Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) mefistofeles válasza sysrq (#5250) üzenetére


mefistofeles
addikt

? :F

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#5252) Integra válasza mefistofeles (#5249) üzenetére


Integra
titán

jó nagy marhaságot mondtál.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5253) runner 125 válasza sysrq (#5250) üzenetére


runner 125
nagyúr

Te lenni nem magyar?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5254) mefistofeles válasza Integra (#5252) üzenetére


mefistofeles
addikt

....mint írtam is nem értek hozzá, nekem is úgy mondta egy -feltételezésem szerint nem az ellenségem- arc.....
Nem akartam senkit félrevezetni vagy ilyesmi, ezért kezdtem úgy ahogy........ de kösz a kioktatást.....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#5255) Integra válasza mefistofeles (#5254) üzenetére


Integra
titán

én nem oktattalak ki, azt írtad, lehet, hogy marhaságot mondasz. én meg azt mondtam, hogy, igen marhaságot mondtál. a haverod meg egy még nagyobb marha. problem?. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5256) csemberlen válasza mefistofeles (#5254) üzenetére


csemberlen
őstag

Az a baj, hogy a haverod se ért hozzá. Egy fórum alapján választottam porzsákmentest, kb ott 50-70 ember használja velem együtt, és mindenki elégedett vele.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5257) mefistofeles válasza Integra (#5255) üzenetére


mefistofeles
addikt

Ezt így is fel lehet fogni meg úgy is, hogy kaptam egy számomra megfejthetetlen hozzászólást meg a tiédet. Elvben aki mondta az sem egy favágó és bár lehet, hogy te tervezted a világ összes porszívóját de ezt én nem tudhatom, mivel nem ismerlek....... Így (a véleményedet a maga helyén elfogadva) hozzátéve, hogy sem ilyen-sem olyan porszívó vásárlását nem tervezem el kell mondanom, hogy bár nagyon jó az avatarod, nagyon komoly a PH rangod de ettől függetlenül a szememben egy-egy a vélemények aránya.

Egyszerűbben fogalmazva elég lett volna egy szerintem nincs igaza a haverodnak is....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#5258) mefistofeles válasza Integra (#5255) üzenetére


mefistofeles
addikt

Nézd csemberlennel már 2-1 nektek, csak ő normálisabban tud fogalmazni......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#5259) mefistofeles válasza csemberlen (#5256) üzenetére


mefistofeles
addikt

Oké ejtem a témát bár el kell mondanom, hogy attól még, hogy meg vagy elégedve vele nem feltétlenül teljes marhaság amit írok. Nekem egy nem éppen új porzsákos van (nem a haver tanácsára, már előbb vettem) és én is teljesen meg vagyok vele elégedve

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#5260) sysrq válasza runner 125 (#5253) üzenetére


sysrq
őstag

Egy jó ideje igen, de néha még becsúszik néhány mondatszerkezeti hiba. Teljes értékűnek majd akkor érzem magam ha gond nélkül tudok véleményt nyilvánítani valamiről amiről csak hallottam.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#5261) harry válasza mefistofeles (#5249) üzenetére


harry
veterán

Azért az indoklása érdekelne... miénk is porzsák nélküli, és elég fél állásban használni, így is elég szívóerőt ad szőnyegen is.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5262) Integra válasza mefistofeles (#5257) üzenetére


Integra
titán

most elmorzsoltam egy könnycseppet, ez annyira megható volt

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5263) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Miért ugrotok neki ennyire? Kérdezett valamit, innen kívülről megértem, hogy rosszul esett neki egy-két rosszul eltalált hangnemű megjegyzés. Senki nem akar rosszat a másiknak. Csigavér.

