Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) csemberlen válasza adalbert1 (#11550) üzenetére


csemberlen
őstag

betonszabó 20 e ft alatt nem dolgozik. Egy sima tűzhely miatt nem szoktak hálózatot fejleszteni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11552) Vesztor87 válasza Vesztor87 (#11532) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Erre valaki?

(#11553) DeFranco válasza csemberlen (#11551) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Elkezdtem amúgy nézegetni az indukciós főzőlapokat, és ha jól látom (nagyon nem néztem meg, csak a MM honlapjára mentem fel) ezek ilyen 7000W körüli teljesítménnyel rendelkeznek. Csak a főzőlap.

Egy sima 16A-es rendszerre ez ráköthető sütővel együtt?

Gondolom a vezérlés megoldja, de ha sütnék-főznék egyszerre azt elbírja a rendszer meg a kismegszakító?

(#11554) adalbert1 válasza csemberlen (#11551) üzenetére


adalbert1
veterán

Köszi, akkor lehet, hogy marad a régi kevergetős "szagelszívó", az új készülék+munkadíj már lehet, hogy nem férne bele a többi elképzelésem mellett.

Tehát, akkor ha így néz ki a hálózat, akkor az elég lehet egy sima villanytűzhelynek (mint pl. ez az electrolux)? Vagy hogyan tudnám ezt kideríteni? Annyit tudok még, hogy az előző lakó valószínűleg gondolt erre, mert egy konnektor már van ott.

szerk.: DeFranco az előttem lévő hozzászólásban sokkal szebben megfogalmazta ugyanezt. :)

[ Szerkesztve ]

(#11555) csemberlen válasza DeFranco (#11553) üzenetére


csemberlen
őstag

16A az 3300W. 1 lapot tudnál csak használni. minimum 32A kellene, hogy használható legyen.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11556) csemberlen válasza adalbert1 (#11554) üzenetére


csemberlen
őstag

Érdekes a kép, elképzelhető, hogy 2 fázisú órád volt, és kaptál 2*1 fázisút helyette. Lehet az elosztódnál nincs bekötve.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11557) DeFranco válasza csemberlen (#11555) üzenetére


DeFranco
nagyúr

na, és akkor ezt hogy oldják meg pl. panelban?

most lehet tévedek a 7000W-al de ilyen értékeket olvasok sütőre meg talán olyan 2-3000W, és ezeket valahogy bekötik.

gondolom van valami trükk, vagy én tévedek valahol, de nem értem.

(#11558) föccer válasza DeFranco (#11557) üzenetére


föccer
nagyúr

Nehet, hogy ez a 7000W-t csak "varázsszám". Valami olyasmi, amikor 70W-osnak megfelelő fényerővel hirdetik a 3W-os LED izzókat.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11559) csemberlen válasza DeFranco (#11557) üzenetére


csemberlen
őstag

Nemigazán van trükk, csak a hálózatbővítés. Talán 1 olyan bosch-t láttam ami 20A vesz csak fel, és valószínű kisakkozza a lapok között. Persze nem lesz tőle gyors a főzés.

7000W nem varázsszám, vannak még magasabb értékűek.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11560) adalbert1 válasza csemberlen (#11556) üzenetére


adalbert1
veterán

A kép már régebbi, azóta lecserélték digitálisra, de az egyik óra ugyanúgy nem mér semmit. :F (az óracserén kívül minden ugyanaz)
Milyen úton lehetne kideríteni, hogy mi a helyzet azzal az órával? Vagy hogy jön-e egyáltalán a lakásba vezeték belőle?
Illetve akkor célszerű lenne 32A-re bővíteni villanytűzhely mellett? Vagy inkább még többre? Neked mi a tapasztalatod, mennyibe szokott ez a dolog kerülni?

(#11561) Atomgeszi válasza DeFranco (#11535) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én nem is hallottam ilyenről.
Sőt nem rég 2-3 hónapja volt nálunk gáz szerelő( egyszer a központi, egyszer a gáztűzhely thermo betétek cseréje), és egy szóval sem említette, hogy valamit kéne változtatni.
Van erről valami hivatalos cuccos?

(#11562) Retro DJ válasza adalbert1 (#11554) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Nos, villanytuzhelynek min. 3x4 vezeteket vinnek kotesmentesen. Semmi mast nem raaggatva! Ez termeszetesen teljes villanytuzhelyre vonatkozik. Ha csak a suto elektromos, akkor egy 3x2,5 szinten kotesmentesen az elosztotol.

