Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10601) razzorr válasza Lipton (#10598) üzenetére


razzorr
őstag

Mondjuk mostanság nem sok jót olvasok a Whirpoolról. Max mosógépből veszünk olyat, de abból inkább a direct drive-os LG-t, mint TV-ből, amiből csak az LG.

Esetleg minőségi és ár-érték arányban, milyen sorrendet lehet felállítani egy középkategóriás ársávban, a következő márkáknál:
a,Bosch
b, Fagor
c, Teka
d, Siemens
e,Gorenje

:F

(#10602) zoli03 válasza PainKiller13 (#10593) üzenetére


zoli03
őstag

Hát nem tudom, néhányan azt írták, hogy elég gyenge a Bosch, a hajszálakat nem szívja fel. A hivatalos oldalon kint a sincs a szívóteljesítmény, a tartozékok se a legjobbak.

Az Electroluxnál meg elvileg 245W a gyári szívóteljesítmény, nem 400W. Többen panaszkodnak, hogy leesik a szívófej.

Akárhogy is nézem, az olcsóbbak közül a Samsungokról vannak a legjobb vélemények. Csak itt meg többen írnak motorproblémát. Szóval én úgy látom, hogy a Samsung a legjobb, amíg meg nem hal :) .

[ Szerkesztve ]

(#10603) PainKiller13 válasza zoli03 (#10602) üzenetére


PainKiller13
őstag

Én sencort vettem valamivel 24k alatt, 6 év motorgaranciával. Szerintem ennyit megér az a párezer forint illetve turbófej is van hozzá. Illetve hatalmas szívóteljesítmény :)

Csak példaképp linkeltem azt a kettőt, amiket először találtam, nem azért hogy azokat vedd, körbe kell nézni, de samsungot én semmiképp sem vennék.

[ Szerkesztve ]

(#10604) zoli03 válasza PainKiller13 (#10603) üzenetére


zoli03
őstag

Már elkezdtem keresgélni, hiába jó a Samsung, nem fogok venni, mert a motorjára jó sokan panaszkodnak. Milyen típusú Sencort vettél pontosan?

(#10605) PainKiller13 válasza zoli03 (#10604) üzenetére


PainKiller13
őstag

Sencor SVC8 YL már többen vettek itt, nekik is én ajánlottam, és maximálisan elégedettek. Olcsó hozzá a zsák is meg a hepa is, utóbbi tisztítható.

(#10606) runner 125 válasza runner 125 (#10573) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nos, leszűkítettem kettőre a lehetőségeket.

Bosch MUM56Z40 és Bosch MUM56340.

Megnéztem a leírásukat, specifikációjukat én nem látok különbséget. Vajon mi lehet?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10607) PainKiller13 válasza runner 125 (#10606) üzenetére


PainKiller13
őstag

A 340-ben automatikus kábelbehúzó van, leírás szerint, más különbséget nem látni.

(#10608) runner 125 válasza PainKiller13 (#10607) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tényleg.

..és ezért elkérnek 12k felérat? Hm.

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10609) Norbee87


Norbee87
tag

Sziasztok tudtok tanácsolni ár-érték arányban 250-350 hűtőterű(nem fagyasztó) kombinált hűtőszekrényt, kis fagyasztóval? Árkategória 90-140 max :) Véleményeteket kérdezném még Hotpoint-Ariston szekrényről:
Fontos lenne
Köszi előre is a válszotokat

(#10610) Lipton válasza razzorr (#10601) üzenetére


Lipton
őstag

Sajnos nem vagyok benne ezekbe (mostanaban) igy nehez erre valaszolni. Jellemzoen markan belul is vannak jobban/rosszabbul sikerult modellek.
Whirlpoolra volt tobb mint 60% valos kedvezmeny szamlaval es hivatalos garanciaval, igy ugye ertheto a dolog (es pont ezert mindenbol csucsmodell vagy egy szinttel az alatti lett - suto, mikro, mosogatogep, mosogep, elszivo, fozolap, huto). Mindegyik hibatlan es nem csak disznek vannak hanem mennek minden nap.

[ Szerkesztve ]

(#10611) ildi_ válasza Mercutio_ (#10558) üzenetére


ildi_
csendes tag

Én a Lidlben vettem egy szuper kis vasalót a múltkor, csak úgy szembejött velem, jó paraméterekkel. Szebben vasal, mint anyukám Philipse. 5500 Ft volt. Mindent tud, amit felsoroltál.

