Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10701) PainKiller13 válasza Morris (#10700) üzenetére


PainKiller13
őstag

Szerintem abban a helyiségben ahol mosol, gondolom a fürdőben, ugye alapjába véve ott van a legtöbb pára, ott zuhanyzik az ember, ott mos.

(#10702) Morris válasza PainKiller13 (#10701) üzenetére


Morris
veterán

Megfontolandó... :U

Erről esetleg vélemény?WDH 610 HA - Párátlanító, penészmentesítő - 40 m2-ig -12l/nap

(#10703) Retro DJ válasza Morris (#10702) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Kicsi teljesitmeny, kicsi a kondenzviz tartaly. A Midea 500w mellett 25l/napot tud elmeletben.

Valóban...- Morris :)

[ Módosította: Morris ]

Retro

(#10704) PainKiller13 válasza Retro DJ (#10703) üzenetére


PainKiller13
őstag

Viszont ha az tudja a 12L-t akkor gazdaságosabb, mint a midea, egyébként a midea nem tudja a 25-t.

(#10705) NORBl


NORBl
aktív tag

Ár érték arányban tudnátok vmi fajin multifunkciós turmixgépet ajánlani. Erős példány kéne. Hús,zab,magvak,gyümölcs,zöldséget szeretnék vele turmixolni. Tegnap láttam Auchan - ben, van ilyen pont gyüjtős akció Philips gép-re, d nem néztem meg pontosan a típusát...

Vagy esetleg valakinek van vmi jó gépe, amit tud ajánlani ilyen célra ?

[ Szerkesztve ]

(#10706) Retro DJ válasza PainKiller13 (#10704) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

80%-os folyamatos paratartalom mellett miert nem tudna?

Retro

(#10707) Dluinet válasza Retro DJ (#10706) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mert ahhoz 30°C és 95% feletti relativ páratartalom kell

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10708) tildy válasza SG3rg0 (#10686) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekunk ez van, teljesen jo:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10709) #25712384


#25712384
törölt tag

Sziasztok,

Ismer valaki esetleg olyan üveg termékekkel foglalkozó üzletet, vagy üvegfúvót, ahol kapható lenne a képen látható kialakítással üveg kiöntő / kancsó: KÉP. A tároló része henger alakú. A méret tájékoztató jellegű, a kialakítás lenne a fontos és hogy üveg legyen.
Igazából a pontos megnevezésének is örülnék, mert képtelen vagyok a keresőben hasonlót találni.
:R

[ Szerkesztve ]

(#10710) philoxenia válasza #25712384 (#10709) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Pont olyan lehet, hogy nincs, de ez hasonló:[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10711) #25712384 válasza philoxenia (#10710) üzenetére


#25712384
törölt tag

:R
Kaptam felvilágosítást, zsírleválasztó kanna néven fut, ami logikus is, mert hasonló célokat szolgált, de nem tudtam, hogy így hívják :)) Egy nagykerben rá is találtam, a kérdés már csak az, megszánnak-e 2 darabbal (hogy legyen tartalék), mert viszonteladót még nem hozott ki a web.

(#10712) zolee1967


zolee1967
tag

Sziasztok,

Hogyan tudok páraleszívót bekötni egy használaton kívüli keménybe? A tűzhely és a kemény közt kb. 2m van.

(#10713) Morris válasza zolee1967 (#10712) üzenetére


Morris
veterán

[link]

[ Szerkesztve ]

(#10714) zolee1967 válasza Morris (#10713) üzenetére


zolee1967
tag

Köszi, ezt én is megtaláltam. Nekem valami esztétikusabb megoldás kellene, mivel a csövet nem tudom elrejteni.

[ Szerkesztve ]

(#10715) Acef válasza zolee1967 (#10714) üzenetére


Acef
addikt

A Morris linkjén látható szögletes műa. csőnél szerintem nem találsz esztétikusabbat.

