Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) Bacusuz válasza nesa (#10498) üzenetére


Bacusuz
őstag

Sziasztok!
Én wifis hordozható termostatot szeretnék.
Tudnátok hasonlóan gazdaságosat és megbízhatót mint a beryl?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#10502) McReay


McReay
aktív tag

Huhh, ezt a fok-beállítási lehetőséget jól benéztem! :DDD
A lényeg, hogy egyre szimpatikussabb ez a termosztát.
szerintem hétfőn meg is rendelem

Biztosan jó a Beryl is, de sajnos az esetemben nem fér bele a keretbe.

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#10503) Dluinet válasza Bacusuz (#10501) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Computherm Q7 RF nem jó?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10504) Bacusuz válasza Dluinet (#10503) üzenetére


Bacusuz
őstag

Megbízható?
Mert hogy lassan nekem is vennem kell és az előttem szólónál a siemensel jóval magasabb volt a számla.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#10505) Dluinet válasza Bacusuz (#10504) üzenetére


Dluinet
nagyúr

teljesen, nyugodtan vegyed meg, itt a forumon nagyon sokak ezt használják már sok éve
igaz, akkor még így nézet ki:

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10506) Bandita4141


Bandita4141
tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni olcsó mikrohullám sütőt (15-20 ezer körül), lehetőleg ezüst színben. Fontos, hogy ne tudjon grillezni (a grillrácsot nehéz takarítani) és digitális órája legyen, tekerőgombos, nem érintős.
Az előző mikróm Samsung volt, azért kellett eladnom, mert a tányért melegítette, és a benne lévő étel hideg maradt, utáltam. :(
Köszi előre is a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

Köszi hogy segítesz!!!

(#10507) Acef válasza Bandita4141 (#10506) üzenetére


Acef
addikt

Ez nem a mikró miatt volt.
A tányérnak volt túl sok a fémtartalma.

(#10508) B-L-A-C-K válasza Bandita4141 (#10506) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekünk ilyen van, kb 1 éve vehettük, azóta semmi panasz nem volt rá és nagyon szeretjük...Illetve ahogy láthatod a felhasználói vélemények is nagyon jók róla....

Élőben amúgy ilyen: link

[ Szerkesztve ]

(#10509) Met válasza Acef (#10507) üzenetére


Met
nagyúr

Akkor melegíti az ételt ha annak több a fém tartalma mint a tányérnak ?:D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10510) Bacusuz válasza Dluinet (#10505) üzenetére


Bacusuz
őstag

rendben köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#10511) Acef válasza Met (#10509) üzenetére


Acef
addikt

:) nem pont így ..

Akkor jut el akadálytalanul és kellő mennyiségben az ételig, ha az edénynek/tányérnak kevés a fémtartalma.

(#10512) Geller72 válasza Bandita4141 (#10506) üzenetére


Geller72
veterán

Használj porcelántányérokat. Lehetőleg ne teszkósakat.. ;] .

(#10513) Bandita4141 válasza B-L-A-C-K (#10508) üzenetére


Bandita4141
tag

Köszi, úgy néz ki ezt a típust fogom választani! :R

Köszi hogy segítesz!!!

(#10514) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok! Adott az alábbi Gorenje hűtő, kb. 3 hónapos. A gond az, hogy már több éjszaka is arra ébredtünk, hogy bugyborékolást hallunk. Azt hittünk, hogy a panelban valamelyik szomszédtól jön, de rájöttem hogy a hűtő csinálja. Mi a fenét jelenthet ez? Köszi!

(#10515) DonMenyet válasza krisi047 (#10514) üzenetére


DonMenyet
tag

Ugyanilyenünk van fehérben, és az is bugyborékol. (Főleg akkor, amikor nyitom az ajtaját.)
Egyelőre nem a végleges helyén van, és nem áll tökéletesen függőlegesen (az eleje felé van majdnem egy centi 'dőlés').
Szerintem a kompresszor felett lévő tálban összegyűlt víz bugyborékol, amit annak a hője hivatott elpárologtatni.
Még nem néztem mögé, bár így belegondolva ez mégse lenne túl logikus, mert a cső gondolom felülről megy a tálkába, nem alul/oldalt, így akkor meg hogyan bugyborékolna..
Azért gondoltam valami ilyesmi okra, mert amikor pár óráig nem használtuk villanyszerelés miatt és kicsit leolvadt, utána 1-2 napig sokkal gyakrabban csinálta.

