Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11851) Radioactive


Radioactive
tag

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni az alábbi termékről:

http://www.arukereso.hu/porszivo-takaritogep-c3170/electrolux/zuogreen-ultraone-p243822289/?gclid=CMm6qcrYqMQCFY_MtAodsA0AxQ#termek-leiras

Ma néztem meg ezt a szépséget a MediaMarkt-ban, alig tudtam elmozdítani mikor max erővel szívott. :) Olyan gépet keresek, ebben az 50-65 kategóriában, ami legalább ennyire szív, és akár 10-15 évig is gyönyörűen bírná (már ha van még ilyen gép a világon). Jelenleg panelbe kéne, de később az új lakásunkba is vinném tovább. Allergiás vagyok egyébként, ebben allergy filter van, ami nekem eléggé tetszik. Tudtok ajánlani valami hasonlót? Vagy esetleg meg tudtok erősíteni abban, hogy ez egy strapabíró, jó porszívó? :)

Még ezt is ajánlották nekünk:

http://www.markabolt.hu/electrolux/electrolux_porszivo/electrolux_porszivok/electrolux_zusorigindb_porszivo.html?gclid=CK7YjZTaqMQCFQbItAodFwoAcg

Előnye, hogy olcsóbb és hogy talán jobban szív (bent a mediaban bekapcsolva nem tapasztaltam különbséget a kettő között, de ez elvileg B kategóriás erősséggel szív szőnyegen míg a másik csak C kategóriában... nem tudom ez mennyire valós besorolás.).

Hátránya, hogy dupla annyit fogyaszt, kisebb a porzsákja, és nem allergénszűrős. Illetve hogy rusnya. :)

Tudtok segíteni a választásban?

Köszönöm!
Radioactive

"Genius by birth, Evil by choice" - "Te csak ezt tudod szajkózni hogy reklám reklám? Ez könnyű, bejövök ide és madár, madár..."

(#11852) Acef válasza fi:zi'k (#11850) üzenetére


Acef
addikt

Nem erre gondoltam.
Ez nem Pana :(
Szerintem a Brandt group készíti, csak ráírták a Pana márkanevet. Más, ismertebb márkákkal is ezt csinálják az olcsóbb kategóriákban. Igényes technikát nem nagyon kapni 100e Ft alatt, és még annyiért sem mind "eredeti", még 180e körül is van vett, és "elnevezett" készülék.
Jelenleg nincs HU Pana mosógép importőr, ezeket egyéni importban hozzák, sztem felejtős. (hacsak nem a 69999-es ár vonz, mert akkor egy hosszú (kiterjesztett) garanciával van olyan jó, vagy jobb mint egy Indesit, Beko, ...)

[ Szerkesztve ]

(#11853) fi:zi'k válasza Acef (#11852) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Igazából nem vonz (még), csak megláttam a plakáton és kíváncsi lettem. 8. évét tapossa a tucat Whirlpool, még adok neki 2-3 évet és vége.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11854) zolee1967 válasza zolee1967 (#11845) üzenetére


zolee1967
tag

Sziasztok,

A bosch mum sorozatról már mondtatok véleményt,köszönöm. Mi veleményetek a Klarstein Lucia Rossa konyhai robotgépről?

(#11855) runner 125 válasza zolee1967 (#11854) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tőled hallom előszöt a márkát. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11856) harry


harry
veterán

Sziasztok!

Beszéltem a héten az Electrolux márkaszervizzel indukciós főzőlap bekötéssel kapcsolatban - mivel sehol sem találtam konkrét infót azzal kapcsolatban, miért-kinek-hogyan kell végeznie a bekötést.
Elmondásuk szerint, nekik mindegy ki végzi a bekötést, igazából még akár magam is megcsinálhatom, a kérdés, hogy meghibásodás esetén annak oka visszavezethető-e a bekötésre. Ha igen, akkor az azt végző személy a felelős, ha nem, akkor a szerviz.
Na most, az elég egyértelműen kiderül, ha hibás a bekötés, másrészt ha villanyszerelő is végzi, próbáld utólag elérni...
Innen kezdve nem látom, miért ne kötném be magam. Fontos megjegyeznem, hogy nem szükséges tervezés, méretezés, mivel jelenleg is üveg kerámialapos főzőlap van, ami emlékeim szerint ráadásul csak 1 fázisról megy, amit nem is igazán értek, mert a lakásban 3*16 van, ha minden igaz (3 fázis tuti, áramban nem vagyok biztos). Szóval nem igazán lehet ebből probléma.

