Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) sysrq válasza Integra (#5649) üzenetére


sysrq
őstag

Lehetne pár kérdésem?
-Menyi pénzt kérnek ha őket kérnéd (kérted volna) fel a beüzemelésre?
-Elfogadtak volna más által adott nyilatkozatot ha beköti, vagy csak és kizárólag ők?
Ez csak egy burkolt plusz pénz lett volna a plusz egy év garanciára?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#5652) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Porszívót szeretnénk vásárolni, de nem porzsákosat, és nem is víz alapút, hanem tartályosat. Egyelőre panellakásban lesz használva, és vannak macskáink is, tehát a szőrt nem árt, ha jól össze tudja szedni szőnyegről és parkettáról egyaránt.
Ő az egyik kiszemeltünk, de még nem sokat nézelődtünk, mit ajánlotok? Szülők azt javasolták ne költsünk rá ennyit, de úgy vagyok vele, hogy ha veszünk valamilyet, akkor csak valami normálisabbat, mert gyakran használjuk.

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#5653) harry válasza A_ScHuLcZ (#5652) üzenetére


harry
veterán

Ennyit azért legalább szánnék rá, sőt amiket én néztem inkább 30k körül voltak (electrolux).
De volt már téma korábban: [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5654) Integra válasza sysrq (#5651) üzenetére


Integra
titán

vagy 20k-t..
nem fogadnak el, ezért küldik a saját szerelőjüket.
1 évre kötelezi őket a jogszabály, plusz egy évet ők adnak önhatalmúlag, és ehhez a saját szerelőt kikötik. így keresnek még rajta. egyszerűbb lenne, ha azt mondanák, hogy kerül a főzőlap 200ezer ft-ba, 1 év gari, de vásárolhatsz hozzá még 2 év garit, 10e ft felárért.. sok helyen így játszanak a jótállási idővel. ők szerelőt küldenek ki. ez van.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5655) sysrq válasza Integra (#5654) üzenetére


sysrq
őstag

20 az rablás. A veled kapcsolatban lévő ember viszont biztonsági játékot játszik, ha fizeted a kiküldött embert, akkor ha valami drágább dolog hullott el a gépezetben az anyacég felé még kommunikálhatja azt hogy te igenis megfizetted a plusz évet, ellenőrizni aligha fogják, őt már kár nem éri, utólag meg ha a szerelő jelenti neki hogy nem a ház előtti villanyoszlopból vezetted a villámhárítón keresztül a delejt a tekába, még engedhet a szolgáltatás árból. Menyit kérnek el egy kiszállásért, és milyen óradíjért? Mert a bekötés húszasa után az sem lehet kevés?

Én mosogatógépet akarok venni és jó hogy van egy kis háttérinfó egy cégről, ez korrekt hozzáállásnak látszik, csak drága. A Bosch két évet ad, de még nem találtam kisbetűs részt hozzá.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#5656) Integra válasza sysrq (#5655) üzenetére


Integra
titán

3k a kiszállás és fene tudja mennyi a munkadíj, de legalább 5k. egy tizessel számolok alaphangon.

mosogatógépeknél figyelj a belső kialakításra, teka-nál jó kialakításút nem láttam, maradtam a bosch-nál.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5657) g@bo


g@bo
nagyúr

sziasztok

hűtőböl milyet érdeme venni, lestem a samsung digital inverter / no frost modelljeit.

felejtős a márka, vagy van jobb? :R

(#5658) sysrq válasza Integra (#5656) üzenetére


sysrq
őstag

Ha úgy vesszük még mindig a 20-ason belül maradsz.

Siemens SN65E006EU lett kinézve már hónapokkal ezelőtt, de most hogy meg van a pénz rá elkezdtem feljebb, a SN65M085EU felé kacsingatni.
Van egy 10+ éves Siemens hűtő és egy majd annyi idős sütő. Maradok márka hű. De a konyhán kívül már minden más Samsung.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#5659) Pitu


Pitu
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni melyik lenne a jobb választás: [link] vagy [link]?

