Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) gorje válasza Acef (#10900) üzenetére


gorje
senior tag

Köszi

(#10902) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

Még új vagyok mosogatógép témában,csak nemrégen szereztünk be egyet... :)

Műanyag kajásdobozokat, ill. teflon serpenyőt bele lehet rakni? Akár kímélő programon?

(#10903) Retro DJ válasza Stehe (#10902) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Az okosok azt mondják, hogy a teflon nem szereti az agresszív mosószereket. Műanyag edényeket minden további nélkül. Érdemes arra figyelni, hogy a műanyag dolgok a könnyű súlyuk miatt mozoghatnak, illetve a szárítás nem lesz hatékony.

Nem kell semmilyen kímélőprogram ezeknek.

Retro

(#10904) Morris válasza Stehe (#10902) üzenetére


Morris
veterán

Mi rendszeresen belerakjuk a teflont. Eddig még bírja. :)

(#10905) DeFranco válasza Stehe (#10902) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Műanyag mehet, teflonnál a nyelet tartó csavar be tud rozsdállni ami beterítheti a többi evőeszközt, ezt figyelni kell, amúgy mehet.

(#10906) Retro DJ válasza Morris (#10904) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Nem arról volt szó, hogy nem tisztítja vagy tönkre megy, hanem szerintük rákkeltő anyagot von ki a teflonból. :(

Retro

(#10907) PainKiller13


PainKiller13
őstag

A teflon alapból rákkeltő, sajnos ezt elfelejtette reklámozni a tefál anno, egyébként a kutya sem vette volna.

Persze ennek köszönhetően szinte minden ember szervezetébe bekerült, nekünk is volt itthon 2 teflon serpenyő, 1-2 éve kivágtam a szemétbe, persze akkor már teflon sehol sem volt rajta... (Tefal egyébként)

(#10908) DeFranco válasza PainKiller13 (#10907) üzenetére


DeFranco
nagyúr

És erről van amúgy valami hitelt érdemlő bizonyíték is vagy csak valaki valamikor bemondta az internetbe?

(#10909) PainKiller13 válasza DeFranco (#10908) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nem vagyok biokémikus, de az hogy ma már mindenki rákban hal meg, talán ez is egy picit hozzájárul.

Minek kockáztassak mikor van több másféle is, ami nem rákkeltő, és ugyanúgy megfő benne az étel.

(#10910) DeFranco válasza PainKiller13 (#10909) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Azt tudtad, hogy az irodai forgószék is rákkeltő? Meg a wifi.

(#10911) Dluinet válasza Retro DJ (#10906) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a vízbűl veszi ki az oksziként?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10912) Rivaul válasza DeFranco (#10910) üzenetére


Rivaul
addikt

Ez is olyan mint a tej. Minden masodik evben valtozik az egeszseges vs nem egeszseges viszonya... Bar tejet amugy is csak a kiscicak isznak. A sor hala az egnek viszont mindig megbizhato :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10913) Mercutio_ válasza PainKiller13 (#10907) üzenetére


Mercutio_
félisten

Elvileg egybefüggő bevonat ami nagyon kemény, így apró darabok nem válnak le belőle.
Ha nem karcolgatod éles dolgokkal a teflon bevonat nem jön fel és ha igen akkor is csak több év után, nagyobb darabokban. Ha ez megtörténik, akkor evidens, hogy az eszköz nem tudja ellátni funkcióját, tehát mehet a hulladékudvarba, vagy lomtalanításkor a veszélyeshulladék kupacba.
Azt, hogy ti addig használtátok, amíg már nem volt rajta teflon bevonat nem kommnetálnám.

Arra mondjuk kíváncsi vagyok a kerámiabevonatos cuccokról 10 év múlva mi derül majd ki, mert ugye azt azzal reklámozzák, hogy ellentétben a rákkeltő teflonnal ez bezzeg....holott az olcsó kerámiabevonatos cuccok a teflonnál jóval gyorsabban tönkremehetnek.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10914) macilaci78 válasza DeFranco (#10910) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Meg a hideg sör! ;]

Nincs ma olyan élhető megoldás, ami garantálná a hosszú életet. Aki tudatosan egészségesen él, ugyanúgy elcsaphatja az autó, vagy szobanövény értelmi szintjére hülyülhet vénségére és forgatni-pelenkázni kellhet. És van ellenpélda is, például a 85+ éves láncdohányos alkoholisták.