Pl. szekrény tetején, vagy a falra rögzítve, esetleg gipszkartonnal eltakarva, ...

[ Szerkesztve ]

(#10716) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!
8 éves Mosogatógép alsó forgó része mintha nehezen járna illetve a program lefutasa után ugyanott áll, és egyes edények nincsenek rendesen elmosva.
Van valami megoldás amit én is megpróbálhatok vagy szerelő, ha utóbbi kit ajánlotok és milyen költségre lehet számítani? :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10717) harry válasza Mercutio_ (#10716) üzenetére


harry
veterán

Jól gondolom, hogy pusztán attól forog, hogy folyik bele a víz? Nincs eltömődve valahol? Ecet, vízkőoldás? Vagy esetleg nem is jut el odáig (valami törés korábban)? Fizikai akadály biztos nincs, kézzel forgatva nem akadozik?
Hirtelen ezeket csekkolnám, de többet nem tudok...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#10718) Mercutio_ válasza harry (#10717) üzenetére


Mercutio_
félisten

Írtam, hogy mintha nehezebb lenne kézzel forgatni...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10719) Acef válasza Mercutio_ (#10718) üzenetére


Acef
addikt

Próbáld kitisztítani.
Többnyire le/kivehető a kar.
Húzd felfelé, esetleg keress csavarható rögzítést, és utána húzd fel.

(#10720) Mercutio_ válasza Acef (#10719) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mintha 2 bepattano karmantyú tartaná a helyén, este megnézem :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10721) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok, eddig tartott a penészmentes időszak, tavaly műanyag nyílászárókra váltottunk fáról, úgy látszik ez nem volt jó 5let.

Az álmennyezeti tetőablak fakerete már elég látványosan, illetve az üveg mellett a keret is penészesedik, emellett a hálószobákban a fa álmennyezet is kezd, egyenlőre alig látszik, néhány pötty, de az már épp elég egészségkárosító.

Hogy érdemes orvosolni a problémát?

Láttam itt midea páramentesítőt, gondolom ezt be kell újítani egyet. Ezt miként kell használni? Előtte penészölővel írtsam ki a meglévő penészt? Milyen penészölőt érdemes használni? Falon nincs penész, csak fán (egyenlőre).

(#10722) nesa válasza PainKiller13 (#10721) üzenetére


nesa
veterán

1. olcso
Tepd ki a szigetelo gumi 1 reszet ,igen tudom ezzel tokon szurod magad, dehat ez van, a lakas nem tengeralattjaro.

2. automata szellozteto bele, ezzel is tokonszurod magad de legalabb jo draga, erre elvez ma a magyar tengeralattjaros.

Teljessen felboritottad a haz klimajat, igy nemhogy olcsobb lesz hanem dragabb, en mar sokszor leirtam hogy sok helyen baromsag az ablakscere, altalaban kirohognek...

Most 400w os paramentesitot akarsz egesz telen nyomatni a fa ablakokon meg buktal 150w :U

[ Szerkesztve ]

(#10723) Morris válasza nesa (#10722) üzenetére


Morris
veterán

Nem baromság. A szigetelt ablakok jóval kevesebb hőt engednek a szabadba. Az megint más kérdés, hogy közel tökéletesen tömítenek is (légszigetelnek).
Meg kell csinálni azt a szellőztető rendszert ami biztosítja a megfelelő légcserét vagy tényleg marad a páramentesítő.
Kis lakás/kis légtér esetén hiába van szellőztető rendszered ha a légtér pici volta miatt, a levegő hamar telítődik párával. Ha szénné szellőzteti magát, akkor meg nem lesz meleg a lakásban.
Ellenben hideg lesz és "szhatja a megfelelő páratartalmat.

Szerinted miért cserélt ablakot?
Nyilván azért, hogy ne fűtse az utcát - vagy melegebb legyen bent - vagy nagyon magas fűtés számlája és nem szeretne annyit fizetni!
Ha csak egy kicsit is emelkedik emiatt a villanyszámla (páramentesítő), máris nyert rajta. Optimális szinten van tartva a levegő páratartalma.
Gondolom nem 24/7ben fog menni a páramentesítő.

