Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) dragonfx válasza harry (#5099) üzenetére


dragonfx
veterán

persze nem a lényeg szívjon és ne porzsákos legyen.
ha a tesco.s kihuzta 4 évig.....

nézteme gy zanussi.t az 11k.jo lesz.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5102) canniball válasza St3ven (#5100) üzenetére


canniball
nagyúr

Minden jó ha a vége jó. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5103) peti_s válasza dragonfx (#5101) üzenetére


peti_s
addikt

Nekünk 15 éve hibátlanul működik egy Siemens Dino 1300W-s. Ezután ha 4 év után tönkremenne egy másik, azt a gyártót az életbe nem választanám soha semmiben.

(#5104) concret_hp


concret_hp
addikt

a nagyobb helyeken lehet alkudni? nyilván nem mediamarkt meg ilyenekre gondolok, hanem ami 1-1 nagyobb bolt. pl ha veszek egy hűtő-mosógép-tűzhely-porszívó kombót? legalább ingyen kiszállítás v ilyesmi játszhat szerintetek?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5105) peti_s


peti_s
addikt

Minden a boltvezetőtől függ, pl. én laptophoz eddig mindig hozzáalkudtam egy USB-s egeret. :)

(#5106) csibor válasza peti_s (#5103) üzenetére


csibor
őstag

Pedig szerintem lassan az lesz ha elmegy 4 évet, akkor megint ezt a gyártót választom.

(#5107) dragonfx válasza peti_s (#5103) üzenetére


dragonfx
veterán

jo tesco.tol többet nem vártam.még ez is sok.bár nem ment tönkre csak szépen szétesett széttörött mindenhol mert nem vigyáztam aztán szétvertem a faxba meert felbaxott.
én a zanussi 1800ra gondoltam 11e. 1400w.os hepa.s és porzsák nélküli vagy van jobb vétel?
orin 8e.ért?
zanussi hány év garit ad?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5108) peti_s válasza csibor (#5106) üzenetére


peti_s
addikt

Kár. Engem az is kiakasztott h tönkrement az akkor még 3,5 éves 20kba került Panasonic LS80-s fényképezőm. Nem azért veszek valamit, h tönkremenjen, majd kidobjam. Hanem, h amíg nem szeretnék vmi ok miatt újat venni (pl. az új vmivel többet tud, amire nekem feltétlen szükségem van), addig kiszolgáljon. Szerencsére itthon egész jól állunk ilyen szempontból, a hűtő ~8 éve hibátlanul működik, egyedül talán egy új tető kéne rá, mert sajnos nagyon gyenge műanyagból készült, és az ajtó feletti része letörött. Zanussi ZRD18JB a típusa, viszont hűtőből sajnos kell majd egy nagyobb, kicsi a fagyasztója ennek. A mosógép Hajdú Energomat, nagyon tartós, szinte elpusztíthatatlan szerkezet. Amíg működik, és ellátja a feladatát nem cseréljük le. Ennek a topicnak a témájához egyébként nagyon illik ez a videó. Aki még nem látta, az nézze meg.

[ Szerkesztve ]

(#5109) dragonfx válasza peti_s (#5108) üzenetére


dragonfx
veterán

totáligazad van de ez az elv sajnos egy 15-20 év állta mega helyét.manapság aza trendi ha mindig a legujabb a legjobb a legszebb van neked és a gyártók is ennek szellemébe gyártják ergo hogy gari időn belül vagy kicsivle utána hello legyen neki ergo 3-5 év.ami ennél régebbi azzal szerencséd van.
a mosogépem 4 éves. a hütőm nekem is 8.nem szeretném tönkremenne mert nem tudokmásikat venni de sajna már benne van a pakliban.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5110) neduddki válasza peti_s (#5108) üzenetére


neduddki
nagyúr

I!

zanusszi hejejtibakbb elektrolux kicsivel felejbb pozicionava anaygalastasban is

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5111) peti_s válasza neduddki (#5110) üzenetére


peti_s
addikt

Hali! :)

Jaja, azokat nézegetem, szigorúan ventilátor menteseket. :) Van vmi különösen jó db? :)

üdv

peti_s :D

(#5112) neduddki válasza peti_s (#5111) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mama??? hat nem tom, nekm a haztarasi gep szerelo esmero aszota ha veszek hutot-fagysztot akkor egyfunkciosat v. huto v, fqagyszto legyen trukkok nelkul a leheto legegyszerubb azoknak a legkisebb a dgolesi rataja nala

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5113) Dani82


Dani82
senior tag

mosógépből mik a preferálandó márkák?
LG Samsung pl?