Illetve ha a teflon rákkeltő, akkor inkább a mosogatógépen keresztül távozzon a csatornába, mint a szervezetemen keresztül. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10915) PainKiller13 válasza Mercutio_ (#10913) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ezzel teljesen egyetértek, a kerámiabevonat sem hiszem hogy egészséges lenne, illetve az olcsó az hamar lepattogzik(tesóm 1 éveséről már levan), én nemrég vettem őket(serpenyőt), szóval nem tudok véletményt alkotni, de most vettem anyámnak edénykészletet, amin elég sokat agyaltam, és végül Tefal ClassyChef 10 lett. Reméljük tartós lesz. Illetve ettől nagy valószínűséggel nem fognak rákot kapni :DD

(#10916) Mercutio_ válasza PainKiller13 (#10915) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha szerinted se egészséges a kerámia bevonat, akkor mi alapján állítod, hogy nem kapnak tőle rákot idővel az emberek? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10917) PainKiller13 válasza Mercutio_ (#10916) üzenetére


PainKiller13
őstag

Megenni egyik sem az lehet az, viszont szerintem minden más téren hasznosabb mint a teflon.

Ha vetted volna a fáradtságot akkor látnád hogy én sem kerámia edénykészletet vettem, hanem saválló acélt, amiből biztos nem fognak rákkeltő gázok távozni 300 fok felett, sőt remélhetőleg semmi nem fog távozni az anyagból :D

(#10918) DeFranco válasza PainKiller13 (#10917) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A saválló acélra rászenesedett hús/egyéb viszont rákkeltő lesz, mert hogy teflon nélkül meg nem sütsz meg rajta egy húst/halat roston vagy egy tükörtojást vagy egy akármit odaégetés nélkül az tuti.

Ésszel kell mindent használni.

Amúgy frankó készlet, gondolkodok én is valami ilyen sütőbe tehető szetten.

(#10919) PainKiller13 válasza DeFranco (#10918) üzenetére


PainKiller13
őstag

Húst serpenyőben sütöm, nem edényben, abba főzni szokás.

Arra vettem a kerámiát, eddig bírja a sarat, majd idővel kiderül.

Tescoban vettem ilyen "50%"-os akcióban, ami persze nem az, de így olcsóbb volt, ezen kívül minden a normál árán maradt, csak fölé írták a kétszeres árat áthúzva :DDD

Illetve tesco garanciával is maximálisan elégedett vagyok, visszaviszem visszaadják a pénzt, rozsdásodástól tartok egy picit, de bízom a tefálban, ugye ezt lehet mosogatógépben is mosni, meg a másik fő szempont a sütő volt.

[ Szerkesztve ]

(#10920) DeFranco válasza PainKiller13 (#10919) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ha vetted volna a fáradtságot akkor látnád hogy én sem kerámia edénykészletet vettem, hanem saválló acélt

Akkor viszont ez nem állja meg a helyét :)

(#10921) PainKiller13 válasza DeFranco (#10920) üzenetére


PainKiller13
őstag

Megvettem a tefált, meg előtte vettem két kerámia serpenyőt pár hónapja, csak hogy teljes legyen a kép, lehet félreérthető voltam :)

(#10922) #81562624


#81562624
törölt tag

Üdv!
Milyen gofrisütőt tudnátok ajánlani max. 10 ezer Ft értékben?

(#10923) Alex91


Alex91
félisten

Errol a hutorol mi a velemeny? Liebherr CUP 3021

Alulfagyasztos hutot keresek, ami 54-56 cm szeles, sima huto resze legalabb 200l-es legyen (ha nagyobb nem baj).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10924) Rivaul válasza Alex91 (#10923) üzenetére


Rivaul
addikt

Nekem nagyon hasonló van csak picit drágább. Maga a gép az jól megy és fogyaszt de összeszerelési minősége nem egy ájulda. 2 éves és a körbefutó gumizáró le van szakadva. Megvételkor nagyobb ívbe döntöték mint kellett volna így 3 nap után beadta a kulcsot, ez csere készülék már.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10925) Acef válasza Rivaul (#10924) üzenetére


Acef
addikt

Hatalmas, elismert márka, de az itthon forgalmazott "olcsóbb" gépei ahogy írtad :U Nem ezt várnánk.

