Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10851) Mercutio_ válasza sza.sa (#10849) üzenetére


Mercutio_
félisten

Konkrét típustól függ a dolog, vagy egy adott márka adott kategóriába tartozó minden terméke ilyen?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10852) sza.sa válasza Mercutio_ (#10851) üzenetére


sza.sa
tag

Nem tudom mi alapján megy hogy honnan szállítják, de oldalt le lehet szűrni hogy eMag vagy eBolt a szállító... Eddig amiket néztem eBoltos termékek mind magyar márkaképviseleti garanciával voltak.
De futottam már bele munkám folyamán olyan termékbe, amit itthon hivatalosan nem is forgalmaznak, csak a környező országokból hordják be...

[ Szerkesztve ]

sza.sa

(#10853) Dluinet válasza macera2 (#10828) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem, 30k-ért használt jó állapotú Lucznik varrógépet kapsz

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10854) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

Új lakásba költöztünk, ahol van mosogatógép. Még sosem volt mosogatógépem, így minden új. Alaposan elolvasva a használati utasítást írják, hogy Só, Öblítőszer, ill. Tisztítószer szükséges. A gép típusa Indesit DIS16.

Sparban találtunk Jar márkájú "mosogatógép tablettát", ezt betettem a tartóba, viszont az Öblítőszer hiányt jelző led még mindig ég. Ennek mi lehet az oka?

Ill. Só alkalmazása is szükséges? Itt milyet kell beletenni (és mi a célja) és egyáltalán hol kapható?

Továbbá szívesen fogadok egyéb jótanácsokat, mert nem igazán látom még, hogy mit hogyan kell...

Előre is köszönöm!

(#10855) Morris válasza Stehe (#10854) üzenetére


Morris
veterán

LIDL

W5 só, W5 tabletta és W5 (folyékony) öblítőszer! A siker garantált.
A sót - a gépben alul van egy nagy tekerő gomb, azt leveszed és abba kell tölteni.
A folyékony öblítőszert általában a tabletta adagoló nyílás mellett lévő rekeszbe kell tölteni.

A só a vízkövesedés ellen kell. Az öblítő szépen fényesít, a tabletta tisztít.
Ha 3in1 tablettát veszel akkor nem kell bele só és öblítő külön, de sokan - köztük én sem szeretem a 3in1 megoldásokat.

[ Szerkesztve ]

(#10856) Retro DJ válasza Morris (#10855) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

+1

Tabletta, az a baj vele, hogy az okos nem tudja mikor oldódjon fel, tablettából az egyszerűt + só + öblítő! :)

Retro

(#10857) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok.

Karácsonyra anyámnak edénykészletet szeretnék, vagy lehet hogy csak néhány darabot veszek minőségibből, van olyan aki jártas ezen a téren?

Ezeket a vastagfalú saválló acélokat nagyon reklámozzák, tescoban megfogdostam párat és vannak elég masszívak, emellett még a kerámia jött szóba.

Ki milyet használ és mik a tapasztalatok?

(#10858) Emu


Emu
őstag

Sziasztok!

Anyósomnak szeretnénk porszívót venni karácsonyra, mert még mindig orosz időkből visszamaradt csodát használ rövid csővel. Most hogy unokákkal járunk hozzá, egyre kényelmetlenebb és macerásabb használnia. (gyakrabban kell porszívóznia)
Nekünk egy Phillips FC8614 gépünk van, amit nagy megelégedéssel használunk már több mint 6 éve. (120nm lakás, kétnaponta használjuk) Ezen a vonalon elindulva FC9071-t szemeltem ki, szerintetek jó választás? 85nm-en heti 2-3 alkalommal lenne használva. Mindenképp porzsák + Hepa kombinációs porszívót keresek, és jó lenne, ha beférne 30e Ft alá a vételár. Esetleg van valami bestbuy?

(#10859) sutszi


sutszi
veterán

Vízszűrő kancsókkal kapcsolatban mi az álláspont?
Szeretnénk vennie egyet, de sok az ellentmondás. Már eleve a vízszűréssel mint eljárással kapcsolatban is. De a vízszűrő tesztek sem meggyőzőek, hogy ha már jó a dolog akkor melyiket érdemes venni. A Brita meg a Laica tűnt számomra két ismertebb márkának...

Most láttam egy ilyet: [link]

Később jól jönne egy vízforraló is, ezért elég szimpatikus ajánlat. Ami nem tetszik benne, hogy kicsi...meg azért bizonyos 2 in 1 termékekkel kapcsolatban vannak fenntartásaim. Bonyolultabb eszköz -> ergo nagyobb esély valamilyen hibára...