Nálam is a kis légtér miatt van gond. Az ember mos, főz, takarít és lélegzik amivel víz kerül a levegőbe.
Sajnos ez gond. Nekünk 42m2-es lakásunk van. Egyszerűen kevés a légtér.
Rengeteget gondolkoztam rajta, hogy mi a megoldás. Ez pedig a páramentesítő gép. Belátom most már én.

[ Szerkesztve ]

(#10724) sinick válasza PainKiller13 (#10721) üzenetére


sinick
senior tag

Ha kiszeded az ablakszigetelő egy részét, akkor fent szedj ki belőle egy darabot, ne oldalt és ne lent. Láttam már lent kiszedettet, hogy ne a meleg menjen ki fentről, csak eső esetén meg nem értették, hogy miért folyik be a víz az ablak alatt.

(#10725) nesa válasza Morris (#10723) üzenetére


nesa
veterán

Nem ez a lenyeg hanem egy luftos fa ablaknal van egy enyhe folyamatos hideglevego bearamlas ami egy alando de nemigen erzekelheto levego cirkulacio a (szekreny mogott is), muanyagnal meg ez a termeszetes szellozes cirkulacio megal, pang a levego.

Marpeddig ahol kicsapodik a para nemlesz eleg napi 2 orat nyomatni azt hasznalni kell es kint meg nincsis hideg 24be nyomatva meg napi cirka 350ft az kicsivel tobb mint 10k havonta, es rosszabb a benti levego mert nincs termeszetes utanpotlas, ez a gep nemcsinal oxigent.

[ Szerkesztve ]

(#10726) PainKiller13 válasza nesa (#10722) üzenetére


PainKiller13
őstag

Azért nem teljesen így van, van 2 automata szellőztető a földszinten, emellett a tetőablakok kereteiben van manuális szellőztető, és a nyílászárókat pedig meg már muszáj volt cserélni egy 25 éves házon. Műanyagot javasoltak, árban ugyanennyi lett volna a fa is.

Egyébként a földszinten sehol sincs penész érdekes módon, bár ez attól lehet hogy fent van a mosógép, és teregetve is ide szokott lenni.

Nem akarom egész télen járatni, csak 1-2 hétig amíg ki nem száradnak a fák, a fal sehol sem penészes, illetve értelemszerűen mosás napján menne.

Nálunk nagy a légtér, a földszint 100nm és az emelet is ennyi, szellőztetünk is eleget, illetve a fűtés is megy minden délután/este. Az megoldás lehet, hogy a tetőablakok keretszellőzését mindig nyitva hagyom?

Érdekes módon sehol nincs penész, csak az emeleten, és ottis csak néhány fa álmennyezeten/ablakkereten.

[ Szerkesztve ]

(#10727) Morris válasza nesa (#10725) üzenetére


Morris
veterán

De akkor egy légbevezető segítségével ez is megoldható, nem?
Egyébként meg, persze jó lenne a fa, mert természetes anyag stb, de jobban is vetemedik, használódik az idő előrehaladtával. Sőt kezelni kell néha napján, míg a műanyag gyakorlatilag gondozásmentes.

Jaj már, ne nézd ennyire sarkosan. Nem menne állandóan, mert a penészedés kb 55%-os relaítv páratartalom fölött szokott kezdődni.
Ha ezt beállítja, akkor addig megy, míg el nem éri a beállított értéket.
Szellőztetni ezután is kell.
Mi is szellőztetünk agybafőbe, de nem sokat ér, mert sok a keletkező pára.
Van légbevezetőnk is, ez ahhoz tökéletes, hogy biztosítsa a megfelelő levegő utánpótlást. Ha többet rakok, kihűl a lakás. Ha az összes ablakot kilyuggatom, akkor minek cseréltem ablakot?

