Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11301) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Sziasztok!

Nemrég kérdezgettem itt porszívó ügyben. Nos azóta meg is jött a kiválasztott Beez VCL1610Y, használtam többször, eddig bevált, persze az esetleges hibák úgyis csak később jönnek elő.

Pro: kicsi, relatív nagy tároló, könnyen tisztítható, 2 db Hepa szűrő, teleszkópos cső, jó szívóerő, kedvező ár

Kontra: számomra rövid vezeték, nem túl ismert márka, a szűrő rögzítései nem túl hézagmentesek, főleg a nagy tárgy szűrőé nem, a fejek, amiket kaptam hozzá, sem túl minőségiek

Az összképet nézve elégedett vagyok, nem melegszik (egyelőre), egy 58 m2-es lakást lenyomtam vele, csak addig állítottam le, még átdugtam a vezetéket. Úgyhogy csak ajánlani tudom annak, aki 15e alatt akar porszívózni.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#11302) macilaci78 válasza VÁMpír (#11291) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A forgalmas út mellett jobb a légmosó, kiszűri a port, és egyéb szennyeződéseket a levegőből, a profibbak a egyes baktériumokat, vírusokat is.
A készülékek is tudnak vízkövesedni, erre van tisztítási lehetőség, vagy egyből lágy vizet is lehet beléjük önteni.

Úgy képzeld el, mint egy olajradiátort, amit ide-oda vonszolsz a hideg szobák között. Mennyi idő alatt fűti fel? Egy párásító berendezés mennyi idő alatt adja meg a kívánt páratartalmat?

Vagy vegyél egy nagyobb teljesítményű automatát és nyisd egybe a több helységet, vagy több kisebbet akár időzítve őket. Nem sokat fogyasztanak ezek a kütyük. Egy forgó dob részlegesen merül a vízbe és lassan forog: a felületéről lassan párolog a víz, amit egy ventilátor segít.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11303) DonMenyet válasza Morris (#11299) üzenetére


DonMenyet
tag

Jaokétényleg. :DDD

(#11304) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Hali újra!

Most lehet tudnék venni egy ilyen új bontatlan garis Pioneer S-ES3TB 5.0-ás szettet 67800 Ft-ért, szerintetek jó hangfal, jó vétel?

(#11305) Superhun válasza B-L-A-C-K (#11304) üzenetére


Superhun
addikt

Szerintem elnézted a topikot, mert ez a háztartási gépek topikja. ;]

(#11306) B-L-A-C-K válasza Superhun (#11305) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ú valóban...:D

(#11307) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Mosogatógépet szeretnék vásárolni, de nem tudom, hogy milyen márkából lenne érdemes.

A segítségeteket szeretném kérné ezzel kapcsolatban!

(#11308) VÁMpír válasza macilaci78 (#11302) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

Köszönöm.

Jól értem, hogy akkor a légmosó betölti a párásító funkciót is?
Egybenyitnám inkább a két szobát, így olyan gépet keresek, ami 20+10 m2-rel megbírkózik. Konkrét márkát, típust esetleg tudsz ajánlani?

(illetve Lágy víz előállításához milyen eszköz ajánlható?)

(#11309) Sickboy25 válasza Teodor52 (#11307) üzenetére


Sickboy25
addikt

AEG én ezt preferálom...

Vámpír: ez a vízlágyító kérdés engem is érdekelne

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#11310) sza.sa


sza.sa
tag

Ha már mosogatógép. Beépíthetőt beépíthetőt keresek, külső kezelőpanelest. Ár a 100k környéke.
Egy Elux volt kinézve de az megszűnt :( Most 2 találtam, ami megfelelne:
- Beko DSN 6841 FX[link]
- AEG F50502IM0 [link]

AEG-re sajna csak 1 év garancia van, Beko-ra 2... Fogyasztásra, zajra még jobb is mint az AEG.
Hűtőből már van családban Beko, gond nincs vele... Vélemény?

