Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11801) zoltan6 válasza macilaci78 (#11800) üzenetére


zoltan6
őstag

igen ez elég gáz,nem lesz hosszú életű,főleg tömör vezetékkel rá sem szorul normálisan,ha csak nem leforrassza :(

(#11802) macilaci78 válasza zoltan6 (#11801) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Megvan az az előnye, hogy nem kell majd keresni a hibát. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11803) csemberlen válasza #16729600 (#11796) üzenetére


csemberlen
őstag

Installációs csavarhúzóval próbáltad? Garancia nem érdekes? Merev vezetékhez nem jó a saru!
Fotó az új bekötésről?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11804) #16729600 válasza csemberlen (#11803) üzenetére


#16729600
törölt tag

Próbáltam én mindennel,még az itteni autószerelő műhelyből is feljött a srác egy spéci erőcsavarhúzóval,de abban maradtunk, hogy letörjük.:) Szerintem nem lesz baja, miért lenne? Eleve a kialakítása a belső csatlakozó táblának olyan,hogy saruk mennek rá.Azok a plusz helyek vannak hagyva a hálózatnak.Egy számmal kisebb sarukat kaptam,szóval teljesen szoros,plusz a vezeték vége is rá van szorítva csípőfogóval.Ne fessétek már falra az ördögöt :) Belső kép nincs ,felhős volt az idő,áram meg le volt kapcsolva.Garancia miért lenne érdekes,nincs szakemberi pecsételéshez kötve a gari.Amúgy ilyen sarukat lehetett kapni :

[ Szerkesztve ]

(#11805) csemberlen válasza #16729600 (#11804) üzenetére


csemberlen
őstag

A garanciához beüzemelő aláírása, és számlája szükséges. ez a sarú 2,5mm2-es hajlékony vezetékre való.Csípőfogós rászorítás érdekes, talán 1 hónapig kihúzza mielőtt szétég.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11806) #16729600 válasza csemberlen (#11805) üzenetére


#16729600
törölt tag

talán 1 hónapig kihúzza mielőtt szétég.

Igen szívós anyagból van ez a saru,egyáltalán nem gyengébb, mint a bekötés egyéb fémkörnyezete,ha ez szétég 1 hónap alatt,akkor az egész belső bekötési tábla/hóbelebanc is az enyészet martaléka lesz :) A amazonos közvetlen értékesítő ( Hausgeräte Oase ) nem kér a garanciához szakszervizt/pecsétet.Ha mégis kellene,mert nem valós az információjuk,akkor kb 2.26 perc alatt szerzek aláírást,pecsétet,számlát utólag.Amúgy a hajlékony vezetéken kisebb áramerősség folyik át ? Teljesen stabilan van bekötve a merev vezeték,pont a bekötési tábla alatt van beépített kábel köteg leszorító,ami nem engedi mozogni.

[ Szerkesztve ]

(#11807) csemberlen válasza #16729600 (#11806) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem ez a lényeg, hanem az, hogy a sarut hajlékony vezetékre tervezték, és saját fogóval való rögzítéssel.
A gyári sarukat úgy nézem nem csípőfogóval szorították össze.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11808) pjen válasza #16729600 (#11806) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Azt írod a falon van 1 szürke kötő doboz onnan jön a merev kábel e tűzhelyez.Ha ebbe a dobozba tennél 1 nagyáramú sorkapcsot vagy nyitható wagóval csatlakoztatnál 5x2.5mm kábelt a tűzhelyez a sáros megoldás sem lenne ekkora gond.Ráadásul takarításnál is könnyebb mozgatni.Mt vagy Gt megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#11809) #16729600


#16729600
törölt tag

Jó persze ti értetek hozzá én csak dilettáns vagyok.Csak azt próbáltam jelezni,hogy a saru nem az én találmányom volt,hanem ez az egyedüli gyári bekötési lehetőség.A csípőfogós megoldást kipróbáltam mindegyiknél,még 2 fogóval se lehetett letépni úgy raktam fel,de akkor lehet majd kitalálok valami alternatívát.A tanácsokat meg köszönöm továbbra is :R Amúgy meg akkor bekaphatja az AEG,ha általában a standard saját hálózat vezetékes merev madzagokkal van megoldva,akkor miért sarus megoldás van.

[ Szerkesztve ]

(#11810) macilaci78 válasza #16729600 (#11809) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem a saru és a fémnyelv közötti kapcsolattal lesz baj, hanem a saru és a vezeték találkozásánál.