(#5660) sysrq válasza Pitu (#5659) üzenetére


sysrq
őstag

Egy biztos, dupla hepa szűrő nincs, lehet hepa11 hepa12 hepa13, stb, függően menyire szűri a kiáramló levegőt. Kb. mintha azt írnák dupla akkora szívóerő.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#5661) harry válasza sysrq (#5660) üzenetére


harry
veterán

Dupla hepa: gyanítom azt jelenti, hogy két hepa szűrő is van benne, vagyis egy a kiáramló levegő előtt (ez elég általános), egy pedig a motor előtt. Itt is szokott lenni ugye egy szivacs minden gépnél, csak általában nem hepa. Amit mondjuk én annyira nem szeretek, mert sokkal nagyobb koszterhelés éri, hamarabb kell cserélni, és drágább, mint egy egyszerű szivacs. Cserébe jobban védi a motort, de nem tudom, ez mennyire fontos...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5662) Pitu válasza sysrq (#5660) üzenetére


Pitu
aktív tag

Nem volt még dolgom hepa szűrős porszívóval. Egy Zanussi ZAN 2300-at használtunk, de az egy rémálom volt.
Inkább hajlok a samsung felé, de a beez-ről is jó vélemények vannak az oldalon. Samsungnál a 2év garancia is plusz pont.

(#5663) sysrq válasza Pitu (#5662) üzenetére


sysrq
őstag

HEPA. Az átengedett szilárd részecskék szerint sorolják osztályokba. A végeredmény a fontos nem az hány szűrővel érik el. Bár gondolom a gyártók is elég nagyvonalúan kezelik a dobozra írt reklámokat, ki vizsgálná be. (Akit nem tudnának megkenni.)
Mi Samsungot használunk, négy éves, de több volt mint tizenezer.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#5664) DeFranco válasza Pitu (#5662) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekünk egy ehhez nagyon hasonló samsung van, közel négy éve használjuk nagy megelégedéssel, semmi baja, tökéletes, mintha új lenne. A csövön nincs olyan cucc, mint azon, amit te linkeltél.

[ Szerkesztve ]

(#5665) g@bo válasza g@bo (#5657) üzenetére


g@bo
nagyúr

:U

(#5666) Pitu válasza DeFranco (#5664) üzenetére


Pitu
aktív tag

Köszönöm!
Holnap szerintem megnézem 1-2 nagyobb műszaki áruházban személyesen is, talán még ki is tudom próbálni.

(#5667) #10726912 válasza g@bo (#5657) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nekem INDESIT van tíz éve, nincs vele gondom, de jó kérdés, milyenek manapság...
Inkább nézz úgy hűtőt, hogy minél több legyen a garancia rá, keveset fogyasszon és olcsó legyen. (ez a legegyszerűbb nézőpont, a Samsungok így eléggé bele esnek a választható márka körbe).

(#5668) g@bo válasza #10726912 (#5667) üzenetére


g@bo
nagyúr

ez eléggé jónak tűnik [link]

no frost, digital inverter de csak a+ (272 kw/év)

másutt ajánlgatták az lg linear compressor a+++ modelljeit, szépek, jót, de 200k tól kezdődnek... :D

(#5669) sysrq válasza g@bo (#5668) üzenetére


sysrq
őstag

Az A után következő -plusz- jeleket nem mindig éri meg kifizetni. Elmü tarifatáblázat. Ha a legdrágább díjjal számolunk, 54 Ft/kWh és elhisszük amit a gyártó állít, 272 osztva 12 hónappal akkor havonta 1224 Forintot fizetsz, ha kétszázezer felett választasz pl. valamit akkor ott 675 forint havonta mert A+++ . Minden hónapban marad 600 forintod de egyszer kiadsz 100 ezret. A 3+-os hűtők pedig sokkal vastagabb falvastagsággal rendelkeznek általában, azaz belül kisebbek, tisztelet a kivételnek de azok meg 3-400ezresek.