[ Szerkesztve ]

sza.sa

(#11311) macilaci78 válasza VÁMpír (#11308) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amit Te keresel, az úgynevezett hibrid készülék: egyszerre párásító és légmosó.
A párásító csak vizet juttat a levegőbe. A légmosó csak kiszűri a levegőből a szennyeződést (HEPA filteren keresztülhúzza egy ventilátor).
A hibrid készülék képes arra, hogy a HEPA-n keresztül húzott levegőt a ventilátor a párásító egységen is keresztül tolja.

A lágy víz =/= lágyított vízzel, sokan keverik. Lehet kapni vízlágyítókat mosógépekhez, mosogatógépekhez. Ez voltaképpen csak a vízben lévő ionok töltését szüntetik meg, de maga a szilárd részecske ott marad a vízben és ugyanúgy szennyezi a szűrőket (és nem párolog el), csak kevésbé rakódik le.
A lágy víz előállításához a csapvíz átmegy 1 mechanikai és két szénszűrőn. Nálunk a csapvízben van kb 225 egység oldott szilárd anyag, az ebből előállított lágy vízben pedig 10-nél kevesebb. Egy ihatatlan, ízetlen sz@r, de teának, kávénak, főzni tökéletes. Szóval ízesíteni kell és aki "csapvizet" akar inni, az a szűrők után tesz még egy sózó egységet, ami a szájízének megfelelően annyi sót tesz a vízbe, amennyit kíván. Még így is sokkal lágyabb marad a víz utána.
Általában 4 liter csapvízből lesz 1 liter lágy víz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11312) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Tonkrement a porszivonk, ilyen ciklonszuros, 2 eves volt.

A szervizben azt mondotak a, hogy motorhiba, min 15e. 20-ert kapok ujat belole.

A kerdes, hogy max 20 penzert milyen porszivot tudtok alanlani, ami kicsi, aranyos, sziv rendesen, es ciklonszuros, tehat nem a porzsakba gyujti a cuccot, hanem muanyag tartalyba, ami konnyen uritheto?

Asszony porszivozna, ugyhogy fontos lenne, hogy cuki is legyen, ezt nagyon szerette.

Gyorsan, meg a heten beszerezheto fajta kellene.

Mit tudtok javasolni?
Vegyuk ugyanezt a tipust, vagy probaljunk mi masfajtat?

Koszi!

(#11313) zoltan6 válasza coolpet (#11312) üzenetére


zoltan6
őstag

2 év alatt tönkrement? majdnem 20 éves a porszívónk LG v3300d,akkor váltott a goldstarról LG-re a cég. olyan mint a képen csak bordó,ugyanolyan mint újkorában.azért látszik régebben minőségibb cuccokat gyártottak.nem minden Kínában készült.

(#11314) Teodor52 válasza Sickboy25 (#11309) üzenetére


Teodor52
senior tag

Annyit szeretnék még megkérdezni, hogy a mosogatógépekben van a sónak,mosószernek,öblítőnek és tablettának külön tartálya, beöntőnyílása.

Milyen kombinációt érdemes ezekből használni?

(#11315) DeFranco válasza Teodor52 (#11314) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mind a hármat használd, attól függetlenül, hogy a tablettában van-e só meg öblítő.

tablettát tapasztald ki melyik válik be, kezdd a legjobbal aztán onnan haladj lefelé, mindenki másra esküszik.

só tökmindegy, öblítőből mi csak egyet próbáltunk az is bevált.

(#11316) sandró60 válasza zoltan6 (#11313) üzenetére


sandró60
addikt

Alá tudom támasztani.
Nekünk egy Moulinex porszivó kb 25-év körüli,de lehet,hogy több.A mai napig használjuk.Régen azért adtak a minőségre.Lehet,hogy a mostani háztartási gépekbe"be van programozva"a meghibásodás időpontja? ;]

(#11317) Teodor52 válasza DeFranco (#11315) üzenetére


Teodor52
senior tag

A mosószerként használatos tabletta helyett mennyire jobb vagy rosszabb a folyékony mosószer?