A sarus megoldás buktatója ott kereshető, hogy a saruk önmagukban lógnak szerteszéjjel és össze is érhetnek. Ez csak az áram alatt lévő vezetéknél gond, ami a falból lóg ki és a másik végén kismegszakító van.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11811) #16729600 válasza macilaci78 (#11810) üzenetére


#16729600
törölt tag

Meglátjuk,egy hónap múlva szétkapom és lefotózóm és akkor kiderül kié a hangszóró :)

(#11812) pjen válasza #16729600 (#11809) üzenetére


pjen
félisten

Azért sarus a megoldás mert a vill tüzhelyet szinte mindig úgy kötik:a falban van egy csatlakoztó doboz benne pl:egy sorkapocs amely egyik oldalán a merev vezeték,másik oldalán a hajlékony bekötő kábel van egy kábel kivezetőn átvezetve.

(#11813) Surda-


Surda-
őstag

Kis összefoglaló a Samsung WF60F4E0N2W/LE -ről és szerintem tök ugyanez lehet a WF60F4E0N0W/LE -nél is.
A kettő közt úgy tűnik csak centrifuga gyorsaságban van különbség.

Pozitívum az előző gépünkhöz képest,hogy nagyon nagy az ajtaja,sokkal kényelmesebben lehet bele pakolni.
Ötletesen, van egy V alakú mélyedés az ajtónál lévő gumiban, ami visszavezeti a vizet a dobba, így nem áll ott a víz,nem penészedik.
Nagyon egyszerű kezelni.

A hangja kb ugyan olyan,mint a réginek, nem halk,de nem is vészes szerintem.

Negatívum:
Eddig egyetlen negatívuma van,de az nem kicsi: a legrövidebb teljes értékű mosás 72 perc.
Ez marha sok szerintem.
Van 15 perces program, ami viszont kevés ,hogy jól kimosson , illetve két rövidebb program : "kézi mosás" 34perc és gyapjú 51perc.
Azonban "kézi mosás"nál a max centrifuga 400, így utána be kell indítani egy centrifuga programot, gyapjú programon pedig max 1,5 kg-ot ír a használati és csak finoman "keveri és áztatja" a ruhát, ráadásul ott is max 800 as centrifuga van.
Nem értem miért nem lehetett belerakni egy 30-45perces mosás programot,vagy miért nem lehet az időn rövidíteni, ez így elég szívás. :O

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#11814) zoltan6 válasza Surda- (#11813) üzenetére


zoltan6
őstag

ezért szoktam én minden kiszemelt dolognak vásárlás előtt letölteni a kezelési útmutatóját,aztán alaposan átolvasni.

(#11815) sandró60 válasza Surda- (#11813) üzenetére


sandró60
addikt

Szia!
A programok leröviditésével kapcsolatba.Nekünk egy Elektrólux digitális kjelzős(nagy képernyős ;] )mosógépünk van.Ezen van külön idő beállitás lehetőség ami a gyári megadott program idejét lehet csökkenteni.Azt vettem észre,hogy hiába akarjuk minnél kisebb időre beállitan,mert van egy határ ami alá már nem programozható.Ez azért ilyen, mert van egy határ az időzitésben a megfelelő hömérsékletű mosóvizet ez alatt kell felmelegiteni. :K

[ Szerkesztve ]

(#11816) Surda- válasza sandró60 (#11815) üzenetére


Surda-
őstag

Értem,de ettől még 15p és másfél óra közé betervezhettek volna egy programot :D
MOndjuk valószínűleg az lesz a megoldás,hogy a 30 perces kézi mosás után nyomunk egy centrit, ez kb normális idejűvé teszi a mosást.

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#11817) Surda- válasza zoltan6 (#11814) üzenetére


Surda-
őstag

Azt ugyan olvashatod :D , egy szó nincs róla,hogy hány percesek a mosások. :DDD

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#11818) Acef válasza Surda- (#11813) üzenetére


Acef
addikt

Minden gépnél ilyen hosszú.
Ditekt ilyen, mert csak így tudja teljesíteni a jelenlegi EU szabványt (A+ -nál rosszabb már nem lehet forgalomban).

Nem érdemes a rovidebb gyapjú, kézi stb mosást használni, mert nagyon gyenge a hatásfoka.

Néhány gépen (pl. Electrolux) lehet rövidíteni (gyorsítani) a mosást, de ennek ára van: több áramot fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

(#11819) #25712384 válasza Acef (#11818) üzenetére


#25712384
törölt tag

Rövidebb program esetén miért lesz nagyobb a fogyasztása egy mosógépnek? Sajnos komolyan kérdezem.

(#11820) Acef válasza #25712384 (#11819) üzenetére


Acef
addikt

Normál vagy pamut mosás, + aktiválva a rövid opció:
Kevesebb időt adsz a gépnek, hogy elvégezze a mosást, ezért többet forog a dob, tovább tartja a hőfokot, hiszen a megfelelő tisztítóhatást csak így tudja elérni.
Ennek az ellenkezője, ha aktiválod az eco opciót. Ennél +10, 20, 30 ... perc a mosás, viszont csökken a fogyasztás.