(#10608) runner 125 Szia Runi! Szuper kis gép, nagyon jó kenyeret tudnék benne dagasztani!

MÁS: Még mindig nem vettünk mosógépet! :DDD

(#10612) tildy


tildy
nagyúr

Ha mar mosogep: most vettem szuleimnek egy Electrolux EWT 1066 ODW-t, es egyszeruen nem er el a szabalyosan, megfelelo magassagban levo konnektorig. Unokatesom mondja ez tok altalanos. Egyszeruen enm ertem, mintha remlene valami villamos szabvany 1.7-1.8 meteres magassagrol nedves helyisegek eseten, ez is annyin van, de a mosogephez csak kb masfel meteres kabelt szereltek. Most kulon hosszabito kell hozza:(
Amugy egyebkent tok jo mosogep, de ugy hallom nem egyedi eset:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10613) csemberlen válasza tildy (#10612) üzenetére


csemberlen
őstag

Nincs ilyen szabvány.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10614) tildy válasza csemberlen (#10613) üzenetére


tildy
nagyúr

12V kád szintje vagy azalatt, illetve infra sugárzó 2.25m fölött ? Nedves helyisegekre régebben volt előírás , csapó fedeles konnektor, zónák stb.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10615) csemberlen válasza tildy (#10614) üzenetére


csemberlen
őstag

Vannak zónák, de 60 cm-re a kádtól, zuhanyzótól már mehet sima konnektor, és akár 20cm-re a földtől is.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10616) T 1000


T 1000
aktív tag

Sziasztok!

Van itt valaki, aki jártas mosógép szerelésben és esetleg budapesti?

(#10617) tildy válasza csemberlen (#10615) üzenetére


tildy
nagyúr

Sima, nem csapofedeles?! Érdekes.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10618) runner 125 válasza ildi_ (#10611) üzenetére


runner 125
nagyúr

Noh igen, reméljük h jobban fogja bírni, mint az előző konzolos habverő.

_

Közben utánakérdeztem a Bosch-nál is, az 56340 egy kifutó modell, viszont jó hír h az utód, 56Z40 is automata kábelcsévelővel rendelkezik, és még 12k-val olcsóbb is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10619) tildy válasza csemberlen (#10615) üzenetére


tildy
nagyúr

Mindegy is, a lényeg, hogy az 1.8m magasan fölötte levő konnektorig nem ér el a vezetéke, ami szerintem azért gáz. És több mosogeprol is hallottam mar hasonlót .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10620) DeFranco válasza tildy (#10619) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez szerintem is komoly gond, nem is értem, miért csinálták meg így.

(#10621) csemberlen válasza tildy (#10619) üzenetére


csemberlen
őstag

Megy a sporolás mindenben :C
Az aeg gépünk felér 2 méterig.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10622) tildy válasza csemberlen (#10621) üzenetére


tildy
nagyúr

Na ez viszont fura, egy ceg a ketto, az aeg meg az electrolux, raadasul inverteres, 100 ezer forint feletti geprol van szo, ne 30-50 centin sporoljanak mar a vezeteken.

Korabban biztosan volt ilyen magassagi zonas szabvany, bizonyos magassagig csakis a vizmelegitonek lehetett csatlakozas, az ha jol talaltam az MSZ 1600/3 szabvany szolt rola, lehet visszavontak azota. Unokatesom 10 evig dolgozott villanyszerelokent korabban, meg a regebbi szabvanyos idoszakban, o is teljesen le van halva azon, hogy ilyen kis vezetekkel szerelik az eszkozoket.

Hosszabito hasznalatot is engedelyezik mar a furdoszobakban?