Whirlpoolrol sok rosszat olvastam, indesit, fagor nekem kicsit noname. most indulok mosógépet venni

(#5114) neduddki válasza Dani82 (#5113) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

bosch/siemans-aeg

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5115) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi!

Keresek Philips HR 6834-hez (Philips Triathlon 2000 volt a marketing neve) szerviz manual-t. Google-ban már keresgéltem, de semmi. :(

Akinek esetleg van, vagy talál véletlenül a neten, kérem linkelje be, köszi!

mod. Pl itt van valami, de ez is keményen az első oldal csak.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5116) Morris válasza Dani82 (#5113) üzenetére


Morris
veterán

whirlpool-ról azért olvasol sok rosszat, mert majdnemhogy a legolcsóbbak a piacon (a márkás gépek között), így jóval nagyobb százalékban vásárolják mint a többit. Ergo több a hibás gép is.
A mai mosógépek gyenge pontja az elektronika/programkapcsoló.
A felültöltősöknél ehhez még hozzájön a whirlpool idióta helyre rakott mosószer adagolója is (fedélbe épített).

A jobb kategórák: miele/bosch/siemens/aeg/LG/electrolux/fagor/talán zanussi

felejtős: indesit/whirlpool

[ Szerkesztve ]

(#5117) tildy válasza Morris (#5116) üzenetére


tildy
nagyúr

A fagor is felejtos eloltoltosben. Nem viszi ki az oblitot, ott tobolyog benne,

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5118) Morris válasza tildy (#5117) üzenetére


Morris
veterán

legalább ki lehet venni az adagolót hogy megtakaítsd?
Mert a whirploolnál (felültöltősnél) le lehet venni, de jobban nem lehet szétszedni. Ha takarítható, az még a jobbik eset.
Egyébként érdemes hígítani az öblítőt kb ugyanannyi vízzel (de még a flakonba - persze nem akkor amikor tele van). Így nem lesz olyan sűrű és könnyebben kifolyik majd a tárolójából. Ugyanis a legtöbb öblítőnek az a baja, hogy a hirtelen befecskendezett hideg vízben nem tud rendesen feloldódni, így letapad.

[ Szerkesztve ]

(#5119) DeFranco válasza Morris (#5118) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Egyáltalán minek használtok öblítőt? Mi a folyékony mosószerhez nem használunk, de nem is hiányzik.

(#5120) Morris válasza DeFranco (#5119) üzenetére


Morris
veterán

azért, hogy jó illata legyen a ruháknak! :D

egyébként mi por alakú mosószerrel mosunk, amiből 9kg kerül 2000ft.-ba (LIDL)[link]

[ Szerkesztve ]

(#5121) DeFranco válasza Morris (#5120) üzenetére


DeFranco
nagyúr

és abból mennyi a konyhasó?

(mi meg keményen kuponozunk és a félárból is szerzünk 30%-ot, így olcsóbb... főleg hogy nem kell öblítő, és a ruhák is illatoznak)

[ Szerkesztve ]

(#5122) Morris válasza DeFranco (#5121) üzenetére


Morris
veterán

mi van? konyhasó? :Y :F

mesélj, hogy csináljátok, és mit használtok, és milyen kuponnal? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5123) DeFranco válasza Morris (#5122) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a folyékony mosószert vízzel, a por alakút konyhasóval higítják

dm-ben vásárolunk, ( kozmetikai szereket alig, inkább háztartási cuccokat) ott van törzskártya, azon pontok pontokat be lehet váltani kuponra, a kuponért kapsz kedvezményt. megvárjuk míg leakciózzák x%-kal majd rádobjuk az y%-os kupont. Így van 15 Ft/db-os finish mosogatógéptablettánk pl.

(#5124) Dluinet válasza DeFranco (#5119) üzenetére


Dluinet
nagyúr

hogy a műszálas ruhák ne ragadjanak össze, nagyon csúf látvány tud lenni.
De meg is érdemli az aki műszálas ruhát hord.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5125) DeFranco válasza Dluinet (#5124) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ja, nem hordunk műszálasat :)

(#5126) Morris válasza DeFranco (#5123) üzenetére


Morris
veterán

aha.

mi se hordunk műszálas rucit :N

(#5127) Dani82


Dani82
senior tag

Na köszi mindenkinek a segítséget. Mászkáltam ma media marktba, tescoba, auchanba, extreme digitalt nézegette, hívogattam végül Euronicsban döntöttem úgy, hogy kb mindegy mit, csak normális márka legyen, A+ de jobb az A++. Egyedül vagyok, kb. heti 1x mosok két adag ruhát, nincsenek nagy elvárások, szóval ő lett: [link]
:R

(#5128) peti_s válasza neduddki (#5112) üzenetére


peti_s
addikt

Sajnos alulfagyasztós kombinált hűtő kéne. Ez tényleg az a kategória, ahol 3-5 évente behalnak a hűtők? Mert sajnos olyan fórum nincs, h milyen háztartási gépem halt be, de index fórumot olvasgatva nem hosszúéletűek.