A só adagolásáról szeretnék még kérdezni.

Egy két használati utasításba beleolvasgattam és van egy olyan opció, hogy vízlágyítás beállítása.Ilyenkor mit csinál a gép?A sót adagolja?

Mert szintén böngészgettem e téma végett és azt olvastam, hogy a só a mosogatógépek tartályában lévő gyöngyszerű műgyantát illetve a benne lévő Mg és Ca ionokat semlegesíti úgy, hogy Na ionokra cseréli azokat , majd újra fogadóképes lesz a víz keménységéért felelős Ca és Mg ionok fogadására, így érve el a víz lágyítását.Ezért ajánlatos a só utántöltést követően egy éjszakát üzemen kívülre helyezni a gépet míg a műgyantában lévő ionok felcserélődnek.

A leírás alapján a só célja a műgyanta regenerálódása amin keresztül a teljes vízmennyiség átfolyik ezért kérdezem csak hogy mit tesz a gép a vízlágyítás beállítása során.

(#11318) Retro DJ válasza Teodor52 (#11317) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

A so ahogy te is irtad azert kell, hogy regeneralja a mugyantat. Ezt a tabletta tutira nem
Fogja megtenni! Javaslom, hogy probalj ki minel tobb fele tablettat, az olcsokat is. Nekunk kivalo az eredmeny Finissel is meg W5tel is. Csak neha tudok nagy kiszerelesben olcsobban venni markas tabit.

Retro

(#11319) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!
Van egy hajszárítónk aminek olyan problémája lenne, hogy ha bekapcsoljuk akkor csak kis idő után éri el az üzemi fordulatot. Hol keressem a hibát?
Kidobni nem szeretnénk , nem tesco value :F
Köszi :)

(#11320) Retro DJ válasza Atomgeszi (#11319) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Sehol, szorul a motor. Mivel siklocsapagyas nem javithato...

Retro

(#11321) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Továbbra is szárítógépet keresünk. Erről mi a véleményetek? A Whirlpool oldalán se találtam róla részletes leírást, hogy tud-e hosszú gyűrődésgátlást (kikapcsolásig mozgatni a ruhát).

Egyéb háztartási gépek alapján az Electrolux gépeket is nézegetem, de az alsóbb árkategóriáknál ezeknél se láttam ilyen funkciót. Egy régebbi AEG gép alapján ajánlotta ismerősünk, hogy ha lehet, ilyen funkciót tudjon a gép.

A hőszivattyúról már lemondtunk, nagyon sok év alatt hozná vissza az árát. Viszont erről a gyűrődésgátló mozgatásról inkább nem mondanánk le.

(#11322) Met válasza Atomgeszi (#11319) üzenetére


Met
nagyúr

Esetleg szét lehet szedni kipucolni, portalanítani.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11323) sza.sa válasza ngabor2 (#11321) üzenetére


sza.sa
tag

Nekünk ilyen Electrolux van:
EDP2074GW3
Ez a program vége után még max 30 percig időnként megforgatja a dobot.

sza.sa

(#11324) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Köszi a választ, szóval sok jót ne reméljek. :(

(#11325) rhonin


rhonin
senior tag

Mosógép vásárlás előtt állunk:

Kiszemelt vas:
WAT24440BY

150K-ért elérhető jelenleg.
Ebben az árkategóriában találok jobbat vagy legalábbis ár/érték arányban megfelelőbbet?
Fontos lenne a halkság, takarékosság és tartósság.

Bosch mosógépek esetén, hogy lehet kideríteni, hogy mondjuk már tavalyi modell vagy még idei?

(#11326) albiosz válasza albiosz (#9960) üzenetére


albiosz
őstag

Nem javítható gazdaságosan.

Bestbuy kombinált tűzhelyet keresek helyette. Márka mindegy. Nem hátrány, ha nem megy rá a gatyám. :) Mit ajánlanátok?

