Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10651) #25712384 válasza Agostino (#10647) üzenetére


#25712384
törölt tag

5 év garanciával innen rendeltem egyet. Egy fórumtárs javasolta, utánaolvasást követően megfelelő vételnek tűnt, egyelőre pozitív a tapasztalat.
Teszi a dolgát és érezhetően szárazabb a levegő, mint a használat előtt.

Hétfőn érkezett, akkor úgy 3 órát ment, a kijelzője szerint 77%-ról indult kb. 57%-ra ment le, másnap reggel újra 77%-on volt, egy szellőztetést követően 65%-ra esett, majd 12 órás menet után 52% volt a páratartalom és ma reggel indításkor már 67%-ot jelzett (szellőztetés előtt), most 49-nél jár.
Amit olvastam a használatról: Első 1-2 hétben többet kell járatni, hogy beálljon a páratartalom. Ezt követően kevesebb ideig is elég működtetni a hatás fenntartásának érdekében. Párás esetekben (teregetés, főzés, fürdés után) érdemes bekapcsolni, hogy a begyűjtse a keletkező párát.

Van egy alapzaja, de nem vészes, illetve néha hallani, ahogy csordogál a víz a tartályba. A párátlanítást követően, szobahőmérsékletű levegőt fúj ki magából.

Nálunk a fő probléma a penészesedés volt, ez alatt a pár nap alatt érezhetően eltűnt a dohos szag. Ha folyamatos használat mellett nem virágzik ki a penész, akkor végre lesz értelme festőt keresni! :)

Egy általános jellegű kérdés a többiektől: Mekkora az ideális páratartalom a lakásban? A gép elvileg 35%-ig tudja lehúzni, de nekem ez az 50% körüli érték is már erősen érezhető. Van erre vonatkozóan meghatározás, hogy mekkora érték alatt nem tud kicsapódni már a fal födém csatlakozásnál? Vagy ez a felület és a belső hőmérsékleti viszonyoktól függ? Ergó minél alacsonyabb a páratartalom, annál kisebb az esély, hogy jön a penész?! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10652) Dluinet válasza #25712384 (#10651) üzenetére


Dluinet
nagyúr

40-60 között az ideális

20-70 között jó

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10653) PainKiller13 válasza #25712384 (#10651) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ha túl alacsony a páratartalom az sem jó, kell a természetes nedvesség mindennek.

Fűtés is sokat befolyásol a páratartalomban, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#10654) #25712384 válasza PainKiller13 (#10653) üzenetére


#25712384
törölt tag

Ha túl alacsony lesz, teszünk a radiátorra párásítót! :DD Köszönöm, igyekszem figyelni rá, hogy túlzásba se essünk. :)
Úgy gondolom a falak (tégla) képesek megkötni valamennyi párát. Most az az elképzelés, hogy jól kiszáradnak majd és ezt követően már csak a keletkező párát kell összegyűjteni napi 2 x 1-2 órás ütemekben.

(#10652) Dluinet - Köszönöm!

(#10655) Retro DJ válasza #25712384 (#10651) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Egyet nem írtál, hány liter párást szedett össze naponta?

Retro

(#10656) #25712384 válasza Retro DJ (#10655) üzenetére


#25712384
törölt tag

Az első nap (3 óra alatt) ~0,5 litert. Tegnap 12h alatt ~2 liter körül, ma két liter alatt van jóval, de délután kikapcsoltam (15 óra körül). ~20m^2 szobáról van szó.

(#10657) pippo76 válasza #25712384 (#10656) üzenetére


pippo76
tag

Ez segít a számításban.
http://apps.biosolar.hu/humidity/

(#10658) Real93


Real93
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnénk venni egy új fagyasztószekrényt, mert a régi elég sokat fogyaszt. 3-4 fiókos kéne, és ami még fontos, hogy no frost-os legyen. Szerintetek milyet lenne érdemes venni?

Pár hete már keresgéltem, de csak kettőt találtam. Az egyik a LIEBHERR GN 1066, a másikat most nem találom, talán Electrolux volt, 80-90k-s áron.

