Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) ALI_G válasza ALI_G (#5499) üzenetére


ALI_G
veterán

Erdekes hogy az LG oldalan ezt hepa 12-nek irja. Mondjuk kepen nem teljesen egyeznek azzal amit linkeltem. A porzsakos oldalon meg nincs ilyen termekhez porzsak, viszont van egy szam elteressel, ott is hepa 12-t ir, 1-4000ig vannak bele filterek, van amelyik moshato.

(#5502) szuszinho válasza csemberlen (#5495) üzenetére


szuszinho
őstag

Na most azt per pillanat nem tudom, hogy elbírja-e a villanyóra. A berendezéseknél a már normális (közép?) kategóriára gondoltam, nem a legdrágábbakra.

(#5503) neduddki válasza szuszinho (#5502) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

3x16A az elvaras, gyakorlatilag 2x16A oleg mert 2 fazis a bekotesuk /erositte meg ma 2 egymastol fuggetlen delejhajhasz is:- ) na jo de akkor meg a suto elt. ~3.5kW, meg egyeb aprosagok/
nezd meg a bemutatotermet elux-ban mo-i garival /megeskudtek ra/ igen kellemetes arak vannak

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5504) DeFranco válasza neduddki (#5503) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Csak ne lennének olyan nagyképűek meg lekezelőek az eladók. Lehet én nézek ki csövesnek, nem tudom, de amikor vettük a lakást, és el akartam ott költeni párszázezer forintokat, négy mondat után inkább elmentem a mellette levő mediamarktba. Aztán még visszamentem kétszer, hátha rossz napot fogtam ki, de nem...

(#5505) neduddki válasza DeFranco (#5504) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

az egyik szlovakra gondoltam lasd bemutaotterem nem a markaboltra:- )
en mg evekel ezlott kzoltm a blahan az egyikkel mikor nem teccet a stilsua hog akkor majd dogozivalmgvszem, fel si akd a szeme

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5506) DeFranco válasza neduddki (#5505) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ja, tényleg, összekevertem...

(#5507) ALI_G válasza concret_hp (#5500) üzenetére


ALI_G
veterán

Ez igaz, azért nem is vetettem el.

(#5508) concret_hp válasza concret_hp (#5493) üzenetére


concret_hp
addikt

megjött a cucc, csak azt nem értem, hogy ha a porszívó jól be van dobozolva, akkor miért rakják bele még egy dobozba, amiben csak a számla van ott pluszban? :D

asszonynak sztem tetszeni fog a cucc, kipróbáltam :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5509) Met válasza concret_hp (#5508) üzenetére


Met
nagyúr

Mondjuk hogy ne látszódjon hogy mi van benne? :U
Úgy főleg fog neki tetszeni hogy Te már kitakarítottál, csak nehogy úgy gondolja hogy ezentúl ez mindig így lesz :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5510) Integra válasza concret_hp (#5508) üzenetére


Integra
titán

mert a csomagszállítók, posta mindig csomagoltat és ez így van rendjén, senkire nem tartozik mi van benne :)
hány porzsákot kaptál hozzá? kettőt?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5511) concret_hp válasza Met (#5509) üzenetére


concret_hp
addikt

ja biztos azért mondta a futár, hoyg mit hozott, meg a külső dobozra is azért van szép nagy betűvel ráírva, hogy miele :DDD

Integra: csak 1et, az bele volt téve. írjak a panaszkönyvbe? ;]

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5512) Herczi


Herczi
senior tag

Sziasztok!

Nem tud valaki véletlen egy bevált, jó húsdarálót ajánlani? Minél olcsóbban max 25k, otthoni használatra, max heti 1-2kg hús. nem egy felkapott téma ez itt, de hátha van valakinek tapasztalata. :R

(#5513) runner 125 válasza Herczi (#5512) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nekünk Bosch van, igaz kb. 6-7 éves, sokat nincs is használva, de hibátlan.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5514) DeFranco válasza Herczi (#5512) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Olyat vegyél, ahol a spirál és a persely között minél kisebb a rés. Nekünk olyan van, amiben műanyag a persely, gondolom ezért nagy a rés, és egy fél marék hús mindig benne marad. Utáljuk.

(#5515) Herczi


Herczi
senior tag

Köszi mindkettőtöknek, nézelődök majd.

(#5516) peti_s válasza DeFranco (#5514) üzenetére


peti_s
addikt

Nekünk kb 50 éves kézi tekerős húsdarálónk van, kicsit melós tekerni, de jobbat nem találsz. :D

(#5517) neduddki válasza neduddki (#5486) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na megvettem a aeg 88060at 160ert 5 ev graival vigyorgok:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5518) DeFranco válasza peti_s (#5516) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem tudom hova felfogatni, különben rég vettem volna egyet. Konyhapultra nem lehet, mert nem férsz hozzá (neked háttal van) a mai asztalok meg nem bírják ezt a kiképzést.

