Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) tildy válasza tildy (#11250) üzenetére


tildy
nagyúr

Exem konretan a tekintetevel olni tudott volna, mikor a szuleimtol kapott porszivot elhoztam a volt kozos albibol. A mienk meg 1800 wattos, abszolut nincs a szivoteljesitmenyevel baj. Sose vennek mas tipust.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11252) Matthew válasza tildy (#11251) üzenetére


Matthew
senior tag

Ezek uj US-ek viszont 800-1000W-osak, vajon osszemerheto a valos szivoerejuk a regihez kepest?

(#11253) tildy válasza Matthew (#11252) üzenetére


tildy
nagyúr

En siman lattam 1400 wattosakat is. ( a pontos tipus a mienknel Electrolux ZUS 3964 Ultra Silencer.)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11254) Matthew válasza tildy (#11253) üzenetére


Matthew
senior tag

Ja igen, van olyan is, csak ha mar US-t vennek akkor legyen 61dB. :)

[ Szerkesztve ]

(#11255) tildy válasza ma.ci23 (#11226) üzenetére


tildy
nagyúr

Electrolux EMS 21200 W mikrohullámú sütő. A csaladban ketto ilyen is van, egy szuleimnel, egy itt Londonban ( annyira megszerettem az otthonit, hogy vettem egyet, es kihozattam Magyarorszagrol).

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11256) Acef válasza sza.sa (#11249) üzenetére


Acef
addikt

Ne élje bele magát, mert csak a neve Hajdu. Inkább Electrolux Zanussi Whirlpool :K

(#11257) Retro DJ válasza McSzaby (#11235) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Az utmutatoban az volt, hogy felforralt vizet kell alkalmazni.

Retro

(#11258) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Hello!
Páramentesítővel kapcsolatban lenne kérdésem. Ezeket találtam (más típus is érdekelhet):
Midea MDDG-20DEN3 – 3-5 év garancia.
HONEYWELL DDTEC 16E2 – 3 év garancia.
Trotec TTK 51 E – 2 év garancia.

Ezek közül melyik ajánlott? Látom Midea-ról van vélemény, és árban nem sok különbség van köztük. Nem nagyon tudok dönteni. Jól gondolom itt a fontos mekkora a légszállítása óránként ?

(#11259) #25712384 válasza RaPiDsHaRe (#11258) üzenetére


#25712384
törölt tag

A párátlanítási teljesítménye a lényeges, esetleg a tartály térfogata és minél egyszerűbb kialakítása (könnyebb legyen pucolni).

(#11260) RaPiDsHaRe válasza #25712384 (#11259) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

A tartály annyira nem számítani, azt a legkevesebb kiüriteni.
Pucolni ? Ezek közül te melyiket választanád ?

(#11261) #25712384 válasza RaPiDsHaRe (#11260) üzenetére


#25712384
törölt tag

Mi egy Midea-t használunk november óta, a feladatát tökéletesen ellátja.
Időnként nem árt pucolni, a levegővel együtt a port is beszívja és ez leül a tartály falán, ami lehetne kicsit egyszerűbb és szélesebb, de ez már csak szőrszálhasogatás.

(#11262) RaPiDsHaRe válasza #25712384 (#11261) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Midea--nak mennyi a fogyasztása? Ha jól olvastam, több fokozatban kapcsolható.

(#11263) #25712384 válasza RaPiDsHaRe (#11262) üzenetére


#25712384
törölt tag

Átlag napi 8 órában ~ 50kW-al volt több a fogyasztás 1 hónap alatt.
Van rajta Turbo fokozat, amikor a ventilátor jobban teker, illetve ki/be lehet kapcsolni a folyamatos párátlanítást rajta. Ezen kívül, nekem zajos (érzékeny fülű vagyok), de meg lehet szokni.

(#11264) RaPiDsHaRe válasza #25712384 (#11263) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Konyhában is lenne használva, ha fözés közben bekapcsolom és miután levitte a párát a kivánt értékre, megkajálunk és utánna kikapcsolom , az kevés lenne, hogy megszüntesse a párát ?

(#11265) #25712384 válasza RaPiDsHaRe (#11264) üzenetére


#25712384
törölt tag

Passz, ez függ a konyha méretétől, és a páratartalomtól is... szvsz csak kitapasztalni lehet.

(#11266) Retro DJ válasza RaPiDsHaRe (#11264) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Oda inkabb egy legbeejto / elszivo kombo kellene!

