Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11401) Alex91 válasza Met (#11400) üzenetére


Alex91
félisten

Persze, azzal :). Mondjuk most tul kemeny volt neki a kifli :D.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11402) macilaci78 válasza Alex91 (#11398) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem amikor a műanyag fül tört le, cipőfűzőt használtam összehúzónak. 4-5 évig használtam így, míg szakításkor otthagytam. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11403) tildy


tildy
nagyúr

Bosch uj tuzhelyem volt 5 eve magyarorszagon meg, as osszes ujjlenyomatot, foltot gyujtotte. Utaltam is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11404) albiosz válasza albiosz (#11331) üzenetére


albiosz
őstag

Köszönöm az eddigi válaszokat!
Jövő héten rendelés lesz, fizu után. 2 versenyző maradt:
MORA KS 443 GW
GORENJE K 55303 AW

Mora azért szimpatikusabb, mert nincs kijelző. Gondolom az is hibafaktor lehet. Piskótasütés eddig is konyhai órával ment, szóval nélkülözhető. Van valami, ami esetleg mégis a Gorenje mellett szól? Az 5 ezer HUF ide vagy oda szinte tökmindegy.

Ami még felmerült: mi a különbség az egykezes és kétkezes szikragyújtás között? Nem jöttem még rá. Ezek közül, ha jól sejtem, mindkettő kétkezes.

(#11405) macilaci78 válasza albiosz (#11404) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A kétkezes szikragyújtásnál a tekerő mellett külön gombot kell nyomni, ami a szikrát adja.
Az egykezesnél amikor benyomva tekered a gázlángszabályzót, a benyomással adod a szikrát.

A Gorenje-n a bal hátsó főzőzóna akkora, hogy egy 3 literes fazekat ráteszel és a gázláng legfeljebb a fülét melegíti. Ha kihasználod, azt vedd meg. Ha nincs is akkora edényed, akkor azt a zónát csak takarítani fogod, használni nem.

Mint mondtam, a mi Bosch tűzhelyünkből a digitális óra kiégett, majd ki is olvadt. Hiszem, hogy egyedi esetről van szó, de nem tetszik. :)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11406) zoltan6 válasza albiosz (#11404) üzenetére


zoltan6
őstag

biztos hogy azt a gorenje-t akarod? amit linkeltél? mert annak az egyik főzőlapja elektromos.
nekünk ez van GORENJE K 55320 AW kombinált tűzhely,én teljesen megvagyok vele elégedve,én kijelzőset csak az óra miatt akartam,hogy lássam az időt,meg nem volt olyan nagy árkülönbség köztük.
mindegy melyiket veszed,mert a mora-t is a gorenje gyártja,gázszerelők is előszeretettel ajánlják,mert megbízható készülékek,alkatrész van hozzá bőven,és nem is drága hozzá.

(#11407) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

15 max 20 ezerig keresek porzsák nélküli hepás porszivót. Mit ajánlotok? Beez vc-l-1610-y tipust néztem ki 5 év garanciával. (Gari fontos mert állandoan megy...) :) Elég jó vélemények vannak róla

[ Szerkesztve ]

(#11408) szőröscica válasza albiosz (#11404) üzenetére


szőröscica
addikt

Azért 2015-ben egy lcd kijelzőtől rettegni enyhén vitzes.
Ha 1985-öt írnánk, talán megérteném. :D

(#11409) zoltan6 válasza szőröscica (#11408) üzenetére


zoltan6
őstag

nem is lcd-s hanem ledes :DD

(#11410) #65388800


#65388800
törölt tag

Sziasztok!

Az normális ha 60°C-os normál mosáson a gép 0.25kWh fogyaszt és 2 és fél órán át mos?

12 éves Electrolux ewt1011

(Remélem jó helyre írtam :DDD )

(#11411) Retro DJ válasza #65388800 (#11410) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Nem, valszeg szakadt a futoszal.

Retro

(#11412) #65388800 válasza Retro DJ (#11411) üzenetére


#65388800
törölt tag

És érdemes javítani vagy inkább egy új gépet kellene venni. Mennyi lenne egy ilyen javítása?

(#11413) Retro DJ válasza #65388800 (#11412) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Futoszal szerintem 5-8e. A cserejet egy erdeklodobb amator is el tudja vegezni. Az, hogy a szakik mennyivel huznak le...

Retro

(#11414) #65388800 válasza Retro DJ (#11413) üzenetére


#65388800
törölt tag

hát én nézegettem electrolux fűtőszálakat, de olyan 16-20 ezerért voltak.

