Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) Bici válasza Nictuku (#5348) üzenetére


Bici
félisten

Egyáltalán nem nagy dolog az a 20 év. A mi Lehel hűtőink is 27-29 évesek, és semmi bajuk.
A nagy fagyasztónál 10 évesen kellett kompresszort cserélni, de annak ellenére ingyen megcsinálták, hogy a gari rég lejárt, mert elismerten gyártási hiba okozta.
Azóta egyikkel sincs semmi baj - leszámítva hogy sokkal többet fogyasztanak a mai hűtőknél.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5352) Dluinet válasza Bici (#5351) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Csak 2 éves áramfogyasztásán lehet rajta venni egy új hűtőt.
A mikor megszüntettük, akkor havi 3000Ft-tal lett kevesebb a számla.
Napi 3kW-ot megevett.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5353) harry válasza Bici (#5351) üzenetére


harry
veterán

Csak épp elfelejted azt az apróságot, hogy azokat nem mostanában gyártották...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5354) Bici válasza Dluinet (#5352) üzenetére


Bici
félisten

Azért annyira nem durva, hiszen nem elég az áramfogyasztását nézni, hanem le kell belőle vonni az új hűtő áramfogyasztását. És tapasztalatom szerint az újek sem fogyasztanak a felénél kevesebbet, tehát max. 4 éves áramfogyasztásából tudsz venni új hűtőt. :D
Nyilván sokat fogyaszt, ezt én is írtam, de ebből látszik, hogy nem technikailag lehetetlen normális áron 20 év élettartam, hanem az üzleti döntés miatt mennek hamarabb tönkre a maiak.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5355) canniball válasza Dluinet (#5352) üzenetére


canniball
nagyúr

Ennél kicsit árnyaltabb a kép. Nekünk van egy 20+ éves Bosch fagyasztószekrényünk, mértem-számoltam: ha cserélnénk 5-600Ft-ot nyernénk havonta (már ha lehet hinni az új gépek adatlapján feltüntetett számoknak). Egy új fagyasztó talán sosem hozná be az árát, úgyhogy amíg ez megy/kis pénzért javítható addig marad.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5356) peti_s válasza Bici (#5354) üzenetére


peti_s
addikt

Ezért szoktak egy időzítőt tenni a régi Lehelekre. Hajlamosak túlhűteni magukat. Ajánlatos h legyen olyan villanyórád, amivel az "éjszakai áram" olcsóbb, és próbáld ki h csak abban az időszakban megy, meg mondjuk dél körül egy órát. Technológiailag egyébként nincs nagy különbség az új és a régi hűtők között a fogyasztást nézve, inkább a vezérlés változott. Nekem több ismerősöm így használja a Lehel hűtőjét, funkcionalitásban semmit sem vesztett, viszont kisebb lett az áramszámlája.

(#5355) canniball, meg azt is illik hozzászámolni, h az új valószínűleg közel nem bírja annyi ideig mint a régi.

[ Szerkesztve ]

(#5357) Bici válasza peti_s (#5356) üzenetére


Bici
félisten

Köszi, ezt kipróbálom. :K Utána is nézek a pontos mikéntjének! :R

Éjszakai áram tudtommal nincs a panelben. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5358) canniball válasza peti_s (#5356) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezért írtam úgy hogy "talán sosem hozná be az árát". ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5359) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

holgyek urak errol van vkinek tapasztalata? aeg 6544:

koszi

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5360) peti_s válasza neduddki (#5359) üzenetére


peti_s
addikt

Hali! :)
Csak nem ilyet szeretnél? :D Van egy szervizes ismerősöm, visszajött már a szabadságáról, holnap megkérdem tőle. :)

szerk: Egyébként nekem nagyon idegen ez h eltűnnek mindenhonnan a gombok. Komolyan, kinek jön be ez az érintőfelület?