[ Szerkesztve ]

(#11821) vgyuri válasza Surda- (#11813) üzenetére


vgyuri
őstag

Anyám: elindítja egy programot, amikor neki tetszik megszakítja, centri programot elindítja és kész a mosás. Nálunk nem a gép dönti el, hogy meddig kell mosni a ruhát, akár 15 perc alatt lemegy a "program".

(#11822) zoltan6 válasza vgyuri (#11821) üzenetére


zoltan6
őstag

anyám meg ezért nem vesz automata gépet,mert neki ne mosson 1-2 órán keresztül a gép. :DD

(#11823) Surda- válasza Acef (#11818) üzenetére


Surda-
őstag

Ezt az EU-s dolgot én sem értem.
Van 15 perces program, azzal nincs gondja az EU-nak? :)
Egyébként én sem azt várom,hogy pikk-pakk kész legyen,csak mondjuk ne tartson tovább 40-50 percnél a gyors mosás.
Nagyon sok az a + fél óra ... ,de hát ez van.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#11824) zoltan6 válasza Surda- (#11823) üzenetére


zoltan6
őstag

azt én sem vágom mitől lenne takarékosabb,ha tovább mos? meg hosszabban pörög a motorja,hosszabb mosás nálam egyenlő több fűtéssel hogy hosszabb ideig meleg maradjon a víz,nem? :F

(#11825) Acef válasza Surda- (#11823) üzenetére


Acef
addikt

Van 15 perces program, azzal nincs gondja az EU-nak?
~ 1,5kg ruhához van
Centrifugál kb 5-6 percet, öblít, szivattyúzik. Mennyit mos? Alig fogyaszt, de nem is tisztít.

Néhány gépen beállítható 40-50 percre egy viszonylag hatékony tisztítással, de ennek több a fogyasztása. Ezt a programot alapból tudták a régebbi gépek, de ez sokat fogyasztott.

Sokan hiányolják, mert nem mindenkinek mindegy, hogy meddig zümmög a mosógép, de ez a múlt, manapság az energiatakarékos működés az előírás, és ha belegondolsz, akkor neked is ez az érdeked. A jelenlegi gépek 8-10000 Ft/év áramot fogyasztanak, cserébe tovább mosnak.
Ez van. És ez a Te érdeked is (Ft), mindannyiunk érdeke (jobb energiahatékonyság, kisebb környezetterhelés).

zoltan6
hosszabban pörög a motorja,hosszabb mosás nálam egyenlő több fűtéssel hogy hosszabb ideig meleg maradjon a víz,nem? :( nem.

nem tartja végig 40-60C-n a vizet.
Most nem tudok grafikont linkelni a mosógépek működéséről, guglizz rá. Felfűtési idő, dob mozgása fordulat/irány.

[ Szerkesztve ]

(#11826) Surda- válasza Acef (#11825) üzenetére


Surda-
őstag

Akkor azt mondod a villanyszamla nem lesz több?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#11827) Acef válasza Surda- (#11826) üzenetére


Acef
addikt

Sőt, kevesebb!
Nőtt a mosási idő, de jelentősen csökkent a fogyasztás.
Alább az ECO üzemmódról van szó, de ez minden mostani gépere igaz. Felfűti, de nem tartja végig a nagy hőfokot, inkább az áztatással, mechanikai hatással mos = több idő, kevesebb energiafogyasztás.

eon.hu/Mosogepek [link]
idézet:
FÓKUSZBAN AZ ENERGIAIGÉNY

Az előzőekben felsőrolt, a mosás hatékonyságát alapvetően befolyásoló tényezők közül a legtöbb energiát a hőhatás igényli. Az automata mosógépeknek elsősorban a felfűtése áramigényes, vagyis a programnak az a szakasza, amelyben a mosóvíz a kívánt hőmérsékletre melegszik fel.

Az energiával való takarékoskodáshoz ezért szükségünk van a vegyipar segítségére. Többek között az újabb, korszerűbb mosószerekre - és most ne a tévéreklámokban egymást túllicitáló márkákra tessék gondolni, hanem általában az újabb mosószerekre, amelyek már alacsonyabb hőmérsékleten is erősen oldják a szennyeződéseket.

Egyébként a mosógépek fejlesztésével foglalkozó mérnököknek is alapelvévé vált, hogy az igen energiaigényes hőhatás helyett fokozott vegyi és mechanikai hatással is elősegítsék a gépek eredményes működésté. Ennek köszönhető, hogy ma már alacsonyabb hőfokon, de hosszabb mosási idővel ugyanolyan intenzív mosóhatás érhető el, mint korábban talán csak a ruha kifőzésével. Ezt a hosszabb mosási időtartamot a forgódobos mosógépeknek elsősorban az a tulajdonsága tette lehetővé, hogy ruhakoptató hatásuk minimális.

