Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) Geller72 válasza Mercutio_ (#10447) üzenetére


Geller72
veterán

Nem, az adott a nyílászáróban, az állítható, azt annyira nem kell hekkelni. Valami más volt. Résszellőzőt mi is forgalmaztunk, de többnyire utólagosan vagy a konyhaajtóra (ha zárt volt és nem volt páraelszívó) vagy a fürdőszobaajtóra lehetett - és gázos készüléknél kötelező is volt - beszerelni. Ha talizom vele, megkérdezem, mit csinált. ;).

(#10452) Morris válasza Geller72 (#10451) üzenetére


Morris
veterán

Az megint más. Az a légbevezető. mint pl az Aereco.

A részszellőző az az ablak egyik funkciója. Nem tudom utólag meg lehet e oldani.

(#10453) Retro DJ válasza DNReNTi (#10440) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Ennek az elődjét használom, nekem egy nap alatt kb, 6 litert szedett össze kezdetben. Azóta kényszerszellőztetés van, de tavasszal, ősszel illetve, ha teregetünk a szobában mindig megy. Azóta nincs penész.

Viszont cserébe hangos, alacsony fokozaton is. Nem vagyok rossz alvó, de egy szobával távolabb is néha zavar a hangja.

Retro

(#10454) Retro DJ válasza Retro DJ (#10453) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Még egy kiegészítés, ez az egy gép kevés lesz egy komplett lakásra!

Retro

(#10455) DNReNTi válasza Retro DJ (#10454) üzenetére


DNReNTi
őstag

Köszi az infot!
Az, hogy hangos nem gond. Nappal senkit nem zavar, estére pedig átvisszük majd a fürdőbe, így le lesz fedve a lakás is. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#10456) talpas válasza Morris (#10452) üzenetére


talpas
aktív tag

A zárszerkezet az ami ezt lehetővé teszi. Nálam a szomszéd kutyák mindig figyelik és akkor kezdenek ugatni, ki érti ezt.
Pár hete írta itt valaki, fürdőszoba festés után totál pára, elszívó ellenére. Dicsértem itt magamban, nálam nincs sokáig, hamar elviszi a ventilátor. Tegnap vízfolt jelent meg a mennyezeten, rögtön leesett, Pár hete lamellás zárót tettem a padláson a cső végére, fél óra is eltelt, mire érezhetően csökkent a pára. Kb. 80cm hossz Na120-as cső, szigetelve. Padlásra fel, alig bírtam kihúzni a lamellást, még jó, hogy a szerelős szappannal raktam össze. Halványodik a folt, elindult venti nélkül is a természetes huzat, visszaáll az előző állapot.Elég volt 3 nagyobb mosás, teregetés a fürdőben és csorgott a víz visszafelé. Nekem a párára azt mondta 1szerelő, két lyuk ellenkező sarkokban a meny-re, elég a légcseréhez. Na de ezen az éghajlaton hideg is van mondtam, így lett páraérzékelős, amiben 2év múlva megpusztult az érzékelő, azóta mi indítjuk és állítjuk le.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#10457) sanzi89


sanzi89
addikt

Van egy Bosch SGS43F52EU mosogatógépünk, ami 3 éves, és összesen 150 adag lett vele mosogatva, szóval elég kíméletes volt az eddigi élete. 2 év garancia volt rá, és mostanában olyat csinál, hogy kb a program közepén megáll, és onnan mintha végtelen ciklusba kerülne nem csinál kb semmit, de nem is kapcsol ki. Az edényeket elmossa, feloldódik a tabletta, de az edények egy része még tisztítószeres, tehát olyan, mintha az öblítés maradna ki. Neten olvasgatva senkinek nincs problémája ezzel a típussal, így remélem van ötletetek, hogy esetleg mi az amit én is le tudnék ellenőrizni otthoni körülmények között. Szerelőt csak ezután hívnánk, de tekintve, hogy pár éve hogy jártunk egy Whirpool mosógéppel lehet jobb, ha most kúrom ki az egészet az ablakon.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#10458) Geller72 válasza sanzi89 (#10457) üzenetére


Geller72
veterán

Ne a vörpúlból indulj ki. Ha ez is az lenne, akkor azt mondanám, gondolkodás nélkül baszd ki, de ennél azért érdemes szervizt alkalmazni.

