Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11951) St3ven


St3ven
addikt

Sziasztok!

Nem tudom, jó helyre írok-e, de ha nem, biztos el tud valaki irányítani a megfelelő topikba.

Porszívót keresek, árban 15k körül lenne rá a keret. Korábban ezt néztem ki, de sajnos azóta elfogyott.

Tudtok árban hasonlót ajánlani? Nem ipari jellegű felhasználásra lenne, de azért nem is akarok egy random vackot venni.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#11952) Phülöp


Phülöp
addikt

Nemsokára költözünk, és végre lesz lehetőségem grillezni.
Gázos grillt tervezek vásárolni (elég sűrűn lakott a környék, jobb a békesség) , viszont soha nem grilleztem még, nincs tapasztalatom a kiválasztásban.
Nem konkrét típus ajánlását kérem (persze az is jól jön), hanem információk kellenének arról, milyen szempontok alapján válasszak, mire figyeljek oda.

Ami biztos:

- gázos üzemelés,
- 6-8 fő kiszolgálása emberi időn belül,
- saját talp vagy állvány, nem akarok külön asztalt fenttartani emiatt.

Ennyire jutottam eddig, minden tapasztalatot, tanácsot köszönettel veszek.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#11953) cekkk válasza ak05 (#11945) üzenetére


cekkk
veterán

A WHnál most jönnek be a Lessfrost hűtők, 5 év garancia lesz a kompresszorra. BLF 7121 W típus egész jó lehet neked. 104900 lesz az ajánlott ára.
Én még nem kaptam belőle, így véleményt nem tudok róla mondani.
Érdemes lenne ránézni.
A Nofrost tényleg jó, de ha elromlik akkor vagy lehet javítani vagy nem, de nem szeretik megcsinálni, meg sokan nem is tudják :(

(#11951) St3ven
Vegyél egy ilyet, ha valahol kapsz még, megszűnt porszívó, de nagyon jó. Főleg a szűrűvel együtt érdemes használni.
Arra kell figyelni, hogyha a textil zsákot használod és kiüríted akkor jól tedd vissza a lezáró részét, mert különben port fog szívnia motor. Egyszer ilyenkor cseréli a szerviz, de utána már nem.

[ Szerkesztve ]

(#11954) McAdam6 válasza Acef (#11950) üzenetére


McAdam6
tag

Talán Panashop..., nem tudom.

(#11955) ak05 válasza cekkk (#11953) üzenetére


ak05
tag

tetszik :)) 5év gari is jól hangzik :),viszont részletre tudnám csak megvenni
nah majd hétvégén beszélgetés a családdal,és kitaláljuk,hogy mi legyen

köszönöm mindenkinek az ötleteket :)

(#11956) gulyasa


gulyasa
őstag

Helló!

Láttam itt külön mosogatógépes topikot is, de az 2013 óta halottnak tűnik, inkább itt kérdezek.

Kihalt előző 10+ éves Whirlpool mosogatógép utódját keresem a 45cm széles (és 82.5cm magas a hely, ahová bekerül) kategóriában.

(Valójában nem tudom, pontosan hány éves is volt a Whirpool, mivel amikor 2011-ben ebbe a szolgálati lakásba költöztem, már az előző lakó kb. 6 évet lakott itt és már ő is ezzel a mosogatógéppel vette át a lakást. A konyhabútoron nem változtathatok, a beépíthető hely mérete adott.)

Pár típust néztem ki az olcsóbbik (valójában nekem ezek sem olcsók) választékból:

Candy CDP 4606
Zanussi ZDTS 105 (ez épp egy-két helyen már kifutott terméknek számít)
Candy CDI 9P45-S
Whirlpool ADP 550 WH

Vélemények a fenti típusokról?

(A kifutott Zanussi-t sem temetném, mert egész jó áron hozzá lehet jutni egy-két helyen. AquaStop persze nincs benne, de úgy tudom, külön is lehet ilyen víz betáp csövet vásárolni - habár akkor árban már megint a többihez közelítünk...)