[ Szerkesztve ]

(#10516) Acef válasza krisi047 (#10514) üzenetére


Acef
addikt

Rendnen működik.

Ez a mostani hűtők normál hangja. sőt: "visítás", "nyöszörgés", ... :K

(#10517) krisi047 válasza Acef (#10516) üzenetére


krisi047
aktív tag

Köszi, megnyugodtam. :) Igazából azért aggódtam a dolgon, mert a 3 oldala és a teteje felől is csak 1-2 cm hézag van. Sajnos a garzonlakásban csak így lehetett elhelyezni.

(#10518) Acef válasza krisi047 (#10517) üzenetére


Acef
addikt

Most nem gond a 3-3 cm, csak nyáron figyeld, nehogy melege legyen (csökkenhet a hűtőteljesítmény, nőhet a fogyasztás)

(#10519) sandró60 válasza krisi047 (#10517) üzenetére


sandró60
addikt

Nekem az Elektrólux hűtőhöz adtak egy külön lapot amin ábrával ilusztrálták,hogy milyen hangokat hallunk.Tudatták ezzel,hogy nem garanciába tartozó jelenség.PL-macska-rigó-ajtó nyikorgás meg ilyenek :D

[ Szerkesztve ]

(#10520) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok.

Páraelszívónál mikre kell figyelni?
pl:
Engine in (W)
Max. Pressure (Pa)
Outflow (mm)
Max. extraction capacity (m3/h)

Ezen adatok közül melyik számít jó terméknek?
Nekem inox kellene magas légszállítással,ha hangos nem zavar,szűrője mosható legyen,és a termék sokáig ne romoljon el.60 és 90 cm méretben gondolkodok.Még mindig cata és nodor párti a fórum?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#10521) talpas válasza krisi047 (#10514) üzenetére


talpas
aktív tag

Samu, mikor a mélyhűtő alján telik a jégtálca pattanó, ropogó hang, 1 héten 1x eljátsza. Bátyám a macskáját szidta "kormi, gyere ki mögüle az any.d q.." macska beballagott az előtérből :D Nekem u.a. a hűtő, állatka nincs, fura hangok igen.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#10522) Acef válasza Bacusuz (#10520) üzenetére


Acef
addikt

Igen. Cata Nodor Falmec ...

Ár/érték/minőségben verhetetlenk.

(#10523) Bacusuz válasza Acef (#10522) üzenetére


Bacusuz
őstag

És ezek között mi a legfontosabb,hogy ne utólag anyázzak magamra :DD
Engine in (W)
Max. Pressure (Pa)
Outflow (mm)
Max. extraction capacity (m3/h)

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#10524) Acef válasza Bacusuz (#10523) üzenetére


Acef
addikt

A légszállítás m3/h, valamit ha messzire vezeted a Pa

[ Szerkesztve ]

(#10525) Bacusuz válasza Acef (#10524) üzenetére


Bacusuz
őstag

:R

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#10526) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Black&Decker PW1400K magasnyomású mosóról van valakinek tapasztalata? Esetleg milyet érdemes venni? Terepjárót, Traktort, és egyéb munkagépeket mosnék vele.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10527) PainKiller13 válasza Tothgera30 (#10526) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nekem hasonló van karcherből, 5 éves kb, működik kiválóan, 2-3 évig azzal mostam az autókat de mióta van a tesconál mosó azóta inkább ott mosom, jobban megéri. Mostmár max a ház falát mosom vele.

Ettől függetlenül 5 éves és működik kiválóan.

