Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) neduddki válasza peti_s (#5850) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mind a gyariak mind a szervozeks zerint a zanussi es a elux kzott boseggel akad minosegi kulomseg

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5852) peti_s válasza neduddki (#5851) üzenetére


peti_s
addikt

Én direkt ma rákérdeztem, és az Euronics-s ismerősöm azt mondta h nincs különbség, mindegyikből alig kerül pár db szervizbe.

(#5853) neduddki válasza peti_s (#5852) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

felhasznalt anyagminosegre gondoltam, elso sorban, de termeszetesen a megbizhatosagan is elorebbjar a elux /szegenyu szervies emero amr klezd jhuje tkani tolem:- )/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5854) peti_s válasza neduddki (#5853) üzenetére


peti_s
addikt

Hali :)
Akkor még zaklasd kicsit. :D Mert tényleg nem értem h különbözhet megbízhatóságban. Mert a külcsín alatt eddig nekem nagyon úgy tűnt, h a technika u.az. Kb. úgy mint a VW-Seat-Skoda-Audi párosnál.

[ Szerkesztve ]

(#5855) neduddki válasza peti_s (#5854) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ja mikor ugyanababan a kompresszorhazban a,sik belso van:- )

udv

neduddki

p.s. porsdzivora mondtak, hogy az ultra1/silencerbe csak szloven motor van kinait nem engednek a kozlebe

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5856) buci30


buci30
addikt

Az itteni segítséggel pár hónapja vettem egy elektorlux Indukció főzőlapot ,ami nagyon jól bevált! :)

Most szeretnék egy sütőt is hozzá ha tudnátok segíteni ,melyik ami ajánlott most?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#5857) neduddki válasza buci30 (#5856) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

eac5751aox 120k

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5858) buci30 válasza neduddki (#5857) üzenetére


buci30
addikt

Köszi.
Persze nem írtam árat :-)
Max 50,-60 ezer.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#5859) mis69


mis69
tag

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata erről a turmixgépről érdemes ilyen alacsony árú gépet venni(nem tudom hova tenni ezt a gyártót)? [link]

[ Szerkesztve ]

(#5860) mis69 válasza mis69 (#5859) üzenetére


mis69
tag

És a kések elhelyezkedésének van valami jelentősége abban a tekintetben hogy mennyire tudja apróra vágni pépesíteni a zöldséget gyümölcsöt? Mert láttam többfélét ebben a tekintetben.Pl. a szőlő magjait is össze tudja törni?

[ Szerkesztve ]

(#5861) concret_hp


concret_hp
addikt

hűtő pár percenként bekapcsol, de csak 3-4 másodpercre. ötlet?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5862) Terminator_ válasza concret_hp (#5861) üzenetére


Terminator_
tag

elromlott a szabályzó, vagy a kompresszor beszart,de inkább az előbbi.üdv

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#5863) Fasten


Fasten
tag

Sziasztok,

hétvégén vettem egy Philips-Saeco HD8323 kávéfőzőt. Gondosan végigolvastam a használatit, de nem tudtam megfejteni, hogy kávéfőzés előtt minden esetben szükség van a gőzölőcsövön megvárni, míg folyik egy kis víz ( bekapcsolt állapotban ), vagy ezt csak első használat idején, vagy ha hetekig nem használtuk, akkor kell végigjátszani?

köszi

üdv,

F.

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#5864) Terminator_ válasza Fasten (#5863) üzenetére


Terminator_
tag

magátol nem folyik szerintem csak ha megnyitod a csapot...

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#5865) Fasten válasza Terminator_ (#5864) üzenetére


Fasten
tag

Köszi, de nem ezt kérdeztem...

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#5866) Terminator_ válasza Fasten (#5865) üzenetére


Terminator_
tag

arra válaszoltam amit kérdeztél...

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#5867) #10726912 válasza Fasten (#5863) üzenetére


#10726912
törölt tag

Csak az első előtt kell megnyitni, csak vizet tegyél bele, ha elkezd jönni a víz a kávé tartón keresztül, akkor nyisd ki a csapot. Egyszer elegendő átfőzni-mosni tisztítani így, ez a gyártásnál esetlegesen bent maradt idegen anyag eltávolítására szolgál.
U.i: Átfőzni többször átfőzheted sima vízzel, amíg úgy nem látod-tapasztalod, hogy sima forró víz jön ki belőle, nincs furcsa szaga, stb. De a gőzcsapot elég egyszer nyitni.