Az energiatakarékos mosás tehát hosszabb ideig tartó mosást jelent alacsonyabb hőmérsékletű mosólúgban. Egyszerűen lemérhető (akár az otthoni villanyórával), hogy energiatakarékos üzemmódban mintegy 40 százalékkal kevesebb villanyáramot fogyaszt a gép!

[ Szerkesztve ]

(#11828) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Gáztűzhely cseréje esetén a bekötést szakembernek kell csinálnia? Egy jó öreg Karancs lenne lecserélve valami korszerűbbre.

<< Heimdal >>

(#11829) runner 125 válasza Retekegér (#11828) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hivatalosan igen, de ezzel én sem foglalkoztam. Egy csavart szerintem mindenki megbír húzni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11830) Retekegér válasza runner 125 (#11829) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Na ez az. Plomba nem volt, adott egy flexicső tömítéssel. A szivárgást meg ugye én is tudnám ellenőrizni.

<< Heimdal >>

(#11831) Acef válasza Retekegér (#11830) üzenetére


Acef
addikt

És ki vállaja a garanciát? Gázosoknál 2 vagy 3 év.

[ Szerkesztve ]

(#11832) zoltan6 válasza Retekegér (#11830) üzenetére


zoltan6
őstag

annyi hogy már csak az újfajta sárga csövet lehet használni a gázhoz:
[link]

(#11833) Retekegér válasza zoltan6 (#11832) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Az van, nemrég lett cserélve. :)

Acef: azt hittem ennél kevesebb időre adnak garanciát. És mindezt kb. milyen áron vállalják?

[ Szerkesztve ]

<< Heimdal >>

(#11834) albiosz válasza Retekegér (#11833) üzenetére


albiosz
őstag

Gorenje nekem 15 papír volt anyaggal együtt (cső és csap is régi volt korábban, cserélni kellett). Volt kb. 4 szerviz a listán, 3-at kerestem meg, párszázas különbséggel ennyit mondtak.

(#11835) Acef válasza Retekegér (#11833) üzenetére


Acef
addikt

albiosz :K

Retekegér
~ 8000 a kiszállás és a munka, plusz az anyag

[ Szerkesztve ]

(#11836) Surda- válasza Acef (#11827) üzenetére


Surda-
őstag

:R

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#11837) Retekegér válasza Acef (#11835) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Kb. ennyire tippeltem.

albiosz: köszi!

<< Heimdal >>

(#11838) szakalistvan válasza albiosz (#11834) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Nálunk is 8000 (Zala) ,nagyon drágán dolgoznak felétek:)

(#11839) Retekegér válasza szakalistvan (#11838) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Na jó, de amit ő mondott, abban benne volt a flexicső és a gázcsap.

<< Heimdal >>

(#11840) Surda-


Surda-
őstag

Ha a wc tartályból a csészébe futó csövet ki akarom venni, le kell engedni a tartályt vagy sem?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#11841) Dluinet válasza Surda- (#11840) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ha szeretsz kockáztatni, akkor nem kell leengedni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11842) Surda- válasza Dluinet (#11841) üzenetére


Surda-
őstag

:))

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#11843) Met válasza Dluinet (#11841) üzenetére


Met
nagyúr

De legalább egy esőkabátot vegyen fel :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11844) St3ven


St3ven
addikt

Sziasztok!

Porszívót keresek, 15k lenne rá a keret. Nem ipari jellegű felhasználásra kell, de azért jó volna valami normálisabbat kifogni. Ez szerintetek vállalható? Vagy tud valaki jobbat ebben az árkategóriában?

Köszönöm. :R

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#11845) zolee1967


zolee1967
tag

Sziasztok,

Mag szeretném lepni a feleségem egy robotgéppel. A következő két típust néztem ki:

[link]

[link]

Melyikről mi a véleményetek, melyiket javasoljátok? Esetleg valami más hasonló ebben kategóriákban?
Előre is köszönöm a véleményetek!

(#11846) runner 125 válasza zolee1967 (#11845) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nekünk a MUM széria van, bevált, bár tésztát dagasztani nem a legjobb, érezhetően leterheli a 900W-os motort a tészta forgatása.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11847) macilaci78 válasza zolee1967 (#11845) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mindkettővel dolgozni kell, egyik sem főz helyette. :D
Családon belüli tapasztalat: Boscht ne... A garanciaidőt messze kiszolgálja, de van, ami jobban bevált 10+ évre.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11848) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Panasonic mosógépről hallott már vki? :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11849) Acef válasza fi:zi'k (#11848) üzenetére


Acef
addikt

Igen. Jó.
Kb. mint az LG felső szintje.

(#11850) fi:zi'k válasza Acef (#11849) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

És konkrétan ez?
Típus alapján a legolcsóbb 105E volt máshol, ellenben a leírás hibásnak vhol.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.