[ Szerkesztve ]

(#5361) harry válasza peti_s (#5360) üzenetére


harry
veterán

Én talán még nem is láttam főzőlapot nem-érintőgombokkal... Amúgy alapvetően (más területen) én sem szeretem, rendes, fizikai nyomógomb a tuti, ha van rá lehetőség. Legalább biztos tudod, hogy megnyomtad.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5362) peti_s válasza harry (#5361) üzenetére


peti_s
addikt

Igen, a családban is van, több helyen is láttam ilyet, már a 10 éves példányok is ilyenek. 1x kellett ilyet használnom, és eléggé irritált az itthoni Bosch gáztűzhely végtelenül egyszerű kezelhetősége után. :D Csak tényleg nem tudom, h miért terjed mindenhova.

(#5363) neduddki válasza peti_s (#5360) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

birinybe ijejt nem gyartanak, Gabor meg csak annyot mondott huuu azo nagyon jok, szoval kivagyok a vizbul /a zoxigent:- )))/
ami ebben teccik az a teljes indukcios felulet, veggi akrtam meg enin\i a bosch-siemsn teka kinalatot de leragadtam...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5364) neduddki válasza neduddki (#5363) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

h amr benne vagyok: aeg BP5013021M vs BP5013001M
mi a kulomseg kozottuk???

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5365) csemberlen válasza neduddki (#5359) üzenetére


csemberlen
őstag

Nekem hasonló van, de kevesebb helyet vesz el a vezérlő rész. 2 nagyobb edény nem fog elférni rajta.
hk634200 xb neue. Ja és már pecsétel rendelkező villanyos szaki bekötheti, nem csak a saját szervizük.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5366) runner 125 válasza neduddki (#5364) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem néztem utána, h ezek melyik árkategóriát képviselik, de Bosch-ból mi ezt néztük ki. Ár/érték aránya szerintem nagyon jó, ráadásul A -20% az energiaosztálya, ami egy villanysütőnél jól jön.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5367) Nictuku válasza neduddki (#5359) üzenetére


Nictuku
csendes tag

Lehet hogy túl maradi vagyok és nem haladok a korral...vagy anyagias?..De nem olcsóbb a gázas főzőrész?

Hm...olyan bizonytalan vagyok...vagy mégsem?

(#5368) neduddki válasza csemberlen (#5365) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

koszi

udv

neduddki

mod: runner 125: gyakorlo haziasszonyok szern a +~20liter az igencsak kellmes

Nictuku; mgveni igen uzemelteni nem

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5369) tildy válasza neduddki (#5368) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem tudom mennyire valtoztak az otthoni gazarak, de amit itt lattunk, az alapjan de, olcsobb a gazos fozoresz, villanyos suto megoldas, mint a full villanyos. Igaz , itt amiket hasznaltunk nem indukcios volt, de aramzabalo, pedig relative uj sutorol/fozolaprol van szo...

Az erintoset amugy kb minden hasznalat utan takaritani kell, folyamatosan ujjlenyomatos. Nekem nem jon be, ahogy az inox se.

neduddki: nem csak megvenni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5370) csemberlen válasza Nictuku (#5367) üzenetére


csemberlen
őstag

Röviden: nem. Nézz utána ha érdekel, indukciós fözőlapnak jobb a hatásfoka mint a gáznak, és sokkal gyorsabb.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5371) neduddki válasza neduddki (#5359) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

naszongya a 88as kezdetu lemondva 3 fazis miatt:- ((
de amugy is bovitenni kell 32A-ra naaaa, ezek utan:
?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5372) csemberlen válasza neduddki (#5371) üzenetére


csemberlen
őstag

Ez olyan mint az enyém, elfér rajta 2 rendesebb edény egyszerre.
különben amit elözőleg linkeltél az is megy 1 fázisról.
32A kissé necces lesz, de ha önmegtartóztató leszel a többi nagyfogyasztóval akkor menni fog.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5373) thEndeR


thEndeR
tag

Sziasztok! Valakinek van tapasztalata ezekkel? [Főzőlap]
[Sütő]
[Páraelszívó]

Ha ezek nem jók, akkor ezekben az árkategóriákban mik a legjobb vételek?