(#10926) Rivaul válasza Acef (#10925) üzenetére


Rivaul
addikt

Ahogy mondod. Márkához méltatlan hibák fordulhatnak elő. Kategóriáján belűl valóban az olcsóbbak közé tartoznak az itthon kapható modellek de azért magán a hűtőkön belűl nem ilyesmit várna az ember 180k-ért. Ettől függetlenül nagyon elégedettek vagyunk vele, csak az ember képes jobban csalódni apróságokon is ha magasak az elvárásai akarva, akaratlanul is. :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10927) Alex91


Alex91
félisten

Meg Indesitben lattam szelessegben megfelelot.

Valami jo minosegu kellene, ami hiba nelkul elmegy legalabb 10 evig.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10928) csemberlen válasza Rivaul (#10924) üzenetére


csemberlen
őstag

Nagyobb ívben döntötték ez mit jelent?
Fektetve szállították, és azonnal be lett dugva a konnektorba?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10929) zoltan6 válasza Acef (#10925) üzenetére


zoltan6
őstag

az nem kifejezés, hogy hatalmas,főleg munkagépekbe :DD

:))

(#10930) Rivaul válasza csemberlen (#10928) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha jól emlékszem akkor cirka 30 fok körül lett megdöntve. Én márcsak ezt láttam mikor befele hozták. Azt hogy maga a szállítás hogy zajlott az passz. Utána 3-4 órát hagytuk pihenni és aztán lett beüzemelve. Másnap este egyszercsak trópusi környezetbe kerültek a gépsonkák és többé le se hült a hangulat :N

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10931) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

Mosógépvásárlásban kérném a segítségeteket! :)

85x60x45 cm helyünk van, ide keresnénk gépet. A kritériumok a következőek lennének:

- Megbízható, lehetőleg vibrációmentes gép. A konyhaszekrénybe lesz berakva, így nem lenne jó ha centrifugázás közben szétverné a konyhabútort
- Legyen benne gyors program (~30-50 perces)
- Időzített indítás
- Csipogjon, ha lejárt :)
- Ill. opcionális lenne a maradékidő kijelző, de ha ez már egy árkategóriával feljebb van nem fontos

Ár: Minél kevesebb, de azért ne menjen a megbízhatóság rovására. Max. 70-80-90-et szánnék rá...

Az alábbiakat kinéztem, szimpatikusak (tudásban és árban is), de nem tudom másnak van-e róluk véleménye, ill. jobb javaslata:

Samsung WF-60F4E0N0W / PL (lengyel felület?)
Whirlpool AWO/C 6304

(#10932) Stehe válasza Stehe (#10931) üzenetére


Stehe
aktív tag

Ill. közben találtam az alábbi gépet, elég jó ajánlatnak tűnik (bár nem tudom mi lehet a különbség az előző Samsunghoz képest):

Samsung WF60F4E0N2W

(#10933) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#10883) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Közbe pár nap emailezéssel most nyögték ki az árát: "A keresett alkatrész Br. vételára: 8020,-Ft,". Azt hittem mondanak rá vagy 20 ezret...:)

(#10934) Rivaul válasza zoltan6 (#10929) üzenetére


Rivaul
addikt

Ezek a hűtősök már csak ilyen nagyravágyók. Eredetileg zanussi is repülőket akart gyártani. Azzal indokolta hogy sokkal jobban hangzott volna hogy "lezuhant egy zanussi, mint az hogy leeresztett egy zanussi" :))

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10935) szaboger


szaboger
tag

Sziasztok ! Gyors segítséget szeretnék kérni mosógép ügyben 80 E ft ig mik ajánlottak, ha lehet garikiterjesztéssel legyen legalább 3-5 év garancia rá. Ezeket nétem eddig Whirlpool AWE 4519 WHIRLPOOL AWE 50210 Electrolux EWT1262TDW, felültöltőset szeretnék tudjon 1000 centrifugát 5-6 kg-t a többi most nem számít. Vagy ezek helyett mik az ajánlottak ha 10-20 E ft -al meg tudnám toldani a keretet? Köszönettel Joker

(#10936) Acef válasza szaboger (#10935) üzenetére


Acef
addikt

Jó a 1262, de HU verzióban nem hiszem, hogy 80e Ft.