Lehet inkább külön lenne jó venni vízszűrő kancsót illetve vízforralót. :F

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#10860) csemberlen válasza sutszi (#10859) üzenetére


csemberlen
őstag

Nekünk Laica van. Au*hanban vettük, ott van hozzá szűrő. Havonta kell új betét bele. Nagyon hasznos eszköz, vízforralóban egy deka vízkő nincs.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10861) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

a mosógépünk a halál felé kezdett sietni... egy felültöltős whirlpool, csak hidegvizes, panel fürdőszobában.
van olyan topic, hogy mit érdemes helyette venni? vagy itt tudtok ötleteket mondani?

kösz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10862) DeFranco válasza bambano (#10861) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tada.wav ;]

de szerintem itt jobb helyen vagy :)

(#10863) sutszi válasza csemberlen (#10860) üzenetére


sutszi
veterán

A cégnél van egy Brita kancsó. Az is jónak tűnik csak nehéz dönteni... Amúgy mekkora a ami nektek van? (liter)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#10864) bambano válasza DeFranco (#10862) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

kösz. és akkor? :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10865) Acef válasza bambano (#10864) üzenetére


Acef
addikt

Electrolux-ot vegyél [link]
- 1000 ford-tól
- ha teheted akkor 5 év garral

(#10866) DeFranco válasza bambano (#10864) üzenetére


DeFranco
nagyúr

van olyan topic? van
tudunk ötleteket mondani? tudtunk

;]

viccet félretéve, két iskola van: miele aeg alá ne add iskola, horror áron állítólag még jók, meg a legyen olcsó sok garival iskola, lévén ma már mindent elért a tervezett avultatás.

abban van némi konszenzus, hogy a legalját érdemes kerülni (candy, indesit, stb. dzsunka márkák) ami efelett van mocsár (samsung, lg, whirlpool, stb.) ott már inkább ízlések vannak és pofonok. felette van a felső kaszt másfél-kétszeres szorzóval, jó pedigrével, de ugyanannyi garival.

nekem ennyi infóm van a témában: [link] [link] [link]

én vennék valami közepeset, amire a legtöbb garit adják, vennék hozzá garikiterjesztést, és elkezdenék gyűjteni a következőre. ha elmegy 10 évig napszemüveg, ha 4-5 év után újat kell venni akkor két részletben fizettem ki egy miele árát azonos élettartamon.

(#10867) Agostino válasza DeFranco (#10866) üzenetére


Agostino
addikt

a samsung csapágyazós történetet sajnos csak megerősíteni tudom. nekünk hét hónap után jött ki. meglepően gyorsan ki tudták cserélni és furcsa mód mindenből volt helyben alkatrész... :U

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#10868) csemberlen válasza sutszi (#10863) üzenetére


csemberlen
őstag

a nagyobbik, talán 2 literes lehet

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10869) sutszi válasza csemberlen (#10868) üzenetére


sutszi
veterán

Eszembe jutott valami még. Mennyire nehéz és kb milyen áron lehet betétet venni bele?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#10870) csemberlen válasza sutszi (#10869) üzenetére


csemberlen
őstag

az oshenben mindig van. 1500 körül van. minél nagyobb pakkban veszed annál olcsóbb

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10871) sutszi válasza csemberlen (#10870) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi a részletes válaszokat. :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#10872) bambano válasza DeFranco (#10866) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

emlékeim szerint az előző mosógépünk aeg volt, ahhoz képest a mostani whirlpool egy álom. de csak ahhoz képest. ezt a whirlpoolt már én is annyit szereltem, hogy herótom van tőle.

mielére meg nemigen fogok negyedmilkókat kihajigálni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10873) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Black Friday van a Legrand áruházban, ha esetleg valaki mostanában szeretne kapcsolókat/ dugaljakat venni.

(#10874) Nestor16


Nestor16
senior tag

Üdv újra!

Na azóta megvannak a potenciális szárítógép jelöltek és szeretném a segítségeteket kérni, hogy melyiket lehet érdemesebb választani. A bolt is adott a géphez, onnan van a legjobb ajánlat. Sajna nincs semmi jobb lehetőség hiába a BF.

Electrolux hőszivattyús kondenzációs szárítógép EDH3684PDE - 1 év gari

Gorenje D76SY2W Kondenzációs szárítógép - 3 év gari

Gorenje D7565J Szárítógép - 3 év gari

A pecíz bolt megbízható, már volt onnan rendelésünk.
A kérdésem még annyi lenne, hogy a címbe miért van össze-vissza feltüntetve a kondenzációs szó? A topikban hőszivattyús szárítógépet ajánlottak, ezt is szeretnénk vásárolni, de így még ebbe sem vagyunk biztosak.

Köszi ismét a segítséget!

