Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) M_o_g_y_i válasza Flashcash (#4349) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Tudom ám, hogy kevés a keret, de ez van. :(((
Jómagam is AEG-et használok, de most nincs rá lóvé, ráadásul sógorékkal közösen lenne így nem csak az én pénztárcámba nyúlós a dolog... :o
A Privilegről nem is tudtam, hogy még létezik, mondjuk nem tudnám besorolni milyen kategóriás termékeik vannak. :N

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#4352) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi!

Mit jelent az egy ilyen elszívónál, h teljesen nyitott rendszer?
Lehet hülye kérdés, de ennek is kell kivezető csövet vésni a falba, vagy valamilyen szűrőbe dolgozik?

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4353) csemberlen válasza runner 125 (#4352) üzenetére


csemberlen
őstag

Azt nem tudom, de 210m3/óra az nagyon kevés!
Olyan 400 tól kezdődik az elszivó.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#4354) stangli


stangli
senior tag

elektromos radiátorral kapcsolatban van valakinek tapasztalata? sokat fogyaszt, vagy alig észrevehető, és mennyire melegít?

(#4355) harry válasza stangli (#4354) üzenetére


harry
veterán

Nem nevezném radiátornak / fűtőtestnek, a 100W-os teljesítmény tényleg csak arra lehet jó, hogy a törülközőidet megszárítsd vele, erre gyanítom jó, de ha abból indulok ki, hogy egy értelmes elektromos fűtőtest 1-2kW közötti teljesítményű, ettől sokat nem várnék. 1kW teljesítményű cuccot egy órán át üzemeltetni 50Ft körül alakul, kiszámolhatod, mennyibe lenne havi szinten (már, ha folyamatosan megy, de úgy tudom vannak termosztátos radiátorok is, amik ugye néha kikapcsolnak).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4356) fokukac válasza fokukac (#4343) üzenetére


fokukac
nagyúr

Sziasztok!

Azért meg akarom nézetni a mosógépet egy szerelővel, hátha lehet vele kezdeni valamit.

Szerintetek kinél próbálkozzak? A hivatalos márkaszervízt hívjam, vagy nézzek inkább valami maszek szerelőt?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#4357) csemberlen válasza stangli (#4354) üzenetére


csemberlen
őstag

A linkelt cucc 100W-ot fogyaszt, vagyis 10 óra alatt 50Ft-ot. Cserébe nem sokat ,melegit, törölközöket talán megszáritja. De a fürdőben meleget nem képes "csinálni"

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#4358) stangli válasza csemberlen (#4357) üzenetére


stangli
senior tag

Köszönöm a segítséget! :R

(#4359) Oliverda


Oliverda
félisten

Sziasztok!

Mosógép dilemma:

Legfontosabb szempontok: min. 6 kilós mosási kapacitás, 1200-as centrifuga, A++ energiaosztály. Ár!

Előnyök: minél kisebb mélység, digitális kijelző (mosási idő, stb.), garanciaidő.

Ezek alapján ez eddig az LG F1292ND tűnt a befutónak, de aztán ma megláttam, hogy a Media Markt beakciózta a Whirlpool AWO/C 6214-t, ami szinte ugyanazt tudja (programok számában talán még többet is), csak éppen ~40K-val olcsóbban, 4 év garanciával, ugyan nem 44, hanem 52 centis mélységben.

Bár az LG a motor miatt technikailag jobbnak tűnik, de vannak kétségeim, hogy ez megér-e most nekem plusz ~40 000 forintot, no meg ugye a Whirlpool esetében kétszer annyi a gari. :U

Mi a véleményetek? :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4360) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

feleségemnek szeretnék vásárolni egy kávéfőző gépet. Olyat szeretnék, ami le is őröli, tehát szinte frissen tudja inni.
Krupsokat nézegettem. Megérik az árukat vagy van más márka is amit érdemes nézegetni?

(#4361) csemberlen válasza AndrewTdi (#4360) üzenetére


csemberlen
őstag

Csak olyat vegyél amiben van vizkőmentesitő program. Saecó-ban is éredemes gondolkozni

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#4362) Nakivagyok


Nakivagyok
tag

Sziasztok,
Porszívó vásárlás előtt állok, mit tudtok ajánlani legfeljebb 10.000 ft-ért, leginkább parketta és járólap felületekre (a szőnyegmennyiség minimális)? Nem lenne baj, ha egy-két nehezen hozzáférhető helyhez is tudnám használni (szekrény mögött, ágy alatt stb.).
:R

(#4363) errorcode06


errorcode06
őstag

Sziasztok!