Vagy mérgemben toppantani fogok. :((

:DDD

(#5264) Morris


Morris
veterán

Mi meg porzsákost használunk és több mint elégedettek vagyunk.
Van itt mindkét végletből. :))
Anyósoméknak zanussi porzsák nélküli van. Na az olyan gyenge mint a harmat... :(

(#5265) harry válasza Morris (#5264) üzenetére


harry
veterán

Azt nem is mondták, hogy baj lenne a porzsákossal :) Ahogy nézegettem korábban, hasonló árban erősebbet lehet kapni a porzsákosok közül, legfeljebb erre tudom visszavezetni a dolgot, de egy normális porzsák nélküli modellel nem lehet ilyen gond, hogy nem elég erős...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5266) concret_hp válasza csemberlen (#5256) üzenetére


concret_hp
addikt

akár linkelhetnéd is :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5267) csemberlen válasza concret_hp (#5266) üzenetére


csemberlen
őstag

[link]
6205, ill. 6440 ami az elsőnek az ujabb kivitele.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5268) concret_hp válasza csemberlen (#5267) üzenetére


concret_hp
addikt

még jó, hogy úgy nézem egyiket se lehet kapni sehol :))

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5269) Fasten


Fasten
tag

Sziasztok,

ha a leendő mosogatógépemet a pult alá szeretném beépíteni, és nem szempont, hogy "beleolvadjon" a környezetébe, akkor milyet vegyek? Szabadon állót, vagy beépíthetőt?

A szabadon álló ugyanúgy "beépíthető"? azzal a különbséggel, hogy nem tudok rá bútorlap borítást tenni? Beépítésnél oldalt mennyi helyet érdemes elhagyni? 10-10mm elég a két oldalon?

köszi,
üdv,

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#5270) csemberlen válasza concret_hp (#5268) üzenetére


csemberlen
őstag

persze, mert évente új modelleket adnak ki. kicsit kutakodsz akkor találsz valami klónt új számon.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5271) DeFranco válasza Fasten (#5269) üzenetére


DeFranco
nagyúr

vehetsz szabadon állót, olcsóbb, mint a beépíthető, csak a méretre figyelj.

ezek teteje általában levehető, és az alsó állítható lábakkal szépen meg tudod emelni a munkalap szintjéig, ha kb. stimmel a magasság.

márkában mostanában a siemens/bosch/aeg-t ajánlják/juk

[ Szerkesztve ]

(#5272) runner 125 válasza Fasten (#5269) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha, én most vennék új mosogató gépet, akkor csak beépíthetőt vennék, abból is Bosch-t, vagy Siemens-t.
De, alapvetően igen, jól írod, a különbség annyi.
Beépíthetőből is van két féle. Egyik típus, aminek az ajtóélén van a kezelőfelület, így teljes alsószekrény magasságú front megy rá, illetve van a klasszikus, felső kezelőpanelos, amelynek csak az ajtajára megy a front.
Szabadon állót is be tudod építeni, szimplán ki kell hagyni egy teljes 60-as elemet a munkalap alatt.
Annyi hátránya van még, h ennél meg kell szakítanod az alsó szoklit, ellenben a beépíthető úgy van kialakítva, h elfér, és le is tud nyílni az ajtaja.

Áh, szerintem az sok. A konyhai gépek általában mindig 60 cm alatt vannak, a miénk pl. 59,7cm. Ha, rajtam múlna simán bepasszíroznám a 60-as helyre.

mod.
Igen, kihagytam, h a tetejük valóban levehető, szóval a nem beépíthetőt is szépen be lehet illeszteni a konyhabútorba.

DeFranco

Nem mondanám, h drágábbak nem a beépíthetőek, nézz szét pl. itt.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5273) DeFranco válasza runner 125 (#5272) üzenetére


DeFranco
nagyúr

valóban nem drágább... mindenesetre én nem beépíthetőt vennék, szerintem az praktikusabb... mi szól a beépíthető mellett?

(#5274) runner 125 válasza DeFranco (#5273) üzenetére


runner 125
nagyúr

..és nem a beépíthető mellett? :D

Benne van a nevében is. Beépíthető, magyarán az új konyhabútor tökéletes részét képzi.
Egy új, minőségi vasalatos konyhabútor alap hangon 500.000FT. Ha, már ennyi pénzért valaki újat csinál(tat), akkor szerintem érdemes törekedni az egybefüggő felületekre.
Illetve, amit fentebb is említettem. Egy átlagos lábazat minimum 10cm. A nem beépíthetőnél ezt meg kell törni, mivel nyilván az ajtó belenyílik.
De, persze ez ízlés kérdése is. Nekem jobban tetszik, ha azon is van front.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5275) Fasten válasza runner 125 (#5272) üzenetére


Fasten
tag

@DeFranco
@runner 125

Sziasztok,

köszönöm az "expressz" válaszaitokat :-)

Nos, a problémám a következő. A mosogatógépet mindenképpen a munkalap alá szeretném rakni. Azonban ahhoz, hogy beférjek a helyre ( a munkalap alatt már van egy mosógép :B ), a következőket kellene teljesítenem.