(#10937) Retro DJ válasza Rivaul (#10930) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Ha nem az oldalan volt tarolva/szallitva akkor nem a megdontes volt a baja!

Retro

(#10938) szaboger válasza Acef (#10936) üzenetére


szaboger
tag

de 2 év garanciát ír a mall.hu és lehet garikiterjesztést is kérni, igy sem jó?

(#10939) Acef válasza szaboger (#10938) üzenetére


Acef
addikt

A mosógép jó.

A Magyar forgalmazó 1év gart vállal az Electrolux mosógépekre (nem 2-t)

Nem ismerem a mall.hu-t.
Boltban 80-ért nem kapni 1200-es Elluxot.
A mall.hu-nál miért ennyire olcsó?

(#10940) DonMenyet válasza Acef (#10939) üzenetére


DonMenyet
tag

Mert nem itthoni termékeket forgalmaznak. Ha jól tudom egy cseh cégről van szó.

(#10941) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok, szerintetek a kettő között mi a különbség?:

- Electrolux EN3601MOX link
- Electrolux EN3601JOX link

(#10942) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok.

Tavaly tesóm vett egy Teka DBB60 Inox szagelszívót, ami most lett beüzemelve, viszont nincs kéménye, ezért kellene bele szénszűrő. A hivatalos honlapon D4C-t írnak hogy ez való bele, viszont sehol sem találtam ilyet.

Ebben tud valaki segíteni? Elképzelhető, hogy helyette kitaláltak valami univerzálisat ami mindhez jó és ezért nincs már az?

(#10943) Acef válasza B-L-A-C-K (#10941) üzenetére


Acef
addikt

B-L-A-C-K
A+, A++
(Szerintem ne vegyél Frost free-t)

PainKiller13
Tudtommal nincs alternatíva.
Beszerzés: teka.hu, vagy garpapiron a szerviz telszáma

[ Szerkesztve ]

(#10944) PainKiller13 válasza Acef (#10943) üzenetére


PainKiller13
őstag

Írtam vagy 10 helyre, egyedül az euronics válaszolt hogy nincs nekik. A szervízt megpróbálom ma felhívni.

(#10945) B-L-A-C-K válasza Acef (#10943) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Éves energiafogyasztás:

Electrolux EN3601MOX 242 kWh
Electrolux EN3601JOX 242 kWh

Szóval mind2 egyforma...

(#10946) Acef válasza B-L-A-C-K (#10945) üzenetére


Acef
addikt

Amennyiben az egyik Frost free, akkor lehet azonos fogyasztás A+ / A++ ellenére is.

JOX-ban NoFrost a fagyasztó.
(Szerintem ne vegyél Frost free-t, tehát inkább a MOX!)

[ Szerkesztve ]

(#10947) B-L-A-C-K válasza Acef (#10946) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Köszi az infót. Apámék akartak új hűtőt amúgy, mi egy éve vettünk egy Electrolux EN3600AOX-ot, amit nagyon szeretünk ezért gondoltam az utódját megrendelem nekik, teganp este meg is rendeltem MOX-ot, csak utána láttam van JOX is, de nem láttam a különbséget, de akkor pont a jobbikat rendeltem...

Amúgy azt se tudom mit jelent ez Frost free, leírnád nagyjából?

(#10948) Acef válasza B-L-A-C-K (#10947) üzenetére


Acef
addikt

- NoFrost, Total NoFrost = NoFrost hűtő és fagyasztótér.
- Frost free (csak AEG, ELECTOLUX, ZANUSSI) = Automata olvasztás a hűtőtérben, NoFrost a fagyasztóban.
Mindkettőnél: full jegesedésmentes, de több zaj, fogyasztás, hibalehetőség, magasabb ár.

- Normál automata olvasztású kombihűtő = automata olv. a hűtő, manuális a fagyasztó.
A hűtőt nem kell olvasztani, a fagyasztót kb. évente kell olvasztani. Cserébe: takarékosabb, halkabb, egyszerűbb, olcsóbb.

(#10949) B-L-A-C-K válasza Acef (#10948) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:R

(#10950) Stehe válasza Stehe (#10931) üzenetére


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

Elöltöltős mosógép ügyben mit javasolnátok #10931 -es kommentre? Meliyk típus/márka ajánlott/nem ajánlott?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.