Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10951) Acef válasza Stehe (#10950) üzenetére


Acef
addikt

Mindkettő jó.
WF60F4EON0W / 1000 ford., N2W / 1200 fordulat

Holnap venném egy multi offline áruházában (láttam egy MM hirdetést). Fizetés után pedig elkölteném +gar-ra.

Csak akkor Lengyel a panel, ha nem a HU importőrön keresztül jött az országba (tipikusan az olcsó online áruházakban)

[ Szerkesztve ]

(#10952) Stehe válasza Acef (#10951) üzenetére


Stehe
aktív tag

Köszi!

MM-ben mennyibe kerül?

Samsung esetén 2 típust néztem, WF60F4E0N2W ill. Samsung WF-60F4E0N0W / PL. Előbbi 75k-be kerül, és Edigital ingyen házhozszállítja. Utóbbi 80k, de lengyel panellel, akkor szürkeimportos lehet.

Whirlpool meg azért szimpatikus, mert elég régi mosógép márka, Samsung viszonylag új a piacon...

(#10953) Mercutio_ válasza Stehe (#10952) üzenetére


Mercutio_
félisten

Prosi (a régikészülék dolgot nem tudom, hogy megy, kell-e, hogy legyen vagy csak bemondod :U )

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10954) PainKiller13 válasza Mercutio_ (#10953) üzenetére


PainKiller13
őstag

Azt írja elektromos készülék, azt nem, hogy mosógép, szerintem egy rossz turmixot is beszámítanak.

Énis gondolkodom, lehet hogy érdemes lenne lecserélni a régi electroluxot, bár nem tudom mennyi előnyöm származna belőle, kevesebb vizet fogyaszt e (ez nagyon drága nálunk), áramot gondolom kevesebbet mert a mienk sima A-s. Viszont működik kiválóan, nem adnám be 10ezer forintért, de ha mást is belehet adni helyette akkor meggondolnám :DDD

(#10955) Stehe válasza Mercutio_ (#10953) üzenetére


Stehe
aktív tag

Köszi szépen, pont aktiális, máig!

Kollegám ugyanilyen akcióval vett tv-t, és egy régi egeret adott le, így megkapta a 10.000 kedvezményt! Én egy billentyűzettel fogok próbálkozni! :)

(#10956) DeFranco válasza Stehe (#10955) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Elfogadnak egy lemerült szárazelemet is. Én egy rossz eldobható tízforintos füles egyik felét adtam le. A másik felét eltettem a következő alkalomra :D

(#10957) Acef válasza Stehe (#10952) üzenetére


Acef
addikt

Passz.
Kérdezd meg a közeledben lévőt telefonon.

(#10958) Stehe


Stehe
aktív tag

No megvettem a gépet 69.990-ért. Egy régi billentyűzetet adtam le érte!

Ma este beüzemelem, remélem jó lesz! :)

(#10959) szőröscica válasza szőröscica (#9254) üzenetére


szőröscica
addikt

Sziasztok!

[l]http://www.lg.com/hu/mosogepek/lg-F12B8ND1-mosogep
Ilyen mosógépem van. Mosás kezdetekor nem tudom milyen okból, de először nagyon apró szakaszokban permetez be vizet. Ami azt jelenti, hogy megengedi a vizet kb. 1 másodpercre, aztán hirtelen elzárja, majd ezt megismétli kb. ötször, hatszor.

Ez gondolom nem tesz jót a vízvezetékeknek, hallom is néha, hogy a falban mozog, nekiütődik, mikor így hirtelen elzárja a vizet.

Mit lehetne csinálni, hogy ne tegye tönkre a rendszert?

(#10960) Dluinet válasza szőröscica (#10959) üzenetére


Dluinet
nagyúr

van előtte csap
ha igen, akkor zárd el annyira, hogy alig kapjon vizet, majd egy kicsivel tovább fog tölteni, kb 5 perccel lesz hosszabb a program

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10961) macilaci78 válasza szőröscica (#10959) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az, hogy vezetéknek nem tesz jót, egy dolog. De hogy ha egy társasházban egy ilyen mosógép van, akkor a szomszédság összes csaptelepében szétvághatja a tömítést. :(

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10962) DonMenyet válasza szőröscica (#10959) üzenetére


DonMenyet
tag

Majdnem ugyanilyenünk van és ugyanezt csinálja. :(

(#10963) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Nézegettem különböző webshopokat a különálló indukciós főzőlappal rendelkező tűzhelyekkel kapcsolatban és nagyon drágák sőt mi több ahogy láttam két márkának(Aeg,Electrolux) van csak ilyen készüléke.
Electrolux a Média Markt oldalán 180.000ft.