Szerk.:

2-t találtam

5 ezer körül:[link]

20 ezer körül:[link]

[ Szerkesztve ]

(#11415) zoltan6 válasza #65388800 (#11414) üzenetére


zoltan6
őstag

rossz helyen nézegetted:
[link]
mondjuk nem néztem utána milyen való bele,de itt az összes:
[link]

és erről honnan tudom, hogy jó bele?
rá kell guglizni.

[ Szerkesztve ]

(#11416) #65388800 válasza zoltan6 (#11415) üzenetére


#65388800
törölt tag

és erről honnan tudom, hogy jó bele?

(#11417) snipy válasza #65388800 (#11416) üzenetére


snipy
tag

Felhívod őket és...
A mosógép adattábláján lévő Prod. no. alapján beazonosítják melyik jó bele.

...vagy az említett számra rákeresel a neten

[ Szerkesztve ]

(#11418) #65388800


#65388800
törölt tag

Előbb linkeltem 2-t ami jó bele a sorozatszám alapján kerestem rá. Mi a különbség a kettő között mert árban 15 ezer Ft

(#11419) snipy


snipy
tag

Valszeg a drágábbik "gyárinak" nevezett darab, a másik utángyártott.
De ez csak 1 tipp.

Én 22000 forinttol indultam a gyári szivattyúval és 2000 HUF lette a vége az Orczynál ami egy olasz darab volt.
(Electrolux EWT 9120-hoz)

(#11420) Acef válasza #65388800 (#11418) üzenetére


Acef
addikt

kalm007
vásárlás előtt azért nézz/mérj rá.
biztosan a fűtőszállal van gond? (pl kábel, ...)

[ Szerkesztve ]

(#11421) #65388800 válasza Acef (#11420) üzenetére


#65388800
törölt tag

Még nem néztem meg csak abból indultam ki hogy nem fogyasztott semmit a gép. Időnként belenéztem és minden alkalommal jég hideg volt a ruha.

Amúgy van másik gondom is vele. Normális az hogy 60 fokos normál mosásnál 3 órát megy a gép. Gyors mosás meg érdekes tovább tart neki mint a sima 3 és fél óra után untam meg és inkább leállítottam és kipörgettem. Egy mosás alatt kb 7x öblít éés ugyan ennyiszer centrifugáz.

(#11422) #65388800 válasza snipy (#11419) üzenetére


#65388800
törölt tag

Hát remélem nem lesz sokba. Méreteket megnéztem a 2 fűtőszálnál. Hát van olyan méret ami eléggé eltér.

(#11423) Acef válasza #65388800 (#11421) üzenetére


Acef
addikt

kalm007 #11421#
erre gondoltam. nehogy mással, pl a programkapcsolóval legyen gond

[ Szerkesztve ]

(#11424) #65388800 válasza Acef (#11423) üzenetére


#65388800
törölt tag

Hát akkor lehet szerelőhöz kell elvinnem.

(#11425) macilaci78 válasza zoltan6 (#11406) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én is vakaróztam, de a leírásban nem említi, hogy a bal hátsó zóna villany lenne, csak hogy 145 mm.
És a MORA gyárt be a Gorenje-nek. ;)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11426) Acef válasza macilaci78 (#11425) üzenetére


Acef
addikt

KS 443: eleltromos sütő, fent 4 db gázrózsa :K

[ Szerkesztve ]

(#11427) zoltan6 válasza macilaci78 (#11425) üzenetére


zoltan6
őstag

A gorenjéé a mora.
"A Gorenje a legnagyobb szlovén háztartásigép-gyártó. Nagyobb háztartási gépeket gyárt. A kontinens piaci részesedésének 4%-a az övé, ezzel egyike a nyolc legnagyobb európai háztartásikészülék-gyártónak. A társaság saját márkái a Gorenje, Mora, ATAG, Pelgrim, Etna, Körting és Sidex. Fő termelési létesítménye Velenjében, főzőüzeme a Mora Moravia Mariánské Údolí (Csehország) hűtő-fagyasztó üzeme a szerbiai Valjevóban található."
forrás:
Wikipédia

(#11428) albiosz válasza Acef (#11426) üzenetére


albiosz
őstag

GORENJE K 55303 AW-re írták szerintem, hogy az egyik elektromos.

(#11429) Acef válasza albiosz (#11428) üzenetére


Acef
addikt

Hmm
Lehet, de ott is csak a sütő elektromos

(#11430) zoltan6 válasza Acef (#11429) üzenetére


zoltan6
őstag

a hozzászólásnál a gorenje media markt-os linken a fényképen a bal hátsó főzőlap elektromos,én arra írtam,de valószínüleg csak a kép rossz.

