Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10551) gordonfreemN válasza Mercutio_ (#10550) üzenetére


gordonfreemN
addikt

A dugvilla ket erintkezoje kozott kell merj nagy ellenallast. Ha teljesen szakadt akkor vagy futoszal vagy biztositek.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#10552) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Ti a mosógépet hogyan szoktátok vízkőteleníteni?

(#10553) Mercutio_ válasza gordonfreemN (#10551) üzenetére


Mercutio_
félisten

OK, de a biztosítékhoz hol férek hozzá?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10554) Retro DJ válasza Mercutio_ (#10553) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

A hőbiztosíték jellemzően a vasaló talpához van csavarozva, teljesen szét kell borítani hozzá a vasalót, amit általában a gonosz gyártók biztonsági csavarokkal szoktak bojkottálni.

Előbb a kábelt kellene megnézni!

Retro

(#10555) Geller72 válasza Tothgera30 (#10526) üzenetére


Geller72
veterán

Ettől a márkától konkrétan a LAVÓRT sem venném már meg. Ha gyártanának.. ;]

(#10556) Mercutio_ válasza gordonfreemN (#10551) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mindegyik méréshatárnál egy 1-es világít a multiméteren, ez gondolom szakadás akar lenni :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10557) Retro DJ válasza Mercutio_ (#10556) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Jól gondolod!

Retro

(#10558) Mercutio_ válasza Retro DJ (#10557) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor irány a márkaszerviz, naná, hogy nincs 1 éve, hogy lejárt a gari.

Ha gazdasági totálkár, akkor milyen vasalót javasoltok? Steamglide vagy annak megfelelő más gyártó megoldása, legalább 100gr gőzlöket/függőleges gőz, inggombvasalás segítő vékony perem, vízkő mentesítő rendszer alap, ha van még egyéb praktikus/kényelmi funkció amire érdemes figyelni jelezzétek:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10559) Tothgera30 válasza Geller72 (#10555) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Igen, biztos kaka... :D Mondjuk vizes termékeikkel nincs tapasztalatom, de barkácsgépekből ilyen márkákkal fegyverkeztünk fel ;) .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10560) VIPowER válasza Tothgera30 (#10559) üzenetére


VIPowER
senior tag

Amit linkeltem az miért nem tetszik? Használtan többet ér az összes fosh bosch-nál (bár nem csak azoknál).

[ Szerkesztve ]

(#10561) Tothgera30 válasza VIPowER (#10560) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mert használt nem jön szóba, ez meg elég drága.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10562) Zolás


Zolás
addikt

Üdv.
Mosógépvásárlás lenne gyorsan, mert a régi elfüstölt. Nagy család, sok ruhához. Megbízható és halk kellene. Keret 100-130. Lehetőleg hosszú garidővel. Köszi.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#10563) Zolás válasza Zolás (#10562) üzenetére


Zolás
addikt

Samsung mosógépek jónak számítanak?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#10564) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!

Szeretnénk venni mosógépet. A kiszemelt példány LG F12B9QD típus lenne. Kérdésem inkább csak az LG márkával kapcsolatban lenne, hogy mennyire jók ezek a Direct Drive-os mosógépek?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#10565) PainKiller13 válasza Zolás (#10563) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nem mondanám, inkább electrolux, AEG, Miele, ilyesmiket nézz.

(#10566) sanzi89 válasza PainKiller13 (#10565) üzenetére


sanzi89
addikt

"Keret 100-130"

Milyen Miele fér bele ebbe a keretbe?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#10567) PainKiller13 válasza sanzi89 (#10566) üzenetére


PainKiller13
őstag

Például használt.

(#10568) HarryPotter


HarryPotter
őstag

12 terítékes mosógatógépet keresünk, a keresés jelenleg leszűkítve két márkára: AEG ill Electrolux. Keret cca. 160000. A kettő közül melyik a megbízhatóbb brand? Esetleg modellt tud valaki javasolni?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#10569) pippo76 válasza ildi_ (#10542) üzenetére


pippo76
tag

Szia!
Ne vegyél kombi gépet. Akárhogy is de csinálj helyet a külön gépeknek. A mosási és a szárítási töltet nem egyforma így mindig szedhetned ki a ruhák egy részét. Egy mosás kb 1,5-2 óra ugyanennyi a szárítás is. Így lassan végzel a ruhákkal. Sokat fogyasztanak mert csak kondenzáciosak. Szárítóból érdemes hőszivattyúsat venni mert az kevesebbet fogyaszt és kimeletesebben bánik a ruhákkal.

(#10570) razzorr


razzorr
őstag

A Fagor márka Szerintetek milyen? Megbízható vagy sem? Főleg a beépíthető sütő,elektromos (esetleg indukciós) főzőlap téma érdekelne,no meg a páraelszívó. Vagy milyen márkát ajánlotok? Gorenje, Whirpool inkább?
Megmondom őszintén,kicsit félek a Fagortól. Vajon van alapja? Mert nem 2évre akarnánk venni.