(#5129) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi!

Ma elfüstölt a 14 éves Philips takarítógépünk motorja.
Mondjuk egy ideje furcsa hangja volt már, de az alsó csapágy ma teljesen megadta magát.

Kérdés: nincs valakinek esetleg a Philips-nél, bvagy valamiféle háztartásigép alkatrészes boltban ismerőse? :)
Rohadtul utálom ezt a fogyasztói társadalmi felfogást. Miért kell 25.000FT-ért adni egy 14 éves szériába való motort? :(((

Alapvetően tök szerettük, meg amennyire lehetett karbantartottam. Ki szoktam fújatni kompresszorral, s amúgy sem volt dobálva soha. Szóval jó lenne újra életet lehelni bele, mert egy új hasonló kaliberű vizes takarítógép kb. 50k.

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5130) csemberlen válasza runner 125 (#5129) üzenetére


csemberlen
őstag

Miért kell 25.000FT-ért adni egy 14 éves szériába való motort?
Azért, hogy újat akarjál venni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5131) runner 125 válasza csemberlen (#5130) üzenetére


runner 125
nagyúr

De, én qrvára nem akarok újat venni, már csak azért sem!
Tudom, h 25-ért már van egész korrekt márkás porszívó, de akkor is felhajtok valahonnan occsóba egy motort.
Mit tom én, szétnézek ebay-en is, tuti találni tizen pár ezresért. Annyit simán adnék is érte.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5132) Morris válasza runner 125 (#5129) üzenetére


Morris
veterán

nem lehet megjavíttatni?

A porszívónk motorja hasonló esetet élt meg de megjavíttattuk, 4ezer volt.

(#5133) runner 125 válasza Morris (#5132) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem tudom itt nyugaton ki foglalkozik ezzel, de majd utánakérdezek.
Egyébként a motort néztem, és úgy van összeszegecselve, szóval ebből kifolyólag nekem úgy tűnik, h már akkor "egyszerhasználatos" elven rakták össze. :D
De 2 új csapágy biztosan kell bele. Kérdés h azokat is be tudja-e szerezni egy ilyen műszerész bolt..
Noh és akkor lehet izgulni, h a forgórész, vagy a belső fal nem sérült-e meg a tengely "kilengésétől", mert ha igen, akkor tuti kuka a motor.

Egyébként már alakul az ár, itt már 3k-val olcsóbb, mint a többi helyen.
Ha, 15-ért találnék, már rendelném is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5134) harry válasza runner 125 (#5131) üzenetére


harry
veterán

Az ilyen nem-igazán-lenyomozható forrásokra nem szívesen hagyatkoznék (pl. ebay), tekintve, hogy ha használt vagy valami baja van, akkor nem sokkal jutottál előrébb. Adnak ezekre egyáltalán garanciát? Boltban gondolom kéne egy évet.
De első körben talán tényleg egy szaki kezébe kéne adni, hátha valami javítható résszel van csak gond.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5135) neduddki válasza peti_s (#5128) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mit netzel ki?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5136) peti_s válasza neduddki (#5135) üzenetére


peti_s
addikt

Eddig a 2 méter 1 cm-s modellt nézegettem, de túl nagy, semmi szükség nincs akkorára, jelenleg ezt nézegetem. :)

Viszont, az sztem elég gáz, h az új fagyasztóládák +10 °C környezeti hőmérséklet alatt nem működőképesek, pedig sokan fűtetlen garázsban tárolták a régieket, az új meg elvileg a "környezetbarát" gáz miatt nem működőképes.

[ Szerkesztve ]

(#5137) neduddki válasza peti_s (#5136) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

jo hetvegen osszefutok ugyis a szerelove rakedeek, meg megkerdem birinybe gyarcsak-e

udv

neduddki

mod: ezt em ezted?