Tud valaki olcsóbbat?

(#10964) #81562624


#81562624
törölt tag

Üdv!
Ezt a gofrisütőt néztem ki ajándékba: ARIETE 187 retro gofri készítő
Szerintetek ez jó vétel lenne?
Köszi.

(#10965) LOTR


LOTR
addikt

sziasztok
kombinált hűtőszekrény szeretnénk, eddig kettő lett kinézve, természetesen nem csak e közül a kettő közül lehet választani, de nagyjából ilyen paraméterűek érdekelnének, tehát ebben kérnék valami tippet, hogy mégis mit, jók e ezek?
olyan ~100l körüli fagyasztója minimum legyen (nagyobb is jó), de a sima hűtő részre nem nagyon kell ~200-220l-nél nagyobb és olyan 100k körüli értékben (ha van, ami jobban megéri többért, az nem gond)
gorenje rk6192aw
Zanussi ZRB36104WA
köszi

One Ring to rule them all

(#10966) hossszú


hossszú
őstag

A topikban is többek által ajánlott Sencor SVC 8YL és a Sencor SVC 8VT csak a színében tér el vagy van más különbözőség is.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#10967) szőröscica válasza Dluinet (#10960) üzenetére


szőröscica
addikt

Szia!

Ez segített, köszönöm. És nem is lett észrevehetően hosszabb a program, viszont megszűnt a cső falnak ütődése. :)

(#10968) Dluinet válasza szőröscica (#10967) üzenetére


Dluinet
nagyúr

szűk keresztmetszet miatt nem tud hirtelen víz beáramolni a mosógépbe, sem hirtelen leállni, így a hirtelen nyomásváltozás is megszűnik

érdemes volt 8-10 évesen játszani a kertben a slaggal :DDD

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10969) talpas válasza szőröscica (#10967) üzenetére


talpas
aktív tag

Az a másodperces rövid szakaszos mágnesszelep nyitás vajon mire van? Megnézi, hogy zörgetheti-e a vízhálózatot? Nekem azért fura, mert van benne szintérzékelő, a programokhoz vagy tól kapott értékhez viszonyítva enged be vizet, kezdéskor belelocsol a mosószerbe, tölti a teret, elindul a dob, hogy a ruha talán előbb igya a vizet. A tiédben miért van ez a sűrű engedem a vizet meg nem, miért nem tölt folyamatosan a megadott szintig. Meg kellene nézni u.ezt a típust másnál is. A sarok v. töltő szelepek is akkor vannak pld. a klotyónál, mosdónál helyesen beállítva, ha nem csap ki a víz a mosdóból, nem kattan jó nagyot a klotyónál a vízvez. hálózat. Egyszóval nem előny a tökig kitekert szelepállás a végponton, van ott 3-5 Bar.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#10970) DonMenyet válasza hossszú (#10966) üzenetére


DonMenyet
tag

Csak a színében más: YL mint Yellow VT mint Viola T.. vagy nemtom

(#10971) DonMenyet válasza talpas (#10969) üzenetére


DonMenyet
tag

Nekem sima golyóscsap van, akkor nem fordítok rajta 90 fokot, max 70-t, remélem megszűnik ez a rácsapás.
Nekem is a program elején 4-5 alkalommal pár másodpercre nyitja csak a mágnesszelepet, a konkrét típusa a gépnek F12B8NDA7.

(#10972) hossszú válasza DonMenyet (#10970) üzenetére


hossszú
őstag

Akkor megy a rendelés a sárgára, az jobban tetszik. :K

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#10973) VMatteo


VMatteo
őstag

Sziasztok!
Szüleim mikrohullámú sütőt szeretnének venni.Semmi extra nem kell csak melegítsen normálisan és megbízható legyen.Van most nagyon ajánlott mikro?akár neten, akár rendes boltban.

Tisztelet a Gépésznek!