A halozatot fel kellene boviteni 32A-re, ez azonban jarhat a meretlen es mert fovezetekek cserejevel. Egy regisztralt szerelo tudja megmondani a helyszinen!

En egy picit aggodnek, mert az orak melleti kotodoboz, ami lathatolag le volt plombalva, az fel van nyitva. Legalabb is a kepen ugy latszik!

Retro

(#11563) DeFranco válasza Atomgeszi (#11561) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kapásból ezt találtam, a lakfeles topicban kiveséztük a témát azt hiszem 2013 november körül, akkor linkeltem több mindent is a témában, de most nem találom.

[link]

(#11564) csemberlen válasza adalbert1 (#11560) üzenetére


csemberlen
őstag

Elvileg neked 2*20A-ed van. Az elosztó alá kéne benézni egy szakinak.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11565) Retro DJ válasza csemberlen (#11564) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Elég vicces, egy fogyasztási helyen két óra. Elég ritka, én csak egy esetben találkoztam ilyennel, mikor egy házban valamikor bolt működött és ezért két óra volt felszerelve.

De akkor a tulajdonos két számlát kapott, egyet a normál óráról, egyet pedig "garázs" címszóval.

Retro

(#11566) csemberlen válasza Retro DJ (#11565) üzenetére


csemberlen
őstag

Régen volt még 2 fázisú fogymérő, aztán vagy 20-30 éve nem gyártanak már.
Ezt amikor lecserélték így tudták csak megoldani. Én láttam már pár helyen.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11567) macilaci78 válasza Retro DJ (#11565) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szüleimnél (vidéki családi ház) 3db analóg óra van, 3 fázis, 3×25A.
Egy számlát kap.

Az ismerősöd azért kaphatott két számlát, mert a bolt fogyasztását elköltségelte a vállalkozásában.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11568) G@ß! válasza canniball (#11543) üzenetére


G@ß!
őstag

Óh köszi hogy írtál, lehet hogy 3/4 évet várni kell az igazi fűtésszezon miatt.
De ezek szerint van remény. :)

Elektromos tűzhelyre (nem kerámialapos) milyen megbízható és olcsó megoldást tudnátok nekem ajánlani?

(#11569) csemberlen válasza G@ß! (#11568) üzenetére


csemberlen
őstag

Nincs korábbi villanyszámla?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11570) Retro DJ válasza macilaci78 (#11567) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Nagyon régen megszűnt a bolt, több éve csak garázs van helyette. 3 fázis nem igazán indokolja a három órát...

[ Szerkesztve ]

Retro

(#11571) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!
Hutogep kerdesem lenne. Zanussi zrt18100wa rol velemeny vagy altalanossagba? A masik lehetoseg a gorenje RF3111AW csak az kicsit dragabb.
Nagyieknak lenne semmi kul igeny max a kedvezo ar. Zanussi jo lehet?

(#11572) macilaci78 válasza Retro DJ (#11570) üzenetére


macilaci78
nagyúr

31-32 éve így van.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11573) Retro DJ válasza macilaci78 (#11572) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Ha nem esik túl nehezedre, majd készíts már képet róla. Egy csecsemőnek (nekem) minden vicc új, azt gondolom a három fázisú mérő nem egy modern találmány. De ha nagyon régi lenne a megoldás, a mérőket cserélni kell időnként (10-15év), akkor biztosan cserélték volna 30 év alatt.

Vagy az játszik amit csemberlen mondott, hogy két fázis + vezérelt mérő.

Retro

(#11574) macilaci78 válasza Retro DJ (#11573) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Majd ha járok arra és eszemben lesz...
Jelen állás szerint március közepe tűnik elérhető időpontnak...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11575) G@ß! válasza csemberlen (#11569) üzenetére


G@ß!
őstag

Nincs, mert a felújítás előtt gázos cserépkályha volt. :(

Tűzhelyekben otthon vagy? Az előző hozzászólásomra tudsz javasolni valamit? :)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#11576) csemberlen válasza G@ß! (#11575) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem tudtam értelmezni a kérdést.
Mekkora a villanyóra az adott helyen?
Mit jelent, hogy nem kerámialapos?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11577) G@ß! válasza csemberlen (#11576) üzenetére