(#11327) albiosz válasza albiosz (#11326) üzenetére


albiosz
őstag

Kapcsolódó kérdések:
1. Mennyiért kötik be a kombi tűzhelyeket kb.? Még régi (nem sárga) gázvezetékem van, szóval azt is cserélni kell.
2. Olvastam olyasmit, hogy csak akkor van garancia, ha megfelelő szerelő köti be. Vagy ez csak főzőlapra vonatkozik? Ha kombira is, akkor kell valami hivatalos papír a szerelőtől?
3. Azt jól tudom, hogy aki házhoz szállítja az újat, az köteles elvinni a régit?

Előre is köszönöm!

(#11328) ngabor2 válasza albiosz (#11327) üzenetére


ngabor2
nagyúr

1: szerviztől függ, nekünk 3k-ért szerelték be. A sárga cső, hossztól függően 1-2k.
2: ez így van, a gázos részt gázszerelőnek kell bekötnie, ezt pecséttel igazolni, onnantól indul a garancia. Ha elektromos a sütő, azt csak be kell dugni a kifejezetten erre kialakított (nem megszakított, külön kismegszakítóra kötött) konnektorba.
3: nem kötelesek elvinni, egyes boltok felajánlják.

(#11329) pippo76 válasza ngabor2 (#11321) üzenetére


pippo76
tag

Ne mondjatok le a hőszivattyúsról. Nem az energia fogyasztása a lényeges különbség hanem az, hogy alacsonyabb hőmérsékleten dolgozik és kiméletesebben bánik a ruhákkal. Keress rá erre a típusra: AZA-HP 7673 ez kb annyibba kerül mint amit linkeltél. És ebben van gyurodesgatlo funkció.

[ Szerkesztve ]

(#11330) macilaci78 válasza albiosz (#11327) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Még annyi, hogy a gázszerelőnek valamilyen akkreditációval, egyfajta kamarai tagsággal kell rendelkeznie. Ezt talán egy plasztik kártyával is igazolni tudja. Bélyegzőt bárki csináltathat, az hitelesít senkit és semmit. :U

Mi MORA kombit használunk elégedetten.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11331) albiosz válasza ngabor2 (#11328) üzenetére


albiosz
őstag

Köszönöm a választ!
1. A 3K gondolom nem Budapest (adatlapod alapján), ha esetleg mégis, akkor érdekelne az elérhetőség.
2. Erre figyelni fogok.
3. Tavaly a mosógépet elvitték, amikor cseréltük. De előtte rákérdezek majd.

(#11330) macilaci78: Köszönöm a kiegészítést! Morat sok helyen írják, Gorenjével együtt. Ez jónak tűnik. Ha esetleg bárki tud olcsóbban jobbat, ne tartsa magában!

(#11332) macilaci78 válasza albiosz (#11331) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A MORA többek közt a Bosch-nak is gyárt. A MORA előnye, hogy minden szir-szar utólag is beszerezhető, az összes tekerőgomb, stb.

A mienk is ilyen készülék. :K

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11333) szőröscica válasza Matthew (#11254) üzenetére


szőröscica
addikt

Nekem a leghalkabb UltraSilencer van, asszem 1000W-os. Bivalyul szív, simán emeli a szőnyegeket. És nagyon halk, pedig én utálom a porszívó zaját, de ezzel vidáman kitakarítok.

(#11334) Matthew válasza szőröscica (#11333) üzenetére


Matthew
senior tag

Köszi, valószínűleg nálunk is arra esik a választás.

(#11335) PindurAnna válasza sza.sa (#11323) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Nagyon gyűrött benne szárítás után a ruha?