(#5519) runner 125 válasza neduddki (#5517) üzenetére


runner 125
nagyúr

Grat hozzá, 5 év gar meggyőző, de a kezelőfelület nekem továbbra sem gyere be. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5520) neduddki válasza runner 125 (#5519) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

koszi, de nem si Te fogod hasznanyi:- )

udv

neduddki

p.s. ar csak a fozolapban kene kikotnyi....

mod: peti_s: q desznyovagas kifejezett napi ezzes:- )))

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5521) Met válasza DeFranco (#5518) üzenetére


Met
nagyúr

Kell két kisebb léc és azzal együtt kell felfogatni az asztalra.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5522) DeFranco válasza Met (#5521) üzenetére


DeFranco
nagyúr

so-so de az asztal sem elég stabil hozzá szerintem. A mai kínálathoz képest egész stramm, van benne anyag, de már nem az a régi fajta, lábanként csak egy csap fogja. Mellette lambéria, összekopogtatná az állandó ütődés. Kell venni egy rendeset egyszer, ha lesz rá keret meg igény. Egyelőre amennyi húst darálunk ez is megteszi.

(#5523) peti_s válasza neduddki (#5520) üzenetére


peti_s
addikt

Azzal megvan az évi edzés is. :D

(#5524) Astrasattila


Astrasattila
tag

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy jelenleg, melyik mosógépgyártó megbízható? Behalt a gépünk, kellene új. Jelenleg ezeket szemeltem ki, de a minőséget nem tudom már. Régebben volt Whirlpool, 3 év alatt behalt, de most a gyártó honlapján látom, hogy adnak rá 4 év garit.
Whirlpool AWO/C 6340
Whirlpool AWO/C 6304
Whirlpool AWS 63213
Whirlpool AWE 98612 ZEN
Whirlpool WTLS 60912 ZEN
Gorenje W 6843 T/S
Fagor FET-5112
Electrolux EWS 1277 FDW
Whirlpool WTLS 60912 ZEN
Más is érdekelne, max 140 ezer Ft értékben, ha valakinek van tanácsa, tippje szívesen fogadom!

(#5525) csemberlen válasza Astrasattila (#5524) üzenetére


csemberlen
őstag

Elektrolux-aeg-bosh, javallott

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5526) Integra válasza concret_hp (#5511) üzenetére


Integra
titán

nem, csak kíváncsi voltam, mert elég szűken bánnak a kiegészítőkkel alapcsomagolásban.
nekem 2 volt összesen, amikor megvettem. és a cserezsákok sem olcsók :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5527) Astrasattila válasza csemberlen (#5525) üzenetére


Astrasattila
tag

Köszönöm a válaszod! Korábban dolgoztam MediaMarkt nagygépen, rengeteg Bosch-t eladtam, megvoltak elégedve vele. Amiket én néztem, A+++. Boschba nem találtam ennyiért ilyet. Elég sokat mosunk. A+ és A+++ között rengeteg a különbség fogyasztásban?

(#5528) concret_hp válasza Astrasattila (#5524) üzenetére


concret_hp
addikt

[link] én ilyet vettem 1-2 hete 5 év gari van rá, elég jó konstrukciónak tűnik :)

nem tudom, hogy a többihez képest milyen :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5529) thEndeR


thEndeR
tag

Ki milyen vasalót ajánl? Anyám szeretné, ha vízzel is működne, és lenne hozzá gőzölőállomás. Neki ez tetszik [link]. Esetleg valakinek van más javaslata? 30k lenne a végösszeg.

(#5530) neduddki válasza Astrasattila (#5524) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ha aeg akkor ennyoert mar protex-inverter elgyen a cel

udv

neduddki

mod: de latom elokerult az ileltekes:- )))

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5531) sbazsi


sbazsi
veterán

ecovacs deepoo d59
Van valakinek tapasztalata?
Vagy bármi vélemény ezzel, vagy más robotporszívóval?

(#5532) Astrasattila


Astrasattila
tag

Köszönöm az ajánlásokat! A héten igyekszem megnézni a gépeket.

(#5533) szabi41


szabi41
csendes tag

Sziasztok

Az lenne a kérdés hogy indukciós főzőlapok közül melyik a legjobb ár érték arányú mostanában amiben csak egy főzőzóna van.

Esetleg van valakinek tapasztalata ezzel a típussal kapcsolatban?

http://www.bemutatoterem.net/Termek/hauser-ic-2011-p81486.html

Üdv

(#5534) Met válasza szabi41 (#5533) üzenetére


Met
nagyúr

Nekünk van egy ilyen, mi a kérdés?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5535) Werkly


Werkly
őstag

ETA 402 porszívó motorját kettőt szédszedtem de nem tudom összerakni, hogy jó legyen. Nem tud valaki leírást rajzot vagy segítséget nyújtani? 3 kerékszerű alukör van és közte kúpos alátétek de nem jött össze sehogy, hogy ne darálják egymást a kerekek! Kösz!

