Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11751) Surda- válasza macilaci78 (#11750) üzenetére


Surda-
őstag

Én is büszke lennék,de ehhez nekem vizest kéne hívni :D
Egy éket is képes vagyok elrontani. :O
De ha belinkeled milyen az a cső,még az is lehet,hogy nekiállok, nálunk is nagy lenne az öröm :D

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#11752) macilaci78 válasza Surda- (#11751) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Valami ilyesmiben gondolkozz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11753) Met válasza Surda- (#11751) üzenetére


Met
nagyúr

Néhány hétig Te lennél a hős otthon ;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11754) Surda- válasza macilaci78 (#11752) üzenetére


Surda-
őstag

Köszi,ennek utánajárok.

Met Én lennék a király ;]

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#11755) LOTR


LOTR
addikt

sziasztok
valószínűleg nem ez a megfelelő topik, de a barkácsra keresve csak pc-építgetős/modding témákat találtam

akkumulátoros fúró-csavarozó gép kellene [link]
nem professzionális használatra kell, de annál, hogy csak legyen egy otthon meg komolyabbra van szükségünk, hiszen elég sokat lenne használva
bosch psr 1080 li -t használtunk, ez 25nm forgatónyomatékos, ennél mindenképpen erősebbre van szükségünk, tehát kiindulásnak vehetjük ezt

aminek a leírása és ára megfelelő lenne az egy skil márka 40nm-es erősségű modellje: Skil 1003AT F0151003AT
de a 32nm-es változata is lehet, hogy elég lenne

a kérdés az, hogy vajon megfelelő minőségű e, nehogy az legyen, hogy megrendeljük, aztán pár hét használat után negyed óra alatt teljesen lemeríti az akkuját, mondhatni használhatatlan lesz, a nevesebb márkák gépei meg 2x ennyibe kerülnek, tehát valami köztes, kompromisszumos megoldás kellene
bármilyen tipp jöhet
köszönöm

One Ring to rule them all

(#11756) Morris válasza LOTR (#11755) üzenetére


Morris
veterán

Én Einhell-t javasolnék. Nem horror árú, én lassan 4 éve nyúzok egy 18V-os 25Nm-es gépet (2 akkuval) és nem akar megdögleni, pedig adtam neki, az utóbbi időben!
[link]

Mondjuk az is fel van tüntetve, hogy nem alkalmas ipari használatra. :U

[ Szerkesztve ]

(#11757) Dluinet válasza LOTR (#11755) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a Skil-t kerüld messzire, főleg akkumulátoros dolgaikat

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11758) runner 125 válasza LOTR (#11755) üzenetére


runner 125
nagyúr

Van topikja, de én inkább a Bosch, Makita, Hitachi vonalat javasolnám, minél hosszabb garival.
A szerszamoutlet.hu-n nagyon nagy kínálat van és az áraik is korrektek, nézz szét ott is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11759) Met válasza runner 125 (#11758) üzenetére


Met
nagyúr

Le van akciózva a DeWalt :O Csak készlethiányos

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11760) LOTR válasza runner 125 (#11758) üzenetére


LOTR
addikt

köszi srácok, nyilván az ipari jellegű gépeket ajánlanám én is, csak az árban akkor is 2x annyi, az olcsóbbak meg gyengék, ahhoz meg, hogy hétvégente 1-1 napot használva legyen kicsit magasnak tartjuk az árukat, gagyit meg szintén nem éri meg venni, mert csak pénzkidobá
ezt az Einhell-t mi is néztük, mint vállalható kompromisszum, lehet ez lesz a befutó
ha lesz még kérdés azt már a topikjában teszem majd fel

(#11759) Met
mod, ilyenből van
DEWALT DC740KA

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#11761) macilaci78 válasza LOTR (#11760) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkus gépet nem veszek havi pár használatra, mert az akku nem arra való. Inkább konnektor, hosszabbító.
Ha munkára kell és a géppel pénzt keresek, az más. Akkor Makita, Bosch, Würth, stb.