Esetleg vélemény, tapasztalat?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11857) macilaci78 válasza harry (#11856) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha magad kötöd be, magad okolhatod a bekötés miatti meghibásodásért. Ezzel szemben egu szalo egyrészt nen rontja el, másrészt vállalja a felelõsséget.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11858) zolee1967 válasza runner 125 (#11855) üzenetére


zolee1967
tag

Szia,

Itt találtam: [link]

Több fém, kevesebb műanyag, ha osszehasonlítom a MUM-mal

(#11859) Radioactive válasza Radioactive (#11851) üzenetére


Radioactive
tag

UP! :)

"Genius by birth, Evil by choice" - "Te csak ezt tudod szajkózni hogy reklám reklám? Ez könnyű, bejövök ide és madár, madár..."

(#11860) Dluinet válasza Radioactive (#11859) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Sencor svc 8
H.E.P.A. szűrő (H13 osztály)
Padló-turbószívófej forgó kefével
27K az edigitálnál

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11861) Radioactive válasza Dluinet (#11860) üzenetére


Radioactive
tag

Köszönöm szépen!

Ez pariban van ezekkel a gépekkel amik majdnem duplájába kerülnek?

"Genius by birth, Evil by choice" - "Te csak ezt tudod szajkózni hogy reklám reklám? Ez könnyű, bejövök ide és madár, madár..."

(#11862) Dluinet válasza Radioactive (#11861) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kicsi a porzsák, rövidebb kábel és hangosabb
minden másban jobb

a mikrószálas porzsákokat vedd hozzá a plusz szűrőbetéttel

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11863) Radioactive válasza Dluinet (#11862) üzenetére


Radioactive
tag

Ezt valahogy akkor is nehezen hiszem. Ez a Sencor egyáltalán milyen márka? Az Electrolux most nem tudom, hogy hányadán áll, régen elég jó porszívókat gyártottak (10-15 éve). Továbbá ezen mérhetetlen, hogy torkolatnál vagy csővégnél mértek annyi szívóerőt, amennyit. Persze mindez nem is számít, ha jó tapasztalatod van vele. Neked is ilyen van? Szőnyegen is erősen szív? Strapabíró készülék?

Köszi!

"Genius by birth, Evil by choice" - "Te csak ezt tudod szajkózni hogy reklám reklám? Ez könnyű, bejövök ide és madár, madár..."

(#11864) Dluinet válasza Radioactive (#11863) üzenetére


Dluinet
nagyúr

10 éves lux D820-nál hangosabb, de erősebb is (ezt az Electrolux prémium márkája)
Azzal tisztában vagyok hogy a legjobb porszívókat az Electrolux gyártja.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11865) harry válasza macilaci78 (#11857) üzenetére


harry
veterán

Valóban, de
- nem vagyok nyomoronc és be tudom kötni
- ha a villanyász vágja haza, most polgári peres úton verjek le rajta 90k-t? Azért ez sem tűnik egy egyszerű megoldásnak. Meg mindössze négy kábel helyes sorrendbetétele, és négy csavar meghúzása a feladat, ezért nem fogok sem 10k-t fizetni, sem szabadnapot kivenni, hogy jöjjön valaki ide szerelni.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11866) Radioactive válasza Dluinet (#11864) üzenetére


Radioactive
tag

Köszönöm szépen! Nekem nem volt ennyire világos, hogy még mindig ők gyártják a legjobbakat :)

"Genius by birth, Evil by choice" - "Te csak ezt tudod szajkózni hogy reklám reklám? Ez könnyű, bejövök ide és madár, madár..."