(#5536) szabi41 válasza Met (#5534) üzenetére


szabi41
csendes tag

Tudnál írni róla negatív/pozitív tapasztalatot?

(#5537) thEndeR válasza thEndeR (#5529) üzenetére


thEndeR
tag

Senki nem ért a vasalókhoz? :(

(#5538) neduddki válasza szabi41 (#5536) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nem tanajjuk neki meg a hejet:- (

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5539) Met válasza szabi41 (#5536) üzenetére


Met
nagyúr

Nem nagyon.
Teszi a dolgát és kész, gyorsabb mint a kerámia lap.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5540) szoke12


szoke12
őstag

Hi!
van egy braun hajszárítóm. a baj vele, hogy egy alkalommal hirtelen felgyorsult a forgása. Magyarul van két fokozata gyárilag, de az 1-es is közel olyan erős, mint a második.
Mi szállhatott el benne? Hogy tudom visszaállítani rendesre az 1-es fokozatot?
Szétszedtem, de semmilyen hibás eltérést nem látok külsőleg. :(
:R

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#5541) concret_hp


concret_hp
addikt

múltkor sikerült felavatni a mosógépet, egy fél zsebkendőt v szalvétát bedarált :D viszont a mostani mosásba is jutott még belőle :F következő mosásra hogy nem tűnik el belőle :F az eco program mellékhatása lehet?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5542) #81556480


#81556480
törölt tag

üdv!

Mosógépet akarok venni, de valahogy éreztem hogy ennek is lesz topicja a PH-n :DDD :DDD
(Ha már van zseblámpa topic)

A lényeg:
Használtan a jofogáson és az aprodon keresgélek.
Az lenne a kérdésem milyen kis méretű automata mosógépet ajánl a nép?

Keveset lenne használva, ilyen "hétvégi ház félébe"

(#5543) #10726912 válasza #81556480 (#5542) üzenetére


#10726912
törölt tag

Olcsót, minnél fiatalabbat, kevés használathoz a "romlandó" típusok is sokáig jók (pl a wőrpúl, zanusszi ;)

(#5544) ALI_G


ALI_G
veterán

Megrendeltem egy LG porszívót, hepa 13 és 3 nap után írtak, hogy már nem kapható. :W pedig ez az aktuális modell. Na jó, mediamarktban láttam 37-ért.

(#5545) harry válasza ALI_G (#5544) üzenetére


harry
veterán

Elég valószínű, hogy máshol megkapod olcsóbban is... Legalább árgéppel vagy árukeresővel érdemes ránézni.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5546) St3ven


St3ven
addikt

Sziasztok!

Ha egy Zanussi ZWQ 36101-es mosógép esetében a standard program lefutása után alul a kis "gombgyűjtő" kosárkánál (3:10 után mutatja) az látható, hogy áll a víz, ez azt jelenti, hogy még le kellene engednem a maradék vizet a gépből? :F

Ha igen, ezt egyáltalán hogy lehet megtenni? És nem, a használati utasítás nem tartalmaz erre vonatkozóan semmilyen instrukciót.

Csak mert nem lenne jó, ha a mosógép alja mosás után egy hétig még vízben állna. :(

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#5547) napocska2 válasza St3ven (#5546) üzenetére


napocska2
senior tag

Nekem ugyan nem ilyen gépem van, de mosógépek elején, az kinyitható ajtó mögött találsz egy tekerentyűt. Ezt kitekerve lehet leengedni a dobban maradt vizet. Szerintem ez nem rendszeresen végzendő tevékenység, hanem szállítás-mozgatás előtt javasolt. Ezért is kell nyitva tartani a mosógép fedelét.
Tégy egy próbát, alkalmas edénnyel lemérheted, hogy mennyi víz távozik itt. Persze ha túl soknak ítéled meg, akkor érdemes megkérdezni egy hozzáértőt.

(#5548) DeFranco válasza St3ven (#5546) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez normális, minden gép ilyen. Ott sajnos áll a víz, de rendes korrózióvédelem mellett nem jelent gondot.

(#5549) St3ven válasza napocska2 (#5547) üzenetére


St3ven
addikt

& DeFranco:

Köszönöm, akkor ezek szerint nagyon nincs miért aggódnom. A gépet meg folyamatosan nyitva tartom, talán így kipárolog belőle a víz nagy része. Ennek az elején egyébként nem látni ilyen kis ajtót, a használati utasítás sem írja, hogy hol van, feszegetni meg nem akarom az alsó szegélyt/borítást. :(

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#5550) DeFranco válasza St3ven (#5549) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem párolog az ki, ezt el kell fogadni, ilyen...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.