Cégnél van egy alig használt Skil csavarbehajtó. Teljes töltéssel 50db 3×30-as facsavar behajtására alkalmatlan 2 éves akkuval. :(

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11762) Met válasza LOTR (#11760) üzenetére


Met
nagyúr

De az NiCd akksis

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11763) LOTR válasza macilaci78 (#11761) üzenetére


LOTR
addikt

az a probléma, hogy a sima elektromos fúró túl erős még ha a teljesítményét a minimumra vesszük és a fordulatszabályozó is használva van, tehát csak kicsit van benyomva az indítógomb (vagyis túl körülményes és a fát könnyen elrepíti a csavar ha véletlenül túlságosan bele lett csavarva, ami nagyon könnyen megesik), ezekkel az akkusokkal lehet precízebb műveleteket is végrehajtani, tehát csak ezért kellene

(#11762) Met
mod
nem gondoltam, hogy ez ilyen körülményes :D
akkor lehet, hogy ez vezet: Einhell RT-CD 18/1 Li

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#11764) ngabor2 válasza macilaci78 (#11761) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Az akku az ipari gépekben is tönkre megy 2 év alatt. Azt sajnos cserélni kell, annak ellenére, hogy a gép még bírná.

Ha szétszedhető az akku, akkor félig nyertél, mert a cellák legalább szabványosak.

(#11765) Mate válasza macilaci78 (#11750) üzenetére


Mate
nagyúr

Lehet baromság amit írok, de egy hideg wc-be ha beleküldi a meleg vizet nem okozhat gondot? Mondjuk nem tudom hány fokos vizet küld ki a gép. Illetve az is jó lehet, ha épp a wc-n ül és berobban a víz a popsi alá :D

[ Szerkesztve ]

(#11766) csemberlen válasza ngabor2 (#11764) üzenetére


csemberlen
őstag

A lithiumos aksik nem mennek tönkre 3 év után se.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11767) Dluinet válasza macilaci78 (#11761) üzenetére


Dluinet
nagyúr

újonnan sem képes rá a Skill, selejt akkukkal szerelik

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11768) Acef válasza Mate (#11765) üzenetére


Acef
addikt

Nem lenne gond.
Szivattyúzáskor minden mosógép lehűti a mosóvizet, tehát nem lesz meleg a víz.

wc-n ül és berobban a víz a popsi alá
Nincs ezzel gond, sőt: megfelelően időzítve bide-ként is működne :D

(#11769) szakalistvan válasza Acef (#11768) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Erre most kiváncsi lennék,hogy hűti a mosógép vizet,átvezeti egy k...a nagy radiátoron? Max szivattyúzás előtt pár perccel nem fűti a vizet,ezt tudom elképzelni.
Nekem a mosogépszerelő szervízes szaki mondta hogy nem jó az ilyen hosszabbítócsős megoldás,mert tönkreteszi a szivattyút.Ennek körülbelül már tíz éve,köszöni szépen azóta is jól van és semmi gond vele:)

(#11770) #03969024 válasza szakalistvan (#11769) üzenetére


#03969024
törölt tag

Hideg vizet enged hozzá. Ennyire egyszerű...

(#11771) zoltan6 válasza szakalistvan (#11769) üzenetére


zoltan6
őstag

nagyon egyszerűen hűti,hideg vizet enged hozzá,aztán már le is hűlt :K

(#11772) St3ven válasza St3ven (#11737) üzenetére


St3ven
addikt

Porszívót keresek, árban 15k körül lenne az ideális. Ez vajon megéri az árát?

A másik, hogy tudtok ajánlani valami jobbfajta kontaktgrillt, szintén kb. 15k-ért?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#11773) macilaci78 válasza LOTR (#11763) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Már nem tudom, hol, de sok fokozatban és nyomatékkal állítható elektromost is láttam.

A Ni-xx és a Li-Po akkuk is a használat, töltés módjának függvényében őrzik meg élettartamukat.
Rendszerint az a hiba, hogy nincs lehetőség cellánként tölteni ezeket.
Ha előfúrok a fának, nem repeszti el. Munkában több.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11774) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!

Kombi tűzhelynél mi az a kategória ami már ajánlott? Kb. 50k-tól indul az Orionnal ez a kategória, gondolom ez még valami ipari hulladék, de nekem a nevek nem sokat mondanak. Hausmeister csak onnan ismerős hogy van egy ilyen mikrónk, alap fapados, de 5 éve használjuk és semmi baja. Aztán a többi, Mora, Gorenje stb. A Zanussi meg a társai ismerősebb név, bár azt nem tudom hogy mit takar a név manapság. Leginkább full gázosat vennék, de abból azt mondják nincs olyan sütő ami normálisan tud sütni... Köszönöm!:)

(#11775) #16729600


#16729600
törölt tag

Srácok,asszonypajtás berendelt egy kerámialapos AEG villanytűzhelyt,most b@szták ide a szállítók a konyhába.Ezt egy nagyrészt fogalmatlan valaki ( én ) is be tudja kötni a hálózatba?A régi tűzhely csatlakozása ki van építve.Vagy sanszos ,hogy agyonb@sz az áram ? :) Csak mert ez olyan kis falu,hogy nyema villanyszerelő helyben. Csinált már valaki ilyen műveletet otthon saját maga ?

