOKIKAPCS az bevált, és kikapcsolta.
jól van, közben rájöttem, a gombsor kicsit lötyög (ez elég tré mondjuk ennyi pénzért) és csak bizonyos "állásban" kapcsol ki/be

[ Szerkesztve ]

(#4581) Terminator_ válasza skristof (#4580) üzenetére


Terminator_
tag

Lehet hogy már az AEG is kínai?!?

szerk: Nem, hanem akciós :D

[ Szerkesztve ]

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#4583) csemberlen válasza Kalandor (#4582) üzenetére


csemberlen
őstag

laica-nál sose tapasztaltam

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#4584) Integra válasza Kalandor (#4582) üzenetére


Integra
titán

nem lehet, hogy a patronnal van valami gond?
nekem soha ilyen nem volt az évek alatt egyszer sem.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4585) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Sziasztok!

Lehet nem jó topikba írok, de tudtok ajánlani jó minőségű és megbízható varrógépet otthonra? Asszonynak lenne ajándékba.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#4586) Flashcash válasza Kalandor (#4582) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem ismerem ezeket a kancsókat, de szerintem kiszakadt a szűrőbetét membránja és aktív szén darabkákat látsz a pohárban. Próbáld ki egy másik szűrővel, hátha megjavul.

(#4587) harry válasza wertigo1984 (#4585) üzenetére


harry
veterán

Arrol elkepzeles? Mi talan janome-t vettunk, ha jol emlekszem. De megkerdem baratnom, o jarta korbe a temat.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4588) wertigo1984 válasza harry (#4587) üzenetére


wertigo1984
őstag

Olyan 20-50 között. Tudom hogy a Singer jó, de esetleg másfajta ugyanilyen vagy jobb megbízhatóságút... Köszi hogy megkérdezed :R

[ Szerkesztve ]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#4590) negyedes


negyedes
addikt

Udv, hasznal valaki Salin s2 keszuleket? Most mar nagyon zavar a por allergiam es sajnos a lakasom vonza a port. Allergias vagyok meg a pollenre meg tollra es peneszre. Azert gondolkozom ezen mert eleg jo ar/ertek aranya van es nekem megfelelo lenne.(a port kulonbozo portaszito anyagokkal tuntetem el).

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#4591) Morris


Morris
veterán

Üdv!

Sajnos mosógép probléma állt elő kicsiny lakásunkban. Egyszerűen megdöglött. Ha bekapcsolom, akkor megy egy ideig a szivattyú, aztán kattan 3-at és ennyi. (Whirlpool AWT 2205).

Mi lehet a gond? Esetleg programkapcsoló? Egyáltalán van értelme javíttatni vagy csere?
K*rva jól jött így karácsony előtt :(((

(#4592) Terminator_ válasza Morris (#4591) üzenetére


Terminator_
tag

szia!

Ebből annyi derül ki hogy a szivattyúd az működik :D..... Na de félre a tréfával,a motort megpörgeti egy kicsit vagy csak szivattyúzik?

A javításról meg annyit,hogy értelme mindig van mert olcsóbb mint egy új gép!

[ Szerkesztve ]

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#4593) Integra válasza Kalandor (#4589) üzenetére


Integra
titán

megvolt első használat előtt az, hogy a patront 3x átkell szűrnöd?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4594) Morris válasza Terminator_ (#4592) üzenetére


Morris
veterán

A dobot nem forgatja. A motor meg se nyikkan.
Viszont hiába van megnyitva a sarokszelep, nem szívja a vizet, csak kifele pumpálná, de az meg megint nem megy, mert üres!

(#4596) Integra válasza Kalandor (#4595) üzenetére


Integra
titán

az elején kijöhet. ha szárazon megrázod meg fejre állítod etc, kitud potyogni. de az áztatás és a 3x szűrés után semmi. nekem soha nem volt ilyen. a laica-val sem. sőt a laica patronokat is most használtam el a brita kancsóban. vennem kell brita patront, mert elfogyott minden.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4597) szeva000 válasza Morris (#4594) üzenetére


szeva000
addikt

milyen idős a gép?
Lehet szénkefekopott is.Ha öntesztnél nem tud motort megforgatni a tacho nem ad jelet és letilt.
De így elég nehéz mosógépet javítani :D
Igazából,ha azonnal a szivattyút indítja bekapcsoláskor benne van eléggé sok hibalehetőség.Közte a sz*r panel is...De az egész WH egy hulladék,csodát ne várj tőle

[ Szerkesztve ]

(#4598) Terminator_ válasza Morris (#4594) üzenetére


Terminator_
tag

nézd meg a szűrőt hogy nem e esett bele valami,ha nem akkor indítsd el úgy a gépet hogy a szűrőfedelet nem teszed vissza ha akkor elindul kapcsold ki és ujra vissza amikor feltetted a fedelet és mossál üresen egy 95 fokost trisóval.

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#4599) Morris válasza szeva000 (#4597) üzenetére


Morris
veterán

6 éves. Eddig nem volt gond vele.
Elöl kipattintottam azt a kis kerek ajtót és megnéztem a szűrőt de tiszta.
Bekapcsoláskor nem azonnal indul a szivattyú, hanem egy kis késleltetés után. De a motor nem indul.
Csodát nem várok, de ahogy néztem a neten egy új vezérlés kb 50k.
Ezért is kérdeztem, hogy kb-ra mi lehet a hiba.
Persze tudom, hogy így nem sok esély van a diagnózisra, csak gondoltam megkérdezem. Holnap hívok egy szerelőt és beszámolok az eredményről.

(#4600) szeva000 válasza Morris (#4599) üzenetére


szeva000
addikt

vedd le az oldalát,nézd meg a motort...lehajítod a szíjat már ha a szíjtárcsát meghajtod megérzed,hogy a kefe érintkezik e.
Én arra gyanítok így párezer ilyen hulladék javítás után....Ilyen lomokat ne vegyél,ha jót akarsz...A mostaniak már 2-3 évesen szétesnek.(WH,Indesit,ignis,beko,candy...stb...gyakorlatilag ami olasz és francia szemét)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.