Lehet találni kompromisszumot, de nagyon kell keresni.
Hűtőt úgy keress, menyi kaja szokott lenni, miben? Készen lábosban, vagy csak alapanyag? Van mikor elég balfasz a polcelosztás. Ez a weben nem látszik, meg kell keresni hol van kiállítva.
Akkor működik gazdaságosan ha mindig tele van,feleslegesen nagyot ne vegyél, és persze a garancia.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#5670) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Egy tizen-, illetve egy huszonezres porszívó között mi a lényeges különbség, ha mondjuk mind a kettő porzsák nélküli és azonos márka (pl Samsung)?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#5671) harry válasza A_ScHuLcZ (#5670) üzenetére


harry
veterán

Kamra (portároló) kialakítása és mérete (pl. a két kamrás bizonyára jobb), alkalmazott szűrők száma, típusa (1-2-több, hepa vagy sima szivacs, hányas hepa), esetleg garancia, tartozékok. Meg úgy egyáltalán, lehet jobb az alkatrészek és összeszerelés minősége. Jobb, erősebb motor. Esetleg hosszabb vezeték, meg egyéb apróságok. Érdemes megnézni őket élőben is.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5672) A_ScHuLcZ válasza harry (#5671) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

E 3 között vacilálunk, de nem tudunk dönteni, lehetőleg holnap délután el is szeretnénk hozni webshopból, mert szükség lenne rá, az előző sajnos tönkrement.

Samsung SC-4321
Samsung SC-4550
Samsung SC-4790

Természetesen ha másik típust ajánlotok azt is szívesen fogadom. A szívóerő fontos, mert macskákat tartunk, és annál könnyebb a szőrt kiszedni a szőnyegből pl.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#5673) harry válasza A_ScHuLcZ (#5672) üzenetére


harry
veterán

Ezek közül a harmadikat venném. Nagyobb, kétkamrás portartály, HEPA szűrő, és némileg erősebb is a másik kettőnél.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5674) A_ScHuLcZ válasza harry (#5673) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Igen, eddig nekünk is az a nyerő, de most találtam egyet, ami lehet szimpatikusabb, mert több dologban előnyösebbnek tűnik, és árban alig 800Ft-al kerül többe: Sencor SVC 1030
Samsunghoz képest:
-nagyobb tartály
-nagyobb szívóerő
-plusz kefék (pl turbókefe)
-kisebb zajszint

Hirtelen ezeket az előnyöket fedeztem fel a Samsung SC-4790-hez képest, ez nekem megérne +800Ft-ot, ha valóban így van, ahogy írják. Ráadásul állattartóknak kimondottan javasolják a sok kefe miatt, nekünk pedig 2 macska van, szóval ez fő szempont. :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#5675) A_ScHuLcZ válasza A_ScHuLcZ (#5674) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

De nagyon vegyes véleményeket olvasok a Sencorról, mint márkáról. Kínai termékről van szó egyértelműen, és több helyen olvastam, hogy a specifikációknál feltüntetett adatok nem fedik a valóságot.
Tudom ne várjunk csodát huszonezerért egy porszívótól, de ebben az árkategóriában igyekszem megtalálni a számunkra legjobb megoldást figyelembe véve, hogy állatokat is tartunk.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#5676) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Egyik boltban konkrétan eléggé szidták ezt a "márkát", nem spec. típusra kérdeztem, csak általánosan. :))
Ezután kezdtem kerülni őket. :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#5677) csemberlen


csemberlen
őstag

Szó volt régebben a kerámia bevonatos edényekről. Vettem egyet, és nemigen vagyok vele megelégedve.
Indukciós lapon sokkal lassabban lehet vele dolgozni, és inkább főzni lehet vele mintsem sütni. Tojásrántottához találtam egyedül jónak. Az elmosogatása tényleg egyszerűbb, gyorsabb.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5678) Dluinet válasza csemberlen (#5677) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én palacsinta sütőt vettem, gázon használjuk és bevált

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5679) A_ScHuLcZ válasza M_o_g_y_i (#5676) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Samsung SC 4790-et vettünk végül, és nem bántuk meg, kategóriákkal jobb, mint a korábbi porszívónk (Rowenta 1000W). Ugyanazt a szőnyeget, amit a Rowentával 1 órán keresztül szőrtelenítettem ezzel kb 5 perc alatt kitakarítottam, jó befektetés volt már csak akkor is, ha azt nézem mennyi időt spóroltam ezzel magamnak. :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#5680) g@bo válasza A_ScHuLcZ (#5679) üzenetére


g@bo
nagyúr

nem rossz cucc

de kár, hogy idővel minden belső szerve majd úszik a finom porban...