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#11957) St3ven válasza cekkk (#11953) üzenetére


St3ven
addikt

Kösz, rákeresek! Bár egy kicsit túllépi a keretet. 15 körül ne is reméljek valami normálisabbat?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#11958) cekkk válasza St3ven (#11957) üzenetére


cekkk
veterán

Őszintén?
Szerintem ne várj semmit.
Persze lehet ezekkel kínlódni de sok értelme nincs. Sőt én azt mondom még egy turbófejet beszereznék a szőnyegek tisztításához, főleg ha van otthon nő is.
Én nem gondoltam, hogy ennyi hajat eltudnak hullajtani a nők. :Y

(#11959) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Hali
Mostanában van valamilyen ajánlható kenyérsütő gép? Szülőknek lenne kb heti 3 sütés(tippre). A minőség miatt gondoltam, mert a boltokban, főleg vidéken nincs nagy választék a kenyér fajtákban. Mostanában nem sok hozzászólás van a témában. Köszi.

(#11960) cekkk válasza Brave_86 (#11959) üzenetére


cekkk
veterán

Ezt megnézném a helyedben, 2 év garancia van rá.
Persze lehet mindenből jobbat is venni a kérdés, hogy mennyi a keret rá.

(#11961) Brave_86 válasza cekkk (#11960) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Igen ez így van. Hasonló árkategóriában gondoltam, 20e alatt. [ORION OBMD-1401] néztem előtte, több pozítiv hozzászólást olvastam róla. 2 keverős, nagyobb teljesítmény.... esetleg erről vélemény?

(#11962) DeFranco válasza Brave_86 (#11959) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekünk moulinex van, nagyon szeretjük, több mint egy három éve használjuk, 95%-ban házi kenyeret eszünk.

Ami még fontos, az a recept. Abból kell egy jó, amiből ki tudsz indulni. Sok helyen ez nincs meg, és utána megy a panaszkodás, hogy rossz kenyeret süt a gép.

Mostanra lett igény néha másra, ami abból áll, hogy a gép megcsinálja a tésztát, de nem kenyér lesz belőle, hanem megy a sütőbe zsemlének vagy kiflinek :D

szerk: ismerősi körben négy azonos márkájú gép van, mind szeretjük és használjuk folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

(#11963) cekkk válasza Brave_86 (#11961) üzenetére


cekkk
veterán

Inkább nem mondom ki nyíltan a véleményemet az orionról. Áruljuk de inkább ne.
A mall.hu cseh cég, biztos érvényes magyar garancia lenne hozzá?
Akkor nézz inkább egy márkásabb terméket.

(#11964) Brave_86 válasza cekkk (#11963) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Nyugodtan, azért kérdeztem. :) Akkor még nézelődök, nem feltétlen innen lenne.

DeFranco
igen tudom, erről olvastam, hogy pár próbasütés kell, mire 'jól' fog sikerülni a kenyér
Itt láttam pár recept ötletet

(#11965) DeFranco válasza Brave_86 (#11964) üzenetére


DeFranco
nagyúr

450g BL80 liszt (jó a BL55 is)
270ml víz
3 ek olaj
1,25 tk só
2,25 tk cukor
9g friss vagy 1tk instant élesztő

(az evőkanál és teáskanál úgy értve, hogy az általad linkelt gép mellett a képen látható kis mércike kisebb- és nagyobb végét tekintjük annak, tehát nem random háztartási kanalak, hanem az angolszász mértékegység szerinti. a moulinexhez is ilyet adtak)

ebből lesz egy 70 dekás kenyered, elsőre is sikerül

(#11966) cekkk válasza Brave_86 (#11964) üzenetére


cekkk
veterán

Inkább annyi, hogy én nem venném meg. Szidni nem szeretném, de inkább más márka után nézegetnék.