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10623) csemberlen válasza tildy (#10622) üzenetére


csemberlen
őstag

MSZ 1600 az már régen volt 1970-es körüli időkben még a kapcsoló is kint volt.
Tudomásom szerint egyetlen szabvány se tiltja, vagy tiltotta a hosszabbító használatát.
Már csak azért se, mert a lakókra nem vonatkozik szabvány, csak a kivitelezőkre.
Más kérdés, hogy érintésvédelmi szempontból veszélyes lehet.
Unokatesó gyártson le egy fél méteres hosszabbitót

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10624) DonMenyet válasza tildy (#10622) üzenetére


DonMenyet
tag

Az LG mosógépünk használati utasításában ha jól emlékszem kiemelték, hogy tilos hosszabbítóval használni, de majd megnézem... :DDD

(#10625) csemberlen válasza tildy (#10622) üzenetére


csemberlen
őstag

Hamár ennyire utána néztél, csak most csak neked :DD
MSZ 1600/3....1986
3.2.3. Fürdõszobákban a villamos készülékek víz behatolása elleni védettségi fokozata:
- a 0. sávban IPX7 vagy vízmentesen tömített,
- az 1. sávban IPX5 vagy freccsenõ víz ellen védett,
- a 2. sávban IPX4 vagy freccsenõ víz ellen védett,
- a 3. sávban IPX1 vagy csepegõ víz ellen védett
legyen.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10626) DNReNTi válasza DonMenyet (#10624) üzenetére


DNReNTi
őstag

Szerintem szinte minden elektromos eszköz papírjában szerepel, hogy tilos hosszabbítóval, elosztóval használni. Gondolom, ha esetleg baj történik mondhatják: "mi megmondtuk".

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#10627) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Sziasztok!

Turmixgèp vásárlásban tud valaki segíteni?
Szeretnèk venni egy erős gyors gèpet, mindenfèle zöldsèg giz gaz meg gyümölcs turmixolására. Pénz kèrdèse tudom, ismerem a 200 ezer ft os gepeket amik a partvist is ledarálják 30 ezres fordulattal.., de ilyenre nincs keret. Kèt gèpet nèztem ujonnan (használt piacot vègignèzve meglepődèsemre nincs választèk, drágább gèpet megvennèk használtban is, mondjuk tömítèsek stb öregedès miatt lehet nem nagy ötlet) 30 ezer ft alatt, a Philips HR2096/00 -t ès a Proficook UM 1006 -ot.
Proficook a legerősebb olcso gèp, 1200 watt. A philips 800 wattos.
Azt olvastam hogy a proficook edènye instabil, ereszt stb, gondolom muszáj lefogni. Valamint tisztitani is nehèz, gombjai is nehezen járnak.
Philipset állitólag könnyebb tisztítani stabilabb, könnyű kezelni és mellesleg a legszebb gèp de èrezhetően gyengèbb a másiknál.

Szerintetek?

(#10628) zoli03 válasza PainKiller13 (#10605) üzenetére


zoli03
őstag

Ehhez nem lehet kani textil porzsákot?

(#10629) PainKiller13 válasza zoli03 (#10628) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nem tudom, én mikroszálasat vettem hozzá, ami gyárilag volt hozzá, gondolom azért akarsz textilt hogy tisztítani, ha jól körbenézel lehet találsz hozzá, azt is el tudom képzelni hogy nem pont hozzávaló textilt fogsz hozzá találni, mégis jól fog bele passzolni.

(#10630) zoli03 válasza PainKiller13 (#10629) üzenetére


zoli03
őstag

Kb mennyi ideig elég egy mikroszálas? Annyira nem drága, akkor egy postával rendelnék hozzá azt is. HEPA filter kb mennyi ideig jó benne? Mert akkor azt is rendelnék tartalékba a porszívóval együtt.

(#10631) PainKiller13 válasza zoli03 (#10630) üzenetére


PainKiller13
őstag

Hepa mosható(ettől függetlenül érdemes rendelni egy pótot), én most használtam el a 3. zsákot, 1 zsák kb 2szeri ház porszívózás(100nm a ház + ugyanennyi az emelet), Hepa az még olyan mintha új lenne, tisztítanom sem kellett.

Ez szerintem biztos, hogy jó bele, ez a csatlakozófej mindnél ugyanolyan, csak a zsák mérete a különbség, ez kisebb a gyárinál, azt nemtudom, hogy ha nagyobb az gondot okoz e, a gyári porzsák az nem teszi ki az egész tartó helyet, szóval talán a 3,5 literes zsák is jó lenne hozzá, azt itt találod meg.

Egyébként még elég új a porszívó, nemrég jelent meg, valószínűleg ezért nincs még hozzá textil zsák, idővel biztos lesz.