[ Szerkesztve ]

(#5868) Fasten válasza #10726912 (#5867) üzenetére


Fasten
tag

Köszönöm a választ!

:R

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#5869) Terminator_ válasza Fasten (#5868) üzenetére


Terminator_
tag

De a gőzcsapot elég egyszer nyitni. látod hogy csak akkor folyik ha kinyitod :D

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#5870) mis69


mis69
tag

Azt hogy még senki nem válaszolt a turmixgépes kérdésemre jelzésnek veszem a márkára vonatkozóan. Akkor az lenne a kérdésem hogy Philips [link] vagy inkább Moulinex [link] melyik a jobb ?

[ Szerkesztve ]

(#5871) #10726912 válasza Fasten (#5868) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nincs mit, jó kávézást:)
Terminator_: Ha nyitva hagyja a zuhanykabinban, csinálhat gőzfürdőt. Vagy elé tartva a ruhát, megvan a gőz tisztító...biztos van valami értelme ennek az ippeg fontos funkciónak:K

mis69: Jó kérdés, hogy a Philips kés rendszere mennyivel hatékonyabb, nem írják a fordulat számát a gépnek, ami viszont könnyen lehet, hogy a Moulinex javára szól, a kinézete is átgondoltabb számomra, . illetve nekem a mindent gyártó Philips mint márka, ami igazán kiemelkedő, profit nem nyújt, tisztességesen teszi a dolgát, alul marad a Moulinex-el szemben, abban jobban bíznék. Garancia mindkettőnél ugyanaz...Moulinex és Philips is van (más-más termék), hosszú ideje teszik a dolgukat, de a Moulinex nekem minőségibb darabnak tűnik használat közben, mint a Philips (ami ettől eltekintve használható természetesen).
Szóbval orrhosszal, de a Moulinex-re teszek egy voksot.

(#5872) mis69 válasza #10726912 (#5871) üzenetére


mis69
tag

Köszi! Igen a kés engem is elgondolkodtatott. A kinézete alapján hatékonynak gondolnám talán még jobban is mint a többit csakhogy akkor a többi gyártó vajon miért nem ilyet gyárt?

(#5873) #10726912 válasza mis69 (#5872) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ezerféle kést találtak már ki, ha megnézegeted a neten, lesz választék bőven. De nem csak a késen múlik a dolog, kell a fordulat is, illetve a kés körüli rész formájának kialakítása is.
Ettől függetlenül lehet jó az a kés, van, amelyik jobb, mint a sima, de ez a turmix gépnél nem csak ennyi teszi a minőséget. Kell hozzá állandó teljesítmény, tartósság...a Philips újként átlagosan mindig majdnem tökéletes (azaz teszi a dolgát, nem kiválóan, de csinálja), de ez sajnos egy-két év alatt megkopik. Ha igazán jót keresnék, maradnék a Moulinex-Bosch-Braun (a teljesség igénye nélkül írtam ezt a hármat) vonalon, de javaslom neked, hogy menj el és nézd meg őket élőben, vedd le a polcról, dugják be, kapcsold be azt, amit érdemesnek tartasz a figyelemre, aztán dönts ez alapján. Nem keresnék trion-hauser-sencor márkát.
Philips is lehet jó választás, ezt fokozott figyelem felkeltésképp írom, de pl tv, mini hifik terén nagyon nem alkottak hosszú élet tartalmút, hajnyírója használható, de erősen kompromisszum késznek kell lenned, botmixere dolgozik, de nem igazán akarod használni (túl merev a vezetéke, kényelmetlen kezelni). Tálas mixere jó volt, de 3 év után sajnos motorhibás lett.. :U
Moulinexnél kevesebb tapasztalatom van (nem használtam pl a tv-jüket ;] ), De volt szerencsém vasalóhoz, kenyér sütőhöz, olaj sütőhöz, tálas mixerhez, sok panaszt nem hallottam róluk az ismerősöktől, működnek, tartósak (persze ezek sem ipari felhasználásra készültek). Aránylagos olcsóságukhoz képest elég jó minőségűek, kialakítás, használhatóság szempontjából.
Mindezt teszem offba, mert vegyes a forrás (saját és ismerősök tapasztalatai, az utóbbi ki tudja, mennyire valós :U )
U.i: Talán az is megoldás lehet, ha használtan nézel a "jobbak" közül egy alkalmi vételt...ha újat veszel és ennyiért, akkor inkább a Moulinex.