(#11431) M_o_g_y_i válasza albiosz (#11404) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

A Mora is k. jó (Édesanyámnak vettem nemrég ilyet), de a főzőrácsot gyűlölni fogod. :W
Nézd meg képeken, hamar rájössz miért... :U
Emiatt, inkább a Gorenje. :K

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#11432) albiosz válasza M_o_g_y_i (#11431) üzenetére


albiosz
őstag

Nem tűnik vészesnek. Bár elsőre kicsit fura, az tény.

Bekötésre tudtok szakit ajánlani? Bp. IV. ker.

(#11433) M_o_g_y_i válasza albiosz (#11432) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Elsőre ill. képről nem volt az (mondjuk tök "vakon", az egészet telefonon intéztem Anyukámnak, így élőben csak a már beüzemelt tűzhelyt láttam), de a valóságban az a hülye kialakítású "félig lábak nélküli" rács az edények nem állnak olyan stabilan, ha pl. két nagyobb kerül egymás mellé, akkor eléggé billegős a fekvésük, ami ugye forró cucc lévén bennük annyira nem is biztonságos. :(
Emiatt én fogok is venni hozzá a régebbi változatú, ill. másik típusú Mora tűzhelyhez adott rácsot, ami rendesen 4 benyúló lábbal (sőt még köztes kiegészítő lábai is vannak) rendelkezik. :K
ILYET
Csak ugye ez plusz kiadás... :O
Ennek a tűzhelynek az ezüst/fekete (festett szürke+fekete zománc felsőrész) változatához (KS443GI) pl. még (ahol élőben láttam, de lehet már ez a "béna" újabb fajtával jön) a régebbi "X-mintájú" főzőrácsot adják, érdemes volna azt is megfontolni. A tisztán tartása is könnyebb. ill. nem látszik meg rajta a szennyeződés, mint a fehéren. :N

VAGY :U :K
Ez olyan ~115K-s tűzhely, most 85-ért "ajándék". :))

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#11434) razzorr


razzorr
őstag

Páramentesítő téma.
Adott egy új tetőtéri lakás 44nm (1-2 hónapos még) tégla,gipszkarton mennyezet, 40cm szigetelés, 2db velux tetőtéri ablak, rajta billenthetős szellőző résszel.
Szinte egy légtér az egész lakás, van egy gipszkartonos szoba, de nem is azzal van a gond, hanem a fürdőszobával (ablak nélküli), mert vizesedik a fal, a plafon nem is, de elég érdekes, mert soha sincs bezárva az ajtó, van szellőző ventillátor is, törölközőszárító radiátor és már nem tudjuk mire gondoljunk. Még csak azt sem mondani, hogy annyira durván fürdünk, meg teregetünk, de csak ez lehet az oka.
Most a Midea páramentesítő készüléket olvasgattam itt a fórumon, hogy ajánlott kategória.
Rendszeresen csinálunk kereszthuzatot is, a fűtés is kicsit magasabban megy, hogy "száradjon" az egész lakás, de úgy érzem még most el lehet kapni ezt a párásodást valahogy, hogy ne legyen belőle penész. Mit javasoltok?

(#11435) macilaci78 válasza razzorr (#11434) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Páramentesítő és gyakori szellőztetés, akár napi 3 alkalommal is!
A páramentesítők légköbméterre dolgoznak, szóval saccold meg a belmagasságot is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11436) razzorr válasza macilaci78 (#11435) üzenetére


razzorr
őstag

270 a belmagasság. Mondjuk azt gondoltam, hogy az előtérbe, ahol a teregetés zajlik, meg a fürdőbe tenném felváltva. Szellőztetek minden nap reggel meg este is melóból hazamenet, totál kereszthuzat. A fűtés mondjuk ingadozik, mert ha nem vagyunk otthon 18,5-19C ha otthon akkor 20-21C.
Két típust nézegetek most: Midea, Sinclair

(#11437) macilaci78 válasza razzorr (#11436) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha nyitva vannak az ajtók, akkor kvázi egy légtér és akkor maradhat a fürdőben. Elég teregetéskor a ruhák mellé tenni.

Mindkettőnek van kifolyócsonk, így közvetlenül a lefolyóba is mehet a levegőből kinyert víz. Ehhez a csonk alatt kell lennie a lefolyónak. Hasznos, mert hétvégére is ott lehet hagyni és nem telik meg a tartály. 20 liter-t szed ki naponta, a 3 literes tartály 4 óránként megtelhet és ha annyira párás a lakás, akkor meg is telik. Ha más nem, felrakjátok a konyhaszekrény tetejére, a szekrény mögött meg egy vékony benzincsövet lelógattok a mosogatóba.