G@ß!
őstag

Villanyórát nem tudom (még nem vettük át a lakást), a tulaj se (nem ért hozzá). De állítása szerint a sütőnek van kiállás a konyhában, gondolom 3 fázist értett ezen.
Ilyesmire gondoltam: [link]

(#11578) csemberlen válasza G@ß! (#11577) üzenetére


csemberlen
őstag

A sütőnek a kiállás jellemzően 1 db konnektor, a legtöbbnek elég 2,5 kW.
A főzőlaphoz a kiállás az a nagy kérdés, hogy van-e.
Sok türelem kell egy ilyen eszközzel ha főzni akartok.
Ha eddig gázt használtatok akkor nagy visszalépés, nem véletlen fejlődött ki az indukciós. Az már gyors.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11579) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írok e,de a főzőlapomon már két korong nem tökéletes,az egyik absz nem melegít,a másik meg fokozatmentesen volt állítható,de ha kicsit eltekerem azonnal padlón fűt.javíthatóak ezek?mert alkatrész tuti nem lesz hozzá mert öreg.
Hagyományos elektromos,korongos főzőlapról van szó.
Előre is köszi!

Mr.Brightside

(#11580) raziel01


raziel01
veterán

Sziasztok

Elektromos fogkefét vennék. Ezt néztem ki:

Oral-B 3D White elektromos fogkefe+ 2 db 3D White pótfej csomag 6.490 Ft de VALENTIN5 kuponkóddal 5% lejön belőle.
Azért gondoltam erre mert ehhez 2 ajándék fej is jár. Így talán olcsóbb mintha külön venném. Még sosem volt ilyenem de kipróbálnám hátha hatékonyabban tisztítana. Jól járnék ezzel?

(#11581) föccer válasza raziel01 (#11580) üzenetére


föccer
nagyúr

Teljesen jó. :K Én is ilyet vettem, csak nem csomagba. Megdöbbentő, hogy mennyivel hatékonyabb, mint a hagyományos fogkefe.

Ne lepődj meg, az első néhány alkalommal vérezni fog az ínyed, de pár alkalom után hozzászokik az erős terheléshez.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11582) DeFranco válasza raziel01 (#11580) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekünk is van, tök jó, szeretjük. a fej más, kímélőbb (nincs a közepén az a sárga gumi).

szerintem tök jó dolog. van rajta időmérő, 2 percnél rezeg, ez külön egy nagyon hasznos extra.

(#11583) Met válasza Pocee (#11579) üzenetére


Met
nagyúr

Szerintem már nem nagyon éri meg javíttatni ezeket.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11584) Winner_hun válasza föccer (#11581) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem nem vérzett tőle az ínyem. Amúgy én is ilyet vettem csak más fejet adtak hozzá.
Amúgy ezt az erős terhelést nem értem. Az ugye megvan hogy ezeket nem jó erősen a foghoz/ínyhez nyomni mert azzal többet ártasz mint használsz?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11585) zoltan6 válasza Pocee (#11579) üzenetére


zoltan6
őstag

van hozzá 2-3000ft-ért komplett főzőlap,amelyik nem fűt valószínűleg csere lesz,amelyik max-on fűt vagy a kapcsolója rossz,vagy a főzőlap bekötésénél összeégtek a vezetékek a sorkapocsban,mindenképpen szakembernek kellene látnia,mert ki kell mérni a főzőlapot.

(#11583) Met
mindent érdemes javítani/javittatni,kivéve bosch/siemens háztartási dolgok ami tele van elektronikával,azt ott kezdődik az ára egy panelnak hogy 50-60 ezer ft,amit németországból kell megrendelni.
Fölég ezeket a régi dolgokat érdemes,mert fillérek hozzá az alkatrészek.

közben találtam egy cikket is:
Villanytűzhely javítás

[ Szerkesztve ]

(#11586) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Nem találtam a korábbiak között (bár biztos ott van), ezért megkérdezem:

Szimpatikus nekem az ajánlott porszívó: Sencor SVC 8
Ellenben azt modják nekem itthon, hogy textil zsákosat (üríthetőt, újrahasznosíthatót) vegyek.

Lehet kapni a fenti típushoz ilyet?

Előre is köszönöm a segítségeteket:R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#11587) G@ß! válasza csemberlen (#11578) üzenetére


G@ß!
őstag

Megértettem.
Viszont az indukciós több szempontból nem játszik nálunk (ár, meglévő edények tömkelege).

