Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11151) ildi_ válasza ngabor2 (#11149) üzenetére


ildi_
csendes tag

Mi ezt néztük ki nemrég, de előtte a mosógépet cseréltük le, ami olyan jól centriz, hogy a ruhák sokkal hamarabb száradtak meg még az átmeneti időben is, úgyhogy egyelőre nem vettünk szárítót. Nem tervezzük sokat használni, csak az átmeneti időben, azért választottuk ezt, mert ez befér a fürdőajtón anélkül, hogy szét kellene szedni. Tavaly még 5 év garit adtak hozzá díjmentesen.

(#11152) tildy válasza ngabor2 (#11146) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem a tisztább, párátlanabb belsőtér megéri azt a picivel több fogyasztást (arról nem is beszélve, hogy hűtő esetén tovább friss marad az élelmiszer)
Mondjuk én gyűlölök hűtőt olvasztani.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11153) rlph


rlph
tag

Sziasztok!

Mosógépet szeretnék vásárolni, extra kívánságom nincs a géppel kapcsolatban, csak annyi, hogy lehetőleg 80k-nál ne legyen drágább. Szerintetek milyet éri meg most leginkább venni?

köszi,

Szép az élet b@szni jó éljen Szovjetúnió ----- by Norbi

(#11154) DeFranco válasza rlph (#11153) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ebben a kategóriában azt, amire a legtöbb a gari (és tudja azokat a funkciókat, amire szükséged van, pl. állítható centrifuga, hőfok, rövid program, stb.)

(#11155) sandró60 válasza rlph (#11153) üzenetére


sandró60
addikt

Nekünk egy Elektrolux felűl töltős mosógépünk van most már 2-éve.Annó 100k-ért vettük.Nekünk bevált.Itt nézz szét

[ Szerkesztve ]

(#11156) szőröscica


szőröscica
addikt

Sziasztok!

Van egy Bosch mosogatógépem, új, még sosem használtam.
Elolvastam a használati utasítását, de nem ír semmit a beüzemelésről, első mosogatásról. Szükséges üresen végrehajtani egy mosogatást vele? Ha igen, akkor kell bele tenni mosogatószert? Ti használtok öblítőt vagy csak tablettát?

(#11157) Acef válasza szőröscica (#11156) üzenetére


Acef
addikt

1, üresen lefuttatni egy programot.
2, mehet a vízlágyító só

Mosogatáshoz vagy tabletta, vagy (inkább) öblítő és mosogatószer.

Természetesen csak mosogatógéphez való szereket használj.

[ Szerkesztve ]

(#11158) sandró60 válasza szőröscica (#11156) üzenetére


sandró60
addikt

Általába a használati utasitásban benne van,hogy az új gép beüzemelését tisztitásal kell kezdeni.Lefutatsz egy mosogatási programot az alap hőmérsékleten.

[ Szerkesztve ]

(#11159) szőröscica válasza Acef (#11157) üzenetére


szőröscica
addikt

Értem, köszi.

Első mosogatás teljesen üresen menjen, vagy tegyek bele egy tablettát?

(#11160) Acef válasza szőröscica (#11159) üzenetére


Acef
addikt

Üresen is mehet.

(inkább) öblítő és mosogatószer.

(#11161) Mercutio_ válasza szőröscica (#11159) üzenetére


Mercutio_
félisten

A vízlágyító sóval való feltöltést ne felejtsd, és a só tárolóját egyes modelleknél az első használat előtt a só betöltése után vízzel is fel kell tölteni.
Nálam az a rutin, hogy minden hónap elején pótlom az elfogyott sót.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11162) tildy válasza Mercutio_ (#11161) üzenetére


tildy
nagyúr

Ahol lagy a viz - nem kicsit, nagyon! - ott is kell bele ez?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11163) szőröscica válasza Mercutio_ (#11161) üzenetére


szőröscica
addikt

Nem adtak hozzá sót. :(
Csak egy csomag finish mosogatószert, amiben van egy tubus öblítő és két tabletta.

(#11164) Morris válasza szőröscica (#11163) üzenetére


Morris
veterán

Akkor nincs mese, venni kell! :))

(#11165) Mercutio_ válasza tildy (#11162) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nemtom, hülyeséget pedig nem akarok írni.
Szokott lenni hozzá talán táblázat /leírás, hogy milyen értékre lágyítja a vizet :U
Nálunk kemény, így tuti kell.
Esetleg azt lehetne valami szakitol megtudni, hogy ha kellően lágy a víz azzal csinál - e valamit a só? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11166) szőröscica válasza Morris (#11164) üzenetére


szőröscica
addikt

Elküldöm az asszonyt. ;]

(#11167) Acef válasza tildy (#11162) üzenetére


Acef
addikt

tildy
:K a gép oldalában van egy szűrő (csak néhány beépíthetőnél látszódik), ennek a tisztításához/regeneráláshoz használja a készülék.
Használat előtt be kell állítani a vízkeménységet, ettől függ, hogy mennyi sót használ.