(#11967) Brave_86 válasza DeFranco (#11965) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Köszi a receptet! Más fajta lisztből, és/vagy keverési arányból is tudsz mondani? (bár még a sütő nincs meg) :B
cekkk
Értek, megfogadom a tanácsot. Amúgy ahogy nézem túl nagy választék azért nincs.Van a 15 ezer körüli kategória és utána a 30-hoz közelebbi, vagy felette, de az már akkor lehet a harmadik.
Ezekről esetleg vélemény? MOULINEX RUSSELL HOBBS

(#11968) cekkk válasza Brave_86 (#11967) üzenetére


cekkk
veterán

Ha jól tudom ez a Vartának a márkája.
Láttam már ebből is olyat amin ez a márka szerepel sokkal drágább volt mint ami ugyan az volt de márka jelzés nélküli.
Szerintem ők nem gyártanak, csak megveszik a készülékeket. De lehet nincs igazam :D
Egyébként tetszetős gépek. :K

(#11969) DeFranco válasza Brave_86 (#11967) üzenetére


DeFranco
nagyúr

más fajta lisztből is ugyanígy kell csinálni, csak ha kisebb sikértartalmú lisztet használsz (azt hiszem a barna liszt pl. ilyen) akkor plusz sikért érdemes hozzá adni. de tisztán úgy sem sütsz belőle, általában 1:1 vagy 1:2 arányban keverik sima fehérliszttel az ilyeneket. magot meg ilyeneket meg annyit teszel bele amennyit akarsz.

ez egy alaprecept, ez menjen stabilan és akkor utána lehet kísérletezni.

nekünk szerintem pont ez a moulinex van, csak ennek a hátán annyit olvasok csak, hogy ow1101, 31 nélkül. mondom, mi szeretjük. nem a legfancybb gép, van nagyobb kapacitású, meg dupla lapátos, meg stb. de nekünk megfelel.

(#11970) harry


harry
veterán

Ismerősöm nézett egy Bosch mosogatógépet, ezt: link1 link2
Szerintem 150-ért sok, és ott a garikiterjesztés is drága - noha amúgy nem lenne bajom a Bosch gépekkel, sőt. (Mod: gondolom általában a Bosch +gari drágább, és máshol is ilyen áron van, szóval ez nem a bolt ellen szól nyilván...)
Helyette ezt az AEG-t javasolnám neki 120k-ért: link
Olcsóbb a +gari, sőt inverteres motor van benne, halkabb is így kicsit, no meg jóval olcsóbb.

Vélemény, javaslat? Nem néztem el semmit, ugye? Furcsállom, hogy ekkora árkülönbség van, elég hasonló kategóriás gép ez a kettő.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11971) cekkk válasza harry (#11970) üzenetére


cekkk
veterán

Nem fogja zavarni, hogy nem tudja hol tart a gép és mikor végzett?

(#11972) csemberlen válasza harry (#11970) üzenetére


csemberlen
őstag

mosógépben pl. az AEG már nagyon leadta...

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11973) Nordik


Nordik
őstag

Mi lehet a problema ha a mikro nem szamol vissza? Sima regi tekergetos. Egyebkent normalisan mukodik, de elegge ragadosan megy a tekero. Talan megjavul. :)

Okozhat ez barmifele problemat? Ki nem dobnam es jol is mukodik.

(#11974) Acef válasza harry (#11970) üzenetére


Acef
addikt

harry
Az olcsó AEG = nagyon ócsó. Nagyon közeli, nagyon meghatározó az Electrolux és Zanussi rokonság, és ez nem előny.

- nem a minőségre gondolok, hanem a használhatóságra, pakolásra, a többiek pl. Bosch technikai fejlődésére.

[ Szerkesztve ]

(#11975) Met válasza Nordik (#11973) üzenetére


Met
nagyúr

Okozhat ez barmifele problemat?
Addig nem amíg ott tudsz lenni a mikró mellett arra az 1-2 percre amíg melegít. :K
Kézzel sem tudod nullára tekerni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11976) pjen válasza Nordik (#11973) üzenetére


pjen
félisten

Mért nem szeded le a burkolatot,lehet egy csepp műszer olaj csodát tenne.