(#11867) csemberlen válasza harry (#11856) üzenetére


csemberlen
őstag

Céges pecsét, és számla is kell a garanciához.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11868) macilaci78 válasza harry (#11865) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A szaki attól szaki, mert
- számlaképes
- valamilyen kamarai tagsága van
- szerviz elismeri
- felelősségbiztosítása van, nem kell Neked pereskedni

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11869) bigdee888


bigdee888
tag

Sziasztok!
Van valakinek Bosch BGS3220-as porzsáknélküli porszívója?
Mi a vélemény róla? Mennyire érheti meg? Sajnos nem találtam róla sehol valami használható véleményt.

Előre is köszönöm!

ui.: Ha nem ajánlott, akkor tudtok valamit ajánlani, ami jobban megéri, és hosszabb távra lehet tervezni vele? Nem muszáj porzsák nélkülinek lennie, de eddig ezeket néztem.

(#11870) DonMenyet válasza Radioactive (#11863) üzenetére


DonMenyet
tag

Ugy tudom japan.

(#11872) csemberlen válasza #46372352 (#11871) üzenetére


csemberlen
őstag

Akkor mért van még ott a garilevélen a beüzemelő aláírása, pecsétje rovat?

Nekem mindegy....... :DD

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11874) m3ss


m3ss
veterán

udv
valaki otthon van robotgepek teren? esetleg probalt mar vki ilyet?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#11875) fi:zi'k válasza m3ss (#11874) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Épp most téma. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11876) m3ss válasza fi:zi'k (#11875) üzenetére


m3ss
veterán

csak nem ti is ilyet akartok? epp gondolkodtam h beirjam-e az offolosba, de mondom rajtatok kivul ketlem h barki is otthon lenne ebben a temaban :)
parom vett 1-2 honapja egy komolyabb kenyersutot, de mivel inkabb csak dagasztasra hasznalja, sutoben sul a kenyer, lehet celszerubb lenne egy ilyen helyette...husdaralonk nincs, turmixgep is megadta magat.
papiron jol nez ki ez...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#11877) macilaci78 válasza #46372352 (#11871) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Olyan ez, mint az autónál: nem kötelező elvinni márkaszervizbe, de ha nem viszed és baj lesz, az nem garanciális probléma.

Most komolyan, miért éljük meg traumaként, hogy ha egy hozzá nem értő, szakképesítéssel, jogosítvánnyal nem rendelkező egyén telepít egy bármilyen berendezést, akkor a gyártó azt mondja, nem vállalja a felelősséget az ebből eredő károkért?

Tegye fel a kezét, aki inkább asztalos műhelybe viszi az autóját, mert hát olyan szépen karban tartja a szaki a saját Opel Astra kombiját is... :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11879) macilaci78 válasza #46372352 (#11878) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Elfogadom, hogy nem köti a garanciát sem márkaszervizhez, sem szakihoz, de az ezek hiányából problémákért sem vállal felelősséget.

Pontosan ilyen felelősséggel bárkiből lehet szívsebész is. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11881) andatti


andatti
senior tag

Hali.
Nem tudom, ti tudtok-e majd segíteni... talán ez megfelelő topic.
Vettünk egy spéci elöltöltős mosógépet, (talán itt is érdeklődtem róla, vásárlás előtt) és írja a könyv, hogy tartozékként létezik:
"Talapzati fiók, amelyet a mosógépe alá tehet. Megemeli a gépet, hogy kényelmesebb legyen be- és kipakolni, mivel így már nem kell lehajolnia, hogy elérje az ajtót. Továbbá elősegtíti a térkihasználást, és hatalmas tárolóhelyet is biztosít." Igaz, az is oda van írva, hogy: "Néhány típus esetén beszerezheti"...
De az az érdekes, hogy a gugli erre semmilyen találatot nem adott... Persze tudom, majd felhívom a vevőszolgálatot is, hogy mit értettek alatta és a mi típusunkhoz vajon kompatibilis lenne-e. de ismerve, hogy a gyári dolgok mindig drágák abból indultam ki, hogy biztos van nem gyári, alternatív megoldás is, amit viszont nem találtam meg a guglival... Az se tiszta, hogy ez fából létezik vagy fém, vagy mi a szösz lehet... Ti tudnátok ebben esetleg segíteni?