[ Szerkesztve ]

(#10728) nesa válasza PainKiller13 (#10726) üzenetére


nesa
veterán

Akkor a ruhak miatt csapodik ki, lehet egy szaritogep lenne a jo megoldas.

(#10727) Morris

Termeszetessen, csak akkor ha ugyanannyi levegot beengedsz 1 lyukon, igy mit nyersz a rusnya muanyag ablakkal?

Ronda mint a bun tudom nekem is van 4db meg 1 bejarati ajto, nekem azert lett ilyen mert nemvolt penz, a fa 2-3x ennyi lett volna ami normalis.

A modern fa ablak mar nem vetemedig es olyan anyago vannak a kezelesre ami majd annyit kibir mint a muanyag elettartama, ha valaki az oljafstek es a trinat zomancon tovabb is lat.

[ Szerkesztve ]

(#10729) zoli03 válasza Morris (#10727) üzenetére


zoli03
őstag

A faablakon ugyanúgy nem megy át a levegő. Ebből a szempontból tökmindegy, hogy műanyag vagy fa az ablak.

(#10730) nesa válasza Morris (#10727) üzenetére


nesa
veterán

Ha többet rakok, kihűl a lakás. Ha az összes ablakot kilyuggatom, akkor minek cseréltem ablakot?

Ez itt a nagy kerdes :K
Nalam meg van 4db fa a legfiatalabb is kb 40 eves nyit zar suhan ahogy kell peddig eleg ortodox mind,
a masik negybol 3 nal meret valtas volt igy cserelni kellet, a4. meg uj elotte ott nemvolt.

Most tavasszal lesz meg 1 meretvaltasom, fa ablak lesz, most van/lesz lehetosegem sajatmagam elkesziteni.

Nalam a furdobe mindig nyitva van az ablak,nyaron bukora ilyenkor meg 1cm et ez sokat segit a futesbe meg merhetetlen, csak -10 alatt csukom be.

(#10731) zoli03


zoli03
őstag

Nézegettem milyen porszívók lennének jók az ajánlott Sencor SVC 8YL-en kívül. Találtam egy másik típust, Sencor SVC 1030. Porzsák nélküli, de sehol nem írnak róla rossz véleményt. Nagyon erősen gondolkozok rajta, hogy ezt vegyem az SVC 8YL helyett.

(#10732) aicon


aicon
senior tag

Ezekkel az Electrolux porszívókkal van valakinek tapasztalata?

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#10733) PainKiller13 válasza zoli03 (#10731) üzenetére


PainKiller13
őstag

2ezer ft különbség van és ez sokkal szarabb.

(#10734) PainKiller13 válasza nesa (#10728) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ebben azért nem vagyok biztos, mert a fürdőszoba nem penészesedik ahol a mosógép van, pedig alapjábavéve ott van a fregoli, a többi szobában, ahol találtam penészt, oda csak 1-1 ruhadarab szokott terítve lenni.

(#10735) Acef válasza PainKiller13 (#10734) üzenetére


Acef
addikt

Azon a részen penészedik, ahol párásabb a felület:
- gyengébb szigetelés, valamiért hidegebb sarok/fal, ..
- nem szellőzik, azon a részen nem kering a levegő

[ Szerkesztve ]

(#10736) zoli03 válasza PainKiller13 (#10733) üzenetére


zoli03
őstag

Nem az ár számít. Próbáltad az SVC 1030-at? Azt tudom, hogy SVC 8YL-ed van, de mi alapján mondod azt, hogy sokkal szarabb az SVC 1030?

(#10737) PainKiller13 válasza zoli03 (#10736) üzenetére


PainKiller13
őstag

Kisebb szívóerő, nincs 6 év garancia, első ránézésre csak ennyi.

Nem próbáltam, de ha kitudod próbálni mindkettőt valahol akkor érdemes.