(#11977) Nordik válasza Met (#11975) üzenetére


Nordik
őstag

Kezzel tudom tekergetni egesz konnyen, de magatol meg se megy. Ha igy is ugyanugy hasznalhato akkor figyelek es hasznalom igy. :D

(#11978) harry válasza Acef (#11974) üzenetére


harry
veterán

Szóval némileg már a Bosch alatt? Mondjuk én különösebb gond nélkül vennék Electroluxot is, illetve, ha minőséggel nincs gond...
Pakolhatóság: hm nem tudom, mire gondolsz? Itt is van fektethető tányértartó, emelgethető fiók, talpas pohártartó cucc. Leírás alapján látok mondjuk hangzatos dolgokat a Boschnál, de ez alapján nehéz megítélni. S azért ekkora árkülönbséget szerintem nem indokol, főleg, hogy nem inverteres motor van benne...

cekkk: jó kérdés, engem azért zavarna, mindenesetre említettem neki.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11979) harry válasza harry (#11978) üzenetére


harry
veterán

Mod: itt az egyik videó szerint ki lehet nyitni menet közben is az ajtót, s az élén az LCD-n leolvasható, hogy mennyi idő van hátra, szóval azért megoldható.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11980) Acef válasza harry (#11978) üzenetére


Acef
addikt

Igazad van, ne csak a hangzatos elevezések alapján dönts. Nézd meg őket "élőben". Te is látni fogod a különbséget.

Egyébként a Bosch-ból is van olcsóbb, de 120-150 körül már ne az a "néhány ezres" számítson.

Idő:
Igen, kinyiható, megnézhető. (+ olyan is van, ami a padlóra vetíti)
Valamint indításkor kiírja az időtartamot, nem nagy dolog ránézni az órára, és kiszámolni, hogy mikor lesz vége a programnak.

[ Szerkesztve ]

(#11981) harry válasza Acef (#11980) üzenetére


harry
veterán

Jót ötlet, mindig érdekes a személyes élmény, tapasztalat. Noha azért a 30k difi nem kevés, nem mondom, hogy nem lehet róla szó, csak azt, hogy ehhez tényleg rendes indok is kell, bár aztán nem az én döntésem.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11982) cekkk válasza Acef (#11980) üzenetére


cekkk
veterán

Én ezt néztem ki magamnak.
Először én is hasonlót akartam mint a kolléga. De számomra nem életszerű, hogy menet közben nyitogassam, valamint ezek az "olcsóbbak" nem világítanak még a földre. Vagy legalább is Boschban nem.

(#11983) Acef válasza cekkk (#11982) üzenetére


Acef
addikt

Szép és jó. Szerintem ár / érték is O.K.
A garanciát gondold át, abból sosem elég.

(#11984) cekkk válasza Acef (#11983) üzenetére


cekkk
veterán

Számomra a biztosítás nem garancia, még ha úgy is van hirdetve. Sőt nem is biztos, hogy erőltetni kellene ezt az embereknél.
Az arukeresőn is volt valami ilyen garancia kiterjesztés és el is tűnt azóta a cég, ami persze 1 éves sem volt D:
De volt már régebben is akik ebbe buktak bele.
Az Electroluxos márkaszervizes mondta, hogy amit garanciában megcsinálnak simán azt már ilyen biztosítós mókánál nem.

Mondjuk én ezt bőven 100 alatt veszem így különösebben nem izgat a garancia :)

(#11985) pjen válasza cekkk (#11984) üzenetére


pjen
félisten

Szia.A kiterjesztett garanciánál a biztosító saját szerviza javít.Legalábbis én vettem a mosogató gépre és a biztosító tól jött szerelő.

(#11986) cekkk válasza pjen (#11985) üzenetére


cekkk
veterán

Milyen típus volt és merre laksz?
Grupama volt?

Felénk az electroluxnál a hivatalos szervizes megy ki. Lehet azóta változott a dolog, majd felhívom és érdeklődöm.

(#11987) pjen válasza cekkk (#11986) üzenetére


pjen
félisten

Bosch az a mezei ami még nem mutat semmit.Külön felhívtam a biztosítót,hogy mi legyen Ők mondták saját szerelőt küldenek,igaz volt már vagy 3 éve,azóta semmi baja.

(#11988) Acef válasza cekkk (#11986) üzenetére


Acef
addikt

Ez nem a szerviztől, hanem a biztosítástól (+garanciától) függ.