(#5874) concret_hp


concret_hp
addikt

[link] ilyen botmixerrel lehet aprítani magvakat is? (mogyorót pl)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5875) Gabró


Gabró
tag

Sziasztok!

Fagyasztószekrényt vennénk az alábbi szempontokat szem előtt tartva. Azok tapasztalataira lennék kíváncsi, akiknek hasonló paraméterű és/vagy márkájú készülékeik vannak:

- 200-220l térfogat
- no frost
- átlátszó fiókok (talán most már mindegyik ilyen)
- 150 ezer körüli áron
- elsősorban Siemens és Bosch vonalon nézelődünk, de egy konkrét típusról szóló nagyon jó tapasztalatokkal meggyőzhetőek vagyunk más márkákról is.

Köszi a válaszokat!

(#5876) mano810


mano810
csendes tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok :)
Lenne egy kérdésem mosógéphez értőknek! Létezik olyan hogy a csótányok elrontják a mosógépet??

(#5877) concret_hp válasza concret_hp (#5874) üzenetére


concret_hp
addikt

valaki? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5878) Morris válasza concret_hp (#5874) üzenetére


Morris
veterán

Szerintem lehet. Ha elég erős a motor.

(#5879) concret_hp válasza Morris (#5878) üzenetére


concret_hp
addikt

máshol azt írják 300W, az jó? nem vagyok képben ezekkel

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5880) concret_hp


concret_hp
addikt

lehet velehol olyan személymérleget kapni, ami nem 0.1 hanem 0.01 kg pontosságú (és nem aranyárban mérik)? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5881) Integra válasza concret_hp (#5874) üzenetére


Integra
titán

szerintem igen
keress rá más oldalakon is erre a típusra és nézd meg a leírást, lehet, hogy bővebb és ott megtalálod a keresett információt :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5882) Dluinet válasza concret_hp (#5880) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem nagyon van mert egy átlag ember tömege napon belül 1-2 kg-ot ingadozik, így a 100 grammos pontosságnak sincs sok értelme

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5883) concret_hp válasza Dluinet (#5882) üzenetére


concret_hp
addikt

minden mérleg 100g pontosságú :) de ha lenne pontosabb jó lenne (csak úgy funból :D)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5884) sysrq válasza concret_hp (#5880) üzenetére


sysrq
őstag

Ez kell neked.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#5885) Cselo


Cselo
csendes tag

Sziasztok,

Porszívó választásban kérném segítségetek... láttam electrolux-ot ajánlani, ami kb. 50e. Ft-os szint, de szeretném ez alatt megoldani mondjuk 30e. körül.

Samsungokról írtatok jót is, rosszat is. Porzsákosban gondolkodva erre a 3-ra szűkítettem:

SC74A5
SC7485
SC5485

Ami fura, hogy árban a legkedvezőbb az 5485, és a szívóteljesítménye is annak a legnagyobb.

Szóval ár/érték arányban, esetleg tapasztalatból melyiket ajánlatántok??

(#5886) hdman


hdman
őstag

Urak,

szeretnék mosógépet és mosogatógépet cserélni. A keret a két gépre összesen 200-250k.

Körülnéztem picit, ebben az árkategóriában az AEG-ot és a Bosch-t ajánlották.

Már vannak konkrét kiszemeltek is, de sajna a másik gépen vannak elmentve a linkek.

köszi

Sopron city :)

(#5887) Morris válasza hdman (#5886) üzenetére


Morris
veterán

mosogatógépbe Bosch +1!!

(#5888) harry válasza hdman (#5886) üzenetére


harry
veterán

Jó márkák, érdemes lehet figyelni, van-e valahol valamilyen akció (márkaboltnál szokott néha lenni olcsóbban összesen 5 év garival, nagyobb áruházak is akcióznak). Konkrét típust nem tudok, én általában meg szoktam nézni, milyen funkciók/szempontok elérhetők/fontosak, számomra ebből mi lényeges, és az milyen árban van.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5889) Fáraó


Fáraó
őstag

Üdv!
Porzsák nélküli porszívót keresek, ezt néztem ki: Samsung SC/VCC 6780 V 3 R. 2000W, 380W szívóteljesítmény és 80 dB. Parketta, járólap és bútor lesz vele porszívózva. Jó választás ez? Jó márka a Samsung porszívók között?

VIGYORRRGAZMUS.....