[ Szerkesztve ]

(#10571) PainKiller13 válasza razzorr (#10570) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nekünk Fagor beépített elektromos sütő van, 7-8 éves, gombról lekopott 2-3 év alatt a felirat, arról amit sűrűn tekergetünk, ezenkívül az égő benne kiégett egyszer, az 500 ft volt, amúgy működik rendesen.

(#10572) razzorr válasza PainKiller13 (#10571) üzenetére


razzorr
őstag

Ja azt nem mondtam,hogy a sütő olyan 90k, a főzőlap olyan 60-70k, a páraelszívó olyan 30k körül lenne. Ettől se több se kevesebb.

(#10573) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Megadta magát a keverőtárcsás (vagy h hívják, forog a tégelye, na) habverőnk. Kellene helyette egy másik.
Bosch jöhet csak szóba. Az ilyen robotgépek mennyivel jobbak, mint a konzolra csatolható habverő?
Melyiket érdemes megvenni mondjuk br. 70 környékéig?

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10574) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Erre senki?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#10575) Acef válasza Winnie The P (#10574) üzenetére


Acef
addikt

Jó az LG, mint a többi is: AEG, BOSCH, SIEMENS, SAMU...
Növeld 5 évre a garanciát ha teheted, ez fontosabb mint az A sok +
Csak akkor vegyél keskeny gépet ha muszáj (ne tévesszen meg a kg)
Fontos a fordulat, hasznos a digit kijelző.

[ Szerkesztve ]

(#10576) saelin


saelin
veterán

Üdv.

Ha hűtőben kiégett a lámpa, hol tudok szerezni bele újat? Már minden ismerősömet körbe kérdeztem, de senki nem járt még így, őszintén, még én sem. Debrecen környékén kellene bolt, esetleg netes rendelés... már ha van ilyen. Előre is köszönöm! :R

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#10577) Acef válasza saelin (#10576) üzenetére


Acef
addikt

Szereld ki az izzót, és mej el egy Obi, MediaM, stb. üzletbe.

(#10578) Mercutio_ válasza Mercutio_ (#10558) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vasalóra semmi javaslat? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10579) Winnie The P válasza Acef (#10575) üzenetére


Winnie The P
őstag

Kösz. Ha jól néztem akkor a kiszemelt példány nem keskeny kivitel, igazából a MM-ból lesz rendelve online, így nem tudom, hogy a garanciát lehet-e bővíteni?!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#10580) Retro DJ válasza saelin (#10576) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Debrecen, Hatvan utca vegen kifele a varosbol bal oldalon sutobe es hutobe valo izzot is talaltam, de ha ott nincs akkor a Honved u (Mester u feloli vegehez kozel) Osram markabolt. Ott minden speckos izzo van, csak picivel dragabb mint altalaban.

Retro

(#10581) zoli03


zoli03
őstag

Porszívót akarok venni, 20e Ft-ig, a Samsung VCC5225V3O/XEH típust néztem ki. Vélemények?

[ Szerkesztve ]

(#10582) Acef válasza Winnie The P (#10579) üzenetére


Acef
addikt

Online nem tudod hosszabbítani, csak boltban.

(#10583) DonMenyet válasza Winnie The P (#10579) üzenetére


DonMenyet
tag

Vasarlas elott kerdezd meg, hogy hogyan hosszabithato meg.

(#10584) razzorr


razzorr
őstag

Hűtőből milyen márkát érdemes venni? Lehetőleg beépíthető kellene,kis fagyasztó résszel. Kb. 160liter a hűtő, olyan 20liter a fagyasztó. Nézegettem az Indesitet,a Gorenjét. Esetleg más?

(#10585) PainKiller13 válasza zoli03 (#10581) üzenetére


PainKiller13
őstag

Én porszívóból nem vennék Samsungot, max telefonból.

Sok a probléma velük, olvasgass véleményeket árukeresőn.

(#10586) zoli03 válasza PainKiller13 (#10585) üzenetére


zoli03
őstag

Pont ott olvasgattam, a legtöbb Samsungnak nagyon jók az értékelései.

(#10587) PainKiller13 válasza zoli03 (#10586) üzenetére


PainKiller13
őstag

Én nagyon soknál olvastam a motorhibát rövid időn belül, valami 25% körüli értékelésnél, azt is vedd figyelembe, hogy a legtöbb ember akkor írja az értékelést amikor megveszi, akkor meg persze hogy jó még a készülék...

És ezt nem azért mondom mert énis jártam vele így, hogy 1 év 1 hónap után kuka a 3x000-es porszívó, hanem mert én is nemrég vettem újat, és elég jól utánanéztem.

[ Szerkesztve ]

(#10588) Winnie The P válasza Acef (#10582) üzenetére


Winnie The P
őstag

Az a baj, hogy amit kinéztem az a szegedi boltban nincs, úgyhogy marad az online.
DonMenyet: köszi.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#10589) zoli03 válasza PainKiller13 (#10587) üzenetére


zoli03
őstag

De a többi márka 20e Ft alatti típusairól alig van vélemény, és a kevésben is van negatív.
Nem ragaszkodok a Samsunghoz, nekem mindegy milyen márka, de akkor milyen porszívó ajánlott 20e Ft alatt?