Beépíthető sütőt(elektromos) és főzőlapot(gáz) vennék a közeljövőben, úgy 130-140k-t szánnék a kettőre. Mit ajánlanátok? Néztem Teka-t is, mennyire megbízható márka, hallot róla már valaki?

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#4364) runner 125 válasza errorcode06 (#4363) üzenetére


runner 125
nagyúr

..én ugyanebben a cipőben vagyok, csak épp most.

Mivel két háztartási termékünk is Bosch, és tényleg nem volt velük semmi probléma, így nálam csak az jöhet szóba.
Ezt és ezt néztük ki.

Ráadásul ennél olcsóbb én nem találtam sehol. Szlovák bolt, 20%-os ottani Áfával, így jó business mindenkinek.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4365) szeva000 válasza Oliverda (#4359) üzenetére


szeva000
addikt

akkor a WH...4év gar....kb addigra szét is hullik....de lehet 2év is elég lesz rá:)

(#4366) Oliverda válasza szeva000 (#4365) üzenetére


Oliverda
félisten

Annyira sz@r?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4367) szeva000 válasza Oliverda (#4366) üzenetére


szeva000
addikt

LG-nél sem a motor fog szétmenni:)....kb fél éve csináltam kettőt...vagyis kidobattam...mindkettő 3éves volt.
WH,indesit és tsaik a leghitványabb kategória,de ha 4-5 évet kapsz rá,azt nézd!
esetleg tudom ajánlani még a gorenjét 3év garral....De sajna azok sem bírnak már 10évet,mint a régebbiek.Viszont erősebb a mechanikai rész bennük.
Sajna a mai társadalomnak erre fel kell készülni,hogy egy termék 3-5év maximum....ha szeremcséje van,akkor talán 5 vagy 6:)
Elektronikák pár mA-t bíró triakokkal vezérelve...egy zárlat valahol és repül minden.Még zárlat sem nagyon kell csak kissé több áramfelvétel.....védelem a bemeneteken csak álom...és még sorolhatnám.....sajnos ez már igaz a nevesebb gyártókra is....nincs kivétel...
Szerettem csinálni az elektronikákat még pár éve,de kezdek végleg kigyónni belőlük.....nem ér annyit,hogy szopjak velük napokat,próba,szétszed.....az nincs megfizetve.

[ Szerkesztve ]

(#4368) Oliverda válasza szeva000 (#4367) üzenetére


Oliverda
félisten

Aha, hát akkor fogok rá kérni némi felárér pár év extra garanciát. :)

A Zanussi milyen?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4369) szeva000 válasza Oliverda (#4368) üzenetére


szeva000
addikt

a régiek nagyon jól bírták...a mostaniaktól ne várj csodát:)
egyébként ha nem sok még a plusz gari,akkor vedd meg rá...de olvasd el milyen kitételek vannak,mert meglepődhetsz később:)

(#4370) Oliverda válasza szeva000 (#4369) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor ha jól értem, szinte tök mindegy, hogy milyen márkát veszek, csak a gari a fontos.

Az edigitálnál össze lehet hozni 2+3 év garit, ha jól láttam/értem. Pontosan mire kell figyelni?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4371) szeva000 válasza Oliverda (#4370) üzenetére


szeva000
addikt

a plusz garira....lehetnek érdekes dolgok benne:)...De volt már WH-nál olyan 5év gyári gari,az volt a kitétel,hogy évente a szakszervíznek át kell nézni,felülvizsgálni és azt kifizetni a gariban is...csak akkor élt :W ...tehát nem ért az 5év semmit,mert egy gép árát otthagytál(persze erről egy vásárló nem tudott).....Ez abszurdisztán,mindent nézz és olvass át...itt átb@sznak ahol csak tudnak.

(#4372) errorcode06 válasza szeva000 (#4371) üzenetére


errorcode06
őstag

Hali! Teka-ról mit tudsz? Esetleg személyes tapasztalatok? Nem akarok zsákbamacskát játszani egy "számomra" ismeretlen márkával.
Elektrolux-ról mia a véleményed?