(#10738) zoli03 válasza PainKiller13 (#10737) üzenetére


zoli03
őstag

A szívóerő nemigazán érdekel, a 400W is elég nekem. A 6 év jótállás hiánya a motorra tényleg hátrány, de nekem a porzsáknélküliség nagyobb előny. Maximum megnézni tudom őket csak élőben, de legalább látom, hogy milyen minőségű az SVC 1030.

(#10739) tototuta


tototuta
újonc

Sziasztok!

Balay mosogatógépem elromlott. Rendesen lemegy a program csak nem fűti a vizet. Vagy a fűtőszál vagy a programválsztó gomb-elektronoka a hibás. Egy szerelő kijött aki szerint 26 ezer egy fűtőszál és a gomb 56 ezer. Ez a csillagos ég...Megkérdeztem telefonon másvalakit szerinte elképzelhető, hogy meg lehet javítani az elektronikát és nem kell kicserélni ha az a ludas.
Nem tudom hány éves mert 2 éve a lakással együtt vettük. Az eladó azt mondta, hogy ők pár éve vették újonnan. Ma a szerelő azt mondta, hogy jó régi, nem is kapni ilyen 3 programos gombot már hozzá... Ezen meglepődtem mert tényleg egy karcolás sem látszott a gépen elhittem, hogy pár éves. A mi két év használatunk simán a takarítástól meglátszik... Most nem tudom megjavíttassam-e? Ezelőtt egy olyan Siemens gépem volt ami hasonlóan 3 programos volt és kész. Már eleve 10-15 évesen használtan vettem és még 10 évig járattam, egyszer sem romlott el, a régi lakásommal együtt én is eladtam.

(#10740) tototuta


tototuta
újonc

Sajnálom, hogy senki sem reagált... mivel sajnos nem találtam olyan szerelőt aki helyszínen szétszedi és megnézi úgy döntöttünk az lesz a megoldás, hogy átkötjük a melegvízre ami 45 fokos és kész. Mert amúgy meg nagyon szeretem, jó kis gép. Utánajártam a neten és többen is így használják ilyen gonddal.

Azért ötletnek ideírom hátha másnak nem jut eszébe ez a kézen fekvő, pofon egyszerű és pénztárca kímélő megoldás ha nem lehet kapni alkatrészt, vagy iszonyú drága vagy nem talál szerelőt.

Most a mosógépünk is elromlott...azt már nem javíttatjuk veszünk újat mert 9 kg-osat szeretnénk a régi 4 kg helyett...Murphy

PAINKILLER 13! A szellőzéshez annyit, hogy létezik természetes szellőztetés rendszer tipikusan ilyen esetekre. Ablakra szerelhető légbevezető ami csak befelé engedi a friss levegőt azaz a fűtött levegőt nem engedi ki (nem olyan mintha nyitott ablaknál kiszellőztetnél), légelvezető a szellőztető kéményre és végül a szellőztető kéményre létezik szélenergiával működő depressziót képző huzatfokozó készülékkel. Néhány tíz ezer forintba kerül maga ez a rendszer. Nem kell elektromos áramra kötni! Márkát most nem akarok írni hátha nem szabad.

[ Szerkesztve ]

(#10741) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Húsdarálót keresek a feleségemnek, szeretném kérni a segítségeteket a kiválasztáshoz. A mostanival (valami clactronics) az a gond, hogy piszok lassú, és a továbbító spirál körül rengeteg húst meghagy, kisebb adagokat nem lehet gazdaságosan darálni vele.

Olyat szeretnék venni, ami le is darálja amit beledobunk, tehát nem kell 15 percet nyektetni fél kiló hússal, és lehetőleg nem marad fenn a cső falán egy rakat hús, hanem átküldi az egészet a pengéken.

Árban alul szeretnék maradni, top kategóriára sem pénz sem igény most, annyit nem darálunk, de azért legyen valami rendesebb minőség.