(#11882) Acef válasza andatti (#11881) üzenetére


Acef
addikt

Boltban nem kapható.
Szervizen keresztül próbáld beszerezni, hátha megrendelik neked.

(#11883) andatti válasza Acef (#11882) üzenetére


andatti
senior tag

Köszi, végül is akkor marad az, hogy majd felhívjuk az ügyfél/vevőszolgálatot, majd mondanak rá valamit... De akkor is fura, hogy a 21. században a nagy google nem talál semmit...

(#11884) szaboger


szaboger
tag

Sziasztok a minap láttam a madaras tescoban egy ilyet +3 év garival 80 E Ft-ért mi a véleményetek róla Bosch mosogatógép?

(#11885) macilaci78 válasza #46372352 (#11880) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Továbbra sem az a lényeg, ki képes megcsinálni, hanem kiért vállalja a felelősséget a gyártó.
Aki pont leszarja a garanciát, annak megfelel számla nélkül, szürke, vagy magán importból is. Akinek számít a garancia, az áldoz rá. (27% tréfa, garanciális feltételeknek megfelelő üzembe helyezés, rendszeres szerviz, stb...)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11886) gorje válasza szaboger (#11884) üzenetére


gorje
senior tag

Szomszédnak ezt ajánlottam és imádja. Sztem rendben van.

(#11888) macilaci78 válasza #46372352 (#11887) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez technikai kérdés. Ha megköveteli, akkor kell.
Ha nem követeli meg, nem csinálod meg és baj van, Te húzod a rövidebbet.
Ha nem követeli meg, de megcsinálod és baj van, akkor a pecsét és akkreditáció szavatolja a kártalanításodat.
Ha nincs baj, ablakon kidobott minden pénz, amit a garanciára fordítottál.

Gyártóként tudom, hogy minden gyártó azon van, hogy a garancia alól kibújjon, ha teheti. Ha nem teheti, akkor is inkább méltányosságból kompenzál és nem garanciális ügyintézés keretei közt. Jelen esetben ha nem szaki végezte a bekötést és hiba van, azonnal hárít a gyártó, Te meg mehetsz a sóhivatalba.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11889) Morris válasza szaboger (#11884) üzenetére


Morris
veterán

Én is bosch-t vettem. Akciós volt a MM-ban. 60k volt. Tökéletesen üzemel már több mint egy éve.

(#11890) Dani82


Dani82
senior tag

Kávéfőzőben járatos valaki? Szeretnek venni valami normalisabbat, ami finom es eros kavet foz, nem ilyen viz izu vackot. Viszonylag keveset kell pepecselni vele, bar ez inkabb a kapszulas/parnas gepek, de ezek ertesuleseim szerint n em igazan foznek eros es tul finom kavet.
De automata daralosat sem szeretnek, mert 100k felett nem szeretnek ra kolteni.
Maradt valami opcio/otlet? :) :R

(#11891) macilaci78 válasza Dani82 (#11890) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tehát elektromosat szeretnél és nem kotyogósat?

Szarvasi ellen van kifogásod? :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11892) Dani82 válasza macilaci78 (#11891) üzenetére


Dani82
senior tag

nem ismerem a márkát, csak erről kb olyan érzés fog el, mintha milyen tv-t vegyek-re valaki az itna hogy Orion-t.
de ettől fuggetlenul jokat irnak a szarvasirol, csak olyan kis gagyinak tűnik maga a marka es a design is, legalabbis amiket ma lattam az auchanban :U

(#11893) macilaci78 válasza Dani82 (#11892) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Szarvasi a kávéfőzők Opel Astra-ja. :DDD

Finom kávét főzzön. Ez olyan izé... Én nem kávézok, de amit csinálok, azt rendszerint dicsérik. Jó alapanyagokat kell használni és nem csak a kávéporról van itt szó, hanem a vízről is. Munkahelyen van víztisztító a konyhában, teljesen más a tea, kávé íze itt, mint otthon.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11894) Surda- válasza Dani82 (#11892) üzenetére


Surda-
őstag

[link] kávé topic

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#11895) Andris837 válasza Dani82 (#11892) üzenetére


Andris837
senior tag

A szarvasi véleményem szerint az egyik legjobb eszpresszó kávéfőző. Cégnél csak olyanok vannak és nagyon jó erős kávét lehet vele készíteni. Otthon is eszpresszó főző van de ég és föld a különbség a két főző között. :K

Ja, a minőség pedig nagyrészt a kávétól és a víztől függ.