Mercutio_
fordítva.
- inkább az első mosogatás még üresen (tisztítószer és só nélkül), csak utána kell feltölteni adalékokkal, mert így biztosan nem a száraz tartályba kerül a só

[ Szerkesztve ]

(#11168) DeFranco válasza szőröscica (#11163) üzenetére


DeFranco
nagyúr

első mosás menjen üresen, tablettával meg sóval ha megoldható. amit adtak hozzá (gondolom quantum) azzal elvileg egyik sem kell, mert a tabletta tartalmazza, de az ördög nem alszik.

akkor sincs semmi, ha nem teszel bele sót meg öblítőt egyből, semmi baja nem lesz ennyitől a gépnek. ha teszel bele sót, akkor tényleg töltsd fel a tartályát először vízzel, aztán bele a só. ki fog folyni a víz értelemszerűen, mert a só kiszorítja, de ez nem probléma. viszont ha feltöltöd, szerintem indítsd is be, a kifolyt sós lé ne marja a gépet ott ahol nem kéne.

nézd meg, hogy nálatok milyen a vízkeménység (vízművek honlapja megmondja) és ahhoz be tudod állítani a gépnek, hogy mennyi sót használjon 1-1 mosáshoz. mi függetlenül attól, hogy milyen tablettát használunk, sót mindenképpen tartunk a gépben, mert az a gépet is védi, akkor töltjük ha kifogy (bármilyen jó, mi dm-eset használunk), öblítőt szintén, de az nem annyira kritikus.

por alakú mosogatószert nem próbáltam, finish classic vagy all in one tablettát használunk dm-es sóval és öblítővel. más tabletta nem vált be, sem a lidis sem a dm-es sem a somat.

[ Szerkesztve ]

(#11169) tildy válasza Acef (#11167) üzenetére


tildy
nagyúr

Oke, arra lettem volna kivancsi , lagy viz (1es) eseten kell-e bele so. kozben egy leirasban megtalaltam: nem szukseges, ha a vizkemenyseg szint beallitasa lagy. ( Whirlpool keszulekre neztem)

A fentiekkel kapcsolatban csak arra akartam felhivni a figyelmet, hogy mikor a sot emlititek erdemes ezt is odairni, hogy attol fuggoen milyen kemenysegu a viz, szukseges lehet vizlagyito so alkalmazasa. Es amennyiben lagy, lehet hogy nem kell.

Szulofalumban pl egyaltalan nem kell bele so, ha jol ertelmeztem a fentieket.

Lehet vennek szuleimnek hamarosan, ezert is erdekelt a tema.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11170) szőröscica


szőröscica
addikt

És sóból mennyit kell beletenni? Most egy másfél kilósat vettem, beletettem kb. 150 grammot, elindítottam a mosást, de kb. 20 perc után kigyúlt az alacsony szintre figyelmeztető jelzés.

Nem tudom mi lenne a helyes, mert én nagyon-nagyon ritkán fogom használni a gépet, havonta maximum egyszer.

(#11171) DeFranco válasza szőröscica (#11170) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tele kellene tölteni a tartályt, és majd kivesz annyit amennyi kell neki (attól függően, hogy hogy állítod be a vízkeménységet)

az viszont nem üzemszerű, hogy havonta használod.

(#11172) szőröscica válasza DeFranco (#11171) üzenetére


szőröscica
addikt

Tudom, hogy nem üzemszerű, de egyedül fogok élni, a barátnőm most kimegy dolgozni külföldre. Magamra azt a napi két tányért elmosom, nem indítok be egy 12 terítékes gépet.

Ezért nem tudom, hogy mennyi sót tegyek bele.

(#11173) DeFranco válasza szőröscica (#11172) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem akkor az lenne a legjobb megoldás, ha vennél olyan tablettát, ami tartalmaz minden összetevőt, és nem töltöd a tartályokat külön. a sóhiány jelző így is világítani fog, de ez téged nem kell érdekeljen, mert pótolod a sót.

de szerintem ha kicsit is főzöl magadra, akkor meg fog telni az a gép akár hetente kétszer is, tapasztalat ;) nálunk kétnaponta megy, ketten vagyunk.

ebben az esetben meg, ha hetente kétszer elindítanád, mehet nyugodtan a feltöltés.