A konyhapult - szemből nézve - jobb szélétől a bal oldali szekrényig ( ahová a mosó- illetve mosogatógépeknek be kellene férniük ) van összesen 1100mm hely. Pont ennyi, se több, se kevesebb. A mosógép kereken 600mm. Marad tehát 500mm. A munkalap alá a jobb oldalra mindenképp kell egy láb ( bútorlap 18mm ), ami támaszt ad a munkalapnak. Marad tehát 482mm. Ebből lejön a mosogatógép ( 450mm ), marad tehát 32mm.

32mm, viszont hogy a munkalap fel tudjon feküdni, kell még egy láb a mosó és mosogatógépek közé, ez a legkarcsúbb esetben is 10mm.

TEhát marad kb 20mm-em arra, hogy a mosógépnek legyen 10-10mm mozgástere pl. centrifugáláskor, valamint akkor jut 1-1mm is a mosogatógépnek a jobb- és baloldalra :DD

Szóval most ezen vacillálok, már asztalos is hívattam, hogy lehetne besakkozni :)

Magasságban OK, a munkalap alja 880mm-re lesz a padlótól. Arra gondoltam, a mosogató kapna egy fordított "U" alakot, és az U-alak tetejére lehetne ráültetni a munkalapot és akkor nem a gépet terhelném.

CSatolok pár képet is a könnyebb vizualizáció miatt.

Ti mit gondoltok?

[link]
[link]

Köszi!

üdv,

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#5276) DeFranco válasza runner 125 (#5274) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ja, hogy frontot is raksz rá... úgy persze, érthető. Én úgy gondolkodtam, hogy a saját ajtajával :) Én megnéztem, nekünk nem nyílik bele, tudom nyitni rendesen.

@Fasten: általában letölthetőek a használatik... nézd meg, kell-e helyet hagyni oldalt egy mosogatógépnek egyáltalán, nem lennék meglepve, ha nem kellene 2mm-t sem.

a csőhosszokkal viszont lehet szívás, nem biztos, hogy a mosógép mögött elér a kiállásig, erre figyelj oda

[ Szerkesztve ]

(#5277) runner 125 válasza Fasten (#5275) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jelen esetben, ha közvetlenül mellette van a mosógép akkor ne beépíthetőt vegyél. Szerintem.

Fentebb már írtam, mosogatógépnek gyakorlatilag egy mm sem kell, nyugodtan odarakhatod közvetlenül a bútorlap mellé, h a mosógépnek legyen "mozgástere".

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5278) Fasten válasza runner 125 (#5277) üzenetére


Fasten
tag

@DeFranco

Nézelődtem, a Bosch a beépíthetőkre 1-1mm-t ír ráhagyásnak ( 448mm-es szélességű berendezéshez 450mm széles űrszelvényt ír elő ). Igazából eddig is inkább a szabadonállókhoz húzott a szívem, csak féltem, hogy ha be lesz szorítva, akkor gond lehet :-)

@runner 125: köszönöm az infót, akkor marad a szabadonálló beszorítva. Egyébként - nem szavaidban való kételkedés miatt - miért nem ajánlott a mosógép + beépíthető mosogató kombó? A centrifugáláskor való vibráció miatt?

Köszi,

üdv,

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#5279) harry válasza DeFranco (#5276) üzenetére


harry
veterán

Szerintem bekötőcső nem lehet gond, valahogy elfér a gép mögött a sajátja is, csak elfér ez is, hosszban meg úgy láttam van 3m-es is ki/befolyóból is.
Beépíthetőség: gondolom csak amiatt, mert úgysem lesz azonos a felület, hiszen a mosógép amúgy is megtöri a képet. Igazából szerintem mindegy.
A hely meg csak elég, valahogy gyűrd be.