(#10590) Morris válasza PainKiller13 (#10585) üzenetére


Morris
veterán

inkább telefonból se... :(

(#10591) razzorr


razzorr
őstag

Nézegettem a beépíthető hűtőket és már csak a nekünk ideális méretei miatt is Gorenje lesz valószínűleg.
De ha tudtok jobbat,írjátok.
A Fagor márka még mindig kérdéses,hogy vajon jó -e sütőban,főzőlapban!?
Valamint hogy kerámia vagy indukciós legyen a főzőlap!?

[ Szerkesztve ]

(#10592) Met válasza razzorr (#10591) üzenetére


Met
nagyúr

Indukciós!

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10593) PainKiller13 válasza zoli03 (#10589) üzenetére


PainKiller13
őstag

Olcsó kategóriából inkább valami electroluxot vennék, szívóerőt nézd, egyébként múltkor volt 6990ért Sencor az euronicsban akcióban, szerintem azis sokkal jobban megéri mint bármelyik samsung.

Egyébként Bosch is van már 20k alatt, Electrolux 400 watt szívóerővel, de ezeken kívül van még sok más, csak példának linkeltem kettőt, én porzsákost javaslom, kevesebb vele a macera, viszont hátránya hogy porzsákot kell venni, viszont nehezebben is megy tönkre és jobb a szívóerejük.

(#10594) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Mosogép kifolyócsőhöz gége kanyart (az U alakú műanyag idom) lehet kapni valahol a VII. kerület Damjanich utca környékén?

Praktikerben láttam kompletten, csővel együtt, de napközben az messze van nekem.

Let the Zone take me if I am.

(#10595) DonMenyet válasza kutga (#10594) üzenetére


DonMenyet
tag

A kiraly utcan asszem az izabella u utan van egy szerelvenybolt. Ha a korut fele mesz bal oldalt. Lehet h naluk lehet kapni.

(#10596) Lipton válasza razzorr (#10591) üzenetére


Lipton
őstag

A főzőlaphoz...

Más a működési alapelve.

A kerámia átmelegíti az üveglapot és az üveglap melegíti az edényt. Olcsóbb de aránylag nagyobb a hőveszteséged és működik (szinte) minden edénnyel.

Az indukciós egy nagy(obb) tekerccsel indukciós elven közvetlenül az edényt melegíti. Egy tojás megfőzése után például akár a tenyeredet is még rá tudod tenni az üvegre és nem éget meg "csak meleg". Hátránya hogy nem minden edény működik együtt vele (anyagtól függ) illetve a szabályozás kicsit másabb mint a kerámiának. Nem tudom hogy ez egységes vagy sem, de az indukciós kapcsolgatással szabályozza a teljesítményt nem pedig fokozatokkal. Hosszabb távon ezzel jobban jársz mert hatékonyabban működik, kevesebb az energia felhasználása. Nálunk sok éve ilyen szolgál és nem cserélném másra. Természetesen valamennyi korlátja van ennek is. Amennyiben mondjuk egy "komoly vokos" kaját szerenél oda kell egy tényleg nagy gázrózsa bár ezzel is csináltam már szuper thai tésztát. Persze ilyen speciálisabb gázrózsa egy alapabb gázos főzőlapon sincs :)

(#10597) razzorr válasza Lipton (#10596) üzenetére


razzorr
őstag

:R
Már utánanéztem egyébként a témának, hogy mi micsoda és mi is az indukciós felé hajlunk, csak kell több helyről is a megerősítés.
Meg hát a márka kérdés. Mostanság nagyon nyomják a Fagort, elvileg jó áron tudnánk beszerezni a cuccokat ebből a márkából. De ha azt mondjátok, hogy jobb a számomra (is) megbízhatóbb Bosch, Siemens, Gorenje márkanév, akkor lemondok a "baráti áras" Fagorról. Akkora a választék, hogy elvesztem a részletekben.

(#10598) Lipton válasza razzorr (#10597) üzenetére


Lipton
őstag

Nálunk egy Whirpool szolgál pár éve teljesen rendben (az akkor csúcs modell volt - a döntés oka komoly kedvezmény a márkára). Ami szerintem hasznos funkció az időzítő, szerintem olyat keress amiben ez is van. Bekötésre figyelj oda (3 fázis, méretezések (kismegszakító, kábel)).

[ Szerkesztve ]

(#10599) zozoka49


zozoka49
csendes tag

vásároltam egy MIELE W 877 mosógépet.Ha Valaki tudna segíteni magyar nyelvű használati leirással vagy azzal, hogy hol találok, megköszönném.

(#10600) Lacielvtárs válasza zozoka49 (#10599) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

magyar nyelvet nem biztos hogy találsz hozzá
de alternatívaként itt van egy, szerintem német link
és a google fordító viszont tud segíteni...
a többi össze lehet ügyesbe sakkozni szerintem :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.