Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46251) #09634560 válasza aTi.88 (#46244) üzenetére


#09634560
törölt tag

Látom az 1 sz hsz se volt meg... pedig ott értelmesen le van irva: az optikai az digitális jel és akár 7.1 is átszáguld rajta, mig ezek a pC-s hangrendszerek analógot adnak le csak ami 1 csatorna/jel, így DAC vagy HM erősitő nélkül dugdoshatod a világ végéig. Van olcsóbb DAc is sztereóban de árat se irtál... Ja a Pb-Pr az kép pontosabban Y Pb Pr feliratú komponens jel), L-R out az viszont sztereó kimenet azt hasznosithatod sztereóban (ha IN akkor nem ad le jelet).

(#46252) rayoliviero válasza #09634560 (#46235) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszi Sanci. :R

(#46253) MasterMark válasza aTi.88 (#46244) üzenetére


MasterMark
titán

Oszd szét a sztereó kimenetet a bemenetekre.

Switch Tax

(#46254) rayoliviero válasza rayoliviero (#46252) üzenetére


rayoliviero
veterán

És ez a Mordaunt Short Alumni 9? Mert ez most le van árazva? Vagy maradjak a Polkaudio PSW110-nél 67-ért? És innen rendelhetem a netdepobol, ez megbízható bolt? Vagy máshonnan érdemes?

(#46255) aTi.88 válasza MasterMark (#46253) üzenetére


aTi.88
csendes tag

OK. Hogy? :D

(#46256) MasterMark válasza aTi.88 (#46255) üzenetére


MasterMark
titán

RCA elosztókkal...

Switch Tax

(#46257) Sefter válasza rayoliviero (#46254) üzenetére


Sefter
veterán

Jobb a Polk... Újban 70k alatt nem ngyon találsz jobbat..

#46245
Mert nem arra való... Nagyon korlátozott a csatlakoztathatósága, a hangminősége végett meg egy forintot nem költenék átalakítókra/dac-ra ebben a témakörben.

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#46258) ginola válasza rayoliviero (#46254) üzenetére


ginola
addikt

Ajánltam neked, ha jól emlékszem használtan a Polk-ot, be is lenkeltem, miért nem repültél rá? A kettő közül jobb a Polk.

[ Szerkesztve ]

(#46259) rayoliviero válasza ginola (#46258) üzenetére


rayoliviero
veterán

Azért, mert akkor nem volt méh meg rá a pénzem, mostanra lett. Mostanra pedig már le van jegelve. Pedig az csak 40 volt, örültem volna neki, így pedig adhatok érte 67-et.

És a Polkot melyik boltból vegyem? Mert van vagy 5 webáruház, gari is 5 év általában, szállítás is ingyenes, ár pedig midnenhol 67. De melyik a megbízható bolt?

[ Szerkesztve ]

(#46260) Sefter válasza ginola (#46258) üzenetére


Sefter
veterán

Igen, annyiért nagyon jó lett volna...mondjuk én a használt Monitor Audio-t előbb venném meg mint az új polkot..

Psn ID: sefter_hun

(#46261) ginola válasza Sefter (#46260) üzenetére


ginola
addikt

Ebben is azonos a véleményünk.

Gazsi00 Pénz nélkül nehéz megvenni, ezt nem írtad, hogy nincs pénzed.....tuti jegelte volna az eladó! Várnék vmi használtra a helyedben...

[ Szerkesztve ]

(#46262) sting2


sting2
addikt

Tudja esetleg valaki a Denon 2309, de nem a CI változat, hanem a sima 2309-es " Factory Reset " útvonalát?

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#46263) rayoliviero válasza Sefter (#46260) üzenetére


rayoliviero
veterán

A Monitor Audio MSW10-et 50-ért ideadná, most beszéltem vele telón, abból már nem akar engedni, mert azt mondta 100-ért vette. 2 éves a láda, egy év gari volt rá, így már nincs, USA-ból származik. De azt mondja nem szól valami erős basszussal. 17 ezerrel olcsóbb, mint a Polk, de arra 5 év gari van. Meghallgatni csak nálam tudnánk, mert már eladta az erősítőjét. Elhoznám kocsival a srácot hozzám és a ládát és ha nem tetszene a láda, ahogy szól, akkor hazaviszem. :D Kicsit kellemetlen szitu lenne.