[ Szerkesztve ]

(#10632) #25712384 válasza zoli03 (#10628) üzenetére


#25712384
törölt tag

Eldobható mikroszálas zsákot lehet kapni hozzá, illetve azzal forgalmazzák. [link] és [link].
Ezen kívül Intersparban Aspico 701M porzsákcsomag szintén jó ebbe a porszívóba (annak ellenére, hogy nincs feltüntetve rajta konkrétan a típus!)

Pár észrevétel a géppel kapcsolatban, ahol a szívócső csatlakozik hozzá, ott hiányolom a gumis zárófüleket, amik a kiszálló port hivatottak megfogni. Sajnos nem tudom úgy tárolni, hogy a cső folyamatosan csatlakoztatva legyen a géphez, így mozgatásnál van, hogy szökik a por.
Továbbá a 6 éves motor garanciáról nem küldtek semmilyen papírt :\ A jótállási jegyen 24 hó teljes körű fel van tüntetve, ezen kívül egy a gépre kötött biléta emlékeztet a motorra vállalt 6 éves garanciára. Lehet, hogy a vásárlás időpontját igazolva 2 év után a gyártó még kezd valamit az esetlegesen meghibásodott motorral...
Ezen felül teljes mértékben meg vagyok elégedve a porszívóval kiegészítőkben gazdag, valóban erős és nem fújja ki a port.

[ Szerkesztve ]

(#10633) zoli03


zoli03
őstag

PainKiller13 és Askania01: írtam a Sencornak a porzsákkal kapcsolatban. Főleg azért kérdeztem a textilt, nehogy előforduljon az, hogy mondjuk 5 év múlva alig kapok hozzá porzsákot. Mert árban nem sok a mikroszálas se, 1-2 hónap/porzsák nem nagy kiadás.

(#10634) PainKiller13 válasza #25712384 (#10632) üzenetére


PainKiller13
őstag

Biztos, hogy blokkon a vásárlási dátum alapján 6 évig a gyártó cseréli a motort ha meghibásodik, ha megnézed a honlapjukat kint van a szervíz elérhetősége is, ahol emberek veszik fel a telefont(nem egy gép mint a legtöbb helyen).

(#10635) #25712384 válasza PainKiller13 (#10634) üzenetére


#25712384
törölt tag

"Biztos, hogy blokkon a vásárlási dátum alapján 6 évig a gyártó cseréli a motort, ha meghibásodik" - Ezzel a tudattal tettem el minden hozzá kapott papírt és egyebet. :R Csak vártam volna egy pecsételt nyomtatványt erről a garanciáról, ami megnyugtatja az átlag proletárt. De kihangsúlyozom, hogy megvagyok elégedve a géppel, nekem is Te ajánlottad, nem bántam meg, hogy hallgattam rád.

(#10633) zoli03
Velük nekem is volt egy rövid levelezésem. :DDD Az oldalon található, "Hol kapható" fül alatt a Váci úti Tescoba jelezték a jelenlétüket. E-mailben kitértem rá, hogy kerestem őket a megadott címen, de nem jártam szerencsével. Porzsákot keresnék, személyes átvéttel Budapesten..., pár napon belül jött is a válasz, a digitalko.hu SVC 8 porzsák linkjével, hogy ez való bele, ezt keressem :DD, de addigra megtaláltam az Aspico-t (akciózva ;] ), amit írtam.

(#10636) tildy válasza csemberlen (#10625) üzenetére


tildy
nagyúr

Koszonom. 2-es savban van ez alapjan mindenkepp, a mosogep kozvetlen a furdokad vegen van. Akkor rosszul tudtam a magassagi limitet. Mindgey, szerzunk valahonnet froccseno viz ellen vedett hosszabitot.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10637) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!

Ma meg lett véve a szegedi MM-ben a mosógép mégpedig ez LG F12B9QD. Azért a MM nem áll a helyzet magaslatán, mást mondanak a boltban és mást telefonon a Bp-i központi számon lévő emberke. Na mindegy. Köszi a tanácsot mindenkinek. Ja a garancia meg lett hosszabbítva plusz két évvel, ez 7990 Ft-ba fájt.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#10638) PainKiller13 válasza Winnie The P (#10637) üzenetére


PainKiller13
őstag

Azt a 8ezer forintot megérte hidd el, énis nagyon örültem, amikor az electrolux mosógéphez jött a szerelő, és mutatta a cserealkatrészről a 43ezres számlát. Viszont mivel volt rá + garancia véve így azt a biztosító fizette, meg a munkadíjat is :))