(#10459) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Van egy Whirlpool AWT 2284 - 800 mosógép sajnos nincsen meg a használati utasítása.Valahonnan lelehetne tölteni,hogy kinyomtassam?Vagy valakinek van ilyen mosógépje és lenne szíves lefotózni és elküldeni :R

[ Szerkesztve ]

(#10460) Geller72 válasza qwertly (#10459) üzenetére


Geller72
veterán

Tessék. ;).

Aztán ha ez nem elég, akkor ezt olvasd el, innen le lehet tölteni a gyári manuált.

"Minden termékünk egy 12-számjegyű referenciaszámmal (verziószám) rendelkezik, mely a készülék nyomtatott adattábláján a SERVICE feliratnál, a készülék belsejében, vagy hátoldalán található meg.

Ez a kód segít nekünk abban, hogy egyértelműen azonosítsuk az Ön készülékét, és az Önnek megfelelő dokumentumot bocsássuk rendelkezésére."

[ Szerkesztve ]

(#10461) Dluinet válasza qwertly (#10459) üzenetére


Dluinet
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10462) laszlo168 válasza sanzi89 (#10457) üzenetére


laszlo168
senior tag

Nekem egy Whirpool mosogató gépem van ami 8 éves, tökéletesen mossa az edényeket, szinte naponta megy. Sajnos a mai Bosch gépek már nem a régiek, ismerősöm is kidobta már rég, pedig később vette mint én a Whirpoolt.

(#10463) qwertly válasza Geller72 (#10460) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszi szépen a linket ezt én megtaláltam csak az a gondom vele,hogy nekem így nézki ezen a doksin meg csak egy kapcsoló gomb van a jobboldalon.De a hozzászállásolod második része az jó lesz,mert megfogom nézni a szerviz számát és az alapján talán meglesz a használati utasítás.

(#10464) Dluinet válasza qwertly (#10463) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az a centrifuga max fordulatszámát határozza meg

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10465) Geller72 válasza qwertly (#10463) üzenetére


Geller72
veterán

Aham. Csak azt felejtettem el, hogy az innen szócska mögé beszúrjam a linket. Úgy mint itt.. ;]

(#10466) nesa válasza sanzi89 (#10457) üzenetére


nesa
veterán

Nekem is ilyen van 9 eve napi 1x minimum megy, de van hogy 2x is.

(#10467) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Skacok a mosogatógép azon részeit amik nem érintkeznek a vízzel (ajtó széle körben, zsanér, gumi tömítés) ki mivel takarítja?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10468) qwertly válasza Geller72 (#10465) üzenetére


qwertly
addikt

Köszönöm szépen :)

(#10469) DeFranco válasza Mercutio_ (#10467) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nagyon semleges tisztítószerrel. annak a guminak nagyon fontos hogy puha maradjon, erősebb vegyszerrel nem mennék rá. műanyagot amit találok, cif, mosogatószer.

(#10470) Geller72 válasza talpas (#10423) üzenetére


Geller72
veterán

Nos. Annyit nem árultál el, hogy KONKRÉTAN melyik típusról van szó, mert ugye a BY-ból van néhány, kezdve a 02-03-04-től a 08-ig azt hiszem. Amit mondjuk így hasra és ránézésre találtam neked, az kisker 1468 ft bruttó. És original Siemens. A cucc raktáron van, 2 nap és nálad van. A megadott oldalon típus szerint bárki bármit megtalálhat. Elrakhatjátok bookmarkba. ;) Üdv:
Geller

[ Szerkesztve ]

(#10471) Mercutio_ válasza DeFranco (#10469) üzenetére


Mercutio_
félisten

Melyik számít semlegesnek?

Nem tudom mennyire ide illő kérdés: Létezik olyan T-elosztó ami alig áll ki a konnektor síkjából? Lényegében csak az lenne a feladata, hogy 1-2 kis teljesítményű fogyasztót (ledsor, ilyesmi) bele lehessen dugni az alap "fő" konnektorba dugott fogyasztó mellett.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10472) DeFranco válasza Mercutio_ (#10471) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem merek semmit mondani, mert nem tudom mi az, ami a legkevésbé árt a guminak. én mosogatószerrel állnék neki. esetleg glicerinnel.