Üdv, Dávid

(#10875) pippo76 válasza Nestor16 (#10874) üzenetére


pippo76
tag

Minden hőszivattyúsban van kondenzációs egység ez szokta a kepzavart okozni. Nézd meg a mosógépeteket, hogy annak mennyi a töltete illetve mennyit szoktatok egyszerre mosni és próbálj meg ahhoz választani. Tapasztalatom az hogy kicsit kevesebbet érdemes szárítani mint a maximum mert így simábbak a ruhák.

(#10876) macilaci78


macilaci78
nagyúr

A Candy-n kívül más gyárt-e még ilyet?

Pici a konyhánk és a mosogatógép csak ilyen formában férhetne el.
A sütő tudása mennyiben tér el egy hagyományostól? A kisebb belmagasság miatt megégeti az alját-tetejét valaminek, vagy csak kevesebb tepsi, kisebb strucc fér bele?
A mosogatógép energiahatékonysága, tisztítóképessége eléri-e a nagy testvérekét?
Főzőlapból az indukciós kéne...

5 éven belül biztos nem lesz cserélve a mostani, de a lehetőség érdekel.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10877) Acef válasza macilaci78 (#10876) üzenetére


Acef
addikt

Sütő: ugyanaz a tudás, csak laposabb.

Mosogatógép: mint a többi 60 cm-es, csak ez azoknak a fele.

Főzőlap: tudtommal nincs indukciós, csak ceran.

Nézz utána bekötésnek, mert nem mindenhol tudják üzemeltetni.
1 főzőzóna: ~1,5kW (x4)
Sütő: 2kW
Mosogató: 2kW

[ Szerkesztve ]

(#10878) macilaci78 válasza Acef (#10877) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Elektromos felújítás előtt vagyunk és szó van a gázbojler villanyra cseréléséről is. A bojler és a sütő, valamint a kismegszakító közé be lesz rakva a három fázishoz a kábel, a soron pedig lesz hely hagyva a három fázisú kismegszakítókhoz. Nincs 20 méter összesen a villanyóra szekrénytől számolva.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10879) Rivaul


Rivaul
addikt

Van egy hűtőnk aminek csak a fagyasztóját használnánk mostantól. Ha a felső sima hűtő részbe a hűtési fokozatot minimumra csavarom akkor alul még működik a fagyasztó rendesen? A fogyasztásával szeretnék spórolni mert benga egy jószág.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10880) macilaci78 válasza Rivaul (#10879) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha nincs külön szabályzó, akkor egybe kezeli: a fagyasztó is minimumon fog járni. Lefagyaszt, csak közelebb lesz a 0°C-hoz.
Ha két kompresszoros (a hűtő és fagyasztó résznek külön kompresszora van), akkor tudsz azzal játszani, hogy a felső kompresszorát egyszerűen kikötöd. Általában egy érintkező sarut kell csak lehúzni a motorról.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10881) Rivaul válasza macilaci78 (#10880) üzenetére


Rivaul
addikt

Köszönöm a gyors választ. Sajna csak egy kompresszoros és csak egy vezérlő van hozzá.Ebben az esetben marad hogy a benne lévő dolgokat átmentem és inkább kihúzom a komplett gépet.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10882) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok.

Tisztítható hepa szűrőt hogy tisztítsam?

(#10883) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Adott egy Whirlpool AKP 244 IX sütő, aminek vagy fél éve sikeresen letörtem ezt a részét, megragasztottam, de csak nem az igazi, hol tudok rendelni hozzá ilyet szerintetek?

(#10884) Acef válasza B-L-A-C-K (#10883) üzenetére


Acef
addikt

Tip., gyári, széria, ... szám birtokában Whirlpool.hu / szerviz

(#10885) B-L-A-C-K válasza Acef (#10884) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem tudom miért nem gondoltam én is erre egyből... :N Köszi, remélem nem lesz egy vagyon...:)

[ Szerkesztve ]

(#10886) Mercutio_ válasza B-L-A-C-K (#10883) üzenetére


Mercutio_
félisten

Orczy ház, segítőkészek, rendelni viszont weben érdemes és adott esetben személyes átvételt választva, mert ha "besétálva" (ha tudod az alkatrész azonosítót az se változtat ezen) jóval drágább mint a webshop ár.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10887) golyani


golyani
addikt

Gyümölcscentrifuga ügyben van itthon tanakodás, van két jelölt ami jó anyámnak megfelelne, kérnék segítséget (cékla levet előszeretettel csinálna vele):

[link]

[link]

Illetve ha hasonló áron van valami ajánlott motyó?

Kösziiii!

(#10888) Gabró


Gabró
tag

Sziasztok!

Ezzel a hűtővel van valakinek tapasztalata?