Retro

(#11267) macilaci78 válasza RaPiDsHaRe (#11264) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A konyhával, fürdőszobával az a baj, hogy kampányjelleggel kerül a levegőbe viszonylag sok víz. Egy párátlanító berendezés pedig nem reagál ilyen gyorsan. Ilyen helyre elszívó berendezés az jobb választás, ha van kivezetése. Ha nincs, akkor egy gyors szellőztetés a pára nagyját kihúzza, a párátlanító pedig szép csendben megeszi a többit.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11268) talpas válasza RaPiDsHaRe (#11264) üzenetére


talpas
aktív tag

Nálam anno folyt az ablakon a víz, a huzat meg hát nem használható mindig, így lett elszívó, és kivezetve a padlásra. Javaslom, mint olvastad is a légbevezetést, (#11266) Retro DJ) mert anélkül ha jól zárnak a nyílászárók, az eltávolítás a vákum miatt meglepően lecsökken, ill. nem is működik. Csőátmérő, legyen a készülékhez illeszthető legnagyobb, én ma már az Na125-ösnek vésnék helyet. Ha kikapcsolt állapotban megnézem, nálam enyhe huzat is van. Ez a függőleges csövezés eredménye, meg ha nincs tele a szűrő. Ha sokáig járatod akkor idegesítő is tud lenni az elszívó, főleg a kétmotoros, v. az olcsóbb nagy fordulaton és biztosan nem járatnád ebéd alatt.

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#11269) TomBond


TomBond
aktív tag

Porszívóvásárlásra adtam a fejem. Nem önként! Mit javasoltok?
Egy 54 m2 lakáshoz kéne, ahol padlószőnyeg van.
Lehetőleg porzsák nélküli legyen.
Max 20 ezer van rá!
Ezt néztem ki: Samsung SC4550 porszívó. De lehet róla jót is, és rosszat is olvasni.

Szerintetek?

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#11270) RaPiDsHaRe válasza talpas (#11268) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Páraelszívó van is, csak a kéménybe nem lehet kivizetni ( megszüri és visszaáramoltatja a légtérbe), a plafont, meg nem fogjuk azért kivésni. Tény ez lenne a legolcsobb, nem szeretnék egy 12cm lyukat a konyhába.

(#11271) Retro DJ válasza RaPiDsHaRe (#11270) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Nem a legolcsobb, hanem a legjobb.

Leteznek mar olyan technikak, hogy szinte pormentesen keszitenek furatot falba (is).

Retro

(#11272) RaPiDsHaRe válasza Retro DJ (#11271) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Azt mondod inkább a falat furjuk ki felfelé. Az nem lenne gond, hogy 1/2m -en kellene átnyomnia a levegőt ?
Milyen technikák ezek ?

(#11273) talpas válasza RaPiDsHaRe (#11272) üzenetére


talpas
aktív tag

Ha téged megfog a konyhában 1 lyuk akkor el kell rejteni. Valamit valamiért, varázslat nincs. Másnak 1 szekrényt foglal el a kivezetés. Ahogy én csináltam, hátha kedvet kapsz. :)
Átfúrtam a beton födémpanelt, kölcsöngéppel, majd egy festékes vödörre drótot kötöttem, azt alulról áttoltam a lyukon, majd padlásra vissza és fölhúztam a dróttal vödröt, ütközésig. A nejem csak a porszívózásnál segített, majd elküldtem onnan. Aztán kivéstem könnyedén, méretre, a törmelék meg a vödörben landolt. Ezt a fürdőben, a klotyóban is így csináltam. Majd bele a kb.1m-es cső, habbal körbenyomtam az áttöréseknél. Lakótérben a sérült vakolatot kijavítottam.(vésés előtt jó leszedni a vakolatot, ne szakadjon tovább) Padláson kapott filcréteg szigetelést a cső. Ez két elszívó vent. beépítése volt, gyári gőzölt beton áttörésével. Por minimális, a sitt a vödörben és egy ember is kivitelezheti. A villannyal többet kínlódtam, mert nem volt kiépítve, de semmi csatornázás, falon kívüli vezeték és másnap már működtek. Ja hiányzott fél liter falfesték a kész munkához.

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#11274) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Gáztűzhely vásárlásnál mely márkákat érdemes megcélozni? Kritériumok: gáz főzőlap és sütőtér, fehér zománcozott kivitel, jó szigetelés.

<< Heimdal >>

(#11275) macilaci78 válasza Retekegér (#11274) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én a MORA tűzhelyekkel elégedett vagyok.
A Bosch, Siemens gépekbe is gyártanak alkatrészeket.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11276) Retekegér válasza macilaci78 (#11275) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Köszi, úgy látom elég széles skálán mozog a kínálatuk, biztos találunk megfelelőt.