Volt egy Warfedale Powercube 10+ ládám, hát az is nagyon gyenge volt. A Monitor és a Polk gondolom biztos sokkal jobbak.

Hát ha azt mondjátok, hogy nem kellemetlen szitu, akkor adok a Monitornak esélyt, mert csak olcsóbb 17-el, ha nem tetszik, akkor nem, akkor marad az új Polk.

[ Szerkesztve ]

(#46264) Patice válasza rayoliviero (#46263) üzenetére


Patice
nagyúr

Miért lenne kellemetlen szitu? Szerintem ez a normális. Te hoznád vinnéd, a tulajjal együtt. Nekem a tulaj helyében kivetni valóm nem lenne. Benne van a pakliban, hogy nem jó neked. De ezt csak saját rendszerben történő meghallgatással tudod csak meg.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#46265) ginola válasza rayoliviero (#46263) üzenetére


ginola
addikt

Nekem is volt ilyen!

(#46266) vtecdani


vtecdani
csendes tag

Sziasztok!
Nem rég vettem egy 5.1-es házimozi rendszert nem túl erős 500W RMS, az lenne a kérdés hogy a szobám elég kicsi ( 12 négyzetméter) a a woofert nem tudom hova rakni mert a zárt részeken ahol a legjobb lenne ott iszonyatosan rezonál ha pedig elraknám olyan helyre ahol nem rezonálna ott pedig nincs sarok stb. ahol rendesen szólna. Bútort nem szeretnék cserélni ez miatt :U , mit tudnék csinálni ja és le is vettem -5-re a mélyet de még így is, tippek trükkök? :R

me against the world

(#46267) Valkűr válasza vtecdani (#46266) üzenetére


Valkűr
őstag

Sarok ahol rendesen szól????? Nem is szabad sarokba tenni...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#46268) rayoliviero válasza Sefter (#46260) üzenetére


rayoliviero
veterán

Egy vélemyént találtam a Monitor audióról, de az illető szerint egy csalódás a láda: Monitor Audio MSW10 review

[ Szerkesztve ]

(#46269) MasterMark válasza vtecdani (#46266) üzenetére


MasterMark
titán

Mi rezonál? Nem a földre raktad?

Switch Tax

(#46270) vtecdani


vtecdani
csendes tag

Ez lenne a szobám, akkor úgy írom hogy ''zárt légtér'' nem sarok :R

me against the world

(#46271) vtecdani


vtecdani
csendes tag

Nem enged képet feltölteni, akkor tárgytalan a kép. Tehát nekem a szerkényeim rohadt könnyű szerkezetűek, elején plexi van tehát be bír rezonálni ez a gond. És ahol jó helye lenne a mélynek ott pedig a szekrény mindig közbe avatkozik. A szobát sem bírom úgy át rendezni hogy valami nehogy rezonáljon, és a mélyen sem bírok már lejjebb venni.

me against the world

(#46272) MasterMark válasza vtecdani (#46271) üzenetére


MasterMark
titán

Be is kell illeszteni a képet, nem csak feltölteni...

De a földre kéne lerakni. Ott sem jó?

Switch Tax

(#46273) cselt


cselt
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok tanácsot adni mélynyomó ügyben? Van egy Proson Event 5.0-ás szettem, és egy H/K AVR132-es erősítőm. Ehhez keresnék kb 50k-ig egy mélynyomót. Szerintetek mit lenne érdemes venni?