(#10473) McReay


McReay
aktív tag

Szeretnék venni a gázkazánhoz egy termosztátot, mert a mostani sajnos nem kapcsolja le, így van, amikor 26,5 fokot csinál a lakásban.

Maximum 7 ezer forintot tudok kiadni rá, mert albérletben vagyok és a tulaj ennyit szán rá! :(((

Ezt a típust néztem ki, nem tudom, hogy ez a márka mennyire megbízható: Computherm Q7

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#10474) Dluinet válasza McReay (#10473) üzenetére


Dluinet
nagyúr

tőkéletes

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10475) talpas válasza Geller72 (#10470) üzenetére


talpas
aktív tag

Ez van, ez alapján, mint írtam is Siemens HM 22220 BY Ez a készüléktípus, gépkönyv borítón. Amit küldtél én is megtaláltam, az nem sütő hőfok. Ezt találtam kód 188185 , keresés közben .De itt van amit én találtam 1 - 2 .Egyiknél sikerült a megrendelés ma már itt is volt, én meg a házban. Ládában értesítő, W._.F. Köszönöm, hogy utána néztél :R Elraktam.

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#10476) canniball válasza McReay (#10473) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekünk is Computherm van (egy ennél egyszerűbb darabb), 6-7 éve mióta fel lett szerelve gond nélkül teszi a dolgát. Egyetlen bánatom hogy elemes, de végülis ez sem olyan nagy katasztrófa, mivel kb. 5 évet elment egy pár elemmel.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10477) Retro DJ válasza McReay (#10473) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Ha nem fontos a programozas ugyanolyan pontos a Q3 is, az esetek tobbsegeben boven megteszi!

Retro

(#10478) Geller72 válasza Mercutio_ (#10471) üzenetére


Geller72
veterán

(#10479) Mercutio_ válasza Geller72 (#10478) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tyű, ez gyors volt :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10480) csemberlen válasza Mercutio_ (#10479) üzenetére


csemberlen
őstag

viszont nincs földelés :DD

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10481) Geller72 válasza csemberlen (#10480) üzenetére


Geller72
veterán

A két villa hátránya.. :U

(#10482) McReay


McReay
aktív tag

Köszönöm a válaszokat! :R

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#10483) Mercutio_ válasza csemberlen (#10480) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, az igazi az volna, ha a középső az lenne.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10484) canniball válasza Mercutio_ (#10483) üzenetére


canniball
nagyúr

Rakj oda egy hosszabbítót, az csak annyira lóg ki amennyire a dugvilla és minden aljzat földelt lesz.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10485) Mercutio_ válasza canniball (#10484) üzenetére


Mercutio_
félisten

Konyhapult feletti konnektor, ott se helye se esztétikuma a hosszabbítónak.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10486) csemberlen válasza Mercutio_ (#10485) üzenetére


csemberlen
őstag

pult alá a fára?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10487) canniball válasza Mercutio_ (#10485) üzenetére


canniball
nagyúr

Azt hittem szekrény mögött van; esetleg konnektorcsere?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10488) Mercutio_ válasza csemberlen (#10486) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azt a konyha bal oldalán megcsináltuk, nem is alá, hanem a munkapultba van süllyesztve egy dupla konnektor, arról megy a mikró és a vízforraló.

canniball: Elég sokat sz*ptam mire sikerült stabilan és esztétikusan rögzíteni a konnektort, nem szedném szét, inkább ezt az elosztós megoldást preferálom:R Majd megnézem conrad-ban van-e valami másik változat. Lényegében a rakásolható székekhez hasonló megoldásra gondolok, csak konnektorban, tehát mintha a mostani konnektor közepét kivenném és a másik vége egy dugvillában végződne, a külső peremén pedig alul-felül lenne egy a linkelthet hasonló síkban lévő csatlakozó földeletlen dugvilláknak.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10489) canniball válasza Mercutio_ (#10488) üzenetére


canniball
nagyúr

Én eddig csak olyat láttam amelyik vagy lapos volt de földeletlen, vagy földelt de bumszli. De talán neked sikerül másmilyet találni, jó keregetést! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10490) QG


QG
tag

Porzsák nélküli porszívót keresek, nem túl hangosat, 35ezer alatt.
Mit tudtok ajánlani? Visszaolvasva csak porzsákosat láttam.