(#5374) neduddki válasza csemberlen (#5372) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

azon filozok, hogy probakeppe veszek egy zanussit ~62rugoje kiprobaljuk megszeressuk-e ha nem akkor gaz ha igen akor emg veszek egy rendes /habar nem mintha nem ost vetem olna egyet jaccani, aszem ennyitmegert:- )/

udv

neduddki

p.s amugy a szeles tekat nezegetem:

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5375) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Mosógép kéne egy 4 tagú családnak. Napi egy mosás mindig van, de gyakran kettő is.
Az egyedüli szempont az az, hogy legyen megbízható, és bírjon ki 10 évet. (Kis túlzással)
Szóval nem szeretnénk havonta szervizelni.
Ne legyen víztakarékos, és nem kell , hogy "intelligens" legyen 4 magos processzorral, hanem mosni tudjon.

Mit ajánlotok?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#5376) Integra válasza adamssss (#5375) üzenetére


Integra
titán

miele

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5377) csemberlen válasza adamssss (#5375) üzenetére


csemberlen
őstag

miele ha 10 évet ki kell birnia.
nem hiszem el, beelőztél :DD

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5378) adamssss


adamssss
veterán

Köszi a tanácsot.
Esetleg tudtok valami pontos típust is? Vagy van-e saját tapasztalt?
:R

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#5379) Integra válasza adamssss (#5378) üzenetére


Integra
titán

itt nézd végig a kínálatot, ez a hely ajánlott, megbízható hely, gyártói jótállást ad, szerződött miele partner, vettem már nála én is pár dolgot.

nektek kell eldönteni mire van szükségetek, nagyon okos mosógépeik vannak, jó használni. 6-7kg-os töltésűre van szükségetek, alapvetően pedig mindegyik 1400rpm-es már, de sosem érdemes maxon centrifugázni. a szabadon állóak olcsóbbak, a folyékony mosószera adagolósak drágábbak. de a poros, hagyományos fiókosba is lehet mosószeres adaptert kapni, én is így használom,mert csak folyékony mosószert használok.
végig kell rágnod magad az egyes készülékek extra szolgáltatásain.

nekem ennek az elődje van, igaz én már 2010-ben vettem és csak 6kg-os az enyém. de ha most kéne vennem, ezt venném, mert ez automata mosószer adagolós, vagy ezt.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5380) adamssss válasza Integra (#5379) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi. Akkor elkezdjük családilag bújni a listát.
Mennyi ezekre a gépekre a garancia?
Azért elég húzós áruk van...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#5381) Integra válasza adamssss (#5380) üzenetére


Integra
titán

2 év asszem, én legalábbis ennyivel vettem anno.
persze, hogy húzós az áruk, made in germany, absz prémium gyártó, ez meg nem ingyen van. viszont amit kapsz, az nagyon rendben van. hivatalos oldalon a jelenlegi termékpaletta

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5382) Dluinet válasza adamssss (#5380) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kaphatsz 10 év jótállás:

A kiterjesztett jótállás a következő Miele készülékekre vehető igénybe:

CombiSet
Edény- és ételmelegítő
Fagyasztó
Főzőlap
Gőzpároló
Hűtőszekrény*
Hűtő-fagyasztó kombináció*
Mikrohullámú sütő
Mosogatógép
Mosógép
Mosó-szárítógép
Páraelszívó
Sütő/tűzhely
Szárítógép
Vasaló / mángorlógép

* kivéve Mastercool készülékek
A kiterjesztett jótállás ára egy készülékre: 72 500 Ft.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5383) Integra válasza Dluinet (#5382) üzenetére


Integra
titán

azért nem egy etikus dolog, hogy a garival is már üzérkednek.. de legalább van

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5384) runner 125 válasza Integra (#5379) üzenetére


runner 125
nagyúr

Komolyan 3-4-5-600.000FT-ot kell kiadni egy olyan mosógépért, ami garantáltan elmegy 10 évet?!...
Elhiszem, h legminőségibb, legjobb termék a Miele, de egy korrekt tudású mosógépet 90-120.000FT környékén már lehet vásárolni 2-3 év garival.