[ Szerkesztve ]

(#11776) Met válasza #16729600 (#11775) üzenetére


Met
nagyúr

kerámialapos
Miért nem indukciós? Gyorsabban lehet rajta főzni, kevesebbet fogyaszt, viszont ha nem mágnesezhető az edényetek akkor azt nem tudod rajta használni.

Vagy sanszos ,hogy agyonb@sz az áram
Ha rossz helyen fogod meg akkor igen:)

Annak nézzél már utána hogy nincs e a garanciális feltételek között hogy csak szakember kötheti be.
Mert ha benne van és Te kötöd be akkor a pl. 3-5 év gariból 1 lesz.
Ha nincs, akkor kellene kép a fali csatlakozóról és a madzag végéről és a villanyászok megmondják mit hova kös MIUTÁN LEKAPCSOLTAD A HOZZÁ TARTOZÓ KISMEGSZAKÍTÓT természetesen mindezt saját felelősségedre :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11777) #16729600 válasza Met (#11776) üzenetére


#16729600
törölt tag

Köszi a segítséget :R Átolvasgattam a garis feltételekben nincs benne a szakember általi bekötés,mint feltétel.Amazonos rendelés.Sajnos a hátlapján nincs semmi csatlakozó,szerintem le kell kapni és alatta lesz.Ami bíztató,hogy a bökim lehet beszáll a szerelésbe,mert élénken érdekli a cucc :) Azért nem indukciós,mert ez volt most akcióban 900 helyett 500 euroért .Asszonypajtás most hívott,hogy " bízik bennem",hogy nem fog napokig a helyiségben álldogálni a tűzhely,kissé elszemtelenedett a ' drága :) :)

[ Szerkesztve ]

(#11778) Met válasza #16729600 (#11777) üzenetére


Met
nagyúr

Használati utasításban nincs semmi a bekötésről?
Pontos típusszám?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11779) Acef válasza #16729600 (#11777) üzenetére


Acef
addikt

le kell kapni és alatta lesz
igen!

Lefotóztad a lényeget :K , csak nagyítva nem olvasható!

Van elég kakaó a hálózatban? A?

[ Szerkesztve ]

(#11780) #16729600 válasza Met (#11778) üzenetére


#16729600
törölt tag

Erről az AEG ről van szó A leírásában egy hang sincs a bekötésről.Lekaptam a hátlapot ez van alatta,illetve egy matrica a hátlapon.A régit mindjárt kiszedem a konyhabútorból és lekapom hogyan van bekötve..

(#11781) Met válasza #16729600 (#11780) üzenetére


Met
nagyúr

Ez így jó is lesz, kell még a kép a fali kötésről.
Aztán majd jön egy villanyász és megmondja mit hova:) Itt talán többen megfordulnak.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11782) #16729600 válasza Met (#11781) üzenetére


#16729600
törölt tag

A fali bekötés egy nagy szürke és zárt doboz,amiből megy egy gyűjtőkábel a régibe,ahol is ez a bekötés :
Természetesen mindenki,aki segít vendégem Ausztriában egy sörre és szállásra ( szép kiránduló környék ) :)

(#11783) Dluinet válasza #16729600 (#11782) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az előző képeden pontosan ugyanez a felűről a második sor

kék az "N" a sárga/zöld a föld, a feketék és a barnák az "L1" és "L2" és "L3"

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11784) #16729600 válasza Dluinet (#11783) üzenetére


#16729600
törölt tag

Tehát ( csak hogy megerősítsem magam ) nekem a 400V 3N piktogram kell? :B Ez tuti amúgy ? :)

(#11785) Dluinet válasza #16729600 (#11784) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a mostani is úgy van bekőtve

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11786) #16729600 válasza Dluinet (#11785) üzenetére


#16729600
törölt tag

Soha nem csináltam még ilyet,nézd el nekem a tudatlanságomat :R Leviszem a blökit pisilni és megpróbálom ( remélem még lesz alkalmam máskor is sétáltatni ) :))