Mondanám még, hogy praktikusabb lenne egy 12 terítékes, nem annyira a több tányér, hanem a lábosok és nagyobb tálak miatt, de ha nincs hely, hát nincs.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5280) runner 125


runner 125
nagyúr

Porszívókra visszakanyarodva, egyik barátom most említette a Miele porszívókat. Őszintén, még nem is hallottam a márkáról, de rákeresve brutális áron mérik őket.
Mitől kerülnek ennyibe, vagy ez is kicsit LUX marketing?

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5281) Fasten válasza harry (#5279) üzenetére


Fasten
tag

A bekötést fejben már összeraktam :) A mosógépnek van frissvíz leállás, azzal nincs gond. A szennyvízelvezetést meg úgy tudom megoldani, hogy a mosógép megy a kézi mosogató szifonjába ( ott van neki a hely ), a mosogatógép szennyvíztömlője meg megy a leállásba ( amit most a mosógép használ )

@runner 125: A Miele feltűnt a mosogatógépeknél is, úgy 200 környékén indultak az árak, kósza oldalakon olvastam, hogy a Miele aztán az prímamárka, Németországban a valaha volt legjobb márkának választották, míg kishazánkban 2010-ben volt az év márkája. Állítólag ők találták ki a mosó- és mosogatógépeket :Y

Nem vagyok Miele-agent, sőt, gépet is Bosch-t néztem ki :-)

[ Szerkesztve ]

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#5282) neduddki válasza csemberlen (#5267) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

en besalok egy s5211el, Joanyam meg egy forwerkkel

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5283) Integra válasza runner 125 (#5280) üzenetére


Integra
titán

nem, nincsen a miele mögött lux marketing, ezért nem is kerül 200k-ba :)
nagyon jó porszívók, tapasztalatból tudom mondani és csak ajánlani tudom, tényleg minőségi minden téren. nekem egy s5 eco turbo 1300w (nem a csúcs porszívó, erős felső közép kategória, kb 70k körül vehettem mo-n), büszkén hirdeti hogy made in germany. olyan is. minden ajnározás nélkül mondom. ja, és ez porzsákos :D

a miele amiben terméket indít a piacon, abban absz a csúcskategóriában van. mosógépei sem véletlen olyan drágák.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5284) Dluinet válasza Fasten (#5281) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én 2006 környékén láttam a boltban átlátszóban kirakva Miele mosógépet, amit akciósan 300k-ért árultak valami brutál hosszú garanciával (asszem 10év teljes körű garival)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5285) Fasten válasza Dluinet (#5284) üzenetére


Fasten
tag

Hát tény, hogy megkérik az árát :)

[ Szerkesztve ]

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#5286) Integra válasza Dluinet (#5284) üzenetére


Integra
titán

na az már nincsen, amikor az enyémet vettem, ca 3 éve, már csak 2 év gari volt és úgy hirdetik, hogy 20 évre tervezve minden alkatrészt. amit nekik még készséggel el is hiszek, de azért az mégsem 10 év gari..:) na mindegy igazából. meg nem is tudtam, hogy ilyen is volt, igaz, 2006-ban pénzem sem volt ilyen készülékekre.. :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5287) neduddki válasza Dluinet (#5284) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

aszongya a mielegesp ember, hogy 2006 utanni milet mar nem hoz, azokat is elrte az errozio:- (((

udv

neduddki

mod: a runner 125: tszcse az en ajnalrozasomra vette meg az s5211est a padloszonyegekre 2.5 eve minden hetente 2x dogozik eddig muxik

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5288) runner 125 válasza Integra (#5283) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi Nektek!

Vaterán kerestem rá gyorsba, ott egy készülék licite kb 100k -n áll most, ezért is lepődtem meg. Shop-okban már egészen baráti - kb. 45k-tól elérhetőek. Nyilván más kategória.

neduddki

Ismersz valakit, aki tud jóárasított Miele-ket, vagy kijjaz a tszcse?