Egy 61 centis helyre kellene beszuszakolni. A gond, hogy úgy látom az Emag forgatható képén, hogy az ajtó 90 fokban kinyitva nincs egy síkban a hűtő oldalfalával, így nekiütközhet a - szemből nézve - a hűtőtől balra lévő falnak, ami miatt nem biztos, hogy a fiókokat ki lehetne húzni. Egy másik lehetőség, hogy jobbra nyílna az ajtó, de ez elég kompromisszumos megoldás lenne.

Tudtok olyan boltot, ami megbízható, és megadják az 5 év garit?

Vagy esetleg ismertek olyan típust, ami:

- <= 60 cm széles
- hűtőtér: >= 250 liter és alul fagyasztó: kb. 100 liter
- no frost
- legyen fogantyúja
- ajtaja 90 fokban nyitva egy síkban legyen az oldalfalával

[ Szerkesztve ]

(#10889) Gabró válasza Gabró (#10888) üzenetére


Gabró
tag

Kéne egy nagy szívóerejű porszívó is, de porszívóban nagyon nem tudom, hogy mire érdemes figyelni.

Annyit tudok még, hogy porzsákosat szeretnék.

HEPA szűrő jó dolog?

(#10890) DonMenyet válasza Gabró (#10889) üzenetére


DonMenyet
tag

Itt a fórumon PainKiller13 ajánlotta nekem ezt a Sencort. Többen is vettek ilyen gépet, nekem bevált.

(#10891) Dashes


Dashes
őstag

115-120-ig milyen nem no frost-os kombinált hűtő ajánlott? (márka vagy konkrét típus)

(#10892) Gabró válasza DonMenyet (#10890) üzenetére


Gabró
tag

A számok alapján jónak tűnik.

Köszi a tippet.

(#10893) batagy válasza sutszi (#10869) üzenetére


batagy
őstag

Én is használok ilyen vízszűrő kancsót.

A kancsóm Brita Marella XL, ez 3.5L-esnek van írva, de szerintem annyi víz nem megy bele, talán 1 -1,5 liter. De a kancsó igazából teljesen mindegy, hogy milyen, a legegyszerűbb is jó, a lényeg hogy milyen kompatibilitású. A Brita Maxtra betét és a Laica Bi-Flux kompatibilisek egymással. Én ezért a Laica Bi-Fluxot szoktam venni bele, egyszerűen azért mert az kapható itt a Sparban is. 1 betét 1 hónapig elég.

De van egy szűrésszám korlát is a betéthez. Ezen a kancsón van egy számláló felül, de olyan nehezen hajtódik, hogy inkább egy cetlire szoktam rovátkákat húzni, a betét indításától, mikor teleengedem.

A másik fajta betét a Brita Classic és a Laica Classic. Régebben olvastam ezekről, elvileg a Maxtra/Bi-Flux rendszer annyiból jobb, hogy a szűrő alját víz lepi el szándékosan 1 cm magasságig azért, hogy ne pangjon el benne a baci, ugyanis tán ezüst fertőtlenítő van a szűrőben.

Annyit érdemes tudni biztonságügyileg, hogy a leszűrt vízben mivel nincs klór, ezért a bacik elkezdenek szaporodni benne idővel. Ezért célszerű hűtőben tárolni. De én pl nem bírom a hideg vizet, ezért csak sima szobahőmérsékleten tartom a kancsót. Így viszonylag hamar meg kell inni, mondjuk 6 órán belül. Ha hosszabb ideig állt a szűrt víz, érdemes lemosni az edényt. Ha pedig a szűrő is állt pár napot, akkor én át szoktam engedni 1 adag vízzel, amit kiöntök még.

Én elégedett vagyok vele, finom vizet gyárt!

(#10894) lorcsi


lorcsi
veterán

grillező serpenyőt szeretnék karácsonyi meglepinek
de nem vágom hogy:
-kerámia
- öntött vas

melyik a jobb ?
és miért?

(#10895) macilaci78 válasza lorcsi (#10894) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Öntött vas! Ha odaég, lehet dörzskoronggal is takarítani! :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10896) Lacielvtárs válasza macilaci78 (#10895) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C :C :C
ez milyen igaz már :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#10897) lorcsi válasza macilaci78 (#10895) üzenetére


lorcsi
veterán

köszi
egy másik topikban is pont ezt ajánlották
így nem is kérdés :D

(#10898) macilaci78 válasza lorcsi (#10897) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem fondue-höz van van öntött vas ibrikem, teljesen jó. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10899) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Electrolux, zanussi, gorenje? Ezen márkák közül melyiket ajánlanátok (Beco, Candy-t kizárnám..)?
Nagyiéknak szeretném az otthon melege programmal és ki kell választanom most..

[ Szerkesztve ]

(#10900) Acef válasza gorje (#10899) üzenetére


Acef
addikt

Electrolux és Gorenje, de ne NoFrost-ot.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.