(#10659) Agostino válasza #25712384 (#10651) üzenetére


Agostino
addikt

én is pont ma vettem meg! : )) pár órája megy, kiöntöttem belőle vagy egy liter vizet. bekapcsoláskor 71% párát mutatott ami szerintem erős. most nyomul egy ideje, 60% körül járunk. én 45%-ra mondtam neki, hogy stop, addig tolja csak. szerintem hagyom éjszakára is. a háló külön van szóval nem fog zavarni.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#10660) Integra


Integra
titán

kéne egy wok gázégő, 3.5 kw-os, nagy, ázsiai kajákhoz, amit a gázpalackra időnként rátudok kötni, mivel csak indukciós van beépítve... merre keressek ilyet? van ötletetek?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10661) Acef válasza Integra (#10660) üzenetére


Acef
addikt

pl ilyenek? [link]

(#10662) Integra válasza Acef (#10661) üzenetére


Integra
titán

nem, nem süllyesztett, meg indukciós, hanem hagyományos gázégős, különálló wok főzőt keresek. van nagy pb palackom, azt rákötöm és öntöttvas wokban sütök rajta gázlánggal :)
ázsiai kaját nem készítűnk indukciós bohóckodásban, alkalmatlan rá, nem lesz olyan az étel amilyennek lennie kell. tehát fogom, felteszem a pultra és amikor befejeztem, elpakolom az egészet. ilyet keresek :)
valami ilyesmi wok tűzhelyre, de nem iparira, hanem otthonira :DDD és fontos, hogy pb gázzal működhessen.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10663) szőröscica


szőröscica
addikt

Hello!

Egy 64 m2-es lakásom van, tetőteres, tehát a földszint is 32 m2, illetve az emelet is.
Újépítésű, tökéletesen szigetelve, háromrétegű nyílászárókkal. A probléma ebből adódik: rettentően párásodik, nem győzök annyit szellőztetni, hogy ne folyjon a víz az ablakokon.

Páramentesítőt szeretnék venni. Az lenne a kérdésem, hogy elég-e egy nagyteljesítményű, amit mondjuk 80 m2-ig ajánlanak, és azt elhelyezem a földszinten, vagy pedig két gyengébbet vegyek? Van ilyen jellegű tapasztalatotok esetleg?

(#10664) Dluinet válasza szőröscica (#10663) üzenetére


Dluinet
nagyúr

vizes helységek közelében helyezd el (fürdőszoba)

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10665) szőröscica válasza Dluinet (#10664) üzenetére


szőröscica
addikt

Alapvetően nem a fürdőtől párásodik, hanem attól, hogy fél éves sincs és szárad az egész.

(#10666) Dluinet válasza szőröscica (#10665) üzenetére


Dluinet
nagyúr

naponta 3×5 perc (közöttük minimum 1 óra szünettel) erős kereszthuzat a nap melegebb részében, a gép a lakás aktuálisan legnedvesebb részén menjen, ha van gipszkartonos helyek, akkor ott, mert a gipszkarton nagyon sok vizet (párát) tud pufferelni

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10667) philoxenia válasza Integra (#10662) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10668) Integra válasza philoxenia (#10667) üzenetére


Integra
titán

nem jó a beépített :)
ozti-ből találtam egyet, noha ez nem wok, de jó a wok is rá és 4kw elég otthonra. kicsit borsos ennek is az ára, igaz, ez gastro készülék.

viszont gugliztam gázsámolyt is, még akár egy ilyen is jó lehet

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10669) sinick válasza Agostino (#10659) üzenetére


sinick
senior tag

Ha alapból 75-80%-os páratartalmad van, akkor a páramentesítő használata félmegoldás, 3-4 óránkénti periódusban 50-80% között hullámzó páratartalmad lesz. Jobb, mint a semmi, de szélmalomharc és zabálja a villanyt.

