Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10151) Dluinet válasza Ice&Lime (#10150) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az indukciósnak a felülete hideg

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10152) macilaci78 válasza Ice&Lime (#10150) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha vörösen izzik a spirál, akkor sima elektromos és használhatod a serpenyővel.
Én is használtam ilyet korábban, sötétben simán többet tudott, mint egy éjszakai irányfény.

Indukciós tűzhely nem ad fényt működés közben, nincs benne izzás.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10153) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

Három részes hűtő még létezik?
Annó láttam valahol három külön részből állt, a felső része sima hűtő, a középső ital hűtő, az alsó pedig fagyasztó volt. Tetszett hogy mind a három részt külön lehetetett nyitni.
Azt hiszem BEKO márka volt, de nem vagyok benne biztos.

Esetleg tudtok ilyen vagy hasonló hűtőt ajánlani? (200k a limit)

:R

(#10154) macilaci78 válasza akom (#10153) üzenetére


macilaci78
nagyúr

fagornak van.
Használati útmutató 2.7-es pontja taglalja a középső rész funkcióját.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10155) akom válasza macilaci78 (#10154) üzenetére


akom
senior tag

Köszönöm.

Fagor ajánlott márka?

(#10156) degu válasza PainKiller13 (#10146) üzenetére


degu
senior tag

Hát ez szerencse kérdése is,hogy mit fogsz ki,mert nekem is Samsung porszívóm volt,ami a gari lejárta után rögtön bedöglött! /akkor még 3 év volt a gari,de én beszálltam egy Samsung által indított felmérésbe,és így kaptam még 3 hónap garit,és igy ingyen megjavították! :C Akkor még ingyenes volt a kiszállás,és a javítás is.Ma már ez csak álom...Utánna még 1 évig működött a gép,majd lazán elfüstölt a motorja! :W /Pedig rerdszeresen takarítottam a porzsákot./

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#10157) Met


Met
nagyúr

Mosogató lefolyón van két csonk mosógép/mosogatógép lefolyónak, nincs ez túl magasan?
Mert úgy tervezem odafogok őket bekötni de most elgondolkoztam hogy lehet túl magas, bár akkor minek teszik rá a lehetőséget?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10158) PainKiller13 válasza degu (#10156) üzenetére


PainKiller13
őstag

Igen szerencse kérdése is, de elolvastam jópár típusnál a véleményeket, és több mint 20% írta hogy 1 év után leégett a motor, ami hihetetlen sok, ha azt is figyelembe vesszük, hogy a legtöbb ember a véleményt pár nap után írja nem azután miután leégett, tehát pozitívat ír akkoris ha már csalódott (mert még a csalódás előtt írja a véleményt).

Samsung-ot semmiképp sem vennék, tescoban megnéztem az új porzsák nélkülieket, már az újnál sem stimmeltek az illesztések, hatalmas minőségbeli problémák vannak.

(#10159) Acef válasza Met (#10157) üzenetére


Acef
addikt

Nincs. A gépnél ne legyen magasabban, a min. pedig kb 45 cm.

(#10160) macilaci78 válasza akom (#10155) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem tudom.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10161) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Mi a véleményetek a kerámia serpenyőkről?
Emellett kerámia vagy teflon bevonatú serpenyő a jobb?
Elméletileg a kerámia serpenyőnek nem kellene sérülnie, kopnia gyorsan, de ami nekünk van egy, az eléggé kopik, pedig 5k volt.

(#10162) Integra válasza Ice&Lime (#10161) üzenetére


Integra
titán

kerámia.
kezdem a drága tefal serpenyőket is lecserélni kerámiára, ahogy elhasználódnak.
vagy rozsdamentes gasztro edényekre a metroból.
szerintem :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10163) Ice&Lime válasza Integra (#10162) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Elméletileg nem kellene hamarabb kopni egy kerámiának, mint egy teflonnak, nem? Meg sajnos, nagyon sok gagyi kerámia serpenyő van. Neked már volt ilyen tapasztalatod, hogy túl hamar lekopott illetve sérült a kerámia serpenyő?
A rozsdamentessel csak az a probléma, hogy lesülnek benne a dolgok.

(#10164) degu válasza PainKiller13 (#10158) üzenetére


degu
senior tag

Ja! Sok kici kinai készíti már ezt is a Jangcsén - balra a 6-os dzsunkán :DDD
/Persze vannak műszakilag fejlett gyárak/gyártók kinában is-és egyre több!,de még a dzsunkákon is dolgoznak a kici kinai asszonyok pár marék rizsért.Ha ilyet fogsz ki,akkor megszívtad!/ :W

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#10165) degu válasza Met (#10157) üzenetére


degu
senior tag

Építési szabvány!