A tipikus fogyasztása beállít pára esetén beesik a maximum fele alá. 50% alá ne állítsátok, nem komfortos.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11438) albiosz válasza M_o_g_y_i (#11433) üzenetére


albiosz
őstag

Köszönöm szépen a hasznos véleményt!

Felmerült még esetleg egy másik Mora: Mora KS 140 MW időközben. Nyilván butább, mint az eddigiek, de mivel ingyen kihozzák, így majdnem 20K-val lenne olcsóbb, mint a Gorenje.

(#11439) razzorr válasza macilaci78 (#11437) üzenetére


razzorr
őstag

:R Köszi a tippet. Most tesztelem a levegőt egy hétig, felírkálom a páratartalmat, hogy mikor mit mutat, főzés, sütés, mosás alatt is és szerintem be ruházunk egyre. Ez a Mideaa legszimpibb eddig, időzítője is van, tetszik. Az pedig külön pirospont, hogy a fürdőszobában egy mozdulattal betolom a csövet a zuhanyzóba és gond egy szál se.

(#11440) Acef válasza albiosz (#11438) üzenetére


Acef
addikt

Nincs légkeverés, csak 1db lapos tepsit ad, egyébként O.K.

(#11441) albiosz válasza Acef (#11440) üzenetére


albiosz
őstag

Igen, a légkeverés feltűnt. A tepsi nem gond.

Amin még gondolkoztam, hogy a B energiaosztály. Éves szinten saccperkb mennyi lehet a különbség a kettő között? Heti 2-3x menne kb. a sütő.

(#11442) Acef válasza albiosz (#11441) üzenetére


Acef
addikt

Nincs jelentősége.
Az A-s ~0,75-0.8kWh ciklus, ez pedig 0,94kWh.

(#11443) szőröscica válasza razzorr (#11439) üzenetére


szőröscica
addikt

Nekem Midea van, bevált, megszüntette a párásodást és penészedést.

(#11444) razzorr válasza szőröscica (#11443) üzenetére


razzorr
őstag

:R Reméljük a legjobbakat.

(#11445) kecsetif


kecsetif
aktív tag

Üdv mindenkinek! Tudnátok ajánlani valami jó mikrót 60-80 ezer magasságában? Elvárások: működjön legalább 6-8 évet, legyen benne kraft, esetleg az átlagosnál picit nagyobb dolgok évente 2* beleférjenek. Eddig ezt nézegettem.
Ebben az ársávban ettől van-e jobb?
A Bosch-Siemens páros mellesleg általában nálam a favorit. A Sharp még tudtommal nagyon jó mikrókat csinál. Esetleg még Electrolux?
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#11446) M_o_g_y_i válasza albiosz (#11438) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Szívesen.

Tudom, a pénz nagy úr, de...
Ha mégis beleférne, akkor azt az akciós Gorenjét venném, amit utoljára a hsz. végén linkeltem. :U
Az "brutáljó", és szélesebb, így méretesebb tepsi is belefér/jár hozzá.
Rákerestem jobban, és 110-125 e. közötti árakkal találkoztam. :o
Egyszeri befektetés min. 10 évre. :))

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#11447) Acef válasza kecsetif (#11445) üzenetére


Acef
addikt

60-80 e, méret, szolgáltatás, a Whirlpoolt is nézd meg. Crisp, párolás, mikró, grill, kraft :K

(#11448) Met


Met
nagyúr

Azok a beépíthető sütők is ventilálnak kikapcsolás után amik nem légkeverésesek?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11449) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

a mosógépünk kiöregedni látszik

szeretném a segítségeteket kérni, nagyon maximum 100e a keret rá, elöltöltős legyen, és A+++ legyen.

Mit ajánlotok? köszi

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#11450) kecsetif válasza Acef (#11447) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Köszi a tippet, még megnézem. A Whirlpoollal eddig csak mosógépfronton volt tapasztalatom 3x is, de mindegyik rossz. Attól függetlenül a mikróik lehetnek jók. Ők gyártják vagy valakikkel gyártatják? Kínában készülnek?
Sharp errefelé nem nagyon van. A Siemens-Bosch nem beépíthetői meg elég alap gépek. Ezek a nem beépíthető mikrók mintha háttérbe szorultak volna a nagy gyártóknál, nem?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.