<< Heimdal >>

(#11277) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok

Mosógépjavításban valaki otthon van? Nem ment le a centri program egy AEG mosógépnél... Szűrő kitisztítva, szerelő azt mondta, ha fali szifonos, akkor húzzam le és próbáljam meg anélkül. Úgy le is ment a program... De akkor a fali szelep szart be vagy ilyenkor mi van?

Köszönöm

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#11278) zoltan6 válasza Retekegér (#11274) üzenetére


zoltan6
őstag

+1 a mora-ra,vagy gorenje-re(mert a mora-t már a gorenje gyártja) nekem is az, van elégedett vagyok vele,inox-os,viszont a főzőlapnál fekete zománcozott,így könnyű tisztán tartani. :K

(#11279) RaPiDsHaRe válasza talpas (#11273) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Szekrény foglalja el, mit vezettél ki ? Klotyobe minek szellőztető, ott az ablak.
A fördőbe és a wc-be milyen szellözöt építettél be ?

Én/mi attól félünk, hogy a vakolat nagyobb helyen lejön mint kellene. Nehogy több legyen a kár mint a haszon.

(#11280) Retekegér válasza zoltan6 (#11278) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Az inox dekoratív, de félek, hogy karcolódik, ha nekiesek egy odaégett szennyeződésnek. Ezért is fontos kritérium a zománcozott (nem szimplán hőálló festékkel kezelt) felület.

<< Heimdal >>

(#11281) tildy válasza Retekegér (#11280) üzenetére


tildy
nagyúr

Inoxot en csak akkor vennek, ha minden nap lenne 20 percem tutira vaxolni, papirtorlovel addig torolgetni, mig egy vizcsepp nem sok, annyi se marad rajta. Inox olyan konyhaban nez ki jol, ahol mindennap fenyesre nyalnak mindent, vagy nem hasznaljak.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11282) zoltan6 válasza tildy (#11281) üzenetére


zoltan6
őstag

ami nekünk van inoxos gorenje,annak a főzőlapja fekete zománc,direkt ilyent vettem,a többi részén meg minimális a takarítandó felület,két oldalt szekrény,a gomboknál van inox,meg alul a sütő alatti kis ajtó.az ajtó üveg.körülötte pár centi inox.

(#11283) tildy válasza zoltan6 (#11282) üzenetére


tildy
nagyúr

Az masabb, viszont ha a teteje is inox- volt albiban olyanom- attol herotot kapok.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11284) talpas válasza RaPiDsHaRe (#11279) üzenetére


talpas
aktív tag

Szekrényen belül is el lehet rejteni a csövet. Mindenkinél más a a lehetőség, műszaki megoldás. Nem mindenki szereti pld. azt a porfogó jujdeszépfényes kürtős takarást. A konyhámban, szagelszívóból nekem egyből kifelé van csövezve. Hátsó, fölső kivezetéses így ez volt a praktikus. Amit írtam csak a megvalósítás miatt. Honnan tudod nekem van-e ablak a klotyón? De van. Azért, mert a szomszédom 3 kutyája ott érzik jól magukat a falam tövében és ott piszkítanak, büdös az egész és áramlott befelé a szag. A szomszéd szép, térkövezett udvarán az a keskeny sáv maradt a növényeknek a kutyák meg ott ....rnak.Az ugatásról most nem regélnék de éveket vesz el az életemből. Ablakok azóta ott zárva, mennyezeten amit leírtam, benne Na120-as ventik. WC időzítős, fürdő meg páraérzékelős. A hasznod a pára és szagok eltávolítása, többet ér mint 2 kiló rigipsz, vagy fél vödör kész malter.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#11285) macilaci78 válasza Sickboy25 (#11277) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A fali szifon is el tud tömődni. Van benne egy kis műanyag golyó, ami a visszafolyást gátolja.
Szedd szét, borítsd bele egy tálba (nehogy a kis alkatrészeket meg a mosdószifonban kelljen keresned) és tisztítsd meg. De egy új sem kerül pár ezernél többe.

A leeresztő cső a használati útmutató szerint van elhelyezve? Van a mosógép tetejét megközelítő szintben szakasza, mielőtt a fali kiálláshoz csatlakozik?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11286) Sickboy25 válasza macilaci78 (#11285) üzenetére


Sickboy25
addikt

Igen éreztem a kis golyót benne, de teljesen nem szereltem szét csak a toldót szedtem le...