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#10166) macilaci78 válasza Ice&Lime (#10163) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A rozsdamentesben lassú tűzön kell kezdeni és mellette kell állni, amíg megtanulod használni. :K

Teflonjaim vegyesek. Van olyan Tefal serpenyőm, ami 10 éves lassan, van olyan Flackerman tepsiszettem, ami azon túl, hogy tarka bocira kopott benne a teflon, még rozsdásodik is, ha mosogatás után nem szárítom ki a sütőben. Kerámiával nincs tapasztalatom.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10167) Morris válasza macilaci78 (#10166) üzenetére


Morris
veterán

A kerámiát nekem is sikerült itthon megkarcolni. Pedig csak éppen éppen ért hozzá a villa.
Szóval a kerámiákkal érdemes vigyázni. Csak és kizárólag fakanállal szabad dolgozni vele és akkor bírja. Sztem jobb mint a teflon. Persze ez ugyanúgy szereti a fémet mint a kerámia. :D

(#10168) Ice&Lime válasza macilaci78 (#10166) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ami van rajtuk piros kör, ami ugye azért van, hogyha lekopik, akkor le kellene cserélni egy másikra, akkor azt most megeszed?, mert ugye eltűnik., de egyébként megeszed a teflont is és a kerámia bevonatot is, mert ugye használat közben kopik..
Egyébként nekünk is van 2, egy kicsi és egy nagy teflonos serpenyő kb 1.5 évesek.

(#10167) Morris: még a reklámokban úgy hirdették, hogy strapabíró, tehát nem kényes a villára sem, komolyan, voltak ilyen reklámok/termékbemutatók...

[ Szerkesztve ]

(#10169) DeFranco válasza Ice&Lime (#10168) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ami van rajtuk piros kör, ami ugye azért van, hogyha lekopik, akkor le kellene cserélni

Nope. Ha eltűnik a minta benne, akkor elég meleg a serpenyő. Ezért thermo spot.

Kerámia biztos jó, nekün egy volt, az a második főzésnél engedte el a bevonat, akkor betettük a szekrénybe dulván, és visszatettük a tűzhelyre a bonyhádi teflont. Helyből körberöhög egy közepes tefalt, és az felsőkategóriás tefalokkal is simán felveszi a versenyt. Fogj meg egyszer egyet, meg tapogasd meg hogy ebben milyen a teflon.

Jó, mondjuk kb. egymillió kiló de meg is látszik az ételek minőségén ami készül benne.

[ Szerkesztve ]

(#10170) Ice&Lime válasza DeFranco (#10169) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Rendben, de használaton kívül is eltűnt, jobban mondva halványan látszik már csak, a pont.
Ami van kerámia serpenyő, annak meg a bevonat kezd felválni, pikkelyes, ez ugye nem normális..

(#10171) canniball válasza Ice&Lime (#10170) üzenetére


canniball
nagyúr

"Rendben, de használaton kívül is eltűnt, jobban mondva halványan látszik már csak, a pont."
A belsejében vagy az alján lévő pöttyre gondolsz?

"...a reklámokban úgy hirdették, hogy strapabíró, tehát nem kényes a villára sem..."
De ez nem mindegyik kerámiára igaz, csak a reklámozott, teleshopban kaphatóra. ;]

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10172) Ice&Lime válasza canniball (#10171) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A pirosra, a belsejében.

(#10173) DonMenyet válasza PainKiller13 (#10139) üzenetére


DonMenyet
tag

Szia
Kerestem a weblapjukon textil porzsákot, de csak ezt találtam. Itt papírt ír, de lehet csak el van írva. Erre gondoltál Te is? Köszi!

(#10174) PainKiller13 válasza DonMenyet (#10173) üzenetére


PainKiller13
őstag

Szerintem én ugyanezt rendeltem, sajnos nem lehet megnézni az előző rendeléseket, a kép ugyanez volt, meg szerintem a leírás is. Illetve árban tuti, hogy ennyi volt.

(#10175) canniball válasza Ice&Lime (#10172) üzenetére


canniball
nagyúr

Az fura, nekünk szerintem pont olyan mint új korában.