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5138) peti_s válasza neduddki (#5137) üzenetére


peti_s
addikt

Köszönöm. :R

(#5139) runner 125 válasza harry (#5134) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem vagyok szaki, de azt én is meg tudtam állapítani, h az alsó csapágya tuti tropa. Egy részből látszik, más részből alul kotyog az egész (forgórész) tengely, úgy 3-4mm-t.
S, ahogy írtam, az egész motor ház össze van szegecselve, nem is tudom h lesz összerakva, ha szét lenne kapva..
Mindenképpen keresek egy szakit, de nagy a gyanúm, h ennek már sajna kuka.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5140) harry válasza runner 125 (#5139) üzenetére


harry
veterán

Szegecseket átfúrhatod különösebb gányolás nélkül, majd összerakásnál ismét lehet használni popszegecseket, szerintem ez annyira nem macerás, és akkor legalább jobban belelátsz / rosszabb csak nem lesz.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5141) runner 125 válasza harry (#5140) üzenetére


runner 125
nagyúr

Holnap nekiesek, és szétkapom. De, ezek nem klasszikus popszegecsek, annál sokkal vaskosabbak, mondhatni 3x olyan vastag a szóban forgó szegecspár.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5142) tildy válasza Morris (#5118) üzenetére


tildy
nagyúr

Ki lehet venni, de akkor is ilyen, ha epp ki volt takaritva.

Amugy azert hasznalunk oblitot, mert jobb illata van tole a ruhaknak. Volt mikor siman csak mososzerrel mostunk, erezheto volt a kulonbseg.

runner 125 : jaszberenyben tudok egy szakit .De az gondolomneked nem jatszik.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5143) zazahoho


zazahoho
őstag

Hali!
AEG lavamat ls 72840 mosgép, egyik pillanatról a másikra nem működik. A hiba: nem világit a kijelző panel. Esti mosásnál minden rendben volt reggel már nem működik. Leszedtem a tetejét, de nem találtam benne semmilyen biztosítékot. Tovább nem nagyon szerelgetném, mert nem igen értek hozzá. Tudtok korrekt szerelőt normális áron?

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#5144) csemberlen válasza zazahoho (#5143) üzenetére


csemberlen
őstag

Konektorban van áram?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5145) zazahoho válasza csemberlen (#5144) üzenetére


zazahoho
őstag

Igen megnéztem más készülék működik a konnektorban. Az a furcsa, hogy amit találtam neten hibákat ilyen nem volt senkinek :N . Hibakódok tömkelege stb., de a kijelző teljes sötétsége az nem szerepelt sehol. Amit megnéztem az miflex x26 nevű zavarszűrő. Ebbe megy be a 220 voltos vezeték, de semmi égésnyom a kábelek rendeben vannak. Szóval lövésem sincs. A gép kb 3 éves , gari persze már nincs rá.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#5146) Met válasza zazahoho (#5145) üzenetére


Met
nagyúr

A hozzá tartozó kismegszakító nincs lecsapva?:)
Esetleg még a bekapcsoló gombot próbáld meg máshogy benyomni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5147) zazahoho válasza Met (#5146) üzenetére


zazahoho
őstag

Kismegszakítónál a lakásban levőt érted? Mert az nincs, kipróbáltam két konnektorból is, hajszárító ill lámpa működik azokban a konnektorokban, ha a mosógépben levőre akkor lövésem sincs hol van benne.
Bekapcsolás úgy működik amikor a program tárcsán kiválasztod az adott programot, 1-2 sec alatt kigyullad a kijelző és utána külön start gombot megnyomva indul a gép. Minden állásában megnéztem a program gombot ,de sehol nem kel életre.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#5148) Morris válasza zazahoho (#5147) üzenetére


Morris
veterán

lehet, hogy neked is a programkapcsolód ment gallyra :(

(#5149) runner 125 válasza tildy (#5142) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi, de unokabátyámtól kaptam már itt Szombathelyen egy elérhetőséget, noh meg 10 éve dolgozott a Philips-nél, egy belga kollégájának már írt, kíváncsi vagyok mi lesz a vége, de az új porszívónak minimális esélyt adok. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5150) zazahoho válasza Morris (#5148) üzenetére


zazahoho
őstag

Amikor elromlott régi mosógép rengeteg fórumot körbe jártam, aeg lavamatról döntően jókat írtak megbízhatóság terén. Nem hivatalos aeg boltban vettük, mert ott igaz 5 évet is adnak gariban ,de árban 40 ezer ft volt a különbség. Szóval most kicsit csalódott vagyok. Majd megírom ide is a konkrét hibát ha kiderül.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.