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#4373) szeva000 válasza errorcode06 (#4372) üzenetére


szeva000
addikt

elektrolux??felejtős...mosógépeik nagyrésze elektronika hibás lesz gyorsan,porszívójuk egy csapágy miatt is szétszedhetetlen.(csak egy példa...a gyártó anno kiküldött egy segédletet,hogy miként kell az elektronika hibákat megelőzni,mert ugyebár mind tervezési hibás volt...Ez állt a leírásban:NEM RÖHÖGNI! szig.szalaggal a szivattyú tápvezetékeihez rakjuk oda a kondenzátort:D...no comment,ez igazi mérnöki munja.ugyebár az elektronikákon nulla védelem van így visszarugott a spórolás...De egyetlen egy gépet nem hívtak vissza!..ami még garban szétment kicserélték,akinél meg pont utána....így járt...ebből volt sok.Még lehet ha nagyon keresném meg is találnám a csoda leírást...)
Teka-ból páraelszívót szedtem szét csak...azt sem ma már....de azok elég jól bírták.Azt nem tudnám megjósolni,hogy a mai termékeik mennyire fogják bírni....(régen még egy indesit,wh,fagor is ment 7-8 évet gond nélkül...azóta váltottak:) .Igaz azokban 2X akkora csapágyak is voltak,erősebb konstrukciókat astak ki,így bírták is az iramot )

[ Szerkesztve ]

(#4374) errorcode06 válasza szeva000 (#4373) üzenetére


errorcode06
őstag

Most elektrolux elektromos sütőt néztem, meg gáz főzőlapot, mosógépben bosh-t gondoltam. Nyugodtan beszélj le róla :D
Te mit vennél? Én sütőre + főzőlapra úgy 130-140k-t gondoltam.

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#4375) M_o_g_y_i válasza szeva000 (#4373) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ez most egy elég rossz hír, pont a sok dicséret miatt vettem Electrolux porszívót... :W
Porzsák nélküli, nem tudom azok is ilyen javíthatatlanok? :F
Mert akkor adom el a ..csába! :o

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#4376) Oliverda válasza szeva000 (#4373) üzenetére


Oliverda
félisten

Olvasgatva a véleményedet, akkor mostanság szinte mindegyik márka felejtősé minden termékből, és jóformán csak a garanciaidő számít.

A Samsung porszívók szerinted milyenek?

...és a Panasonic mosógépek?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4377) csemberlen válasza Oliverda (#4370) üzenetére


csemberlen
őstag

azért aeg-ban bosh-ban kevésbé fogsz csalódni, mint az olaz/spanyol/franciákban

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#4378) Oliverda válasza csemberlen (#4377) üzenetére


Oliverda
félisten

Én már arról a két márkáról is olvastam rosszakat.... :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4379) M_o_g_y_i válasza csemberlen (#4377) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Gondolom mosógép téren is a németek a legtartósabbak még mindig? :F
Nézegettem a nemrég ajánlott Privileg mosógépeket, 68e.-től lennének.
Azok még régi konstrukciók, tehát bírják majd 5-10 évig vajon? Anyósnak lenne ajándék, nem akarok pár év múlva beégni vele, hogy besz.rik... :(

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#4380) szeva000 válasza M_o_g_y_i (#4375) üzenetére


szeva000
addikt

99,9%,hogy szétszedhetetlen,préselt motor van benne...

(#4381) szeva000 válasza Oliverda (#4376) üzenetére


szeva000
addikt

samu porszívókból láttam a legtöbb üzemidőt szaladgálókat.(bosch is közte van)
Most karácsonyra éppen én is azt akarok venni anyáméknak....még az életben nem volt új neki...mindig vittem valami 3IN1 moddolt gépet:D....de eldöntöttem,most kapni fog egy újat... egy aeg volt neki utoljára,de kb az is 2évet húzott ki.

[ Szerkesztve ]

(#4382) szeva000 válasza csemberlen (#4377) üzenetére


szeva000
addikt

az bizta,hogy az olaszok,franciák verhetetlenek a szemétgyártás területén...

(#4383) Oliverda válasza szeva000 (#4381) üzenetére


Oliverda
félisten

Na, ez kicsit megnyugtató. :D

Mondjuk pár éve nálunk már kihalt egy Samsung, de szvsz nincs olyan széria amiből ne döglene meg legalább néhány százaléknyi. Ennek ellenére végül egy VCC5670 V3W lett most a befutó

Közben mosógép kérdésben két modellre korlátozódott a szűrés:

LG F1292ND

vagy

AEG L60260SL

Ezek közel hasonló tulajdonságokkal rendelkeznek.

Azonos mennyiségű gari mellett melyikre voksolnál inkább?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4384) szeva000 válasza Oliverda (#4383) üzenetére


szeva000
addikt

én inkább a németek felé hajlok még mindig...bár a múltkori bosch msogatógépet javítva......abban is bemeneteken nulla védelem,elektronika kakukk lett....pedig 3éves múlt....
LG-nél sokszor a panel is beöntött..ha tényleg csak egy relét kellene cserélni,akkor is nyűgös vagy nem is sikerül...én is mindjárt nézem a porszívókat...a samuk legalább eddig még szétszedhető motorral voltak....lehet én is veszek egy olyat,amit linkeltél...árban sztem korrekt.