Hjah, a villanykörte elmélet senkit sem kímél.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5289) neduddki válasza runner 125 (#5288) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a legjobb a bemuatoterm akcios odelje:- ) /ill. osztrija/
az s5nek az s8 az utodja atdesinolva
ha motors fejeset akarsz akkor csak az allo s7 a tobbi jatek
mielegepek, de msoogepekre kb 3 honap a varakosas

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5290) neduddki válasza neduddki (#5289) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

n aj meg mindg a narancs a lgocsobb:- )

udv

neduddki

p.s. a mielenel a szinke jelzik a felszeertsegi szitet, azaz ugyanaz az alapgep kek, fekte, piros, narancs, feher es alapertlemzesben mindehez mast kapsz amit termeszeteen kulonis megvehecc /bizonyos parositasok nem mukodokepesek/
ismeros tescoben vett egy mile piros tangot /aszem tan 381/ 33rugoje utolso db. lekesen csuholik a falusi lakast vele jopar eve /5-6?/ es birja, nekm meg a s5211es rohog

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5291) concret_hp válasza neduddki (#5290) üzenetére


concret_hp
addikt

egy mosógépnél hihető, hogy vna különbség, de egy porszívó miért kerül ennyibe? (ipari használatra még talán oké ha annyival tartósabb, de otthonra?)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5292) harry válasza concret_hp (#5291) üzenetére


harry
veterán

Otthon sem mindegy, hogy 5 vagy 15 évig szolgál ki valami.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5293) concret_hp válasza harry (#5292) üzenetére


concret_hp
addikt

de ha csak a tartósságában van különbség akkor nem éri meg.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5294) neduddki válasza concret_hp (#5291) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

miele szerint 1k oras a motor ellartam

udv

neduddki

mod: kibaszott gyorsa leeh tvele haladni es konnyu is ha nem tekerd fel az egbe, nalam a silecer ~1.6kW /aszem/ mosjaban uzemel

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5295) harry válasza concret_hp (#5293) üzenetére


harry
veterán

Az már ár kérdése, ha két cucc ugyanazt tudja, de a másik kétszer annyi ideig, és nem kerül kétszer annyiba, akkor az a jobb. De ezt így precízen úgysem lehet kiszámolni, bízhatsz benne, hogy tartósabb cucc lesz, jobb anyagokból van jobban megtervezve jobban összerakva, stb. Nem mondom, hogy vegyél Mielet mert valószínűleg én sem vennék, de ha valami márkásabb / minőségibb dolgot nézel, akkor általában ez a helyzet.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5296) Integra válasza concret_hp (#5293) üzenetére


Integra
titán

mert az utolsó felhasznált alkatrészig minőségi. a fémek, a műanyagok, a megmunkálás, minden patent. a motor erős, nagy a szívóerő és meglepően halk a készülék, van külön egy olyan állása ami a lehető leghalkabb zajszintnél a legnagyobb szívóerőt kínálja. egy porszemet nem fúj át a rendszer, a porzsákot kézbe véve érted is azonnal miért. rángathatod, lóbálhatod a csőnél, simán bírja a saját súlyát, egyhelyben forog és még sorolhatnám. ja és németországban gyártják és szerelik. az meg nem kína.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5297) neduddki válasza harry (#5295) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

birinybe elktrolux fgenyszarun samsung, otthon falunk ha nem foedult meg 50 porszuvi akkor egy sem 2 maradt allandi egy kicsi konnyu kik samsung /ossekapni vmit/ es a vorwerk /ez magazos kategorija/, van egy bordo nagy samsung is, /meg aoznkivul meg legabb 2-3 mas is/ de azok mar csak azert vaakn ha a msaik bedoglik
volt egy nagy vizes takarito es vizszuros porszivo is, jo is volt, de annyitt kelelt sikalni a tartajjt, hogy felretevesre kerult

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5298) concret_hp válasza Integra (#5296) üzenetére


concret_hp
addikt

porszívó sztem akkor sem éri meg 3-4x annyiért, mint ami amúgy egy normális, bár rákeresve 40K a legolcsóbb miele, az már akár határeset is lehet :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5299) Integra válasza concret_hp (#5298) üzenetére


Integra
titán

megértem, hogy így gondolod, semmi baj nincsen ezzel.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5300) concret_hp válasza Integra (#5299) üzenetére


concret_hp
addikt

még a 20K v 50K érthető mondjuk az s4210 esetén, de ami még 2x annyi az mit tud azon kívül, hogy padlókímélő görgője van + kicsit erősebb a motorja? :D

vagy fullba vagy sehogy :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.