(#10974) tankal


tankal
tag

Sziasztok!
Hűtőszekrény és porszívó vásárlás előtt állunk ebben kérném tanácsotokat!
Hűtő:Egyajtós fagyasztó nélküli, 260-320 l térfogatú, fehér kellene.Kerülném a zanussi, electrolux márkákat ezekkel már mellé nyúltam. Max 120e gondoltunk szánni rá és legfőképpen 1-2 megbízható márka érdekelne.

Porszívó:Papír porzsákos,szőnyeg, parketta takarítására 90nm lakás. Min 360 w szívóerővel és ne legyen túl nagy és nehéz. Kb 25e ig ha belefér és itt is márka érdekene legfőképpen.
Előre is kösz a segítséget!

(#10975) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Kicsit lemaradtam a technikával. A szülők nemrég vettek egy indukciós villanytűzhelyet, karácsonyra meg akarom lepni őket egy kotyogós kávéfőzővel, konkrétan ezzel. A leírásában egyértelműen szerepel, hogy ez nem indukciós tűzhelyhez való.

A kérdés adódik, ezt nem fogják tudni használni, vagy hogy kell elképzelni? Van olyan is, ami kifejezetten indukcióshoz való, de nekem ez kellene.

Let the Zone take me if I am.

(#10976) macilaci78 válasza kutga (#10975) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az indukciós tűzhely csak mágnesezhető, vagy Ferro-mágneses fémből készült edénnyel működik. A kávéfőző alja legyen ilyen.
Ha a linkelt kotyogóst akarod adni, akkor egy ilyet okvetlenül vegyél mellé!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10977) kutga válasza macilaci78 (#10976) üzenetére


kutga
nagyúr

Ez milyen néven fut? :P

Let the Zone take me if I am.

(#10978) #25712384 válasza kutga (#10977) üzenetére


#25712384
törölt tag

Sencor SCP 1500 elektromos főzőlap
:)

(#10979) zoltan6
:DDD Igen, azon a néven jobban el van terjedve a köztudatban...

[ Szerkesztve ]

(#10979) zoltan6 válasza #25712384 (#10978) üzenetére


zoltan6
őstag

vagy magyarul köznyelven:
rezsó :DD

(#10980) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Más. Nem ártana egy alulfagyasztós kombinált hűtő sem, olyan 100k környékén, milyen márka ajánlott a nofrost modellek közül?

Samut és Indesitet néztem, takarékos legyen és halk, kinézet, extra funkciók nem érdekelnek.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#10981) talpas válasza DonMenyet (#10971) üzenetére


talpas
aktív tag

Most néztem, esőztet, permetez is. Gondolom ezért a sűrű szakaszos vízvétel rövid ideig. Most már leesett, ezt nem tudtam

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#10982) Acef válasza kutga (#10980) üzenetére


Acef
addikt

(#10983) knoxhu


knoxhu
senior tag

Sziasztok!
Jó minőségű kontakt grillt szeretnék vásárolni, viszont fogalmam sincs milyen szempontok alapján találom meg a megfelelőt. Előre is köszönöm a segítséget. :)

(#10984) Mate válasza kutga (#10975) üzenetére


Mate
nagyúr

Szerintem egyszerűbb, ha indukciós tűzhelyhez való kotyogóst veszel

Itt van pár, ami elvileg jó hozzá.

(#10985) kutga válasza Mate (#10984) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, én is erre jutottam, a rezsó elég mókásan nézne ki a konyhában.

MOD
Acef
Köszönöm, hétvégén megnézek egy párat.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#10986) tankal válasza tankal (#10974) üzenetére


tankal
tag

Sziasztok!
Legalább [link]amelyik kerülendő azt írjátok le.

(#10987) Acef válasza tankal (#10986) üzenetére


Acef
addikt

... akkor a Bosch, Siemens, Samsung, Gorenje, Indesit marad (Én Electrolux-ot vennék)

sztem az első három, de leginkább az Ellux (ár/érték)

(#10988) tankal válasza Acef (#10987) üzenetére


tankal
tag

Kösz :R

(#10989) Superhun


Superhun
addikt

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó topik-e, de nem találtam jobbat.