Ha csak azért van párád, mert tipikusan újépítésű a lakásod az arra jellemző betegségekkel, akkor jobb lenne egy szellőztetőrendszer, ami - átlag lakás esetén - kb. négyszer annyiba kerül, de üzemeltetése kb. tizede, csendesebb, van levegőmozgás, meg nem kell vele foglalkozni, üríteni, kerülgetni, stb. Szerintem jobb!

(Mondom ezt úgy, hogy 2 évvel ezelőttig 5 évet laktam újépítésű lakásban. Én annak idején páramentesítőt vettem, állati módon szellőztettem, picit túlfűtöttem, stb., így hol volt pára meg penész, hol meg nem. Szomszédom szellőztetőrendszer csináltatott és nem kellett ilyenekkel foglalkoznia... nekem is azt kellett volna.)

(#10670) Agostino válasza sinick (#10669) üzenetére


Agostino
addikt

belegondolva igen... félek, hogy félmegoldás lesz, viszont annyi volt a pára, hogy már az ablaktáblák alatti parketta kezdte látni a kárát. a második is nyert, újépítésű a lakás. meglátjuk azért mi lesz a helyzet, azért bízok benne, hogy ez a megemelkedett páratartalom idővel beáll, mert tavaly nem volt ilyen gondunk. ezért nem állt össze a kép, hogy mi az egész. elköltöztek volna alólunk vagy mellőlünk és ezért tolódott-e el...? a szellőztetőrendszert elképzelni sem tudom hogyan hozható össze. max ha az üvegtáblákba lyukakat vágnak stb... :(

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#10671) philoxenia válasza Integra (#10668) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gázzsámoly nem igazán jó bentre. :( [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10672) Morris


Morris
veterán

Páramentesítőből a 20k-s kategóriát nem is érdemes nézegetni?
Nálunk csak érződik, hogy nedves a levegő. Az ablakokon nincs (még) víz. Ahhoz még "meleg van" odakint. Tavaly volt. Sztem idén is lesz. Csak idő kérdése és penész is lesz. Gyakran szellőztetünk, de érzem, hogy kevés. Annyit kellene, hogy simán kihűlne a lakás. Műanyag ablakaink vannak. A konyhaiban nem lezárható légbevezető is van. Mit javasoltok?

(#10673) Mercutio_ válasza Morris (#10672) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak pénzkidobás.
Klímás topicban - és talán már itt is - kivesézték, az 50-60k-s páramentesítő kategória a megoldás, illetve néha Lidl (Aldi?) árul azzal azonos teljesítményűt 40k-ért 3 év garival azt érdemes megvenni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10674) Retro DJ válasza #25712384 (#10656) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Nyilván elhiszed, hogy nem versengeni akarok, vagy éppen kinek a hosszabbat játszani. Amikor megvettem a páramentesítőt napi 6 liter volt általában, aztán kb 4 hét alatt ez lecsökkent.

Most tavasszal és ősszel (ilyen időben) kell használnom a gépet, néha most is előfordul a 6 liter, de mióta "aktív" szellőztetést használok, sokkal kevésbé kell használni.

Retro

(#10675) Morris válasza Retro DJ (#10674) üzenetére


Morris
veterán

Az a baj, hogy kis légtér esetén a benn lévő levegő hamar telítődik. Ergo gyakrabban kellene szellőztetni, ami a lakás kihűtését fogja eredményezni.
Nálunk is ez a helyzet. 42m2. 1+ fél szoba.
Mosni kell, mosogatógéppel mosogatunk, de muszáj kinyitni az ajtaját mert beposhad.
Szóval sok a pára.

***

Mercutio: Köszi, megnézem akkor a klímás topikot.

(#10676) sinick válasza Agostino (#10670) üzenetére


sinick
senior tag

Nekem is azt mondták, hogy újépítésű, majd három év alatt kiszárad... száradt a francokat. Műanyag ablak, műanyag falfestékek meg vakolatok, be van dunctolva az egész épület, így bent magas a páratartalom. Aztán spórolás jegyében a tégla, beton felületek, határok (lábazati zsalukő, betongerendák, áthidalók, párkányok, hajlatok stb) nincsennek tisztességesen szigetelve, azokon a pontokon hőhíd alakul ki, azokon a pontokon harmatpont alatti "hideg" van, ami ideális állapot a penészesedésnek.