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#11336) szakalistvan válasza albiosz (#11331) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Hasonló tűzhelyet vettek most ismerőseim,tapasztalat nem sok,mivel két hete van meg,de nekem hiányzik róla az időzítő,ha nem figyelsz,sokszor el fogod égetni benne a piskótát ;)

[ Szerkesztve ]

(#11337) macilaci78 válasza szakalistvan (#11336) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Használtam olyan MORA-t is, aminél volt időzíthető bekapcsolás és kikapcsolás funkció is a sütőre. Ez volt az a funkció, amit nem mertem felügyelet nélkül rábízni a tűzhelyre. Akkor meg minek?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11338) zoltan6 válasza szakalistvan (#11336) üzenetére


zoltan6
őstag

így van érdemes még egy 10-est rádobni,aztán kijelzőset venni,hasznos dolog,meg az óra is jól jön a konyhába.
illetve csak egy 5-össel több mint amit kinézett.
Gorenje K55303AW

(#11339) macilaci78 válasza zoltan6 (#11338) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szüleim Bosch kombi tűzhelyének a digitális órája 5 év után megadta magát, 10 év után pedig beesett a sütő és a gázfőzőlap közötti térbe, mert a műanyag tartóelemei eldeformálódtak és eltörtek a hőtől.

Mondjuk, édesapám szerelmes a Boschba, édesanyám pedig szidja. A fúró, sarokcsiszoló, stb jók 15-20 éve, a tűzhely, mosógép, vasaló, kézi mixer, stb pedig nem vált be.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11340) zoltan6 válasza macilaci78 (#11339) üzenetére


zoltan6
őstag

jók a bosck háztartási gépek,amíg el nem romlanak,túl vannak bonyolítva elektronikával,és rohadt drága hozzá az alkatrész,100 ezres bosch mosógépünk 5 évig húzta ki,elektronika hiba,javítás 60 ezer lett volna.
rokon 150 ezres kombi hűtője 2-3 év után elektronika hiba,alkatrész 60 ezer+20 ezerért jöttek pestről a szerelők javÍtani.
úgyhogy bosch háztartási gépet én soha többet,mondjuk a szerszám gépeik azok jók,van nekem is 10-15 éves flex-em,fúróm.

(#11341) eZyo


eZyo
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni, életünk első lakásába keresünk háztartási gépeket. Most fogunk nekiállni a felújításnak és elkezdtük összeírni a költségvetést. A háztartási gépeknél picit elakadtunk. Mivel nincs még nagyon tapasztalatunk a különböző gyártókkal a háztartási gépek táján így kérlek írjátok meg, hogy ti ár/érték arányban mit javasolnátok.

Tudom, hogy ez nem egy "milyen gépet vegye X összegből" topik, de bízom a PH!-sok segítségében! :)

Beépített verziókból:
hűtő (alulfagyasztós)
mikró
sütő
indukciós főzőlap
mosogatógép
páraelszívó

Nem beépítettből:
mosógép
vasaló
porszívó

amikre szükségünk lenne.

Személy szerint egy márkából választanék de még nem találtuk meg azt a márkát ami ezt mind tudná.

Kiválasztási szempontnál fontos a használhatóság, megbízhatóság és az energiahatékonyság mindaddig amíg nem túlzó. Pl. hűtő esetén ahol az A+++ éves szinten 3000 Ft-ot spórol az A+-hoz képest, de 60 ezerrel drágább, akkor az A+ mellett döntünk.

A konyha fehér színű és IKEA METOD rendszerű lesz, így abba illeszkedő termékeket keresünk.

Előre is köszönjük segítségeteket! :)

(#11342) sza.sa válasza PindurAnna (#11335) üzenetére


sza.sa
tag

Nem, van olyan ruhám, amit simán fel tudok venni utána, mert annyira nem kéri a vasalást.
A,úgy persze a legtöbb ruhán látszik, hogy nem vasalt, de inkább nagyon kicsi gyűrődések látszanak, de azok se élesen.
Mi csak szekrény szárazra szoktuk szárítani kb. 1-1,5 óra alatt meg is szárít egy adagot.

sza.sa

(#11343) macilaci78 válasza eZyo (#11341) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hotpoint/Ariston, esetleg Whirlpool, ahol a legtöbb dolog megtalálható.
Asszem, mostanásg a Philips vasalók a legidőtállóbbak.
Nem feltétlenül kell azonos márkán belül gondolkodnod, elég, ha azonos helyen szervizelik.