A következő tűzhelyeket néztem ki:
Gorenje EC55203AW
Zanussi ZCV550G1WA
Electrolux EKC51350OW

Melyiket válasszam?

Másik hülye kérdés:
A tűzhely parkettára kerülne. Kell-e valamit tenni a kettő közé (gondolok itt hőre, folyadékra ami a sütőből távozhat)? Továbbá milyen megoldást tudnátok javasolni arra, hogy a falat ne csapjuk össze? Sajnos nincs mögötte csempe...

Köszi a segítségeteket, mint látjátok nem egyszerű a helyzet...

(#11588) csemberlen válasza G@ß! (#11587) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem sok különbség van közöttük, talán a neve alapján az El.ux-ot választanám.
Azt tudni kell, hogy a garancia miatt számlaképes vállalkozóval kell beköttetned.
Azért érdekes egy albérlet, neked kell megvenni a sütőt, nincs csempézett konyha. A villanyfűtés hab a tortán.
Biztos akarod ezt? Belefér, hogy egy télen mondjuk rákölts 500e a fűtésre?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11589) G@ß! válasza csemberlen (#11588) üzenetére


G@ß!
őstag

Köszi a segítséget.

Nem tudom hogy mennyire vagy képben mostanság az ingatlanpiaccal (főleg albérletre gondolok itt), de olyan árak vannak, amit egy normál átlagember nem tud megfizetni. (pl. Bp 11. kerület panelnegyed: valószínűleg épp most halt ki az egyik másfél szobás lakásból valaki, majd rögtön kiadják potom 80ezerért... + 2 havi kaució...) És kiveszik?!!!! Embertelen.
Egyik nap felteszik a hirdetéseket, másik napra már kiveszik.
Lassan egy kis lyukért is 100-at fognak elkérni.

Visszatérve az eredeti témára: jó árban sikerült megegyezni; pici a lakás (35m2) körbe van fűtve, így talán a fűtés nem lesz olyan problémás (majd kiderül); felújított; stb. Egy-két dologban kompromisszumot kellett kötni, ezek nagy részét itt meg is osztottam veletek. Egy év múlva okosabb leszek! :)

(#11590) csemberlen válasza G@ß! (#11589) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem ismerem a mai helyzetet. . Nagyon rég volt mikor rövid időre albérletben kezdtük az életet. Kimentünk peremkerületbe, mert ott olcsó volt.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11591) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Egy amatőr kérdés: beépíthető gáz főzőlap alá lehet tenni mosogatógépet? Tehát sugároz-e lefele hőt?

(#11592) föccer válasza ngabor2 (#11591) üzenetére


föccer
nagyúr

Valamennyit igen. Hőtükrös, hőálló szigetelőt rakj alá (kőzetgyapot alumínium fóliára kasírozva), illetve szellőztesd ki az alatta lévő rést és akkor nem lehet nagy baj.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11593) zoltan6 válasza ngabor2 (#11591) üzenetére


zoltan6
őstag

candy-nek van olyan egybe gépe,amibe van főzőlap,alatta tűzhely,legalul mosogatógép.

(#11594) ngabor2 válasza föccer (#11592) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Hőtükör megoldható, de túl nagy távolságot nem hinném, hogy tudunk biztosítani.

(#11595) föccer válasza ngabor2 (#11594) üzenetére


föccer
nagyúr

elég 4-5 cm, hogy ha esetleg bemelegszik, akkor meg tudjon indulni a meleg kifelé.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11596) McAdam6 válasza raziel01 (#11580) üzenetére


McAdam6
tag

A DM sajátmárkás feje kompatibilis vele, olcsóbban. :K

(#11597) föccer válasza Winner_hun (#11584) üzenetére


föccer
nagyúr

Meg kell tanulni használni, így van.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11598) Met válasza McAdam6 (#11596) üzenetére


Met
nagyúr

Vajon van nekik Oral-B D4 Precision Clean-hez való fogkefére is?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11599) Morris


Morris
veterán

Urak!

A mosogatógép is szivattyúzással kezd bekapcsolás után?
Arra gondoltam, adok neki egy lityi ecetet, de nem tudom, hogy egy nagy tálba érdemes vagy csak úgy simán beleönthetem?

(#11600) föccer válasza Morris (#11599) üzenetére


föccer
nagyúr

Az én mosógépem pl nem így kezd. De ha ecetezed (gondolom vízkő ellen), akkor utána legalább 2x-3x, üresen engedj rá egy öblítő programot.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.