A parketta gondolom laminált parketta. Az is szereti magába szívni a nedvességet. Vannak párásabb és kevésbé párásabb időszakok, nem minden évben egyforma.

A szellőztető rendszert nem a tokba hanem az ablakkeretbe építik és alig látható. Szívás akkor van vele, ha az ablakkeret oldala szorosan van a oszlopfalhoz, így nem lehet tőle teljesen kinyitni az ablakot.

[ Szerkesztve ]

(#10677) #25712384 válasza Agostino (#10670) üzenetére


#25712384
törölt tag

Nálam is megfordult az ötlet, hogy a kamra kis ablakán az üveget kicserélem plexire, amibe vágok egy lyukat és megy elé a szellőztető ventilátor. Sok ötlet volt, hogy páraérzékelővel összekapcsolni és akkor indul, ha adott érték fölé megy a pára stb.
Csak a szoba meg a kamra a lakás két egymástól legtávolabbi pontja, becsövezni a szakaszt elég ormótlan, kéménybe bekötni nem lehet a szellőztetést... aztán gondoltam majd az ajtók aljára szellőző rácsot építünk be és egy erősebb ventilátor kihúzza a szobából a levegőt (persze az ablakra egy légbevezető került volna, hogy valahonnan pótolva legyen a levegő), de aztán mielőtt a teljesítmény és a méretek kérdéséig eljutottam volna, felmerült a legfőbb probléma. A szellőztető a téli fűtött szobából húzta volna ki a meleg levegőt és a helyébe az ablak tetején ömlött volna be a hideg levegő..., úgy éreztem szélmalomharc lenne az egész.

Új építésű házaknál a hőcserélő szellőztető rendszer egy szimpatikus megoldás, a házzal együtt tervezett rendszerekről olvastam már (sajnos saját tapasztalatom még nincs), de biztosan vannak utólag beépíthető, hőcserélő szellőztetésre alkalmas berendezések is, nálunk ez sem játszik, mert a külső homlokzatot nem szabad megbontani :((

(#10674) Retro DJ
Biztosan több tényezőtől függ kinél mennyi vizet nyer ki a gép. Engem igazából nem a víz mennyisége, hanem a levegő érezhető szárassága és a reggelente jelentkező egyre kisebb kezdeti páratartalmi értékek győztek meg.

[ Szerkesztve ]

(#10678) sinick válasza #25712384 (#10677) üzenetére


sinick
senior tag

Megfelelő méretezés mellett, ha meleg levegőt húzol ki és hideg levegőt húzol be, az nem okoz olyan nagy hőveszteséget. Mikor télen 15 percet kereszthuzatolok, akkor lehül a levegő, de a falak, bútorok, stb tárolják a meleget, így kb. ugyanúgy 15 perc alatt felmelegszik a levegő.

(#10679) csemberlen válasza Morris (#10675) üzenetére


csemberlen
őstag

Nálunk a mosogatógépből egy gramm pára nem jön ki.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10680) Morris válasza csemberlen (#10679) üzenetére


Morris
veterán

Nekünk sem, csak akkor ha az intenzív szárítás után közvetlenül kinyitom a gép ajtaját.
Ámde. Szoktunk műanyag dobozokat meg hasonlókat is mosogatni benne. Azok a szárítás alkalmával sem lesznek szárazak. Megreked rajtuk a víz, mivel más a hőfelvevő képességük mint a rendes edényeknek, tányéroknak. Ezért szoktuk pár órára rá kinyitni az ajtót, hogy száradjanak meg azok is.
Ha én azokat eltörölgetem egy ronggyal, ugyanott vagyok, mert egyszer annak is meg kellene száradnia!

(#10681) #25712384 válasza sinick (#10678) üzenetére


#25712384
törölt tag

A házon nincs hőszigetelés, a szellőztető rendszer pedig az ajtók szellőzőrácsán keresztüli megoldással szerintem jó eséllyel egész nap pörgött volna, állandó légmozgást fenntartva a szobában. Hőszig nélkül pedig a falak sajnos nem sokáig tárolják a meleget, a szoba 4 falából 2 utcával szomszédos.