(#10639) ildi_


ildi_
csendes tag

Sziasztok! Miért nem adják meg a mosógépek dobméretét? Vagy a mosógép mélységéből tudok számolni? Mert látszólag nagyon sok a különbség egy 52 cm és 60 cm mélységű dob között, de nem tudom, h mennyi. Bár az egyik 7 kg, másik 8 kg-os.
Erről a két modellről lenne szó:
8 kg-os AEG
7 kg-os AEG

Nincs szükségünk 8 kg-os gépre az egyelőre kétszemélyes háztartásunkba, de nagyon okosan pedálóztak az üzletben a dobmérettel, h a 8 kg-osban kevésbé fognak a ruhák a gyűrődni és nekem most ez a heppem, merthogy a mostani 5 kg-os indesitből olyan gyűrödten veszem ki őket, h nem győzöm vasalni...

(#10640) csemberlen válasza tildy (#10636) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem a mosógép számít, hanem konnektor nem lehet csak csapfedeles 60 cm-en belül!!!

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10641) tildy válasza csemberlen (#10640) üzenetére


tildy
nagyúr

A zónát felfelé is mutatja , nem? A 2 es zónában van a mosógép is, meg a konnektor is. Bocs, privben ment véletlen .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10642) csemberlen válasza tildy (#10641) üzenetére


csemberlen
őstag

Azt én nem tudhatom, hogy hol van a konnektor, de ha 60 cm-en belül az gáz.
Én oda soha nem teszek, ha megengedi a szabvány, ha nem.
Legalább FI relé van?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10643) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

Porszívó vásárláshoz kérnék segítséget, nem nagyon vannak hasonló tesztek! :)

Árban max. 25.000-ben gondolkodnék, hogy porzsákos v. porzsáknélküli-e az nem számít (bár utóbbit joban preferálom)... Néztem utána adatoknak, elvileg a HEPA 12-s sűrő már a por 99%-át kiszűri, ez igaz lehet? Vagy gyakorlatban nincs különbsgé a HEPA10-hez, ami csak 85%-ot szűr?
Most Shell akcióban, 24.000-ért meg lehet venni a Philips FC8521_09 is, bár igazából a márka is mindegy, ha jól szív és megbízható. Egy 50m2-es lakáshoz kellene, viszont én allergiás vagyok, tehát egy jobb minőségű kellene... Ill. márkán belül ki lehet fogni Philips Performer Pro típust is FC8653/01, kb. 27.000-ért... Ez már HEPA12, és 400W a szívóerő...

Ti mit vennétek?

[ Szerkesztve ]

(#10644) PainKiller13 válasza Stehe (#10643) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ilyen árban a Sencor SVC8 YL verhetetlen a 6 év motorgaranciával, 510 watt szívóerővel és olcsó tartozékaival.

(#10645) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

annyira nekiállt párásodni a lakás, hogy áll a műanyag nyílászárókon a víz. tetézi a bajt, hogy nagy táblák, erkély előtt kvázi ezek adják a falat. kellene tisztességes páramentesítő elfogadható áron. az a baj, hogy vagy 10kért látok vagy 50k. utóbbi kicsit erős, egy középutasra volna szükség : ((

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#10646) Dluinet válasza Agostino (#10645) üzenetére


Dluinet
nagyúr

van egy rossz hírem, az 50K a középút

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10647) Agostino válasza Dluinet (#10646) üzenetére


Agostino
addikt

igen, kicsit belemerültem a témába, ez tényleg 50k környéke lesz. ezt találtam most, úgy tekintek majd rá, mint hosszútávú, hasznos beruházásra.... :((

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#10648) Dluinet válasza Agostino (#10647) üzenetére


Dluinet
nagyúr

vagy itt, vagy a lakásfelújító topikban az elmúlt 10 napban kivesézték ezt a témát

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10649) Stehe válasza PainKiller13 (#10644) üzenetére


Stehe
aktív tag

Köszi! Sencor megbízható márka? Neked ilyen van? 6 év gari, és a HEPA13 filter vonzó, de a Sencort nem nagyon ismerem...

(#10650) PainKiller13 válasza Stehe (#10649) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nekem ilyen van, meg még sok más kollégának is, 2 hónapja van talán meg, heti 1szer porszívózunk mióta megvan, előtte kétszer kellett ugyanazt a hatást elérve.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.