[ Szerkesztve ]

(#4385) M_o_g_y_i válasza szeva000 (#4380) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

R...djanak akkor meg, pedig olyan f@xa kis gép! :(((
Csendes, erős, praktikus. :K

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#4386) Oliverda válasza szeva000 (#4384) üzenetére


Oliverda
félisten

Ebből nekem újfent kb. az jött le, hogy mindegy melyik. :)

Pontosan mit jelent az, hogy "LG-nél sokszor a panel is beöntött"?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4387) canniball válasza Oliverda (#4383) üzenetére


canniball
nagyúr

"...végül egy VCC5670 V3W lett most a befutó"
Jellemzők
2000 W teljesítmény...

Bírom hogy még mindig a motor teljesítményét adják meg és nem a szívóerőt. :(((

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4388) szeva000 válasza Oliverda (#4386) üzenetére


szeva000
addikt

Le van öntve műgyantával vagy valami szilikongumival...Ha egy fűtést kapcsoló relét kellene cserélni,ami 1-2k,akkor is kidobhatod a gépet,mert nem tudod kicserélni.
Nah akkor 1kérdés..a linlkelt samu porszívód textil porzsákos?

[ Szerkesztve ]

(#4389) szeva000 válasza M_o_g_y_i (#4385) üzenetére


szeva000
addikt

persze...jó az...amíg megy :D
vegyél egy Lux porszívót...azok jók,csendesek....és qrva drágák...de azoknak a motorja is préselt....pedig vagy 400k bizta van egy lux intelligence...

(#4390) Oliverda válasza szeva000 (#4388) üzenetére


Oliverda
félisten

Értem. Az AEG ilyen jellegű szerelhetőség szempontból vajon jobb? :F

Igen, illetve van hozzá papírzsák is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4391) szeva000 válasza Oliverda (#4390) üzenetére


szeva000
addikt

akkor benevezek egy ilyen samura asszem:)...csak csúnya fehér :D...néznem kell,hátha találok valami más színben.
Az aeg sem bizta,hogy jobb ilyen szempontból....de németek nem szoktak mindent szétönteni...A fűtés relé eléggé nagy hibaszázalékban képes behalni...már ha egyszer bejön,akkor megmentetted a gépet egy párezres javítással....
Persze nem vagyok jósnő...csak a tapasztalatokat tudom elmondani....

(#4392) Oliverda válasza szeva000 (#4391) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem nem annyira rossz az a szín. :)

No, ha az AEG-re el tudom intézni a vidékre szóló több év garit, akkor szerintem inkább az lesz. Ha nem, akkor marad az LG.

Erről az LG-féle Inverter Direct Drive motorról mi a véleményed? Tényleg jobb? kevésbé rezonál tőle a gép?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4393) szeva000 válasza Oliverda (#4392) üzenetére


szeva000
addikt

Még a VCC6170V3R/XEH-en agyalok...de nem találom,hogy milyen zsákkal van....az legalább nem fehér viszont a még útállatosabb piros :D

jah,maga a motor nem lesz baj,sőt szét sem megy...de a vezérlés már igan :D
elvégre ők a motorra esküdnek:D...én meg arra,hogy egy motor nem ér magában semmit,vagyiiis egy sz@r alultervezett elektronika miatt nem fogod élvezni a hosszútávú előnyét.
egyszer emlékszem szétkapartam egy lg elektronikát(már meg nem mondom milyen 3fázisú meghajtó volt benne),az alkatrész is beszerezhetetlen,azután találtam csájnában de ott is 15k körül lett volna.....áááá,rá is hagytam...azután még jöhet bármi,hiába csinálnám meg.

[ Szerkesztve ]

(#4394) M_o_g_y_i válasza szeva000 (#4389) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#4395) gerzsol


gerzsol
aktív tag

Sziasztok,
Most járok itt először, pozitív hogy ilyen témát is találni a fórumon.

Érdeklődnék, hogy valakinek van-e valami tapasztalata mikrohullámú sütők terén. Milyen márkájút érdemes venni? mire kell figyelni? Eddig Samsungok a befutók, mi a vélemény ezekről?