Most jó megoldásnak tűnik ez a párátlanítógép, aztán majd az élet igazolja a dolgot. December elején kiderül mennyivel dobta meg a fogyasztást, tavaszig pedig kiderül megoldja-e a penész problémáját.

(#10682) Morris válasza #25712384 (#10681) üzenetére


Morris
veterán

Mekkora a alapterület?

(#10683) #25712384 válasza Morris (#10682) üzenetére


#25712384
törölt tag

A szoba 20 m^2-es.

(#10684) SG3rg0 válasza Retro DJ (#10674) üzenetére


SG3rg0
őstag

Szia!

Az "aktív" szellőztetés nálad mit takar?

(#10685) Morris


Morris
veterán

Akkor jön a fontos kérdés?

Melyiket és miért?

Midea MDF3 -10DEN3
Midea MDDG -10DEN3
Midea MDF3 -20DEN3

(#10686) SG3rg0 válasza Morris (#10685) üzenetére


SG3rg0
őstag

Midea MDDG-20DEN3 [link]
5év garancia
Az akció időtartama: 2014.10.31 - 2014.11.30

(#10687) Agostino válasza SG3rg0 (#10686) üzenetére


Agostino
addikt

tegyük hozzá gyárilag 2 év gari, ha beregeled, akkor jön még 3 hozzá.

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#10688) #25712384 válasza Agostino (#10687) üzenetére


#25712384
törölt tag

Ezzel kapcsolatban is volt már egy kisebb eszmefuttatás. midea.hu-n csak valami klímát lehet beregelni... Tény, hogy a csatolt garanciapapíron 60 hó van feltüntetve, Minker kft. pecsétjével. A feltételezés innen kezdődik, hogy ők viszonteladói Planning & Trading kft.-nek, akik a terméket az országba hozzák, szóval garanciás ügyben valószínűleg a sorrend az, hogy a felhasználó minker-nek elküldi, ők passzolják P&T-nek és talán ők már vizsgálják, hogy garanciális hiba történt-e?!

(#10689) Morris válasza SG3rg0 (#10686) üzenetére


Morris
veterán

Uh, basszus, ezt nem is láttam. Köszi!
Viszont nem biztos, hogy még ebben a hónapban meg lesz rá a kavics. :U

(#10690) SG3rg0 válasza Morris (#10689) üzenetére


SG3rg0
őstag

Hívd fel őket, hátha meg lehet velük azt beszélni, hogy most megrendeled de x hét után szállítsák.

(#10691) Retro DJ válasza SG3rg0 (#10684) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Azt, hogy egy venti éjjel-nappal próbálja mozgatni a levegőt a higroszabályozású légbevezetőkön keresztül.

Retro

(#10692) Retro DJ válasza Morris (#10685) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Midea MDF3 -10DEN3

Ő az én barátom, most is itt zümmög :)

Retro

(#10693) Land


Land
veterán

20.000 Ft-ig melyik ütvefúró ajánlott?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#10694) csemberlen válasza Land (#10693) üzenetére


csemberlen
őstag

otthoni használat?, tégla/beton stb. ??

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10695) Land válasza csemberlen (#10694) üzenetére


Land
veterán

Otthoni. Vas és fa.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#10696) csemberlen válasza Land (#10695) üzenetére


csemberlen
őstag

vas+fához minek ütvefúró?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10697) Land válasza csemberlen (#10696) üzenetére


Land
veterán

Ahhoz szeretnék használni.:)

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#10698) nesa válasza Land (#10697) üzenetére


nesa
veterán

Ez jopofa :DD

(#10699) Morris válasza Retro DJ (#10692) üzenetére


Morris
veterán

Köszi. ;)

(#10700) Morris


Morris
veterán

Egyébiránt ha mondjuk beszerzem ezt a masinkát, hol a legcélszerűbb elhelyezni?
Itt egy vázlat, hátha van ötlete valakinek.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.