(#10528) Tothgera30 válasza PainKiller13 (#10527) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hasonló, az pontosan mit takar?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10529) andatti


andatti
senior tag

Na jó... ezt el...
Ugyanis vettem egy 8 kg kapacitású whirlpool-t, (4 év teljeskörű garancia, + 10 év a BPM motorra, ennyi a mentségem...) holnap szállítják le... Erre most akadtam rá a neten, hogy gyapjút pl. csak 1 kg lehet beletenni, farmert meg 4 kg-t... egyedül pamutra írta a 8 kg-ot... 150 rugóért ez nagyon rossz vétel volt. Arról nem is beszélve, hogy van 5 gyapjú pulóverem, akkor azt 3 adag mosásba kell szétszednem? kb. 6-8 farmerem, ami minimum megintcsak 3 adag ruha... Mivel 2 méter magas vagyok, a gyapjúkabátom már bele se tegyem... egy komplett ágyneműhuzat is 2 kg, erre írja, hogy max. 3,5 Kg-t tehetek bele... Akkor garnitúránként mossak, az 6-8 garnitúra, az annyi adag ágynemű mosás... elegáns ruházat 1,5 kg, akkor egy esti öltözet és annyi? sportruházat 3 kg, ami így télen egy öltözet ruha... A 8 kg-s mosógépben... grrr-grrr. Mutter teljesen kiakadt és bőg...
Van egyáltalán olyan mosógép, amibe ha rá van írva, hogy X kg, akkor addig a súlyig bármit bele lehet tenni? Mert a fentiek fényében erősen kételkedem...

(#10530) PainKiller13 válasza Tothgera30 (#10528) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ő konkrétan. Közelről mosni tökéletes.

(#10531) Integra válasza andatti (#10529) üzenetére


Integra
titán

hát.. legalább a garanciaidő "megnyugtató"....
:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10532) Acef válasza andatti (#10529) üzenetére


Acef
addikt

Mind korlátozott töltettel megy, ez a ruhák védelme, és a hatékonyság miatt van.

(#10533) Bacusuz válasza andatti (#10529) üzenetére


Bacusuz
őstag

ne búsulj

én vettem egy kijelzős samsungot(alap modell).
namost mikor kiirja hogy még 20 perc van hátra ,kb 1 órát szenved,mire el tudja úgy oszlatni aa ruhákat a dobban,hogy elinduljon a centri :O

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#10534) Bacusuz válasza Acef (#10532) üzenetére


Bacusuz
őstag

ezek szerint kamu a 8 kg,vagy van olyan gép ami tudja is?
vagy akkor mit tudok vele egyszerre 8kg-ot mosni?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#10535) Acef válasza Bacusuz (#10534) üzenetére


Acef
addikt

Nem kamu.

ez a Te/rukák érdeke.
Beletehetsz 8kg gyapjút, csak majd ne csodálkozz az eredményen
Farmer: ez gondolom a spec farmer programnál írják, szintén a farmerek védelme miatt.

Pamut programon mehet a full töltés, de ne ilyenkor tedd bele a legféltettebb/esetleg kényes ruháidat.

Centrifuga: túl sok, vagy túl kevés(1-2db) ruha miatt volt a + idő.

(#10536) Mercutio_ válasza Bacusuz (#10534) üzenetére


Mercutio_
félisten

A 8 kiló az "akár 8 kiló" mivel a ruha anyaga és jellege meghatározza mennyit és milyen tömötten rakhatsz bele.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10537) talpas válasza Tothgera30 (#10526) üzenetére


talpas
aktív tag

Szia!
Van itt rövid leírás, típusokról. A sárgából több helyen fogod találni ajánlott, "drágább" K7-est. Ha nagy gépet mosol, oda nem jó a gyerekjáték. Valahol volt másik teszt, azt nem találom, elefántot is mostak vele:) Nekem legkisebb bosch van, az kistraktorra elég, vagy mohát mosni betonról, meg szőnyegre.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#10538) VIPowER válasza Tothgera30 (#10526) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ilyennel annak idején pár évig tetőt mostunk. Soha nem volt vele gond. És erő is van benne.