(#11174) Acef válasza DeFranco (#11173) üzenetére


Acef
addikt

DeFranco, joamilestoné

Így is kell a só.
Mint írtam: a gép oldalában van egy szűrő (csak néhány beépíthetőnél látszódik), ennek a tisztításához/regeneráláshoz használja a készülék.

[ Szerkesztve ]

(#11175) szőröscica válasza DeFranco (#11173) üzenetére


szőröscica
addikt

Heti egy főzés lesz csak, hétvégén. :)
Többi napokon kifőzdékben eszem, attól függően, hogy milyen ügyfélnél dolgozom, és csak vacsorázni tudok otthon.

(#11176) Retro DJ válasza DeFranco (#11173) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Mindent tartalmazo tabletta szart sem er, nem fogja megfeleloen lagyitani a vizet. Bele lehet egyebkent pusztulni a 300-400 ftos so araba...

Retro

(#11177) DeFranco válasza Retro DJ (#11176) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ne nekem mondd, nem én akarom havonta egyszer használni.

én nem tömnék meg sóval egy gépet, hogy aztán egy hónapig álljon benne a jó kis tömény sóoldat, korrodálva azt is amit nem kellene.

a miénket töltjük sóval-öblítővel akármilyen tabletta megy bele, de használjuk is rendszeresen.

(#11178) bul07


bul07
nagyúr

Teszt: Teljesen felesleges a drága mosogatógép-tabletta

Mosogatógép-tablettát is készíthet házilag

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11179) tildy válasza Retro DJ (#11176) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem hinnem, hogy az ar a meghatarozo, en siman el tudom kepzelni, ha ritkan van hasznalva a gep, vagy ha nagyon lagy a viz, akkor felesleges.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11180) bul07


bul07
nagyúr

Beleszerkesztettem visszalépve erre elküldte még egyszer

Teszt: Teljesen felesleges a drága mosogatógép-tabletta

[link]

Mosogatógép-tablettát is készíthet házilag

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11181) Retro DJ válasza DeFranco (#11177) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Elhiheted, hogy nem hulye a gyarto, olyan alkatreszeket tesz oda a gyarto ami birni fogja! :)

Retro

(#11182) DeFranco válasza Retro DJ (#11181) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Elhiheted, hogy ezt senki sem tesztelte, mert ez nem üzemszerű használat. Tőlem aztán mindenki azt csinál amit akar, de én így nem tennék bele sót. Szerintem többet árt mint használ.

(#11183) E.Kaufmann válasza Retro DJ (#11181) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Vagy nem, mert a gyártó nem hülye, hogy drágább alkatrészt tegyen be, csak hogy spóroljál te is.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#11184) Retro DJ válasza E.Kaufmann (#11183) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Amit lehetett már elspóroltak műanyaggal, azt meg nem eszi meg a só. Levettem hány mosogatót láttatok már szétborítva.

Egy-egy lomis darabban hónapokig áll a sós lé, semmi baja. Mindegy is, béke veletek!

Retro

(#11185) emikee


emikee
újonc

Sziasztok!
Ezután a mosógép után szeretnék érdeklődni, hogy van-e valamilyen tapasztalatotok vele kapcsolatban: bosch waw28560eu serie 8
Köszi! :)

(#11186) Acef válasza emikee (#11185) üzenetére


Acef
addikt

Nagyon jó, de ehhez már közel a Miele, azt is nézd meg.

(#11187) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Sziasztok!

Bocsánat, hogy ide pofátlankodok, lehet nem ide illő kérdés, de van nálunk egy olasz bojler, bizonyos "Junior". Most másodszor vágta le az automatát, mértem, zárlat. Ehhez masszív füstszag társult. Elsőre azt hittem a hőfokszabályozó. Kiszedtem, megmértem, külön megpróbáltam. Semmi baja. Megy szépen. Csakhogy ezeken felül van két fül, ami csatlakozik a... nos ez lenne a kérdés.. Mibe is? Tehát az a pálca, ami ebből kijön feltételezem csak a hőmérő, ez az egység kapcsolódik a két füllel a fűtőbetétbe? Jól gondolom? Annyira még nem szedtem szét, mivel ugye az összes vizet ki kell engedni, stb-stb. Nem szeretnék viszont úgy kezdeni a boltban, ha megyek venni ilyet, hogy "azt az izét... ami mittudoménmiaz..."

Szóval: mit is kell vennem? :B:B

(#11188) Teki1986


Teki1986
tag

Sziasztok!