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#10491) McReay válasza QG (#10490) üzenetére


McReay
aktív tag

Nekünk Clatronic BS1248 van itthon, teljesen meg vagyunk vele elégedve!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#10492) McReay válasza canniball (#10476) üzenetére


McReay
aktív tag

A termosztáttal kapcsolatban lenne még egy pár kérdésem:

A termék leírásában ezt a szöveget találtam:
...minden kapcsolási időponthoz más-más szabadon megválasztható hőfok (0,5 C-os lépésekben állítható)beállítására van lehetőség...

Ezek szerint csak 20 vagy 25 fokot lehet beállítani? :F
(nekem 22-23 fok kellene)

Hány tizedes pontosságú a termosztát?
(0,1 - 0,2 - 0,5)

Ha lemerül az elem és kicserélem benne akkor elfelejti a korábban beállított programokat?

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#10493) Dluinet válasza McReay (#10492) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nekem QR7-es van
0,1 pontosságú
ha szigorúra állítom, akkor 21°C lekapcsol és 20,8°C bekapcsol

(0,5 C-os lépésekben állítható) félfokokra lehet programozni, 20,5°C- 21°C-21,5°C-22°C

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10494) DonMenyet válasza McReay (#10492) üzenetére


DonMenyet
tag

0,5-t ir, nem 5-t, ha jol ertem.
A mienk elfelejti elemcsere utan az elozo programot, legalabbis most 18fokkal indult az elemcsere utan.

(#10495) canniball válasza McReay (#10492) üzenetére


canniball
nagyúr

"Ezek szerint csak 20 vagy 25 fokot lehet beállítani?"
A 0,5°C az nem 5°C. :DDD

"Ha lemerül az elem és kicserélem benne akkor elfelejti a korábban beállított programokat?"
Sajnos erre nem tudom a választ, mivel egyrészt nekünk nem pont ez a termosztát van, másrészt nem programoztam.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10496) Dluinet válasza McReay (#10492) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem felejti el

ha lemerül az elem akkor a kijelzőn megáll az óra, és nem kapcsolgatja a fűtést

elemcsere után csak az időt kell állítani, program megmarad

kiszedett elemekkel nem próbáltam

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10497) DonMenyet válasza DonMenyet (#10494) üzenetére


DonMenyet
tag

Lemaradt info: a mienk egy regebbi tipus, es par napig nem volt benne elem.

(#10498) nesa válasza Dluinet (#10493) üzenetére


nesa
veterán

Ez nemtudom figyeli-e a tulfutest de PL a Beryl igen es legkozelebb annyival elobb kapcsolja le hogy nelegyen tulszaladas igy nalam valoban tarthato a 0.1-0.2 es hoingadozas teljessen jo a komfort erzet, ez nem elemes hanem halozatrol megy es semmit nem felejt, support folyamatos ha kell es barmikor gomboker javitja a keszito, nekem 1x elszalt volt egy fazis zarlatom, gomboker javitotta, es meg akkor sem felejtette el a programot.
Ez a cucc nekem a siemenshez kepest atlagos teli honapba 10k fogott.

[ Szerkesztve ]

(#10499) Dluinet válasza nesa (#10498) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a simenshez képest ez is sokat spórol
túlfűtést nem figyeli, így 0,2°C túlfűt, de ez is sokkal kevesebb, mint a konkurensek +-0,5%C kapcsolása +ehhez járuló +0,3-0,4 °C túlfűtés

nálam elsődleges volt a zsinór nélküliség, így eset ki a Beryl

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10500) nesa válasza Dluinet (#10499) üzenetére


nesa
veterán

a siemens 0,5 fokos erzekenyseg mellet kb 1,5 fokot ingazott ez kellemetlen volt es sokba kerult , mondjuk most mar nalam nincs akkora jelentosege, jelenleg nem hasznalom a gaz cirkot majd ha bejonnek a minuszok akkor fogom napi 1 orat hasznalni de az manual vezerles lesz hogy a masik hazba legyen temperalas.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.