(#5681) neduddki válasza csemberlen (#5677) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

majd nem vettem egy delimant mert az esmerok nelnagyon jol vizsgazik,de az inducios miatt lemondtam rolaesinkabbgyujtiogetek egy ctx-re

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5682) Fasten


Fasten
tag

Sziasztok,

kávéfőzőt szeretnék venni, max 50.000 Ft-ot gondoltam rá. Eszpresszó gépet keresek, kapszulás, filteres nem érdekel. Fontos a kivehető víztartály. Daráló nem szükséges, bár ennyiért nem is lehet kapni :D

Miylen gépek vannak ebben a kategóriában? MM-ben nézelődtem, volt kb 4-5 féle, de mindegyiken találtam valamit, ami miatt nem ( funkcionalitási, illeszkedési problémák, gagyi alapanyag stb... )

Tudtok valamit ajánlani? Valamint arra lennék kíváncsi, hogy egy olyan gépen, ami 1-2 csésze kapacitású egyszerre 1 főzettel milyen mennyiségű kávét lehet kisajtolni?

Köszi! :U

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#5683) #10726912 válasza Fasten (#5682) üzenetére


#10726912
törölt tag

Semmi...nem figyeltem a kivehető tartályra meg a keretre...így neked nem pálya a Szarvasi Espresso :B

[ Szerkesztve ]

(#5684) Fasten válasza #10726912 (#5683) üzenetére


Fasten
tag

Van szarvasink, igaz, az kotyogó, jó kávét is főz, de nekem nem bejövős a nem kivehető tartály... Meg elég durva öntvényből is van a szarvasi.

Bár a végén lehet az lesz, a többiben is van bőven kivetnivaló, még az 50.000 ftosokban ius.. :(

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#5685) poffsoft válasza Fasten (#5684) üzenetére


poffsoft
addikt

+1 a szarvasira!

[ Szerkesztve ]

(#5686) #10726912 válasza Fasten (#5684) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ha ismered, akkor tudod, hogy a Szarvasi Espresso-t pár csavarral szét lehet szedni, 4 csavar le a kazán tetején és totál hozzá férsz mindenhez. Láttam már kivehető tartályost, de a maga kategóriájában a Szarvasi magasan a legjobb: gyors, szinte gondozás mentes, jó kávét főz (nálunk átlag 3* naponta) és éveken át kiszolgál.
Sok sikert, ha más választasz, remélem jó vásárt csinálsz:)

(#5687) harry


harry
veterán

Szarvasi 611-et tudom ajánlani én is :)

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5688) ildi_


ildi_
csendes tag

Sziasztok!
Úgy néz ki mosógépcsere lesz nálam. Az indesit wtl 105-ösöm tegnap este abbahagyta a mosást, elkezdtek villogni a ledek, ruhát centrizni nem tudom, ajtó nem nyílik... A szervizes ma jön, de próbálok készülni az új mosógép vásárlásra, h ne ezután kelljen még járkálnom és minél hamarabb legyen gép.

Úgy döntöttem, hogy indesit-whirpool-fagor és egyéb olasz márkákat most hanyagolom. Ezeket akkor sem ajánlották amikor az Indesitet vettem, de úgy voltam vele, h 40 ezerért (jó kis akció volt) kár lenne kihagyni, pénzem sem nagyon volt, úgy voltam vele ha kibírja a garanciaidőt is jól járok. Ehhez képest ráhúzott még pár évet, szóval nem panaszkodom. :)

Felültöltős gépem volt eddig és a családnak is, most pedig meglepődtem, hogy a felültöltősök drágábbak, mint az elöltöltősek. Felül vagy elől? Keskeny vagy normál? A samsung tényleg jó? 80 ezer körül szánnék rá és szerettem az indesitemben a rövid 30-40 fokos programokat.