(#46274) KTTech válasza vtecdani (#46271) üzenetére


KTTech
veterán

Hát, pedig itt csak a szekrények átalakítása lesz szerintem a megoldás...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#46275) cselt válasza cselt (#46273) üzenetére


cselt
senior tag

Így első körben ezeket találtam használtan:
JBL Northridge E150P
Proson R8 Rumble Ez mondjuk drága, de Proson szintén, ami talán jobb ha azonos márka mindegyik hangfal. (No meg talán lehet alkudni is :P)

Ill ezt újon:
Mordaunt Short Carnival 7

Ezek közül jó lehet valamelyik?

[ Szerkesztve ]

(#46276) BBéci válasza cselt (#46275) üzenetére


BBéci
titán

Ezek közül egyértelműen a Proson a legjobb hangminőségű, csupán az a kérdés, elég-e a 20 centis membránátmérő?
Az egyáltalán nem lényeges, hogy a szubláda ugyanaz a gyártmány legyen, mint a többi hangdoboz. :N

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46277) cselt válasza BBéci (#46276) üzenetére


cselt
senior tag

Igazából egy 15nm-es szobába kellene, szóval szerintem nem kell olyan óriási.
A másik kettő akkor felejtős ehhez képest?

(#46278) BBéci válasza cselt (#46277) üzenetére


BBéci
titán

Hallottam R12 és R10 hangját, azok alapján az R8 sem lehet rossz. A két nagyobb bőven megéri az árát újonnan is.
Az a JBL és az MS számomra nem szimpatikus, ebből következik, hogy a Prosont választanám, pláne a szobád méretét figyelembe véve.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46279) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
Tud valaki olyan csatlakozót vagy elosztót (nem tudom mi a neve) ami 2-2 rca anyát "konvertál át 2 rca anyává?

Szóval az erősítőmbe egy fehér-piros rca -t lehet dugni, de nekem kettő piros és kettő fehér rca kábelem van. Egyik a laptopé másik a konzolé és elég idegesítő mindig cserélgetni őket, hogy épp mikor melyiket használom.

Hasonlót találtam, de ennyi dugasz nem kell meg a vége ne anya legyen hanem apa, hogy simán bedughassam a hifibe.

Ötlet?

(#46280) KTTech válasza Buster17 (#46279) üzenetére


KTTech
veterán

Nem egészséges 2 kimenetet egymásnak szembe fordítani...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#46281) MasterMark válasza Buster17 (#46279) üzenetére


MasterMark
titán

KTTech: Valóban.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#46282) Buster17 válasza KTTech (#46280) üzenetére


Buster17
addikt

Akkor állandóan cserélgessem 2013-ban?

Egyszerre mindig csak egy szólna, vagy a laptop vagy a konzol. Épp ezért, hogy ne ütközzön a kettő.

MasterMark.
Hát te mindenhol ott vagy?

Amúgy ha jól értelemezem ezt akkor egyikbe csak fehéret másikba meg csak pirosat kell dugni aztán értelemszerűen amelyikbe a két piros van azt a piros részbe dugni. Fehérrel ugyan ez.

Nem túl széles, hogy ne férjen el egymás mellet?

[ Szerkesztve ]

(#46283) MasterMark válasza Buster17 (#46282) üzenetére


MasterMark
titán

RCA Switch-et nézz.

Switch Tax

(#46284) KTTech válasza Buster17 (#46282) üzenetére


KTTech
veterán

Keress egy analóg kapcsolót, vagy másik erősítőt, aminek elegendő számú bemenete van, 2013-ban ez elég egyszerű feladat, szerintem. A gond nem azzal van, hogy csak az egyik szól, hanem azzal, ha az egyik szól, és a másikba egyáltalán be jut a jel.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#46285) MasterMark válasza Buster17 (#46282) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, úgy kellene. Ha nem fér el, akkor lehet kapni kábelesben is.

Switch Tax

(#46286) kecsetif válasza BBéci (#46185) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Na megvolt a próba. Ha a jel az erősítőből megy a 15 m kábelen keresztül a monitorba remek a kép, ha közvetlenül a gtx 660-as vidkariból megy a 15 m-es kábelen át, akkor nagyon zajos. Ha a a vidkariba rövid kábellel kötöm a monitort megint csak jó a kép. Azaz a vidkari nem boldogul el a hosszú kábellel Megrendeltem már a 10 m-es kábelt, hátha azzal jó lesz.
Létezik egyébként DVI jelét erősítő berendezés?