Az alábbi termékekről szeretnék info-t kapni, hátha valakinek az van.
[Indesit DSG 051 EU mosogatógép]

[Goddess RCC0140GW8 hűtőszekrény]

[LG MS2042D mikró]

[Gorenje MO 20 DW mikró]

Valamint két tűzhely között gondolkodok, de nem tudom melyik legyen.
[Sima] vs. [Kerámialapos]

Melyiket választanátok és miért?

Köszi a segítséget!

i5 2500k,Asrock Extreme 4,Ati HD6950

(#11189) Tom5


Tom5
addikt

Kombinált tűzhelyet vennék. Max 100K-ig. Mely márka kerülendő? Esetlegesen ajánlott best buy? Ezzel szemezek: link

(#11190) emikee válasza Acef (#11186) üzenetére


emikee
újonc

Néztem Mielet is, de ami ebben az árban van, az elég rosszul néz ki. Persze tudom, nem nézegetni fogom. Ha már ennyi pénzt adok érte, akkor olyat szeretnék venni, ami legalább 10 évig normálisan működik, nem tudom mennyire reálisak az elvárásaim. Ha a Bosch is kibírja, akkor inkább az, de nem 5 évre szeretnék venni mosógépet ennyi pénzért.

(#11191) Acef válasza emikee (#11190) üzenetére


Acef
addikt

Valószínűleg addig a Bosch is bírja (a Mielet 10000 üzemórára tervezték).

Tény, hogy a Bosch (300 alatt):
- szebb
- okosabb
- innovatívabb
- takarékosabb

(#11192) Acef válasza Teki1986 (#11188) üzenetére


Acef
addikt

DSG 051
- inkább valami akciós Bosch Siemens Electrolux Whirlpool

Goddess
- :(

Mikró
- LG, SAMSUNG, Electrolux

Tűzhely
- kerámialapos, mert takarékosabb, gyorsabb, könnyebb tisztítani, szebb

[ Szerkesztve ]

(#11193) Acef válasza Tom5 (#11189) üzenetére


Acef
addikt

Ez a best buy. Esetleg teleszkópos sütősín? K 57364 és K 57325

(#11194) Teki1986 válasza Acef (#11192) üzenetére


Teki1986
tag

Mit érdemes tudni Goddess-ről? Én csak őket találtam meg akik keskeny (45 cm) széles hűtőt árulnak.

i5 2500k,Asrock Extreme 4,Ati HD6950

(#11195) Acef válasza Teki1986 (#11194) üzenetére


Acef
addikt

Mit érdemes tudni Goddess-ről?
Hát ez az. Mit tudsz róla? Nem egy ismert/elismert márka.

Nincs +5cm hely?

(#11196) Teki1986 válasza Acef (#11195) üzenetére


Teki1986
tag

50 cm széles a sarokfal ahova be kellene férnie hogy ne lógjon ki.

i5 2500k,Asrock Extreme 4,Ati HD6950

(#11197) Acef válasza Teki1986 (#11196) üzenetére


Acef
addikt

Brrr nem értem.
Pl. a ZRT18100 sem fér el?

(#11198) Teki1986 válasza Acef (#11197) üzenetére


Teki1986
tag

De ez még épp beférne.

50cm
--------------| |-
|
|
|
|

Egy ilyen sarokba kell beférnie, ezért kell vagy a szélessége vagy mélységének 50 alatt lennie.

Tudsz ilyet esetleg alsó fagyasztós típusban is? Megköszönném!

i5 2500k,Asrock Extreme 4,Ati HD6950

(#11199) Acef válasza Teki1986 (#11198) üzenetére


Acef
addikt

Értem.

Alulfagyósban nem, de tettem már hűtőt 35-40cm magas bútorlapból készített "emelvényre".
- Magasabban a hűtő, így kényelmesebb használni.
- plusz tároló a hűtő alatt.

A linkelt Gooddes és a Zanussi ZRT18100 ~ azonos térfogat

szerk.
- sőt, most nézem: nagyobb/tágasabb a Zanussi.

[ Szerkesztve ]

(#11200) harry válasza emikee (#11190) üzenetére


harry
veterán

Vegyél fele ennyiért 5 év garival gépet. Még ha pont 5 évnél is hal meg, és veszel megint ennyiért 5 év garival gépet, akkor 10 évre biztosítva vagy. És azért kétlem, hogy megdöglene egy gép öt év alatt.

Míg mondjuk, akár egy drágábbnál a 10 év akkor is húzós, és hacsak nincs rá garancia, akkor semmi sem biztosít, hogy annyit fog is menni. Míg az előbbi esetben van. Cserébe persze egy egyszerűbb gépet kapsz, kevesebb funkcióval - kevesebb hibalehetőség ;]

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.