Bármiféle tanácsot szívesen fogadok. :) Köszönöm!

(#5689) #10726912 válasza ildi_ (#5688) üzenetére


#10726912
törölt tag

Üdv!
Ha kicsit megtoldod az árat (80-at írtál, 20-as kéne hozzá), akkor vehetsz AEG mosógépet (pl ilyet ), keskeny elől töltőst, most az egyik legajánlottabb márka. Elől vagy felül? Az előltöltős akkor ajánlott, ha keskeny helyen kell elférj, mert: az előltöltős az apróbb zoknikat-alsó neműket, stb szeretik bekajálni a dob és a dobház közé, emellett egy ponton van csapágyazva (egy rövid tengelyen két csapágy) ez pár év alatt megadhatja magát, mindemellett még nem érdemes nyitva tartani az ajtót, mert a nagy súlya miatt megereszkedhet. Szóval ha van hely és keret rá, akkor inkább a felültöltőst javaslom, valamivel straba bíróbb (nem a mosódob csapágya adja meg magát, hanem a motoré, de az később).
Ha nincs keret AEG-re, akkor a Samsung jó választás lehet, de nézhetsz akciós Bosch-t, az is jó lehet (nézz inkább energia takarékosságot, mosóhatást, nyújtott garanciát).

(#5690) canniball válasza #10726912 (#5689) üzenetére


canniball
nagyúr

"...az előltöltős az apróbb zoknikat-alsó neműket, stb szeretik bekajálni a dob és a dobház közé...
...egy ponton van csapágyazva (egy rövid tengelyen két csapágy) ez pár év alatt megadhatja magát...
...nem érdemes nyitva tartani az ajtót, mert a nagy súlya miatt megereszkedhet."

Kb. 9 éve használunk egy elöltöltős Boscht (vékony, alap modell, semmi csilli-villi), ezek alapján a fentieket cáfolni tudom:
- maximum a párom bokafixeit "keveri ki" az első gumiba, be sosem kajált semmit
- szerelőt még nem látott
- az ajtó szinte mindig nyitva van "szellőzzön csak" alapon, nincs belőle probléma.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5691) biker válasza canniball (#5690) üzenetére


biker
nagyúr

Egy fecske és a nyár? Igaz?
Zanussi, et gép, gyári csapÁgy hat évig bírta
Ez van, fizika :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5692) canniball válasza biker (#5691) üzenetére


canniball
nagyúr

Most erre mit mondjak...Zanussi... :P
Párom öccséék is elöltöltős Boscht kaptak cca. 1 éve, a szülei pedig nemtudommennyidetöbb éve használnak elöltöltős Samsungot, egyikről sem hallottam ilyen panaszt.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5693) #10726912 válasza canniball (#5690) üzenetére


#10726912
törölt tag

Felső kategóriában lehet, hogy nincs úgy, ahogy írtam, de pl Samsungnál ez kb így van (be tudja szedni a kis ruha szerűségeket (más márkánál a csapágy is a dobnál adja meg magát, ami előltöltős, ha nálad a motor csapágya lesz előbb necces, jelentkezz, bár ezt kötve hiszem, s ezt nem kötözködés miatt írom, tényleg nem :R ). Függ még talán attól is, hogy ki mennyire tömi meg a gépet, mennyit mos hetente...meg a fene tudja miért (talán a víz keménységétől, keményebb víz=keményebb ellenállás? ;] :D bocs). Írtam, hogy megadhatja magát (adta már pár ismerősnek különböző márkánál), a motor még zajtalan volt.
Boschnál szerencséd volt, nővéreméknek nem volt szerencséjük (egy év +osan tönkrement a programkapcsoló, ez nem csapágy, tudom, de hibának hiba, szerencse, hogy neked 9 éve jól üzemel).
Ők használtak mosó zsákot, pont azért, mert nekik bement a zokni-gatya az említett helyre. Nekünk szintén be tud menni, de ezt már említettem.
Szóval szerencsés elöltöltős mosógép felhasználó vagy :K
Teszem offba, mert örülök, hogy pozitív felhasználó is akad, s tényleg nem kötözködés :)