Biztosan volt / van / lesz olyan biztosító aki tönkremegy.
Valami normálisabb, nagymúltú bolttól vásárolj. Ezeknél ha tönkremegy a biztosító, akkor a bolt intézi a náluk vásárolt + gart.

(#11989) cekkk válasza pjen (#11987) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor lehet ott úgy megy. De az ELuxnál nem így volt legalább is vidéken.

(#11988) Acef
Mivel műszaki kereskedéssel foglalkozunk így vásárolok saját magunknál és a nagykereknél inkább. :R

(#11990) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

most készülök venni egy ilyet.az lenne a kérdésem,hogy milyen fúrószár készletet érdemes hozzá venni?elsősorban téglafalhoz és fához használnám.
kellene hozzá egy csavarbehajtó készlet is,ami lehetőleg mágneses.
nem vagyok krőzus,így az "olcsón jót" jeligére várom a válaszokat :B :D

előre is köszi!

(#11991) canniball válasza betyarr (#11990) üzenetére


canniball
nagyúr

A lakásfelújítós topikban szerintem kompetensebb kollégák laknak. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11992) betyarr válasza canniball (#11991) üzenetére


betyarr
veterán

:R

(#11993) szakalistvan válasza betyarr (#11990) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Ehhez csavarbehajtót? Ahhoz egy akksis gép kell kisebb teljesítménnyel,ezzel nem tudsz csavart behajtani,túl erős hozzá és nagy a fordulat.

(#11994) macilaci78 válasza betyarr (#11990) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Még a nevét sem tudják leírni rendesen. 3000 PRM. Az mit jelent? ;] RPM, nemde? :W

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11995) Phülöp válasza szakalistvan (#11993) üzenetére


Phülöp
addikt

Egyetértek, egy erősebb akksis gép elég fába és téglába fúrni.
Fúrókkal nem vacakolnék sokat, ezekhez az anyagokhoz nem kell csoda bevonat meg hűdespeciális ötvözet. Pár ezer forintos készlet elég. Fához érdemes az ahhoz kitalált fúróhegy-kialakításút választani.

[link]

@macilaci78: ha a nevében van, az lehet bármi, amit a gyártó kitalál, nem feltétlenül a fordulatszám. Ha az adatlapon, a fordulatszámnál látok ilyet, akkor nekem is felcsúszik a szemöldököm.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#11996) macilaci78 válasza Phülöp (#11995) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A gép neve az emag-on: Bosch PSB 570 RE Kompakt ütvefúrógép, 570 W, 3000 PRM, 4 tartozék
Ebből a gyártó csak a Bosch PSB 570 RE nevet használja, a többi a hirdető oldal saját kreálmánya.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11997) Phülöp válasza macilaci78 (#11996) üzenetére


Phülöp
addikt

Így teljesen igazad van.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#11998) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Adott egy 7 éves Candy mosógép, aminek nagyon randa hangja lett centrifugázáskor. De csak akkor, mosáskor nincs rossz hangja. Meg ha kézzel megpörgetem. Kérdés egyszerű, mi lehet a baja?

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#11999) DeFranco válasza Pribi (#11998) üzenetére


DeFranco
nagyúr

1: csapágy
2: kosz ment a szénkefe meg a kommutátor (?) közé

1: esetben javítás ha van rá mód 2: esetben lelkiismeretes szerelő szétszedi, piszkálgatja, talán jobb lesz de nem biztos, lustább fajta pingvinezik egyet hogy ez egy ilyen.

3: lehet egyéb is, nem vagyok mosógépszerelő

nekünk 2: volt, azt mondta a szaki ha tudja ki se jön, szétszedte, megcserélte a szénkefepárt, mondta hogy ha bekopik jó lesz amíg újra nem megy oda valami kosz, így is lett.

(#12000) Pribi válasza DeFranco (#11999) üzenetére


Pribi
senior tag

Köszi a választ. Közben felhívtam egy szerelőt, hogy mennyi lenne kb a javítás, 40-et mondott. Ezt sokalljuk az asszonnyal, így lehet újat veszünk. Nem tudod véletlenül, melyik márka megbízható mostanság? Pl. a Samsungok úgy hallottam, mostanában nem igazán jók.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.