(#10539) Tothgera30 válasza talpas (#10537) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Túl nagy igénybevételre nem lenne, 70%-ban autót-motort-bicajt kell mosnom, a többi ritkábban.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10540) talpas válasza Tothgera30 (#10539) üzenetére


talpas
aktív tag

Bosch Aquatack 10-el nem tudom lemosni az autót, előbb végzek hagyományos módon. Időben sokat, vízből keveset eszik, és akkor körbejárni az autót nekem nem lett előnyös. Szomszédom a sárgákat koptatja, mint fűtés, és berendezés szerelő. Ott is kihasználja, +3 haszon autó. Sarat leküldeni enyém is jó, attól ugye még nem tiszta a kaszni, na meg a hideg víz sem segít,

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#10541) andatti válasza Acef (#10535) üzenetére


andatti
senior tag

Tényleg nem kamu a 8 kg, de azt valóban csak a pamut programokra írja...
Amúgy itt meg lehet nézni, hogy mitől akadtam/akadtunk ki, de az első pánik már elmúlt. Délelőtt leszállították, csak még nincs beüzemelve... Ha sok ruhát /8 kg/ akarunk mosni marad a pamut program, 95,60, vagy 40 fokon... A többi, ami utána jön 4 kg-tól lefelé van, és gyapjúra tényleg csak 1 kg-ot ír, de a speciális ringatózó mozgásos mosás miatt gondolom nem is tudna többet értelmesen /szépre, tisztára/ kimosni... De mivel hőfokot és egy csomó mindent be lehet rajta állítani valószínű, hogy a gyapjú és egyéb speciális programok nem nagyon lesznek használva, hanem inkább magunknak beállítjuk...

(#10542) ildi_


ildi_
csendes tag

Mi a véleményetek a mosó-szárítógép kombóról? Erről lenne szó pontosan: Electrolux

Igazából ezt a gépet néztem ki: AEG

De most úgy vagyok vele, hogy jó lenne letudni a kettőt a kis hely miatt, ill. nem biztos, hogy ki tudnánk használni egy 150 ezres szárítógépet. A gépet 5 év garanciával venném természetesen.

(#10543) nesa válasza ildi_ (#10542) üzenetére


nesa
veterán

Ha nincs helyed 2 gepnek sajnos nem marad mas mint a kombo.

(#10544) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!

Átfolyós elektromos vizmelegitővel kiváltható lenne szerintetek a 120literes bojlerünk?
Milyen tipust ajánlotok? :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#10545) nesa válasza gordonfreemN (#10544) üzenetére


nesa
veterán

Szerintem nem, kene belole legalabb 6kw os darab de ezeket inkabb mosdohoz szoktak rakni.

(#10547) Tothgera30 válasza talpas (#10540) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor nézzek valami erősebbet? Még lenne egy LUX 1800W-os. Az mennyire megfelelő?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10548) talpas válasza Tothgera30 (#10547) üzenetére


talpas
aktív tag

Igen, erősebbet. Nem ismerem. A régi Bosch 10-es 5-10cm - a fúvókától dolgozik hatékonyan, 100 Báros és rövid munkatömlő. Legyen ez az alap, ami mint írtam is, mire elég. Paraméterek jól láthatóak, javaslom válogass közülük. 14-ért vettem az enyémet kb. 7-éve, többet ma sem adnék ezért a kategóriáért. Használata nálam igen kevés, így tartósságról nem írok. Bicaj, motor, beton, nagyobb, saras felületre, tuják, bokrok, kifújatására első osztályú. "BOSCH AQT 35-12 esetleg autó tisztítására" ez itt a lényeg, és 20 bar-al többet tud a régi 10-es től. Még1x! ezzel a kategóriával levereted, lefaragod de nem tudod a kasznit szépre mosni, ha már 1x ráragadt a kasznira.

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#10549) skristof


skristof
tag

sziasztok

50nm-es panelba keresnék HEPA szűrős porszívót, 20k körül.
Egy ezeréves, textil porzsákos rettenetet váltana le, szóval ahhoz képest minden javulás :D de azért örülnék valami jó tippnek, melyiket érdemes.

abszolút nem értek a témához, de sajnos nagyon sok a szálló por, ezért ha valamivel tudja a levegő minőségét egy picit is javítani, az remek lenne. :R

(#10550) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

Jobbfajta Philips vasaló ma reggel bármelyik konnektorba dugtam nem kapcsolt be. Még nem tudom, hogy a tekerős szabályzó szállt el, vagy más az oka, de van ezekben esetleg biztosíték, ha igen hol keressem?

Javítás esetén milyen költségre számíthatok, ha már lejárt a gari?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.