(#5694) canniball válasza #10726912 (#5693) üzenetére


canniball
nagyúr

Ááá, dehogy felső kategória, a márka olcsóbbik végéről van, az "egy tekerő, pár gomb meg egy-két led, semmi flanc" kivitel.
És természetesen szó sincs kötözködésről, mindenki leírja a tapasztalatait és így leszünk végül mind okosak. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5695) sysrq válasza canniball (#5694) üzenetére


sysrq
őstag

"...az elöltöltős az apróbb zoknikat-alsó neműket, stb szeretik bekajálni a dob és a dobház közé...
...egy ponton van csapágyazva (egy rövid tengelyen két csapágy) ez pár év alatt megadhatja magát...
...nem érdemes nyitva tartani az ajtót, mert a nagy súlya miatt megereszkedhet."

Ezek tényleg nagyon viccesek.

A Samsungnak van egy típusa ami 40 centi mély, olyat nem kínál más, ha minden centi számít akkor verhetetlen. Az ecobubble-t meg eddig csak dicsérni hallottam.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#5696) harry válasza sysrq (#5695) üzenetére


harry
veterán

Igazából nem mondta, hogy fontos, hogy keskeny legyen, ha meg nem az, akkor szerintem vegyen rendes szép nagy méretűt, jól tud jönni a nagyobb dob, ha meg nem kell, van félprogram, no meg nagyobb helyen csak jobban elférnek a ruhák (profibb gépekben meg automata súlyérzékelő / vízadagoló, egyebek is vannak).
Ha mégis fontos a hely, és nem akar a tetejére pakolni, akkor felültöltőset néznék, azok 40cm szélesek ha jól tudom, és nekem valahogy szimpatikusabb a kialakítása is (pl. két oldalon rögzített dob, ajtó nincs állandó vízterhelésnek kitéve, mosás közben kinyitható, stb).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5697) ildi_


ildi_
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Egyelőre úgy néz ki, mégsem kell új gép. Szivattyúmotor csere volt, 15ért. Ez volt a lélektani határ, e felett nem javíttattam volna már. De sajnos valami nem jól lett összerakva és még nem tudtam mosni vele, mert folyik belőle a víz, a szerelő ma jön vissza.

Amúgy már egy kicsit beleéltem magam egy új gépbe, de így felesleges. (vagy ki tudja mi lesz még)
Keskeny elöltöltőset nem vennék, tehát vagy a nagy maradna vagy egy felültöltős. A szerelő szerint azért drágábbak a felültöltősek, mert jobban keresik őket. Ahogy néztem, 100 alatt nem úsznám meg amúgy a vásárlást.

(#5699) poffsoft


poffsoft
addikt

Üdv!
[link] ezze a csúcskategóriás géppel szemezgetek.
Amit nem sikerült kiderítenem, milyen programokat ismer vajon?
Asszonyomnak mániája a "quick" programkapcsoló, de én sokallom érte a +20-30 k-t...

[ Szerkesztve ]

(#5700) harry válasza poffsoft (#5699) üzenetére


harry
veterán

Valami nevesebb gépben csak jobban bíznék, 60-70k között is vannak már. Quick program nem tudom mit takar, de a legtöbbön van valamilyen gyors program, így ez nem lehet gond. Szerintem is hasznos, minek menjen le egy több órás program, ha nincs sok ruha, vagy csak napi szintű használattal szennyezettek. Vagy akkor félprogram, ha úgy tetszik, gondolom a kettő ugyanaz.

ildi_: igényektől függ, nekünk egy aránylag alap felültöltős Electrolux van, az talán 75k körül volt, heti ~2 mosásnál két főre, nekünk teljesen elég.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.