Szeretnék kérni szempontokat, amikre érdemes figyelni (tartozék, funkció, teljesítmény, felépítmény, bármi) illetve esetleg konkrét tippeket darálóra.

(#10742) tototuta válasza DeFranco (#10741) üzenetére


tototuta
újonc

Nézd meg LEIFHEIT márkában van-e. Nekünk ilyen diódarálónk van. Egyszerű és nagyon megbízható. Ha nem gyepálják hosszú élettartamú. Jó ár érték aráynú!

(#10743) Integra válasza DeFranco (#10741) üzenetére


Integra
titán

nem lenne jobb egy konyhai robotgép ami tud szépen húst is darálni?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10744) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv az Uraknak!

Maximum 100.000.- Forintig milyen kerámialapos, elektromos tűzhelyt ajánlanátok? Én EZT néztem ki, de, ha valakinek van jobb ötlete, azt szívesen meghallgatom... :)

Továbbá van egy kb 15 éves mikrónk, amit szívesen lecserélnék már... erre, ha lenne valami javaslat, azt megköszönném... :)

www.smart-bus.hu

(#10745) DeFranco válasza Integra (#10743) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem többe kerülne, és számos funkcióra nincs szükségünk mert van jó minőségű célszerszám (nem tudom mit tud pontosan egy robotgép, de tésztát dagaszt a napi szinten használt kenyérsütő, levet csinál a kiváló gyümölcscentrifuga, szeletelni viharos gyorsasággal szeletel az 1 perc alatt tisztítható v-gyalu, hagymát meg úgy is csak kézzel lehet aprítani), így a plusz kiadás nem térülne meg. elég a daráló

@tototuta: azon kívül van róla valami infó, hogy a diódarálójuk bevált? ismered a márkát általában? mik a fő előnyei? (azon kívül, hogy megbízható)

(#10746) tototuta válasza DeFranco (#10745) üzenetére


tototuta
újonc

Sajnos csak a mi diódarálónkat ismerem de nekünk pozitív csalódás volt. Úgy esett rá a választás, hogy gagyit nem akartunk venni és szuper gépet sem. Maradt a boltban ez. Jó anyagból készül és már 7 éve folyamatosan használjuk. Nekünk is csak erre az egy dologra kell. Úgy mint írod mi is fel vagyunk szerelkezve egyebekkel. Szóval a célunk egy olyan daráló volt ami jó arra amire kell és árban ennek megfelelő.

(#10747) tototuta


tototuta
újonc

Ja én meg ma délután megyek mosógépet venni. Semmi elképzelésem, a másik topicban meg nem válaszol senki. Ha azt megírná valaki, hogy milyen márkát ne azt nagyon megköszönném, leszűkítené a kérdéskört. Mosta bőség zavarában vagyok mert már két hete ezen rágódom. Most 200.000,-et tudok rászánni. A jóság és a praktikusság a fontos és a min. 9 kg.

(#10748) csemberlen válasza tototuta (#10747) üzenetére


csemberlen
őstag

bosh-siemens családból választanék, főként olyat ami német gyártmány.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10749) tototuta válasza csemberlen (#10748) üzenetére


tototuta
újonc

Köszi! Igen ezeket ajánlják általában.

Majdnem végső döntésem AEG. Másidik szint Bosch, Siemens most. Csak a javíttatástól félek...borsos alkatrészek miatt. Bár lehet, hogy erre meg nemigen lenne szükségem vele...

AEG szerinted? Erre találtam a legtöbb jó véleményt. Kevés rosszat. Bár találtam egy AEG-t szidó topicot is. Amúgy annyit nem mint minden másra. Állítólag Magyarországon gyártják...???

(#10750) csemberlen válasza tototuta (#10749) üzenetére


csemberlen
őstag

Több AEG mosógépünk van/volt több évadból.

A konklúzió, hogy egyre silányulnak sajnos. Nem vennék többet.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.