------------------------------------

Itt sem kevésbé off vagy on mint a másik topikban, úgyhogy feltenném itt is a kérdést.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10176) #25712384 válasza DonMenyet (#10173) üzenetére


#25712384
törölt tag

Van hozzá mikroszálas porzsák, igaz +500 Ft. (+pk) [link]

Intersparba akarok majd eljutni hétvégén, ott rengeteg típushoz lehet kapni eredeti / utángyártott zsákot, hátha valamivel jobb áron kijön. Nagyon megfogott ez a gép, már csak a porzsák beszerzése és beszerzési ára okoz némi fejtörést, ami miatt nem rendeltem még meg. Illetve 25k vonzáskörzetében nem találtam olyan porzsák nélküli gépet, amire ennyi garancia van, illetve ilyen magas a szívóteljesítménye. :DDD
Tudom skót vagyok. :B

[ Szerkesztve ]

(#10177) PainKiller13 válasza #25712384 (#10176) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nem is fogsz, énis elég sokat keresgéltem, de ezis textilzsák, hiába papírt írnak, ilyen fehér szövet mint amit gyárilag adnak hozzá.

(#10178) DonMenyet válasza PainKiller13 (#10177) üzenetére


DonMenyet
tag

Oké, a sencor zsákok között nem találtam mást ami jónak tűnik, ha azt mondod ez is textil, akkor uccu neki. :)

(#10179) #25712384 válasza PainKiller13 (#10177) üzenetére


#25712384
törölt tag

Igen, látom, hogy egyedüli összeállítás ár - érték - garancia tekintetében ez a Sencor porszívó. Ha egy elérhető üzletben sikerülne zsákot találni hozzá, be is fizetnék rá, ha nem, akkor bespájzolok majd az oldalról. 1-1 csomagot nem éri meg rendelni... :))
Az pedig jó hír, hogy csak elírás a "papír" zsák az oldalon.

(#10180) DonMenyet válasza #25712384 (#10176) üzenetére


DonMenyet
tag

Köszi, már a lenti kompatibilitási lista miatt is nagyon hasznos. :)

(#10181) Integra válasza Ice&Lime (#10163) üzenetére


Integra
titán

persze, hogy lesülnek, nem úgy kell használni, mint a teflonos vagy kerámia serpenyőket, de nem is arra találták ki :)
sajnos, ahogy többen is írják, a kerámiánál is van kókler kerámia, meg nem kókler.. várom, hogy az összes teflonom végre elhasználódjon.. persze az még lesz egy-két év, mert nem esek nekik villával.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10182) Acef válasza #25712384 (#10179) üzenetére


Acef
addikt

Nem lázszik rendesen a képen, de szerintem ez egy mikroszálas porzsák.
u.a. cserélendő mint a normál papír, csak erősebb, jobb. Nem üríthető.

Az újabb porszívókat már ezzel hozzák forgalomba.

(#10183) #25712384 válasza Acef (#10182) üzenetére


#25712384
törölt tag

Igen, ezzel tisztában vagyok, hogy nem az üríthető / tisztítható szövetzsákról van szó, de köszönöm! :R

(#10184) Ice&Lime válasza Integra (#10181) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Kerámia serpenyőknél vajon milyet érdemes venni, ami minőségi tényleg?

(#10185) Tyler Durden válasza PainKiller13 (#10177) üzenetére

Nekem ma érkezett meg a porszívó, egyből be is teszteltem. Iszonyatosan jó a szívóereje, pedig kb fél teljesítménnyel használtam csak. 3 fej jár hozzá, és tökéletesen teszi a dolgát akár szőnyeg, akár járólap. Ennyiért azt hiszem best buy, thx még 1x PainKiller13 :R

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#10186) goli11


goli11
tag

Sziasztok!

Szárítógép vásárlás előtt állok. A két kiszemelt gép:

BOSCH WTB86210BY 2 év gari 149.000Ft
AEG T76280 AC 5év gari 139.990Ft

Mindkettő B energiaosztályú kondenzációs.

Segítséget szeretnék kérni, hogy Ti melyiket választanátok?
Vagy más alternatíva ?

Előre is köszönöm.

Minden jo, ha vége .... azaz még működik.