Alul-fagyasztós hűtőből milyen térfogat kell?
Mikró mit tudjon? (Csak melegít, vagy süssön, grillezzen, stb?)
Sütő: gázos, villany, valami extra kívánság?
Mosogatógép: hány terítékes?
Mosógép: elöltöltős, vagy felültöltős? Hány kg ruhára?
Porszívó: porzsákos, nem porzsákos, száraz/vizes?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11344) sza.sa válasza eZyo (#11341) üzenetére


sza.sa
tag

Mi is idénre tervezzük a felújítást, ezeket a gépeket választottam végül az olcsóbb, de márkás kategóriában:

- Electrolux EOB3450AAX sütő (nagy sütőtér, teleszkópos sín, ujjlenyomatmentes)
- CATA TF-2003/60 őáraelszívó (viszonylag csendes, állítólag a Cata az egyik legjobb)

A hűtőnk még bírja, a főzőlapunk meg gázos lesz...

sza.sa

(#11345) szőröscica válasza eZyo (#11341) üzenetére


szőröscica
addikt

Hűtőből ne vegyél beépíthetőt, sokkal kisebb a kapacitásuk. Egy ügyes asztalos nagyon szépen tudja a különálló köré is varázsolni a konyhabútort.

Én mindenből bosch-t és siemenst vettem, de még csak fél évesek, szóval sok mindent nem tudok róluk mondani. Szépen teszik a dolgukat, de elszívóból lehet, hogy most inkább tekát vennék, mikróból meg panasonicot.

És az Ikea metod árából is egy jó asztalos sokkal faszább dolgot össze tud hozni neked.

[ Szerkesztve ]

(#11346) eZyo válasza macilaci78 (#11343) üzenetére


eZyo
csendes tag

- hűtőből ~220 liter fagyasztó ~65 liter
- mikróból elég ha melegít max. a grill ami még kellhet néha, de azt a sütőben is meg tudjuk oldani
- sütő elektromos gőzsütő
- mosogatógép 12 terítékes
- mosógép (személy szerint felültöltőset választanék mert abból fizikailag lehetetlen, hogy kifolyjon a víz) de az elrendezés miatt elöltöltős ami kelleni fog. :)
- porszívó esetén fogalmunk sincs, előnyök? hátrányok?

(#11347) umek7


umek7
őstag

Nem találtam alkalmasabb topikot, szóval itt kérdezném, asztali/olvasó lámpákkal valakinek tapasztalat, mik az ajánlott márkák, stb. Rábalux Arno olvasólámpa, ilyesmire gondolok.

(#11348) szőröscica válasza umek7 (#11347) üzenetére


szőröscica
addikt

Nekem a csillárjaim java része, illetve az állólámpám Rábalux, elég jók. Vélhetően én is rábaluxos olvasólámpákat fogok venni a hálószobába. Szintén bevált még a Massive márka.

(#11349) runner 125 válasza zoltan6 (#11340) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nekem eddig csak pozitív tapasztalatom volt/van a Bosch-sal, így a teljes konyhát Bosch gépekkel szereltem fel.
A hűtő pl. 8 éves, a mosogatógép vagy 12, mai napig tökéletesek.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11350) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Ismét dilemmában vagyunk szárítógép ügyében. Van lehetőség egy használt AEG 59800 gépre kb. 100k-ért, 1 hó garanciával, vagy 107-ért egy új Electrolux EDP 2074 GW3 2 év garanciával. Az első előnye, hogy hőszivattyús, viszont 2011-es modell. A másik jelenleg is kapható, és most egy kis kedvezményt is kaphatunk, viszont "csak" B energiaoszályú, kondenzációs.

Másrészt hiába kerestem, nagyon jól elbújt, hogy az AEG és az Electrolux között mi a kapcsolat, melyik tulajdonosa a másiknak? :D Már a márkajelből kiindulva is legalább testvérek. AEG cuccunk még nem volt, az Electrolux tűzhellyel, hűtővel, fagyasztóval, mosogatógéppel eddig semmi problémánk nem volt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.