Pl. a mi Whirlpool-unk úgy 7-8 éves.
A szarul megtervezett és kivitelezett mosószertartón kívül (belefolyik a víz a tető és a műanyag közé, így hamar korrodálódik a fém tető), köszöni szépen jól van, és hibátlanul mos (kopp-kopp-kopp).
A problémát egyébként tavaly orvosoltam.
Ilyen volt:
01, 02, 03, 04, 05, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 12

Ez annó kb 120k volt, szóval ez sem a csúcs kategória.
..nem találok számomra olyan érvet, amiért valaha is vásárolnék 3-4-500.000FT-ot egy mosógépet.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5385) ALI_G


ALI_G
veterán

Mit takar a porszívóknál a HEPA 11, 12, stb. és melyik az indokolt, vagy inkább elvárt kategória? :R

(#5386) Integra válasza runner 125 (#5384) üzenetére


Integra
titán

ha majd annyit keresel, fogsz találni azonnal érvet mellette, hidd el, ez ilyen egyszerű. amúgy meg sokkal többet tud a miele, mint csak annyit, hogy elmegy 20 évet. majd ha vesztek egy miele-t egy nap, anyud az első mosás után megfogja mondani mennyivel másképpen mos és a ruha mennyivel másabb.. ezt én nem fogom fejtegetni :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5387) Dluinet válasza ALI_G (#5385) üzenetére


Dluinet
nagyúr

szűrő "erőssége"
E10 > 85%
E11 > 95%
E12 > 99.5%
H13 > 99.95%
H14 > 99.995%
U15 > 99.9995%
U16 > 99.99995%
U17 > 99.999995%

szerintem E11 a minimum, azalatt nem sok értelme van

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5388) runner 125 válasza Integra (#5386) üzenetére


runner 125
nagyúr

Annyira tudtam, h ilyen válasz jön. :D :D
Ha, havi 1 millát keresnék, sem adnék ki ennyi pénzt mosógépre.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5389) harry válasza Integra (#5379) üzenetére


harry
veterán

Érdemes ekkorát venni, ha naponta mos? Akkor bizonyára nem jön össze annyi cucc, főleg ha szín szerint is bontják a ruhákat. Vagy azért jó, mert nagy dobban kevésbé gyűrődik, esetleg tud kevesebb vízzel / mosószerrel dolgozni, centrifuga jobb? Ezek miatt érdemes lehet nagyobbat venni? Igazából a fogyasztás miatt gondolkodnék el rajta csak, nem tudom, más hátránya lehet-e.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5390) Integra válasza runner 125 (#5388) üzenetére


Integra
titán

sokkal könnyebben fogsz ezen a beszűkült gondolkodásodon változtatni, no para :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5391) Integra válasza harry (#5389) üzenetére


Integra
titán

napi mosásnál 4 főre? igen, 7 kg alatt biztos nem vennék mosógépet. ha pedig nincsen tele, nem gond, mert automata méri a töltősúlyt, és állítja hozzá a mosási időt és vizet is. a komolyabbak a mosószert is. illetve a nagyobb dobban tisztábbra is tud mosni, mivel nagyobb helye van az anyagoknak mozogni. ezért pl ha mondjuk 7 kg a max töltősúly, alapvetően sose töltjük tele 7 kg-mal, mert sosem mossa úgy tisztára, mintha 5-6 kg között pakolod tele. én egyedül élek, 6 kg-os a mosógépem (softronic w6544 wps), és hidd el, tele tudom tömni :DDD nagyon ritkán nincsen tele. és az sem mindegy, hogy maga a dob milyen, milyen anyagból van, milyen a kiképzése. rengeteget számít.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5392) tildy válasza csemberlen (#5370) üzenetére


tildy
nagyúr

Ennek ellenere ha megnezed az osszes fozos TVmusort , en meg nem lattam olyat, ahol elektomos lapot hasznaltak volna.
Nem hinnem, hogy gazlobbi.
Ezt nem a hatasfokra mondom amugy.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5393) harry válasza tildy (#5392) üzenetére


harry
veterán

Ott kétlem, hogy a takarékosság lenne az elsődleges szempont, egy gáz biztos látványosabb, nem tudom, "komoly" szinten milyen esetleg más előnyökkel jár...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5394) tildy válasza harry (#5393) üzenetére


tildy
nagyúr

En sem gondolom, az viszont biztos, hogy maskepp fo rajta az etel. Nekem mint mondtam korabban gaz volt, most villany van ( de nem indukcios) . Ebben az esetben abszolute a gazos a nyero anyagilag.