(#10187) PainKiller13 válasza Tyler Durden (#10185) üzenetére


PainKiller13
őstag

Szívesen, látom nem csak nekem vált be :))

(#10188) laszlo168


laszlo168
senior tag

Sziasztok, vásároltunk egy lyen hűtőt, és az a problémám, hogy beállitom a hőfokot a fagyasztónál -17 fokra, de esze ágában sincs megálni ott, már -23 foknál jár, a sima hűtő része jó. Kérdésem hogy van e valakinek ilyen hűtője, és ha van akkor hogyis kellene neki működni? Mivel ebben inverteres kompresszor van, le kellene esnie a fogysztásnak mikor eléri a be állitott hőfokot.
Mivel azt tapasztaltam hogy nem áll le a kompresszor, rákötöttem egy fogysztás mérőt, 100W-ot fogyaszt folyamatosan, se a hangja, se a fogysztás nem változik.

(#10189) DonMenyet válasza laszlo168 (#10188) üzenetére


DonMenyet
tag

Egyelőre üresen használod (próba) vagy már van benne valami? Ha csak levegő van benne, akkor lehet amiatt viselkedik így.

[ Szerkesztve ]

(#10190) laszlo168 válasza DonMenyet (#10189) üzenetére


laszlo168
senior tag

Üresen ment, aztán tettem bele 1 üveg vizet a hűtőbe, és pár jég akut a fagyóba.
Ha szerencsém van csak vaklárma volt az egész, ugy néz ki most vissza vett a fordulatból, most 30W-körül mozog a fogyasztás. Több mint 4 óra kellett neki lehűteni a hűtőt.

[ Szerkesztve ]

(#10191) G@ß! válasza degu (#10135) üzenetére


G@ß!
őstag

Szia!
Melyik műanyag pöcökre gondoltál itt? :U

(#10192) G@ß! válasza PainKiller13 (#10134) üzenetére


G@ß!
őstag

És hol lehet érvényesíteni azt a 6 év garit?

(#10193) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#10184) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Valaki esetleg?

(#10194) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Ha egy egyszerű megbízható mikrót akarok,mindenféle kijelző és "sallang" nélkül ez a gorenje jó lehet nekem? Vagy valami hasonló árban esetleg?

(#10195) Chaser válasza konci79 (#10194) üzenetére


Chaser
titán

Én azért csak digitálisat vennék már. Valami housert vettünk 5 éve, digit, tökéletes.

Mosógép kellene izibe', felültöltős, whirlpool vagy gorenje lehetőleg de lehet más is, 70k körül. Olyasmi, amihez nem kell bodybuildernek lenni hogy felnyissa valaki a tetejét. Nézegettem párat de kb mind olyan volt 1-2 kivétellel. A, vagy A+. Nem hátrány ha lehet kapni készletről pl edigiből, mm-, euronics, stb.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10196) konci79 válasza Chaser (#10195) üzenetére


konci79
őstag

Te lehet hogy olyat vennél,de én nem akarok ;)

(#10197) Chaser válasza konci79 (#10196) üzenetére


Chaser
titán

Akkor vegyél tekerős gorenjét, minek kérdezgeted?:) gorenjénél se ebben az árkategóriában kezdődik az élet.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10198) PainKiller13 válasza G@ß! (#10192) üzenetére


PainKiller13
őstag

Itt biztos.

(#10199) DeFranco válasza konci79 (#10194) üzenetére


DeFranco
nagyúr

megbízhatóság ebben az árkategóriában kb. mindegy, szerintem erről biztosat nem tud neked mondani senki, amúgy nem rossz, oldalt hűt, ez jó, mert a teteje így pakolható, helyet nyersz vele. a belső méret szerintem OK, nem túl nagy, de elmegy, a teljesítmény kicsit harmatos, 700W-hoz fog kelleni némi türelem

nekünk nagyon hasonló samsung van, ugyanez a belméret, ugyanez a mechanika, az 800W-os, 4 éve megy, akkor vettem 13k-ért

az első amit megvettem zörgött mint egy traktor, visszavittem, szó nélkül cserélték, azóta megy.

ennyit tud. melegít.

(#10200) Chaser válasza DeFranco (#10199) üzenetére


Chaser
titán

Pont ilyen a másik micronk, LG, 11 éves lehet. Nincs vele semmi baj de utálom tekerni és kurta hangosat kattan mikor lejár:) Ezért mondtam én már nem vennék tekerőset, nyomkodós már életszerűbb. Azt a hausert asszem 9-10-ért vettük sok éve. De ha valaki tekerni akar akkor tekerjen persze :R Az LG-ben amit nem szeretek még, nagyon hangosat kattan csukáskor. De bírja a kis nyomi rendesen.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.