"Van a mosógép tetejét megközelítő szintben szakasza, mielőtt a fali kiálláshoz csatlakozik?"

Ezt nem igazán értem... Van ahonnan kijön a gépből az a mosógép tetejétől pár centire van és a van a fali szifon a mi ez alatt van kb. 15 - 20 centivel, de lehet több vagy kevesebb ezt pontosan nem tudom...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#11287) lord_m


lord_m
senior tag

Sziasztok!

Mától van a Lidl-ben Silvercrest mini konyhai aprító, 3500 Ft-ért, (500ml). [link]

Ha nem is mindennapi, de rendszeres használatra ez jó ár/érték arányú készülék lehet, van esetleg tapasztalata valakinek?

Köszi.

(#11288) talpas válasza lord_m (#11287) üzenetére


talpas
aktív tag

De, minden nap is bírnia kell. Kivéve az ipari felhasználás nem ajánlott. Bár ha leégeted akkor meg ki a mikulás mondja meg, hogy azért mert ubisalit készítettél 200 főre. A 3 év gar, az nyerő, nekem 4 éve van, megy mint az atom, a Tesc-s meg alig kerül elő, mert ez ajobb. :K

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#11289) lord_m válasza talpas (#11288) üzenetére


lord_m
senior tag

Remek, akkor beújítok egyet! :K :R

(#11290) macilaci78 válasza Sickboy25 (#11286) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért kell a felső szakasz, hogy azon átbukva lefelé folyjon a víz kifelé a rendszerből. De így a csővel nem lehet gond. A fali szifont simogasd. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11291) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

Sziasztok!

Párásító készülékből mit ajánlotok?

Forgalmas út mellett lakom, elég nagy a por is.

Megéri kombinált készüléket venni? Több helyen légmosót javasolnak, máshol pedig azt olvasom, hogy az olcsó készülékek csak felkavarják a levegőt és többet ártanak, mint használnak.

*
A nappaliba kéne főleg, ami kb. 20 m2. (esetleg a félszobába is, amit hálónak használunk, este átvihetnénk?)
A csapvíz nagyon kemény lehet, minden vízköves lesz azonnal.

[ Szerkesztve ]

(#11292) Sickboy25 válasza macilaci78 (#11290) üzenetére


Sickboy25
addikt

Nos a helyzet az, hogy falba epitett fali szifonom van es levettem a vedo/takaro burkolatot es bizony teljesen be van vakolva! Gondolom ki kellene vesnem, hogy a tisztitonyilashoz ferjek, ugye? Koszi

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#11293) DonMenyet válasza Sickboy25 (#11292) üzenetére


DonMenyet
tag

Szüleimnél valami ilyesmi falon belüli szifon van ha jól emlékszem. Akkor nálad a teljes takarólap alatti részt bevakolták?

(#11294) Sefter


Sefter
veterán

Sziasztok!

Porzsákos porszívót keresek ~150nm-re, vegyes padlóra (kő, szőnyeg, parketta). Van valami bestbuy?
Mire érdemes odafigyelni? (Szívóteljesítményben mi az ami már jó?)
Ezek a karcher száraz-nedves gépek jók lehetnek ide (pl MV4) ?

Psn ID: sefter_hun

(#11295) Sickboy25 válasza DonMenyet (#11293) üzenetére


Sickboy25
addikt

Igen ilyen van es teljesen bevakoltak, mar kibontottam, tisztitottam es jo lett :-))

@mas: beepitheto mosogatogepet lehet hasznalni beepites nelkul? Mert eg nincs kesz a konyhabutor!!

KOSZI

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#11296) Dorian válasza Sefter (#11294) üzenetére


Dorian
félisten

Nemrég vettem Philips Performer-t 425W szívóteljesítménnyel. Eddig bejött.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11297) Morris válasza Sickboy25 (#11295) üzenetére


Morris
veterán

Semmi akadálya.

(#11298) DonMenyet válasza Sickboy25 (#11295) üzenetére


DonMenyet
tag

Szerencse, hogy nem csempézték be :)
Nem volt még beépíthető mosógépen, szerintem ami a fontos, hogy stabil helyen álljon, tökéletesen vízszintben és akkor nem lehet gond.

(#11299) Morris válasza DonMenyet (#11298) üzenetére


Morris
veterán

Most nem mosó hanem mosogatógépről volt szó. :)

(#11300) Sickboy25 válasza Morris (#11299) üzenetére


Sickboy25
addikt

Köszi mindenkinek! :D

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.