(#5890) Csöves válasza hdman (#5886) üzenetére


Csöves
senior tag

Nekünk AEG 4 éves elmúlt, hibátlan.

Aquila non captat muscas.

(#5891) hdman


hdman
őstag

Konkrétan ezekről lenne szó:

[link]

[link]

Sopron city :)

(#5892) harry válasza hdman (#5891) üzenetére


harry
veterán

Szerintem rendben van... amire én mostanság figyelnék, hogy A+ legyen, és mosogatógépnél legyen lehajtható az alsó tálcán a tányértartó sor, de ezek megvannak. Mosógépnél említettek AEG-k kapcsán néhány okosságot korábban (más a dob anyaga / lyukméret, meg volt még valami), azokra lehet érdemes ránézni. De biztos nem fogsz mellé ezekkel sem.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5893) Pitu


Pitu
aktív tag

Sziasztok! Gorenje v. Whrilpool hűtőszekrény ajánlottabb?

(#5894) Pitu válasza Pitu (#5893) üzenetére


Pitu
aktív tag

Végül a Whirlpool mellett döntöttem. Előző hűtőnk is az volt, ma adtam el 5 évesen, tökéletes állapotban.

(#5895) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Vettem egy AEG VL 5530 S álló ventilátort.

A következő lenne vele. Alapból hibás.. Low fokozat jó, de mid fokozaton maxon megy, hi fokozaton meg közepesen, szóval a 2 fel van cserélve :F

A másik hogy ez a Sleep meg Nature mód mi a fene rajta szerintetek? Ha átrakom ezekre, akkor össze vissza változtatja a venti ford. számát. Pontosan ez a 2 mód mire való, mert nem írja a használatija. Amúgy szerintetek lehet ebből baj hogy a mid hi fokozat fel van cserélve? Értem ezalatt hogy inkább vigyem vissza, mert ki tudja hogy az elektronikával milyen baj lehet ebből adódóan?

Köszönöm :R

iPhone 13 Pro Max

(#5896) harry válasza jozsi252 (#5895) üzenetére


harry
veterán

[link]

2 wind change functions
nature: continuous speed change (high, mid, low)
sleep: snooze function, speed decelerates until it stopps

Egy másik típushoz ez volt írva:
2 preprogrammed wind-mode functions:
nature: electronically programmed change of the running speed (High, Mid, Low) in regular time periods
sleep: fall asleep mode, after 30 minutes the running speed automatically falls back to zero

Nature, gondolom a természethez hasonlóan, folyamatosan változó intenzitással fúj. Sleepben meg csökkenti a fordulatot, míg meg nem áll teljesen.

Kapcsolók: ha zavar, és nem macerás visszavinni, szerintem vidd csak. Ha több probléma visszavinni a boltba, akkor ne, nem hiszem, hogy gond lenne, sőt, ha szétszeded gyanítom magad is felcserélheted, bár ha garis, akkor nem kéne megbontani.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5897) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Hajszárítót keresek, mindenképp valami ionos legyen, de ilyen diffúzor, hajvasaló meg apámf.sza nem kell rá. :N :DDD
Eddig egy (fél-)profi Babyliss (talán még Made in France) volt, jó lenne legalább ez a szint, ha még vannak ilyenek egyáltalán vagy ezeket is elérte a "tervezett elavulás"? :F :U
Remélem tudtok ajánlani valami jót. :))

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#5898) concret_hp válasza M_o_g_y_i (#5897) üzenetére


concret_hp
addikt

ha tutit akarsz menj be fodrászkellék boltba, ami fodrászoknak bírja 3-4 évig, az neked örök darab ha otthon használod.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5899) M_o_g_y_i válasza concret_hp (#5898) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ez is tervben van, csak addig tájékozódok melyik is legyen, hátha a "konzumer" cuccok között is van vállalható. :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#5900) Bozso68


Bozso68
senior tag

Szevasztok!

Olyanban kérek segítséget, hogy szükségünk lenne egy olyan kávéfőzőre, ami legalább 15 BAR nyomású, kávépárnás, de őrölt kávéval is használható legyen, és max 1 perc alatt nyomja le az 1-2 csészét. Egy kisforgalmú boltban lenne használva, napi kb 8-10 alkalommal.

Néztünk Philips Senseo-kat, amik megfelelnének mindennek, csak azt nem tudjuk, hogy milyen nyomással dolgoznak.

Előre is köszi:
Zsolt

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.