[ Szerkesztve ]

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#11896) Morris válasza Andris837 (#11895) üzenetére


Morris
veterán

És a nyomástól is nagyban függ! :)

(#11897) Surda- válasza Andris837 (#11895) üzenetére


Surda-
őstag

Ez a "szarvasi a legjobb" kb olyan,mint mikor azt mondjuk a Lada a legjobb, elmegy tűzön vízen.
Hát nem.
Az eszpresszóhoz (30mp alatt, 9bar nyomáson kb 30ml kávé) köze sincs annak,amit készíteni lehet vele,de erről hosszabban a már linkelt kávé totyikban olvashattok.

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#11898) DeFranco válasza Surda- (#11897) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Van az autentikusság, amiről te beszélsz, meg van az ízlés, amiről mi beszélünk.

Nekem pl. kedvencem a paloma kotyogóból, és nem sokra tartom az ilyen steampunk félmilliós csodákban égetett kávékat. Kóstoltam már ezt is, azt is, jó ízű, finom a hagyományos espresso is, de zsiráf, otthonra nem kéne.

Ettől még az az "eredeti" (már ha lehet így nevezni, bár ebben is kételkedem) meg az a kávé abszolútuma, de én személy szerint nem szeretem.

És sokan vannak ezzel még így. Kinek a laza kotyogós, kinek a szarvasi, kinek a kapszulás dolce gusto, esetleg ne adj' isten a németes hosszúleves. Ezt el kell fogadni.

Azt mondani, hogy a 30/9/30-on kívül minden más szar, egyszerűen sznobizmus.

[ Szerkesztve ]

(#11899) Surda- válasza DeFranco (#11898) üzenetére


Surda-
őstag

Ez volt az én hozzáállásom is, amit te írsz, aztán elkezdtem foglalkozni a dologgal.
Ez nem sznobizmus, egyáltalán nem az.
Azért szokták annak tartani,mert nyilván egy jó kávé nem jön ki 500 forintból/ 250g és egy kávéfőző sem 10 ezer,hanem inkább minimum 30-40 használtan :)
De ettől ez még nem sznobizmus, mint ahogy azt sem tartjuk sznobizmusnak,ha valaki 200e-ért vesz sütőt, mosógépet, hűtőt, pedig van jó 70-80 ért is.
A németes, hosszú french press kávé persze más, szerintem az is klasszisokkal jobb,mint egy szarvasi palomával, pedig maga az eszköz 3000-.
Nem akarok nagyon belemenni,mert nem ez a totyik fő témája,de röviden az a baj a szarvasikkal és a kotyogósokkal is,hogy megégetik a kávét.
A víz forrása adja a nyomást,ami eleve zsákutca,hisz így megég a kávé, bőven elég lenne kb 94fok.
A megégett kávéknak viszont nem jön ki a valódi íze, mind egy keserű,égett cucc lesz.
Max az tűnik fel,ha valamelyik kv már tényleg ihatatlanul rossz.
Arról meg már nem is beszélnék mekkora különbség van egy hónapok óta ledarált, raktárban álló és egy pár napja,hete pörkölt, frissen őrölt kávé között.

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#11900) DeFranco válasza Surda- (#11899) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó, hát ízlésről nem fogok nekiállni vitatkozni.

Annyi volt az üzenet, hogy ízlésről felesleges vitatkozni, és felesleges azt gondolni, hogy mindenkinek egyféle kávé kell a kedvence legyen. Ha átment átment, ha nem, akkor nem.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.