És ha már itt járok a topikban, sajnos a mosógépem is néha furcsa hangokat ad, mintha csapágyas volna, aztán most az elmúlt két hónapban nem hallatta a hangját. picit mintha csepegne a víz belőle, minimális pici vízfoltok a gép alatt, de nem tudom hol folyhat. Tudtok valakit ajánlani aki megbízható és némi pénzért rá tud nézni, kicsit szétszedni és megnézni hogy mi lehet a baja? tömítés? csapágyak állapota, fűtőszál működése?
Ez egy whirlpool felültöltős mosógép.
Mosógépből mik az ajánlottabb márkák elérhető áron?

Köszi a segítséget mindenkinek előre is.
üdv
gerzsol

(#4396) Dluinet válasza gerzsol (#4395) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Vacak mikrosütők közül választhat a magyar

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4397) szeva000 válasza gerzsol (#4395) üzenetére


szeva000
addikt

Ha nem kell grilles,kerüld messzire...az csak a bajt hozza magával...samuval nem jársz annyira rosszul a többihez képest.
WH felültöltős már alapból egy lom...alulméretezett csapágyazás,hitvány anyagminőség és tervezés,mégrosszabb elektronikával spékelve....
Én 2ft-ot nem költenék csapágyra,mert nem lehet tudni,hogy 2hét múlva nem e a panel romlik.(az árát inkább nem is mondom,báár típusfüggő...ha mondasz típust saccolni tudok csapágyház és egyéb alkatrészeket)
Akkor jön a többi probléma,ami már tuti van is...lengéscsillapító halott...stb....
milyen idős gép?

[ Szerkesztve ]

(#4398) gerzsol válasza szeva000 (#4397) üzenetére


gerzsol
aktív tag

2007-ben költöztem és az előző tulaj hagyta itt, tehát szerintem legalább 6-7 éves lehet.. Eddig tökéletesen működött semmi baja nem volt. Most sem hinném hogy csapágyas mert akkor gondolom folyamatosan zajongana pl centrifugálás közben. Ezért foglamam nincs mi baja lehet. Most jelenleg mos semmi baja. Nem szeretnék cserélni gépet, csak akkor ha tényleg kakukk ennek, szóval azért akarok egy szakembert felfogadni, aki ránéz a romlandó alkatrészeire és vagy kimondja a temetést vagy azt mondja hogy 1 pár évet még kihúzza a gép. Nem állítom hogy hibátlan a gép, de ha kisebb hibái vannak és még üzemképes akkor nem adnék ki 100e-ket új gépre.
típus AWT 2288/3-800
Amit néztem az Samsung mosógépek. vélemény ezekről?

Nehéz a mai világban protekció nélkül jó szerelőt találni, mert vagy kontár vagy le kar húzni és feleslegesen is kicserélteti a kicsit kopott alkatrészeket jóő áron. Ezért szoktam ismerősök ajánlásával szerelőket hívni ha esetleg arra kerül a sor. Csak sajnos ilyen körben nem sikerült még kapcsolatot szerezni.

[ Szerkesztve ]

(#4399) szeva000 válasza gerzsol (#4398) üzenetére


szeva000
addikt

az bizta,hogy egy 7éves ilyen silány összeszerelésű gépnél már nincs kissé kopott alkatrész.csapágyak , alsó lengéscsillapító,szivattyúcsere alapból...egyébként lejhetséges,hogy az ad ilyen hangot....
Ha nem cserélsz csapágyat az ilyen hulladék gépben,beáll és észre sem veszed csak akkor,mikor már a műanyag ház elolvadt és lesüllyedt a dob,ami szétverte a betétet stb....
így alaphangon ha ezeket cserélni kell az anyag kb8-9k nagykerben,kiskerben tuti 12-13k(...munkadíj símán lesz még egy 10-es sztem...főleg nagyvárosban.
Egy ilyen gépre nem szabad már 20k-t költeni...ha a szivattyú kopott és az adja a hangot,azt ki kell cserélni és megy ameddig.......
kontárt találni nagyon sokat...de azok az emberek meg is érdemlik....nem sajnálom őket,mert mind 1-2000ft plusz miatt buktázik több tízezret,mert az olcsóbb volt....
Én is inkább kicserélem a még jónak tűnő alkatrészt,ha látom rajta,hogy lehet baj lesz....nem érdekel a gazda véleménye,hogy szte jó az...ha meg 1hét múlva bepusztul én vagyok a sz@rember.....és ez mindig így van,olyankor nem az van,hogy én nem engedtem,hogy kicserélje...pedig mondta,hogy szétmehet bármikor.....áááááezeken már túlvagyok..

[ Szerkesztve ]

(#4400) Integra válasza Dluinet (#4396) üzenetére


Integra
titán

meg sem lepődöm ezen..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.