Igazandibol valos osszehasonlitast energiafogyasztas ugyileg kb ugy lehetne tenni, hogy ugyanazt keszited mindketton, lemered mennyi ido alatt fo meg, lemered az elhasznalt mennyiseget, es kiszamolod mi mennyi.

Egyet tudok, sutoknel gazsuto eseten kevesebbet fizetsz a vegen.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5395) peti_s válasza tildy (#5394) üzenetére


peti_s
addikt

Egy hónapja kb láttam egy ilyen kimutatást, h mivel a legolcsóbb fűteni, épp ezért gondolom ez a főzésre is igaz, hiszen az is vmilyen szinten fűtés. A legolcsóbb 50-60 (nem tudom mi volt a mértékegysége) volt a fa, 80 körül volt a gáz, és 110 volt az áram. Úgyh, az árammal való főzés-sütés a legdrágább.

[ Szerkesztve ]

(#5396) harry válasza tildy (#5394) üzenetére


harry
veterán

No igen.
Én egyszer használtam indukciósat (jobban mondva ~egy hét alatt párszor), az alatt kifejezetten tetszett, talán főleg a gyorsasága, ami szembetűnő, főleg, hogy akkoriban egy vas rezsónk volt :D Persze ki kell tapasztalni, mint mindet. Jelenleg 'normál' kerámialapos van, én indukciósra cserélném talán, vagy legalábbis nem érzem hiányát a gáznak (régebbi lakásunkban az volt, azt használtam többször is). Főleg, hogy több lakásban nincs is gáz bevezetve.
Sütőnél viszont úgy tudom a tényleges sütésnél jobb a villany, még ha esetleg drágább is üzemeltetni, bár nem tudom, légkeverés nélkül mekkora különbség van, akár sebességben, akár egyéb téren.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5397) whatnot


whatnot
őstag

Sziasztok!
Tudtok esetleg egy jó porszívót?
Pár éve vettünk egy Samsung SC6651-et, jó drága, 40ezer Ft. Gondoltuk, minőség lesz. Nos, megint megtanultuk, hogy a magas és a márkanév még nem jelent minőséget.
Ez a szar ugyanis kb. fél óra használat után túlmelegszik. Ez alatt persze nem lehet befejezni a takarítást, így rendszeresen meg kell várni, míg kihűl. Gyanakodtunk, hogy esetleg a szűrőbetét szivacs eltömődése miatt, de gyanús, hogy a szivacs cserélgetésével sem nyerünk sokat (ráadásul a csereszivacsot külön rendelni kellett valami horribilis, ha jól emlékszem, ~10k körüli pénzért).

Szóval ismer valaki egy jó porszívót, ami bírja a normális strapát?

(#5398) csibor válasza whatnot (#5397) üzenetére


csibor
őstag

Az tényleg 1 kalap sz@r, ilyen volt nekünk is.Maradtam a márkánál csak a túlsó végről választottam SC4135-öt Ha ez is tönkre megy csak 12K-át dobok ki az ablakon.

(#5399) harry válasza whatnot (#5397) üzenetére


harry
veterán

Nekünk talán ez a Philips van, 40k körül lehet kapni: [link] Noha csak pár hónapja, de elégedettek vagyunk vele, fél állásban is elég szőnyegre is, szóval van benne erő, és ha nem maxon hajtom, még aránylag halk is, parkettára meg bőven sok (vagy elég a ~minimum, és ott meg halk). Motor előtt szivacs szűrő, kiáramló levegő előtt hepa, tartály kétkamrás, teleszkópos fémcső, praktikus gombok, 2 év garancia.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5400) Morris válasza whatnot (#5397) üzenetére


Morris
veterán

Nekünk szintén samsung van (SC4020) 7 éve tökéletes. (illetve egyszer javíttatni kellett a motorját 4ezer pénzért)
Ha újat veszel, arra mindenképpen figyelj, hogy a szívó teljesítmény legalább 330W legyen!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.