(#11787) Dluinet válasza #16729600 (#11786) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a régi bekötésen is vannak számok, ez megegyezik az újjal

ami 1-nél volt az újnál is az 1-nél lesz

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11788) Met válasza #16729600 (#11786) üzenetére


Met
nagyúr

Kaját is tegyél ki neki, estig kibírja :DDD

De a kismegszakítót ne felejtsd el lekapcsolni, ha nem vagy biztos melyik az akkor az óra alatt csapd le.
Így megrázni nem fog (elvileg ha nincs turpisság a hálózatban) és ha bekapcsolod akkor max. a kismegszakítót veri le ha valami nem jó.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11789) #16729600 válasza Met (#11788) üzenetére


#16729600
törölt tag

Már bepróbáltam,hogy a kismegszakító kiiktatásával nem működik a tűzhely :)Ennek ellenére lecsapom pluszban az órát is.Amin most elakadtam az az,hogy az új cuccnál mozdíthatatlanok a bekötési csavarok,amint nézem kis ' papucskákkal vannak rátéve a vezetékek,szóval lehet kell szereznem még olyanokat is :)

(#11787) Dluinet Köszönöm,nagyon rendes vagy,hogy segítesz :R

[ Szerkesztve ]

(#11790) szakalistvan válasza #16729600 (#11789) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Mozdul az,csak gyenge vagy :D
Sarunak hívják,ha nincs kéznél más forraszd le a vezeték végét és elemi erővel húzd meg szép nagy csillagcsavarhúzóval.

(#11791) #16729600 válasza szakalistvan (#11790) üzenetére


#16729600
törölt tag

Bárkit kielégítek orálisan a főtéren egy tűzoltózenekar kíséretében, aki ezt ki tudja csavarni :D Szerszámom van profi,de ez kitekerhetetlen :))

(#11792) Met válasza #16729600 (#11791) üzenetére


Met
nagyúr

Nem lehet hogy már ki van tekerve? :B

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11793) #16729600 válasza Met (#11792) üzenetére


#16729600
törölt tag

Köszi a bizalmat,de ennyire nem vagyok idióta ( vagy mégis ? ) :)

(#11794) Met válasza #16729600 (#11793) üzenetére


Met
nagyúr

Hát ha nincs alapból kitekerve akkor gyengusz vagy.
Nem szokták ezeket megtépni a gyárban.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11795) macilaci78 válasza #16729600 (#11789) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én a villanyórát csapnám le. Elég sok módon el lehet érni, hogy a tűzhely ne működjön, de azért árthasson Neked...

Lapos fejű csavarhúzóval toljad neki. Csak óvatosan, mintha lova b@sznál! ;]

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11796) #16729600


#16729600
törölt tag

Üzemel a dög ,köszönöm mindenkinek a segítséget :R Annyira felbaszott ez a kábelsaru,hogy felhívtam az AEG et.Közölték,hogy bizony az a módja és nem kitekerhetőek a csavarok.Elmentem,hát falunézőbe és a huszonhatodikban egy gazdaboltban összekapartak 5db ot,ugyan méretben nem volt jó,de tágítani lehetett.Újra felhívtam az AEG os pasit és elküldtem a jó anyjába szerencsétlent,mert nem csomagoltak hozzá kábelsarukat.Agyrém ,hogy egy eredetileg majd 900 euros cuccnál spórolnak 50 centet,amibe került az 5db.Fasz ki van,de azért összejött :D

(#11797) Met válasza #16729600 (#11796) üzenetére


Met
nagyúr

Biztos nincs saru valahol? Sütőben, csomagolásban stb.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11798) #16729600 válasza Met (#11797) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nem volt,csak a teleszkópos sínek voltak,meg amivel,ha konyhasorba építik be a falhoz lehet rögzíteni.Raklapon hozták original csomagolásban,nem találtam mást hozzá.Hacsak a blöki meg nem kaparintotta egy óvatlan pillanatban, ha egy kis kis zacsiban volt és el nem rejtette/ásta,amit még el tudok képzelni,mert hajlamos az ilyenekre :)

(#11799) Met válasza #16729600 (#11798) üzenetére


Met
nagyúr

Na mindegy, most Te leszel a hős, használd ki ;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11800) macilaci78 válasza #16729600 (#11796) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kábelsaru ilyen bekötéshez. :W

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.