(#46287) KTTech válasza KTTech (#46284) üzenetére


KTTech
veterán

Valami ilyesmi kellene neked inkább: 2x1 port AV switch Igaz ez tud videojelet is kapcsolni, de azt nem kell használni, árban pedig olcsó. Ráadásul mechanikus, még táp se kell neki.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#46288) BBéci válasza kecsetif (#46286) üzenetére


BBéci
titán

Fogalmam sincs, soha nem használtam DVI összeköttetést.
Egy biztos, 15 méteres hossz esetén rendkívül fontos a kábel minősége. Egy 50000 forintos HDMI-t kellett kiselejteznem, mert nem ment át rajta a full HD 3D.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46289) KTTech válasza BBéci (#46288) üzenetére


KTTech
veterán

Ugyanaz, mint a HDMI... 15m mindkettőnél túl sok, repeater nélkül. Egy ilyennel megoldható a kérdés.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#46290) BBéci válasza KTTech (#46289) üzenetére


BBéci
titán

Tudom, hogy nagyjából egyformák. 15 méteres HDMI kábel használata esetén semmi szükség erősítésre, vagy egyéb eszközre, ha az adó és a fogadó készülék jól működik. Nálam a KáCsa-féle KCS hibátlanul teljesít az erősítő és a vetítő között.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46291) KTTech válasza BBéci (#46290) üzenetére


KTTech
veterán

Nem nagyjából, hanem 100%-osan :) Tekintve, hogy a HDMI az a DVI+HDCP + egy új csatlakozó... A jó 15m-es kábel igen ritka, és nem olcsó. Jobb akár egy 10+5m-esből összehozni a távot egy repeaterrel.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#46292) dunkel válasza BBéci (#46288) üzenetére


dunkel
őstag

Az egy standard kábel volt, nem? Nem is lehet tőle elvárni, hogy átmenjen rajta.

(#46293) krx21


krx21
nagyúr

Sziasztok!
Erről van valami tapasztalat vagy vélemény?
Tannoy HTS-201 5.1

(#46294) axwel18 válasza krx21 (#46293) üzenetére


axwel18
senior tag

Akkor már inkább ez.

[ Szerkesztve ]

(#46295) krx21 válasza axwel18 (#46294) üzenetére


krx21
nagyúr

Nagyon kicsinek tűnik a mélye...

(#46296) axwel18 válasza krx21 (#46295) üzenetére


axwel18
senior tag

Nem kicsi ez. És nem is egy olcsó mélynyomó.

(#46297) krx21 válasza axwel18 (#46296) üzenetére


krx21
nagyúr

Na, majd megtekintem élőben valahol...

(#46298) HIFIsta


HIFIsta
csendes tag

Sziasztok!
Csak annyit szeretnék kérdezni, hogy szerintetek érdemes cserélni egy Yamaha RX-V359- et egy Pioneer VSX 916-ra?
JBL 178-as szettel használom őket elsősorban filmezésre, másodsorban zenére. Nem a brutális hangerő a lényeg, inkább szeretem a részletezést, a lágy és megkapó hangzást.
Illetve még annyi érdekelne, hgy durván mi lehet a reális piaci ára a két említett erősítőnek.
Köszönöm, üdv!

(#46299) #09634560 válasza HIFIsta (#46298) üzenetére


#09634560
törölt tag

Hát nem hiszem... Marantz és Denon készülékek közöttt nézelődj szerintem, mert ami Pioneer tudja hangilag ami neked kell az az LX szintje.

(#46300) #09634560 válasza HIFIsta (#46298) üzenetére


#09634560
törölt tag

Valamint a legfontosabb: hangfalak terén is ujitanod kell majd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.