Egy Electrolux mosogatógéphez keresek szivattyút (pontos típusát sajnos nem tudom). Valami ilyesmit: [link]

Budapesten szerintetek hol lehetne ilyet kapni? Mennyibe kerülhet? :R

(#10990) talpas válasza Superhun (#10989) üzenetére


talpas
aktív tag

Készülék típus stb. számok nélkül bukta. Meg kell keresned a készüléken. Szerintem itt is. Megmondják, ha van vagy beszerezhető. Rendeltem már sziv. palástot szomszédomnak 8K-ért, neki tel-ba dupláját közölték. Komplett sz. ára sacc. 30-tól indul.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#10991) hossszú válasza hossszú (#10972) üzenetére


hossszú
őstag

Tegnap megjött a porszívó, az első benyomásaim igen pozítívak. Hatalmas előrelépés ez a gép az előzőhöz képest, csendes és nagyon szív, nem is gondoltam, hogy létezik ilyen porszívó. :DD
A papírjait böngészve rátaláltam a gyártási helyre ami Csehország, kicsit guglizva arra a következtetésre jutottam, hogy a gépet valószinüleg az ETA gyárthatja, és nem csak Sencor néven hanem saját márka név alatt is mégpedig ETA 0471 Silent néven. Eléggé hasonlít egymásra a két gép mind műszaki tartalomban mind kinézetben.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#10992) Bacusuz


Bacusuz
őstag

olyan problémával fordulok hozzátok ,hogy a pár éves samsung mosógéphez vettem egy leeresztő cső hosszabbítót,és bekötöttem mosdó szifonba(mivel eddig csak a kádba ürített,és tegnap nem dugtam be így a 4.ről a földszintig eláztattam mindenkit :((( ).
Már percek óta megy a pumpa,de a víz nem fogy a gépből (legalábbis úgy hallom)
Szerintetek mi lehet a baj?
A gyári csövet kb 1,5m hosszabbítottam meg.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#10993) Rivaul válasza Bacusuz (#10992) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha nem elég nagy a cső emelkedése akkor visszafolyik a víz és nem fog egy centit sem leengedni a tartályból. Kb 2 hónapja mentem én is át ezen. Ha nincs felvezetve a cső a gép hátulján akkor ezt orvosold. Ezen kívül a visszafolyó víz miatt alul tisztítsd ki a szűrőt is.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10994) Bacusuz válasza Rivaul (#10993) üzenetére


Bacusuz
őstag

hát köszi,de rájöttem mi a gond

a cső végét a szifonba menő pipa alakú csőre dugtam rá,ami gyárilag le volt dugózva :DDD
kihúztam a dugót,és minden tuti

azért köszi a segítséget :R

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#10995) Rivaul válasza Bacusuz (#10994) üzenetére


Rivaul
addikt

:))

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10996) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok! Kavevofot szeretnek vasarolni 20ezer forintig. Jo lenne, ha lehetne vele pressot es atfolyos kavet is kesziteni. Egy szemely reszere lesz, amiota ev lettem megugrott a kv fogyasztasom es erzem, hogy a "poros" kabe nem lesz hosszu tavon mukodokepes.
Elore is koszi

(#10997) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Mivel a keresőben csak egy bejegyzést találtam így kérdésem lenne:
Van valakinek itt negatív vagy pozitív tapasztalata erről a porszívóról
SAMSUNG VCD9420S33/XEH

Esetleg valami ajánlott alternatíva?
A lényeg, hogy porzsák nélküli legyen...
Most ilyenünk van, de már bánom, hogy megvettük anno, törnek a műanyagok...

LG V-WA266ND

Előre is köszönöm! :R

(#10998) canniball


canniball
nagyúr

Holnap-holnapután díjmentes házhosszállítás a MM-nál! Részletek.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10999) Rivaul válasza canniball (#10998) üzenetére


Rivaul
addikt

Mi ez a nagy ingyen szállíttatunk mindenhol? mostanában az olx is ilyen, tegnap a tokcentertől vettem egy 2k-s tokot amit ingyen futároztak s most meg ez. Nem mint ha nem tetszene csak érdekes. :F

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11000) phedi77


phedi77
tag

Sziasztok!
Nem tudom jó helyen járok-e, problémám lenne: új beépíthető konnektoros kávéfőző hideg kávét főz. Mi lehet a gond? Majd hívom a szervízt hétfőn, de hátha meg tudom "szerelni", mert csak rosszul csináltam valamit...
Javaslatotok esetleg?...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.